לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-12-2015, 21:55
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
משרד החינוך פסל ספר של דורית רביניאן מחשש התבוללות

http://www.haaretz.co.il/news/education/1.2810789

משרד החינוך פסל ספר המתאר רומן בין יהודייה וערבי מחשש שיעודד התבוללות

ועדה מקצועית המליצה ללמד את "גדר חיה" מאת דורית רביניאן. משרד החינוך פסל את הספר בנימוק ש"יחסים אינטימיים בין יהודים ושאינם יהודים מאיימים על הזהות הנפרדת". רביניאן: זה אירוני שרומן שמתמודד עם האימה היהודית נפסל בגלל אותה אימה בדיוק‎. בנט: מגבה את החלטת הדרג המקצועי

---------------/

העד כאן של היום זו נקודת הפתיחה של מחר

זה כבר לא לאט לאט זה מהר מהר
- למה טרור ? אנחנו בשלטון אמר נפתלי בנט.

שיהיה בהצלחה

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-01-2016, 10:29
  משתמשת נקבה simply sivan simply sivan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.15
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "גם אני למדתי אתה החרא הזה, זה..."

שטיפת מוח? אבל מצד שני גם למדת על מלחמות ישראל ואת התנ"ך, במינונים הרבה יותר גבוהים... אז איך זה לא שטיפת מוח, אבל ספר אחד בשיעור ספרות שמציג מצב שבו, שומו שמיים, יש דו קיום, זה כן שטיפת מוח?

זה מעניין מה שאתה טוען, כי אני דווקא טוענת שאת הערכים והרגשות הפטריוטיים שהיו לי קיבלתי בעיקר בבית הספר (אם כי אני לא אומרת שלא דיברנו גם על דו קיום ועל השאיפה שמתישהו יהיה פה שפוי יותר).
ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
אבל מה לעשות שזה שקר?
שקר? לא יודעת כמה ערבים אתה מכיר או הכרת, אבל אני הכרתי לא מעט במשך שנים, בעיקר כקולגות לעבודה, ואני יכולה להעיד שאכן מדובר בבני אדם כמוני וכמוך (ולא, אני לא פעילה במחסום watch וגם לא יושבת עם החמאס על צלחת חומוס).

אתה טוען שבבתי הספר *שלהם* נלמדת שנאה אלינו, אבל אם היית מבצע סקר בין תלמידי בית ספר ישראליים על השאלה "מה אתה חושב על ערבים?", אילו תשובות אתה חושב שהיית מקבל?

באמת, באמת שחבל לי שבגלל דעות כמו שלך ושל כאלה מהצד השני, כולנו נמשיך להתבוסס לנצח בביצת השנאה ההדדית הזו, וגם ילדיך העתידיים יצטרכו "לקפוץ" לעזה בקיץ לעוד מבצע "ראש בקיר", ולרוץ למקלטים.
אתם רוצים להגיד לי שהסכסוך הזה באמת לא ייגמר לעולם? זו מחשבה מאוד קודרת :/
ישן 02-01-2016, 11:57
  משתמשת נקבה simply sivan simply sivan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.15
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "פחחחחחחחחחחחחחחח בגלל דעות..."

אולי תוסיף עוד 50 סימני קריאה ועוד 15 סמיילים (אלימים), זה בטח יעזור... כמה אמוציות, ועוד בשבת... אין לי מושג מה גילך, אבל סגנון הכתיבה וההתבטאות שלך הוא של כילד בחטיבת הביניים,
וזה צורם למדי, ולא נעים בעין... רק לידיעתך.

אני כתבתי שרק בגלל אנשים כמוך (כלומר, מהצד הישראלי) אין סוף לסכסוך המאוס הזה? איפה ראית שהסרתי אחריות מהצד השני?

אני ממש לא חייבת לציין מהיכן מגיעים הקולגות שלי, וזה גם ממש לא משנה, כי הרי בלאו הכי בסופו של יום ערבים ישראלים מזוהים יותר מבחינה לאומית עם הפלשתינים מאשר עם ישראל. אבל
זה לא משנה את העובדה שגם בקרב הערבים הישראלים וגם בקרב הפלשתינים יש בני אדם, בין אם זה בחור בן 21, בין אם זו קשישה בת 75, ובוודאי ובוודאי כשמדובר בילד או ילדה בני חמש.
ישן 02-01-2016, 12:20
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי simply sivan שמתחילה ב "אולי תוסיף עוד 50 סימני קריאה..."

אני מצטער שנפגעת מהרבה "פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח" ומ"סמיילים אלימים" P:

זה כי אני באמת מלגלג, על הכוון מחשבה שלך, רק נראה לך שהוא יותר "נכון", בפועל אין בו שום דבר נכון, או הגיוני, כל עוד בצד השני מלמדים את מה שמלמדים, "דו-קיום" זה רק אגדות, ומאוד רלוונטי מאפה הקולגות שלך, הם יכולים להזדהות עם מי שהם רוצים, והם גם יכולים לא לחבב יהודים(וזה בסדר גמור, יש להם גם סיבות טובות לכך), אבל ההבדל בין זה, לבין הטפה לשנאה מגיל אפס, כאשר בצד השני יונקים שנאה במקום חלב אם, זהו הבדל של שמים וארץ, עם הערבים כאן, צריך ואפשר לטפח דו קיום, עם הבמות שם, זה בלתי אפשרי, כל עוד הדבר היחיד שהצד השני יודע, זו שנאה כלפי כל יהודי באשר הוא.
ישן 02-01-2016, 11:35
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
״חרא״??? זה ספר מצוין בעיני
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "גם אני למדתי אתה החרא הזה, זה..."

ואני לא בטוח אנחנו מדברים על אותו ספר.
הערבים בספר דווקא מביעים בחלקם עמדות לאומניות קיצוניות ויש להם קרובי משפחה מחבלים והם מביעים כלפי הגיבור היהודי עוינות שגובלת בגזענות, והוא מגיב אליהם בהתאם בסיטואציה הזאת
אני זוכר היטב את הקטע שבו האימא מתפרצת כשנודע לה על בן המשפחה המחבל שנהרג, ואת תגובתו של היהודי (אם הוא היה מחבל אז הגיע לו) והאופן הארסי שבו היא מגיבה אליו. להזכירך הוא בסופו של דבר גם נהרג במלחמת לבנון הראשונה.
הספר דווקא פסימי ומראה עד כמה יש פער בין העמים וכמה בסיטואציה הנוכחית סיפור אהבה כזה הוא מסובך עד בלתי אפשרי.
אם הגעת למסקנות שהגעת אליהם מקריאת הספר, אז הבעיה היא במורה שלך לספרות ולא בספר.
ישן 31-12-2015, 06:30
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
הגם שימוש בנימוק שלך הוא פסול
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "התנ"ך הוא המורשת של היהודים ושוב אתה מוכיח כמה אתה אנטי יהודי כמו שאתה אנטי ישראלי"

פשוט הבאתי את האבסורד של הנימוק שלך.

באשר לתנ"ך אני רואה בו כספר ההיסטוריה של עם ישראל וכמקור ספרותי ותרבותי על כל גווניו. הוא כולל את הטוב ואת הרע וכמו כל ספר היסטוריה הוא כתוב מנקודת מבטו של המתבונן/הכותב-ים.
הוא חלק חשוב ובסיסי בתרבותנו ובפירוש חייבים ללמדו, כפשוטו.

תיקון "קטן", אבל עקרוני מבחינתי - התנ"ך הוא חלק בסיסי ממורשתו של עם ישראל. הוא איננו שייך ל"יהודים" בלבד. שיוך התנ"ך כספר העוסק בעניני דת או כספר ה"שייך" למגזר הדתי, מרחיק ממנו אנשים ובעיקר בני נוער שאינם מאמינים שהכל נעשה בפקודתו וברצונו של האל .

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 31-12-2015 בשעה 06:39.
ישן 31-12-2015, 10:36
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "משרד החינוך פסל ספר של דורית רביניאן מחשש התבוללות"

האם הוא באמת נפסל בגלל שהוא מתאר רומן בין יהודייה וערבי או שהוא נפסל בגלל תכנים אחרים בלי קשר לכך ש, בן היתר, הוא מתאר רומן בין יהודייה לערבי?

למשל, 0404 העלו דוגמא קטנה שלקוחה מתוך הספר שאין לה שום קשר למערכת היחסים:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אז נראה לי שיש פה עיוות האמת קל ע"פ מיטב המסורת הבולשביקית. כן, הרומן אולי מתאר רומן בין יהודייה לערבי וכן הוא נפסל. אבל זה לא סיבה ותוצאה. הוא (כנראה) נפסל בגלל שהוא מכיל הסתה אנטי ציונית שלא ראויה להילמד בבתי ספר של המדינה הציונית (בינתיים).

כל זה מבלי להתחיל שצריכה להיות סיבה שספר בכלל ילמד בבית ספר. זה לא ברירת מחדל. זה לא כאילו שזה קלאסיקה של צ'ארלס דיקנס.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 31-12-2015 בשעה 10:38.
ישן 01-01-2016, 17:42
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "הנקודה שלי זה לא קול הדובר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
אני מצפה מארבעים תלמידים בני 16-18 ואשה בת 27-64 , ליכולת אינטלקטואלית בסיסית, שכוללת בין השאר חשיבה ביקורתית, ואת היכולת לנתח, ולהבין טקסט, לאור היקום סביבם.

אז מה אתה אומר על הרעיון שלי לספר חדש במערכת החינוך?
ציטוט:
ובלי קשר לספר הזה, ובוודאי שלא במסגרת שיעור אזרחות, נראה לי, שצריך להיות שלב שתלמידים בכיתה י"ב נחשפים ודנים במה שקורה בשטחים, בעיקר בהיבטים המוסריים.

בסביבה מבוקרת, לא בהקראת תכנים שהם בגדר הסתה פרועה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 01-01-2016, 22:05
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "jjj"

אני אנסה להסביר, כי אתה כנראה מתקשה...

1. אני לא רואה בעיה שתלמידים בתיכון יקראו במסגרת לימודיהם פחות או יותר כל ספר. בתנאי שהוא כתוב טוב ומעניין, ובתנאי שדנים בו בכיתה. כולל ספר שמתאר חזרה בתשובה באור חיובי.

2. לא שאלת, אבל בעיני ראוי ללמד תנ"ך ברמה הרבה יותר גבוהה ממה שמלמדים היום - בחטיבה ובתיכון.

3. אני חושב שמערכת החינוך הממלכתית צריכה לחנך לאתאיזם, בצורה סדורה, מודעת, ומכוונת; שצריך להשתדל להימנע מלבטא או להזכיר סממנים דתיים לפחות עד גיל חטיבה; ושצריך לדחות את לימודי התנ"ך לחטיבת הביניים.

ולמרות שקשה לך להבין או לקבל את זה, אין סתירה בין שלושת הרעיונות למעלה.

יותר מזה, חלק מהרעיון בלחנך ל'חשיבה ביקורתית' הוא לחסן תלמידים מפני אינדוקטרינציה, ולדחוף אותם לבנות את תפיסת עולמם בעצמם. וכן, אני רואה את האירוניה. ולא, גם פה אין סתירה.
ישן 02-01-2016, 08:28
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "חסרים ספרים שבהם דוברים בעלי עמדות ימניות ודתיות?"

אני לא זוכר שהיה לי היצע כזה בבי"ס, אדרבא, הספרות (ושירה) היחידים המודרניים שלמדתי היו א.ב יהושע, עמוס עוז, דליה רביקוביץ' וספציפית חצוצרה בואדי של סמי מיכאל שדי תואם את העקרון פה.

אבל אפילו לא זאת הטענה, אני אמרתי משהו ספציפי מאוד- ספר חובה במערכת החינוך- אדם מספר את סיפורו האישי של כמה חיובית היא החזרה בתשובה, כל אבירי הליברליות, כמנהגם, הופכים את בג"ץ.

לסמן יהודים מותר רק כשהם מתנחלים, לא כשהם סוכנים זרים. להשוות לנאצים זה בסדר, כל עוד אתה משווה ימני לנאצי, כי לעשות זאת לשמאלני זה הסתה לרצח. להפעיל ערוץ תקשורת כושל שרק יונק כספים מהמדינה ורק מתפיח חובות זה תקין כל עוד אתה ערוץ שמאל כמו ערוץ 10, אם חלילה תהיה עיתון רווחי שמציג דעות הפוכות אנחנו נסגור אותך כי חופש הביטוי הוא רק לשמאלנים, אולי זה כי ימנים הם לא באמת בני אדם.

ולפסול ספר שמתאר את חייל צה"ל כחבורת סדיסטים זה סתימת פיות, אבל לפסול ספר שמדבר על העם, המסורת והדת היהודית זה חובה, כי זה למנוע כפייה דתית.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-01-2016, 09:27
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "עשית 5 יחידות ספרות? כי על זה מדובר פה"

רשימה חלקית של שרי החינוך שכיהנו בתקופתי במערכת חינוך החובה-
שולמית אלוני, יצחק רבין, יוסי שריד, אמנון רובינשטיין.

נכון שהיו גם לימור לבנת, זבולון המר ויצחק לוי שהם ימנים (ואחד אהוד ברק שקשה לשים אותו בקטגוריה אידיאולוגית כלשהי) אבל אפילו אני, תוצר מערכת החינוך הישראלית, יודע ש3 מתוך 8 זה לא רוב.

בוא נסתכל בראייה רחבה יותר:
מתוך 28 שרי חינוך (כולל כפילויות כי אין לי כוח להוציא אותם והם בכל מקרה רלוונטים למשוואה) 11 מפא"י-המערך-עבודה (באופן לא מפתיע לאור השלטון בראשית עשורי המדינה), 5 מפד"ל-בית יהודי, 4 ליכוד (שאחד ת'כלס לא נחשב כי זה שלושה חודשים של יצחק שמיר), 3 מרצ, 4 מפלגות מרכז קיקיוניות (ישראל אחת, קדימה, יש עתיד) ואחד שלא היה משויך בזמנו.

רוב? נשלט? מספוקני.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 03-01-2016 בשעה 09:32.
ישן 03-01-2016, 14:15
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אכן רשימה חלקית....
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "רשימה חלקית של שרי החינוך..."

ראשית כל, אני מניח שלא תחלוק עלי שב-40 השנה האחרונות היו בעיקר ממשלות ימין או ממשלות שהימין היה בהן שותף מרכזי.
בין 1977 ל-1984 (שתי ממשלות ליכוד) כיהן בראשות משרד החינוך השר זבולון המר ז"ל מהמפד"ל (אחד השרים שיותר כיבדתי)
אח"כ שימש בתפקיד במשך 6 שנים (ממשלות איחוד לאומי) יצחק נבון ז"ל ממפלגת העבודה
אח"כ בשנים 1990-1992 החזיק בתיק יצחק שמיר ז"ל ושנינו יודעים לאיפה הוא השתייך....
בשנים 1992-96, ממשלת רבין-פרס, שלומית אלוני-רבין-רובינשטיין
בשנים 96-99- ממשלת נתניהו הראשונה- זבולון המר (שוב!)+ יצחק לוי מהמפד"ל
1999-2001-ממשלת ברק-יוסי שריד ואהוד ברק
2001-2006-ממשלת הליכוד-לימור לבנת
אין לי זמן להמשיך אבל בעשור מאז לימור לבנת כיהנו בתפקיד שר החינוך האישים הבאים:
מאיר שטרית • יולי תמיר • גדעון סער • שי פירון • בנימין נתניהו • נפתלי בנט
מבין אלה, רק יולי תמיר ושי פירון יכולים להחשב כשמאל או "לא ימין". ביחד הם כיהנו כחמש שנים.
כלומר, בארבעים השנים האחרונות כהנו אנשי מפלגות שמאל כשרי חינוך 22 שנה. זה יותר מחצי...
ישן 31-12-2015, 17:41
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "לא כל ספר שנכתב עם אג'נדת שמאל קיצוני הוא ראוי"

הספר נפסל על אף שהאחראי על לימודי הספרות בחינוך הממלכתי וכן "ועדת המקצוע", המורכבת מאנשי אקדמיה וחינוך, המליצו לכלול אותו במסגרת לימודי ספרות ברמה מוגברת, בהסתמך על בקשות של מורים רבים.

זה מהכתבה

ויש ועדה מקצועי שבוחנת וממליצה, ויש קומיסרים שמקבלים או לא מקבלים את ההמלצות שלהם, אבל הם לא אנשי מקצוע, הם אנשי אידיאולוגיה .
למה קיבלו המלצות קודמות שלאותה ועדה ? מה בכלל שווה הועדה אם בסוף ההחלטה היא של אנשים ללא הבנה בספרות אבל הבנה בפוליטיקה ואידיאולוגיה מפלגתית ?
זה שאתה מקבל את החושך ממש לא עושה אותו לרלבנטי, ממך דווקא זה מעמיק את החשיכה

חשיכה רק להבהיר זה לא לדבר על נושאים מחוץ למיין סטרים האידיאולוגי
חבל שרק סופרת מה שמאל ״מעיזה״ לגעת בנושאים האלה, כאשר בנט והקומיסרים שלו בטח מחפשים שירי הלל לאל לצהל ולכל מיני גבעות.
נראה לך שבנט יאשר ספר על הקשיים של דתי חרדי הומוסקסואל ?
מישהו בכלל כותב על זה או משאירים לחולות תל ברוך לטפל בזה
זה חושך, שמפחדים לגעת בנושאים רגישים אז מכבים עליהם את האור

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 31-12-2015 בשעה 17:51.
ישן 01-01-2016, 14:57

בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "בועדות יושבים רק שמאלנים..."

המקרה הספציפי שלפנינו, הוא דוגמה רעה להכל...

אבל השיטה הזאת שיש דרג פוליטי שאחראי רק להביא תקציב ולמנות מנכ"ל, ודרג מקצועי שמקבל את כל ההחלטות, נולדה בתקופת מפא"י. ולדעתי, היא אחת הרעות החולות, ומקורות השחיטות בשיטה הישראלית.

לדרג המקצועי, אין שום accountability ציבורי, ואין לו שום נראות ציבורית. המניעה העיקרית שלו מלהיות מושחת, היא חוקית ולא אחריות ציבורית. בנוסף, השיטה הזאת מאפשרת לדרג המקצועי לדחוף את אידיולוגיה ביתר בקלות (לא רק בחינוך). ומצד שני, מהדרג הפוליטי אין דרישה להתעמק ולהבין במה שהדרג המקצועי תכלס עושה, ואין לו את הכלים להוביל את האידיולוגיה שלו.

זה, שברוב המשרדים (חוץ מבאוצר) חלק גדול מהדרג המקצועי הם אנשי שמאל, זה מסיבות היסטוריות, וזה משתנה לאט לאט... אפשר להסתכל על לימודי האזרחות כדוגמה...

בכל מקרה, אני בוחר את הפוליטיקאים שלי בשביל שיתוו מדיניות בממשלה, ובמשרדי הממשלה, ואני אלך לדפוק בהם מכות אם אני אחשוב שהם עושים עבודה רעה , וכך גם שאר הציבור. אני רוצה, שכשמחליטים איזה ספרים ללמד לבגרות, תהיה לפחות ישיבה אחת עם השר, וסקירה (לפחות סימלית) של הספרים שנבחרו, שהשר יחתום על ההחלטה, ושהיא תהיה פומבית. והייתי שמח אם הנושא יובא לדיון בועדת החינוך בכנסת. בעייני לפחות, זה עדיף בהרבה על איזה ועדה עלומה שמחליטה החלטה עלומה.
ישן 02-01-2016, 13:09

בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "גם את התרופות שנוספות לסל תתן לדרג הפוליטי להחליט?"

תגדיר "להחליט".
אני מצפה ששר יעשה מה שסמנכ"ל (VP) עושה בחברה מסחרית, שזה דורש בעיקר כישורים ניהוליים, ארגוניים, ושכל. אני מצפה שהוא ימנה\ יארגן ועדה שתאסוף את המידע הדרוש, תחקור את הנושא ותמליץ, אני מצפה ממנו למצוא אנשי מקצוע שייעצו לו, ואני מצפה שירכוש את הידע והכלים הנדרשים בשביל להחליט על בסיס המלצותיהם של הגופים המקצועיים, ו/או המייעצים. ובגדול (תלוי בסוג וגודל ההחלטה) אני מצפה מהשר להיות חתום על ההחלטה בעצמו, ולקחת עליה אחריות אישית. בנוסף אני מצפה שהתהליך יהיה מתועד, וחשוף לעיני הציבור ככל הניתן, ושיעבור ביקורת ציבורית, וביקורת פרלמנטרית.

לגבי סל התרופות - בוודאי שכן.
כנ"ל לגבי משרד התחבורה.

בשני המקרים האלה השיקולים העיקריים ה Public Accountability . אני רוצה ששר הבריאות יסתכל לי בעיניים כשהוא בוחר שלא להכניס תרופות שאני צריך לסל התרופות, ושולח אותי לאלטרנטיבות מיושנות, או לשלם פי 10 בבית מרקחת פרטי. ואני רוצה את האפשרות ללחוץ עליו, וללחוץ על ועדת הבריאות בכנסת, ולא לריב עם ועדה עלומה של רופאים שלא בקטע שלהם לדבר איתי. ואני רוצה ששר התחבורה יסתכל בעיניים למשפחות של הורגי תאונות דרכים, כי הוא העדיף שלא לשדרג כביש מסוכן.

ויכול להיות ששתי ההחלטות הנ"ל היו נכונות, והיו דברים יותר חשובים לעשות עם הכסף, אבל אני רוצה שהפוליטיקאים יקחו עליהן אחריות, ויסבירו אותן לציבור, ולכנסת.

הפרקליטות זה משהו אחר, וצריך שם רפורמה בלי קשר לדיון הנוכחי...
ישן 01-01-2016, 00:12
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
גם מה שאני כותב לא נהיה ספר לימוד חובה לתלמידים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "משרד החינוך פסל ספר של דורית רביניאן מחשש התבוללות"

מעוותים את הכותרות, וכולם נוהים כמו עדר. לא מדובר על פסילה, אלא על זה שלא הכניסו את זה בתור ספר לימוד חובה. השמאל הרדיקלי מנסה לכפות את עצמו ולאנוס את עם ישראל, וכאשר מסרבים הוא זועק.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/313227#home

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 01-01-2016 בשעה 00:16.
ישן 04-01-2016, 11:09
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
זו הדעה שלך. אבל יש דעות אחרות שאומרים בדיוק הפוך
בתגובה להודעה מספר 172 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "רק זה חסר לנו במדינת ישראל"

על הספר ההוא אומרים "רק זה חסר לנו".

מדובר על ספר שהיו לו לא יותר מעשרות בודדות של מכירה.
http://www.themarker.com/advertising/1.2811593

זאת אומרת יש לכל היותר עשרות בודדות של שמאלנים.

הפוסטים שלי קוראים יותר מעשרות בודדדים.

בשביל זה יש כנסת וממשלה נבחרת, ולא מה שמתחשק לאיזשהו סופר בגיבוי כמה צעקנים.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 04-01-2016 בשעה 11:12.
ישן 02-01-2016, 10:46

מי שמך להחליט - קיימת ועדת מומחים לקביעת רשימת הספרים המומלצת
בתגובה להודעה מספר 174 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "הספר הזה לא אמור להלמד בבתי ספר:"

1)מדבור ביצירת אומנות סוג ז'
======= מעניין מה רמת השכלתך והידע שלך בספרות, שאתה מצליח לסווג רמתם של ספרים.
2)מדובר בספר לא אקטואלי למציאות שלנו.
======= הנושא מאד אקטואלי למציאות שלנו. קיימים לא מעט מפגשים בין יהודיות לערבים. הגזענות המובנית והשנאה בקרב היהודים פועלת באינטנסיביות למנוע זאת.
3)את הילדים בישראל צריך ללמד את האמת,
====== אכן מסכים אתך שיש להציג בפני ילדנו את האמת ללא כל חשש. הסכנה שזה יביא להתבוללות המונית היא קלושה עד אפסית.
4)להראות להם, מה מלמדים את ה"צד השני",
======= אינני חפץ שה"צד השני" ישמש לנו כמודל לחקוי.
5) ללמד ילדים כמה הפלסטינים הם אחלה אנשים,
======= אכן יש ללמד את הילדים שהפלסטינאים הם בני אדם כמו כולם. נכון יש ביניהם גם מרצחים טרוריסטים. אבל חייבים להזהר מהכללות.
6) לא מסכים לגדל כאן דור של טמבלים, לא מודעים למציאות..
======= אני מסכים. אבל לא ללמד את המציאות המעוותת שלך.
ישן 02-01-2016, 11:18
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 178 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מי שמך להחליט - קיימת ועדת מומחים לקביעת רשימת הספרים המומלצת"

1) זה לא אני אמרתי, אפילו אנשי שמאל רומזים זאת בעדינות. וכן מדובר ביצירה סוג ז. ("לא מספריה הטובים").
2)לא אקטואלי, כי פשוט לא אקטואלי.
3)ההתבוללות, זה אתה אמרת(ומשהו ממשרד החינוך), אני דברתי על ספר פוליטי מרמה ירודה.
4)גם אני לא רוצה שהצד השני ישמש אותנו כמודל, אני רוצה שילדי ישראל ידעו מה מלמדים את הצד השני!!!
5)הם לא אחלה אנשים רבים מהם בהמות עם רצח בעניים, וזה כי זה בדיוק מה שמלמדים אותם מגיל אפס, אם ישטפו לך את המוח בשנאה מגיל אפס, רוב הסיכויים שגם אתה תגדל להיות בהמה.
6)נחלק את זה לשניים א)מי שרוצה לסרס אנשים, הוא לא בדיוק מודל לחיקוי של מורל... ב)כתבת הרבה, ממש יש לך קצף מעצבים(זה עובר מעבר למקלדת), אבל תכלס לא הבנת כלום. הדבר היחיד שאני דורש, שתלמידי ישראל ילמדו את המציאות כמו שהיא, אני רוצה שהם יראו בבית הספר, מה מלמדים את הצד השני, ויבינו, שכל עוד זה מה שלמלמדים שם, בצד השני יש הרבה יותר בהמות מ"אחלה אנשים", כי מה שאתה לומד, זה מה שאתה תהיה.
ישן 02-01-2016, 15:50

בתגובה להודעה מספר 179 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "1) זה לא אני אמרתי, אפילו..."

1) זה לא אני אמרתי,
======= תקרא בבקשה את מה שכתבת
2)לא אקטואלי, כי פשוט לא אקטואלי.

3)ההתבוללות, זה אתה אמרת(ומשהו ממשרד החינוך)
====== אני התרסתי כנגד הקביעה שהספר יביא להתבוללות
, 4)גם אני לא רוצה שהצד השני ישמש אותנו כמודל
======= כלומר כאן יש בינינו זהות
, 5)הם לא אחלה אנשים רבים מהם בהמות עם רצח בעניים
======= נכון, יש ביניהם גם כאלו המתאימים לתאורך. אבל, הרוב הם אנשים "נורמטיביים" בדרכם לא בדרכנו. תזהר מהכללות.
, 6)נחלק את זה לשניים א)מי שרוצה לסרס אנשים,
======== תדייק אנסים
ב)כתבת הרבה, ממש יש לך קצף מעצבים
= =======העצבים שלי רגועים. בכלל אין כל טעם להוציא קצף על דברי שטנה והכללות שאינן במקומן

אבל תכלס לא הבנת
========== הבנתי גם הבנתי. כוונתך ה"נסתרת" בראש חוצות, היא להגביר את הלהבות במקום להרגיעם. הבה נתחיל עם הילדים של שני הצדדים.
ישן 03-01-2016, 18:36
  פשוט1 פשוט1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.15
עובדות

אחרי פסילת הספר שמעתי את הד"ר צבי צמרת בנושא. הוא התייחס לעובדות .

1) הספר היה מועמד להלמד ע"י נבחנים לבגרות בספרות 5 יחידות בלבד .

2) לסופרת דורית רביניאן יש כבר 2 ספרים הנלמדים באותה המסגרת.

3) במבחני הבגרות לספרות יש דגש רב מדי על לימוד סופרים מודרניים ע"ח הזנחה יחסית
בלימודי ספרות קלאסית . הד"ר צמרת אומר שהוא מלמד ספרות במסגרת על תיכונית למועמדים
להוראת ספרות ויש שם חוסר ידע בספרות קלאסית .

4)הטענה שהספר נפסל בגלל רומן בין ערבי ליהודיה די תמוהה כי כבר יש ספרים כאלה הנלמדים לבגרות .

5)המשורר אצ"ג שעל חשיבותו כמשורר אין חולק, נפסל ללימודי בגרות ע"י שלטון מפא"י משך עשרות שנים.

עשו עם עובדות אלה כרצונכם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:52

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר