לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-01-2016, 18:51
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
מיקי (מכלוף) זהר נגד הדמוקרטיה הישראלית

לדעתי הוא התחלק על השכל סופית.
בושה לליכוד.
ציטוט:
"ת"א היא לא חלק ממדינת ישראל - היא נוגדת כל מה שקשור לרעיון היהודי במדינה"
http://www.themarker.com/news/1.2815209

ציטוטים נבחרים:

"...אם נוותר על הרעיון היהודי - הצאצאים שלנו עוד עלולים לחיות במדינה דמוקרטית".

"תל אביב מתנהלת כמו מדינה בפני עצמה, אנשים לא מבינים את זה, היא לא חלק ממדינת ישראל - היא משהו נפרד לגמרי. זאת עיר שנוגדת את כל מה שקשור לרעיון היהודי במדינה"

[מראיין:] בוא נכבד את תל אביב והתושבים שחיים בה
"קשה לי לכבד את זה, אני אומר לך בכנות רבה, קשה לי לכבד את זה. אני אגיד לך מה מכעיס אותי בעניין הזה - היו בהיסטוריה של העם היהודי כל כך הרבה דוגמאות שזלזלו בעיקרון וברעיון היהודי ואיזה מחיר שילמנו. תנועת ההשכלה זאת הדוגמה הכי טובה. "

"אני ליברלי, אבל את המושג ליברליות צריך להגדיר."

"אני בעד הכרה בזוגות חד-מיניים, אבל החתונה לא יכולה להתקיים במדינת ישראל כי המדינה הזאת פועלת על פי עיקרון יהודי שלא מאפשר נישואים חד-מיניים."

"אני אומר שמדינת ישראל מאוד בקלות בתוך כמה עשרות שנים יכולה להיות מדינה דמוקרטית - זאת אומרת שהיא לא תישאר יהודית יותר, אלא דמוקרטית. כשמדינת ישראל תהיה דמוקרטית אז תהיה פה סכנה לקיום של העם הזה. "
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-01-2016, 08:18
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
גם אני בעד צביון יהודי, אבל אל תבלבל כמו מר זוהר בין יהודי ודתי
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "לא טוב לך, יש עוד מליון..."

יש הרבה מאפיינים במדינת ישראל שהולמים צביון יהודי ויש הרבה מאוד (תודה לאל) שממש לא עולים בקנה אחד עם צביון יהודי בעיני רוחם של מי שמזהים את המושג הזה עם המושג של מדינת הלכה.
לגופו של עניין, מי שרוצה להתחתן ברבנות בחתונה אורותודוקסית-אהלן וסהלן. מי שלא (כולל זוגות חד מיניים) צריך להכיר בנישואיו גם אם התקיימו בישראל.
ותבין את האבסורד- זה לא שלא מתחתנים בטקסים לא דתיים בישראל, כולל בטקסים של נישואין בין בני אותו מין. זה קורה כל הזמן. אלא מה? המדינה לא מוכנה להכיר בנישואים האלו אלא אם כן הם בנוסף התחתנו גם בחו"ל....
זה לא "צביון יהודי". זה טמטום, וטמטום נוגד את המסורת היהודית...
ישן 07-01-2016, 09:47
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
יש גם הקצאות לערבים וגם ליהודים
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אבל למה לקבל את הגזענות הזו כנורמטיבית? - זוהי בדיוק שאלתי לאלו הכמהיים ששנהג כמותם"

אבל אז מה קורה?
כשאומרים ליהודי שהשטח שהוא קנה לא יאושר לעולם לבנייה, ומקצים שטח חליפי (לרוב בתשלום), היהודי משלם ועובר לשטח החליפי.

כשאומרים לערבי אותו דבר,
הערבי בונה בשטח החליפי, אבל אז "נזכר" שבעצם אין לו שום סיבה לוותר על השטח שהוא השתלט עליו,
ונשאר בו זמנית בשטח שהוא השתלט עליו, ובשטח שהוא קיבל - כתמורה לפינוי השטח שהוא השתלט עליו.
ואז אין בעיות של חוסר שטח לבנייה, ואין בעיות מחירי דיור.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
אני מציע לך לממש את שיטת הדיור ואת המבנה הכללי של הישוב הערבי במדינת ישראל. אני בטוח שלא תרווה מזה נחת.
אם כיהודי תנסה לממש את שיטת הדיור הזאת - תקבל מייד צו הריסה, והוא אכן ימומש,
אבל הערבי יקבל צו הריסה רק לעיתים נדירות,
ורק במקרים ספורים אותו צו הריסה אכן ימומש אי פעם.
ישן 07-01-2016, 11:23
צלמית המשתמש של ai22

ואם נתייחס לנסיון ההסטה
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "יש גם הקצאות לערבים וגם ליהודים"

ציטוט:
כמה יישובים ערביים הוקמו במדינת ישראל לעומת יישובים יהודים ?
כמה התיישבויות בודדים אושרו בעבור הערבים לעומת אלו שאושרו בעבור היהודים?
כמה אזורי תעשיה ומסחר הקימו בעבור המגזר הערבי לעומת זה של היהודי ?
חלק מהשטחים שהוקצו ליהודים באו מהפקעת רכושם של ערבים - הכוונה לערבים אזרחי מדינת ישראל.

אכן, במדינת ישראל קיבלו את העיקרון הבסיסי - שהיותו של אדם ערבי או מוסלמי לא מצדיקה את שלילת כל זכויותיו. אבל בפועל הדבר אינו מתקיים ולבטח שלא בתחום חלוקת הקרקעות.

במדינת ישראל הוקמו יישובים ערבים ספורים בלבד,
אבל זאת בעיקר - עקב קיומם של מספר גדול של יישובים ערבים מלכתחילה,
וזאת לצד מיעוט יישובים יהודיים,
בעיקר בגלל חוקים גזעניים שמנעו מכירת קרקעות ליהודים, ומניעת בנייה על אותם קרקעות,
חוקים שחקקיתם התבצעה בתקופת המנדט הבריטי, ומנעו בניית יישובים יהודיים, לצד חוסר מגבלות על הקמת יישובים ערביים.
גם ההפקעות שמדובר עליהן היו ברובן דבר שהתרחש סמוך להקמת המדינה, כשהחריג העיקרי הוא ההפקעות שהתרחשו טרום הקמת כרמיאל.

הקמת יישוב חדש דורשת תכנון משמעותי וחשוב מכך ביקוש.
ללא ביקוש כזה - הבתים ישארו ריקים,
וללא תכנון - היישוב לא יקבל אישור.
בימים אלו מקודמים תוכניות ליישוב ערבי חדש, עקב פנייה בנושא לרשויות.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 07-01-2016 בשעה 11:26.
ישן 07-01-2016, 10:55
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אם נתייחס באמת לנושא
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "ואם נתייחס לנושא"

כמה יישובים ערביים הוקמו במדינת ישראל לעומת יישובים יהודים ?
כמה התיישבויות בודדים אושרו בעבור הערבים לעומת אלו שאושרו בעבור היהודים?
כמה אזורי תעשיה ומסחר הקימו בעבור המגזר הערבי לעומת זה של היהודי ?
חלק מהשטחים שהוקצו ליהודים באו מהפקעת רכושם של ערבים - הכוונה לערבים אזרחי מדינת ישראל.

אכן, במדינת ישראל קיבלו את העיקרון הבסיסי - שהיותו של אדם ערבי או מוסלמי לא מצדיקה את שלילת כל זכויותיו. אבל בפועל הדבר אינו מתקיים ולבטח שלא בתחום חלוקת הקרקעות.
אתה צודק, שאין שום סיבה שהגדרתה של מדינה כ"פלסטינית" תצדיק את שלילת כל זכויותיהם של תושביה שאינם ערבים או מוסלמים (כי הם במקרה יהודים). לפיכך דעתי ( "חטפתי" עליה הרבה בפורום זה על הפקרת יהודים ), שכל מי שחי כיום בשטחים בה תוקם מדינה פלסטינאית, יהיה זכאי , על פי בחירתו, להמשיך לחיות שם ולקבל אזרחות פלסטינאית. הערה: גם כאן אתה מביע את תשוקתך להיות כמותם - אני לא.
ישן 07-01-2016, 11:12
צלמית המשתמש של ai22

הנסיון שלך להסיט את הנושא שקוף
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אם נתייחס באמת לנושא"

מכיוון שמדובר בשני נושאים שונים - הפרדתי את התגובה שלי לשניים.
ציטוט:
אין שום סיבה שהגדרתה של מדינה כ"פלסטינית" תצדיק את שלילת כל זכויותיהם של תושביה שאינם ערבים או מוסלמים (כי הם במקרה יהודים). לפיכך דעתי ( "חטפתי" עליה הרבה בפורום זה על הפקרת יהודים ), שכל מי שחי כיום בשטחים בה תוקם מדינה פלסטינאית, יהיה זכאי , על פי בחירתו, להמשיך לחיות שם ולקבל אזרחות פלסטינאית. הערה: גם כאן אתה מביע את תשוקתך להיות כמותם - אני לא.
אכן אין שום סיבה לתמיכת השמאל הישראלי בגזענות הפלסטינית,
ותמיכה זו בגזענות נגד יהודים היא אחת מהסיבות שהציבור הישראלי דוחה את תוכניות השמאל.

בתגובה זו - אתה אפילו מעצים את אותה גזענות בזויה הטבועה בך עד עצם,
מאשים יהודים מסויימים שהם לדעתך כמו ערבים,
ומרמז שלדעתך יש נחיתות כלשהי בלהיות ערבי או "כמו ערבי".

אם תוכל אי פעם לוותר על הגזענות שלך נגד יהודים וערבים,
תגלה שבעצם אין בישראל התנגדות לדו קיום או שלום עם ערבים
ישן 07-01-2016, 14:06
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אכן אין שום סיבה לתמיכת השמאל הישראלי בגזענות הפלסטינית
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "הנסיון שלך להסיט את הנושא שקוף"

,אז מה אתה רוצה ממני. אני זה אני ומביע את דעותי לאשורן והשמאל הוא השמאל.

כשאני כותב שאין במרבית המדינות הערביות דמוקרטיה, שהן פועלות על פי חוקי השריע, שהן מפלות נשים, מנצלות עבודת ילדים - אלו הן עובדות שאינן קשורות בגזע.
כשאני קובל על כך שישנם כאן כותבים שכל הזמן מלינים על התנאים המשופרים של הערבים או על זה שמדינת ישראל אינה נוהגת כפי שנוהגים אירגוני הטרור - אלו הן עובדות שאינן קשורות בגזע.

כשאני יותר ממרמז שבמדינת ישראל " לא עושים חיים קלים לערבים" ולכן הם נאלצים לחיות בעוני, בדוחק ובמחסור; ללא פיתוח עירוני/כפרי כנהוג בישובים היהודים - אלו עובדות המעידות שבממסד קיימת גזענות.

להאשים אותי בגזענות "זהו צחוק מעבודה" או חוסר הבנה תהומית של מה שאני כותב. אתה קורא ובמיוחד מבין ( או נכון יותר שאינך מבין ) מה שאתה רוצה ומה שסימנת את הכותב מראש.

אני בטוח שלא קיימת בישראל התנגדות לדו קיום או שלום עם ערבים. בתנאי שהערבים יתנהלו בחסות השלטון היהודי, תוך כדי הפליה נמשכם וחוסר דמוקרטיה.
באשר לשלום כפי שכבר נאמר " קאלאם שאלאם ובעדיין בטיח". בתרגום מן המותן מדברים ומדברים על שלום ולא יוצא מכך מאום. המנהיג מדבר על שתי מדינות לשני העמים ושותפיו "משתוללים" על מנת של יקום ולא יהיה.
ישן 07-01-2016, 14:29
צלמית המשתמש של ai22

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אכן אין שום סיבה לתמיכת השמאל הישראלי בגזענות הפלסטינית"

ציטוט:
להאשים אותי בגזענות "זהו צחוק מעבודה" או חוסר הבנה תהומית של מה שאני כותב. אתה קורא ובמיוחד מבין ( או נכון יותר שאינך מבין ) מה שאתה רוצה ומה שסימנת את הכותב מראש.
אם כתבת משהו גזעני, אל תתפלא שמציגים אותך ככזה.
אין שום דבר נחות בלהיות ערבי, או בלרצות לחיות כיהודי ביהודה ושומרון.
הנסיון שלך להציג יהודי שרוצה לחיות על אדמתו כנחות בשל היותו דומה לערבי,
זה באופן מהותי התייחסות גזענית, שלא מתייחסת לאף מאפיין בפועל.

זכותו של היהודי לזכויות אדם שהן קונצנזוס בכל העולם,
כולל גם זכות קניין על אדמתו שנרכשה כחוק,
זה הבסיס לכך שגם חלקים מהימין הישראלי יתמכו בשלום עם מדינה ערבית עצמאית ביו"ש.
אין לבעלות זו שום קשר לריבונות על אותו שטח, והאימוץ (שגם אתה עשית) של מנטרות גזעניות, הסתה, ואובססיביות לגבי טיהור אתני, הופכת את ההתעסקות הגזענית הזאת לדוחה.

ציטוט:
אני בטוח שלא קיימת בישראל התנגדות לדו קיום או שלום עם ערבים. בתנאי שהערבים יתנהלו בחסות השלטון היהודי, תוך כדי הפליה נמשכם וחוסר דמוקרטיה.
באשר לשלום כפי שכבר נאמר " קאלאם שאלאם ובעדיין בטיח". בתרגום מן המותן מדברים ומדברים על שלום ולא יוצא מכך מאום. המנהיג מדבר על שתי מדינות לשני העמים ושותפיו "משתוללים" על מנת של יקום ולא יהיה.
ההתעקשות על כך שהדרך היחידה לשלום היא בעזרת שלילת זכויותיהם של היהודים - היא הסיבה העיקרית למצב זה.
התעקשות זו - גורמת לכך שהמקומות הקדושים ליהודים שנמצאים ביו"ש ואפילו בלב ירושלים נמצאים בהזנחה והשחתה קבועים, או שמי שרוצה להתפלל בהם נמצא בסיכון חייו או סכנת מאסר.
ובהינתן התעקשות כזו, אין שום פיתרון שיאפשר את שמירתם במצב תקין למעט סיפוחם בידי ישראל ויצירת לשונות במדינה שנוצרה - פיתרון שהפלסטינים דוחים.
שלילת זכויות זו מתמשכת גם להסתה ממוסדת נגד ישראל ופגיעה מכוונת בכל סימן לדו-קיום ונורמליזציה.
מה שאומר שבדרך זו - כל הדיבורים על שלום הם שקר.

כל זה תוצאה ישירה של הנסיון לבסס את השלום על הסתה נגד היהודי והמתנחל.
זנח דרך זו - והשלום יקבל סיכוי אמתי.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 07-01-2016 בשעה 14:34.
ישן 07-01-2016, 14:43
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אין מושג כזה התנחלות חוקית"

ציטוט:
על פי הדין הבינלאומי כל התיישבות בשטח כבוש ( או לאחר "כיבוס" ההגדרה - שטח הנתון במחלוקת ), שלא למטרה צבאית/ביטחונית - איננה חוקית.

לא, זה לא נכון.
ליתר דיוק זה נכון רק למקרים שלא רלוונטיים לאיו״ש ולעזה, בהם ישנה מדינה אחרת, שחתומה על האמנה, שטוענת לריבונות על השטח, ושהריבונות שלה מוכרת ברמה הבין לאומית.
הרחבות ״מנהגיות״ מרחיבות את ההגדרה לכל מדינה שטוענת לריבונות על השטח, ושהריבונות שלה מוכרת ברמה הבין לאומית. גם אם היא לא חתומה על האמנה.

מאז תום המנדט אף גורם לא טען לריבונות על עזה (פרט לישראל),
והטענה של ירדן לריבונות על איוש לא קיבלה תמיכה בינ״ל, וכיום היא לא רלוונטית מכיוון שירדן לא טוענת לריבונות על איו״ש כבר מספר עשורים.

אז אתה מוזמן ללכת ולחפש את הציטוטים באמנת ז'נבה הרביעית (אל תדלג על סעיפים 2-4, הם חשובים. הם גם ימנעו ממך לקרוא הרבה סעיפים לא רלוונטיים).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:05

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר