לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-01-2016, 02:43
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
יהודים באירופה מסירים הכיפה: "החיים מעל הכול"

חברי הקהילות היהודיות באירופה מסכימים כי "הסתרת היהדות היא חולשה" מול האנטישמיות הגואה ביבשת, אך ערך החיים מנצח. בעוד רבים התבטאו נגד הקריאה במרסיי להסתיר סממנים יהודיים, אחרים מספרים שהם כבר רגילים להצניע את דתם: "לא מדברים עברית ברחוב ומסתירים מגן דוד בצעיף"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4752061,00.html

ציטוט נבחר שעליו אתמקד:
ציטוט:
מנכ"ל איגוד הארגונים היהודיים באירופה, הרב מנחם מרגולין שמתגורר בבריסל, דחה את ההצעה של ראש הקהילה במרסיי והגדיר אותה כ"מביכה". "יהודים צריכים לחוש ביטחון ולשאת בגאווה כל סממן דתי, כמו כיפה, מגבעת וציצית, בכל מקום באירופה, ועל רשויות הביטחון בכל עיר ומדינה לאבטח את אורח חייהם ולשמור על ביטחונם", אמר הרב מרגולין.

__________________________________________________ __________________________

והשאלה המתבקשת היא למה ?
למה צריך להחצין כל סממן יהודי ? בלי קשר לתקופה מסוכנת או לא, האם זו מצווה כלשהי ? האם זו חובה להפגין שאתה יהודי ? במיוחד כאשר לציבורים אחרים אסור להפגין את דתם בלבוש מסורתי ?
האם היהודים צריכים אישור ליהדותם בעצם הופעתם כיהודים בחברה ? והיום כאשר קצת מסוכן ברחובות, האם צריך להמשיך להפגין יהדות בכל מחיר, גם במחיר של פגיעה בנפש ?

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-01-2016, 07:40
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מדינת ישראל הוקמה על מנת להוות מקלט ליהודים ולהקנות להם בטחון
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "מהי ההסטוריה של אותו אדם?"

היא פתוחה לחלק מהיהודים ( על פי הגדרתם בחוק השבות ), ללא כל קשר בסיבה. היא יכולה להיות מרצון ובששון ( מה שרצוי בהחלט ומועדף ) והיא יכולה להיות מתוך רדיפה, סבל ודיכאון.

מדינת ישראל הוקמה בתחומי ארץ ישראל, שהיא מקור התפתחותו של עם ישראל והיא מולדתו.

אדם פרטי, כל עוד לא עלה למדינת ישראל, מולדתו באותו מקום בו הוא נולד ו/או מדינה אליה היגר ובחר בה ומרגיש בה, כמולדתו והיא מקבלת אותו ככזה.

אותו אדם שנולד בצרפת, רואה בצרפת את מולדתו, ללא כל קשר היכן נולדו הוריו. מה גם שהוריו, לא ראו עצמם צפון אפריקאים והיו צרפתים לכל דבר וענין כולל אזרחות צרפתית ( למרביתם אולי לא לכולם). לחלקם קיימת זהות מוחלטת או חלקית לדת היהודית. כפי שנאמר צרפתי בן דת משה וישראל.
ישן 13-01-2016, 08:49
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "כל עוד החוק הצרפתי אומר שהם..."

זה קשור, לזה שצרפת מעולם לא הייתה ולעולם לא תהיה המדינה שלהם. הם נטע זר בה. וזה קשור לזה, שהאנטישמיות בצרפת זה לא משהו חדש, ולא תולדה של המוסלמים. צרפת, על אף היומרה, אינה מדינת כל אזרחיה, והיות אדם זכאי לאזרחות טכנית במדינה, לא הופך אותו לשייך אליה, ולא הופך את המדינה ל'שלו'.

ובנתיים החוק הצרפתי, והרשויות בצרפת מפקירות את יהדות צרפת. אז אני באמת לא מבין את האטרקציה לחיות תחת חסדי הגויים.

לגבי צדק, ודרישות מהרפובליקה הצרפתית... אני מציע שתנסח טענותיך וטיעוניך בכתב. תדפיסם בשישה העתקים. תאורזם במעטפות. ותשלח אותם לכותל, לווטיקן, למכה, לראש ממשלת צרפת, ליו"ר הפרלמנט הצרפתי, ויושב ראש בתי המשפט. אני מניח כי ההתייחסות לכל מכתביך, תהיה זהה להתייחסות השלטון הצרפתי לטענות רבבות היהודים, שטענו שהם אזרחי צרפת, ולכן אסור לשלוח אותם לגז.
ישן 13-01-2016, 10:31

הם כמו כל אזרח חייבים לקבל הגנה ממשלתם
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "נכון מאוד, רק שהחוק בצרפת לא..."

ממשלת ישראל יכולה לפתוח ואכן שעריה פתוחים לכל היהודים שלא נוח להם לחיות בגולה, בלשון המעטה.
כאשר ההגדרה שלי ליהדות איננה חופפת להכרת הרבנות האורטודוקסית וגם מעבר להקלות שמאפשרת זכות השבות.

כל אדם רשאי להגר מכל סיבה שהיא למדינה אחרת, בתנאי שהיא תאות לקבלו.
אני לא אציע זאת לאף אזרח ישראלי באשר הוא. אבל גם לא "אסבול" בסבלו אם יתקל בקשיים וברדיפות ב"מדינת החלום". תמיד דלתה של מדינת ישראל תהיה פתוחה לרווחה בעבורו.

באשר להתנהגות והתנהלות במדינת ישראל - יש לנו משטרה, צבא וכוחות בטחון שתפקידם להגן על שלמותם ובטחונם של כל האזרחים ולשים תחת מסגר ובריח את כל הפושעים.

נכון שלא אמליץ לנערה חסודה להכנס במכוניתה, פתוחת הגג, בלבוש חושפני, בערב שבת לאחר הדלקת הנרות למאה שערים ו/או לבני ברק. זאת למרות שזכותה המלאה ( למעט אם קיים שילוט חוקי האוסר כניסת רכב) לעשות זאת.
ישן 13-01-2016, 10:42

כי לי איכפת ממדינת ישראל שהוקמה בעבור יהודים - ומיהודים הטוענים על סבלותיהם
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "למה אתה לא מציע לכל הערבים של כל העולם לעבור לערב הסעודית?"

ליהודים קיימת מדינה - היא מדינת ישראל.
לערבים ואתה לבטח מתכוון לפלסטינאים, אין מדינה משלהם.
סעודיה היא אכן מדינה ערבית עבור הסעודים - אינני בטוח אם הם "מתלהבים" לקלוט ערבים נוספים כאזרחיה, למעט "עבדים" . ישנן עוד כ- 22 מדינות ערביות - כל אחת מסוגרת בתוך עצמה.

לכשתהיה מדינה פלסטינאית ותפתח אלטרנטיבה - יהיה לפלסטינאים על פי בחירתם מקום ל"הניח בו את ראשם" וכל מי שיתלונן יהיה לו מקום חליפי או שידום. כמובן שכמו במקרה הצרפתי מדובר על התעללות אישית ולא על התעללות שלטונית.
ישן 13-01-2016, 11:54
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
חצי האי ערב זו ארצם של כל הערבים, בדיוק כמו ארץ ישראל היא ארצם של כל היהודים
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "כי לי איכפת ממדינת ישראל שהוקמה בעבור יהודים - ומיהודים הטוענים על סבלותיהם"

אין מדינה נפרדת עבור יהודי צרפת, מדינה נפרדת עבור יהודי גרוזיה, ומדינה נפרדת עבור יהודים קורדים.

למרות שבכל ארצות האלו היהודים דברו בשפות שונות.

אותו דבר אין שום צורך לערבים לכל כך הרבה מדינות. יש ארץ אחת וזו ערב הסעודית. היא ארצם של כל הערבים. במיוחד שלכולם יש גם שפה אחת.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

ישן 13-01-2016, 15:28
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אתה רציני? אתה ברצינות אומר..."

זה ממש לא מה שכתבתי וגם לא מה שהתכוונתי.
לא דיברתי פה על הגורמים לאנטישמיות הזו ואני לא מאשים את הקורבן.

אני שואל כאן שתי שאלות, אחת זה למה במצב כמו שנמצאים בו היום, הבחירה צריכה להיות להמשיך ולהציג סממנים יהודים כי אסור להתבייש והמשטרה צריכה לשמור עליהם. זאת אומרת שאדם למרות הסכנה צריך להמשיך להציג יהדות, כשלעתים הסרת הכיפה יכול להציל חיים.
ואני לא מנקה את הפוגעים משום אשמה ואחריות, אבל זה לא הדיון למה יש אלימות, הדיון הוא איך לא להפגע.

השאלה השנייה והיא הרבה יותר גדולה ולא ממש קשורה לפורום הבא אבל אם כבר, למה בכלל צריך להציג סממניים יהודים כל הזמן, למה קיים הצורך להראות שונה כלפי חוץ. וזה קיים גם בישראל כך שאני לא מדבר על חול ואנטישמיות

john reese

ישן 16-01-2016, 08:51

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "זה ממש לא מה שכתבתי וגם לא מה..."

ציטוט:
השאלה השנייה והיא הרבה יותר גדולה ולא ממש קשורה לפורום הבא אבל אם כבר, למה בכלל צריך להציג סממניים יהודים כל הזמן, למה קיים הצורך להראות שונה כלפי חוץ. וזה קיים גם בישראל כך שאני לא מדבר על חול ואנטישמיות

שאלה מתחום האנטרופולוגיה והסוציולוגיה...
כי לבני אדם יש צורך להשתייך לקבוצה, ולהזדהות כחלק מהקבוצה. וגם כי בני אדם אוהבים להדביק לעצמם תוויות שיגדירו אותם (שמאל, ימין, אקדמאי, וכו', וכד'). בני אדם מתנהגים כמו ילדים בגן לפעמים...

ציטוט:
למה במצב כמו שנמצאים בו היום, הבחירה צריכה להיות להמשיך ולהציג סממנים יהודים כי אסור להתבייש והמשטרה צריכה לשמור עליהם. זאת אומרת שאדם למרות הסכנה צריך להמשיך להציג יהדות, כשלעתים הסרת הכיפה יכול להציל חיים.
ואני לא מנקה את הפוגעים משום אשמה ואחריות, אבל זה לא הדיון למה יש אלימות, הדיון הוא איך לא להפגע.

כי חלק מלהיות יהודי, זה שתוכל להציג את עצמך ככזה. כי אדם רוצה להיות בטוח, להיות מה שהוא בסביבה, שהוא חיי בה, מבלי שיצטרך להתחבא. כי עצם ההצעה שלך לאנשים להסתיר את הזהות שלהם וחלק מההגדרה העצמית שלהם היא פוגענית. כי היו יהודים שנאלצו להסתיר את הזהות שלהן בעבר, והם נקראו "אנוסים". כי זה חלק מאורך החיים היהודי- דתי, כמו שזוגות נשואים שמים טבעות אחד על השנייה.
ישן 16-01-2016, 21:07
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון]השאלה השנייה..."

אז מה שקרה זה שהאמצעי הפך למטרה.
מטרה שהיא תעשייה כלכלית גם כמובן.
כיפות ציציות מגבעות וסממנים יהודים הופכים היום, ובמיוחד בזמנים קשים ואלימים.
אז אתה מסכים איתי שיהדות זה בפנים והבחוץ זה רק חיזוק, אבל היום חייבים להראות את הבחוץ ולצפות שהמשטרה תעשה את עבודתה, וברור שהיא לא כל יכולה והתוצאה תהיה עוד פגיעה בנפש.
אבל לפחות הגאווה נשמרה, אם למות אז עם הכיפה על הראש ולא בכיס.
לא מוצא הבדל מהותי בין זה לבין השהידים מלבד הפסיביות/אקטיביות של הקורבן -מקרבן.
קשה להשוות ומיד כולם יקפצו - אבל כולם בדרך כלל חושבים מתוך הקופסה, אז די מובן.

john reese

ישן 15-01-2016, 19:01

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אז פתאום מה שאולטרא-פוליטיקאי..."

תגיד לי אתה רציני?

הלוואי שכל היהודים יסירו את הכיפות, כי הם הפסיקו להאמין בשדים ורוחות....

אבל עד שזה יקרא זה לא נראה לך מחריד שתוקפים, ורוצחים יהודים רק משום שהם יהודים? בגלל איך שהם בוחרים להתלבש? או בגלל הסממנים שהם בוחרים להציג כלפי חוץ? זה נראה לך הגיוני שיהודי צריך לפחד שידעו שהוא יהודי? זה נראה לך הגיוני שבמדינה שמתיימרת לחופש דת, כמו צרפת, אדם צריך לפחד שיגלו שהוא משתייך לדת מסוימת?

בתור מישהו שקורה לעצמו "מצפון" ומתיימר פה להיות שמאלני, אתה מציג זרות מטרידה לערך החרות... ולליברליזם חברתי...

ואגב,
אם אני צריך לבחור איזה יהודים אני מעדיף, יהודים שמסירים כיפות מפחד, או יהודים פאנטים קנאים, שמבצעים פעולות טרור בערבים, אז אני מעדיף את הקנאים.

מזל שאלה לא האפשרויות היחידות...

אבל, הגלות נגמרה. יהודי שלא יכול לקום ולהגיד בבטחון, וללא חשש שיפגעו בו: "אני יהודי, ואני גאה בזה", צריך להילחם על זכותו לעשות זאת, ובכל אמצעי שידרש, או לקום ולעזוב את מקום מושבו.
ישן 13-01-2016, 10:37
  משתמשת נקבה simply sivan simply sivan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.15
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "יהודים באירופה מסירים הכיפה: "החיים מעל הכול""

מבלי קשר לכיפה (או כל סממן דתי אחר), אני לא חושבת שליהודים יש מה להמשיך לחפש על אדמת אירופה, קל וחומר בצרפת או בבלגיה.
נתקלתי השבוע בידיעה שיהודי במרסיי הותקף על ידי מוסלמי צעיר עם מאצ'טה, והדבר הראשון שחשבתי לעצמי היה: מה לעזאזל יהודים עדיין עושים במרסיי?
עיר הנמל הזו היא כבר כמעט מוסלמית לכל דבר, באותה מידה אפשר ללכת לחיות בביירות, היא לא כזה שונה...

כן, גם ישראל איננה המקום האידיאלי, וגם פה יש טרור, אבל לפחות זו המדינה של היהודים, עם משטרה וצבא של יהודים. פה יש להם מדינה שלמה מאחוריהם.
שם הם פחות או יותר לבד, ביבשת מתאסלמת שמגיפת דאע"ש זה מכבר נצמדה אל רקמותיה, ולא פחות נורא: יבשת שלמרות כל זה, מנהיגיה עדיין נוקטים במדיניות
אנטי-ישראלית
. אבסורד מעצבן מאין כמוהו.
לדעתי, כשרוצים להרוג אותך על רקע יהדותך, זה הרבה יותר מפחיד כשאתה נמצא בגולה מאשר כשאתה נמצא בישראל.
ישן 13-01-2016, 12:34
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "יהודים באירופה מסירים הכיפה: "החיים מעל הכול""

ציטוט:
(יחזקאל כ, לב-לז): "וְהָעֹלָה עַל רוּחֲכֶם הָיוֹ לֹא תִהְיֶה, אֲשֶׁר אַתֶּם אֹמְרִים נִהְיֶה כַגּוֹיִם כְּמִשְׁפְּחוֹת הָאֲרָצוֹת לְשָׁרֵת עֵץ וָאָבֶן. חַי אָנִי נְאֻם אֲ-דֹנָי אֱלוֹהִים אִם לֹא בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה וּבְחֵמָה שְׁפוּכָה אֶמְלוֹךְ עֲלֵיכֶם. וְהוֹצֵאתִי אֶתְכֶם מִן הָעַמִּים וְקִבַּצְתִּי אֶתְכֶם מִן הָאֲרָצוֹת אֲשֶׁר נְפוֹצֹתֶם בָּם בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה וּבְחֵמָה שְׁפוּכָה. וְהֵבֵאתִי אֶתְכֶם אֶל מִדְבַּר הָעַמִּים וְנִשְׁפַּטְתִי אִתְּכֶם שָׁם פָּנִים אֶל פָּנִים… וְהַעֲבַרְתִּי אֶתְכֶם תַּחַת הַשָּׁבֶט וְהֵבֵאתִי אֶתְכֶם בְּמָסֹרֶת הַבְּרִית
".

ישן 14-01-2016, 12:41
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אם באמת מעניין אותך..
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "איזו כיפה חבש דוד המלך?"

בתלמוד מסכת קידושין (קידושין לא, א) מסופר על רב הונא בריה דרב יהושע, שלא היה הולך ארבע אמות בגילוי הראש. משום שאמר: שכינה למעלה מראשי ואיך אלך בראש מגולה, הכיפה כאילו תוחמת את גבולו של האדם, ומזכירה לו שיש מי שהוא מעליו. ובמסכת שבת (שבת קנו, ב), מסופר שהחוזים בכוכבים אמרו לאימו של רב נחמן בר יצחק בעודו תינוק, כי על פי חכמת המזלות ברור להם לגמרי שבנה עתיד לצאת גנב. כדי למנוע את התגשמות המזל, הדריכה האם את בנה שיקפיד תמיד לחבוש כיפה לראשו, כדי שיהיה עליו מורא שמים, וכן שיבקש רחמים בתפילתו שיצר הרע לא ישלוט עליו. ולא ידע רב נחמן מדוע אימו הקפידה כל כך על כיסוי ראשו, עד שפעם אחת נפל הכיסוי מראשו, והרים את עיניו וראה אשכול תמרים בדקל, ולמרות שהדקל לא היה שלו חשק בתמרים, ולא הצליח להתגבר על יצרו, וטיפס בידיו על הדקל ונגס בתמרים בשיניו. לאחר שהרגיש את חוזק יצרו לגנוב, הבין רב נחמן מדוע אימו הקפידה כל כך שיכסה תמיד את ראשו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:01

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר