לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-03-2016, 19:54
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "1.לא,אני חשדן לגבי האמונה..."

1.
ציטוט:
לדעתי,גיור אמיתי עם נכונות אמיתית לא רק לקבל את החלק הראשון של הפסוק המפורסם "עמך עמי ואלוהייך אלוהיי" אלא גם את החלק השני הוא די נדיר.

זה דופי בכל המתגיירים....

2+3 . רוב הלא יהודים, הילכתית, שהגיעו לפה מברה"מ רואים בעצמם יהודים או ישראלים, יש להם איזושהי מורשת יהודית, הם (או ילדיהם) שירתו בצבא (די הרבה מהם בקרבי), חלק מאוד גדול מהם משכילים, ורובם המוחלט אזרחים שתורמים לחברה. אתה גם לא תבחין בין רובם, לבין יהודים "אורגינל", שעלו לרוסיה.

חוץ מזה, שלפחות אני, אישית, מרגיש הרבה יותר קרבה לעולה מרוסיה, שאבא שלו יהודי, ואמא שלו לא, והוא שירת בצבא, ועובד באיזה חברת הייטק, מאשר לעולה יהודי 100% מאתיופיה, או אפילו ממרוקו...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2016, 21:20
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. [QUOTE]לדעתי,גיור אמיתי עם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
1.

זה דופי בכל המתגיירים....

2+3 . רוב הלא יהודים, הילכתית, שהגיעו לפה מברה"מ רואים בעצמם יהודים או ישראלים, יש להם איזושהי מורשת יהודית, הם (או ילדיהם) שירתו בצבא (די הרבה מהם בקרבי), חלק מאוד גדול מהם משכילים, ורובם המוחלט אזרחים שתורמים לחברה. אתה גם לא תבחין בין רובם, לבין יהודים "אורגינל", שעלו לרוסיה.

חוץ מזה, שלפחות אני, אישית, מרגיש הרבה יותר קרבה לעולה מרוסיה, שאבא שלו יהודי, ואמא שלו לא, והוא שירת בצבא, ועובד באיזה חברת הייטק, מאשר לעולה יהודי 100% מאתיופיה, או אפילו ממרוקו...

לא מעניין אותי כמה הם תורמים למדינה ולצבא, המדינה והצבא קיימים בשביל העם היהודי ולא העם היהודי קיים בשביל המדינה והצבא.
אם הייתי חילוני הייתי תומך בהכרה באלו שיש להם רק אבא יהודי אבל מצד שני הייתי תומך בביטול מוחלט של האפשרות להתגייר...
ישן 18-03-2016, 19:55
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא דתי, סוג של שומר כשרות, לא שומר שבת, דאיסט"

זו גישה בעייתית מאוד.

העם היהודי כיום לא מתאפיין בכך שהוא שומר תורה ומצוות,
אבל כשאדם רוצה להשתייך לעם היהודי אתה חושב שצריך לשלוח אותו להראות שהוא מאוד שומר תורה ומצוות, והוא צריך לשחק את המשחק גם אם הוא לא מאמין בו, וככה למעשה אונסים בן אדם שלא מאמין בשטויות האלה, כמו שאני ואתה לא מאמינים, לשקר לעצמו, לנו, לממסד, לכולם.

כל זה בשביל דמי רצינות.
דמי רצינות של דתיים זה איכסה ופיכסה.
לא רוצה לשלוח אותו לרב, לא רוצה לשלוח אף אחד לרב. למה שיהיה לרבנים מונופול על מה שלא שייך להם?
העם היהודי שייך לחרדים?

איכס, באמת.

אני מבין שלחפש אלטרנטיבה הולמת זה גם בעייתי,
אבל צריך קודם כל להתחיל מכך שהשיטה הזו לא הגיונית לפני שמחפשים אלטרנטיבה.

ישן 18-03-2016, 20:47
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אז מה אתה מציע? אני שואל..."

יהיה מבחן מתמשך שיבדוק שאלה אנשים שמנהלים אורח חיים יהודי מודרני.
כלומר - פסח, ראש השנה, ושינהלו אורח חיים דתי יהודי אם בא להם (וזה יוסיף להם נקודות),
שידעו עברית בסיסית והרבה עובדות על היהודים, על התנ"ך, על השואה ועל ישראל,
ושלא ינהלו אורח חיים של בני דת אחרת (נוצרים, מוסלמים).

מדי פעם יבוא נציג של המדינה או הסוכנות היהודית ויבדוק שהכל מתנהל כמו אצל יהודי ממוצע ושלא עושים צחוק ממדינת ישראל. הבדיקה תמשיך גם שנים אחרי שהם יעברו לישראל, ואם הם לא באמת יהודים אז האזרחות תתבטל.
בנוסף יהיה שיקול דעת לועדה של משרד הפנים שתוכל לפסול את מי שרק מחפשים להגר כדי לשפר את חייהם ולא הוכיחו רצון להשתייך לעם היהודי.

דבר דומה עושים להבנתי כיום כשגוי מתחתן עם יהודיה ועולה לישראל - בודקים שהם באמת זוג נשוי, וממשיכים בביקורת לאורך שנים.

ככה נסנן את כל מי שמצהיר בריש גלי שהוא נוצרי והיהדות בשבילו היא קרדום לחפור בו.

כל שיטה אחרת שתציע היא טובה באותה מידה, כל עוד לא דורשים מהם מה שלא תרצה לראות את הילדים שלך עושים.

ישן 19-03-2016, 18:49

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "לא. כתבתי. יהיה סינון וזה..."

אבל אם אתה חילוני,למה שתרצה שתהיה בכלל אפשרות להתגייר?
בוא נסתכל על זה רגע במשקפיים חילוניות ובמשקפיים דתיות.
מנקודת מבט דתית היהודים/עם ישראל מוגדרים בראש ובראשונה לפי מהות נשמתית קדושה משותפת,"חיה אחת יש ברקיע וישראל שמה",ארץ,שפה,תרבות והיסטוריה באים אחר כך. לכן אם יש מישהו שמוכן לקבל עליו עול תורה ומצוות ורוצה להצטרף לעם ישראל יש לאפשר לו את זה ואחרי ברית מילה וטבילה במקווה הוא נהיה חלק מאותה מהות נשמתית.
מנקודת מבט חילונית אין "חיה אחת",אין "רקיע" יש רק "ישראל" (כלומר העם היהודי).עם ככל העמים שמוגדר לפי תרבות,היסטוריה,דת,ארץ שפה וכו'. מנקודת מבט חילונית - למה לתת לאנשים "להצטרף" לעם היהודי? לעם האנגלי יש "טקס גיור"? לעם הצרפתי יש?
לכן,מנקודת מבט חילונית,אין שום סיבה לאפשר לאנשים "להצטרף" לעם היהודי,אם הם לא יהודים הם לא יהודים וזהו. אבל גם אין לתת למי שיש לו רק אמא יהודייה עדיפות על פני מי שיש לו רק אבא יהודי.
ישן 08-04-2016, 18:26
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "תגיד לי אתה עוכר דין? שוב,..."

ציטוט:
תגיד לי אתה עוכר דין?
שוב, אתה מדבר על חוק טכני, ואני על מהות.

אין לי טענות לחוק, ולמען האמת אני מכיר אותו בצורה שטחית בלבד. כיוונתי למדיניות של הרשות המבצעת.

כרגע, סיני משנגחאי, שיש לו תואר שני במתמטיקה, רוצה להגר לקנדה. הוא צריך למצוא עבודה, ואז יש כמה תוכניות שדרכן הוא יכול לקבל תושבות, ולאחר מכן אזרחות.

אם אותו סיני משום מה, רוצה להגר לישראל, אין לו שום אפשרות מעשית לעשות כן. בלי קשר לחוק.

שוב, לא נכון.
ויזת עבודה אפשר להוציא גם בישראל, בדיוק כמו בכל מדינה מערבית אחרת.
אם אותו סיני עומד בתנאי קבלת וויזת עבודה, הוא יקבל אותה - בקנדה בדיוק כמו בישראל.
אם כתוצאה משהייתו במדינה עם וויזת עבודה הוא יעמוד בתנאים להתאזרחות, הוא יכול להתאזרח בשתיהן.

אני לא מצליח להבין מה הבעיה פה.

ישן 19-03-2016, 19:30

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "למה? למה שתהיה אפשרות כזאת?..."

1. ברמת השאיפה האוטופית, אחרי שכל האויבים שלנו יתאבדו בים, כל השכנים שלנו יאהבו אותנו, וכל מדינות העולם יבטלו את הצבאות שלהם, אני חושב שמדינת ישראל צריכה לעבור להתבסס על ערכי הליברליזם - בלבד. שכל אחד יוכל לחיות איך שהוא רוצה, ושהמהות של יהדות תהיה היסטורית, תרבותית, וחברתית, וגם זה רק ברמת הקהילה.

כלומר, אני לא רוצה שמדינת ישראל תהיה מדינת הלאום היהודי. ואני חושב שנכון שכל אדם יוכל להגר לפה בהתבסס על תנאים אובייקטיביים לאופיו ולא לזהותו (לדוגמה: תואר בתחום נדרש, תעסוקה ותשלום מסים, ושרות בצבא, צריכים לזכות באזרחות באופן אוטומטי - נראה לי, אולי... לא בטוח...)

2. גם בלי קשר לאוטופיה, אני חושב שהגירה לפה תתרום לנו. אם אדם רוצה לבוא לפה, ואנחנו רוצים שהוא יבוא לפה, והשאלה השנייה מורכבת, אז שיבוא ויצטרף.

3. כמו שכתבתי פה איפשהו:
ציטוט:
כשאני חושב על זה, זה תקף גם אם הוא גוי גמור... או אמריקאי... או קוריאני...
ישן 19-03-2016, 19:41

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "סבבא,אז אתה אנטי ציוני."

אני ממש לא "אנטי"...

הייתי רוצה שהציונות תמלא את יעודה, ושהעם היהודי יוכל לנהל פה חיים על בסיס קהילתי, ושלא יהיה עוד צורך ב"מדינה יהודית"...

זה נאמר ברמה של חזון ותקווה....

כרגע, אני בעד הפתרון הקיים, וכמו קגנס בעד להוריד את האפשרות ל1/8 יהודי לקבל אזרחות, ובעד גיור כמבחן...
כי כמו שאמרתי - כל פתרון אחר הוא Poison Pill ....

-----
ו....
ציטוט:
כמו שכתבתי פה איפשהו:
ציטוט:
כשאני חושב על זה, זה תקף גם אם הוא גוי גמור... או אמריקאי... או קוריאני...

לא יודע כמה זה באמת נכון...

נערך לאחרונה ע"י Benjamin Willard בתאריך 19-03-2016 בשעה 19:43.
ישן 19-03-2016, 21:11

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=Benjamin..."

מה פתאום שתוותר?! גם אני לא מתכוון לוותר!

תאסוף כסף, ותקים בית כנסת, וקח ואוצ'רים מהמדינה ותשלח את הילדים שלך לבית ספר כפי ראות עינייך, ותאסוף את משפחתך ותעשה סדר פסח שלוש פעמים בשבוע, ותקריא להם את שירת רחל ויהודה הלוי....

ושיהיה לך ברור: אני אתאיסט, ואני רוצה שהילדים שלי ידעו תנ"ך הרבה יותר טוב ממה שלימדו אותי בבית הספר, ויכירו את הרמב"ם, וידעו לפתוח סידור, וכו', ובכלל שישאו את כל המטען ההיסטורי והתרבותי של עם ישראל...

אני פשוט יכול לעשות את זה ברמת הקהילה, וברמה הפרטית. אני לא צריך את המדינה שתגיד לי איך לחיות...

זאת אותה תפיסה של שרוקי, אבל הדגש שלי הוא על ליברליזם חברתי... (למרות שאני איזה 85% גם בכלכלי)...

אגב, יש לא מעט רבנים, בעיקר חרדים, ו IIRC ליבוביץ, שתמכו בהפרדת הדת מהמדינה משיקולים דומים...

הטיעון הנגדי, זה התבוללות, ואני מסכים... אבל אני סבבה עם זה...
ישן 19-03-2016, 21:16

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "מה פתאום שתוותר?! גם אני לא..."

חלק משמעותי מהזהות היהודית הוא הזהות הלאומית והשאיפה לריבונות על הארץ.והמדינה יכולה להישאר מדינה יהודית גם בלי כפייה דתית.אני אגב חושב שייתכן וכדאי לשאוף להסדר שבו מסירים כל שמץ של כפייה דתית "בתמורה" להעברת מערך הגיור לשליטה מוחלטת ובלעדית של הרבנות הראשית.

אגב,אם כבר העלית את נקודת המבט הדתית הרי שהיא לחלוטין לא עולה בקנה אחד עם הטענה שלך ש" שמה שמחבר בינינו כבני אנוש, הרבה יותר מהותי, מאשר מה שמפריד בנינו כבני חמולות שונות". הרב קוק ניסח את זה היטב:""ההבדל בין הנשמה הישראלית, מאווייה הפנימיים, שאיפתה, תכונתה ועמדתה ובין נשמות הגויים כולם, לכל דרגותיהם, הוא יותר גדול ויותר עמוק מההבדל שבין נפש האדם ונפש הבהמה. שבין האחרונים רק הבדל כמותי נמצא, אבל בין הראשונים שורר הבדל עצמי איכותי" ("אורות", עמ' קנ"ו, פרק ה')."
מצחיק שמצאתי את הציטוט באתר "חופש"...
אה,ואתיאיזם הוא בבירור שגוי ומגיע מהרצון של בני האדם לבטא את העמדות בצורה נחרצת ומוחלטת,האגנוסטיות הרבה יותר הגיונית.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 19-03-2016 בשעה 21:19.
ישן 19-03-2016, 21:41
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "חלק משמעותי מהזהות היהודית..."

אני אוהב את הרב קוק, אבל מה שכתבת אישית מרגיש לי מופרך לחלוטין.
אין הבדל בין נפש יהודית לנפש גויה. אנחנו בני אדם, עשויים אותו בשר, ובעלי אותה "מעלה" של הנפש.

התפיסה שלי של יהדות היא בעיקר "אור לגויים". הטענה לחשיבות העצמית של היהודים כלפי עצמם, היא לדעתי בערכים היהודיים, ברצון הכנה להביא לתיקון עולם.
הערכים היהודיים תרמו תרומה עצומה לקידמה בכל העולם. המונותאיזם, יחד עם כל מה שמתלווה אליו, הביא את העולם להתקדמות מטאורית מבחינה ערכית ומחשבתית.
הליברליזם וכל מושג החירות נובע ישירות מרעיונות יהודיים.

המשמעות של להיות יהודי היא בעיקר להביא למצב של "גן עדן עלי אדמות". אלוהים יעשה את שלו, אנחנו נעשה את שלנו.

נערך לאחרונה ע"י hzhz בתאריך 19-03-2016 בשעה 21:43.
ישן 20-03-2016, 12:52

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "חלק משמעותי מהזהות היהודית..."

1. אני מנסה להסביר, שלדעתי זהות לאומית זה מפגר, אז גם מדינת לאום, וכל החלק הזה בזהות היהודית. באופן פרטי תעשה מה שבא לך, כנ"ל ברמת הקהילה. המדינה צריכה להיות ליבראלית לחלוטין. אם מאה מיליון סינים רוצים לבוא לפה, והם יהיו חברים תורמים לחברה פה, ושותפים מלאים, אז הם צריכים לקבל אזרחות.

מה דעתך על ההסדר הבא: נסגור את הרבנות, תקים מה שאתה רוצה, ותגייר את מי שאתה רוצה, כל עוד זה לא קשור למדינה כלל.

בסייג של בשאיפה וכחזון וכו'....

2. איפה העלתי את נקודת המבט הדתית? נקודת המבט הדתית, לא רק שלא רלוונטית בעיני, אלא שהיא מרעילה את הדיון...

3. אני אתאיסט במובן של התנגדות לדת מאורגנת... לגבי אלוהים התפיסה שלי יותר מורכבת... ולא רלוונטית לאשכול...
ישן 27-03-2016, 15:19
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אני מנסה לחשוב על זה מאז..."

ציטוט:
הייתי רוצה, שתהיה אפשרות להגר לפה ולהצטרף כאזרח במדינה, והייתי רוצה שהאפשרות הזאת תהיה לא קשורה לדת. וכשאני חושב על זה, כל מודל כזה ישנה את מדינת ישראל לבלי היכר...

אבל אפשרות כזו כבר קיימת...
כל אדם יכול לבקש אשרת שהיה בישראל ולהיות תושב בישראל.
כל תושב שהיה בישראל שלוש שנים, מוכן לוותר על אזרחות אחרת, מגלה שליטה בסיסית בעברית ורוצה להיות אזרח - יכול להגיש בקשה להתאזרחות.

המנגנון שמונע ניצול של החוק לרעה הוא שבישראל כמו באירופה, זה שאותו תושב מגיש בקשה לא מחייב את המדינה לאשר אותה.

ישן 19-03-2016, 19:13
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
משהו בכיוון
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אכן."

אני סבור שכוונת המחוקקים בהכנסת הסעיף הזה הייתה טובה- הם רצו להלחם בהתבוללות דווקא דרך זה שהחוק הזה יאפשר עליית כל בני המשפחה ודרך כך השתלבות שלהם בעולם היהודי. הם לא לקחו בחשבון שיבוא יום שלהיות ישראלי פתאום יהפוך להיות אטרקציה יחסית ולארץ יכנסו במספרים גדולים אנשים שזיקתם ליהדות ולעם היהודי לא קיימת (ואף גרוע מזה-שלילית).
הפרשנות לפיה החוק כלל גם נכדים ליהודי היות והיטלר רדף גם אותם (אגב, אתה יודע וודאי טוב מימני שאותן רדיפות היו בערבון מוגבל מאוד- הרבה צאצאים מדור שלישי ליהודים שירתו בוורמאכט) לא רק שאיננה מדויקת אלא גם חסרת הגיון.
כל שאני אומר הוא שלמעט סיטואציות של איחוד משפחות (ברור שבני/בנות זוג של יהודים וילדיהם הלא יהודים של עולים חדשים יהודים יהיו רשאים לבוא איתם ולהתאזרח) אין לקבל עולה חדש לא יהודי על סמך איזה סבא שאולי היה לו אלא אם כן הוא נרדף בשל מוצאו היהודי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:05

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר