לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-12-2015, 14:21
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
לא חדש. זה ידוע מאז ומתמיד.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "ח"כ סמוטריץ' עורר סערה במליאה: "נבטל את אוסלו, אין דבר כזה עם פלסטיני""

ידוע מאז ומתמיד שהסיבה האמיתית לעם הפלשטיני, זה בכדי לשלול את ארץ ישראל מעם ישראל.

ולא רק זה, גם נמצאים במחנות פליטים יותר מ60 שנה, שאין לו אחר ורע בעולם כולו, הכול נובע משנאת ישראל. בשביל זה הם מוכנים להתגורר בצריפים, להיות מעונים וגם להתאבד, רק בכדי שליהודים לא תהיה מדינה.

הסכמי אוסלו לא הורידו אפילו מחנה פליטים אחד, ואפילו אחרי ההתנתקות מתי שאריאל שרון הכריז בכזו דרמטיות שהוא מוריד את כל היישובים הישראלים בכדי שבמקומם הם יבנו בניינים רבי קומות ויישבו שם את הפליטים, גם זה לא קרה.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-01-2016, 15:09
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "איזו ספרות מקצועית ומחקר? ומה הטענות שלהם?"

הייתי ממליץ להתחיל מפרופסור Benedict Anderson.
אני חושב שהוא כתב את העבודות המקיפות ביותר בתחום, ולרוב יותר קל להבין עקרון כללי מאשר אוסף דוגמאות.

בתמצית, כדי שקבוצה תוגדר כעם היא צריכה אחידות (בין פרטיה, אחרת זו לא קבוצה) וייחוד (מהסובבים אותה, אחרת זו רק חלק מקבוצה גדולה יותר) במאפיינים הבאים:
1. מוצא אתני.
2. שפה.
3. תרבות (כולל דת, מסורות ומנהגים. לפעמים מפצלים סעיף זה למספר סעיפים).

אין שום טענה שהאחדות בקבוצה תהיה אבסולוטית, או שהייחוד מהסביבה יהיה אבסולוטי.
אבל בלעדיהם אי אפשר להגדיר קבוצה משום סוג.

המוצא האתני של הערבים מגוון מאוד,
הם דוברים 3 ניבים שונים של ערבית (ערביי עזה והבדואים מדברים בניב מצרי יותר, איו״ש בניב האשמי, בצפון בניב שאמי).
התרבות שלהם אחידה ברובה הגדול, רק שאין להם ייחוד מרוב הערבים באזור, ממצרים ועד א-שאם.

חלק מהבעיה נובע מההבדל הסמנטי בערבית בין ״אומה״ ל״שעב״.
״אומה״ זו קבוצה שהמאפינים שלה הם תרבותיים בלבד (דת, מנהגים, מסורת). זה שמרוקאי, סורי ועומאני לא מסוגלים לדבר אחד עם השני שייכים לקבוצות אתניות שונות לא מונע מהם להיות ״אומה״ אחת.
״שעב״ אלו תת קבוצות בתוך ה״אומה״. המאפיין שלהם יכול להיות כל דבר, ממוצא אתני ועד מגורים באותו אזור גאוגרפי.
כך שלהגיד שכל הערבים הם אותו עם כי הם מגדירים עצמם כ״אומה״ או שהפלסטינים הם עם כי הם ״שעב״ זה לא יותר מבורות.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 07-01-2016 בשעה 15:19.
ישן 01-01-2016, 06:47
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "ח"כ סמוטריץ' עורר סערה במליאה: "נבטל את אוסלו, אין דבר כזה עם פלסטיני""

שני דברים

1. החלק המגוחך זה שהממשלה הזאת מתנהגת כאילו היא באופוזיציה. סמוטריץ הוא חבר במפלגה שהיא חלק משמעותי בקואליציה, הממשלה הזאת חוגגת עוד רגע שנה.
שנה לא מי יודע כמה מוצלחת מבחינת הבטחון האישי של אזרחי ישראל.
היה אפילו רגע שבו חילקו לדקה את ירושלים - בשלב זה הפסיקו עם חלוקה לשניים ומחלקים אותה לתחנות אוטובוס מבוצרות.
אז במקום לנבוח תתחיל לנשוך - יש לך פתרון? אתה חבר בממשלה הימנית ביותר שיכולה להיות, תעשה מה שאתה רוצה.
במקום זה הממשלה עסוקה בהתעסקות עם ארגוני שמאל קטנים - העיקר שיש את מי להאשים.

2. אני בעד.
אני לא חושב שפירוק הרשות הוא הפתרון הטוב ביותר אבל אם יש ממשלת ימין נבחרת אזי ראוי לתת לזה ניסיון. עד לשנה האחרונה קבלתי את דעתו של האיש הראוי בעיניי ביותר בפוליטיקה הישראלית (בוגי) שגרוס שצריך להכיל את הסכסוך. אחרי חצי השנה האחרונה אני מבין שהכלת הסכסוך היא בלתי אפשרית ואני חושש שזה עניין של זמן עד שטרור הסכינים והדריסות יהפוך להיות טרור מאורגן יותר עם מחיר דמים יקר עוד יותר ואובדן מוחלט של הבטחון האישי.
בדיון הפוליטי בימנו בכמעט הכל אשמים הסכמי אוסלו או המופתי או הקרן החדשה לישראל.
שלטון הימין ב 15 השנים האחרונות לא אשם בכלום.
אז יאללה סמוטריץ בטל את אוסלו, תחיל את החוק הישראלי, עשה את האפרטהייד רשמי ומעוגן בחוק או לחלופין תוביל אותנו לשאיפה הישנה של עזמי בשארה שתמיד גרס 'אדם אחד קול אחד'
ונראה מה יקרה.
אם צדקת אני אשמח - ללא ציניות.
אם טעית אז כשאעמוד על הספינה הטובעת - שאלו שאוהבים את הארץ אך שונאי האדם החיים בה ניסרו אותה - לפחות אוכל לומר, לי לא היה חלק בזה.

ישן 07-01-2016, 18:52
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
נו חכמולוג, מה שונה המוצא של ערבים ישראלים ("פלסטינאים ישראלים") שחיים בישראל
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אפליית אנשים על רקע המוצא..."

ולא תחת "שלטון אפרטהייד" ולבין ערבים פלסטינאים שכן חיים "תחת שלטון אפרטהייד"? מה בדיוק מפריע לך פה? שההגדרה של אפרטהייד היא לא מה שחשבת, או שלבסוף היא לא מסתדרת לך בנקודה שניסית להעביר?
הנה לך טעימה מהדייסה שלך - הערבים הפלסטינאים חיים תחת שלטון דמוקרטי ואולטרה-ליברלי. מה, זה לא מסתדר עם ההגדרה של דמוקרטי ואולטרה-ליברלי? טוב, תקרא לזה איך שאתה רוצה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 07-01-2016, 19:00
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "נו חכמולוג, מה שונה המוצא של ערבים ישראלים ("פלסטינאים ישראלים") שחיים בישראל"

קודם כל אני שמח שהגענו למסקנה שאפליה על בסיס מוצא (גם אם לא גזע) היא קרובה לאפרטהייד,מצויין.עכשיו בוא נמשיך הלאה
ערביי ישראל אכן חיים תחת שלטון דמוקרטי וליברלי,מעולם לא הכחשתי את העובדה הזאת.
אבל ערביי יהודה ושומרון לא מקבלים אזרחות מסיבה פשוטה: הם ערבים ואנחנו רוצים מדינה יהודית.
נניח ששלטון האפרטהייד בדרום אפריקה היה מחליט לתת אזרחות רק ל30% מהשחורים כך שלא יהיה איום על הרוב הלבן - האם הוא היה מפסיק להיות שלטון אפרטהייד?
אתה משחק בפלפולים תלמודיים במקום להכיר במציאות: משטר שיספח את יהודה ושומרון וישאיר בין מליון וחצי לשני מליון וחצי פלשתינים משוללי אזרחות ונתונים למשטר צבאי יהיה משטר אפרטהייד שסופו יהיה,אם לא יקרה נס,כמו משטר האפרטהייד בדרום אפריקה.
ישן 07-01-2016, 21:56
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
גיבוב של שטויות
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "קודם כל אני שמח שהגענו למסקנה..."

קודם כל אני שמח שהגענו למסקנה המשותפת שמה שמתרחש ביו"ש הוא לא אפרטהייד, היות והערבים הרואים עצמם כפלסטינאים ולא חיים בתחום הקו הירוק, לא מתקראים "גזע", והיות שאחיהם שמגדירים את עצמם באותה הצורה (רק שיש להם ת.ז. כחולה) חיים כאזרחים מן השורה עם אותן חובות (נגיד) וזכויות במדינת ישראל. מצויין.
דבר שני, אני בטוח שקל לך הרבה יותר לחיות בעולם דיכוטומי כמו שאתה מצייר, רק שחבל שהעולם האמיתי הוא לא כזה: הבחירה היא לא בין לתת לערבים אזרחות או לא לתת להם כלום, אלא יש מנעד שלם של פתרונות שניתן ליישם בין שתי הבחירות הנ"ל, כמו למשל הבחירה שהיא מאוד מקובלת בעולם של לתת להם מעמד של תושבים אירעיים... זה מנפץ כמה מנטרות של חבר'ה שבאים בעיקר מהצד השמאלי של המפה הפוליטית, אבל אני חושב שנצליח להתגבר על הטראומה הזו, תוך דקה או שתיים.
אפשר גם, אתה יודע, פשוט לתת למצב להמשיך כמות שהוא. אז זה לא יהיה אפרטהייד (לא שזה יפריע לחובבי האפרטהיידיזם לשנן "אפרטהייד" יומם וליל) אבל באמת שאין דבר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 07-01-2016, 22:24

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "גיבוב של שטויות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
קודם כל אני שמח שהגענו למסקנה המשותפת שמה שמתרחש ביו"ש הוא לא אפרטהייד, היות והערבים הרואים עצמם כפלסטינאים ולא חיים בתחום הקו הירוק, לא מתקראים "גזע", והיות שאחיהם שמגדירים את עצמם באותה הצורה (רק שיש להם ת.ז. כחולה) חיים כאזרחים מן השורה עם אותן חובות (נגיד) וזכויות במדינת ישראל. מצויין.
דבר שני, אני בטוח שקל לך הרבה יותר לחיות בעולם דיכוטומי כמו שאתה מצייר, רק שחבל שהעולם האמיתי הוא לא כזה: הבחירה היא לא בין לתת לערבים אזרחות או לא לתת להם כלום, אלא יש מנעד שלם של פתרונות שניתן ליישם בין שתי הבחירות הנ"ל, כמו למשל הבחירה שהיא מאוד מקובלת בעולם של לתת להם מעמד של תושבים אירעיים... זה מנפץ כמה מנטרות של חבר'ה שבאים בעיקר מהצד השמאלי של המפה הפוליטית, אבל אני חושב שנצליח להתגבר על הטראומה הזו, תוך דקה או שתיים.
אפשר גם, אתה יודע, פשוט לתת למצב להמשיך כמות שהוא. אז זה לא יהיה אפרטהייד (לא שזה יפריע לחובבי האפרטהיידיזם לשנן "אפרטהייד" יומם וליל) אבל באמת שאין דבר.

אה.אז אתה ממשיך עם פלפולים חסרי משמעות שנועדו להתעלם מהעובדה המציקה שאתה מציע להפלות מליוני אנשים בשל המוצא שלהם,סבבא.(אגב,בהתחשב במה שאותם מליוני אנשים היו עושים לנו אם הם היו מגיעים לשלטון נראה לי שאין בעיה מוסרית עם אפלייה כלשהי שלהם.רק שמבחינה מעשית זה פשוט לא ילך,מה לעשות).
תזכיר לי איזה עוד מדינה מודרנית לא נותנת אזרחות לאנשים שחיו בתא שטח מסויים מאז הקמתה של אותה מדינה? ואל תשווה את זה למהגרים בלתי חוקיים או לעובדים זרים כי זה באמת ישבור שיאים של גיחוך.
נ.ב.אני חוזר על השאלה:אם משטר האפרטהייד בדרום אפריקה היה נותן לחלק מהשחורים אזרחות אבל לחלק לא במטרה לשמר רוב לבן - האם היינו צריכים להלל ולשבח את האפרטהייד הדרום אפריקני ולמהר לפתוח שם שגרירות?

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 07-01-2016 בשעה 22:43.
ישן 07-01-2016, 23:27
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]קודם כל אני שמח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
תזכיר לי איזה עוד מדינה מודרנית לא נותנת אזרחות לאנשים שחיו בתא שטח מסויים מאז הקמתה של אותה מדינה?

הממלכה המאוחדת.
British overseas citizen- BOC
לא רק שאין להם אזרחות מלאה, התושבות שלהם כל כך מוגבלת, שאין להם את הזכות לגור באיים הבריטים בכלל.
עד 2002 היו גם תושבות BOTC ומעמד של Belonger ועוד כמה. בכולן המעמד כלל פחות זכויות מאשר המעמד של תושב קבע בישראל כולל.
רוב ה״תושבויות״ החלקיות בוטלו ב 83 ו 2002, אחרי מאמץ מוצהר ומכוון לגרום לכך שרוב המחזיקים בהם לא יהפכו לאזרחים בריטיים עם ביטולן.

למה לא בדקת לפני ששאלת?
בדיקה פשוטה הייתה חוסכת לך הצהרות שמקורן בבורות.

ישן 08-01-2016, 22:42
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "כלומר יש אנשים שחיים היום על..."

ציטוט:
כלומר יש אנשים שחיים היום על אדמה שנתונה לשליטה בריטית מלאה ואין להם את הזכות לגור באיים הבריטיים?

בדיוק.
אנשים שנולדו בשטחים שהם חלק מהממלכה המאוחדת, בני עמים ילידים באותם אזורים, שלא זכאים לאף אזרחות כלשהי, ויש להם תושבות שהיא כוללת פחות זכויות מזכויות של תוושב קבע בישראל.
אחרי עשרות שנים של עידוד אקטיבי של האוכלוסיות האלו להפסיק להיות BOC, ולקבל אזרחויות אחרות, התחילו לאזרח את רוב מי שנשאר.

לא ליברלי, לא דמוקרטי ולא חוקי לפי הדין הבין לאומי (כי הפיכת אנשים לחסרי אזרחות זה לא חוקי), אבל עדיין מתקיים בממלכה המאוחדת.

ישן 07-01-2016, 23:10
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "קודם כל אני שמח שהגענו למסקנה..."

ציטוט:
אבל ערביי יהודה ושומרון לא מקבלים אזרחות מסיבה פשוטה: הם ערבים ואנחנו רוצים מדינה יהודית.

לא, זה לא נכון.
הם לא קיבלו אזרחות ישראלית כי הם היו אזרחי מדינת אויב - ירדן.
הם הפכו לחסרי אזרחות כשירדן שללה מהם אזרחות, בניגוד לחוק הבינלאומי.
לאור העובדה שהסטנדרט באירופה מ 1950 ועד היום הוא שאזרחי אויב בשטח כבוש מגורשים או נרצחים,
ישראל היא בין המדינות שהכי מתחשבות בכבשים על ידיהן בעולם ככלל ובאירופה בפרט.

ישן 07-01-2016, 23:40

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "רק שלא סיפחנו את איוש, ומי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
רק שלא סיפחנו את איוש, ומי שמציע תוכנית רצינית לספח חלקים ממנה (בנט למשל) גם מציע לאזרח את התושבים באזור שיסופח.
בנט מציע שרוב הפלשתינים יחיו באוטונומיה מוגבלת.ללא ריבונות (צבא זר יורשה לפעול שם באופן חופשי),ללא מרחב אווירי, ללא גבולות עם מדינות אחרות למעט ישראל ולקינוח - מפוזרת להמוני כיסים נפרדים. והוא חושב שהעולם יקנה את זה... שיהיה לו בהצלחה עם לרבע את המעגל
ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
יתר על כן, כל התקדימים שאני מצליח לחשוב עליהם בשישים השנים האחרונות כללו גירוש והרג של רוב האוכלוסיה בשטח שסופח. לא אזרוח שלהם.
כך שבהחלט יש אפשרות ״בעולם המודרני״ לספח שטח בלי לאזרח את תושביו.

גם אנחנו כבשנו שטח וגירשנו את התושבים. אבל יש הבדל בין אקט חד פעמי שנעשה בתקופה של מלחמת הכל בכל לבין מצב מסודר של אפלייה מערכתית על בסיס אתני שתימשך לנצח. סלח לי על הבוטות - אבל אתה משקר לעצמך אם אתה חושב שיש דמיון מובהק בין המצב בישראל למצב בכל מדינה אחרת בעולם המערבי.
ישן 08-01-2016, 23:10
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]רק שלא סיפחנו..."

ציטוט:
בנט מציע שרוב הפלשתינים יחיו באוטונומיה מוגבלת.ללא ריבונות (צבא זר יורשה לפעול שם באופן חופשי),ללא מרחב אווירי, ללא גבולות עם מדינות אחרות למעט ישראל ולקינוח - מפוזרת להמוני כיסים נפרדים. והוא חושב שהעולם יקנה את זה... שיהיה לו בהצלחה עם לרבע את המעגל

גם אנחנו כבשנו שטח וגירשנו את התושבים. אבל יש הבדל בין אקט חד פעמי שנעשה בתקופה של מלחמת הכל בכל לבין מצב מסודר של אפלייה מערכתית על בסיס אתני שתימשך לנצח. סלח לי על הבוטות - אבל אתה משקר לעצמך אם אתה חושב שיש דמיון מובהק בין המצב בישראל למצב בכל מדינה אחרת בעולם המערבי.

אתה מערבב בין שטח שמסופח לשטח שיהווה מדינה פלסטינית בדיוק כמו שאנדורה ומונקו הן מדינות.
בשטח שיסופח בנט הציע אזרוח מלא.
בשטח שלא יסופח בנט הציע מדינה פלסטינית כמו מונקו ואנדורה. מדינה בלי שטח אווירי וימי, שכל התחבורה בה עוברת בשליטת מדינות שכנות וחסרת צבא, שבשעות חירום צבאות המדינות השכנות מטפלים באיומים המשותפים בשטחה.
ודרך אגב, בלגיה והולנד מפוצלות ללא מעט מובלעות שקיימות אחת בשטח השניה, וגם לאיטליה יש מובלעת בשטח שוויץ, זה לא מצב נדיר.

עד עכשיו זה אתה שמתעלם מהעובדות הקיימות, ומצהיר הצהרות שלא קשורות למציאות.
אז מי שחסר את הידע להבדיל בין ריבוע למעגל, שלא יאשים אחרים שהם מרבעים את המעגל.

ישן 09-01-2016, 18:34

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=תבור - tar 21]בנט מציע..."

הבעיה איתך היא שאתה מביא מצבים איזוטריים למיניהם ומנסה להשוות אותם למצב ששונה לחלוטין הן מבחינת תשומת הלב הבינלאומית,הן מבחינת התביעות של האנשים המעורבים בדבר(כלומר הפלשתינים (קשה לי להאמין שהם ישבו בשקט כמו תושבי אנדורה או ברמודה), והן מבחינת ההיסטוריה המדממת של הסכסוך.
דוגמא טובה הרבה יותר תהיה צפון אירלנד,שם שיטת הבחירות הובילה לאפלייה (עקיפה) של הקתולים וכמעט מייד עם תחילת "הצרות" הונהגה שם שיטה של one man,one vote.
אבל כמובן שאפשר להמשיך לחלום על "איו"ש כאנדורה", אם זה הלך לחבר'ה בדרום אפריקה זה בטוח ילך גם לנו...

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 09-01-2016 בשעה 18:49.
ישן 01-01-2016, 09:25
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "עוד "אפרטהיידיסט"..."

בוא נחשוב יחד.

רגע לפני שנתחיל לנהל דיון אז אני אעזור לך - מפא"י אשמים, אוסלו אשם, הקרן החדשה אשמה.

עכשיו אחרי שהוצאנו את הסיסמאות בוא נחשוב שוב..
הרשות מתפרקת, שטחי יהודה ושומרון עוברים סיפוח ומחול עליהם החוק הישראלי.
בהתנחלויות קורה אותו הדבר, שום שינוי משמעותי למעט זה שגם הם יצטרכו להתחמק מתשלום האגרה.
אבל מה קורה בג'נין, בשכם, ברמאללה, בדהריה?
איזה חוק חל עליהם?
באיזו סמכות חייל יכול לבצע חיפוש בתוך בית בכפר ערבי? סמכות שהוא לא מקבל לבצע כמובן בתוך בית של יהודי?
באיזו סמכות מטילים עוצר על כפר ערבי? שופטים בבית משפט צבאי? מקיים צו אלוף?
איך אפשר זה הרי חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל.
איך זה שיש חוק שונה?
איך קוראים לזה?

טוב, נו אני הרי לא תורם כלום לדיון
בוא ננהל את הדיון בשיטה שלך - מפא"י אשמים, אוסלו אשם, הקרן החדשה אשמה.

ישן 03-01-2016, 09:20
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
צבר עובדות..
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ברצינות, זה לא מרגיש לך קצת..."

א. האדמות שאותם כבשו הפלסטינים, הם אדמות א"י המובטחת לעם היהודי..

ב. אי אפשר לגרש את אותם כובשים פלסטינים.

ג. אותם כובשים רואים בנו ככובש, על אף שזו אדמתינו המובטחת והם לעולם לא יכירו בנו, הם רוצים לזרוק אותנו לים.

ד. מתוקף עובדה מוצקה זו, שפירטתי בסעיף ג', אנחנו מגנים על עצמנו ועושים חיפושים בבתים ומונעים תנועה.

ה. העובדה שהם חיים בשטחים כפי שציינתי בסעיף ב', לא מקנה להם את האפשרות/זכות שנבצע מהלכים אובדניים כדגומאת אלה שאתה מציע.

ו. אפשר להמשיך ולקיים את הסטטוס קוו שמתקיים עד כה.

ז. החזרת שטחים=שלום, זה שקר מוחלט והזיה.

ישן 03-01-2016, 20:46
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "צבר עובדות.."

א. ברור לך שמדובר כאן באמונה אתה מביא את האמונה שלך הם יביאו את האמונה שלהם.
אין כאן חומר לדיון.

ב. למעט זה שקשה לי לקרוא למשהו שהיה כאן לפני ולפניך כובש אני מסכים.

ג. לא כולם רוצים לזרוק אותנו לים, חלק לא קטן מבין שנשאר כאן - למרות שכמו שאתה מייחל לאיזה נס שבו יום אחד לא יהיו כאן ערבים אזי לא מעט מהם מייחלים לנס שבו יום אחד לא תהיה כאן מדינת ישראל.

ד. אתה מבלבל את הדיון - השאלה היא האם יכול להיות באותו מרחב חוק שונה לאנשים שונים על סמך המוצא האתני שלהם ושזה לא ייחשב אפרטהייד.
הרי לא מדובר רק בחיפושים, מדובר בחופש תנועה, בזכות לקבל שירותי בריאות, השכלה, הזכות לבחור ולהיבחר לפרלמנט, חלוקת המשאבים.
ההיבט הבטחוני הוא רק אספקט אחד של המעמד השונה שיש בין אזרח ישראלי לנתין פלסטיני.
האפליה תקבל משמעות אחרת לגמרי ברגע שנספח את השטחים ונכריז עליהם כעל חלק ממדינת ישראל.

ה. אני לא יודע אם שמת לב אבל יש כרגע את הממשלה הימנית ביותר שהייתה כנראה מאז קום המדינה.
באופוזיציה יושב ליברמן, שאר האופוזיציה מפורקת.
ואנחנו הולכים ומתפרקים.
ירושלים לא בטוחה, תל אביב לא בטוחה. קבלנו הסכם גרעין גרוע מהאיראנים.
אז אולי המהלכים האובדניים כבר קורים למרות שיש לנו את בית אל וקדומים?

ו. נקודה מעניינת.
אתחיל מזה שהאיש הראוי ביותר בעיניי בפוליטיקה הישראלית זה בוגי יעלון - הוא מבריק, ציוני וישר.
מעבר לזה שיש לו רקורד יוצא דופן.
אני קבלתי את דעתו כפי שהוא הביע אותה 'החלת המצב' ובגלל זה תמכתי בליכוד בבחירות הבאות.
אבל כפי שאתה מצפה ששמאלנים יעשו הערכה מחדש אחרי הפיגועים של 2002
אני עושה כעת הערכה מחודשת. הכלת המצב הולכת ומתחרבנת. כשכתבתי את זה לפני מספר שבועות אז תבור כתב לי שיש רק סכינים ומלון פארק היה הרבה יותר גרוע - מאז אנו חווים עוד עליית מדרגה.
גם תל אביב מתחילה להיות לא בטוחה.
המצב הולך ומחמיר וכנראה שלהכיל את המצב לא ממש עובד לנו.

ז. שלום כנראה שלא יהיה בטווח הזמן המידי אבל היציאה מעזה חסכה חיים של יהודים רבים, (תשווה את מספר ההרוגים בעשור שחלף מאז היציאה לעומת העשור שקדם לו) שיפרה את הביטחון של אזרחי ישראל, איפשרה לנו להכות באויב בצורה אלימה כתגובה לאלימות שלו וחוסכת לצה"ל משאבים רבים. (תשווה את הסד"כ שהיה בעזה בזמן ששהינו שם לעומת הסד"כ שיש שם כעת)
אז שלום קר דוגמת ירדן או מצריים ייקח הרבה מאוד זמן להשיג אבל להמשיך באותו הדבר זה לפרק אותנו מבפנים.
שלא לדבר על זה שכל יום שאנחנו בשטחים אתה מאבד עוד חלק של העם.
המתנחלים כפו את ההתנחלויות בצורה אנטי דמוקרטית וכל רגע התקשורת בין חלקים שונים בעם הולכת וקטנה.

ישן 05-01-2016, 07:23
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לא יכול להתווכח עם היכרות אישית....
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "יעלון מבריק - ואני אומר זאת..."

אבל מבחינת תפקוד הצבא במלחמת לבנון השניה- כן.
שמע, הניהול היה לקוי בדרגות הגבוהות ללא ספק- מרמת האוגדות, דרך פיקוד צפון ועד המטכ"ל. גם לזה (מבחינת הכשרת הפיקוד הבכיר ועבודת המטה) יש ליעלון אחריות כמי שהיה רמטכ"ל וראש אג"מ במשך שנים ארוכות לפני המלחמה.
אבל אני לא מדבר על זה. אני מתייחס לתפקוד לקוי מאוד ברמת התפקוד המקצועית של הכוחות בשטח, ובייחוד כוחות המילואים, מרמת הלוחם הבודד ועד רמת הגדוד והחטיבה. התפקוד הלקוי הזה מנע השגים מבצעיים גם היכן שלא היתה שום רלוונטיות לתפקוד הניהול הגבוה. אני חייב לומר שבמלחמה היו ליקויים מהסוג שאפיין את צה"ל רק בשנות השפל הגרועות ביותר שלו, בין מלחמת העצמאות לתקופה שבה יחידה 101 והצנחנים שינו את נורמות הלחימה של צה"ל. אנחנו מדברים על מקרים של גדודים שלמים ואפילו חטיבות שהתחמקו מביצוע משימות או נסוגו בעקבות התנגדות מינימלית.
ממה זה נבע? משנים ארוכות של העדר אימונים.
ישן 04-01-2016, 07:51
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "א. ברור לך שמדובר כאן באמונה..."

אני מסכים עם כל מה שכתבת, חוץ מסעיף ז'.
אני לא חושב שנכון לומר שהמצב ברצועת עזה היום טוב יותר מאשר לפני ההתנתקות.
זה לא מדויק לומר שאנחנו "יכולים להכות באלימות" במי שמנסה לפגוע בנו משם. איבדנו אלמנט מרכזי של שליטה בשטח, ועכשיו לפגוע במטרות זה קשה בהרבה מבעבר.
אני גם לא חושב שהצלחה צבאית נמדדת במשאבים של צה"ל שאתה חוסך. צה"ל צריך לספק בטחון ותחושת בטחון לאזרחי המדינה. מה שווה לי שהסד"כ והמשאבים בעזה קטנים ממה שהם היו לפני ההתנתקות, אם אנשים בעוטף עזה לא מרגישים בטוחים, לאנשי המילואים ברור שהולכת להיות שם מלחמה פעם בשנתיים, ושברור לתושבי הדרום והמרכז שהם בטווח הטילים (וידוע שבמשגרים קשה לפגוע, בגלל הקושי של הימנעות מפגיעה בחפים מפשע).
מההתנתקות, לענ"ד, לגמרי יצא שכרנו בהפסדנו. לכן, למרות שאני לחלוטין מסכים שסיפוח זו לא אופציה ריאלית מבלי להגיע למדינה גזענית, ואני גם חושב שצריך להחליט מה עושים עם הכיבוש כי אי אפשר פשוט להמשיך ככה לנצח, אני מסרב להגיע לפתרונות בזק שרק נסבול מהם מאוחר יותר. אני מעדיף להמשיך את הכיבוש עוד זמן,עד שניתן יהיה לבנות עם הפלסתינים הסכם שנוכל לסמוך עליו, ולהבטיח את בטחון אזרחי ישראל.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 05-01-2016, 04:31
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אני מסכים עם כל מה שכתבת, חוץ..."

עצור רגע ושוב תחשוב על ההתנתקות.
אפשר לפשט ולומר שיש שתי סיבות בסיסיות שבהן החזקנו ברצועת עזה
א. ערכית/מוסרית - קרי חלק מהארץ המובטחת, זה שלנו.
ב. בטחונית.

בקצרה על הערכית - אחת התמונות הזכורות לי מהיציאה מרצועת עזה היא בני טיפשעשרה מחאן יונס שמגיעים לראשונה לרחוץ בים. ילדים שהתגוררו 5 דקות נסיעה מהים מעולם לא הגיעו אליו.

בטחונית - ב 2006 חגגתי את צדקת הדרך, עופרת במצוקה וגלעד שליט שנחטף שנה קודם הוכיחו שצדקנו כשהתנגדנו להתנתקות. כל נבואות הזעם התממשו...
אבל בוא נחזור ונחשוב על זה בטחונית בטווח של עשר שנים.
חד משמעית פחות יהודים מתים. פחות חיילים, פחות אזרחים.
חד משמעית הצבא עסוק פחות בלחימה יום יומית.
אלו נתונים שניתנים להשוואה ביחס לעשור שקדם להתנתקות.
הטענה שמועמדת כנגד היא שחלקים שלמים של מדינת ישראל נמצאים כעת תחת איום טילים זה נכון רק שצריך לזכור שאם אנחנו רוצים נוכחות צבאית ונוכחות אזרחית בכל מקום שיש בו איום טילים על מדינת ישראל אז הגיע הזמן להקים התנחלויות על גדות הליטאני ובעצם עפ"י אותו היגיון אז כדאי להקים ישובים גם באזור של הרוקאד והעלאן בסוריה.
הטענה הנוספת היא שהחמאס צובר נשק ויכולות - שוב, נכון אבל לא רלוונטי. כי גם החזבאללה צובר כל הזמן יכולות ונשק אבל אתה לא רוצה נוכחות קבועה של חיילים באזור בעל בק.
אולי אפילו להפך, העדר הנוכחות הצבאית גורמת לכך שלאויב יש מה להפסיד.
לפני שבועיים ייתכן וצה"ל חיסל את קונטר ושות' בלי לפתוח פה לשטן הרושם הוא שנראה שחזבאללה חיפש את המטרה הכי פחות פגיעה (D9) והפעיל עליה מטען.
כי יש לו מה להפסיד אפשר לאיים עליו בלבנון 3
על החמאס אפשר לאיים בצוק איתן 2
איזה איום היה לנו בימים שישבנו שם? גם כשגרשנו והרגנו לא הייתה הרתעה שמנעה את הוצאת הפיגוע הבא.
אז גם אני הייתי מעדיף אם ההתנתקות הייתה נעשית אחרת.
אבל הרושם הוא שמבחינה בטחונית מצבנו טוב יותר.

ישן 04-01-2016, 08:42
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "א. ברור לך שמדובר כאן באמונה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
א. ברור לך שמדובר כאן באמונה אתה מביא את האמונה שלך הם יביאו את האמונה שלהם.

אין כאן חומר לדיון.

יש ויש.. פרט שולי, אני ב-א-מ-ת הייתי כאן לפניהם.

ב. למעט זה שקשה לי לקרוא למשהו שהיה כאן לפני ולפניך כובש אני מסכים.

איך לפני ולפנייך אם היו כאן שני בתי מקדש ומלמלכת ענק?

ג. לא כולם רוצים לזרוק אותנו לים, חלק לא קטן מבין שנשאר כאן - למרות שכמו שאתה מייחל לאיזה נס שבו יום אחד לא יהיו כאן ערבים אזי לא מעט מהם מייחלים לנס שבו יום אחד לא תהיה כאן מדינת ישראל.

אני מייחל שלא יהיו כאן מי שרוצה ל-ה-ש-מ-י-ד אותי. (הנה עוד פרט שולי)

פלסטיני? שיהיה פלסטיני. זה יכול גם להיות שבדי, בורמזי, זה הגדרות שלך..

ד. אתה מבלבל את הדיון - השאלה היא האם יכול להיות באותו מרחב חוק שונה לאנשים שונים על סמך המוצא האתני שלהם ושזה לא ייחשב אפרטהייד.

חוק שונה לאנשים שרוצים לחיות וחוק שונה לאלה שרוצים להשמיד את אלה שרוצים לחיות. לא הוכח אחרת כבר 100 שנים עוד לפני קוי 67'.

הרי לא מדובר רק בחיפושים, מדובר בחופש תנועה, בזכות לקבל שירותי בריאות, השכלה, הזכות לבחור ולהיבחר לפרלמנט, חלוקת המשאבים.

אף אחד לא מנע את זה מהם מעולם. נמנעו פיגועים ומכאן נמנעו כל הפרמטרים שאתה מציין.. בינתיים גם משפחות של רבי מחבלים קיבלו פה טיפול ועוד אחרי זה ייחלו שהילדים שלהם יהיו שהידים. אני לא מתפלא כשהרוב המוחלט שחקני ה NBA הם אפרו אמריקנים. כשרוב האתלטים המצליחים הם שחומי עור אני לא מתפלא. כשרוב בכירי הכלכלה בעולם הם יהודים אני לא מתפלא.

כשהרוב המוחלט של הפלסטינים תומכים בפיגועים ומבצעים אותם, אני לא מתפלא.

ההיבט הבטחוני הוא רק אספקט אחד של המעמד השונה שיש בין אזרח ישראלי לנתין פלסטיני.
האפליה תקבל משמעות אחרת לגמרי ברגע שנספח את השטחים ונכריז עליהם כעל חלק ממדינת ישראל.

אתה מדבר על אפליה, אני מדבר על זכותי לחיות. מה יותר כבד?

ה. אני לא יודע אם שמת לב אבל יש כרגע את הממשלה הימנית ביותר שהייתה כנראה מאז קום המדינה.
באופוזיציה יושב ליברמן, שאר האופוזיציה מפורקת.
ואנחנו הולכים ומתפרקים.

ירושלים לא בטוחה, תל אביב לא בטוחה. קבלנו הסכם גרעין גרוע מהאיראנים.
אז אולי המהלכים האובדניים כבר קורים למרות שיש לנו את בית אל וקדומים?

נו אז? שכחת את תקופות הפיגועים שהיו פה בזמן כל המששלות? אני רק יכול לתאר לי מה יקרה פה כשנהיה בלי בית אל וקדומים..

ו.
אני עושה כעת הערכה מחודשת. הכלת המצב הולכת ומתחרבנת. כשכתבתי את זה לפני מספר שבועות אז תבור כתב לי שיש רק סכינים ומלון פארק היה הרבה יותר גרוע - מאז אנו חווים עוד עליית מדרגה.
גם תל אביב מתחילה להיות לא בטוחה.
המצב הולך ומחמיר וכנראה שלהכיל את המצב לא ממש עובד לנו.

לא נורא, נמשיך לחסל ולנטרל, נצא לעוד מבצע, וכך עד הסבב הבא וכמה שצריך. ניתן שטחים לא ניתן שטחים כן אפרטהייד לא אפרטהייד - הערבים פה הם הגורם היחיד לאי שקט.

ז. שלום כנראה שלא יהיה בטווח הזמן המידי אבל היציאה מעזה חסכה חיים של יהודים רבים, (תשווה את מספר ההרוגים בעשור שחלף מאז היציאה לעומת העשור שקדם לו) שיפרה את הביטחון של אזרחי ישראל, איפשרה לנו להכות באויב בצורה אלימה כתגובה לאלימות שלו וחוסכת לצה"ל משאבים רבים. (תשווה את הסד"כ שהיה בעזה בזמן ששהינו שם לעומת הסד"כ שיש שם כעת)
אז שלום קר דוגמת ירדן או מצריים ייקח הרבה מאוד זמן להשיג אבל להמשיך באותו הדבר זה לפרק אותנו מבפנים.

ובתמורה מה קיבלנו? את מדינת חמאסטן.. זה שאנחנו מגיבים בצורה אלימה לתגובות אלימות לא מנחם אותי. אתה לא יכול לקחת כדוגמא פיסת שטח קטנה שמוקפת על ידינו ולהשליך ממנה על יתר השטחים שאתה עוקר משליטתינו. אתה לא יכול להרשות לעצמך חמאסטן או דאע"שסטן ששולט על רוב שטחי ישראל בירי רקטות. אתה חייב נוכחות ישראלית קבועה בשטחים הללו.

שלא לדבר על זה שכל יום שאנחנו בשטחים אתה מאבד עוד חלק של העם.
המתנחלים כפו את ההתנחלויות בצורה אנטי דמוקרטית וכל רגע התקשורת בין חלקים שונים בעם הולכת וקטנה.

או!, הסיפא שלך היא למעשה העיקר בתגובתך. אתה למעשה עושה הכל לפירוד ולסכסוך בעם סכסוך בעיקר בין דתי אבל גם על רקע פוליטי.

אני בטוח שמעבר להצהרות באינטרנט, יש גם מעשים שלא מול מסך המחשב.

ואם אתה שואל אותי, רק הדעות (בלי המעשים) שלך ושל דומייך, גרועים יותר ומתועבים יותר מבקבוק תבערה כזה או אחר בבית משפחה - מתועב ונאלח ומחריד ככל שזה יהיה. מבחינתך המעשה הזה, הוא כלי מרכזי בהשחרת וניגוח ציבור שלם כשהמטרה הסופית היא פירוד מוחלט.

אתה זורק בקבוק תבערה על אחייך.. והתבערה הזו, שאתה מייחל להשיג, היא הגרועה ביותר שיכול יהודי ליצור ולקוות לה.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 04-01-2016 בשעה 08:45.
ישן 07-01-2016, 14:53
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]א. ברור לך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
או!, הסיפא שלך היא למעשה העיקר בתגובתך. אתה למעשה עושה הכל לפירוד ולסכסוך בעם סכסוך בעיקר בין דתי אבל גם על רקע פוליטי.

אני בטוח שמעבר להצהרות באינטרנט, יש גם מעשים שלא מול מסך המחשב.

ואם אתה שואל אותי, רק הדעות (בלי המעשים) שלך ושל דומייך, גרועים יותר ומתועבים יותר מבקבוק תבערה כזה או אחר בבית משפחה - מתועב ונאלח ומחריד ככל שזה יהיה. מבחינתך המעשה הזה, הוא כלי מרכזי בהשחרת וניגוח ציבור שלם כשהמטרה הסופית היא פירוד מוחלט.

אתה זורק בקבוק תבערה על אחייך.. והתבערה הזו, שאתה מייחל להשיג, היא הגרועה ביותר שיכול יהודי ליצור ולקוות לה.

צריך לחלק לשתיים את התשובה
הראשונה תפקידה להפסיק את ההזיות שלך.
אני כותב די שקוף בפורום אז אין לי מושג אילו מעשים אתה בטוח שאני עושה, .
אבל אני מבטיח לך להמשיך עם המגמה שלי - אני לא משקר, כך שאם אתה חושב שאני עושה מעשה מסוים תשאל ואני אאשר או אכחיש.
ברצינות אתה באמת מדמיין.

וכשאני חשוב על זה, יש סיכוי שאתה חייב לתלות בי מעשים בגלל שאני מחייב אותך לצאת מאזור הנוחות של ערוץ 'הדברות' או של כולל עם 'הרבשקרכלשהוא'.
ומאחר ואין לך תשובות אז במקום לחשוב ולהעיז אתה צריך לצייר אותי כמפלצת.

אבל כדי שלא יהיה לך ספק, אני לא פעיל פוליטית מחוץ למרשתת, וגם בה רוב הדיונים הפוליטיים שלי מתרחשים כאן ורק מיעוטם בפייסבוק.
בחיי היום יום שלי אני עובד קשה, מתפרנס, משלם מסים ועושה מילואים ביחידה לוחמת.

לגבי בקבוק התבערה שאני מטיל על אחיי.
כאן אתה צריך להתבייש, להסמיק מבושה על כך שאתה כזה שקרן.
שנים אתה כותב בפורום על כך שצריך לעצור יהודים, לשלוח אותם לגולאגים, לכלוא אותם.
אתה קורא בצורה עקבית לפגיעה פיזית באנשים שחושבים אחרת ממך - ואז אתה מאשים אותם בזריעת פירוד בעם?
תגיד, אתה לא מתבייש בזה שאתה כל כך לא עקבי? אפילו בתור בר-פלוגתא אתה מפתיע לרעה. תמיד החזקתי ממך משהו שלא מתבייש בדעות שלו. לא מתבייש להגיד שצריך לזרוק נפל"ם על ילדים ונשים, שצריך לשלוח שמאלנים וקפיטליסטים לגולאגים, שצריך להיות אלימים כלפי אנשים עם דעה אחרת.
ופתאום הם אלו שזורעים פירוד בעם?
תתבייש לך.

ודבר אחרון לגבי בקבוק התבערה שנזרק בדומא.
ההבדל ביני לבינך,
שלשיטתך הבעיה הגדולה בשרפת המשפחה היא התוצאה של השחרת פני ישראל בכלל וציבור המתיישבים בפרט ברחבי העולם.
במילים אחרות שרפת משפחת דוובשה פוגעת במפעל ההתיישבות.

בשונה ממך, אני לא כל כך מתרגש ממה שאומרים על ישראל בעולם. זה לא הכוח המניע את תפיסת עולמי. אני אפילו לא מפחד מחרמות.
זה נחמד להיות חכם אבל יש דברים שיותר חשוב להיות בהם צודק.
ו
הבעיה ברצח שבצעו בדומא היא הרצח עצמו. גם אם לעולם לא היינו שומעים עליו, גם אם זה היה עץ שנופל ביער ריק והעולם לא היה יודע על כך לעולם.
יהודים שמגדירים את עצמם שומרי תורה ומצוות ובשם אהבת ישראל שורפים משפחה שלמה זאת הבעיה בלי קשר לתדמית או למעמדה של ישראל בעולם.
בדיוק כמו שגם אם סרטון החתונה הזה לא היה מתפרסם לעולם יהודים המגדירים את עצמם שומרי תורה ומצוות שביום חתונתם מוצאים לנכון לרקוד ולדקור תמונה של ילד זאת הבעיה.

אתה יכול להאשים את השמאל באוסלו.
אם בבחירות הבאות השמאל ינצח בבחירות ויפנו ישובים, במידה ואצביע לשמאל תוכל להאשים אותי בזה ובתוצאות שיבואו מכך.
את הניתוק שמתרחש בימים אלו בין חלקים שונים בעם. לזה אחראים אלו שהדמוקרטיה הישראלית לא עניינה אותם כשהם הקימו את הישובים בשטחים.

ואתה, אתה סתם מפתיע לרעה כי אתה שקוע בשנאה יוקדת ולא מסוגל לחשוב קצת לבד.

ישן 07-01-2016, 15:17
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני אענה לך בקצרה..
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]או!, הסיפא שלך..."

כפי שציינתי כבר, אין נאלח מזה בעיניי, שמשתמשים בכלי הדמוקרטיה בשני אופנים החופפים זה את זה כדי להשיג דברים הנוגדים אותה.

א. סלקטבית. להשמעת צד אחד וצד אחד בלבד.

ב. לחתרנות תחת השלטון שנבחר, כשכל האמצעים קדושים, באמצעות אותה דמוקרטיה..

מבחינתי, אדם שתוהה באיזו זכות החברה שהוא חי בה, מממשת את זכותה להגנה עצמית, לא מסתפק רק בהבעת דעתו, אלא עובר למעשים.

המעשה שנעשה בדומא, לא יסולח. הוא מעשה שטנה ומעשה נבלה. ניכר יחד עם זאת שהוא נפל כפרי בשל לידי מי שמנסה להכתיב את הדמוקרטיה למטרותיו. אתה ורבים רבים כמוך, מוצאים במעשה הזה של העשב השוטה כר נוח להשחיר בזה ציבור שלם, שמוקיע את הטירוף.. מבחינתך - אלו שהיו באילי סיני ובגוש קטיף ואלו ביצהר עלי ואלון מורה כולם כולם תומכים במעשה דומא , וכולם כולם סיקריקים וע"י כך אתה מבטל את הלגיטימיות שלהם ושל מפעלם המבורך. כי אתה לא מגיע לזה דרך כלי לגיטימי שנקרא בחירות..

זה נבזי יותר מהמעשה בדומא בעיניי..

"שוברים שתיקה" יותר נבזיים ונאלחים ומסוכנים ממעשה דומא. כי כביכול באמצעי שהוא כביכול מוסרי, אתם מקעקעים אומה שלמה.

בושה!

לא הלך לכם באמצעים לגיטימיים כדוגמאת בחירות, אתם עוברים לשימוש בכלים חתרניים פסאודו דמוקרטיים, של שטיפת מוח לאחרים במדיות שונות, קבלת כספים לפעילות שכל תכליתה התרת דמם של חיילי צה"ל והפרעה אקטיבית לפעולות הגנה לגיטימיות על המולדת.

ישן 07-01-2016, 21:11
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני אענה לך בקצרה.."

שוברים שתיקה יותר נאלחים משורפי המשפחה בדומא?
אתה רציני?
בוא נחשוב רגע מה עושים שוברים שתיקה - הם מביאים עדויות של חיילים ששרתו בשטחים.
החלק שמקומם אותי בשוברים שתיקה זה שהם רצים לחוץ לארץ. זה מבחינתי לא לגיטמי.

רוב העדויות שם הן עדויות אמת. לא מפוברקות.
חיילים ששרתו בשטחים מספרים על החוויות שלהם.
עכשיו אם תחשוב על זה מעל ל 50 אחוז מהציבור היהודי בארץ לא יודע איך נראה השירות בשטחים או כי מדובר בבנות או כי מדובר בג'ובניקים או במשתמטים.
לשליטה על אוכלוסיה אזרחית יש משמעות.
אז כדאי שתכיר אותה.

הנה אני אשבור לך רגע שתיקה כאן בפורום הזה
בשנת 1998 שרתי בגזרת דרום הר חברון - היינו הפלוגה שתפסה את אזור סוסיא.
ואני אישית הרבצת לאדם שהיה יכול להיות אבא שלי מול הפנים של הבן שלו.
באותה תקופה ביבי היה רה"מ, הייתה משטרה פלסטינית ולא הייתה גדר הפרדה.
הגזרה הייתה מאוד שקטה, היה רק מבוקש אחד אני אפילו זוכר את השם שלו איאד עלי עיסא בטאט. הפלוגה החזיקה שני מחסומים ושני סיורים.
חלק ניכר מהפעילות שלנו היה לתפוס שוהים בלתי חוקיים שמנסים לחצות לישראל.
למרות שבפועל מדינת ישראל רצתה שהם ימשיכו לצאת, מין משחק מוזר ולא ברור.
באותו היום הייתי חייל במחסום, הסיור תפס ערבי כבן 40 ביחד עם הבן שלו שניסה להסתנן לישראל.
שיפוצניק, ברכב היו כלי עבודה.
חפשנו ביסודיות חוץ מכלי עבודה וארוחת צהריים לא היה לו כלום.

מאחר ואין מה לעשות שב"ח שנעצר על ידנו אז מה שנהוג היה לעשות זה לעכב אותם לכמה שעות בשמש במחסום, לדפוק להם את יום העבודה ולשחרר אותם.
בשלב מסוים הערבי החליט להיעמד - רצה לברר עוד כמה זמן נחזיק אותו ואת הבן שלו,
אמרתי לו לשבת, הוא סירב.
אני הייתי חייל מורעל עם מוטיבציה אז רצתי אליו ודחפתי אותו בכוח לרצפה עד שהוא נפל - ביננו במכות הוא היה מנצח אותי אבל אני הייתי עם מחסנית בהכנס ועם הקצין שלי לידי. את כל זה ראה הבן שלו... התוצאה הייתה שאני יצאתי לקורס מפקדים והבן שלו בטח הבין שחייבים להלחם בכובש הציוני.
ורק שיהיה לך ברור לא הייתי החייל הכי אלים בפלוגה, האירוע התקבל כתגובה מקצועית.
היו את אלו ששלחו פועלים להביא להם חומוס מדהריה, היו את אלו ש'החרימו' מסבחות (בעברית קוראים לזה לגנוב) והיה מפקד אחד שחצה גבול וממש התעלל - הוא נשפט והודח.

עכשיו אלו סיפורים שאתה שלא היית שם צריך להכיר.
יכול להיות תגיד שזה בסדר גמור ושמגיע להם כי הם ערבים.
יכול להיות שתגיד שזה לא בסדר אבל אין ברירה.
אבל לפחות שיהיה לך מושג איך נראית השגרה בשטחים - וכשבפעם הבאה תצעק בהיסטריה שהם רק רוצים להרוג אותנו אז תחשוב שאולי המחבל הזה שרוצה להרוג אותנו ראה כשהיה ילד איך נער צעיר מכה את אבא שלו שנסע לעבודה בישראל.

לגבי המשחק הדמוקרטי.
אתה צודק ארגוני השמאל משחקים מלוכלך, הם לא נצחו בבחירות ולכן הם הולכים לחוץ לארץ כדי להפעיל מנופי לחץ על ישראל על מנת לקדם את האג'נדה שלהם.
תופתע, אני מסכים איתך, לא לגיטימי ואני לא תומך בזה.

אבל אני בז לימניים שלקחו חלק בפעולה הכי אנטי דמוקרטית במדינת ישראל ועכשיו מזילים דמעות תנין.
הרוב הגדול של התנחלויות קמו בניגוד להחלטות ממשלה.
מועצת יש"ע ונגזרותיה התייחסו לשלטון היהודי שנבחר כאן כאל המנדט הבריטי.
הם בצעו פעולות שינקו את ההשראה שלהם מחומה ומגדל אבל כאן לא היה מדובר במנדט הבריטי אלא בבוחר הישראלי.
מועצת יש"ע, אמנה וכו' הרחיבו ישובים גם כאשר זה היה בניגוד מוחלט לרצון הממשלה, שיקרו, רימו גנבו כדי לקדם את האג'נדה שלהם.
המהלכים האלו עלו בדמים רבים תרתי משמע. גם חיילים ואזרחים שנהרגו וגם בכסף רב.
וזה בניגוד להחלטת ממשלה.

אז כשאתה צועק בהיסטריה על הפעילות האנטי דמוקרטית אז תסתכל על התמונות מסבסטיה או תשאל את עצמך איך זה שיש בית אל א', ב' וג' ותבין שיש קורה גדולה מאוד שאתה צריך ליטול מבין עינך.

והיסטורית, תמיד הקנאים הם אלו שהמיטו חורבן.
ואתם תעשו זאת שוב.

ישן 08-01-2016, 09:49
צלמית המשתמש של רועי AZ

מעניין כמה משפחות ובודדים ישראלים, היו מוכנים להתחלף עם אותו שיפוצניק שהופל על ידך אל
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "שוברים שתיקה יותר נאלחים..."

ציטוט:
הנה אני אשבור לך רגע שתיקה כאן בפורום הזה
בשנת 1998 שרתי בגזרת דרום הר חברון - היינו הפלוגה שתפסה את אזור סוסיא.
ואני אישית הרבצת לאדם שהיה יכול להיות אבא שלי מול הפנים של הבן שלו.
באותה תקופה ביבי היה רה"מ, הייתה משטרה פלסטינית ולא הייתה גדר הפרדה.
הגזרה הייתה מאוד שקטה, היה רק מבוקש אחד אני אפילו זוכר את השם שלו איאד עלי עיסא בטאט. הפלוגה החזיקה שני מחסומים ושני סיורים.
חלק ניכר מהפעילות שלנו היה לתפוס שוהים בלתי חוקיים שמנסים לחצות לישראל.
למרות שבפועל מדינת ישראל רצתה שהם ימשיכו לצאת, מין משחק מוזר ולא ברור.
באותו היום הייתי חייל במחסום, הסיור תפס ערבי כבן 40 ביחד עם הבן שלו שניסה להסתנן לישראל.
שיפוצניק, ברכב היו כלי עבודה.
חפשנו ביסודיות חוץ מכלי עבודה וארוחת צהריים לא היה לו כלום.

מאחר ואין מה לעשות שב"ח שנעצר על ידנו אז מה שנהוג היה לעשות זה לעכב אותם לכמה שעות בשמש במחסום, לדפוק להם את יום העבודה ולשחרר אותם.
בשלב מסוים הערבי החליט להיעמד - רצה לברר עוד כמה זמן נחזיק אותו ואת הבן שלו,
אמרתי לו לשבת, הוא סירב.
אני הייתי חייל מורעל עם מוטיבציה אז רצתי אליו ודחפתי אותו בכוח לרצפה עד שהוא נפל - ביננו במכות הוא היה מנצח אותי אבל אני הייתי עם מחסנית בהכנס ועם הקצין שלי לידי. את כל זה ראה הבן שלו... התוצאה הייתה שאני יצאתי לקורס מפקדים והבן שלו בטח הבין שחייבים להלחם בכובש הציוני.
.

הקרקע, ולא להיות תמונה בעיתון..? כמה היו מוכנים להתחלף עם אותו שיפוצניק ולא שיספרו עליהם אח"כ ב"שש עם רפי רשף/עודד בן עמי" כמה הם אהבו את החיים.... כמה?

או אפילו סתם אשה שנאנסה ע"י השב"חים או סתם קורבן לעבירות פליליות מצידם..

שמע, זה לא בסדר שדחפת אדם אל הקרקע וזה לא בסדר ששלחו פועלים להביא חומוס מדהריה...

אבל זה לא בסדר שכבר 100 שנה נרצחים יהודים רק בגלל שהם יהודים... בלי קשר לקווי 67'.
זה לא בסדר שכבר עשות שנים יהודים מתפוצצים להם ברחובות ובבתי קפה. ילדים יהודים נשחטים להם במיטותיהם..

אני אגיד את זה שוב ובאופן הברור ביותר, הדם שלי אדום יותר משל החלאות הסובבות אותי.

עוד פעם - הדם שלי אדום יותר משל אלה החלאות הסובבות אותי.

תפנים את המשפטים הללו היטב.

אם לשפוט לפי מה שקורה מסביבנו, איך הם שוחטים אחד את השני, מה אתה ואני בשבילם?

איזה כיבוש יש בסוריה, בעירק באיראן ושהם צריכים להלחם בו?

אני לא מבין.. למה כל הדברים הללו נעלמים מעינייך?

למה אנשים זכים וטהורים מהווים לך מטרה?

האם השקרים שכתבת כאן, מגובים במסמכים? בנתונים? או שמקורותייך הם אמנון אברמוביץ' למינהם ששמו למטרה להשמיד את הישוב היהודי בארץ?

ישן 08-01-2016, 11:30
צלמית המשתמש של רועי AZ

אם אתה הרגת אותם, אתה צריך להיות מואשם בפשעים נגד האנושות..
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "מעניין מה זה אומר 415 ילדים ו..."

ואם הם נהרגו כי היו להם טילים ורקטות מתחת לספה שבני משפחותיהם שמו להם במקום לדאוג לפרנסתם בדרכים יותר מקובלות, זו די בעיה שלהם לפי כל כללי המלחמה...

וכן, הדם של בני עמי סמוק יותר (ובלי קשר לאמונות כאלו ואחרות שאני העם הנבחר.. זה בסיסי אצל כל מי שיש לו אויבים.. )

ישן 08-01-2016, 13:28
צלמית המשתמש של רועי AZ

מעניין אילו זה היה ההיפך, היה מישהו משם כמוך טוען שאנו בני אדם..
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]ואם הם נהרגו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
רובם לא עשו כלום...

אתה יודע שאפשר להעדיף את שלומם של אחיך וחבריך, גם בלי לטעון שהאחרים לא בני אדם...

הרי זה מה ששוטפים להם את המוח, שאנו לא כאלה. אבל גם באים לקבל מאיתנו את מיטב הטיפול הרפואי...

ישן 08-01-2016, 11:39
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מעניין כמה משפחות ובודדים ישראלים, היו מוכנים להתחלף עם אותו שיפוצניק שהופל על ידך אל"

אז בוא נראה אם יש דברים שאנחנו מסכימים עליהם.
לא כל מה שמתרחש בשטחים קשור לבטחון, חלק לא קטן ממנו הוא תוצר של האופי האנושי.
לצד אחד יש הרבה יותר כוח והוא לעיתים מפעיל אותו לרעה.
אנחנו גם מסכימים על זה שלשננו יותר חשוב יהודים מערבים - על זה אין ויכוח.

עכשיו כשיש דברים שאנחנו מסכימים אז בוא נתקדם הלאה.
חיי יהודים יותר חשובים, היציאה מעזה חסכה חיים של יהודים - אז בעצם אתה רוצה שיהודים ימשיכו למות תמורת זה שנחיה ברצועת עזה?
והחלק היותר חשוב, אתה מוכן שהדיון על יו"ש יהיה דיון בטחוני במהותו ולא דיון ערכי.
קרי, יבואו מומחי בטחון אנשים שהיו למשל ראשי מוסד, ראשי שב"כ, רמטכ"לים אלופים וכדומה ויגידו מה לדעתם צריך לקרות על מנת שישראל תהיה יותר בטוחה וגם אם זה יכלול הורדה של ישובים - מתוך היותך יהודי וציוני שלא שמח כשיהודים מתים תסכים להוריד ישובים?

וכדי שתמשיך להכיר את המציאות בשטחים שלא דרך עיתון בשבע אספר לך עוד סיפור שנטלתי בו חלק.
יחידות צבאיות זה גוף שרודף אחרי משימות - קצת כמו שכירורגים רודפים אחרי ניתוחים...

אז מפקד הפלוגה עסוק בלנסות להשיג מעצרים מהשב"כ
הבעיה היא שהרכז תמיד יעדיף לתת לדובדבן לבצע מעצר - או כפי שאמר אחד מהם, אם אני אצטרך טנקים אני אפנה אליכם אבל אם צריך לקחת משהו מסוכן מהבית אני אעדיף את אלו שזאת העבודה שלהם.
אבל מפעם לפעם יש איזה איש שהוא מספיק לא חשוב כדי שגם פלוגת שריון תוכל לעצור אותו.
וכך יצא שערב אחד עשינו מודלים על המשרדים של הפלוגה בסוסיא ובלילה יצאנו לניווט באזור סמוע על מנת לבצע מעצר.
הקצין שהוביל את הכוח למד את הציר היטב, התנהלנו כמו חי"רניקים עם חוד שמוביל וכוח שסוגר.
הגענו לבית וסגרנו את הפינות.
אני כחפ"ש סתם סגרתי איזו פינה, בפניה ממול היה חייל אהוד ואהוב בפלוגה - בחור אחלה גבר עם טמפרמנט. בזמן שאנחנו המתנו לכוח שהיה בתוך הבית - העיר את המשפחה - ריכז את הילדים והנשים בחדר אחד ואת הגברים בחדר אחר.
החליט אותו חייל שאם יש כאן כזה ערבי רע שצריך לעצור אותו באמצע הלילה אז כדאי גם שנחבל לו בדברים הנמצאים מחוץ לבית.
לא נטלתי חלק - וחשתי שלא בנוח.
בשלב כל שהוא הגיע הרכז של השב"כ עם הג'יפ שלו ואמר יוו איזה מפגרים אתם, אתם בבית הלא נכון הדרוש לחקירה נמצא בית אחד ליד.
האם יש סיכוי שהילד הזה שהעירו אותו ואת אימו באמצע הלילה, הפרידו אותם מאביו, חיבלו לו בבית יקום יום אחד ויילחם על מנת שהתופעות הללו יפסקו?

ישן 09-01-2016, 21:48
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אז בוא נראה אם יש דברים..."

ציטוט:

עכשיו כשיש דברים שאנחנו מסכימים אז בוא נתקדם הלאה.
חיי יהודים יותר חשובים, היציאה מעזה חסכה חיים של יהודים - אז בעצם אתה רוצה שיהודים ימשיכו למות תמורת זה שנחיה ברצועת עזה?

כמה יהודים נהרגו כתוצאה מהמבצעים שהיו בעקבות הקמת מדינת חמאסטן בעזה?

זה אמנם לא משנה לי, אבל כמה פלסטינים נהרגו? בעקבות היציאה ההיא?

והחלק היותר חשוב, אתה מוכן שהדיון על יו"ש יהיה דיון בטחוני במהותו ולא דיון ערכי.
קרי, יבואו מומחי בטחון אנשים שהיו למשל ראשי מוסד, ראשי שב"כ, רמטכ"לים אלופים וכדומה ויגידו מה לדעתם צריך לקרות על מנת שישראל תהיה יותר בטוחה וגם אם זה יכלול הורדה של ישובים - מתוך היותך יהודי וציוני שלא שמח כשיהודים מתים תסכים להוריד ישובים?

לא, כי אני יודע מה זה פלסטינים ומה כוונותיהם האמיתיות ואותם אלו שציינת, בעצמם יודעים את זה.. אז הם אמרו. אבל דבריהם מתנפצים פעם אחר פעם, על המזח העזתי, המציאות שטופחת על פנינו כל יום מחדש והשנאה הפלסטינית ערבית כבר מאה שנה..

וכדי שתמשיך להכיר את המציאות בשטחים שלא דרך עיתון בשבע אספר לך עוד סיפור שנטלתי בו חלק.
יחידות צבאיות זה גוף שרודף אחרי משימות - קצת כמו שכירורגים רודפים אחרי ניתוחים...

אז מפקד הפלוגה עסוק בלנסות להשיג מעצרים מהשב"כ
הבעיה היא שהרכז תמיד יעדיף לתת לדובדבן לבצע מעצר - או כפי שאמר אחד מהם, אם אני אצטרך טנקים אני אפנה אליכם אבל אם צריך לקחת משהו מסוכן מהבית אני אעדיף את אלו שזאת העבודה שלהם.
אבל מפעם לפעם יש איזה איש שהוא מספיק לא חשוב כדי שגם פלוגת שריון תוכל לעצור אותו.
וכך יצא שערב אחד עשינו מודלים על המשרדים של הפלוגה בסוסיא ובלילה יצאנו לניווט באזור סמוע על מנת לבצע מעצר.
הקצין שהוביל את הכוח למד את הציר היטב, התנהלנו כמו חי"רניקים עם חוד שמוביל וכוח שסוגר.
הגענו לבית וסגרנו את הפינות.
אני כחפ"ש סתם סגרתי איזו פינה, בפניה ממול היה חייל אהוד ואהוב בפלוגה - בחור אחלה גבר עם טמפרמנט. בזמן שאנחנו המתנו לכוח שהיה בתוך הבית - העיר את המשפחה - ריכז את הילדים והנשים בחדר אחד ואת הגברים בחדר אחר.
החליט אותו חייל שאם יש כאן כזה ערבי רע שצריך לעצור אותו באמצע הלילה אז כדאי גם שנחבל לו בדברים הנמצאים מחוץ לבית.
לא נטלתי חלק - וחשתי שלא בנוח.
בשלב כל שהוא הגיע הרכז של השב"כ עם הג'יפ שלו ואמר יוו איזה מפגרים אתם, אתם בבית הלא נכון הדרוש לחקירה נמצא בית אחד ליד.
האם יש סיכוי שהילד הזה שהעירו אותו ואת אימו באמצע הלילה, הפרידו אותם מאביו, חיבלו לו בבית יקום יום אחד ויילחם על מנת שהתופעות הללו יפסקו?

רגע.. מה הצבא עושה עם כל מה שציינת לעיל? ומה הפיתרון שלך למלחמה בטרור מבלי המעשים הנלווים הללו? נסה להיות יצירתי, לאור הנתונים שהבאתי במעלה תשובתי זו...

ישן 04-01-2016, 10:17
צלמית המשתמש של רועי AZ

צבר עובדות.
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "ציטוט - בכל מקרה זאת לא..."

ציטוט:
ציטוט

-
בכל מקרה זאת לא הייתה הנקודה שלי...
יכולתי לכתוב שסאנטה קלאוס הבטיח את הר הבית לסבתא שלי

א. הישוב היהודי פה התחדש לפני תיכף 68 שנה אחרי 2000 שנה שלא היינו פה בניגוד לכל היגיון.

ב. בספר שנכתב ומתוארך ללפני למעלה מ 3300 שנה והמתאר הן את ההבטחה שקיבלנו, הן את העובדה שלא נהיה כאן ונחזור לכאן וגם את הסכסוך עם בני ישמעאל, מה שהיום אתה מכיר כסכסוך הישראלי פלסטיני.

ג. על בסיס המתואר בספר הזה, נפנף בו בשנת 1937 בפני ועדת (הלורד) פיל, אחרי שהלה תהה לפשר זכותינו על הארץ הזו בשעה שרק חבר ישראלי אחד נולד בארץ והיתר לא, מי שלימים יהיה ראש הממשלה הראשון של ישראל.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 04-01-2016 בשעה 10:20.
ישן 04-01-2016, 10:34
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "צבר עובדות."

ציטוט:
א. הישוב היהודי פה התחדש לפני תיכף 68 שנה אחרי 2000 שנה שלא היינו פה בניגוד לכל היגיון.

אז מה זה מוכיח?

ציטוט:
ב. בספר שנכתב ומתוארך ללפני למעלה מ 3300 שנה והמתאר הן את ההבטחה שקיבלנו, הן את העובדה שלא נהיה כאן ונחזור לכאן וגם את הסכסוך עם בני ישמעאל, מה שהיום אתה מכיר כסכסוך הישראלי פלסטיני.

הספר מתוארך מדעית למשהו כמו 2000 שנה. ההבטחות שבתוכו מיתולוגיות ומחייבות רק את המאמינים בהן.

ציטוט:
ג. על בסיס המתואר בספר הזה, נפנף בו בשנת 1937 בפני ועדת (הלורד) פיל, אחרי שהלה תהה לפשר זכותינו על הארץ הזו בשעה שרק חבר ישראלי אחד נולד בארץ והיתר לא, מי שלימים יהיה ראש הממשלה הראשון של ישראל.

קוריוז נחמד, שמאז שהחרדים קפצו על העגלה (הריקה לטענתם) ותפסו טרמפ על הקמת המדינה הם אוהבים לנפנף בזה. אבל דווקא אותו ראש ממשלה נמנע מלהשתמש בנימוק הזה במגילת העצמאות.

ישן 04-01-2016, 10:50
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]א. הישוב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Big Joe
אז מה זה מוכיח?

שום דבר, זו עובדה מוצקה. בדיוק כמו שעכשיו השמש זורחת או שיורד גשם. אתה יכול להתעלם אבל זו עובדה..

הספר מתוארך מדעית למשהו כמו 2000 שנה. ההבטחות שבתוכו מיתולוגיות ומחייבות רק את המאמינים בהן.

מיתולוגיות בהחלט. אבל המציאות, שעם שלא היה פה 2000 שנה חזר אחרי גלות וזה מתואר בספר המדובר שזה מה שיקרה - חזקה יותר מהאי/אמונה שלך.. במילים אחרות מה שכתוב בפירוט בספר ה-ת-ג-ש-ם.

אתה יכול להתעלם מהמציאות שעכשיו השמש זורחת, אתה יכול לבחור שלא להאמין אבל המציאות יותר חזקה...

ישן 05-01-2016, 18:43
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בלי אגדות
בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אתה שוב מגייס אגדות... :)"

הספרים הללו הרי תורגמו ליוונית,
ההבדלים בינם לבין ספרות המסורה ממש זניחים.
ויש תיעוד על כך שהתרגום נעשה בידי המלך תלמי, בתחילת תקופת בית שני.
כך שהספרים הנקראים תנ"ך - היו מפורסמים וידועים כבר בתחילת תקופת בית שני.
אז הספרים נכתבו לפני כן.

בנוסף,
רוב ספרי התנ"ך לא נכתבו בשפה הארמית שהייתה שפת הדיבור בתקופת בית שני,
ודי בבירור לא תורגמו משפה אחרת לעברית שלא הייתה שפת הדיבור,
מה שמעיד - על כתיבתם של רוב הספרים בתקופת בית ראשון, אז כן דיברו עברית.
אלא אם תטען שהסופר היה בעל יכולת בלשנית נדירה, המציא שפה חדשה, כתב בה את הספרים, כשכל ספר מציג התפתחות מסויימת בשפת הדיבור.

הספרים האחרונים בתנ"ך (שלא קדמו משמעותית לתרגום השבעים) מתארים את המצב בתחילת בית שני - עזרה ונחמיה,
ומציגים מצב בו כבר יש אוסף ספרים הנקראים "תורה" ונכתבו לפניהם באותה שפה עברית.
ושוב - לא סביר בכלל שהעם יקבל כאוסף קאנוני, ספרים הטוענים שהם מבוססים על "תורה" שאף אחד מעולם לא הכיר, ומדברים על שושלות מלוכה שלכאורה התקיימו לפני 2 דורות אבל שוב, אף אחד לא שמע עליהם.

מה שאומר - שבהכרח קיומם של אותן שושלות מלוכה (שגם אומתו בממצאים ארכיאולוגים) היה ממשי,
ואיך היה "בית דויד", בלי שהתקיים אותו דויד?
והספרים שמתארים את קורות בית המלוכה בפרוטרוט - ומתארים ספר אחר שמתאר את בית המלוכה השני (ספר שאבד) כנראה אכן נכתבו בזמן כלשהו במהלך אותה שושלת מלוכה,
ולא בשפה שלא הייתה מדוברת בתקופת בית שני.

וזה אומר כבר שהזמן הכי מאוחר לכתיבת הספרים הראשונים שבתנ"ך - היה בתקופת רפורמת יאשיהו.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 05-01-2016 בשעה 18:52.
ישן 04-01-2016, 15:36
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "התנ"ך איננו שטר קנין. אבל,"

צודק... התנ"ך זה סתם...

היסטוריה של 2000~ שנה פה, שבטים, מלחמות, כתובות בעברית בנות 3100 שנה, 400+ שנה של ממלכת יהודה, שתי נקרות, גלות שיבה, ועוד 500~ שנה של בית המקדש השני, שושלת המכבים, עוד גלות, 2000 שנה של ישוב קבוע פה, תפילות שירים וסיפורים על שיבה מהגלות. כל זה תוך כדי דיי הרבה יצירה דתית (והילכתית), ספרותית, תרבותית, וחברתית, והמצאת כל התיאולוגיה של הדתות המונותאיסטיות. הרוב נעשה פה. ויש לנו ממצאים אריכולוגיים שמגבים את הרוב (למרות שיש עמים שיש להם ארכיולוגיה יותר מוצלחת).

אפשר לספור על יד וחצי את העמים, שקיימים היום, ויכולים להתחרות איתנו במי יותר קדום, וההיסטוריה של מי מהותית יותר לאנושות.

אחת המשמעויות של המשקל ההיסטורי הזה היא חזקה וקניין על הארץ. החזקה שלנו על הארץ היא בת כארבעת אלפים שנה.

למה הבלסטינים יכולים לטעון? שהם פה מאז הכיבוש הערבי? לחורנים, ומצרים, פלאחים, שבאו לעבוד את הארץ בשביל בעלי אחוזות עותמנים? סאיב עריקאת יכול לטעון עוד מאה מיליון שנה שהוא צאצא של רחב הזונה מיריחו, ושבשם הפוסט-מודרניזם לנארטיב שלו יש ערך. אבל איזה עדות או ראיה יש לו? אפילו אם זה נכון, מה המשקל ההיסטורי של הטענה שלו?

התנ"ך הוא היצירה הקדומה ביותר של העם שלנו. הוא אוסף של כתבים מהעתיקים בעולם, שעוסקים בתיאולוגיה, מיתולוגיה, מוסר, חוק, והיסטוריה, וספרות. (כן כן רוב התארוך הוא פילולגי ולא ארכיולוגי). חלק מהתיאורים ההיסטורים בתנ"ך אומת (מכיבושים מצריים מתחילת המלוכה, תקופת צדקיהו וכו'). התנ"ך הוא חלק מהקאנון של כל הציביליזציה המערבית, ואנחנו חיברנו אותו פה.

התנ"ך הוא שטר קניין מההיסטוריה האנושית. אין שטר קניין חזק יותר.
ישן 04-01-2016, 16:46
צלמית המשתמש של רועי AZ

מוצא את זה מאוד מצחיק שבספר התנ"ך המומצא, כתוב על עמינו
בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "התנ"ך איננו שטר קנין. אבל,"

כי עם קשה עורף הוא.. אך בה בעת אותו העם גם קיבל את התורה על כל הגבלותיה ואיסוריה מממציאיה - ללא פקפוק וולא בעיטה בישבן... מה דעתך?

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 04-01-2016 בשעה 16:48.
ישן 04-01-2016, 17:41
צלמית המשתמש של רועי AZ

קיבל אותה במלואה!! "נעשה ונשמע"..
בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "לפי ההיסטוריה הוא לא קיבל אותה במלואה ולא כל הזמן."

אך אכן לעיתים בחר ללכת בדרך הקלוקלת. (כן יש בחירה לאדם)..

אני ממש מצטער, אבל אני לא מכיר אדם שהיה מקבל על עצמו את מצוות המילה מאדם אחר.

אני לא מכיר אדם שהיה מקבל את מגבלות השבת, מאדם אחר.

אני לא מקבל את זה שעם שרובו חקלאיים, מקבל על עצמו מצווה לא לעבוד את אדמתו למשך שנה ומקדיש את הגידולים הפקר לעניים ולחיית השדה..

אם לא בציווי אלוהי.

אני לא מכיר אדם שיכתוב הבטחה כזו:

וְכִי תֹאמְרוּ מַה נֹּאכַל בַּשָּׁנָה הַשְּׁבִיעִת, הֵן לֹא נִזְרָע וְלֹא נֶאֱסֹף אֶת תְּבוּאָתֵנוּ?: וְצִוִּיתִי אֶת בִּרְכָתִי לָכֶם בַּשָּׁנָה הַשִּׁשִּׁית, וְעָשָׂת אֶת הַתְּבוּאָה לִשְׁלֹשׁ הַשָּׁנִים: וּזְרַעְתֶּם אֵת הַשָּׁנָה הַשְּׁמִינִת, וַאֲכַלְתֶּם מִן הַתְּבוּאָה יָשָׁן עַד הַשָּׁנָה הַתְּשִׁיעִת, עַד בּוֹא תְּבוּאָתָהּ, תֹּאכְלוּ יָשָׁן...

איזה אדם יכול לכתוב ולפזר כאלה הבטחות?

ישן 04-01-2016, 18:13
צלמית המשתמש של רועי AZ

צר לי אבל...
בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "לפני אברהם..."

לא רק שצאצאיו של אברהם קיימו את הציווי האלוקי ומלו את ילדיהם בגיל שמונה ימים, יוסף, בנו של יעקב ונינו של אברהם, אף הפיץ את ברית המילה בקרב המצריים. המדרש מספר שכאשר החל לשרור רעב במצרים, הוא התנה את חלוקת המזון בקיום ברית המילה.

אולם לאחר שיוסף נפטר, בני-ישראל נטמעו בקרב תושבי המקום, נטשו את המסורת והפסיקו למול את ילדיהם (רק שבט לוי, שהיה נאמן למסורת גם בשנות הגלות הקשות במצרים, המשיכו את המורשת ומלו את ילדיהם). בשנה בה הם יצאו ממצרים ציווה האלוקים על משה רבינו לשוב ולמול את כולם.....

ישן 04-01-2016, 18:29
צלמית המשתמש של רועי AZ

ברור לך שהתאריכים די קרובים אחד לשני?
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אברהם נולד ב -2000 ? התיעוד..."

ציטוט:

וכנראה שהמנהג התחיל קודם באפריקה... גם בגלל דלקות בזין (כשלא מתקלחים וכו') וגם כי יש אנשים שנולדים עם עורלה צרה מידיי...

אהה.. מטעמים רפואיים......

ומה לגבי מי שאין לו בעיה? גם יחתוך לעצמו או לבניו כאות ברית עם חבר דימיוני? גם לתינוק בן שמונה ימים יש דלקות בזין?

איך ידעו כבר אז לחתוך דווקא בגיל 8 ימים??

ומי העם שרובו חקלאי ושיקבל על עצמו לא לעבוד את אדמתו שנה שלמה?

גם זה מנהג מאפריקה?

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 04-01-2016 בשעה 18:31.
ישן 05-01-2016, 19:18
צלמית המשתמש של רועי AZ

וזה מוזר.. כי התורה בברזיל זו אותה תורה באיטליה ואותה תורה
בתגובה להודעה מספר 147 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "ואתה יודע מה העיקרון של משחק "טלפון שבור"?"

בעירק וברומניה וברוסיה..

פירוד עצום, ואותה תורה שנשתמרה בקרב מי שהנשאר יהודי והחליט לא לעשות שטויות...

נכון גם לתפילין וגם לברית המילה ועוד ועוד...

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 05-01-2016 בשעה 19:20.
ישן 05-01-2016, 19:45
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני לא יודע, לא מכיר ולא רוצה לדעת מסורות אחרות..
בתגובה להודעה מספר 150 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "מסורת הקראים, הצדוקים,..."

ציטוט:
מסורת הקראים, הצדוקים, הפרושים, האיסיים, וכו'?

ברור לך שכנראה כבר התנך מציג גישות שונות ליהדות (שמות מול דברים)?

אני לא יודע מה אתה מבלבל במוח. אין גישות ליהדות בתורה. היהדות היא אחת והיא נובעת מהתורה, פרי יצירתו של האינסוף ברוך הוא והאמת המוחלטת, בורא העולם וחונן הדעת והשכל האנושיים.

אתה מחפש פילוסופיה ופלצנות. אתה לא מצליח לסתור בפשטות, איך אדם יעשה לעצמו באיבר הכי רגיש שלו, התערבות כירורגית מבלי הצורך בה כי מישהו ציווה אותו, ואיך יפסיק לעבוד את אדמתו לתקופה בלתי אפשרית, ועוד צרור של מגבלות.. מבלי שישאל שאלות את האדם שהציב בפניו גבולות?

ועוד כתוב באותו ספר שהעם המקבל הוא עם קשה עורף... אם אכן הוא כזה, ברור שמבשר ודם לא היו מקבלים כלל!!

איך זה שונה מהמסורת הבודהיסטית, או ההינדית?

אני לא יודע מה הן אומרות, שלי היא האמת הצרופה.

בכל מקרה אם אדם שיכנע אותך לשמור שבת, אז יש מה לדבר גם על ברית מילה...

לא! לא אדם. הידיעה שהתורה אמת ויוצרה הוא האמת לאמיתה והוא שברא את העולם הזה, היא שגורמת לי לשמור שבת.

ישן 07-01-2016, 22:36

בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני לא יודע, לא מכיר ולא רוצה לדעת מסורות אחרות.."

אתה טוען שהיהדות נכונה בגלל שהציוויים בה כל כך קשים עד ששום בנאדם נורמאלי לא יקבל אותן על עצמו אם לא שהם באו מהאל.
רעיון מעניין,בואו נעשה ניסוי מדעי:ניקח שתי קבוצות: קבוצה אחת שאנחנו טוענים שמצוותיה באו מהאל וקבוצה נוספת שאנחנו טוענים שמצוותיה לא באו מהאל ונבחון את רמת הקושי של המצוות שקיימות בכל קבוצה.אתה מציג ניבוי לפיו רק בקבוצה שמצוותיה באו מהאל יהיו מצוות שקשות מאוד לקיים ובשאר הקבוצות - לא.
אז נזירות אצל נוצרים.
הניסוי נגמר.לא נמצא הבדל בין הקבוצה היהודית לקבוצה הנוצרית, אצל שתיהן יש מצוות קשות לקיום "וְהַאֲמֵן לִשְׁנֵיהֶם זֶה דָבָר שֶׁלּא יִתָּכֵן אֵצֶל הַשֵּׂכֶל". הטיעון שאתה מביא לא יכול לעבוד לטובת שום דת.
ישן 09-01-2016, 20:45
צלמית המשתמש של רועי AZ

אאממ.. התירוץ שלך קלוש.. והסיפורים המזעזעים שבגינם הלך לו מיסייה רצינגר
בתגובה להודעה מספר 152 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אתה טוען שהיהדות נכונה בגלל..."

ציטוט:
אתה טוען שהיהדות נכונה בגלל שהציוויים בה כל כך קשים עד ששום בנאדם נורמאלי לא יקבל אותן על עצמו אם לא שהם באו מהאל.
רעיון מעניין,בואו נעשה ניסוי מדעי:ניקח שתי קבוצות: קבוצה אחת שאנחנו טוענים שמצוותיה באו מהאל וקבוצה נוספת שאנחנו טוענים שמצוותיה לא באו מהאל ונבחון את רמת הקושי של המצוות שקיימות בכל קבוצה.אתה מציג ניבוי לפיו רק בקבוצה שמצוותיה באו מהאל יהיו מצוות שקשות מאוד לקיים ובשאר הקבוצות - לא.
אז נזירות אצל נוצרים.
הניסוי נגמר.לא נמצא הבדל בין הקבוצה היהודית לקבוצה הנוצרית, אצל שתיהן יש מצוות קשות לקיום "וְהַאֲמֵן לִשְׁנֵיהֶם זֶה דָבָר שֶׁלּא יִתָּכֵן אֵצֶל הַשֵּׂכֶל". הטיעון שאתה מביא לא יכול לעבוד לטובת שום דת.

(רמז - האפיפיור הקודם) הם הוכחה חותכת. ושנית רק כמרים עושים זאת, לא כולם.

האם זה כתוב ב"ברית החדשה"?

בינתיים אצלנו עושים ברית מילה, שומרים שמיטה (עם הבטחה לברכה, בניגוד מוחלט להיגיון) שבת, שומרים כשרות ועוד ועוד ועוד... עשרות מצוות..

ועוד הכותרנו כעם קשה עורף..

הטיעון שלי, שאת כול מערכת המצוות הזו קיבלנו מבני אדם? מי אלה היו? ואיזו עוצמה היתה להם לכוף את כולם ולא לקבל בעיטה בישבן...?

אגב, אצלנו אין ניסיונות שהאדם אינו יכול לעמוד בהם..

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 09-01-2016 בשעה 20:49.
ישן 05-01-2016, 09:24
צלמית המשתמש של רועי AZ

יפה שאתה מנפנף כל הזמן ב"קומבינות" הלכתיות ככביכול ביטול דברי תורה
בתגובה להודעה מספר 154 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "קיבל אותה במלואה!! מהפה אל החוץ"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
הכל נעשה בדרכי תחבולה ורמיה. מעט מאד הצדיקים המקבלים במלואם את מצוות התורה. יש האומרים, שאפילו לא ניתן לאדם נורמלי לקיים את כל תרי"ג המצוות. בינינו - האם אתה מסוגל לקיימן ?

מצד המאמינים בה ומקיימים דבריה, אגב הפצת שקרים ארסיים (כיאה לבן דת השלומיזם) ובורות מוחלטת לקינוח..

אני לא אענה לך על ה"קומבינות" כדברייך, הפורום פה זרוע בתשובות.. אני כן אתייחס לבורותך.

קיום 613 מצוות תלוי ב..

א. קיום בית המקדש (יותר משליש המצוות תלויות בקיומו)

ב. בזמן. ישנן המון מצוות שרלוונטיות רק לבוקר, רק לאחר הצהריים רק לערב. רלוונטיות לפעם בשבוע, פעם בחודש ופעם בשנה. המון מצוות חד פעמיות ושאינן חוזרות. ברית היא מצווה כזו.

בהנחת תפילין מקיימים 8 מצוות בבת אחת. בערב פסח מקיימים 64.

בור! צא ולמד! צא ולמד על דתך וחייך...

ישן 05-01-2016, 10:37
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
האם משהו מסוגל לקיים את 2/3 המצוות שאינן קשורות בקיומו של בית המקדש
בתגובה להודעה מספר 155 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "יפה שאתה מנפנף כל הזמן ב"קומבינות" הלכתיות ככביכול ביטול דברי תורה"

למרות שגם כאשר היה קיים המעשים שם היו בחזקת מעשי עושק ורמיה. זאת אחת מהסיבות להתפתחותה של הנצרות לא עלינו טפו טפו טפו ( בעגה האשכנזית ).

אני מניח שאתה מכיר טוב ממני את המצוות שיש לקיימן. אבל אני יודע מספיק על מנת להצדיק שלא לקיימן.
אני גם מניח שאת המצוות המתייחסות ליחסים בין אדם לאדם, אני מקיים באופן שלם יותר מבין אלו המאמינים. אינני מקיים כל מצווה הקשורה יחסים בין האדם למקום. אני רואה בהן עבודת אלילים במיטבה, שנכתבו בעבור בני אדם שאינם מסוגלים לתפוס את האל כאל רוחני ולא גשמי. אם נוסיף על כך דברי פרשנים, חכמים, רבנים וכו' חלוקת קמיעות והשתטחות על קברי צדיקים - הפגניות תעלה ותצוף מעלה מעלה.

באשר לעקיפות לא אחזור אני משוכנע שאתה מכיר מסלולים עוקפים טוב ממני.
ישן 05-01-2016, 17:12
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 156 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "האם משהו מסוגל לקיים את 2/3 המצוות שאינן קשורות בקיומו של בית המקדש"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
למרות שגם כאשר היה קיים המעשים שם היו בחזקת מעשי עושק ורמיה. זאת אחת מהסיבות להתפתחותה של הנצרות לא עלינו טפו טפו טפו ( בעגה האשכנזית ).

כרגיל הנראטיב החילוני הנפשע, להצדיק את דרך החיים החזירית והמטונפת. אמנם הסיפור האמיתי עם יש"ו, שהוא חשב -כמוך- שהוא מבין יותר טוב והוא יתקן את העולם בדרכו. אבל נניח ואכן התזה שלך היא הנכונה, זה לא אמור לגרוע ממך את הצורך להכיר בבוראך וביהדותך ולקיים בדביקות את מצוותיה.

המושחתים מול בוראם. ואתה מול בוראך. איך הוא יטפל בהם ואיך יתנו את הדין זה חשבון של הקב"ה.

כשם שדם יהודי נשפך, ועל אף זאת אתה דבק בדת השלומיזם, שכל מטרתה הרס מדינת ישראל ובשקר הגדול והנאלח ש"אם רק נחזיר שטחים יהיה שלום" - כך אני דבק ביהדותי על אף שישנם הרבים המושחתים מוסרית

אני מניח שאתה מכיר טוב ממני את המצוות שיש לקיימן. אבל אני יודע מספיק על מנת להצדיק שלא לקיימן.

לא, אתה אינך יודע דבר ע"מ להצדיק את אי קיומן.. ברגע שאתה מאמץ אורח חיים חילוני אוטומטית רמת המוסר שלך ירודה ואתה אינך בר דעת להצדקות כאלו ואחרות.

אני גם מניח שאת המצוות המתייחסות ליחסים בין אדם לאדם, אני מקיים באופן שלם יותר מבין אלו המאמינים.

לא אתה לא. המוסר התורני נעלה על כל מוסר אחר שמומצא ומבוסס על גבי התורני בעיוות וסילוף מכוערים. והוכחתי כבר למה.

אינני מקיים כל מצווה הקשורה יחסים בין האדם למקום. אני רואה בהן עבודת אלילים במיטבה, שנכתבו בעבור בני אדם שאינם מסוגלים לתפוס את האל כאל רוחני ולא גשמי. אם נוסיף על כך דברי פרשנים, חכמים, רבנים וכו' חלוקת קמיעות והשתטחות על קברי צדיקים - הפגניות תעלה ותצוף מעלה מעלה.
.

יבוא יום ותיווכח על טעותך. חבל.

ישן 04-01-2016, 12:21
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בתורה כבר כתוב סיטואציה כזאת

הֵם קִנְאוּנִי בְלֹא אֵ-ל כִּעֲסוּנִי בְּהַבְלֵיהֶם וַאֲנִי אַקְנִיאֵם בְּלֹא עָם בְּגוֹי נָבָל אַכְעִיסֵם. (פרשת האזינו דברים לב כא).

ובפירוש רש"י: בלא עם: באומה שאין לה שם, שנאמר (ישעיה כג, יג) הן ארץ כשדים זה העם לא היה

ואכן, לפלסטינים אין שם, כי הם מדברים בערבית, ובערבית אין אות פ"ה. וזו האות הראשונה של השם פלסטינים. כבר על ההתחלה רואים שזו אומה שאין לה שם.

וזה העם אף פעם לא היה.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 04-01-2016 בשעה 12:25.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:02

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר