לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-01-2016, 17:58
  drsecr drsecr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.01.16
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "בגדול יש כמה בעיות. הראשונה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
בגדול יש כמה בעיות. הראשונה והבולטת לעין זה שהשתמשת בנורות שפועלות במתח ובהספק גבוה. רכיבי אלקטרוניקה לוגיים במתח נמוך לא מסוגלים להפעיל נורות כאלה ישירות.

מלבד זאת, קשה לי לדעת איך מתנהג רכיב ה"T_FF" בלי דפי נתונים שלו. התכנון יכול להיות הגיוני אם הכניסות SET/RESET פעילות בנמוך, כלומר ב'0' אך כאמור, לא יודע. לרוב כניסות כאלה מסומנות בעיגול קטן. אם מדובר בלוגיקה רגילה והכניסות פעילות בגבוה, המעגל לא יפעל כלל.

בנוסף, המעגל הזה סופר בין 0000 ל1110. המצב 1111 יהיה בו חלקיק זעיר של זמן עד שיתאפס.

הנורות זה רק לבדיקה, אם אוריד להם את המתח זה יעבוד? ואם כן, לכמה?

הכניסה SET לא עובדת ב'1'?, ומדובר בלוגיקה רגילה עד כמה שאני יודע, הכניסות פעילות בעלייה, בגלל זה הפכתי לקחתי את Q' ולא את Q (כי בהתחלה כולם יהיו 1, ומשם יתחילו לרדת).

ולמה ב'1110'? שמתי אותו בRESET ב'1000' לא?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-01-2016, 19:09
  drsecr drsecr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.01.16
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "ערכתי קצת. הנורות לבדיקה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
ערכתי קצת.

הנורות לבדיקה, אבל עדיין צריכות את המתח והזרם הרשומים בתוכנה. הייתי אומר שנורות 10V בהספק רבע וואט אולי יפעלו.

אם הכניסות פעילות ב"גבוה", המעגל שלך לא עושה דבר. הרי SET מחובר קבוע למתח.

בנוסף, ברגע שיתבצע ריסט (נניח) המעגל ישאר תקוע באותו מצב כי שער הAND ימשיך לאפס אותו...

אז SET לאן צריך להיות מחובר? ל'0'?
ולמה השער AND ימשיך לאפס אותו? הוא יהפוך את כולם ל'0', ואחרי זה ימשיך את הספירה...

מחילה אם הטענות האלה חלשות מדי, שוב זאת קפיצה ראשונה שלי למים... והמים קצת עמוקים בשבילי

עריכה:
הצלחתי להדליק את הנורה האחרונה, כאשר אני מוריד את המתח, רק 3 הנורות הראשונות דולקות.
בתכל'ס אני רוצה להדליק 7SEG והוא נשאר כבוי, נראלי אני מפספס משהו.

נערך לאחרונה ע"י drsecr בתאריך 16-01-2016 בשעה 19:26.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:54

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר