לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 17-02-2016, 05:17
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.04.08
הודעות: 6,895
פרוייקט LAND-400 של אוסטרליה להחלפת הנגמ"שים שלה.

PTOJECT LAND 400

Project description

LAND 400 – Land Combat Vehicle System (LCVS) seeks to deliver to the Army the next generation of Armoured Fighting Vehicles (AFV) with the firepower, protection and mobility to defeat increasingly lethal and adaptive adversaries well into the future.

Much more than a vehicle replacement program, LAND 400 will deliver the sensors, weapons and information systems in a collaborative network able to harness the collective capabilities of our Army, Navy and Air Force.

At its foundation the project will deliver replacements for, the current in-service Australian Light Armoured Vehicle (ASLAV) (as part of Phase-2) and for the current in-service M113 Armoured Personnel Carriers (APC) fleets (as part of Phase-3).

The new AFVs through LAND 400, will have complementary characteristics to the in-service M1A1 main battle tank. The project will also provide the necessary specialist Manoeuvre Support Vehicles (MSV) to properly enable Army’s combat brigades to undertake joint land combat.

The request in Phase 2 under Land 400, is for 225 CRV to replace the 250-strong ASLAV fleet, before it reaches its life-of-type around 2021.

The Request in Phase-3 under Land 400, is for 312 turreted direct-fire high-survivability IFVs, 26 command-and-control vehicles, 16 Joint Fires vehicles, 11 engineer reconnaissance vehicles, 14 ambulances, 14 recovery vehicles, 18 repair vehicles, and 39 combat engineer variants. The phase also includes 17 manoeuvre support vehicles (MSVs), to replace 431 M-113 AS4 before its reaches its life of type around 2025.

A short list of contenders will be announced in March 2016.


למיטב ידיעתי החברות המתחרות בפרוייקט זה הם
חברת בי. אי.איי עם הרכב של פטריה שנקרא אמ.וי-35
הרכב של ריינמטל שנקרא בוקסר עם הצריח לאנס
הרכב טרקס-2 של חברת סיאק עם הצריח של אלביט שנקרא אמ.טי-30
הרכב של חברת גי.אמ שנקרא לאב-3

חברת בי.אי.איי. מציגה את הרכב אמ.וי. של פטריה כאשר על התובה מותקן הצריח של
CV-9035-ה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
Patria AMV-35

חברת BAE שידרגה את הרכב של פטריה והתקינה עליו את הצריח של הCV-9035. הרכב ללא הצריח שוקל כ-27 טון, ועם הצריח אני מניח שמשקלו מגיע עד ל-35 טונות. בצריח יושבים 2 אנשי צוות ומותקן בו תותח בקליבר 35 מ"מ. זהו התותח עם העוצמה הרבה ביותר מבין כל המתחרים.
הרכב עצמו (AMV) נרכש ע"י פולין תחת השם Rosomak ושירת באפגאניסטן בהצלחה ניכרת. גם הצריח והתותח שמותקנים על ה- CV-9035 עברו טבילת אש באפגאניסטן בהצלחה רבה. נאמר שהאפגאנים נרתעו מלתקוף שיירות שהסתובבו בהם רכבי CV-9035 בגלל עוצמת האש והדיוק של תותח זה.
למטה תמונה של הנגמ"ש Rosomak.


תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
Polish Army KTO Rosomak in Afghanistan

2. חברת ריינמטל מציגה את הרכב Boxer עם הצריח שנקרא Lance שנושא תותח 30 מ"מ ושנראה בתמונה למטה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הבוקסר הוא הנגמ"ש האופני הכבד ביותר מבין המתחרים ומשקלו יכול להגיע ל-43 טון. משקל זה יכול להבטיח לו את ההגנה הטובה ביותר בין הנגמ"שים. התותח עצמו מופעל ע"י מנוע חשמלי שמקנה לו אמינות גבוהה, לתותח יש פגזים מתוכנתים שמאפשרים ירי כנגד מטרות שונות ביעילות גבוהה.


3. חברת סיאק מסינגפור בשיתוף עם חברת אלביט מישראל, מציגות את הנגמ"ש Terrex-2, (שנבחר ע"י המארינס האמריקאי יחד עם הנגמ"ש של BAE להמשך הבדיקות שבסופם יבחר הנגמ"ש הבא של המארינס) על הרכב מותקן הצריח החדש של חברת אלביט שנקרא MT-30 שנושא תותח 30 מ"מ. הרכב שוקל ללא צריח כ-27 טון ויש להניח שעם הצריח משקלו יגיע ל-32 טון ויותר. הרכב שנבחן ע"י המארינס יכול לשאת 3 אנשי צוות ו-12 חילים פורקים.

לפי התמונות נראה שהרכב מופיע ב-2 דגמים:
1. בתמונה הראשונה למטה ניתן לראות רכב עם צריח לא מאוייש שמופעל מהתובה, כאשר המפקד יושב מאחורי הנהג. בנוסף בצד ימין של הצריח ניתן לראות משגר כפול לטילי ספייק ארוכי טווח.

2. בתמונה השנייה למטה ניתן לראות רכב נוסף עם צריח מאוייש כאשר המפקד יושב בצריח ולא מאחורי הנהג.
בנוסף לא רואים את המשגר לטילי הנ"ט ואני מניח שזו תהיה אופציה של המזמין עם הוא רוצה משגר לטילי נ"ט או לא.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
Terrex-2 with Elbit's turret

4. החברה הרביעית שהודיעה שתשתף במכרז היא חברת GD שמייצרת את הרכבים מסדרת LAV. גי.די תגיש את הצעתה יחד עם חברת טאלס הצרפתית. אפשר להניח שהצעתה תתבסס על הרכב LAV-3, אבל עד כה לא מצאתי מידע רשמי בנושא זה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #12  
ישן 09-02-2019, 03:05
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.04.08
הודעות: 6,895
אוסטרליה בחרה ב-IRON FIST למגן את הרכבים שלה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "פרוייקט LAND-400 של אוסטרליה להחלפת הנגמ"שים שלה."

כזכור השלב השני ,שהיה רכב הסיור, כבר עבר והבוקסר זכה בתחרות זו. כרגע נפתח החלק השלישי שבו אמורה אוסטרליה לבחור נגמ"ש שיחליף את נגמ"שי ה-M-113 שלהם.
אחת המתחרות היא ריינמטל הגרמנית שהיו לה 2 מועמדים: אחד הפומה והשני ניקרא KF41 LYNX
הפומה יצאה מהתחרות באופן מפתיע כך שגרמניה נשארה רק עם ה-KF-41.

קראתי ידיעה מעניינת ב-DTR שריימנטל הודיעה שההגנה האקטיבית של תע"ש תמגן את ה-KF-41, זה מעניין משני סיבות: אחת שהחברה הגרמנית IBD לא תייצר את ה-APS שלה, ונקודה שנייה שעלתה היא שהמלחמה הקטנה בין תע"ש לרפא"ל הסתיימה יתכן בשת"פ בין שני החברות. גם הולנד בחרה ב"אגרוף הברזל" עבור רכבי הלחימה שלהם CV-9035, גם ארה"ב אמורה לרכוש את ה-IRON FIST עבור חטיבת ברדלי אחת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #14  
ישן 16-11-2019, 03:27
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.04.08
הודעות: 6,895
מידע נוסף לגבי המכרז LAND-400 Phase-3
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "מידע נוסף בנושא זה"

2 חברות נבחרו ע"י אוסטרליה לשלב הבא של המכרז הידוע בשם "לנד-400 שלב שלישי" והחברות הן:

The first one is the German Company Rheinmetall with the IFV KF-41
The second one is the South Korean Company Hanwha with the IFV Redback

חברות אלו נבחרו מתוך 4 חברות לשלב הבא של המיכרז שבו 2 החברות צריכות להגיש תוך 12 חודשים 3 רכבים לבחינה ע"י מנהלת הפרוייקט שיש לה 12 חודשים לבחון את הרכבים.
הסיבות מדוע 2 הרכבים האלו נבחרו יפורסמו במועד מאוחר יותר, אם כי זו הייתה הערכה גם לפני שפורסמו תוצאות המכרז. אפשר לציין ששני רכבים אלו נבנו מלכתחילה להתחרות במיכרז לנד 400 שלב-3 לעומת שני המיתחרים האחרים ה-CV-90 והאג'קס של GDLS שהם שידרוגים והתאמות של רכבים קיימים. אחד היתרונות של הנגמ"ש הגרמני, היא הקירבה שלו לנגמ"ש ה"בוקסר" שנבחר לשלב השני של המיכרז לנד-400.
המכרז לשלב השלישי מדבר על רכישה של 400 רכבי לחימה וסה"כ המיכרז נאמד בכ-20 מיליארד דולרים אוסטרליים.
מי משני הרכבים יבחר בסופו של דבר ניראה בשנת 2022.
על המיכרז אפשר לקרוא בקישור למטה במגזין של די.טי.אר חודש אוקטובר עמוד מס'-34
https://dtrmagazine.com/issues/october-2019/

במיכרז זה יש לנו (הישראלים) נקודה מעניינת והיא הצריח שפותח ע"י EOS אוסטרליה ואלביט ישראל שנקרא T-2000 שמותקן על הנגמ"ש Redback ותמונתו למטה הוא מתבסס על הצריח של אלביט שנקרא MT30.
ניתן לראות בתמונה את מערכת ההגנה נגד רקטות וטילי נ"ט של אלביט "אגרוף ברזל" כאשר היא מותקנת משני צידי הצריח, בנוסף רואים את אנטנות המכם, את יחידות ההתראה וניראה לי שמעל יחידת ההתראה ניתן לראות את מערכת השיבוש "סופט קייל", מימין לצריח רואים את מערכת הראייה של התותחן. על הצריח רואים עמדה נשלטת ל-"0.5 של חברת EOS שנקראת R-400S MK HD. יתכן שמותקנת, במסגרת עמדה זו, גם מערכת נגד רחפנים. בנוסף ברכב תותקן המערכת שנקראת "שיריון שקוף" שמאפשרת לאנשי הצוות ראייה היקפית מבלי להוציא את הראש מחוץ לצריח. כמו כן מצוייד הצריח בשני טילי נ"ט ספייק ארוך טווח שיורדים לתוך הצריח. הצריח יעבור בקרוב סידרת ניסויים בישראל.
בנוסף ב-Redback מותקן מנוע של MTU בהספק של 1,000 כ"ס שזהה למנוע שמותקן בתותח המתנייע שלהם בקליבר 155 מ"מ שנקרא K-9, הגיר נלקח מהטנק האמריקאי אברמס, והמזקו"מ נלקח מהטנק הדרום קוריאני K-2 "בלק פנתר". אחת היכולות של טנק זה היא היכולת לעלות ולהוריד את החלק הקידמי או האחורי של הנגמ"ש בהתאם לשטח. מיכוון שמערכות אלו כבר מותקנות על רכבים אחרים אפשר להניח שמערכות אלו יקטינו את זמן הניסויים ויגבירו את אמינות הרכב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:12

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2020 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר