לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-09-2016, 20:25
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "השניה גם אוסלו? או שהיא בעקבות משהו אחר? על מי אתה מתלונן?"

בוודאי שהאינתיפאדה השנייה היא בעקבות אוסלו. ואכן העובדה ששלטון הימין הניח לפלשתינים להשתולל במשך שנה וחצי עד שהוחל במהלך לפירוק המפלצת שצמחה בשטחי A היא חרפה מוסרית. להגנתו של של שרון וממשלתו ניתן להגיד שאבן שזרק טיפש אחד לבאר גם אלף חכמים יתקשו להוציא. להזכירך,גם אחרי שיהודים נטבחו בהמוניהם ברחובות ובאוטובוסים לפעמים על ידי,ולפעמים בהסכמה שבשתיקה,של הפרטנרים לשלום - עדיין הנשיא בוש הכריז ש''מספיק זה מספיק'' וכפה על צהל נסיגה משטחי A התוצאות לא איחרו לבוא ובמבצע ''דרך נחושה'' היה צורך לכבוש מחדש את שטחי A. רק ההשתלטות מחדש של צהל על שטחים אלה הובילה להפסקת הפיגועים ולחיסול האינתיפאדה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-09-2016, 20:55

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "את המבצע הזה ממשלה ימנית דחתה עד הרגע האחרון"

ייתכן,אין לי עניין מיוחד להגן על הרפיסות שהימין אכן מגלה לעיתים אבל צריך גם לזכור את הבעיות שנוצרו בעקבות הלחץ הבין לאומי על ישראל שלא להפר את התחייבויותיה מהסכמי אוסלו,חלק מהדאבל סטנדארט המוכר נגד היהודים שאתה מפגין בצורה מרשימה בדיון המקביל בתחתית האשכול.
בכל מקרה,מה שבאתי להראות הוא שהסכמי אוסלו היו מהלך מזיק וקטלני,לפחות בצורה חסרת הזהירות שבה הם בוצעו.
ואגב,מי שבפחדנות מבישה נמנע מלהנחית מכה על החיזבאללה אחרי שזה חטף שלושה חיילי צהל היה אהוד ברק.מגדולי חסידי ז'בוטינסקי,כידוע.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 28-09-2016 בשעה 21:16.
ישן 28-09-2016, 11:41
צלמית המשתמש של בגירה
  בגירה בגירה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.08
הימין כשהוא מדבר על מורשת מנהיגים צריך להיזהר כפליים במנהיגיו
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "יהי זכרו ברוך"

כגון בגין למשל.
-ברח והבריח את אשתו יחד עם קופת התנועה מפולין והשאיר את חניכיו להירצח בציפורני הנאצים.
-ערק בשיא קרבות הבלימה באל עלמיין מצבא אנדרוס.
-תלה שני סרג'נטים בריטים חפים מפשע ויצר אנטגונים בצבא הבריטי לישוב העברי.
בכך הביא למותם הישיר של מאות לוחמים יהודים עקב העברת נשק ובסיסים לערבים.
ראש לבוגדי אלטלנה אחראי ישירות לרצח שלושה חיילי צה"ל
-הראשון לישם אדמה תמורת שלום
-הראשון לעקור ישובים
-הראשון לגרש יהודים
-הראשון להכיר בזכותם של הפלסטינים במדינהה
-הראשון לחתום על הסכם בערבות בין לאומית ולהפרו כאחרון הנוכלים

יאמר לזכותו שבערוב ימיו הבין שטעה והטעה והלך הביתה
ישן 28-09-2016, 11:44
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
לא יודע מי זה הימין ומי הם מנהיגיו
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "הימין כשהוא מדבר על מורשת מנהיגים צריך להיזהר כפליים במנהיגיו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בגירה
כגון בגין למשל.
-ברח והבריח את אשתו יחד עם קופת התנועה מפולין והשאיר את חניכיו להירצח בציפורני הנאצים.
-הראשון לעקור ישובים
-הראשון לגרש יהודים

יאמר לזכותו שבערוב ימיו הבין שטעה והטעה והלך הביתה

אצלי למשל ליכוד זה מזמן לא ימין- מי שתומך בגירוש יהודים לא יכול לקרוא לעצמו ימני.
עם זאת כל הניתוח שעשית לבגין עכשיו הוא לא יותר מגיבוב שטויות עם ניחוח דמגוגיה קלה. למרות זאת- מקבל חלקית, בגין לא הדמות הנערצת עלי ובטח לא הבן שלו שמחלק חצי נגב לגונבי סוסים חינם.
ואם אתה מעוניין להטיל רפש גם בשרון ונתניהו אני לא אעצור בעדך,לא מייצגים אותי.

ישן 28-09-2016, 12:45
צלמית המשתמש של maorhag

אויש מה הקשר להיסטוריה? הכל פרשנות מעוותת
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "לכתוב כתוכי דמגוגיה לא מפריח את האמיתות הכואבות שכתבתי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בגירה
אולי הוא סתם עלה לארץ כמו רבים? אני יכול פשוט לקרוא לזה "ציונות" כן כן, הדבר הזה ששכחתם בשמאל.
לא מכיר,אלמד.
חפים מפשע זה מונח יחסי, הייתי אומר שהוא יצר הרתעה אצל האויב בזמן מלחמה על ידי הריגת חיילי אויב, נשמע יותר טוב לא?
או שבכך הביא להרתעה?
אחחח איזה כיף זה לעוות את ההיסטוריה כשנוח. אם זכרוני לא בוגד בי היה זה חביבכם רבין שירה ללא אבחנה שם,לא?
אכן שותף לביקורת. רק מה פתאום לשמאל זה מפריע?
-הראשון לעקור ישובים
כנ"ל
-הראשון לגרש יהודים
כנ"ל
כנ"ל
להפר אותו? תפנה אותי בבקשה....

הנה בקצרה איך מרחת עובדות לפי רצונך. בכל מקרה כרגע עוד לא נחצו קווים אדומים שמצדיקים את הפלת הממשלה, הבית היהודי אכן לא יקבלו את הקול שלי עוד אם עמונה תפונה והממשלה הזו תשרוד.
מה שבטוח זה שהדבר היחיד שמצאת על הבית היהודי זה שהם עדיין יושבים בממשלה.
הם לא הבטיחו לבוחריהם דבר אחד ועשו ההפך הגמור כפי שנהוג בליכוד,הם לא תמכו בפינוי שטחים,שחרור מחבלים, כניעה לאויב ושאר הפנינים שמספקים לנו מדי פעם חברי הליכוד ופטרוניהם בשמאל.

ישן 28-09-2016, 13:04
צלמית המשתמש של בגירה
  בגירה בגירה אינו מחובר  

תגובה די דומה לרפיסות של ממשלת הימין דהיום כולל הבית היהודי
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אויש מה הקשר להיסטוריה? הכל פרשנות מעוותת"

כבר ראינו איך בנט זונח את השיוויון בנטל, את האחי המשרת במילאוים והליבה לטובת כיסא נוח בממשלה.

בגין לא עלה סתם ככה ארצה, הוא היה מפקד תנועת בית"ר בפולין וברח עם אישתו וקופת התנועה לרוסיה,
בהפקירו את מאות מחניכי בית"ר להירצח מצפורני הצורר הנאצי.

בברה"מ נתפס והושב בכלא בחשד לריגול, הוצב לו תנאי כלא או שרות בצבא אנדרוס (צבא פולין החופשית)
תחת הנהגה בריטית, הוא ניאות לשרת ועם הגיעו ארצה ערק בעיצומם של קרבות הבלימה באל עלמיין.

לא יצר הרתעה אלה אנטגוניזים אצל החייל הבריטי, שמאותו הרגע שכח את המרד הערבי והעוינות וניאות באופן פרטי או בפקודה לסייע לאוייב הערבי בנשק תחמושת ומוצבים שולטים.

הביא באופן ישיר, אתן לך דוגמה, משטרת לטרון הועברה אחר כבוד לליגיון הערבי ואת השליטה על הדרך לירושלים. אתה צריך הרחבה על כמות ההרוגים בשחרור הדרך לירושלים והכישלון בכיבוש משטרת לטרון?

על אלטלנה היו מורדים בזויים שלא נאותו להוראות ממשלת ישראל. גם כשניתנה להם הזדמנות בחוף ויתקין הם התעקשו ופתחו באש על חיילי צה"ל ורצחו שלושה מהם ז"ל. אחד מקציני צה"ל היה יצחק רבין הי"ד ז"ל.

למה שיפריע לשמאל אם לך כימני נלהב זה לא מפריע?

כנ"ל

כנ"ל

כנ"ל

שמעת מימיך על הסכם האוטונומיה שחתם עליו בגין בקמפ דיויד? אם לא תרשה לי להכיר לך אותו
http://www.knesset.gov.il/process/a...frame.asp?id=22

היחידי שלא מגבה את דבריו בעובדות הוא אתה, מה שנקרא למרוח.
ישן 28-09-2016, 14:06
צלמית המשתמש של maorhag

עד כאן לא חידשת מי יודע מה עובדות,פשוט פירשת אותם איך שנוח לך.
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "תגובה די דומה לרפיסות של ממשלת הימין דהיום כולל הבית היהודי"

חוץ מהקטע שאלטלנה פתחו באש, לא מכיר את זה, מחכה עדיין למקור.
ויש המון דברים שניתן לפרש פוליטיקאים, שורה תחתונה בנט עוד לא בגד במובהק באידאולוגיה שלו (לא שאני כל כך בטוח שהוא לא יעשה את זה, אבל עד אז חכה) בניגוד לביבי ולשאר "מנהיגי" הימין שפשוט משקרים לבוחר פעם אחר פעם. לא מכיר תחום שבנט אחראי עליו ופעל בניגוד למצע שלו, מה שכן אתה יכול להתלונן שלא הפעיל מספיק כוח בנושאים שהוא לא אחראי עליהם- כאן זה כבר שיקולים פוליטיים על מה מפילים ממשלה ועל מה לא.

ישן 28-09-2016, 17:46
צלמית המשתמש של maorhag

הוא אשר אמרתי
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "במציאות שאני חי בה בנט לא הפיל את הממשלה למרות"

הוא רק לא הפיל, אבל בוודאי שלא תמך.
כל הטענות שלך הם "לא הפיל את הממשלה" , ואני מסכים שבקווים אדומים ראוי ונכון להפיל את הממשלה (עמונה למשל) אבל איך שלא יהיה לא מדובר בתמיכה בשום דבר נגד המצע שלו, האיש מעולם לא אמר לבוחריו א והצביע אקטיבית ב, כשזה יהיה (כמו אצל כל השקרנים מהליכוד) אני ישר אנטוש אותו מידית.
בכל מקרה אני לא ממצביעיו האדוקים,אבל לתת לו קרדיט צריך.

אתגר: תן לי עוד מפלגה אחת בימין ששומרת על קוו עקבי ורציף בדיעות שלה ומצביעה (בעצימות משתנה אבל עדיין) בדיוק כפי שהבטיחה לבוחריה?

ישן 28-09-2016, 19:25

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "לבריטים מעצם היותם הריבון בארץ ישראל הייתה זכות לעשות כל שעל רוחם בהתאם לחוק הבריטי"

האוטו אנטישמיות שלך מחליאה.
לבריטים לא היה שום קשר לארץ ישראל,זאת מעולם לא הייתה ארצם והצידוק היחידי לשליטה שלהם בה הייתה העובדה שהם התחייבו להקים בה בית לאומי לעם היהודי. הם בגדו בהתחייבות שלהם לחבר הלאומים ולעם היהודי,הם מנעו מיהודים לעלות לארצם והשאירו אותם להישחט באירופה - בכך הם הפכו לשלטון כיבוש ולמטרות לגיטימיות.
הטענה שלהם הייתה זכות לרצוח לוחמים יהודים שפעלו נגד מטרות צבאיות מובהקות ואילו לחבריהם של לוחמים אלו היה אסור לנקום את דם חבריהם ולמנוע מהבריטים לשפוך דם יהודי נוסף, כי ''הבריטים היו הריבון בארץ'' היא טענה צינית ומרושעת. אתה מטיל בוץ בגיבורים שאתה לא מגיע לקרסוליהם,תתבייש.
ישן 28-09-2016, 20:00
צלמית המשתמש של בגירה
  בגירה בגירה אינו מחובר  

אוטו אנטישמיות?! אתה לא חושב שאתה מגזים
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "האוטו אנטישמיות שלך..."

הבריטים כבשו את הארץ הזו מידי הטורקים שכבשו אותה מהממלוכים שכבשו אותה מהצלבנים
שכבשו אותה מהערבים שכבשו אותה מהביזנטים שכבשו אותה מהרומאים
שכבשו אותה מימנים קיצונים חסרי שכל ובינה
ששמו את ארץ והעם על הימור הזוי של גאולה בשם אלוהי ישראל שלא עמד באף הבטחה שלו.
זה שמיחסים לא את ספר הספרים בו מובטח לנו היהודים להיות לגוי גדול ואת הארץ הצחיחה הזו.

בדיוק כמו הטמבלים של היום המאשימים כל מי שלא חושב כמוהם באוטו אנטישמיות באופן מעורר גיחוך.

אגב, בור ועם הארץ הלח"י והאצ"ל הרגו אזרחים חפים מפשע לרוב...ראה את פה.
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9...%A7%D7%95%D7%A7
ישן 28-09-2016, 20:34

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "שוב עד שתתחיל להבין, הריבון היה השלטון הבריטי וללוחמי המחתרות לא הייתה"

גם הנאצים היו הריבון בפולין הכבושה. כל זכות מוסרית שהייתה אולי לבריטים על ארץ ישראל הייתה מכח הבטחתם להעניק מדינה לבעלים האמיתיים של הארץ. הזכות הזאת אבדה להם ברגע שהם הפרו את הבטחתם ובכך הפכו את מוסדות השלטון שלהם ואת חייליהם למטרות לגיטימיות. ההתנגדות האלימה לכיבוש שלהם שלהם הגיע גם מההגנה,לפחות לזמן קצר.
ההשקפה שלך לפיה לבריטים היה מותר להוציא להורג ''טרוריסטים'' יהודים שנפלו בשבי במהלך פעולה נגד מטרות צבאיות ואילו היהודים היו אמורים בתגובה לשתוק ולתהכופף בפני ''הפריץ'' הריבון בארצם שלהם - מעוררת חלחלה. בושה שיהודי מתבטא כך.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 28-09-2016 בשעה 20:36.
ישן 28-09-2016, 20:54

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "לא, הם היו כובש שכבש מדינה בשם פולין ולא חלק מאימפריה קולוניאלית"

כמו שאמרתי,הכובש מכובש עדיין כובש. בין אם הארץ שייכת ליהודים ובין אם היא שייכת לפלשתינים לבריטים לא הייתה שום זכות להחזיק בה בכוח אלא אם כן הם באים לייצג את התביעות של מי שהארץ שייכת להם באופן היסטורי. ברגע שהם בגדו בהבטחתם הזכות היחידה שלהם על הארץ הייתה מכוח הכוח. ועל כוח זה לגיטימי ומוסרי להשיב בכוח. כמו שעשו בעיקר האצל והלחי,אבל גם ההגנה.

והמנדט שהבריטים קיבלו מחבר העמים היה על תנאי ש''שהממשל המנדטורי יהיה אחראי על ביצוע ההכרזה שניתנה במקור בשני לנובמבר 1917 על–ידי ממשלת הוד–מעלתו הבריטי, ואושררה על ידי יתר מעצמות הברית, לצורך הקמת בית לאומי לעם היהודי בפלשתינה'' - הבריטים בגדו בעם היהודי ובמנדט שניתן להם ובכך שללו כל לגיטימיות מהשלטון שלהם בארץ שהפך לשלטון כיבוש קולוניאלי. ליהודים הייתה זכות להתקומם נגד הכיבוש הזה בדיוק כמו שהייתה להודים ולאירים - אם אתה לא מכיר בכך אתה פשוט לא מקבל את הנחות היסוד של הציונות וזה כבר סיפור אחר לגמרי...

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 28-09-2016 בשעה 21:01.
ישן 29-09-2016, 07:04
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
רצח שבויים הוא עניין דוחה ונפשע גם אם המלחמה שלך צודקת מאין כמוה
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "הסרג'נטים הבריטיים היו חיילים..."

ובנסיבות העניין זה היה במיוחד דוחה ונפשע שכן:
שני הסמלים היו ידידי היישוב היהודי (אחד מהם היה יהודי והוא או חברו כתב לאימו מכתבים שבהם הביע את אהדתו לעניין הציוני), ושימשו מודיעים של הש"י (ארגון המודיעין של ההגנה) תוך סיכון עצמי רב. הם נחטפו לאחר שהגיעו לפגישה עם המפעיל שלהם.
בציניות אינסופית האצ"ל בהודעתו הרשמית לאחר רציחתם טען שהריגתם הייתה מוצדקת בין השאר משום שהיו "מרגלים בלבוש אזרחי". זה היה נכון רק שהם ריגלו בעבור היישוב היהודי ולא נגדו

ועוד משהו- השהות הבריטית בארץ ישראל הייתה "חוקית" לחלוטין שכן הם עשו זאת בהתאם למנדט שקיבלו מחבר הלאומים. ואני שם את ה"חוקי" במרכאות כי כל הנושא של חוק בינלאומי הוא מאוד לוט בערפל.
ישן 29-09-2016, 07:43
מנהל

מרוב זה היה יעד צבאי נהרגו בעיקר אזרחים...
בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "נו באמת... מדובר היה ביעד..."

אני מבין שאם מחבלים ערבים היו מפוצצים את הקריה (יעד צבאי יותר מובהק ממלון המלך דויד) 30 דקות אחרי שהעבירו אזהרה לאחד המפקדים במקום אז היית מאשים את אותו מפקד, והמחבלים היו סבבי בבה מבחינתך? לא נראה לי.
ולמה אני מצפה? שיבחרו יעד שאין בו אזרחים (וכל המחתרות ידעו לעשות מבצעים מאוד מאוד מרשימים נגד יעדים כאלה) או שיפוצצו בשעה שאין בבניין אזרחים ולא באמצע שעות העבודה, כשהבניין מלא בעובדי מנהלה אזרחיים , ואזרחים שבאים לקבל שירותים כאלה ואחרים. ואגב, יצחק שדה טען שההסכמה הייתה שהבניין יפוצץ בשעות הלילה והוא קיבל כעלבון אישי את זה שהבניין פוצץ בשעות היום. יכול להיות שהוא שיקר ויכול להיות שאנשי האצ"ל שמכחישים זאת משקרים.
ישן 29-09-2016, 14:21
מנהל

איזה שכן לא חף מפשע? הפקיד היהודי או האזרח היהודי שבא לקבל אישור זה או אחר?
בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אוי לרשע ואוי לשכנו,במיוחד אם..."

יודגש כי מבין כלל ההרוגים בפיגוע הבריטים בכלל (ונעזוב רגע את תפקידו של כל אחד) היו מיעוט. כל השאר היו יהודים וערבים ארץ ישראלים שהיו מועסקים רובם ככולם בתפקידים אדמיניסטרטיביים אזרחיים (במחלקות המשפטיות, הפיננסיות וכו' של ממשלת המנדט) או באו לקבל שירותים אדמיניסטרטיביים. פירוט חלק מההרוגים היהודיים בפיגוע ילמד משהו על אופי המקום והאנשים שעבדו בו (רמז-לא חיילים ולא מרגלים):
אריה באום, בן 37 במותו, היה עוזר אדמיניסטרטיבי למזכירות ממשלת המנדט
יהודה מירמלשטיין, תושב עפולה בן 22 במותו. הפיצוץ אירע בעת שהוא שהה במקום על מנת לסדר את המסמכים הדרושים עבור נסיעתו המתוכננת לאיטליה לשם לימודי רוקחות.
קלייר רוסו, בת 19 בלבד במותה, פקידה במזכירות הראשית של ממשלת המנדט
לאה בכרך, בת 40 במותה, הייתה פקידה במזכירות ממשלת המנדט
אברהם חיים נתן אלבק, בן 21 במותו, עבד במשרד עו"ד בירושליים ושהה בבניין בזמן הפיצוץ בשליחות המשרד שלו
זאב וילהלם גולדשמידט, בן 43 במותו, משפטן שתפקידו היה "סגן מנסח החוקים במחלקת התובע הכללי" של ממשלת המנדט
יהודה ג'וליוס ג'ייקובס, בן 54 במותו, היה סגן ראשון למנהל האוצר הממשלתי המנדטורי
שלמה זיגפריד הופמן, בן 42 במותו, מתקין טלפונים במסגרת מחלקת העבודות הציבוריות של המנדט
שולמית הלרשטיין מרכס, בת 32 במותה, הייתה כתבנית במשרד היועץ המשפטי של ממשלת המנדט
שמואל ישעיה, בן 47 במותו. נהרג בפיצוץ עת שהה במלון במסגרת עסקיו
ויקטור נסים לוי, בן 53 במותו, סרן לשעבר בגדוד העברי, נהרג במלון שבו שהה במסגרת תפקידו כעוזר ראשי של המזכיר הפיננסי של ממשלת המנדט

לגבי שאלת פיצוץ המלון בלילה: אין ספק שזה היה יותר מסובך אבל האצ"ל היה רב תושיה והיה מצליח לעשות זאת. אלא שעמיחי פאגלין היה, כאמור, איש קיצוני (ללא ספק סמן קיצוני באצ"ל) שערך חיי אדם היה משני בעיניו יחסית למטרה.
ישן 29-09-2016, 14:55
מנהל

אם אתה הולך על הסתכלות בזכוכית מגדלת...
בתגובה להודעה מספר 146 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "הדיון היה ספציפית על שלושת..."

אזי אפשר לטעון שהשלושה נתפסו בזמן פעולה צבאית אקטיבית שעלתה בחיי חיילים ואילו 2 הסרג'נטים לא פגעו מעולם באף אחד מחברי האצ"ל, ולכן הוצאתם להורג כתגמול הייתה חסרת הצדקה באופן נפשע במיוחד.
אבל לדידך השנייים נהרגו לא בגלל מי שהם היו באופן אישי (וכבר דיברנו על כך שבאופן אישי הם היו חיוביים ליישוב) אלא בגלל שהם השתייכו לצבא הבריטי והאקט היה נגד הצבא הבריטי. ואם זה העניין, אזי צריך להתייחס לא לפעולה הספציפית של שלושת חברי האצ"ל הספציפיים עליה הוצאו להורג, אלא על כלל פעילות הארגון (ופעילותם שלהם) והמידה שזו כללה אקטים טרוריסטיים.
ישן 29-09-2016, 16:28

בתגובה להודעה מספר 147 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אם אתה הולך על הסתכלות בזכוכית מגדלת..."

כל זה סטייה מהנושא.אני לא חושב שכל שבוי בריטי היה בן מוות בגלל מה שעשה הצבא הבריטי ואני לא חושב שכל שבוי מהאצל היה בן מוות בגלל כמה מעשים מפוקפקים שהאצל עשה כמה שנים לפני כן לערבים.
אבל ברגע שהצבא הבריטי רצח שבויים יהודים וודאי שלאצל היתה זכות להשיב באותו מטבע.
אכן בנושא זה יש בינינו מחלוקת עקרונית - אני סבור שמעמדם של שבויי מלחמה תלוי בצורה שבה מתנהג אליהם הצד השני,אתה חושב שמעמדם כחפים מפשע שאסור שיהוו מטרה, שווה לזה של אזרחים בלתי מעורבים. הטענה שאותי אישית הוציאה מכלים היתה הטענה של בגירה שלבריטים היתה זכות להוציא להורג לוחמי מחתרת יהודים ואילו להם היה אסור להרוג שבויים בריטים - אבל זה חלק מחוסר היכולת הכולל של בגירה לחשיבה לוגית בסיסית.
ישן 29-09-2016, 13:47

בתגובה להודעה מספר 164 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אין לך שום זכות לבצע פשע בגלל..."

כאן יש לנו מחלוקת עקרונית. וזאת בכל מקרה לא הטענה של בגירה,שבמפגן מרשים של ציניות מרושעת טען שלבריטים הייתה זכות להוציא להורג לוחמים יהודים בגלל שפורמאלית הם לא היו שבויי מלחמה על פי החוק הבינלאומי ואילו ליהודים אסור להשיב באותו מטבע.

לדעתי פגיעה בשבויי מלחמה היא שונה מפגיעה באזרחים. בעוד שבאזרחים אסור בכל מקרה לפגוע כי הם בכלל לא צד בלחימה, הרי שאי פגיעה בשבויי מלחמה היא חלק מאמנה כתובה/בלתי כתובה בין הצדדים ואם צד אחד לא ממלא אחריה באופן חוזר ונשנה - אז עם כל הכאב שבדבר לצד השני יש את הזכות להגיב באותה צורה.במיוחד אם יש סיכוי להציל ככה קורבנות עתידיים.
ישן 29-09-2016, 14:53

בתגובה להודעה מספר 166 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אינני דוברו של בגירה...ואני מתנגד עקרונית לעונש מוות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
כך שוודאי שאינני מצדיק את ההוצאה להורג של אנשי האצ"ל בידי הבריטים.
בכל מקרה, בעיני גם אם האויב שלך מוציא להורג מקצת מהשבויים שלך (את כמעט כל אנשי האצ"ל שתפסו הבריטים הם לא הוציאו להורג) זה לא מצדיק שתוציא להורג את השבויים שבידך.אז כבר הסברתי שאני לא מסכים איתך.מה גם שמדובר בפעולה מיידית וסמוכה לאירוע בסגנון''עין תחת עין'' והוזהר מראש שזאת תהיה התוצאה בני אדם חסרי אונים אינם פיונים במשחק דמקה. אגב, אם היינו מחפשים סימטריות, היינו צריכים לדבר על חיסול במקום של מי שמזוהים עם האצ"ל כצעד סימטרי לפעולות שבהן האצ"ל חיסל אנשים רק משום שהם השתייכו לצבא או המשטרה הבריטיים..... הבריטים בדרך כלל לא נהגו כך.לאצ''ל לא הייתה ברירה,היכולת שלהם להחזיק שבויים הייתה מוגבלת מאוד.לבריטים לא הייתה שום בעייה כזאת ולמרות זאת,שוב ושוב,הם רצחו בדם קר שבויים ביריות או בתלייה.

באמת שאני לא מבין למה אתה מסנגר על הכובש הבריטי שבגד בהבטחתו לעם היהודי ולחבר הלאומים,רצח לוחמי מחתרת שבויים ופצועים והשאיר המוני יהודים להישחט באירופה בכך שחסם את דרכם לארץ ישראל.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 29-09-2016 בשעה 14:56.
ישן 29-09-2016, 07:56
מנהל

אני מקווה שאתה לא בדיעה של ריצ'ארד סילברסטיין...
בתגובה להודעה מספר 150 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "וודאי שרצח שבויים הוא נפשע...."

הוא טען לאחרונה שטבח השבויים הישראלים בידי המצרים בקו בר לב היה תגובה טבעית לרצח שבויים מצריים בידי ישראל במלחמת ששת הימים....
אז לא. רצח שבויים הוא עניין נפשע גם אם הצד השני עושה זאת. ממש כשם שרצח תינוקות אינו מוצדק בכך שהצד השני עושה זאת.
ובוא אני אפתיע אותך. עולה הגרדום הראשון, שלמה בן יוסף, לא הוצא להורג על כך שתקף "מטרה צבאית טהורה". הוא הוצא להורג אחרי שיחד עם 2 חבריו ירה על אוטובוס ערבי אזרחי כפיגוע נקמה.

לגבי בחירת היעדים לחטיפה: גם אם האצ"ל לא ידע שמדובר סייענים של ההגנה לפני החטיפה (והוא היה צריך לדעת זאת בנסיבות העניין), הוא ידע זאת לאחר החטיפה שכן החטופים סיפרו על כך לשוביהם ואלו הבינו שהם דוברי אמת (כל הסיפור הזה מאומת, כולל בעדות של חברי האצ"ל שהיו מעורבים בחטיפה). ובכל זאת הם הוציאו אותם להורג ולא היססו גם להכפיש אותם לאחר מותם ולטעון שהם הוצאו להורג לאחר משפט שבו "הורשעו" בכך שהם היו מרגלים נגד היישוב היהודי.

אז האם היה על האצ"ל להבליג על הריגת אנשיו? ממש לא. אלא שהוא ידע היטב איך לבצע התקפות נגד יעדים צבאיים פעילים ולא היה חייב לרצוח בדם קר שבויים.

ובנימה אישית-סבא שלי סיפר לי פעם שהוא (או מישהו שהוא הכיר-אני כבר לא זוכר בדיוק) פגש במקרה את אימו של אחד הסרג'נטים והיא הראתה לו את המכתבים שבהם הביע את אהדתו ליישוב הציוני.
ישן 28-09-2016, 16:38
מנהל

יהיה זכרו ברוך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "שמעון פרס נפטר בגיל 93 (1923-2016), יהי זכרו ברוך"

לא אכנס כעת להערכת האישיות ופועלה שכן לצד הצדדים החיוביים מאוד יש גם צדדים שליליים שזו לא השעה לפתוח.
מה שכן, נחשפתי לאחרונה דווקא לסיפור המדהים על על אביו של שמעון פרס במלחמת העולם השניה. האיש שהתגייס בגיל מבוגר למדי לצבא הבריטי בראשית המלחמה, נשלח כמו רוב המתגייסים אז לחיל החפרים ונפל בשבי עם כניעת הצבא הבריטי ביוון. בשלב הזה איש העסקים הכושל והאפרורי נתגלה בגדולתו- הוא ברח מספר פעמים מהשבי הגרמני תוך שהוא מפגין תושיה ואומץ. בשלב מסוים נשלח למחנה שבויים בקירבת אושוויץ ושם סייע בהצלת יהודים. אחר כך ברח שוב מהשבי והפעם הצליח להגיע לקווי בעלות הברית וסיים את המלחמה שוב במדי הצבא הבריטי.
ישן 30-09-2016, 00:09
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
שרון לא קיבל מנוחה או לא הקשיב לרופא בנושא
בתגובה להודעה מספר 191 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני לא בטוח שהטיפול המעודף היה לטובתו"

היה אפשר לתת לשרון לחיות אם חותמת של רופא הייתה חשובה יותר מההחלטה של שרון או גורם פוליטי אחר במדינת ישראל.
עובדה שהוא חזר לעבוד באופן מלא אחרי הפעם ה 1 להזכירך.

אני חייב לומר לא לטובת המערכת הרפואית של ישראל שאדם מהישוב לא היה לו סיכוי לקבל טיפול כמו ששרון ופרס קיבלו ובהחלט לא באותה מהירות.

אחרי השבוע של החסד צריך לפתוח אשכול על התרומה והנזק של פרס למדינת ישראל, כאשר ניתן למשפחה שלו שבוע של חסד.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:40

הדף נוצר ב 0.47 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר