לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-03-2016, 17:36
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
תיעוד קשה: חייל צה"ל יורה למוות בראשו של מחבל מנוטרל על הכביש

תיעוד קשה: חייל צה"ל יורה למוות בראשו של מחבל מנוטרל על הכביש
לוחם חטיבת "כפיר" נראה בסרטון יורה בעבד אל-פתאח א-שריף, המחבל שדקר יחד עם רמזי אל-קסראווי חייל צה"ל ופצעו אותו באורח קל, בעודו מוטל פצוע על הארץ - ללא התערבות מצד הצוות הרפואי. גם המחבל השני נורה למוות. דובר צה"ל: "אירוע חמור, החייל הושעה"
http://news.walla.co.il/item/2946598

כן יש אשכול בצו"ב, אבל שם מצנזרים דעות.

אין דרך יפה לתאר את העובדות:
זה נראה על פניו כמו הוצאה להורג בדם קר כשכבר אין חשש סביר שהמחבל יתפוצץ.
לכן, בטח כל המעורבים יכנסו לכלא לתקופה. נחיה ונראה.

החייל יכול להתגונן ולהגיד שהוא קיבל פקודה לירות במחבל -אבל אז זו פקודה בלתי חוקית בעליל שהיה אסור לו לבצע.
המפקד יכול להגיד שלא נתן פקודה כזו.
שיהיה בהצלחה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-03-2016, 18:26
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "תיעוד קשה: חייל צה"ל יורה למוות בראשו של מחבל מנוטרל על הכביש"

שר הביטחון הוציא סרטון שבו הוא אומר שזה לא יפה לעשות ככה. אני לא מאמין לרגע שהוא באמת מרגיש ככה ואני לא אומר את זה כדבר ביקורת. הוא פשוט משחק את המשחק שהוא צריך לשחק כדי שבעולם לא יוכלו לומר שההנהגה בישראל תומכת בזה.

אני לא מתרגש מהסרטון הזה כי מאז ומתמיד אני יוצא מנקודת הנחה שזה נפוץ יותר ממה שחושבים. למשל כשאני שומע ברדיו שכוח של צה"ל נכנס לאיזה חור ביו"ש וערבי חוסל בחילופי האש זה ברור לי שיכול מאוד להיות שהסיפור האמיתי הוא "טיפה" שונה אבל לא היה מישהו שיתעד את האירוע אז מסתמכים על הגרסה של האירועים ששוחררה לתקשורת.

אבא שלי ז"ל נלחם ביום הכיפורים ובמלחמת לבנון. הסיפורים שהוא סיפר לי על גורלם של חלק מהשבויים הערבים שנפלו לידיים שלו ושל החברים שלו היו עושים לזהבה גלאון סיוטים בלילה. מישהו למשל באמת חושב ברצינות שפרשת קו 300 הייתה אירוע מיוחד? הדבר היחיד שהיה מיוחד זה שהתקשורת עלתה על האמת.

השורה התחתונה מבחינתי היא שקרה היום אירוע קשה והאירוע הקשה הזה הוא שערבים יצאו לרחוב עם סכינים במטרה לנסות לשחוט יהודים. כל המסביב לא מעניין.
ישן 24-03-2016, 19:21
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
לך תתרץ וידאו שמראה את החיסול
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי פשוט1 שמתחילה ב "פששש כל הכבוד לך ."

אם הוידאו לא מזוייף או משמיט פרט מאוד מאוד חריג, אי אפשר לכסתח דבר כזה.
וגם אם ראש הממשלה ירצה (ואני בספק) - מהבוץ הזה לא יוציאו אותו.
והוא ישב שנים בכלא.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט1
אני משער שאתה בן משפחתו של המפגע מירושלים שאחרי שנפגע מירי ונפל, קם והמשיך לדקור , ורצח עוד אחד. אסור בתכלית האיסור לפגוע ברוצחים הנפלאים הפלשתינים. צריך לאפשר להם לסיים עבודתם עד תום.
נכון גאון ??
לא.
ברור שמותר וצריך לפגוע ולעצור מחבל,
ואם הוא יהרג אף אחד לא יגיד מילה.
אבל יש כללים:
לא מחסלים אחרי שמחבל מנוטרל ומורחק מנשק, ולא מהווה סכנה.

חייל שחורג מכללי פתיחה באש ומחליט להפוך לטרמינטור,
לא יזכה להגנה
ישן 25-03-2016, 06:59
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "חייל אמור לקבל עונש חמור יותר..."

אם אתה מקבל שהם חיות אדם, אז אין שום עונש אם פוגעים בהם. רק פרס.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
חייל אמור לקבל עונש חמור יותר - מאשר חיות אדם

חייל יש לו מצד אחד אחריות כן לפגוע במחבל, ולהביא לנצחון כולל במערכה נגד המחבלים. ומצד שני הוא חייל שמחוייב לפקודות. לעומת זה סתם אזרח, כאשר נמצאים כוחות משטרה, התפקיד שלו נגמר.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 25-03-2016 בשעה 07:16.
ישן 25-03-2016, 10:54

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אתה מתבלבל, במקרים ההם של..."

כאשר ישנם עשרות שהשתתפו, אין קושי לאסוף ראיות.

כתבת במקרים ההם של מחבלים יהודים, זה נכון שמחבלים יהודים זה מקרים נדירים. מאז היו מאות מקרים של מחבלים ערבים. וזה ידוע שמה שנהיה יותר מגפה, חייבים להחמיר בזה פי כמה מאשר מה שזה יותר נדיר ומקרי.

בנוסף לזה, כתבת בלהט, אתה מתכוון שרק לערבים, יש להם רגשות של כעס ותסכול, ליהודים לא מגיע שום דבר, ולכן הם צריכים לקבל את מאות הפיגועים באהבה, בקיצור: להיות שמאלנים.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 25-03-2016 בשעה 11:02.
ישן 25-03-2016, 11:10
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "כאשר ישנם עשרות שהשתתפו, אין..."

אבל אין ראיות לתמוך בכך שהיה רצח, ואם יש אני אשמח שתפרט לי מי עשה מה ומתי.
מיהו הרוצח? כיצד רצח? פרט.
ודווקא ריבוי האנשים כן מקשה.

בוא נשמור על הדיון יותר ענייני ולא נכניס לי מילים לפה.

החוק מבדיל בין רצח בדם קר לבין הריגה בלהט הרגע,
ובעוד שגם יהודים וגם ערבים יכולים להרוג ולרצוח בשני האופנים,
כדי להרשיע ברצח צריך להוכיח בנוגע למקרה הספציפי מה היה הלך הרוח.

אתה משווה בין לינץ' לבין רצח שקול, ומבחינת הדין הם לא בהכרח דומים.
אתה משווה בין כדור לראש לבין - לא יודע מה, תגיד לי אתה.

ברור שאתה מעדיף שהדברים יהיו זהים ושתוכל להראות כאן איפה ואיפה, צביעות וכו' - אבל העובדות לא לצדך.

ישן 25-03-2016, 20:51
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אתה מתבלבל, במקרים ההם של..."

גם כאן לא ניתן להרשיעה ברצח - תוכיח שהייתה כוונה להמית, רק לשם המתה. אין לך שום סיכוי להרשיעה במקרה הזה בצורה עניינית במשהו שהוא מעבר לגרימת מוות ברשלנות - כל הרשעה אחרת, וזה יהיה פופוליזם זול.
לחייל יש קייס, על הקרקע שכב מחבל, ולא איזה בחור תמים, הוא היה לבוש במעיל, החייל הגיעה לזירה באיחור, היו צעקות לא להתקרב, כי יש סכנה למטען חבלה, המחבל פתאום זז - החייל ירה. לא רק שמבחינה משפטית אין אפשרות כאן להרשיעה ברצח - אפילו מבחינת צדק, לי ברור שרוב הסיכויים שהחייל אכן נלחץ מהאפשרות שהמחבל נושא עליו מטען. האנשים שצועקים כאן "רצח" ירדו לגמרי מהפסים.
ישן 25-03-2016, 21:07
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "גם כאן לא ניתן להרשיעה ברצח -..."

רצח
הכוונה להרוג ברורה, לא דורשת בכלל הוכחה ולא מסובכת בכלל, בוא אל תקשה על עצמך ועלי סתם.
כשאתה יורה לאדם בראש מטווח קצר - התכוונת שהוא ימות.
סובב את זה איך שתרצה, תתווכח עם עצמך במעגל עד שתכחיל. את המציאות המשפטית לא תשנה בויכוחי סרק.
הכוונה לא צריכה להיות של המתה "רק לשם המתה".

הריגה
החייל יכול לטעון הגנה מפני רצח - קנטור.
זה היה מחבל, הדם של החייל רתח, כעס עליו כי הוא רוצח אנשים ואיים על החברים שלו,
אז הוא לא שלט בעצמו והרג אותו. לכן, הוא יטען, זו הריגה.

רשלנות
רשלנות לא מתאימה לנסיבות, מאחר שהוא צפה את התוצאה של מוות בפועל והיה לכל הפחות אדיש אליה.
רשלנות היא כשאתה לא צופה את התוצאה וצריך היית לצפות.

לסיפורים על תזוזת המחבל כבר התייחסו מפה ועד הודעה חדשה, אלה סיפורים לא משכנעים שאפשר בכיף לדבר עליהם ולא תשכנע אף אדם סביר בהם.

ישן 25-03-2016, 21:24

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "רצח הכוונה להרוג ברורה, לא..."

רשמת הרבה מלל ולא שכנעת אף אחד.
למשפט "המתה לשם המתה" במקרה הזה יש למשפט משמעות רבה, כאשר החייל ירה במחבל, בוודאי שהוא רצה לנטרל אותו, אם הדרך הבטוחה היחידה למנוע ממנו להפעיל מטען אפשרי זה כדור לראש, אז זו הדרך.
"דברו כאן הרבה" - מי דיבר כאן הרבה? אני ראיתי את הסרטון, ואני אומר מה שאני מבין ממנו, החייל ראה תזוזה(ורואים זאת בסרטון), בתגובה לכך ירה ירייה לראש, על מנת להרוג\לנטרל. בחיי לא ברור לי על מה את שח, הרשעה ברצח לא תהיה כאן, לכל היותר יכולים להרשיעה בהריגה -אם יוכח שהוא התכוון לרצוח אותו, אבל ירשיעו בהריגה על בסיס מצב נפשי\קנטור... מה שלא יפליצו שם משפטנים.

רשלנות - בהחלט אפשר להרשיעה כאן ברשלנות, החייל עמד שם שני דקות לפני שירה כדור לראש, אם היה חשש למטען, כל ההתנהלות של החייל לפני הירי הייתה לא נכונה. בכל מקרה - מניסיון החיים שלי - רצח ברגע של כעס לא נראה כך - לא סביר שמשהו יעמוד כשתי דקות מטר מהמחבל, וברגע שיזהה תזוזה, יירה כדור אחד מדויק לראש, הייתי מצפה לראות תגובות עצבניות טרם הירי, וירי של יותר מכדור אחד.
ציטוט:

רשלנות
רשלנות לא מתאימה לנסיבות, מאחר שהוא צפה את התוצאה של מוות בפועל והיה לכל הפחות אדיש אליה.
רשלנות היא כשאתה לא צופה את התוצאה וצריך היית לצפות.

הרשלנות כאן, היא לא האקט של תקיעת הכדור בראש של המחבל, אלה כל ההתנהלות של החייל לפני הירי.
ישן 26-03-2016, 00:12

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "קיבל הוראות ממי???"

בסדר קראתי דעה של משהו בפורום השכן - אם כך, זה מאוד דומה למה שאני רואה מהחייל, ואם אכן קיבל הוראה בקשר, ועכשיו מסיבות פוליטיות משלחים כאן חייל לעזאזל המדינה הזו באמת פשטה את הרגל. האמת שראיתי כבר הכל בחיים הללו, ואני לא אופתע אם זה אכן המצב לאמתו.

ציטוט:
הבעיה כאן היא רק צה"ל - יותר נכון רוה"מ, שרהב"ט, הרמטכ"ל ודו"צ.

אני מסתכל על הזירה ואני רואה זירה רגועה, את החייל עוזר להעמיס את הפצוע באמבולנס, הקצינים מדברים בקשר ובטלפון והמחבל שוכב על הקרקע.

למה לא ניגשים אליו? כי יש עליו מעיל ויש חשש ממילכוד.

עם מי הקצינים מדברים? במקרים כאלה מדברים עם החמ"ל, מדווחים מצב ומחכים להנחיות, מחכים גם לחבלן אם הוא זמין (זה הנוהל).
אף אחד לא מתלהם, צועק או חוטף קריזה, כולם ברגוע ואפילו די אדיש לעובדה ששוכב ביניהם מחבל ממולכד לכאורה (ברור שהזירה לא סגורה טוב).

ואז קצין קורא לחייל, מדבר איתו והחייל מייד נכנס לטעינת נשק מאובטחת ב 60 מעלות, אנשים מרחיקים את מי שעומד בקו האש, אוטמים אזניים וירי.

זה לא הוצאה להורג, זה לא רצח וזה לא שאר השטויות והאשמות שאני קורא ושומע מאתמול, זה ניראה כמו שהחמ"ל נתן הוראה לנטרל את המחבל סופית בגלל כל מיני סיבות ששמורות עימו (אולי אין חבלן באזור, אולי מל"ט/תצפיות מדווחות על מתפרעים שמתקרבים לאזור וצריך להתסתלק משם וכו').

אומר שנית, זה ניראה כמו ביצוע הוראה שמגיעה בשרשרת הפיקוד.
בכדי לסבר את האזן ולשלול את קשקושי "פקודה לא חוקית בעליל", אם החייל הזה קיבל את ההוראה הבאה "המחבל הזה ממולכד, נטרל אותו עם כדור בראש כי אין חבלן" אז זוהי פקודה מאד חוקית שמתאימה לסיטואציה ולטיפול בהתקפות הטרור בתקופה האחרונה.

אבל אז יצא הסרט ובמקום לקחת את הלימון הזה ולעשות ממנו לימונדה בצורת הרתעה וסתימת פיות של כל מבקשי רעתינו (כולל הערבים, התקשורת, אירגוני השמאל האו"ם והשמום) כולם נילחצו ולהתחילו לפלוט שטויות כשהם מקריבים את החייל ומכשירים את השרץ.

דו"צ היה צריך להודיע "היה חשד שהמחבל ממולכד ולכן ניטרלנו אותו סופית!", זהו בלי פילמוסים והסברים.
זה מחבל שבא לרצוח וזוהי פעולה רלוונטית לאירוע.
זה היה מגביר את ההרתעה ומעביר מסר חד לעם, לאוייב ובעיקר לחיילי צה"ל - מי שבא לרצוח ועדיין מהווה סכנה ינוטרל סופית.

אבל זה לא קרה, מה שקרה הוא שחבורת הלא ראויים הזו (ואני מה זה מתאפק להיות עדין בהתבטאות שלי) רצה להגן על עצמה וקישקשה את עצמה לדעת בכל מיני סתירות פנימיות (האירוע לא ראוי אבל הוא בחקירה?!)
רק אביגדור ליברמן הוציא הודעה נכונה ומאוזנת.

אני מקווה שהעו"ד שלו (עו"ד בנימין מלכא) יעשה עבודה טובה וילחם חזק, יקבל את הקלטות הקשר (אם לא העלימו אותן), פרישת הכוחות והמשימות, הנהלים ואת תיפקוד הכוח החל ממפקד פקמ"ז ועד אחרון החיילים כולל החייל האומלל הזה.

צה"ל ריפה את ידי החיילים וחיזק את האוייב!
ישן 25-03-2016, 20:40
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
אני דווקא חולק עליך...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אין פה שום הרתעה. להפך. מעשים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
אין פה שום הרתעה. להפך. מעשים כאלה פוגעים בהרתעה, ובחוסן שלנו.

חברה איתנה לא מבצעת לינצ'ים. ואם הסרטון מייצג נאמנה את המציאות אני מאוד מקווה שהפיקוד של צה"ל יבהיר את זה לחייליו, וידון את החייל על רצח/ הריגה.

לאור העובדה שהוכח כבר במשך אלפי שנים וע"י עשרות מצביאים שונים, שערבים מבינים רק בכוח.

אז הרי שניתן להסיק כי סרטון הכדור בראש אכן הרתיע, מרתיע, וירתיע בעתיד מחבלים פוטנציאלים (שידעו שיש מצב טוב שאחרי שהם ינוטרלו, הם גם יקבלו בונוס של כדור לראש).

המהלך הזה בוודאות הרבה יותר מרתיע מחיילים שמפחדים לתפעל נשק בזמן איום עקב השלכות בצלם \ מצ"ח.

או לחילופין חיילים שבורחים לאחר שמיידים עליהם אבנים ובקתבי"ם.

*עם כל זאת, אני לא תומך בהוצאה להורג, אני בהחלט תומך בוידוא הריגה, במיוחד אם עדיין קיים איום (אפילו אם הוא מינורי).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 27-03-2016, 16:03
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "מדובר בפשע מלחמה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
ופשע מלחמה מתועד.
ישראל תתקשה מאוד לטעון שיש פה מדינת חוק,
אם הוא לא יענש בהתאם

באמת?
אתה מוזמן לבדוק מה ההגדרה של לוחם-בלתי-חוקי, ומה לגיטימי שיעלה בגורלו, לפי אמנות גנבה ופרוטוקול האג.

אם אתה חושב שהמעשה לא מוסרי ושזה נוגד את העקרון של שלטון החוק - אני מסכים איתך לחלוטין.
זו בדיוק הסיבה שהוא נעצר ומצח פתחו בחקירה.
אין שום צורך להמציא שטויות כמו זו שכתבת.

ישן 24-03-2016, 20:03
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "תיעוד קשה: חייל צה"ל יורה למוות בראשו של מחבל מנוטרל על הכביש"

לפי מעריב, הוא טוען שהמחבל לבש מעיל ולכן חשש שהוא יתפוצץ אחרי שראה אותו זז - וירה בו.
http://www.maariv.co.il/news/military/Article-532983

די ברור שזה לא נכון.
רואים בסרטון (שבנג'מין פרסם) שבין החייל היורה ובין המחבל הפרידו גם אמבולנס וגם מרחק, והוא בכלל לא הסתכל על המחבל כשהוא התחיל ללכת בכיוון החייל השני.
החייל השני הוא אולי קצין. כנראה שם קיבל החייל היורה הוראה לירות.
מאחר שהחייל דרך את הנשק שניה אחרי השיחה, ואף אחד לא ניסה לעצור אותו - כנראה שקיבל הוראה.
החייל אז דרך את הנשק, כיוון וירה.

במהלך האירועים הזה בכלל לא סביר הסיפור של החייל - ולא נראה שהוא הגיב להתנהגות המחבל ולמעיל שלו, אלא או שהגיב להוראה מהחייל שאיתו דיבר שתי שניות קודם לכן, או שהחליט החלטה בעצמו.

ישן 25-03-2016, 03:17

לחקור האם הצלם של בצלם התלווה למחבל המתאבד בכדי לתעד את "ההוצאה להורג" נגדו.

איך בדיוק ברגע הזה היה שם הצלם של בצלם?

אם לחייל היה שעה לחשוב, אולי היה מקום להאשים אותו.

יש פה טיעונים לכאן ולכאן. בשניות האלו, וגם בדקות האלו לא היה את הזמן לעשות את ההחלטה הכי נבונה.

הסכנה הכי גדולה זה מחבל שנשאר בחיים. הנה ראינו מה שקרה בברוסיל.

ישן 27-03-2016, 08:21
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
לא מספיק אחד.
בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "לא, אינני מבין, מספיק אחד..."

אתה מכיר מישהו שמסתובבים לו בבית חומרים רדיואקטיבים ברמה גבוהה, שהוא רק צריך לקחת ולארגן מהם פיגוע?
אתה מכיר מישהו שמחזיק בבית פתוגנים מחוללי מגיפות?
אל תשכח, שהטיפול בהם רגיש כי דליפה, חשיפה מוקדמת, או טיפול לא מקצועי, יגרמו למוות של הטרוריסט ומשפחתו לפני שיספיקו לבצע את זממם.

ובעיקר,
חומרים רדיואקטיבים או ביולוגים זה לא סכין (מה שמאפיין את הטרור לאחרונה),
יש עליהם פיקוח שלא יגנבו, ויש מעט אנשים עם נגישות אליהם, והמחבל צריך נגישות אליהם או להיות חלק משרשרת שתספק למחבל את החומרים ותדריך אותו,
אם יש נגישות כזו, ופיקוח ע"י גורמים שונים - יש גם מודיעין.

אם יש מודיעין שיש חשד לאירוע אב"כ - מטפלים בצורה שונה באירוע.
ישן 27-03-2016, 18:46
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "זו לא השאלה. מהסרט מבינים מה..."

מאיפה אתם יודעים כי החייל המדובר ירה במחבל ?
אף אחד לא רואה הירי, ואף אחד לא רואה הפגיעה....המוח שלכם עושה השלמות,הוא ראה חייל דורך נשק, הוא ראה דם...ויש סיפור.
לעומת זאת רואים חייל נינוח מחוץ לעניינים, שלפתע מגיע לחייל אחר [לדעתי קצין],זו מטרתו, להגיע לחייל האחר, זה לא חייל שראה משהו אצל המחבל,זה לא חייל שניגש למחבל,זה חייל שנעמד ליד מישהו עם סמכות,שמפעיל אותו, לוקח ממנו משהו...החייל האחר אינו סטטיסט, הוא מפעיל החייל שמול עיניו....בניגוד לביטחון שלנו כי החייל ירה במחבל...כאן יש לנו תמונה שלמה של חייל שנקרא למשימה, ומבצע אותה מול עיניו הבוחנות של מפקדו.
האם מישהו חושב באמת שבסביבה רוויית גנרלים, חייל שנראה מתפקד כהלכה בעזרה לפצוע...הולך לנוח נינוח....לפתע מחליט כי הוא הולך לירות במחבל ? אני שלא כמותכם...לא רואה סיבה, ולא חושב כי הוא מטורף....ואם פעל מטירוף...איך הדבר התקבל בשלווה , כאילו הירי התבקש ?
ישן 01-04-2016, 19:52
  עמית אלתם עמית אלתם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.15
מי אומר שהוא מחבל?

לפי האומות המאוחדות ולפי חלק גדול מאזרחי ישראל ,אנו כובשים(יש טיעון שאין עם מי לדבר ואין למי להחזיר)הפלסטינים בשטחים הם כבושים , לכן כשצעיר פלסטיני מתנפל עם סכין על חייל מזוין, לא על אזרח, הוא לפי הגדרת אומות העולם "לוחם חופש" גם לפי ראייתי ,גם כשאני סבור שאולי אין עם מי לדבר ,עדיין הפלסטינים הם תחת מגף כיבושנו,זכותם המלאה להתנגד,בחור פלסטיני שתוקף חיילים ישראלים חמושים עם סכין הוא לוחם חופש וגיבור פלסטיני, מי שירה בו כשהוא פצוע ושוכב מדמם פגוע ב4 כדורים בחזה, הוא אדם מתועב,המוציא דיבתנו בעמים ,חרפה וכל תומכיו ,או שהם עיוורים או שהם ערלים גסי לב שאינם ראויים ויביאו עלינו אסון גדול
ישן 03-04-2016, 19:20
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי עמית אלתם שמתחילה ב "מי אומר שהוא מחבל?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עמית אלתם
לפי האומות המאוחדות ולפי חלק גדול מאזרחי ישראל ,אנו כובשים(יש טיעון שאין עם מי לדבר ואין למי להחזיר)הפלסטינים בשטחים הם כבושים , לכן כשצעיר פלסטיני מתנפל עם סכין על חייל מזוין, לא על אזרח, הוא לפי הגדרת אומות העולם "לוחם חופש" גם לפי ראייתי

אולי לדעתך,
לפי הדין הבין לאומי הוא מוגדר כלוחם בלתי חוקי, ולכן לא רק שהוא לא מוגן על פי הדין הבין לאומי, אלא שדינו על פי החוק הבינלאומי הוא מוות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:10

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר