לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-07-2016, 14:08
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "אל תגזים, אני חטפתי סטירה מהרס"ר בהכנות להשבעה"

דווקא סנור היתה נקודת מפנה בכל הקשור להשפלה ואלימות מפקדים בצה"ל כנגד טירונים.
רמ"ט מז"י היום תא"ל איתי וירוב כשהיה מב"ס סנור הנחיל נורמות חדשות בהן אין להשפיל ולטרטר את הטירונים בשום מצב ולעומת זאת יש לתגמל על ביצועים טובים (הלך המקל, נשאר הגזר).
מי שהגיע לו עונש אז נענש ע"פ הפקודות אבל לא מכות, השפלות ושאר הזבל שכולנו חווינו בשנים עברו.

כמובן שעד היום ישנם מעידות פה ושם אבל ללא ספק זה היה צעד מבורך...

אגב, כמח"ט כפיר הוא גם עלה לכותרות כשאמר (די בתמימות לטעמי) שאפשר ורצוי להפעיל על הפלסטינים כוח מתון על מנת להגיע למודיעין טוב יותר.
כמובן שכל מטורללי השמאל קפצו על זה ודרשו את דמו אבל צה"ל הסתפק בהליך פנימי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-07-2016, 18:34
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "איך הסטירה הופכת את עדותו ל״שקר״???"

כקצין ומפקד בצה"ל ברגע שהוא לא אמר שהוא היה אלים כלפי החייל בעדות שלו, יכול להיות פה ניסיון להסתיר את האמת מצד הקצין או רצון לגמור את החייל משפטית על ידי הוספה של דברים שלא היו לעדות שלו ועל ידי המעשה הזה לקבל קידום על ידי קצינים כמו סגן הרמטכ"ל וחברים שלו בצה"ל בעתיד ולכן העדות שלו פסולה ולא אמינה משפטית.

מפקד בצה"ל שהסתיר מידע ונתן עדות שקר אין לו אמינות משפטית.

שוב חשוב להדגיש קנגס שמידה והוא היה אומר את זה בעדות שלו, העדות שלו הייתה אמינה, אבל ברגע שמפקד בצה"ל לא אומר את כל האמת, העדות שלו פסולה ועל זה הוא בעצמו חייב לעמוד לדין ואפילו ללכת לכלא בעצמו ועל האלימות כלפי החייל.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 24-07-2016, 20:36
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
אמינות עד במקרה?!
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "למה הוא היה צריך לספר את זה? איך זה קשור למשהו?"

אתה יודע מה עו"ד אומרים ללקוחות שלהם לפני שמגישים תביעה?

"אל תשקר לי ותגיד לי הכל ככה שאני אהיה מוכן/נה לכל מה שעו"ד של הצד השני יגידו"

מהרגע שמפקד בצה"ל ועוד קצין לא אמר את כל האמת בבית המשפט, זה פותח לעו"ד של הצד השני פתח לתקוף את האישומים ובצדק מוחלט. אם הוא לא אמר את כל האמת למה לי להאמין למילה של אותו מפקד וקצין בצה"ל ולא לחייל? האם חשבת על זה?!

הקצין הזה צריך לעמוד לדין על אלימות כלפי חייל ומה שהוא עשה בבית הדין ולסיים את דרכו בצה"ל בלי הדרגות שלו ואולי אפילו ללכת לכלא על זה, אם החייל צודק כמובן.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 24-07-2016 בשעה 20:39.
ישן 25-07-2016, 02:51
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי יוספוס פלביוס השני שמתחילה ב "ברור לך שה"סטירה" היתה משהו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוספוס פלביוס השני
ברור לך שה"סטירה" היתה משהו לא משמעותי.

סך הכול הצגה גלותית, "רק" לרצות את ה....

מישהו דימה לתהליכים של שנות ה...

קראתי באיזשהו מקום, שכאשר הביאו את היהודים למחנות עבודה, הדבר הראשון שהנאצים ימח שמם וזכרם עשו, בחרו מבין היהודים גברתנים שנראים חזקים, נתנו בידיהם עלות, ציוו לכולם לרוץ במעגל ללא נעליים, וציוו על הגברים עם המקלות להכות ולהרביץ את שאר היהודים. ואחרי הצגה הזו, היו ממנים את המכים להיות היודנראט.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 25-07-2016 בשעה 02:55.
ישן 25-07-2016, 07:16

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "גם את המעט שקראת לא הבנת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
היודנראט במקרים רבים שירת את הקהילה היהודית יותר מאשר את הגרמנים.

וגם הגרמנים דאגו לקהילה היהודית שיהיו נקיים, תאי גזים היו בסך הכול לחטא את הכינים.

כאשר הגרמני מינו את היודנראט הם בהתחלה ובהמשך כבר דאגו עם איומי מוות שיהיה כפופים להם עד הסוף.

גם אתה כתבת "במקרים רבים". ויש עוד המון מקרים שלא כלול ב"מקרים רבים".

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 25-07-2016 בשעה 07:18.
ישן 25-07-2016, 07:52
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
התבלבלת. בורות והכחשת שואה זה העסק שלך, לא שלי
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס]היודנראט במקרים..."

באמירה הכוללת והשגויה שלך לגבי היודנראט אתה מכפיש רבים וטובים שעשו עבודת קודש, ואף הקריבו עצמם-התנגדו לדרישות של הגרמנים ולכן הומתו או נאלצו להתאבד. תיקרא למשל על יעקב אדלשטיין מהיודנראט של טרייזינשטאט שהוצא להורג עם משפחתו אחרי שנתפס בזיוף תעודות זהות על מנת להציל יהודים. קרא על מרק ביברשטיין מגטו קרקוב שהנאצים כלאו ואחר כך רצחו אחרי שהשאיר בגטו (במקום לשלוח למחנות ההשמדה) יותר יהודים מכפי שהונחה על ידם. קרא על עו"ד שפירו ברח מהגטו על מנת להזהיר קהילות אחרות ממה שצפוי להם, ואחר כך מתוך חוש אחריות לקהילתו חזר לגטו ונלקח משם להשמדה.
ואלו רק דוגמאות ספורות.
אז כן, היו בין היודנראטים גם חלאות ומוגי לב שעשו הכל כדי להציל עצמם על חשבון אחרים. אבל אלו לא היו כולם ואפילו לא הרוב. ההתייחסות שלך מחליאה ועוד תיתן על כך את הדין בפני בוראך.
ישן 25-07-2016, 20:55

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "התבלבלת. בורות והכחשת שואה זה העסק שלך, לא שלי"

לא אומר שהם היו עוכרי ישראל, כי עשו בגלל פחד מוות. אף אחד מאיתנו אינו יכול לדעת מה היה עושה אם היה חס וחלילה נגלע לסיטואציה דומה. היו ביניהם גם כאלו שמסרו נפשם וברחו או התאבדו בכדי שלא להלשין על יהודים, אבל אם היו כאלו שברחו או התאבדו, הגרמנים היו מוצאים בקלות מאוד אחרים במקומם, עוד יותר גרועים.

זה היה המצב אז בכללותו, כי עם ישראל בחר אז כניעה ובריחה, כי לא ראה דרך אחרת מה לעשות. כל העולם כולו היה כה אנטישמי, שאם היו מתקוממים והורגים את היודנראט, לדוגמה, לגויים היה תירוץ יותר חזק לרצוח בהם עוד יותר. המטרה אז הייתה להציל כמה שאפשר יהודים, על ידי התעוררות רחמנות ולא לתת להם שום תירוצים. הנה כל מה שמצווים, הכול עושים.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 25-07-2016 בשעה 20:58.
ישן 25-07-2016, 21:25

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "[QUOTE=יוספוס פלביוס..."

ברוך ה' שאין לנו כיום את האיום הנוראי משונאי ישראל החיצוניים כמו בזמן השואה, ויש רק הפחד שמפחדים אחד מהשני, שהנה עומד פה איזה עוכר ישראל שילשין עלינו בהאג, ובגלל זה עושים כל מיני דברים אבסורדיים ביותר.

וְרָדַף אֹתָם קוֹל עָלֶה נִדָּף וְנָסוּ מְנֻסַת חֶרֶב וְנָפְלוּ וְאֵין רֹדֵף. וְכָשְׁלוּ אִישׁ בְּאָחִיו כְּמִפְּנֵי חֶרֶב וְרֹדֵף אָיִן

(ויקר כו לו-לז)

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 25-07-2016 בשעה 21:39.
ישן 25-07-2016, 02:15

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "מי שהיה נכנס לאולם הדיונים..."

גם לי הייתה אותה תחושה כאשר התפרסמו הדיבורים שהחייל העיד במשפט. חששתי לכתוב את זה במפורש שלא יגידו עלי שנפלתי מהמאדים. אבל רמזתי את זה כאשר הבאתי את הסיפור על משה רבינו.

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=599337
וַיְהִי בַּיָּמִים הָהֵם וַיִּגְדַּל מֹשֶׁה וַיֵּצֵא אֶל אֶחָיו וַיַּרְא בְּסִבְלֹתָם וַיַּרְא אִישׁ מִצְרִי מַכֶּה אִישׁ עִבְרִי מֵאֶחָיו. וַיִּפֶן כֹּה וָכֹה וַיַּרְא כִּי אֵין אִישׁ וַיַּךְ אֶת הַמִּצְרִי וַיִּטְמְנֵהוּ בַּחוֹל. וַיֵּצֵא בַּיּוֹם הַשֵּׁנִי וְהִנֵּה שְׁנֵי אֲנָשִׁים עִבְרִים נִצִּים וַיֹּאמֶר לָרָשָׁע לָמָּה תַכֶּה רֵעֶךָ. וַיֹּאמֶר מִי שָׂמְךָ לְאִישׁ שַׂר וְשֹׁפֵט עָלֵינוּ הַלְהָרְגֵנִי אַתָּה אֹמֵר כַּאֲשֶׁר הָרַגְתָּ אֶת הַמִּצְרִי וַיִּירָא מֹשֶׁה וַיֹּאמַר אָכֵן נוֹדַע הַדָּבָר. וַיִּשְׁמַע פַּרְעֹה אֶת הַדָּבָר הַזֶּה וַיְבַקֵּשׁ לַהֲרֹג אֶת מֹשֶׁה וַיִּבְרַח מֹשֶׁה מִפְּנֵי פַרְעֹה וַיֵּשֶׁב בְּאֶרֶץ מִדְיָן וַיֵּשֶׁב עַל הַבְּאֵר.

(שמות ב יא-טו)

*

גם משה רבינו היה בגיל של החייל הזה.

יש איסור הלכתי להשוות מישהו למשה רבינו. אבל לחייל הזה נכונו גדולות ונפלאות.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 25-07-2016 בשעה 02:20.
ישן 25-07-2016, 08:44
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "גם לי הייתה אותה תחושה כאשר..."

גדולות ונצורות...אולי אפילו תכנית ריאליטי...

אל תגזים חבר, זה שחלקנו תומכים בחייל מול מערכת הבטחון שקבעה את אשמתו לפני שהתחיל המשפט, לא אומר שהוא אליהו הנביא הבא. אפילו המילה "גיבור" שמתעקשים להצמיד לו, גדולה עליו.

הוא נאלץ לקחת חיים של מחבל בנסיבות שהן לא חד-משמעיות, ובמקום שיהיה לו זמן לעכל את זה ולחזור לנורמליות, מוסיפים עליו טראומה של משפטים, האשמות וחוסר ודאות לגבי עתידו כאדם חופשי. חצי מהמדינה קוראת לו רוצח והחצי השני מצפה שהוא יפיל לבדו את כל מערכת המשפט הסמולנית וישקם את כח ההרתעה של צה"ל.

יהיה לו מזל גדול אם הוא יצא מהברוך הזה בלי הרשעה, ללא תיק פלילי וללא נזקים נפשיים ארוכי טווח. כשהפרשה הזו תסתיים הייתי ממליץ לו דווקא ש"ינמיך פרופיל" וינסה לחזור לחיים נורמליים, אולי אפילו התייעצות עם פסיכולוג לטיפול פוסט-טראומטי כלשהו. אל תעמיס עליו עוד ציפיות להיות המשיח החדש של הימין.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 25-07-2016, 11:36
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "מצטער, אני מהשליש שקורא לו טיפש מוסת שהרג מחבל"

טיפש - לא מכיר את החייל אבל זכותך לחשוב כך.

מוסת - עצם השימוש במילה הזו בעלת קונוטציה שלילית מראה שדעתך גובשה מראש. האם אתה מאמין שעמוד פייסבוק יכול לגרום לאדם לעשות משהו שלא התכוון לעשות בעצמו? האם כדי לקבל החלטה לירות למחבל כדור בראש לאחר פיגוע צריך להיות מוסת? כשחייל פועל בהתאם לאידאולוגיה שמאלנית אז הוא "בעל ערכים" אבל אם לפי אידאולוגיה ימנית הוא "מוסת"? זה לא שהצל נשא דרשה במסגד ואז שלח את החייל להרוג ערבים.
סביר יותר להניח שהחייל מראש נרשם לדף של "הצל" כי הוא מסכים עם דעותיו, ולא שהפייסבוק הסית אותו להיות ימני קיצוני.

הרג מחבל ארור - נכון עובדתית

בניגוד לחוק - בדיוק זה מה שמנסים לברר כעת בבית משפט.

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 25-07-2016 בשעה 11:38.
ישן 25-07-2016, 12:45
צלמית המשתמש של בגירה
  בגירה בגירה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.08
אותי לימדו שכשיש חמאה על הראש לא לצאת לשמש
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "טיפש - לא מכיר את החייל אבל..."

טיפש קונה את עולמו במעשה אחד .

ההסתה התחילה ברשת עם דוד הנח"לאי דרך קריאה לנטרל מחבלים ועד להתארח אצל מרזל לקידוש.
ידוע שטיפשים נוטים להיות מוסתים בקלות . באינתיפדה הראשונה נתפסו חיילים המכים באבן זורק אבנים שנתפס,
החברה היו מאחד הקיבוצים מה שלא מנע ממני לכנותם טיפשים למרות "שייכותם" הפוליטית.
גם ככה הכיבוש משחית, זה לא פיקניק לחיילים צעירים מלאי אדרנלין.

הרג מחבל ארור בניגוד לפקודות, למוסר ולשכל הישר.
אם היה מוודא עליו הריגה בצמוד להתקלות לא היו באים אליו בטענות וזה כולל אותי.

חוק אני מקווה בשבילו שלא יקבל עונש על הריגה רק משום שהכיבוש משחית.
לכן אני לא מבקש להעניש אותו על טימטומם של אחרים החושבים שהכיבוש טוב לביטחון.

נערך לאחרונה ע"י בגירה בתאריך 25-07-2016 בשעה 13:07.
ישן 25-07-2016, 13:17
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "אותי לימדו שכשיש חמאה על הראש לא לצאת לשמש"

שוב - טיפש או לא זו דעה סובייקטיבית. עזריה אומר שחש בסכנה מסכין/מטען ואומר שהמחבל זז. אולי באותו רגע נראה לו חשוב מאוד לוודא נטרול ולאחר מכן התברר שלא הייתה באמת סכנה.

הסתה - לא הייתה שום הסתה. אנשים ברשת תומכים בדוד הנחלאווי (וגם באלאור עזריה) בגלל הדיווחים המוטים של התקשורת, ובעיקר בגלל שהמפקדים של שניהם התיישרו מיד לפי הקו שבין ידיעות אחרונות להארץ והתנערו מהלוחמים שבאחריותם, במקום לחקור לעומק את המקרים בצורה אובייקטיבית.

אקיבוש - האם אתה מרגיש שהכיבוש השחית אותך באופן אישי, או שרק "טפשים" מושחתים מהכיבוש?

לסיכום אתן דוגמה קצת ישנה - על המאווי מרמרה נהרגו 9 טורקים. אתה באמת צריך בית משפט שיבדוק לעומק שכל אחד מה"נטרולים" האלו באמת היה מוצדק באותה השנייה ולא נבע מ"טפשות" או לחץ של הלוחמים? ואם לא אז חיילי השייטת יואשמו בהריגה?
האם לוחמינו המצויינים משייטת 13 גם מושחתים מהכיבוש? הרי תמכו בהם באינטרנט אז הייתה פה הסתה לפי דבריך.

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 25-07-2016 בשעה 13:23.
ישן 25-07-2016, 23:54
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אני חייב להתעכב על זה, כי האמרה הזו ממש מעניינת אותי
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "שוב."

אתה שירתת בצבא, ומכיוון שהכיבוש משחית - בוודאי שהושחתת. אני, לדאבוני, לא מרגיש שהושחתתי בשירותי הצבאי, אך מאוד מעניין אותי לדעת - מאדם כמוך שהושחת כאמור - איך בדיוק זה מתבטא?
האם אתה רואה את אותם סממנים של השחתה שיש בך, גם באחרים?
האם אתה מרגיש אמביוולנטיות מוחלטת לסבלם של אחרים?
האם לדעתך תוכל למצוא מזור להשחתה שעברת?

שתף אותנו בבקשה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 26-07-2016, 05:17
מנהל

לאמירה אין משמעות של השחתה אישית של כל חייל אלא מתייחסת לחברה בכלל
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אני חייב להתעכב על זה, כי האמרה הזו ממש מעניינת אותי"

אני אישית לא משתמש בביטוי הזה אבל צריך להבין אותו נכון
- למשל, הכיבוש גרם להצפת ישראל בכוח עבודה זול והרבה תופעות של ניצול ורתיעה מתגברת של יהודים ישראלים מעבודת כפיים.
-גם ההסכנה של החברה הישראלית למערכת חוק כפולה ומפלה בין יהודים ערבים ביו״ש אין השפעה חיובית במיוחד על החברה.
ואלו רק 2דוגמאות
וגם מהזווית של החיל הבודד בשטחים, לפחות בזמני, הייתה השחתה. עצם זה שלחיילים צעירים ועייפים ניתן כח רב מול האוכלוסיה המקומית מוביל רבים מהם למעשים מבישים ברמה זו או אחרת. כמעט כל מי ששירת איתי לא יצא לגמרי נקי, והיחידה שלנו עוד הייתה מהעדינות
ישן 26-07-2016, 09:11
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
ברור שזה מתייחס לחברה בכלליות, אבל בדרך כלל הפרט מתייחס לעצמו כחלק מהחברה
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לאמירה אין משמעות של השחתה אישית של כל חייל אלא מתייחסת לחברה בכלל"

ולכן אם החברה הושחתה, אז גם הוא בוודאי חייב להיות מושפע מכך. ואתה מבין היטב על מה אני מדבר - מה שאתה מתאר אינה "השחתה" במובן אליו מתייחסת האמירה הנ"ל ישירות, כאל משהו מתועב שקורה רק בגלל הנוכחות שלנו בשטחים - הרי גם אם לא היה "כיבוש" היית רואה התנהגויות דומות מקרב האוכלוסיה במוקדי חיכוך אחרים, במעברי הגבול למשל.
בנוסף, זה לא שיש פה איזה משהו יחודי לישראל (ולא להיתמם, אלה שמשתמשים בביטוי הנ"ל מנכסים אותו לישראל בלבד) - גם שוודים יתעמרו בפועלים זרים, וגם הרגש של איסלנדי ממוצע יקהה לאחר שנים של עבודה בביקורת הגבולות. אין פה "השחתה", יש פה שחיקה - ועובדה שפלוגות שלמות של מילואימניקים שביצעו מחסומים בזמן השירות הסדיר שלהם, ובמילואים - לא מחפשים פועלים זרים ומבקשים מהם לראות "תסריך".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 26-07-2016, 09:41
מנהל

בכל הנוגע לעניין ההשפעה האישית זה עניין של מינון ונסיבות
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "ברור שזה מתייחס לחברה בכלליות, אבל בדרך כלל הפרט מתייחס לעצמו כחלק מהחברה"

בכל מדינה יש אכן תופעות של השחתה אצל מי שיש להם הכוח להתעמר בחלשים-כגון עובדי מעברי גבול וכו'. הבעיה היא שבישראל מדובר בשיעור גבוה בהרבה מהאוכלוסיה שלוקח בזה חלק, ולא מדובר באנשי מקצוע (כמו במקרה של פקחי גבול או שוטרים) אלא במי שהעיסוק הצבאי אצלהם הוא זמני וחולף (משרתי חובה ומילואים). חייל תותחנים בן 19 איננו בעל ההכשרה והניסיון של פקח גבול בן 35 בכל הנוגע לעבודה מול אוכלוסיה אזרחית. לכן הוא ייגרר ביתר קלות למעשים בעייתיים מבחינה מוסרית (להלן "מושחתים"). זה לא אומר בהכרח שכשהוא ייצא לחופשה או ישתחרר מהצבא הוא ימשיך לעשות דברים דומים אלא זה אומר שהוא כאדם כבר הרבה פחות "טהור" מכפי שהיה. כשאתה מבצע מעשים שליליים, זה הופך אותך לאדם יותר שלילי בהגדרה.
מבחינה פרקטית זו גם הסיבה שאני סבור (ולא רק אני) שבמידת האפשר את המגע עם האוכלוסיה האזרחית הערבית ביו"ש צריכים לבצע אנשי משטרה ולא אנשי צבא בסדיר ומילואים.

אגב, אני חייב לציין שאין דבר משחית יותר ממלחמה באופן כללי ולכן יש לי אישית בעיה עם המנטרה של "הכיבוש משחית". כל עוד קיים סכסוך מזויין תהיה השחתה והכיבוש הוא חלק מבעיית הקונפליקט באופן כללי.

בכל הנוגע להשחתה של החברה כחברה, אני סבור שזה שרובנו חיים בשלום עם קיומה של מערכת הפליה ממוסדת בשטחים בין יהודים וערבים מהווה מעיד על השחתה של החברה הישראלית.
ישן 25-07-2016, 11:56
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי יוספוס פלביוס השני שמתחילה ב "אני מה שנקרא "שמאלני" אז לא..."

האג'נדה - ימני חמום מוח שחובב את "הצל" מוציא להורג ערבי בגלל שהוא מוסת ומתבהם, מה שמצביע על "תהליכים מסוכנים בחברה הישראלית" ומנוגד לערכים שעליהם קמה המדינה. והכל כמובן בגלל הכיבוש המשחית.

התקשורת - מפרסמת את הסרטון הערוך במגמתיות, בלי להתייחס למה שקדם לו, שמה את כל הדגש על הירי ו"שוכחת" לחלוטין להתייחס לפיגוע, וכמובן מקדמת לכותרות נאומים של שר הבטחון והרמטכ"ל אשר מתייחסים לחייל כאשם ופושע עוד לפני שבוצע תחקיר אירוע וכבר מדברים על איך הידרדרנו מוסרית כחברה. יוצרת אווירה של עליהום כלפי החייל וכלפי כל מי שמעז להסכים איתו כאילו הם "מאיימים" על שר הבטחון לשעבר ועל קצינים בצה"ל.

בקיצור התקשורת רומזת לכולנו (ולבית המשפט) מה הדעה הנכונה שיש להחזיק בנושא אלאור עזריה, וכל מי שלא מסכים עם דעה זו הוא קיצוני ומסוכן.

אם אתה לא רואה את זה אתה מיתמם.

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 25-07-2016 בשעה 12:02.
ישן 25-07-2016, 12:07
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי יוספוס פלביוס השני שמתחילה ב "זאת אומרת שהתקשורת נגד משפט..."

אה? הסבר בבקשה. ובבקשה אל תשרוף אף אחד עד שתתקבל הכרעה בבית המשפט.

ולמען ההבהרה - התקשורת לא צריכה להיות "בעד" או "נגד" חייל ספציפי, לא מתפקידה להחליט האם הוא ביצע משפט שדה, פעל לפי פקודה, או היה מוסת ע"י ראפר עם עמוד פייסבוק.
בטח לא ליצור אווירה שהוא כבר אשם, לפני שהתנהל משפט. כנ"ל במשפטי רצח והטרדה מינית.

עיתונאות צריכה להביא ידיעות ועובדות, זה מקצוע קשה והכי קשה להישאר אובייקטיבי ולא לפרסם רק את העובדות המתאימות לדעה שלך.
מי שרוצה לפרסם את דעותיו בהתאם לאידיאולוגיה שלו מוזמן למדור ה"דעות".

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 25-07-2016 בשעה 12:12.
ישן 25-07-2016, 16:12
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "מה לגבי הסרטון, איזה דעה הוא מיצג ימין או שמאל?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בגירה
שהב"ט לשעבר ימין או שמאל?
המג"ד ימין או שמאל?
המ"פ ימין או שמאל?

מה שבטוח שמי שנאמן לאמת שלו או האוניברסלית יצא שמאלני בעינך, בתנאי שיצא נגד החייל הטיפש.

אההה...לא.
מי שמחזיק בדעות שמאלניות, לא משנה כמה מגוחכות, הוא בעיני אדם כמו כל אדם, אבל לא כל שטות שיוצאת מפה של אדם צריכה לזכות בסופרלטיבים כמו "אמת אוניברסלית" ו"הצבת מראה בפני החברה". הפוזה של הקדוש המעונה שמוכיח בשער את העם של הבבונים היא כל-כך אוסלו 93. התקדמנו מאז.
הבעיה שלי היא עם אנשים שחושבים שהם כאלו חכמים שהם חסינים למניפולציות, לא כמו הטפשים שמקבלים שטיפת מוח ובוחרים בימין שדופק אותם. לשיטתם של אלו, רק ביבי והדתיים עושים מניפולציות, ואילו כל הדיבורים על שלום וערכים אוניברסלים הם אמיתיים ומי שלא מסכים איתם הוא או בבון חמום מוח או ימני קיצוני מסוכן.
גם השמאלן הכי הזוי אף פעם לא מוצג כטיפש או "שנוי במחלוקת" שלא רואה איפה אנחנו חיים ומביא מחבלים לתוך הבתים שלנו,אלא בעל "אמת אוניברסלית" "ערכים" וכמובן בעל אומץ להציב מראה בפנינו. כל מי שמביע ביקורת קורא למחרת בעיתון שמנוהל "מסע הפחדה" נגד אותו שמאלני אמיץ.
מעולם לא קראתי בעיתון את צמד המילים "פעיל שמאל קיצוני" - תמיד זה "פעיל זכויות אדם", ואילו איש הימין תמיד יהיה קיצוני או שנוי במחלוקת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בגירה
אגב, הטענה הזו טיפשית מיסודה, שנים שעיתונים אלה פעלו ובכל זאת מהפך ב77.
מאז אנו חווים שלטון ימני רופס בכל תחום ועיניין, שאינו לוקח אחריות בעזרתם של נבערים מדעת
המאשימים את העיתונות, בג"ץ ובצלם ביצירת המציאות העגומה בה אנו חיים.

אני לא בשלטון, אני סתם אדם פרטי שקורא חדשות ואני רואה בקלות הטיה שמאלה בדיווחים בתקשורת המיינסטרים. אם זה ביבי זה רע, אם זו חלוקת ג'ובים במרכז הליכוד אז זה מדווח בהרחבה, ואם זה חלוקת ג'ובים נניח בקק"ל אז הס מלהזכיר לאיזו מפלגה שייך בעל הג'וב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:52

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר