לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-05-2016, 07:31
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מגעיל האלוף יאיר גולן : מפחיד לזהות בקרבנו תהליכים שהתרחשו בגרמניה'

כה אמר סגן הרמטכ"ל של צה"ל בטקס הזיכרון לשואה:
"אם יש משהו שמפחיד אותי בזיכרון השואה, הוא זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל ובגרמניה בפרט לפני 70 שנה ומציאת עדות להם כאן בקרבנו כיום, ב-2016. הרי אין קל ופשוט יותר לשנוא את הזר, אין קל ופשוט יותר מלעורר חרדות מלהלך אימים ואין יותר קל מהתקרנפות התבהמות והתחסדות.. ביום זה ראוי לדון ביכולתנו שלנו לעקור מקרבתנו ניצנים של חוסר סובלנות, של אלימות ושל הרס עצמי בדרך ההידרדרות המוסרית".
http://news.walla.co.il/item/2958569

האלוף גולן הצליח להדהים אותי בטיפשותו. הטיפשות היא רב מימדית:
ראשית, ההשוואה אווילית וגובלת בהכחשת שואה. מדוע? משום שה"התליכים" שהוא מדבר עליהם קרו וקורים בכל מקום מלבד אוטופיות שקיימות במוחות עלומים. מאז ומתמיד היו במדינת ישראל (וביישוב שקדם לה), וכמו בכל מקום אחר, גילוים של חוסר סובלנות לדיעות אחרים, גילויים של עוינות כלפי הזר והשונה, ושימוש בדמגוגית הפחדה למטרות פוליטיות. לומר שמבחינה זו ישראל היום מזכירה את גרמניה הנאצית זה בדיוק כמו לומר שישראל היום מזכירה את גרמניה הנאצית משום שיש לה צבא.
זוהי השוואה שמעקרת את הייחודי לגרמניה הנאצית: לכך ששם ה"תהליכים" הנ"ל היו מדיניות רשמית של המדינה ולוו בדיכוי אלים בפועל. גם זה לא כל כך ייחודי בהיסטוריה, לצערנו. מה שכן ייחודי (והדבר היחיד שראוי להחשב כ"נאצי" ולא מכסתם רשע) הוא הנסיון להשמידה שיטתית של כל העמים והקבוצות (ובראשם היהודים-אבל לא רק) אשר נתפסים נחותים או מאיימים.
אם יאיר גולן לא מבין זאת, הוא טיפש מכדי להיות אפילו סגן מפקד חטיבה.

שנית, ההשוואה הזו בפומבי היא מתנה ענקית לכל שונאי ישראל בעולם. אין זה משנה כלל כמה גולן יבהיר עצמו עכת שלא התכוון, ולא השווה וכו'. מבחינת ה-BDS ותומכיו, מבחינת שונאינו כולם, המפקד מס' 2 בצבצא היהודי הודה שישראל דומה לגרמניה הנאצית.
אם את זה הוא לא הבין, הוא טיפש מכדי להיות אפילו סגן מפקד מחלקה

שלישית, בהתבטאות הזו הוא סיים את הקריירה הצבאית, ואולי אף הציבורית שלו.
אם את זה הוא לא הבין, הוא טיפש מכדי להיות אפילו סגן מנהל שיקמית

והוא גם צבוע, יש לומר. מדובר בקצין שה"הומניזם" שלו בא לידי ביטוי בכך שבעבר הלא רחוק ניתנה לו הערה פקודית על שימוש בשיטה המעוותת שמכונה "נוהל שכן". שלא לדבר על הנזיפה שקיבל על כך ששיתף פעולה בסתר עם מתנחלים קיצונים בחברון על מנת לאפשר להם השתלטות על השוק הסיטונאי בחברון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-05-2016, 07:52
מנהל

"הליכה כצאן לטבח"? מה הייתה האלטרנטיבה לרוב היהודים?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "אם כבר דמיונות, זה נקמות דם...."

אנחנו מדברים אנשים שברובם לא ידעו מה בדיוק מצפה להם עד שזה כבר היה מאוחר מדי. מתוכם הרוב היו, מטבע הדברים, נשים ובנים שהיו צעירים מדי, חולים מדי, או זקנים מדי מכדי לברוח או להילחם.

היו רבים שנמלטו בכל זאת, בין אם לפני המלחמה, ובין אם במהלכה.

היו גם כאלו שהתנגדו באופן פעיל, ולא רק בגטו וורשה. זה אולי הועיל לכבוד הלאומי, אבל לא לשרידות של רובם.
הביטוי "הליכה כצאן לטבח" הוא לפיכך די מתועב.
זה שהיהודים לא נקמו אחרי השואה (למעט חריגים פה ושם-ובדרך כלל באופן ממוקד באישים נאציים) הוא לכבודו של העם היהודי. רוב היהודים שניתלו התרכזו בשיקום של עצמם ובניית חיים חדשים ולא בשינאה ואובססיות נקמה (בניגוד לכמה עמים אחרים) ובהתאם לכך גם חיו ברובם חיים טובים למדי.
ישן 05-05-2016, 08:09
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "האלוף יאיר גולן : מפחיד לזהות בקרבנו תהליכים שהתרחשו בגרמניה'"

מאז שהדברים האלה נאמרו שמתי לב לתגובות אוטומטיות של רוב הציבור שהתחלקו לשניים:
- נגד האמירה ומייד יאיר גולן הפך להיות שמאלני בשירות בצלם
- בעד האמירה ומייד יאיר גולן הפך להיות בעל אומץ לב ציבורי

לא יודע מה עובר עליו אבל כשאני מסתכל על עברו אני רואה קצין שגדל בדרג המסתער של צה"ל והיה נץ כמעט בכל תפקיד שביצע.
ריאיון איתו כשהיה מפקד פיקוד העורף לפני 5 שנים
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/251/124.html

ואז ניסה להיות רמטכ"ל והפסיד לאייזנקוט, האיש בן 54 כניראה שזה גם התפקיד האחרון שלו בצה"ל.
אז מה קרה כאן? לטעמי הוא הפך להיות חלק מאותה הסחפות מטורפת של שרהב"ט (לא בטוח לגבי הרמטכ"ל) והפרקליטות הצבאית בפרשת אלאור אזריה.
שרהב"ט התחרפן לגמרי ומקשקש את עצמו לדעת, בית המשפט בכל הדיונים גילגל את צה"ל ואותו מכל המדרגות ובמקום להפנים ולהמשיך הלאה הוא הולך ועושה דווקא יותר ויותר.
לא אתפלא אם ההחלטה להביא עו"ד חיצוני לפרקליטות היתה שלו, כאילו הביא קוסם שימצא ראיות חדשות.
מה זה אומר על צה"ל ועל הפרקליטות? לא אכפת לו, העיקר שהוא ינצח בקרב הזה!

ומה הקשר בין שרהב"ט ופרשת אלאור אזריה לאמירה של יאיר גולן? אני נוטה להאמין שהדברים נאמרו בגלל האירוע הזה ומין הסתם הוא ניסחף אחרי שרהב"ט.
אם זו האווירה במטכ"ל? זה רע ומסוכן.
כמובן שאין כמו טקס ממלכתי ביום השואה בשביל לנצל הזדמנות לשדר "אומץ לב ציבורי ואחריות פיקודית מוסרית".
אולי הוא מתכנן דרך פוליטית ליום אחרי הפרישה, אולי זו הלך מחשבתו - כך או כך זו אמירה שיקרית, מטופשת ומסוכנת.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 05-05-2016 בשעה 08:20.
ישן 05-05-2016, 11:17
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אני חושב שזאת טעות לחבר בין..."

אל תטעה, הוא עשה את זה - לא אני! זו בהחלט טעות לחבר בין הדברים וחבל שהוא עשה זאת:
גולן התייחס בנאומו לתקרית הירי של החייל אלאור אזריה, שמואשם בהריגת מחבל פלסטיני. לפני כמה שבועות עלה לדיון ציבורי עניין טוהר הנשק. "חריגות בשימוש בנשק ופגיעה בטוהר הנשק אירעו בתולדות צה"ל מאז היווסדו. גאוותו של צה"ל, מאז ומעולם, נסובה סביב יכולתנו לתחקר אירועים קשים ללא משוא פנים, לתחקר התנהלות בעייתית באומץ, וליטול אחריות מלאה על הטוב, אך גם על הרע והפסול. לא הצטדקנו, לא כיסינו, לא טייחנו, לא קרצנו עין ולא תירצנו. דרכנו הייתה ותהיה דרך האמת והנשיאה באחריות, גם אם האמת קשה והאחריות כבדה. אנו מאמינים מאוד בצדקת דרכנו, אך לא כל דבר שאנו עושים צודק. אנו בוטחים ברמתו המוסרית של צה"ל כארגון, אך איננו מתעלמים מחריגות של פרטים. אנו דורשים מחיילינו בדיוק את מה שאנחנו דורשים מעצמנו, ועומדים על כך שדוגמה אישית תהיה טבע שני לכל מפקד".
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4799480,00.html

זה מדהים, גם שרהב"ט השתמש פחות או יותר באותם מילים וטקסטים "אין יותר קל ופשוט מהתבהמות והתחסדות. יש לעשות חשבון נפש....."
בפועל הם הראשונים שמתבהמים, מתנשאים, מזלזלים בציבור, בצה"ל, בבית המשפט ובדמוקרטיה.
שרהב"ט דיבר על נחשים בקריה? הוא כניראה מזמן לא הסתכל במראה!

ההקשר של האמירה שלו לא יותר רחב, הוא צר מאד, בדיוק לעניין הזה שהם לא מרפים ממנו.
אם שרהב"ט ישלח אותו הביתה זה יהיה בכדי להקריב אותו בשביל קופון פוליטי זה או אחר, תלוי איזה רעש ציבורי עוד יצא מהעניין הזה.

אגב, ראיתי שהוא הקריא מדף, ז"א הדברים נמדדו ונכתבו לפני הנאום, זה לא היה ספונטני.
הם לא השכילו עדיין להבין שבעולם המתוקשר היום בעיקר ברשתות החברתיות דברים כאלה יכולים להיות אש בשדה קוצים, צל"ש או טר"ש.
הם סומכים על זיכרון ציבורי קצר? יש גוגל, הוא זוכר הרבה.
.

ישן 05-05-2016, 12:18
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "מאז שהדברים האלה נאמרו שמתי..."

אחרי שהוא אמר מה שאמר היה צריך להזמין אותו לשימוע בלילה אחרי הטקס ולסלק אותו משירות צה"ל ואפילו להוריד אותו לדרגת טוראי לפני שהוא יורד מהמדים...
זה עונש משפיל וכואב על ניצול הסבל של 6 מיליון יהודים ועוד מיליונים נוספים מעמים נוספים שנרצחו על ידי אותו משטר. עונש כזה יעביר מסר לכל המשרתים בכוחות הביטחון לא לעשות דברים כאלה בעתיד.
אסור לו להמשיך להיות חייל בצה"ל אחרי מה שהוא אמר או לקבל תפקיד בכיר במפעל בטחוני/ממשלתי אחר כאזרח אחרי הדברים שלו גם במידה והוא יבקש סליחה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 05-05-2016, 10:38
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אישית אני חושב שהדברים שלו קצת הוצאו מהקשרם, אבל אני לא בטוח שזה היה בטעות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "האלוף יאיר גולן : מפחיד לזהות בקרבנו תהליכים שהתרחשו בגרמניה'"

בכל מקרה, אין לי הרבה ציפיות משכבת הקצונה בכוחות הביטחון - הנה למשל כתבה של קלמן ליבסקינד על התערבות לכאורה של עמותות שמאל בתכנים שמועברים לקציני משטרה:

http://www.maariv.co.il/journalists/Article-539882

כשכל מני ארגוני שמאל מנסים לתחוב את זרועותיהם המפותלות אל תוך מערכת הביטחון, יאיר גולן זה מה שקורה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 05-05-2016, 14:38
  משתמש זכר navital navital אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.11
אתה רגיל לזרוק פצצה וללכת. הפעל לכלכת! אין שום הצדקה להשוות
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "התגובות באשכול הזה מוכיחות שהוא צדק"

בין חיי הפאר של הערבים כאן , אפילו לא חיי פאר תמיד אלא חיים בלא סיכון כלשהו, לבין מה שחוו אחינו בשואה.
אבל השמאל בישראל כבר הפך את השואה האיומה להפקר וזילות. אולי באמת השמאל לא מודע למה שהתרחש אז?

לערבים כמעט אין בעיית דיור, הם יכולים לרכוש אדמה בפרוטות בכל עיר ערבית ולחיות ברווחה.
אין להם סיכון - אין להם כאן אויב.
אין שום קיפוח - הם רוקחים, רופאים, קבלנים גדולים, מנהלי עבודה ברשתות שיווק וכו'.
אולי בכלל לא היה צריך להתחיל לענות לך ולשמאל בישראל כי אין טעם...
החיים שלהם תותים.
אבל נראה לי שהבנתי! אתם אוכלים את הלב כי אי אפשר להוריד את ביבי והעם בחר ביבי וימינה. אתם מודעים שהפסדתם ולא רואים שלטון שמאל באופק - אז אתם מחפשים לעצבן את היהודים.
הצלחתם! והפסדתם!

נערך לאחרונה ע"י navital בתאריך 05-05-2016 בשעה 14:44.
ישן 05-05-2016, 15:42
מנהל

מדוע? מה לא נכון בהעברת ביקורת, ואפילו היא אגרסיבית?
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "התגובות באשכול הזה מוכיחות שהוא צדק"

בינינו ביג, ואני מכיר אותך וירטואלית כבר הרבה שנים, גם אתה לא חף מהעברת ביקורת אגרסיבית...

בכלל, בעיני הרבה מהטענות על הידרדרות השיח הציבורי, חוסר סובלנות, וכו' נובעים פשוט מכך שמה שבעבר היה נאמר רק בשיחות בין אנשים בעבודה ובסלון נאמר היום ברשתות החברתיות באינטרנט בחסות האנונימיות. לא יותר ולא פחות. אחרי הכל, תקפו פיזית אנשים בישראל בגלל דיעותיהם עוד לפני שאני או אתה נולדנו...רק להזכיר שאת וילנר שהיה חבר כנסת דקרו בגלל עמדותיו הקומוניסטיות ושבהתפרעויות סביב נושא השילומים היתה התלהמות על סף הפוגרום. שלא לדבר על השיטות של מימסד מפא"י לדכא התנגדות פוליטית לגיטימית (מכל הצדדים-כולל בתוך השמאל).
ישן 05-05-2016, 16:13
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
אין לי שום בעיה אם ביקורת אגרסיבית.
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מדוע? מה לא נכון בהעברת ביקורת, ואפילו היא אגרסיבית?"

אני מדבר על ההתיצבות כמעט כאיש אחד נגד דבריו. אני מדבר על "פיטוריו" המיידיים בהבל פה. אני מדבר על הסרוב לעצור ולחשוב על דבריו, ואחר כך לחלוק עליהם בצורה עניינית (או לא לחלוק).

אנחנו לא נאצים, ולא נהיה נאצים. אבל דווקא חלקנו בהיסטוריה כקרבן לאידיאולוגיה האיומה ביותר שמבוססת על שנאת אחרים ופסילת זכויות האדם שלהם מחייב אותנו להיות רגישים יותר מאחרים. כאשר מישהו בעל רגישות הומניסטית מתרה בנו - הוא אינו "משווה" אותנו לנאצים. הוא רק מתרה בנו שחס וחלילה לא נגרר לאידיאולוגיות שמזכירות את הנאציזם.

לא מדובר רק בהתנהגות של הצבא. יש לנו יותר ויותר "עשבים שוטים" שבחלקים מסוימים כבר הופכים לג'ונגל קטן. בית"ר ירושלים, הכהניסטים, גופשטיין - כל אלה מהווים נורות אזעקה.

אבל נוצר מצב שבו בפשטנות מכוונת כל מי שמעז להזהיר, ולפנות למוסריות היהודית הופך מיד לנבל ש"משווה אותנו לנאצים". והפסילה של אזהרה מוסרית מהסוג הזה יוצרת מעין "חסינות" לתופעות המסוכנות שנגדן באה האזהרה.

ישן 05-05-2016, 20:54
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אבל הוא כן השווה את ישראל לגרמניה הנאצית
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אין לי שום בעיה אם ביקורת אגרסיבית."

בנאום שהוכן מראש, במחשבה תחילה, בטקס זכרון, בידיעה שהדבר יעורר סערה. את המסר הרי היה יכול לנסח ברוח הדברים שאתה כתבת, אבל הוא בחר בפרובוקציה. ובהנחה שהוא לא איש טיפש, הוא בחר בפרובוקציה למרות שידע שיהיה מי שיעשה שימוש בדבריו נגד ישראל, ולמרות שידע שיום השואה הוא אחד הימים הבודדים שבהם יש שאריות של קונצנזוס בריא במדינה שהדברים יפרו אותו. והוא בחר בהשוואה, למרות שהיא חסרת שחר.

אז אכן יש התלהמות והגזמה בתגובות, אבל במהות הביקורת על דבריו מוצדקת.

*יש גם טעם לפגם בכך שאיש במדים עומד ומטיף לחברה האזרחית איך לנהוג, אבל ניחא, בישראל הרי אין גבולות גזרה בשום תחום.
ישן 06-05-2016, 11:37
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אבל הוא כן השווה את ישראל לגרמניה הנאצית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sam Weller
בנאום שהוכן מראש, במחשבה תחילה, בטקס זכרון, בידיעה שהדבר יעורר סערה. את המסר הרי היה יכול לנסח ברוח הדברים שאתה כתבת, אבל הוא בחר בפרובוקציה. ובהנחה שהוא לא איש טיפש, הוא בחר בפרובוקציה למרות שידע שיהיה מי שיעשה שימוש בדבריו נגד ישראל, ולמרות שידע שיום השואה הוא אחד הימים הבודדים שבהם יש שאריות של קונצנזוס בריא במדינה שהדברים יפרו אותו. והוא בחר בהשוואה, למרות שהיא חסרת שחר.

אז אכן יש התלהמות והגזמה בתגובות, אבל במהות הביקורת על דבריו מוצדקת.

*יש גם טעם לפגם בכך שאיש במדים עומד ומטיף לחברה האזרחית איך לנהוג, אבל ניחא, בישראל הרי אין גבולות גזרה בשום תחום.

"אני מסכים."

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 07-05-2016, 11:28
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
לא הוא לא השווה את ישראל לגרמניה הנאצית
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אבל הוא כן השווה את ישראל לגרמניה הנאצית"

אני מעיד על עצמי, ומי שמכיר אותי יודע שאני מתקומם באופן עקבי ואף בוטה על זילות השואה. השואה הייתה ארוע שלא היה כמוהו בתולדות האנושות, ושום דבר לפני כן ואחרי כן אינו בר השוואה. אנחנו גם חייבים לוודא שגם לא יקרה כמוהו.

אבל השואה הייתה שיאה של "התפתחות" איומה שאנחנו יודעים לזהות היום את ניצניה. ולכן בניגוד לאיסור המוסרי והערכי להשוות לנאציזם ולשואה, מותר לנו להצביע על שרשים זהים - למען שנקיים את הצו "לעולם לא עוד".

כאשר היטלר החל את דרכו הפוליטית התיחסו אליו רוב האנשים הנורמלים והשפויים כאל קוריוז. היום אנחנו חכמים יותר. ולכן חובה עלינו לזהות את אותות הסכנה. בכנות, כאשר מדברים על הצעת החוק של כהנא, וממשיך דרכו גופשטיין שמנסה לאסור נישואי יהודים עם לא-יהודים, אסור להזכיר שכך החל גם הנאציזם את דרכו? האזהרה הזאת נועדה למנוע צורך בהשוואה בעתיד. בוא נקרא לזה "את אלה צריך להרוג קטנים (כמו הבדיחה הישנה על הבדואי שנפגע ע"י קטר, וכאשר אשתו קנתה קומקום מצפצף הוא ריסק אותו כי את אלה צריך להרוג כשהם קטנים). זאת אינה השוואה לנאציזם. זאת אזהרה שחס וחלילה אסור לנו להתגלגל למחוזות איומים.

יש בתוכנו רבים מדי שאמצו את שנאת הזר והאחר במימדים כאלה שהם נראים מפחידים לאנשים ערכיים. אני לא מדבר רק על ערבים. (שניתן לנמק גם בצורה רציונלית חלק גדול מההסתגויות מהם). די לראות ביטויי שנאה עמוקים כנגד "הגויים" שעלו מרוסיה, או כלפי מהגרים (נכון, עבריינים, בלתי חוקיים וכו') כדי לזהות את המצע עליו צמח הנאציזם.

מי שמתריע נגד תופעות כאלה, בהפנותו אותנו אל תוצאות היסטוריות של התנהגות כזאת, אינו אויב האומה, אינו שונא ישראל ואינו מנסה להשוות אותנו לנאצים. הוא מנסה להאבק בתופעה כדי שחס וחלילה לא נהיה אפילו דומים לנאצים. אנחנו זקוקים לאנשים אמיצים וערכיים כמוהו.

ישן 08-05-2016, 11:48
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
שוב, הבעיה אינה במסר ההומניסטי, אלא בדרך שבה הוצג
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "לא הוא לא השווה את ישראל לגרמניה הנאצית"

אכן, עמדתך לגבי זילות שואה ידועה לי, ואינני מפקפק בה. באותה מידה אני מעיד על עצמי שאינני מאלה שמחפש ראשים לעריפה, ואינני מסווג כל מי שאינו מחזיק בדעותיי כאויב האומה. במקרה זה, אפילו אין ביני לבין גולן (או ביני לבינך, לצורך העניין) חילוקי דעות מהותיים. חילוקי הדעות הם על בחירת המילים בקונטקסט הנתון.

כשמדברים על תהליכים שעברו על גרמניה בשנות ה-30, ועושים זאת בטקס של יום השואה, אין באמת ספק במה מדובר, וכשאתה אומר שאתה מזהה תהליכים דומים בחברה הישראלית, אתה עורך השוואה. גילויי שנאה, שימוש בשנאה ואפילו אידאולוגיה של שנאה היו וישנם בהרבה מקומות בעולם, כולל בעולם המערבי של ימינו. במקרים מעטים השנאה הופכת למדיניות ובמקרים שאפשר לספור על כף יד אחת, המדיניות מקבלת משמעות מפלצתית. הנאציזם והשואה היו הקיצוניות שבקיצוניות, שאין לה אפילו מקבילה במשטרים מפלצתיים אחרים. מדוע, אם כך, הבחירה דווקא בהשוואה המופרכת הזאת אם לא על מנת ליצר פרובוקציה? הרי אפשר היה למצוא השוואות אמינות יותר, ואפשר, כפי שאתה ניסחת בפוסט שאליו הגבתי לראשונה, להעביר את המסר גם ללא השוואה.
ישן 06-05-2016, 08:00
מנהל

אני חולק עליך בעניין זה בכל ההיבטים
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אין לי שום בעיה אם ביקורת אגרסיבית."

1. לפחות במקרה שלי הביקורת היא עניינית ולאחר חשיבה מעמיקה (ואני מהרהר בנושא הזה ובהשוואות האלה כבר שנים-גם בגלל תחומי העיסוק שלי)
2. אני מאוד בעד ביקורת נגד התבהמות, אנטי דמקורטיות וגזענות. חלק גדול מהתגובות שלי בפורום הזה עוסק בכך. אלא שכאן מדובר בהכרח בהשוואה לנאצים. הן מבחירת המילים והן מבחירת המקום. וברגע שמישהו משווה- הוא בהכרח מדגיש נקודות דמיון.
3. השוואות מסוג זה לנאצים הן דמגוגיה צרופה ומתחכמת. מי שמשווה בדרך כלל ממהר להגיד שהוא לא משווה מבחינת תאי גזים והשמדה אלא מבחינת גרמניה של שנות השלושים. אלא שגרמניה של לפני ותחילת שלטון היטלר לא הייתה ייחודית כלל ועיקר. הייחודיות שבגללה הנאצים הם שם נרדף נובעת דווקא מעיסוקם בהשמדה שיטתית! לכן זוהי הטעיה דמגוגית ומסוכנת שגם אנשים טובים רבים נגררים אליה.
4. גם ההשוואות לגרמניה של שנות השלושים הן שטות מוחלטת. קיומם של גורמים ונטיות קסנופוביים וגזעניים, והתנכלות למיעוטים ובעלי דיעה שונה, אפיינו אומנם את גרמניה של שנות השלושים אבל גם כל מקום אחר בכל תקופה...ארה"ב של שנות השלושים הייתה צבועה למדי ביחסה לגרמניה הנאצית לאור יחסה שלה למיעוטים (ובראשם השחורים) והנטיות העריצות שהיו בה עצמה.
5. הייחודיות של גרמניה הנאצית בשנות השלושים הייתה בגזענות המימסדית והרדיפה השיטתית של מי שאינו בן הגזע הנכון+ עריצות באופן כללי ומילטריזם. המדינה היחידה שניתנת להשוואה בעולם המערבי מבחינה זו הייתה דרום אפריקה. בישראל מבחינה חוקתית וחוקית מצבו של המיעוט הערבי מצוין וטוב מאי פעם. יש פער עצום בין ההתלהמות ברשתות החברתיות ויציאות אלו ואחרות של חברי ממשלה וכנסת בזויים ובין זה שבפועל בית המשפט מגן על המיעוטים באדיקות וחוקים מפלים שהיו בעבר בטלים והולכים.
למעשה, החירות הפוליטית שניתנת למיעוטים בישראל היא חריגה בנוף העולמי וניתנת להשוואה רק לקומץ קטן מאוד של מדינות.
6. אני כופר בהנחה הרווחת לפיה לקורבן יש מחויבות מוסרית מיוחדת בגלל שהיה קורבן. מדוע מי שסבל צריך לסבול פעמיים? פעם אחת בגלל שהתעללו בו, ופעם שניה בכך שיכבול את ידיו ויגביל עצמו יחסית לנורמות המקובלות על השאר?
וזו ,אגב, ציפיה שדי ייחודית כלפי היהודים וישראל. אף אחד לא בא בטענות על השימוש ביחס קשה ועינויים כלפי אסירים בגואטנמו בטיעון שהאמריקאים עצמם עונו קשות בידי שוביהם היפנים ולכן אל להם לנהוג ביד קשה בשבויים שבידם. אני גם לא נתקל ביותר מדי ביקורת על האירים על כך שהם לא מספיק פועלים נגד מקרי רעב בעולם ושאין להם רגישות מספקת בנושא לאור העובדה שהם עצמם עברו טראומה עצומה (בסדר גודל של שואה ממש) ברעב הגדול של שלהי המאה ה-19.
אנחנו צריכים לשאוף למוסריות משום שזה הדבר הנכון. לא בגלל ההסטוריה שלנו. ההסטוריה שלנו דווקא מלמדת שעדיף להיות קצת מנייאק, ולשרוד. לכן גם בשמאל האנטי ציוני (ונגרריו המתרבים) כל כך לא אוהבים את העיסוק המקובל בשואה.
ישן 05-05-2016, 15:55
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09

כמעט בכל סכסוך אתני/דתי/לאומי ששמעתי עליו יש שוליים קיצוניים וסביר להניח שגם הרוב לא מסמפט את הצד השני ולפעמים גולש לקיצוניות. מהבחינה הזאת אנחנו "מזכירים" את גרמניה הפרה-נאצית כמו כל קבוצה אחרת בעולם שהייתה מעורבת בסכסוך אלים,הייחודיות המזוויעה של הנאצים הייתה 1.בממדים האיומים של הרציחות שביצעו ו2.בעובדה שהם סימנו כמטרות אנשים שלא היה להם שום קשר לאויביה של גרמניה (יהודים,חולים קשים,בונים חופשיים וכו').
אמ;לק: אמירה מטומטמת.
מצד שני צריך לדעת לגבות אנשים שנתנו עשרות שנים מחייהם וסיכנו אותם למען המדינה אפילו אם אמרו שטות מזעזעת ומזיקה.לדעתי הוא צריך להינזף ולהתנצל(לא להגיד "לא התכוונתי" ולא "אם מישהו נפגע מדברי אז..." אלא פשוט להודות שהוא אמר אמירה מטופשת ושגויה ושהוא מתנצל).

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 05-05-2016 בשעה 15:59.
ישן 05-05-2016, 16:35
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
גם ההבהרה שלו לכאורה הייתה בעקבות דרישת נתניהו להתנצלות

http://m.ynet.co.il/Articles/4799842
מאחורי הקלעים של ההבהרה: לאחר סערת דברי אלוף גולן, שאמר כי הוא "מזהה כיום תהליכים שהתרחשו בגרמניה לפני 80 שנה", שוחח נתניהו עם יעלון ודרש ממנו שגולן יחזור בו מדבריו. בעקבות זאת, נשלחה הודעת הבהרה

https://sites.google.com/site/hamedinai/

ישן 05-05-2016, 17:18
  פשוט1 פשוט1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.15
האלוף גולן טעה במס' דברים חשובים.

במהות הדברים הטענה שלו על התגברות גזענות ואלימות בחברה הישראלית - הוא צודק.
יש התגברות של שולים קיצוניים ואלימים וכנגדם הוא רצה להזהיר - וזה בסדר גמור.

כאשר הוא הולך להשוואה לגרמניה שלפני 70 שנה הוא טועה גם בהשוואה עצמה וגם בפורום ובמועד שבו נאמרו הדברים.
אם היה רוצה שיקשיבו לו , היה יותר נכון עבורו להשוות המצב בארץ לארה"ב שלפני רצח מרטין לותר קינג.
גזענות, אלימות קשה, ואפילו לשם לא היתה ההשוואה מתאימה בפרופרוציות. אבל אולי אז היו מקשיבים לו ולא סותמים את פיו.
אבל!!!!!!! הוא רצה להיות אויבער חוכם. להראות עד כמה הוא גיבור גדול וזרק את גרמניה כהשוואה
ערב יום השואה. השוואה חסרת בסיס מינימלי לדיון שרק עוררה מדנים - ובצדק רב.
כי עסקו באווילות ההשוואה ובפגיעה ביום השואה ולא במהות הדברים.
גם בבקורת על הדברים יש צדק לא קטן.

אז אלוף גולן הוא אכן גיבור גדול . לא כל הגיבורים הגדולים יודעים לנאום וחלקם אפילו מדברים שטויות "לפי משקל".
אולי עדיף שאם הוא צריך לדבר בפני קהל שיפנה לכותב נאומים קצת יותר חכם.
טוען שטעה והתנצל , נגמר.
יללה, לעבור הלאה.

נערך לאחרונה ע"י פשוט1 בתאריך 05-05-2016 בשעה 17:20. סיבה: תיקון כתיב ופיסוק
ישן 06-05-2016, 11:41
מנהל

זה לא עניין של "דיעה", זה עניין של שיקול דעתֱ!
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אדם צריך להתחשב בהכל, והיות..."

עם יד על הלב וקשב במוח, אתה באמת חושב שהאמירה שלו מועילה במשהו למוסריות של צה"ל והחברה הישראלית? שיש חייל שיחליט להתנהג אחרת בעקבות האמירה? יש טוקבקיסט שתרעד לו היד לפני שישלח הודעת נאצה?
הנזק כאן גדול מהתועלת בעיני כל שמסוגל למינימום מחשבה. רוצה סגן הרמטכ"ל לגרום שינוי ערכי (ואני מאוד בעד)? יש לו אלף ואחת דרכים הרבה יותר מועילות והרבה פחות מזיקות.
ואגב, לאור התנהלותו בעבר אני חושד שהוא רחוק למדי מעמדותיך באופן כללי (כאמור, הוא שיתף פעולה עם ההשתלטות של מתנחלים על השוק בחברון ועל כך גם ננזף). סתם חיפש כאן איזו התייפיפות או התחכמות
ישן 05-05-2016, 23:25
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
תקרא מה אמרו בעולם על הדברים שלו ואיזה נזק מדיני ובטחוני הוא עשה לנו לדורות
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "עברתי על שלושה,ארבעה דפי..."

כל פעם שתרצה פעולה צבאית, האיחוד האירופי וממשל אובמה וכל מיני אירגונים אחרים יעשו בזה שימוש נגד ישראל.

הכי חשוב תביט בכל ניצולי השואה שעכשיו מספרים את הסיפורים שלהם ותבין איזה נזק הוא עשה לזיכרון של כל ניצולי השואה והקורבנות שלא שרדו את השואה וכיצד כל התרומה שלו למדינה נמחקה לחלוטין אחרי הדברים האלה.

אסור לו להיות על מדים ולפני שאתה מעיף אותו מצה"ל תוריד אותו לדרגת טוראי. משפחת ליאל (הקרן החדשה/ניפ) יתנו לו פיצוי שמן על השירות שהוא עשה בשביל המעסיקים שלהם ואילנה דיין תציג אותו כגיבור... אחרי הכל עכשיו אחרי שהוא פורש מפלגת העבודה, מר"צ בהחלט ירצו אותו אצלם אחרי הדברים שלו.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 06-05-2016, 20:30
  רם אדמון רם אדמון מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "שקרן. [QUOTE]- השואה משמשת..."

אתה צודק, לא זכור לי ששמעתי המילה 'חארות',
יום השואה היה היום שמילאו לי המצברים היהודיים בסבל שעבר עלינו היהודים מידי הגויים, הגרמנים היו שיא הרוע, ועם השנים הוסיפו לספר על משתפי הפעולה,ועל אלו שלא עזרו...אמריקאים, בריטים...המשמעות ...כל העולם נגדנו...זה מה שאני קלטתי...בימי השואה אנחנו ממשיכים לתדלק המסר של עם נרדף ועמים רודפים, שמעתי מראיין ברדיו שואל שגרירים על האנטישמיות במדינותיהם...והמראיין לא נכנע לשגרירים הטוענים כי אין בעיה מיוחדת...וממשיך לשאול באותו כיוון, כאילו שלא שמע התשובות...את ילדנו אנחנו שולחים לפולין, ואף אחד לא נשלח למוזיאון רצח העם הקמבודי, למוזיאון האטום בהירושימה,או למוזיאון הג'נוסייד ברואנדה....כי חשוב לנו מה עשו/עושים לנו, ויותר זה לא יקרה לנו...יש לסמוך רק על עצמנו,כי את אחרים אנחנו לא מעניינים...[ואחרים לא מעניינים אותנו...]
ישן 07-05-2016, 12:01
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
הוא פשוט מטומטם

אבל הוא קורץ מהחומר של יעלון (שניהם מחורבנים באותה המידה) ולכן הם מגנים אחד על השני.

זה מצחיק שמשווים את הערבים בישראל ליהודים בגרמניה הנאצית כאשר אין שום דמיון בהשוואה.

היהודים באירופה לא היו טרוריסטים, היהודים לא פעלו נגד המדינה, היהודים היו נאמנים בכל ליבם, היהודים לא היו ברברים צמאי דם, היהודים היו ממושמעים ורוכשי כבוד, היהודים היו אזרחים לתפארת, היהודים שירתו בצבא באופן רציף ולא מעט מהם גם היו קצינים.

להמשיך עם ההשוואה לערבים בא״י?

רק עוכר ישראל שמאלני מסריח יכול לתת נאום כמו של גולן החמור.

אגב, היהודים באירופה היו מיעוט באוכלוסיה נוצרית חזקה שהקיפה אותם מכל עבר - בעוד שהערבים בישראל הם חלק מהאומה הערבית הגדולה במזה״ת שמונה מאות מיליוני מוסלמים, יש קצת הבדל לא?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 07-05-2016 בשעה 12:04. סיבה: רם אדמון - אתה חפרן
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:35

הדף נוצר ב 0.29 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר