לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-11-2004, 20:06
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
שום "משיכה ביד"
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אתה מעוות את הדברים לחלוטין"

אלימות היא אלימות היא אלימות. אין בשום פנים ואופן להכות ילדים. לא משיכה ולא נעליים. לא חוקי ולא ראוי.
ילד מחנכים במילים, דרך רעיונות וערכים. השיטה של מחנך דרך שבטו, בטרור והפחדה, אבד עליה הכלח ואין לה שום תקדים בעולם המערבי.

שימוש באלימות פיזית "סבירה" (איך אתה מגדיר "סבירה" ? זה נגמר ב"משיכה ביד" או יכול להגיע באופן "סביר" לסטירה מצלצלת שילד קטן בכיתה א' יקבל ממורה שהייתה קצת עצבנית באותו רגע, ופרקה את העול על הילד ?) היא כמובן לא הפתרון.
סביר להניח שקיימות שיטות אנושיות יותר להקניית ערכים כמו כבוד למרות, ושיש לפנות לפסיכולוגיה המודרנית דרך בעלי מקצוע שיפתחו תכנית חינוכית ראוייה. להכות את הילד לא יועיל לאף אחד. אולי לגברת פינקלשטיין, שתשמח להכניס כאפה מצלצת לנתוני מרותה במסגרת החוק החדש.

מפאת גילך אני מניח שהמחנך שלך נהג "למשוך אותך ביד", או לחלופין להצליף בך בשבטו, ואתה תוצר של חינוך שכזה, ולכן אתה תומך בו בכזו נמרצות... (תודה על ההרמה להנחתה ).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-11-2004, 20:47
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
התכוונתי לאנקורי קריות :)
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי asafdr שמתחילה ב "המממ"

בוא ננסח את זה כך:
למדתי 3 שנים בישיבה תיכונית של בני עקיבא שבה היו פונים למורים כ"המורה X" או "הרב Y", ועכשיו אני לומד שנה שניה בתיכון חילוני שבו פונים למורים(וגם למנהלת) בשמם הפרטי.
אף מורה לא מפחד מאף תלמיד אצלנו. אף תלמיד לא מניח יד על מורה.
אני לא מרגיש שהלמידה שלנו נפגמת בגלל זה(ויש לי בסיס לא רע להשוואה). רק בשביל הדוגמה: עוד שבועיים אנחנו מסיימים ללמוד נושא בפיסיקה שמלמדים בתיכונים "רגילים" חצי שנה...פי 2 מהר יותר.
למורה למחשבין קראתי ואני עדיין קורא בשמו הפרטי, ובבגרות קיבלתי 95...

אני ממש לא מרגיש שלקרוא למורים בשמם הפרטי ולא "כבודו" מפריע למשהו. בטח כשהם מבקשים שיקראו להם בשם הפרטי ולא "המורה"...
ישן 10-11-2004, 17:07
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
מידה סבירה של כח ?!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dododo שמתחילה ב "ח"כ פינקלשטיין: מותר למורה להשתמש במידה סבירה של כוח"

עוד הצעת חוק מגונה מבית מדרשה של הבהמה פינקלשטיין, פניה עקומים ודבריה סתומים, מהטרנד החדש של הצעות החוק הנוגדת את החירויות הבסיסיות של האדם והאזרח בישראל שבחרה לאמץ.

הצעת החוק של פרונקלשטיין נוגדת את הצהרת זכויות הילד, המקבעת בחוק את זכותו של הילד להגנה מלאה מפני כל צורה התעללות, התאכזרות, השפלה, הזנחה או ניצול - גופנית ונפשית.

החוק הבלתי-חוקי הזה מצטרף לגחמה הקודמת של פינקלשטיין בדבר עונש מאסר ליהודים ישראלים שנישאו במסגרת נישאים אזרחיים בחו"ל.

הכלבה המטורפת כנראה הציבה לעצמה אתגר - להאביד עד כמה שניתן את החקיקה הקיימת בדבר זכויות אדם ואזרח בישראל.
ישן 10-11-2004, 23:55
  dana26 dana26 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.03
מדובר פה בילדים
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "השכל הישר"

מה זאת אומרת השכל הישר?
ואם תקום המורה שהשכל שלא לא ממש ישר ותחליט שילד שקילל או התחצף ופגע בה ראוי לסטירה?
לדעתי כל הפעלת כוח פיזי זה מעשה משפיל שנעשה בגלל שהמכה חזק יותר מהמוכה,אין שום סיבה בעולם שאדם מבוגר יפעיל כוח על ילד.
(ואני לא מדברת במקרה שיש אלימות וחייבים לעצור את הנער המכה ולהפסיק את האלימות)

מקרה שהיה בכיתה של בני בשנה שעברה.
ילד בן 9,הפריע בכיתה,המורה אמרה לו לצאת הוא לא רצה,היא צעקה הוא צחק היא כל כך התעצבנה תפסה אותו ביד כנראה מתוך כוונה להוציא אותו בכוח אבל מפה לשם היא פשוט העיפה אותו מהכיתה הוא נזרק על הריצפה,היד התעקמה.
(ואני באמת מאמינה שהיא לא התכוונה לזרוק אותו בכוח)
לא נעים.
לו זה היה הילד שלך,היית רואה בזה הפעלת כוח סבירה שהתפקששה קצת?
אני אישית לא מוכנה שיהיה מבוגר אחד בעולם הזה שתהיה לו זכות חוקית להרים יד על הילד שלי.

מערכת החינוך פונה לאמצעים קיצוניים כאלו כי היא לא מצליחה להתמודד עם החריגים בצורה אחרת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:07

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר