לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-01-2016, 23:45
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי asafdr שמתחילה ב "ספק ADVICE לא נדלק"

שאתה אומר ספק אתה מתכוון ל"אל פסק"?

בד"כ סוללות של אל פסק לא מחזיקות יותר מכמה שנים.

למיטב ידיעתי (בדוק לפני שאתה מסתמך על זה, אני לא טוען שזה המצב, פשוט כך שמעתי בעצמי), Advice אינו שם של מותג, אלא פשוט יבואן ישראלי שמדביק את השם שלו על מוצרים שמגיעים מ... איפשהו.

אל פסק ממותג יעלה הרבה יותר מהמחיר הזה (סדר גודל של 500-600 שקל). למשל תוצרת APC. אגב, זה שזה מותג לא אומר שהם לא מתקלקלים...

השאלה היא האם האל פסק באמת מגן עלייך מפני מה שחשוב: נחשולי מתח. נכון שזה מגניב שהמחשב נשאר דולק בהפסקת חשמל ואולי לא הולך לנו איזה מסמך לאיבוד (אפשר לחשוב כמה הולך לאיבוד, יש שמירה אוטומטית...) - אבל הנזק האמיתי הוא הנזק המצטבר למחשב. וכדי לדעת את ההבדל בין מערכות האל-פסק השונות ביכולת שלהם לספק חשמל כמה שיותר נקי מהפרעות - יש רק דרך אחת - לחבר את כולן לאותו מקור מתח בדיוק, ולחבר ליציאה שלהם מכשור מדידה שימדוד במשך שנה שלמה (חורף וקיץ) איך נראה המתח שיוצא מהמערכת, תחת עומס זהה, וירשום את כל החריגות - ולהשוות את התוצאות.

כיוון שלא לי ולא לך יש את הכלים האלה, נותר לנו רק לנחש למה הזול זול יותר מהיקר, ואולי נהיה צודקים ואולי לא.

מה שבטוח - אל פסק אפילו יכול להזיק... כדאי לחשוב פעמיים לפני שרוכשים זבל שתוכנן בסין.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-01-2016, 00:06

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי asafdr שמתחילה ב "אכן התכוונתי לאל פסק"

כי זה באמת לא פשוט...

פעם גם אני חשבתי שהגיוני אל-פסק לבית. מאז הגעתי למסקנה שיותר פשוט ספק כוח איכותי מאוד למחשב, שבאופן טבעי מגיע עם סינון רעשים טוב, וכך גם לוח אם איכותי. כיום אין לי אל-פסק. בינתיים, טפו טפו.

אני לא יכול לקחת אחריות על ההחלטה שלך - מה שטוב לי אולי לא טוב לך. אולי החשמל במקום מגוריי הוא אמין יותר. אולי האל-פסק של אדוויס הוא הכי טוב שיש. מבין?

הדבר היחיד שאני יכול להגיד לך, זה שלתקן אל פסק מקולקל על חשבונך (לא במסגרת אחריות) - זה בזבוז כסף. אבל זה נכון לגבי כמעט כל מוצר חשמלי היום...

linuxsboot כתב בעבר שהשירות של אדוויס מעולה, הם תיקנו לו את האל פסק אחרי שהוא התקלקל (בדרך דפקו לו את המכשיר, אבל החליפו אותו: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=578711). אני כמובן מעדיף בלי שדופקים את המכשיר ומבלי שהוא בכלל מתקלקל מראש (השירות הכי טוב הוא שלא צריך להתקשר לשירות אף פעם... אתם שומעים אותי שם, HOT?), אבל כאמור, גם מותג יקר לא יבטיח לך את זה...

ישן 03-01-2016, 02:20
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
כאן אני לא מסכים איתך שימי, כי ההגנה של ספק הכוח איכותי הולכת עם השנים
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "כי זה באמת לא פשוט... פעם גם..."

אין פיתרון חוץ משימוש ב ups אמיתי.

לדוגמא יש לי ספק כוח שעלה לי קרוב ל 600 ש"ח דאז עם כל ההגנות שיש לספק חדש יקר, אבל אחרי 6 שנים ההגנות שלו "נגמרו" ובלי ups הוא פגיע בדיוק כמו ספק כוח רגיל חדש של היום. אתה יודע היטב מה זה אומר פגיע, כאשר לוח-אם, מעבד, זיכרונות ורכיבים אחרים יכולים להפגע מבעיות ברשת החשמל.
אצלי כל המוצרים זוכים להגנה של ה ups של אדוויס. אני נשמע כמו פירסומת לאדוויס, אבל יש להם אחלה מוצרים ולא צריך לצאת מהבית בכלל כשהם מגיעים עד אליך לבית לוקחים ומחזירים את המוצר בלי בעיות ובלי לבקש אגורה.

אדוויס עושים לי משלוחים עד הבית חינם הלוך חזור. אדוויס זאת החברה היחידה (כמה שידוע לי והמוצרים שיש לי) שהמוצרים שלה זוכים לאחריות ישירה מהמקור מבלי להגיע בכלל לחנות שממנה אני קונה את המוצרים שלהם בחינם.
אפשר לקנות מאדוויס באופן ישיר מוצרים, אבל יש לי ספק שמוכר לי את המוצרים שלהם במחירים של חנות ולכן אני קונה ממנו מוצרים של אדוויס.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 03-01-2016 בשעה 02:23.
ישן 03-01-2016, 08:42

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "כאן אני לא מסכים איתך שימי, כי ההגנה של ספק הכוח איכותי הולכת עם השנים"

איך אתה יודע שהוא "פגיע"? נשרפו לך רכיבים, או שאתה פשוט מניח? שואל כי גם הספק שלי כבר בן 6, וכאמור טפו טפו...

אני ממש לא צריך שיסכימו איתי. אם אתה חושב שמוצר הוא "אחלה" ובאותה נשימה מודה שמתקלקל לו המצבר כבר בשנת האחריות (בעוד שמצבר אל פסק אמור להחזיק כ-4 שנים), מי אני שאגיד אחרת... מתוך סקרנות, כיצד תגדיר מוצר שלא מתקלקל ב 5 שנים הראשונות מאז קנייתו?

אגב, הם לא היחידים שמספקים שירותי שילוח עבור התיקון שלהם, לא בכלל, וגם לא בתחום האל-פסק בלבד.

אם אדוויס היא לא היצרן באמת, אז האחריות שלך היא לא ישירה מהמקור (סין?)

ישן 03-01-2016, 16:50

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "איך אתה יודע שהוא "פגיע"?..."

הגנה של ספק הכוח מחזיקה כמה שנים, אבל אחרי שהיא נמוגה אתה לא יודע מתי הנזק יגיע ואתה לא יודע שהספק שלך כבר לא מגן על שאר הרכיבים.
יום אחד היה זאפים מהירים ברשת החשמל שגמרו לי לוח-אם שעלה לי קרוב ל 2000 ש"ח וזיכרון אחד כאשר שאר הרכיבים נצלו כי המחשב עשה רעש מוזר כאשר הוא נכבה ונדלק באופן ממש חריג. ההגנה ב BIOS עבדה נגד נפילות, אבל היא לא עזרה נגד הזאפים האלה כנראה.
אם היה לי UPS מחובר והמחשב היה מחובר דרכו, לא הייתה בעיה בכלל ולא היה נזק למחשב.
במקרה אחר היה לי UPS עם סוללה תקינה אך ההגנה נגד נפילות מתח שלו נמוגה ואדוויס דאגו לתקן אותו במסגרת האחריות על חשבונם מהבית וחזרה, כאשר היו נפילות והמכשיר פשוט נכבה. אם ה UPS מקבל את ה"מכה" ויש לו בעיה כל שהיא, המוצרים שמחוברים דרכו בטוחים בגלל כלל.
אני תומך ב UPS שנותן לך שקט נפשי למרות העלות החודשית בחשבון החשמל.

ל asafdr, יש מוצרים של עד 480/600 של UPS והם מתאימים לרוב המחשבים, נתבים, מתגים, כוננים חיצוניים, ענן פרטי וככה הלאה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 03-01-2016 בשעה 16:54.
ישן 03-01-2016, 21:32

לא :(
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אז אם נסכם את דבריך, כל..."

דברתי על לוח אם של gigabyte עלה קרוב ל 2000 ש"ח, ספק כוח שעלה קרוב ל 600 ש"ח ובלי ההגנה של ה ups הלוח-אם נגמר מזאפים ברשת החשמל.
אם יש לך ספק כוח איכותי, לא תדע מתי ההגנה שלו תגמר שימי וזאת הייתה הנקודה שלי.
ההגנה הכי טובה היא ups איכותי ולא רק של אדוויס אלא גם של חברה אחרת... ולא ספק כח איכותי כמו שאמרת, זאת הנקודה שלי.

חוץ מזה שכל הגנה של ups הולכת בסופו של דבר, אבל כאשר יש אחריות מתקנים את ההגנות האלה והוא שוב תקין ומגן.

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 03-01-2016 בשעה 21:38.
ישן 03-01-2016, 21:40

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "לא :("

לא הבנתי:

היו לך שתי מערכות אל-פסק של אדוויס:

באחת מהן התקלקלה הסוללה תוך כדי האחריות
בשנייה התקלקל מייצב המתח וגרם לכך שהמחשב נכבה כשהייתה קפיצה בחשמל

כלומר בשני המקרים בעצם האל-פסק לא עשה מה שהוא אמור לעשות - למנוע הפסקות.

עכשיו השאלה היחידה היא אם היו לך יותר משתי מערכות של אדוויס. אם לא, אזי כמו שאמרתי קודם, 100% מהמוצרים שקנית מהם התקלקלו בתוך תקופת האחריות. אז... האם היו לך עוד מערכות אל-פסק שלהם? והאם הן התקלקלו? ומתי? (ואם התשובה היא "לא התקלקלו עדיין" - מה גיל המערכות?)

ישן 05-01-2016, 03:52

מבולבל עשית סלט שימי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "לא הבנתי: היו לך שתי מערכות..."

א, היה מחשב בלי ups מחובר בכלל והלך לי לוח-אם, תומך בקרוס פייר, raid חומרה ו 8 כוננים, זיכרון ראם הלך ומעבד נפגע שיכל לעבוד על מינימום בלבד אחרי אותה פגיעה. (המעבד הוחלף אחרי שמצאתי מה קרה לו.)
כל הנזק הזה קרה בגלל בעיה ברשת החשמל ואי שימוש ב ups ובעיקר בגלל חברת החשמל ה"נהדרת" של ישראל.

ב, אפשר להשתמש ב ups עם סוללה גמורה כמגן ברקים אם שאר ההגנות תקינות, אבל הוא לא מועיל כאשר אין חשמל.
יש לי אחד כזה בן 4 שנים והוא עובד בלי הסוללה, שמגן על ההוט בוקס נגד נפילות מתח ובעיות אחרות.

ג, עם ה ups אין שום בעיה כל עוד המוצר תקין וכל הציוד מוגן דרכו בגלל ה ups, אדוויס או חברה אחרת ולכן אני בודק את ה ups פעם בחצי שנה ובמיוחד לפני החורף כי הגנה של ספק כוח עם הגנות היא עדיין לא בטוחה וגם היא נמוגה כמו זאת של שה ups שימי.

ישן 05-01-2016, 19:21
  ramboli ramboli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "עשית סלט שימי"

ספק כח איכותי אמור להגן על המחשב מכל נחשול מתח או הפסקת חשמל. מה שעלול להסתכן בעיקר זה המידע שבדיוק נכתב על הדיסק ונמצא בbuffer או בRAM- רכיבים שמאבדים מידע לאחר הפסקת הזרם, וכך נפגעים קבצי מערכת (כמובן שלרוב לא כך הדבר כי יש מנגנוני הגנה הן מבחינת המערכת והן מבחינת החומרה - לדוגמת קבלים שאוגרים מתח (נפוץ בSSDים), Windows write chance buffer וכו'..
המחשב בסופו של דבר תמיד ייכבה "בפתאומיות", כמו שהמחשבים של פעם לא ידעו לכבות את עצמם ומורו לך ללחוץ על הכפתור ידנית לאחר שהמערכת "ידעה" שמרגע זה אין גישה לRAM ולbufferים בדיעבד, כך שאין הבדל בין לנתק את המתח לגמרי באופן פתאומי (שקול להפסקת חשמל), לבין הכיבוי האוטומטי ע"י הקצר שמבצע לוח האם בספק (מאמין שזה סוג של מפסק RELAY פנימי בספק).
כל הפחד הזה של "לא להוציא מכשירי חשמל מהתקע לפי הכיבוי, לא באמת מוצדק בהרבה מאוד מן המקרים, אך תמיד יש את אלו שחייבים לבצע סדר פעולות כלשהו לפני שהם מתחילים להשתגע או לאבד מידע לדוגמה שעון במיקרוגל או מזגן - וגם לא בהכרח הורס אותם, אלא משבש את ההגדרות שהיו שמורות. לא מוצא דוגמה למכשיר שממש יתקלקל מחיבור וניתוק תדיר של מתח בעודו פועל, חוץ ממנורת להט.
תקנו אותי אם אני טועה.

נערך לאחרונה ע"י ramboli בתאריך 05-01-2016 בשעה 19:29.
ישן 06-01-2016, 22:05

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ramboli שמתחילה ב "ספק כח איכותי אמור להגן על..."

שמערכת ההפעלה יורדת בצורה מסודרת, אז לא קורה שום דבר בפתאומיות - היא דואגת לוודא שכל ה buffer-ים יהיו כתובים על הדיסק (flushed)...

הבעייה עם חיבור וניתוק של מכשיר חשמלי היא הזמן שזה לוקח. בזמן שאתה מכניס (או מוציא) את התקע מהשקע, זה לוקח לך זמן מסויים, זמן קצר שבו אין מגע טוב בין הפינים שבתקע לחורים שבשקע. כשזה המצב, ההתנגדות גבוהה יותר, ולכן המתח הוא נמוך יותר ממתח הרשת הרגיל לזמן קצר למדי. אם אתה חושב שזה חסר משמעות, אז למה שתצטרך מייצב מתח (מגן ברקים אני מבין, למה מייצב מתח?)... ואם לא, אז זו הסיבה למה לא לנתק ולחבר. כמובן שזה תמיד נכון, אם כי מיתוג אוטומטי באמצעות ממסר הוא מהיר יותר, ואם זה מיתוג אלקטרוני אז זה בכלל קצר מאוד.

יש לא מעט מכשירים חשמליים (הטלוויזיה שלי והרסיבר שלי, למשל, עושים את זה), שיש להם השהיה אחרי הדלקת המפסק הראשי, שמעכבת את חיבור המערכת הקריטית הרגישה עד שמשהו שם מתייצב. אני יכול להעריך שזו הסיבה...

האמת היא שאני כלל לא רואה סיבה לנתק ולחבר לחשמל מכשירים. בשביל מה? אני לא נוהג לעשות את זה, ולא ידוע לי שמכשירי החשמל בביתי מתקלקלים בתדירות יותר גבוהה מאשר מכשירים אחרים. תקלה במחשב שיש לי בממוצע פעם ב 7-8 שנים[*], אז אני גם כבר משדרג :-)

[*] אני לא מחשיב בסטטיסטיקה הזו התקלקלות של כוננים קשיחים של WD, כי אז היא תהיה הרבה יותר גרועה. כבר כמה שנים שלא קניתי מתוצרתם, ובינתיים באמת לא התקלקלו לי דיסקים... טפו טפו

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:22

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר