לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-09-2016, 19:51
צלמית המשתמש של Musicman0
  משתמש זכר Musicman0 Musicman0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "הנדסת תוכנה זה המון דברים"

אני לא ממש יודע מה אמרת פה חח. יש הרבה מושגים שלא הבנתי.

זה הסילבוס של הנדסת תוכנה שתכלס אני לא מבין מה זה בכלל:

מבוא: משבר התכנה ", כדור הכסף "
מודלים לתהליך התכנה
פתוח תכנה מונעת מודלים (MDD)
שפות ויזואליות: UML ( זה רק הרחבה כי כולם לומדים ביחד בסמסטר א) דיאגראמות מעברי מצבים, רשתות Petri
מידות תכנה
הבטחת איכות
חוקי האבולוציה של תכנה (תורת Lehman)

ותקשורת ואבטחת מידע זה:
הקורס יתרכז בנושאי אבטחת מחשבים (מערכות הפעלה), אבטחת רשתות תקשורת מחשבים והתקפות ברמת
האפליקציה.
• נושאים:
1 .מבוא.
2 .כתיבת קוד בטוח – עקרונות תכן לכתיבת קוד בטוח.
3 .קריפטולוגיה שימושית.
4 .החלפת מפתחות ו-PKI.
5 .בקרת כניסה – פרוטוקולי response challenge סיסמא חד פעמית, פרוטוקול EKE ,קרברוס.
6 .איומים ברשת מחשבים – התקפות בשכבת ה - MACובשכבת ה . IP -
,(inspection deep packet) לעומק חבילות ניתוח, stateful ו -stateless ,רשתות תכן – Firewalls 7.
שרתי proxy.
.8 IPsec – פרוטוקול אבטחה ליצירת חיבורים מאובטחים (ורשתות וירטואליות פרטיות).
9 .אבטחת רשתות אלחוטיות, פרוטוקול WEP ,פרוטוקול WPA- ו 1.802 X
.10 SSL – פרוטוקול אבטחת תעבורה מבוסס סרטיפיקטים.
11 .חישוב אמין בסביבת תקשורת לא אמינה.
12 .מחשוב ענן.
13 .פרטיות ברשתות – שיטות מעקב אחרי משתמשים, דרכים לחסום אותן, גלישה אנונימית TOR.

מה מהם נשמע באמת חשוב?..

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-09-2016, 20:11
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Musicman0 שמתחילה ב "אני לא ממש יודע מה אמרת פה..."

האבטחת מידע בלי לחשוב פעמיים.

אני לא צחקתי לגבי הנדסת תוכנה.
יש בהנדסת תוכנה שני חלקים:

1. תהליך העבודה ( cmmi ,iso some lie , waterfall, scrum, agile, kanban ) וכו. זה בולשיט ששייך בכלל להנדסת תעשייה וניהול, ואפילו לא שייך לניהול תהליכים, אלא לניהול פרופר. לומדים את זה מכמה מאמרים באינטרנט בשבוע - את כל התורה. ואין לזה שום קשר או דמיון להנדסה.

2. איך תאכלס מפתחים תוכנה (יזום, אפיון, ארכיטקטורה, עיצוב, פיתוח, בדיקות, אינטגרציה, וכו' וכד') . כלומר איזה תהליך ואיזה תוצרים ושלבים צריך בשביל לייצר תוכנה בתכלס. זה הרבה יותר חשוב. אבל גם את זה אפשר ללמוד לבד, בקלות יחסית. הצד הזה הרבה יותר דומה להנדסה, אבל לא.

בשביל להיות הנדסה, וזה תקף לשני הסעיפים, כל הבולשיט הזה צריך להיות מתוקף במחקר, ובתאוריה, או לפחות בניסיון, ולא להשתנות פעם ב7 שנים.

הנדסת בניין זה הנדסה. כנ"ל מכונות. תוכנה זה משהו בין אומנות (art) לאומנות (craft).

ישן 19-09-2016, 20:25
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "האבטחת מידע בלי לחשוב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
האבטחת מידע בלי לחשוב פעמיים.

אני לא צחקתי לגבי הנדסת תוכנה.
יש בהנדסת תוכנה שני חלקים:

1. תהליך העבודה ( cmmi ,iso some lie , waterfall, scrum, agile, kanban ) וכו. זה בולשיט ששייך בכלל להנדסת תעשייה וניהול, ואפילו לא שייך לניהול תהליכים, אלא לניהול פרופר. לומדים את זה מכמה מאמרים באינטרנט בשבוע - את כל התורה. ואין לזה שום קשר או דמיון להנדסה.

2. איך תאכלס מפתחים תוכנה (יזום, אפיון, ארכיטקטורה, עיצוב, פיתוח, בדיקות, אינטגרציה, וכו' וכד') . כלומר איזה תהליך ואיזה תוצרים ושלבים צריך בשביל לייצר תוכנה בתכלס. זה הרבה יותר חשוב. אבל גם את זה אפשר ללמוד לבד, בקלות יחסית. הצד הזה הרבה יותר דומה להנדסה, אבל לא.

בשביל להיות הנדסה, וזה תקף לשני הסעיפים, כל הבולשיט הזה צריך להיות מתוקף במחקר, ובתאוריה, או לפחות בניסיון, ולא להשתנות פעם ב7 שנים.

הנדסת בניין זה הנדסה. כנ"ל מכונות. תוכנה זה משהו בין אומנות (art) לאומנות (craft).

אכן יש מספר ספרים שמסבירים את הכל מ א ועד ת לא כולל מאמרים ברשת בחינם.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 20-09-2016, 16:26
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "לא. אם הוא רצה להיות מפתח..."

רק שמימוש חתימה דיגיטלית עם RSA זה משהו שמתכנת יכול למצוא ב-2 דקות של חיפוש ולהבין ב10 דקות של קריאה, בסופו של דבר אם יישב מולך מישהו עם ניסיון שלא יודע את זה מול מישהו שרק יצא מהלימודים ויגיד לך "כן, מימשנו משהו כזה כתרגיל כיתה" אני בספק שתבחר בשני.
התואר הוא (עדיין) רק מקפצה בגלל 2 סיבות:
1. אתה "מתחרה" עם אנשים שיוצאים מהצבא עם 5-6 שנות ניסיון שאין להם תואר
2. עולם הפיתוח משתנה לך על בסיס שנתי עם מספיק זעזועים

ולכן התואר (עדיין) שווה קצת פחות מניסיון, אבל אם זה מה שייתן לך למצוא עבודה מהר יותר - קח את המסלול הקל יותר (או לפחות המעניין יותר - כי אנחנו פה ליהנות) ותשלים פערים בלימוד עצמי, שזה גם-ככה מרבית העבודה.

לפחות בעיני, אני כן מבין אותך אבל קשה לי להסכים, מתנצל

ישן 20-09-2016, 18:34

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "רק שמימוש חתימה דיגיטלית עם..."

אבל לא השוותי תואר לניסיון...

זה מאוד רחוק מהמציאות:
ציטוט:
רק שמימוש חתימה דיגיטלית עם RSA זה משהו שמתכנת יכול למצוא ב-2 דקות של חיפוש ולהבין ב10 דקות של קריאה

לא התכוונתי להשתמש בספריה או לעשות קופי פייסט.

בעיני, מפתח תוכנה, שיכול לבוא להסביר ולנתח את המתמטיקה מאחורי RSA, איזה מתקפות יש עליה, מה חוזק הצופן, מדוע, ואיך הוא משתווה להצפנה סימטרית, יודע להסביר את הפרוטוקול הקריפטוגרפי (חתימה דיגיטלית), בצורה מפורטת ומנומקת, יודע לתכנן אלגוריתם שיממש את זה, יודע להסביר למה האלגוריתם היעיל נכון מתמטית, ויודע לממש את זה בקוד מכלום. ראוי להתקבל לכל משרת פיתוח תוכנה.

מישהו שיודע לצייר ריבועים ב UML, להסביר לי על מחזור חיי תוכנה, וכאילו עשה פרוייקט ב AGILE, חוסך לי איזה שיחה של שעתיים... פסדר...

ישן 20-09-2016, 19:56
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
מגייסים הם עצלנים
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אבל לא השוותי תואר..."

הם לא יטרחו להכיר אותך לעומק, ולהכיר את רמת התכנות שלך.
מעטים יבקשו ממך לכתוב קוד כזה בשעתיים, או לעשות ניתוח מתימטי.
אם אצלם עובדים בagile הם יעדיפו תוכניתן שמכיר את המתודולוגיה, ויודע לענות על שאלות לגביה.
ומי שלא מכיר - יענה על שאלות שלהם לא נכון, כי הם יוצאים מקונספציה שהשיטה הזו עובדת הכי טוב, אחרת לא היו בוחרים בה.
אבל אם הם לא מעורים בתיאוריה - הם לא באמת יוכלו להסביר למה לדעתם עובדים בצורה מסויימת.
זה מה שקרה לי באינטל.

מצד שני,
אם הם צריכים לעבוד עם ענן, ויש מועמד שכתב פרוייקט תואר עם ענן - יחטפו אותו.
אם הם לא ימצאו כזה, ותגיד שאתה לא מבין בזה, יחפרו לך על נושא אחר, שאתה כן טוען שאתה מבין בו.
ולהניח שתדע את חומר הקורס ברמה כזו שתצליח לעמוד בחקירה כזו - זה לא סביר לבוגר טרי.

כשאני ראיינתי למשל, פשוט שאלתי שאלות על בעיות שנתקלתי בהם, ושאלתי איך היו פותרים את הבעיה.
מי שפתר בקלות דברים שהסתבכתי איתם - הרשים אותי.

מי שלא יודע לצייר UML, ילמד.
זה לא מסובך.
אבל מי שיתעקש לעבוד לא מסודר כמו שהוא עשה בתואר:
תמיד יהיה תוכניתן חאפר.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 20-09-2016 בשעה 20:01.
ישן 25-09-2016, 18:29
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. אני תמיד שאלתי שאלות..."

אחלה, אבל אלו לא דברים שתלמד במסלול של אבטחת מידע,
"תכנן לי צ'אט" תלמד בקורס java בסיסי (או שזה היה אצלי ככה רק?) ותקבל רגע די נחמד לגבי זה ב"מבוא לתקשורת"
אלגוריתמים - קורס לוגיקה נותן לך בסיס טוב ומשם כל מסלול מערכות ספרתיות --> אלגוריתמים --> חישוביות נותן לך כלים לבצע פעולות במסגרת חוקים נוקשה, הכול חלק מהבסיס של תואר "כלשהו" במחשבים, ומשם - עדיף לך לסיים את התואר כמה שיותר מהר כדי שתוכל להתחיל לצבור ניסיון מעשי, אני לא רואה למה ללכת על המסלול ה"קשה" יותר רק כדי לסמלץ מצב של עבודה - שגם ככה לא יהיה טוב מספיק ולא תורם לך כמו למצוא עבודה באמת

כמו שאמרת בעצמך קודם, אין מה להשוות בין תואר לניסיון, אז אם אנחנו מסכימים שהניסיון שווה יותר - למה ללכת על המסלול הקשה יותר? לך על מה שמעניין ובא לך יותר בקלות כדי לצלול לעבודה מהר יותר (ולא - אני לא ממליץ על קורסי "בוא תהייה מתכנת בחודשיים", זה באמת רע!)

עריכה:
לחצתי על תגובה במקום הלא נכון, מתנצל

נערך לאחרונה ע"י קוביבי בתאריך 25-09-2016 בשעה 18:30. סיבה: אני צריך ללמוד לשרשר
ישן 25-09-2016, 17:34
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אבל לא השוותי תואר..."

אתה אומר את זה כמגייס מפתחים באופן כללי או כמגייס ספציפית לפיתוח אלגוריתמי הצפנה?
יש הבדל בין book smart - שזה מה שאתה מחפש (מישהו שלמד איך החלפת מפתחות, הצפנה סימטרית, PGP עובד) לבין מישהו שמסוגל ללמוד דברים חדשים ושיש לו גישה נכונה.

היה לי ראיון לא מזמן שבו שאלו אותי בשאלון מקדים בטלפון עם אילו דברים אני לא מתעסק וכשהגעתי לראיון אמרו לי "אז... אתה לא מכיר nodejs, מצויין, הנה gruntjs, יש לך סביבה - תלמד אותה ותעשה 1, 2, 3 - יש לך שעה, go!"
ואחרי זה ישבנו ועברנו על איפה נתקעתי, מה נעשה, מה חסר ומה החשיבה מאחורי.
זה מלמד על הבן אדם הרבה יותר מאשר כמה הוא זוכר מהתואר (ובטח שהרבה פחות מוכוון פרוטוקולי הצפנה או מודל OSI וכו')

הכול תלוי כמובן למה אתה מחפש וברור שצריך לראות שהאדם עונה לדברים שאתה מחפש, אבל ספציפית תכנון אלגוריתמים זה גם משהו שלא תחפש בהכרח מהנדסי תוכנה אלא בעלי תואר שני במתמטיקה.

או... שאני פשוט אומר את זה כי אני יודע שראיון אצלך אני לא אעבור - הזכרון שלי שווה לתחת לפעמים, אבל למי שיש את החשיבה ה"נכונה" והיכולת להרגיש בבית עם טכנולוגיות שלא התעסקת איתן, לטעמי, זה ה skill החשוב יותר

ישן 25-09-2016, 17:49

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "אתה אומר את זה כמגייס מפתחים..."

משרת פיתוח כלשהיא... מצד שני, לא הייתי שואל על קריפטו בראיון. גם לא מלמדים ברמת ההעמקה שדיברתי עליה בתואר ראשון. לרוב הבוגרים אין סיכוי להתמודד עם מה שפרטתי למעלה.

לא יודע אם היית עובר אצלי או לא, אבל שכל, מעניין אותי יותר מידע...

יכולת לימוד עצמי זה משהו מאוד חשוב בעיניי, אבל זה משהו שמאוד קשה לבחון בראיון. זה תהליך שלוקח ימים - שבועות. הביצועים של מישהו במבחן כזה יכולים להיות מאוד רחוקים מהיכולות שלו...

-
ציטוט:
1. אני תמיד שאלתי שאלות אלגוריתמיקה... או כל מיני תכנן לי צ'אט.

ממש לא התכוונתי לדברים שזוכרים מהתואר, אלא ללפתור איזה בעיה מקורית, או לעשות דיזיין או משהו כזה...

ישן 20-09-2016, 11:17
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
זה תלוי מאוד באיכות הקורס
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Musicman0 שמתחילה ב "אני לא ממש יודע מה אמרת פה..."

בתואר הראשון היה לי קורס הנדסת תוכנה שהיה בזבוז זמן מוחלט: התמקדות בטכניקות מסויימות (איך כותבים UML ומשרטטים תרשים זרימה שידענו עוד קודם, תיאוריות וכלים משנות ה80).

בתואר השני היה לי קורס מתקדם בנושא - שהיה מדהים, נכנס מאוד לפרטים, ובעצם הבהיר לי (בתור מי שעבד 4 שנים באינטל עד אז) למה פיתוח תוכנה מתנהל בצורה מסויימת.

ללא הבנה מהי הנדסת תוכנה, תוכניתן יודע לעבוד נהדר לבד ולהרים מערכת דמו קטנה וחמודה,
לא איך להשתלב בפרוייקט תוכנה רציני.

לכן חשוב להבין מה איכות הקורס:
אם הוא לא היה מדהים, לך על קורס תקשורת ואבטחת מידע.
שנראה מאוד עדכני ושימושי.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 20-09-2016 בשעה 11:20.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:54

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר