לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-06-2016, 15:23
צלמית המשתמש של Musicman0
  משתמש זכר Musicman0 Musicman0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
התלבטות בין שתי עבודות

היי
אשמח לייעוץ בנושא

אני סטודנט שנה ב' (מסיים שנה ב') במדעי המחשב באחת המכללות בארץ.
התקבלתי לשתי משרות ואני מתלבט ולא יודע מה להחליט.

הראשונה -
תפקיד שנמצא בעיר שלי, הגדרת התפקיד הוא Support ב"מחלקת מערכות מידע" בסוכנות נסיעות מוכרת.
התפקיד בתכלס הוא QA, יש אופציה להתקדם לפיתוח (במערכות שסוכנות הנסיעות משתמשת בהן) ויש אופציה אולי גם להישאר לאחר הלימודים במשרה מלאה.
3 ימי עבודה בשבוע ושכר ברוטו 6750ש"ח.

השנייה -
התפקיד הוא מחוץ לעיר, תעשייה ביטחונית, התפקיד הוא מפתח בשפת אנגולר. ילמדו אותי מ-0 ורוב הסיכויים שלאחר סיום התואר אומרים לי להתראות ובהצלחה. לא ניתן להישאר שם.
השכר יחסית נמוך, 34 ש"ח לשעה. 2500+- ש"ח הפרש מהתפקיד השני.
3 ימי עבודה בשבוע

אובד עצות ואני חייב להחליט.. אין לי הרבה זמן.
מה עדיף ולמה?
תודה רבה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Musicman0 בתאריך 23-06-2016 בשעה 15:25.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-06-2016, 22:34
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Musicman0 שמתחילה ב "אם אני רוצה לעבוד באנגולר זו שאלה טובה"

חשוב שתדע ש QA מתחלק לתתי-תחומים:

יש בדיקות QA ידניות (שזה כנראה מה שאתה מדבר עליו)

יש QA שמשתמשים בכלים מסוימים שעושים בשבילם את הבדיקות (כלומר הם כותבים תסריטים, ואז התוכנה מריצה אותם ונותנת תוצאה) - למשל - Selenium, LoadRunner וכו'.

ויש QA-אוטומציה - שזה בעצם מתכנתים שכותבים תוכנה שמטרתה לבדוק את המוצר שהחברה מייצרת; המטרה של האוטומציה הזו היא שבכל פעם שעושים שינוי במוצר, אפשר להריץ את האוטומציה שתוודא (במהירות גבוהה עשרות ואולי אלפי מונים יחסית לבדיקה ידנית שבה גם אפשר לפספס) שהמוצר עדיין מתנהג כמו שהוא התנהג קודם בסנריו-אים שהוגדרו. כיוון שזה אוטומטי, לא צריך אדם שיבדוק. זה מתחבר לקונספט שנקרא Continuous Integration - שבו - ישנו תהליך אוטומטי לחלוטין שבו ברגע שמפתח דוחף את שינויי הקוד שלו ל Source Control, כלי ה CI מזהה את זה, ומייד מתחיל לקמפל גירסה של המוצר. בסיום קימפול הגירסה, המוצר מותקן התקנה על מערכת נקייה/משודרג/שניהם ומורץ אוטומטית, ואז כלי האוטומציה מורץ כדי לבצע את הבדיקות על המוצר. בסופו של התהליך, יוצא דו"ח (לרוב - למייל של מי שמעוניין, ובנוסף, אם זה מספיק חכם ומשהו נשבר בבדיקות, אז ספציפית זה מוסיף לרשימת הנמענים את ה owner של הרכיב שנשבר) - וכך יודעים מיד אחרי כל שינוי מה איכות המוצר, ואף מתקנים תקלות מיד כשהשינוי "חם" בזיכרון של המפתחים, שזה השלב שבו הכי כדאי לעשות את זה מבחינת מאמץ. כי אם תגלה את זה שבועיים אחר כך, לך תדע לזהות איזה שינוי מתוך 100 שינויים גרם לרגרסיה.

כמו שאתה יכול לשער, לסוגים השונים - משכורות שונות...

נ.ב. חשוב לציין שאני בעצמי לא איש QA, אבל אני מכיר בעיקר את הסוג האחרון שכתבתי, וזאת משום שאני הייתי אחראי על "תפירת" ה CI שמבצע את הקימפול, ההתקנה, ואז הרצת האוטומציה (שנכתבה על ידי QA-אוטומציה), לקיחת את התוצאות שלה לכיוון מייל יפה (שסוגנן על ידי Groovy) שמראה את ה Tests Suites שרצו ופירוט לגבי מה נכשל. זה היה שילוב של Jenkins, JUnit, Surefire Plugin, Nginx, PHP, iPXE, Kickstart ובטח עוד כמה דברים ששכחתי

ישן 24-06-2016, 13:34
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Musicman0 שמתחילה ב "אז מה העדפה שלי צריכה להיות..."

תראה... כיום, אם להסתכל על מודעות הדרושים - AngularJS די מבוקשת. האם זה אומר שהיא טובה ושתמיד משתמשים בה לדברים שאליהם היא מיועדת? לא בהכרח. בדיוק כמו Node.JS (ראה סרטון מטה).

בנוסף חשוב לדעת שכמו כל דבר חדש (והיא חדשה יחסית), ה hype לגביה יכול לגווע בדיוק באותה המהירות שהוא נולד - וזאת משום שהרבה פעמים hype הוא לא באמת מוצדק, וחסידיו הרבה פעמים "שוכחים" מהחסרונות שלו.

הרבה פעמים שפה (או פריימוורק) היא גם עניין של אופי. יש משהו שאנשים מסויימים אוהבים, ואחרים לא סובלים. כנראה שהעצה הטובה ביותר תהיה שתלמד את הבסיס, תראה אם מוצא חן בעיניך (ה syntax, ה"דברים שחייבים לעשות בשביל שזה יעשה מה שאני רוצה"), ואז תחליט. אני חושב שאף אחד לא יכול להחליט פה בשבילך.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

ישן 24-06-2016, 15:21
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אני באופן אישי לא הייתי מחשיב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
אני באופן אישי לא הייתי מחשיב נסיון ב Angular כמקביל לנסיון כלשהו ב ++C. פחות בגלל Angular, יותר בגלל ש ++C היא... "מיוחדת", נקרא לזה כך.

הייתי אומר שקונספטואלית קיימים שלושה עולמות עיקריים: C++/C, באמצע Java/.NET ובצד הקליינט כל האלה שנגמרים ב JS בשם שלהם. (כאשר שפות הסקריפטים למיניהן בצד השרת - PHP/Python חיות בערך באותה "שכבה" של Java/.NET)

אבל עדיף לחכות לדעות נוספות...

איפה פסטן שצריך אותו...

פסטן תמיד פה, אבל אין לו יותר מדי מה לתרום מעבר למה שכתבת.

ניסיון של שנתיים (בחצי משרה) ב-AngularJS כן נותן לך עדיפות לעומת מישהו שעשה QA ולא תכנת בכלל למשרת תכנות, אבל למשרת CPP יעדיפו מישהו עם ניסיון ב-CPP.
יפנו למישהו שמכיר רק JS רק אם לא יצליחו למצוא אנשים שכבר יש להם ניסיון ב-CPP (וזה גם קורה לפעמים). בנקודה הזאת, ברור שמישהו שיש לו איזשהו ניסיון בתכנות על פני בוגר תואר שבחיים לא תכנת באמת.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 24-06-2016, 15:40

תודה על התשובה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=שימי]אני באופן אישי לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
פסטן תמיד פה, אבל אין לו יותר מדי מה לתרום מעבר למה שכתבת.

ניסיון של שנתיים (בחצי משרה) ב-AngularJS כן נותן לך עדיפות לעומת מישהו שעשה QA ולא תכנת בכלל למשרת תכנות, אבל למשרת CPP יעדיפו מישהו עם ניסיון ב-CPP.
יפנו למישהו שמכיר רק JS רק אם לא יצליחו למצוא אנשים שכבר יש להם ניסיון ב-CPP (וזה גם קורה לפעמים). בנקודה הזאת, ברור שמישהו שיש לו איזשהו ניסיון בתכנות על פני בוגר תואר שבחיים לא תכנת באמת.

כמובן שיעדיפו אדם בעל ניסיון בCPP למשרת מפתח CPP.

הכוונה שלי הייתה אם שני אנשים ראש בראש מתמודדים על משרת פיתוח CPP (ובכוונה נתתי שפה שרחוקה מאנגולר וJS בכללי)
האם יש לי נקודת פתיחה טובה יותר מאשר אדם שעבד בQA "רגיל", אף על פי שלא תכנתתי תכלס בCPP פרט לסמסטר אחד בלימודים

ישן 24-06-2016, 03:52
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Musicman0 שמתחילה ב "אם אני רוצה לעבוד באנגולר זו שאלה טובה"

יש ב qa תואר ואז לדוגמא עם QA-אוטומציה עם תוכנה חדשה אתה חייב ללמוד את הסינטקס שהיא דורשת. לא כל מי שיש לו תעודה של istqb-fl יכול לעבוד ב QA-אוטומציה.
כדוגמא אפשר ללמוד תואר ראשון במדעי המחשב ולעבוד באותו זמן כ qa באינטל וכדומה. אחלה הכנסה ונסיון בשביל סטודנט.

רמה בסיסית של qa היא עבודה בשביל סטודנטים ולא רק בתחום שאתה לומד, ערבים, חרדים וחד הוריות שהמדינה רוצה להוציא אותם לשוק העבודה.

קישור ל istqb

אישית על פי דעתי חובה על כל מתכנת או בונה אתרים ללמוד מינימום את ה istqb-fl
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 24-06-2016, 15:32
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Musicman0 שמתחילה ב "התלבטות בין שתי עבודות"

יש פה מספר שיקולים ממספר קטגוריות.

קודם כל, כמו שאמרו לך, הניסיון חשוב. יכול מאוד להיות שווה לספוג את הפגיעה בשכר עכשיו כדי לצבור ניסיון.

אני לא אוהב את סיפור ה"יש אופציה", אבל אולי דעתך שונה. אני לא סומך על דברים כאלה. אולי האופציה תיעלם, אולי היא בכלל לא קיימת וסתם אומרים לך את זה כדי למשוך אותך.

אם לא נאמר שה-QA זה בעצם אוטומציה (ומאחר ולא כתבת כנראה שלא נאמר לך), זה בזבוז זמן בשבילך. לעבוד בעבודה שסטודנטים לפסיכולוגיה או לימודים קלאסיים עושים לא מקדמת אותך במקצוע שאתה מעוניין בו.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 24-06-2016, 15:37

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "יש פה מספר שיקולים ממספר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
יש פה מספר שיקולים ממספר קטגוריות.

קודם כל, כמו שאמרו לך, הניסיון חשוב. יכול מאוד להיות שווה לספוג את הפגיעה בשכר עכשיו כדי לצבור ניסיון.

אני לא אוהב את סיפור ה"יש אופציה", אבל אולי דעתך שונה. אני לא סומך על דברים כאלה. אולי האופציה תיעלם, אולי היא בכלל לא קיימת וסתם אומרים לך את זה כדי למשוך אותך.

אם לא נאמר שה-QA זה בעצם אוטומציה (ומאחר ולא כתבת כנראה שלא נאמר לך), זה בזבוז זמן בשבילך. לעבוד בעבודה שסטודנטים לפסיכולוגיה או לימודים קלאסיים עושים לא מקדמת אותך במקצוע שאתה מעוניין בו.

ה"יש אופציה" גם יכול להיות סטירת לחי אפילו יותר ממה שאתה מתאר.
מחלקות מע' מידע באותה סוכנות נסיעות מדוברת היא מחלקה שעכשיו נולדה
ויכול להיות שבעוד שנה שנתיים זה לא יתקדם ממש, והסוכנות נסיעות תרצה לחזור לקונספט הקודם שלה (להעסיק פרילנסרים וכאלה).
ואז יסגרואת מחלקות מע' מידע ובכלל נשארתי בלי כלום ביד. בלי משרה מלאה ובלי ניסיון בתכנות.

לא אמרו לי שמדובר בQA אוטומציה.
הגדרת התפקיד עפ"י החוזה הוא "Support" ובעל פה אמרו QA.

ישן 25-06-2016, 00:20

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Musicman0 שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]יש פה מספר..."

לא אמרתי לך שהעבודה של ה qa עדיפה על האנגולר, אבל על פי דעתי מתכנת שיודע את החומר של ה istqb-fl מינימום הוא יותר מועיל למקום העבודה.

אתה צריך לשאול את עצמך כמה זמן יש לך ללמוד, נסיעות, שכר דירה, שכר לימוד וכל עלות כספית אחרת כאשר אתה לומד מדעי המחשב לפני שאתה בוחר עבודה. עבודה של qa מסוג black box לא הולכת לעזור לך עם תיכנות אחרי סיום התואר ופסטן צודק.

qa מתחלק לכמה דרגות, כאשר אני מתעלם מהתעודות של ה istqb
א, black box
אין לך בדיקות קוד
תמצא שם סטודנטים פסיכולוגיה ומקצועות אחרים כשלא חייב אנשים שקשורים בכלל לתיכנות ובנייה של אתרים או הכרה של התחום לפני זה. חד הוריות, ערבים וחרדים עם בעיות להכנס לשוק העבודה שאין להם רקע טכני נמצאים באותה קבוצה.
אתה כותב דוחות של בדיקה באקסל,וורד או עם תוכנות שרת ולקוח של hp וכדומה בתפקיד הזה בעיקר ולא מעבר לזה. יכול להיות שזה מה שרוצים שאתה תעשה אם לא הוסיפו יותר מזה.
יש בדיקות לבודקים בעלי רקע טכני תחת black box יותר לעומק, אך בלי שיגידו לך יותר אתה לא יכול לדעת את זה.
ב, white box
יש לך גישה לקוד
תמצא שם בודקים שיודעים לקרוא ולכתוב קוד באופן סביר ומעלה ולא את מי שעובד ברמה של blackbox.
ג, אוטומציה
הוסבר
(כל התורה על רגל אחת)
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 06-09-2016, 18:52

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Musicman0 שמתחילה ב "התלבטות בין שתי עבודות"

נתקלתי בבעיה.

האשכול הזה לפני כמעט שלושה חודשים וכבר אז החלטתי ללכת על תפקיד הפיתוח.
בחרתי בתפקיד הפיתוח אף על פי שהמשכורת נמוכה משמעותית (34שח לשעה),
לעומת תמיכה במערכות מידע עבור 6750שח.

שני התפקידים רלוונטיים רק מאוקטובר ובעצם לא התחלתי לעבוד עד היום.

אחרי שכבר חתמתי חוזה , לפני כשבועיים הודעתי למע' מערכות מידע שלא אוכל להתחיל לעבוד
(המתנתי עד עכשיו כי לראות שאין פיקשושים עם תפקיד הפיתוח).

והיום
אני מקבל שיחת טלפון
שבסוף לא יקבלו אותי לתפקיד הפיתוח ויעבירו אותי לצוות אחר ש"אחראי על הפקת דו"חות".
משהו עם SQL למיטב הבנתי. אבל נחשב הרבה יותר נחות בהיררכיה מאשר הצוות של הפיתוח.
גם פה השכר הוא 34שח לשעה

מה אני עושה?
אכלתי אותה בגדול.

ביום שני אני אמור להיפגש איתם לשיחה , כי אמרתי להם בטלפון שזה לא בסדר וביטלתי חוזה עם אחרים וכו'
אבל זה לא שיחזירו לי את התפקיד.. למיטב הבנתי מישהו אחר אייש אותו.

ללכת לצוות שאחראי על הפקת דו"חות ועבודה מול מסד נתונים תמורת 34 שח לשעה
או לנסות להחזיר לעצמי את המשרה בתמיכה בצוות מערכות מידע תמורת 6750ש"ח ל-3 ימי עבודה בשבוע.

?

ישן 12-09-2016, 16:56

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "זה מצב לא משהו. הייתי מנסה..."

היום הייתה לי פגישה איתם.
את הפאק הזה שקרה הם מציגים כצורכי המערכת.
את התפקיד שמוצע לי כרגע הם מציגים מאוד יפה - אבל אני לא יודע מה להחליט
אין לי ניסיון בכלל וזה עדיף על כלום. אבל השאלה אם זה נחשב משהו?
סליחה אם אוריד מכבודם של אחרים - אני מדבר כסטודנט שעולה לשנה ג' במדמ"ח ללא ניסיון בכלל
ועוד לא למדנו גם מסדי נתונים.

העבודה היא עבודה בצוות SQL
עבודה מול מסדי נתונים, שאילתות וכדומה.
הם מציגים את זה גם כ "משרת פיתוח" - אמנם לא פיתוח אפליקטיבי אבל כן כותבים קוד. מבחינתם זה פיתוח

נניח ואעבוד שם במשך שנה עד סוף התואר.
אסיים את התואר עם שנה ניסיון בSQL ועבודה מול מסדי נתונים. כמובן שזה עדיף מכלום.
השאלה אם זה נחשב בכלל בשוק העבודה?
תודה

ישן 12-09-2016, 18:30

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "רק להבהיר. הם סיכמו איתך בע"פ..."

הסיפור הוא שטסתי למשלחת לחו"ל לחודשיים.
הם אמרו לי טוס אל תדאג התפקיד שלך. תחזור לארץ וגם ככה המשרה תתפנה רק מסוף ספטמבר.
אז אין מה לדאוג. תטוס. הסר דאגה מליבך
ואז אני חוזר לארץ, והם אומרים לי - "אה שומע, נכון שאמרנו לך שתטוס ואל תדאג - אבל בסוף איישנו את התפקיד בפיתוח אנגולר. צרכי המערכת".

לא נחשפים לחוזה לפני יום קליטה בגלל עניין של סיווג ביטחוני [תעשייה ביטחונית]
אז בעיקרון הכל היה בע"פ.

באמת שהשורה האחרונה שלך די נתנה לי מצב-רוח טוב. אני די מצוברח כל היום הזה.
מרגיש שפספסתי משהו טוב - פיתוח באנגולר - עבור משהו שהוא פחות טוב.
תכלס זה המצב. אבל לפחות הצגת לי את זה בצורה אופטימית ומקווה שאמיתית

אשמח לעוד תגובות ודיעות..

ישן 13-09-2016, 16:47

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=Musicman0]אני כ"כ תמים..."

טוב אז בהינתן ואני לא בחו"ל, ואפילו לא בוגר אוניברסיטה אלא מכללה.
יהיה מה לעשות עם ניסיון כזה לאחר התואר?
בראיון הם לא נקבו במילים "אנליסט data" - אבל ממה שקראתי באינטרנט זה נראה לי כזה.
יש את הלקוח, מבקש ממך x,y,z וצריך לכתוב לו שאילתות שיעלו לו את הנתונים לתוכנה (או וואטאבר) שיש לו.

נהיה לי סלט בראש. קיצר, ניסיון במסדי נתונים ו-SQL בחוץ שווה משהו?
נצא מנקודת הנחה שלא אהיה מומחה ששווה 100$ לשעה
תכלס זה לא שיש לי אופציה אחרת. אם לא זה - אז ללכת לחפש עבודה. שלא קל למצוא.
ואני כבר נכנס לשנה 3 מתוך 3 ככה שעוד שנה אני כבר עם תואר ביד, ובלי ניסיון..

עריכה:
שאלה נוספת:
אסיים את התואר עם ניסיון במסדי נתונים. לא בפיתוח.
במידה ארצה לחפש משרת פיתוח, כלשהי, מבחינת כל מעסיק אני נחשב ללא ניסיון. כן?

נערך לאחרונה ע"י Musicman0 בתאריך 13-09-2016 בשעה 16:55.
ישן 07-09-2016, 23:34

אתה נכנס לשוק שאין בו ביטחון של שכר
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Musicman0 שמתחילה ב "[B]נתקלתי בבעיה.[/B] האשכול..."

אתה נכנס לתחום שאפשר לשלוח אותך הביתה בקלות, כאשר יש עבודות שמראש יגידו לך שזה פרויקט זמני עם חוזה אפילו לחודש בלבד ושכר מקסימלי עם הגבלה.
עבודות שאין לך שכר קבוע בהן, אבל שכר גבוה מאוד לשעה כאשר יש שעות עבודה ותוכל לעבוד ב 3 עד 5 מקומות בשבוע בשכר גבוה על פי שעה של 100 ש"ח פלוס.
עבודות בשכר קבוע עם קביעות ושכר קבוע גבוה מאוד עם קביעות, אבל שוב כל שינוי באירגון יכול לשלוח אותך הביתה.
אם אתה מחפש ביטחון ועבודה מסודרת, אתה בשוק הלא נכון.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:05

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר