לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-10-2016, 11:10
צלמית המשתמש של Nati323
  משתמש זכר Nati323 Nati323 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
כמה שאלות

1) לגבי אבולוציה , האם זה נכון שדרווין כתב שאם לא ימצאו יצורי ביניים אז התיאוריה שלו נופלת? האם זו הגישה המדעית היום ? האם נמצאו יצורי ביניים?

2) לגבי גיל העולם, מסרטון שראיתי הבנתי שאת גיל העולם מודדים לפי מרחק הכוכבים, שידוע שהכוכבים בתהליך התרחקות , ואם עכשיו הם מתרחקים בקצב מסויים אז מוכרח שלקח להם X שנים להגיע לאיפה שהם היום, האם הגיוני לטעון שהיה תהליך מסויים בזמן כלשהו שגרם לקצב התרחקות יותר מהיר ככה שבאמת גיל העולם לא מדוייק?

ד אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה. ה עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-10-2016, 12:16
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "1) למה לא מעניין? לדעתך לא..."

1. לא מעניין מה דרווין אמר בדיוק. מעניינת התפיסה המודרנית של התפתחות המינים. התאוריה המקורית של דארווין ממילא פשטנית מידיי.

למה דווקא פיל עם כנפיים? פיל זה יונק....

ושוב כל המינים הם מיניי ביניים. תחשוב על הדורות שעברו מאז שלא היו כלבים בעולם אלא רק זאבים, עד שקיבלנו את הצ'יוואוות...

2. זה בטוח שאנחנו לא יודעים את גילו המדויק של היקום.

6000 זה מפגר כי יש ממצאים יותר עתיקים על כדור הארץ, והשמש בוודאות יותר עתיקה בכמה סדרי גודל.
גם לגיל היקום 6000 זה הרבה יותר מידיי קצר, כאילו יש דיי הרבה דברים ביקום שאנחנו רואים, שלא הגיוני שיהיו במרחק העצום שהם נמצאים אם היקום ככ צעיר. הם היו צריכים להפר את כל חוקי הפיזיקה.

3. כל הטיעונים האלה לקיומו של אלוהים הם מטומטמים לגמרי. אם אנחנו מקבלים את קיום האל, אז אין שום מניעה שיברא את העולם כפי שהוא בדיוק לפני חמש דקות. או מצד שני שהיקום בן מיליארדי שנים ואבולוציה והכל, וזה פשוט רצון האל.

אנשים קטני אמונה.

ישן 22-10-2016, 12:34
צלמית המשתמש של Nati323
  משתמש זכר Nati323 Nati323 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. לא מעניין מה דרווין אמר..."

1) אוקיי , אז לא דרווין , התיאוריה המודרנית של התפתחות המינים, האם היא לא טוענת שהיו מוטציות גנטיות? אם כן למה לא מוצאים שלדים של חיות מוזרות ?
לא מכיר כל כך את תורת האבולוציה למען האמת, ואני אשמח לקרוא אם יש לך מקור בעברית , אבל למה פיל לא יכול להיות עם כנפיים?
ממה שראיתי בסרטון עכשיו של היגיון ומדע ישראלי כן נמצאו מאובנים של יצורים שלא קיימים היום שמהווים אב קדמון ליצורים הקיימים היום, אבל איך זה מוכיח את האבולוציה? יכול להיות שהיו יצורים שפשוט נכחדו, מי אמר שאנחנו התפתחנו מאותם יצורים?
ויצורי ביניים אני מתכוון מוטציות מעוותות , כגון פיל עם כנפיים , או דברים אחרים , שוב אני לא מבין כל כך , יכול להיות שפיל לא אמור להתפתח עם כנף , אשמח אם תסביר לי את הנושא.

2) איזה ממצאים עתיקים יש יותר מ 6000 שנה ? ואיך תיארכו אותם? האם השיטה אמינה לתיארוך? האם ניתן לפקפק בה לפי הטיעון שהצגתי בהודעה הראשונה שלי באשכול?
שוב, אם אתה מתכוון לכוכבים שנמצאים במרחק הזה או לפי שיטתך שהתפשטו כל כך רחוק , האם ניתן לטעון שמשהו גרם להם להתרחק , כגון פיצוץ התחלתי שהוביל להיווצרותם במרחק ענקי כל כך שהם נמצאים שם פשוט היום? ולא דווקא התפשטות טבעית ככה שהם לא יאלצו לשבור את חוקי הפיזיקה ?

3) הרעיון הוא שאם יש תיאוריה להיווצרות העולם והחיים אז אין צורך בקיומו של האל, לכן אנשי דת מנסים להפריך אותה.
אגב לא יתכן שהעולם גם נוצר על ידי אלוהים (לפחות יהוה) וגם אבולוציה כי לפי היהדות העולם נוצר לפני 6000 שנה וזה לא מספיק זמן לאבולוציה

ד אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה. ה עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו

ישן 22-10-2016, 20:33
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "1) אוקיי , אז לא דרווין ,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Nati323
1) אוקיי , אז לא דרווין , התיאוריה המודרנית של התפתחות המינים, האם היא לא טוענת שהיו מוטציות גנטיות? אם כן למה לא מוצאים שלדים של חיות מוזרות ?
לא מכיר כל כך את תורת האבולוציה למען האמת, ואני אשמח לקרוא אם יש לך מקור בעברית , אבל למה פיל לא יכול להיות עם כנפיים?
ממה שראיתי בסרטון עכשיו של היגיון ומדע ישראלי כן נמצאו מאובנים של יצורים שלא קיימים היום שמהווים אב קדמון ליצורים הקיימים היום, אבל איך זה מוכיח את האבולוציה? יכול להיות שהיו יצורים שפשוט נכחדו, מי אמר שאנחנו התפתחנו מאותם יצורים?
ויצורי ביניים אני מתכוון מוטציות מעוותות , כגון פיל עם כנפיים , או דברים אחרים , שוב אני לא מבין כל כך , יכול להיות שפיל לא אמור להתפתח עם כנף , אשמח אם תסביר לי את הנושא.

2) איזה ממצאים עתיקים יש יותר מ 6000 שנה ? ואיך תיארכו אותם? האם השיטה אמינה לתיארוך? האם ניתן לפקפק בה לפי הטיעון שהצגתי בהודעה הראשונה שלי באשכול?
שוב, אם אתה מתכוון לכוכבים שנמצאים במרחק הזה או לפי שיטתך שהתפשטו כל כך רחוק , האם ניתן לטעון שמשהו גרם להם להתרחק , כגון פיצוץ התחלתי שהוביל להיווצרותם במרחק ענקי כל כך שהם נמצאים שם פשוט היום? ולא דווקא התפשטות טבעית ככה שהם לא יאלצו לשבור את חוקי הפיזיקה ?

3) הרעיון הוא שאם יש תיאוריה להיווצרות העולם והחיים אז אין צורך בקיומו של האל, לכן אנשי דת מנסים להפריך אותה.
אגב לא יתכן שהעולם גם נוצר על ידי אלוהים (לפחות יהוה) וגם אבולוציה כי לפי היהדות העולם נוצר לפני 6000 שנה וזה לא מספיק זמן לאבולוציה

אני לא רוצה להתייחס לעומק לשני הסעיפים הראשונים, כי נראה לי שיש פה אנשים שיוכלו להסביר לך יותר טוב ממני. ולהפנות אותך למקורות רלוונטיים בעברית. בנוסף אני רוצה להמליץ על הסדרה Cosmos: A Spacetime Odyssey של ניל די גראס טייסון.

1. לגבי הפיל עם הכנפיים. מוטציות ששורדות הן בד"כ שינויים מאוד קטנים והדרגתיים. שוב, תחשוב על הדוגמה של השינויים שעברו הזאבים עד שנהיו כלבים. או הדוגמה של דרווין עם תוכים עם מקורים שונים. לא פיל עם כנפיים... מה שכן, חיות שנראו כמו משהו בין עכבר לשפן, הן האב הקדמון של הפיל (והשפן שהוא החיה החייה הכי קרובה לפיל) מדובר בהמון המון המון דורות בדרך ושינויים קטנים.

2. ממצאים ארכיאולוגיים, שרידים של אנשים, אמצעים חקלאיים, כדים, ערים. ממצאים גיאולוגיים וכו'. פאקינג טקסטים (!) 6000 שנה זה קל.

לגבי השמש שלנו, אפשר להעריך לפי המסה, וכמות המימן וההליום שבתוכה.

אני כן רוצה להתמקד בתיאולוגיה
"הרעיון הוא שאם יש תיאוריה להיווצרות העולם והחיים אז אין צורך בקיומו של האל" -
זה רעיון מטומטם ונפסד. אם נלך לאלגוריית השעון החביבה על הבריאתנים. זה שאתה מבין איך השעון עובד, ואיך בנו אותו זה אומר שאין שען? או שאין בו צורך?

למדע אין עדות ממשית לקיום האל. אז מה? מי שמאמין לא צריך חיזוק מוחשי.

והרעיון לתקוף את התפיסות והתאוריות המדעיות, המאוד מבוססות שקימות היום, ממקום של בורות ודוגמתיות, רק כי הן מאיימות על התפיסה התאולוגית הילדותית והדיי כופרת שמעוררת בך נוחות זה מאוד עצוב בעייני.

"אגב לא יתכן שהעולם גם נוצר על ידי אלוהים (לפחות יהוה) וגם אבולוציה כי לפי היהדות העולם נוצר לפני 6000 שנה וזה לא מספיק זמן לאבולוציה"
גם זה רעיון ילדותי ומאוד נפסד. אם מפרשים את ספר בראשית כאלגוריה, שהתאימה לבדואים במדבר לפני 4K שנה. או כאגדה שבני אדם המציאו (ואין בזה שום דבר שפוגע באלוהים רק בדוגמה[dogma] היהודית) אז אין בעיה.

ובנוסף כל הגישה הזאת של הכפפת המדע לדת (באמצעים מגוכחים לחלוטין) היא מאוד לא יהודית. אפילו מביש שיהודים מתעסקים בהבלים כאלה.

ישן 22-10-2016, 19:03
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "כמה שאלות"

דרווין כתב כך: ''מדוע אפוא לא מלאות שכבות הסלע בחוליות ביניים? גיאולוגיה לא מגלה לנו שרשרת הדרגתית מאד; זאת כנראה ההתנגדות הכי ברורה מאליה וחמורה שאפשר להעלות נגד התיאוריה שלי. ההסבר טמון, אני מאמין, בחוסר המושלמות הקיצוני של התיעוד הגיאולוגי.''

בימיו של דרווין חקר המאובנים היה בחיתוליו ולכן הניסיון למחזר את דבריו אלו בתקופה שבה יש לנו רשימות מסודרות של שרשראות מאובנים (אוסטרלופיתקוס ,הומו הביליס,הומו ארקטוס,הומו סאפיינס) הוא אווילי.כמו כל הטיעונים של מתנגדי האבולוציה.
גם אם נניח שכפי שציינת חוקי הטבע השתנו לפתע והתיארוך הרדיו אקטיבי לא תקף - האבולוציה,שמוכחת על ידי שרשראות של מיני מאובנים ועוד המוני ממצאים,לא יכולה הייתה להתרחש,כפי שהסברת בעצמך,בתוך תקופה של 6000 שנה ולכן יש הכרח להניח ש העולם קדום מ6000 שנה או שאלוהים ברא אותו בצורה של תרמית מתוכננת היטב כדי שאנשים יאמינו בכך ואז הוא יוכל להשליך אותם לגיהינום,לא קונה את זה.
בנוסף,רק הערים קיימות כבר 6000 שנה בערך ויש ממצאים על תרבויות פרימיטיביות בהרבה ככה שאם חוקי הטבע השתנו בצורה דרסטית כל כך נצטרך להניח שזה קרה ממש לא מזמן...
לגבי הסוגיה התורנית - כתבתי פעם משהו בנושא פה בפורום.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...264#post4565264

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 22-10-2016 בשעה 19:17.
ישן 23-10-2016, 15:00
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
את גיל היקום שיערכו בכמה ניסויים שנתנו תוצאות מאוד דומות.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "כמה שאלות"

אחת הדרכים היא חישוב קצב התפשטות היקום וחישוב אחורה.
דרך אחרת היא לצפות בצבירים כדוריים (Globular clusters), שהם צבירים מאוד מבוגרים של כוכבים. בגלל שהם כל כך מבוגרים, כל הכוכבים בהם הם כוכבים ממוצעים, אלה עם אורך החיים הארוך ביותר, ולכן אם נמדוד את הגיל של הכוכב הזקן ביותר שנמצא בצבירים כאלה נקבל חסם תחתון על גיל היקום, ובניסוי כזה שראיתי תיאור שלו ב-DeepSkyVideos ב-youtube נאמר שהחישוב הניב מספר של 12 מיליארד שנים, שהוא אכן קטן יותר מהשערוך המקובל של 13.8 מיליארד שנים.

בקיצור, יש כמה דרכים לחשב את גיל היקום והתוצאות די מסכימות.

The only certainty in life is that there are no certainties.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:56

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר