לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-10-2016, 07:00
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ארכיון מיטרוחין של ה-KGB - חשיפות על ישראל וצה"ל

הבוקר נחשף בידיעות אחרונות על ידי רונן ברגמן כי מסמכים סודיים של הקגב מעלים מספר בכירים ישראלים שגויסו כסוכנים עבור הסובייטים. ביניהם מהנדסים בכירים בפרוייקטים לאומיים וביטחוניים, 3 ח"כים (כולל אלעזר גרנות ממפ"ם שהיה חבר וועדת חוץ וביטחון) ןגם אלוף אחד. אף ששמו של האלוף לא פורסם (עדיין) צויין כי הוא נפטר ממחלה קשה "זמן קצר" אחרי 1993, השנה שבה נודע לשב"כ דבר גיוסו לקגב.
החשוד המיידי הוא מתי פלד, מי שהיה ראש אגף אפסנאות במלחמת ששת הימים. בניגוד לעמדתו הניצית מאוד ערב המלחמה, לאחר המלחמה ושיחרורו מצה"ל פלד פנה שמאלה ושמאלה בהדרגה עד שבשנות השמונים היה ממקימי "הרשימה המתקדמת לשלום" ואחד הח"כים מטעמה. ילדיו היו גם הם לאנשי שמאל קיצוני בעלי בולטות באקדמיה הישראלית.
החשד שמדובר בפלד מתחזק לאור העובדה שהוא אכן נפטר ממחלה קשה ב-1995.
מעניין אם ברגמן אכן ינקוב בשמו בבוא העת.
אם אומנם בפלד מדובר, הרי שמעניין אם היה בשירות הסובייטים כבר ב-1967. בייחוד לאור העובדה שהמלחמה נבעה מהסתה סובייטית כלפי המצרים ולאור העובדה שפלד היה מהדוחפים הקולניים ליציאה למתקפה יזומה ישראלית בתקופת ההמתנה
ומסר ידיד הפורום לסילברסטיין - זוהי עדיין השערה בלבד ונא לא לצטט את הפורום כ"מקור יודע דבר"....

נערך לאחרונה ע"י קגנס בתאריך 26-10-2016 בשעה 07:02.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-10-2016, 15:53
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ארכיון מיטרוחין של ה-KGB - חשיפות על ישראל וצה"ל"

אני חושב שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו מה המצב דווקא בשנים האחרונות.

צריך לזכור שהייתה עליה עצומה מחבר המדינות למעשה כל תושב 6-7 בארץ הגיע משם כיום - זה מספר אדיר (זה בערך כמו שבארה"ב יהיו 60-70 מליון אזרחים ממוצא רוסי/סובייטי).

אין ספק בכלל שהרוסים עשו ועושים נסיונות עצומים לגייס חלק מהחברה האלו. המצב היום שונה אמנם מאד גאופוליטית - היום האידאולוגיה משחקת הרבה פחות תפקיד אבל יש עדיין הרבה סיבות אחרות שסירפד הזכיר נכון - כסף, גורמים אישיים, סחיטה וכו'. האם לשב"כ יש יכולת אמיתית לעצור את כל הנסיונות הללו - אני די בספק - תזכרו שיש לנו היום שר ביטחון שנולד בחבר המדינות (אני לא אומר שהוא סוכן אני רק מציין עד לאן הגיעו יוצאי חבר המדינות בארץ בשנים האחרונות וזה רק דוגמא אחת - בצה"ל ובעיקר בתעשיות הביטחוניות משרתים אין ספור יוצאי חבר המדינות - זה בהחלט כאב ראש לא קטן לשב"כ).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 26-10-2016, 20:23

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "ואם חלילה נזכר מאיפה היו..."

חלילה שלא יובן מדברי שאני טוען לאיזה חוסר נאמנות כללית של עולי חבר המדינות. אם כבר די להפך - רוב החברה שאני מכיר (ויש הרבה) הם בעלי נאמנות מאד גבוה למדינה (לפעמים גם יותר מזאת של צברים שנולדו כאן). העניין הוא יותר עדין ומורכב - לרוסיה קל יותר לגייס סוכנים (גם בשיטות של סחיטה למשל) מקרב קהילות הקרובות אליה - הרי מדובר באנשים שהיו (חלקם אולי גם עדיין) אזרחים רוסים, לחלק יש עסקים, משפחות ברוסיה - יש הרבה נקודות לחץ. יותר מכך - חלק גדול מהאוכלוסיה יוצאת ברה"מ בישראל לא רואה ברוסיה אוייב - להפך, כך שהנושא הופך להיות אפילו מורכב יותר.

לי יש נקודה שתמיד סיקרנה אותי בעליית יהודי ברית המועצות בשנות ה-90. הרי מדובר על מליון+ איש. זה מספר עצום. רובם משכילים - אני בטוח שמתוכם היו אנשים צבא, אנשים מהתעשיות הצבאיות ואולי גם אנשים מהשירותים החשאיים (אם כי פה אני מן הסתם לא יודע בדיוק). הרי מדובר באוצר ידע ביטחוני של ממש. האם שירותי הביטחון שלנו באמת ידעו לנצל את המשאב העצום הזה? (הרי אנו שומעים כל הזמן סיפורים על מהנדסים גרעיניים שעבדו כמנקי רחובות או מפתחי טילים שלימדו מתמטיקה בחטיבה אחרי שעברו לארץ) - האם לא פספסנו כאן משהו עצום?

ומהצד הרוסי - האם היו יהודים שהרוסים פשוט לא נתנו להם לצאת? אני מניח שלא היו המון יהודים בעמדות בכירות מאד בקג"ב אבל בכל מיני גופים רגישים אחרים אולי כן היו - מה קרה להם? אנשים שהיו חשופים לטכנולוגיות מתקדמות מאד - האם הרוסים נתנו להם לצאת?
www.MegaPixel.co.il

ישן 26-10-2016, 20:52
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "חלילה שלא יובן מדברי שאני..."

כיוצא מדבריך, למה לא הסקת מסקנות דומות בקשר ליהודי מדינות האיחוד האירופאי ו/או יהודי ארה"ב השבים לארץ (לצערי לא בכמות של יהודי חמ"ע, אבל עדיין)?

כל הנקודות שהעלית בוודאי תקפות גם להם:
משכילים.
יוצאי תעשיות עם נטייה ביטחונית, או מפעלים ממשלתיים אחרים.
בעלי זיקה לישראל/ציונים.

האם הם לא יכולים להיות מופעלים בידיי ה-CIA או סוכנויות זרות אחרות.?
האם מינויי בכירים כגון סטנלי פישר למשל (חלילה לא מתכוון לרמוז לחוסר נאמנות של מר פישר או מישהו מיהדות ארה"ב או רודזיה, או כל עולים באשר הם כקבוצה או כפרט) לא אמור לגרום לשב"כ כאב ראש?

האם מישהו מחזיק בתמימותו בדעה שמדינות נאטו לא מעוניינות להפעיל סוכנים בישראל?
ההבדל המשמעותי היחיד הוא שעולי חמ"ע לא עלו עקב ציונות בלבד. רובם נמלטו מאימת משטר מתעלל, מדכא ואנטישמי שמנע מהם זכויות אדם בסיסיות.

איכשהו הנושאים האלה פחות פופולריים. וודאי שאינם נידונים כמו גיוס סוכני הק.ג.ב
החיים בנורמות מערביות מקשות על ההבנה שסוכן או מקור מודיעיני המופעל ע"י ה-CIA מזיק לא פחות מאותו סוכן או מקור מופעל ע"י כל סוכנות זרה אחרת.

באשר לעניין שאתה מתאר לשילוב העולים ממדינות חמ"ע בארץ, המלצתי לך היא לדון בנושא עם ידידך, "החבר'ה שאתה מכיר", בעלי הנאמנות הגבוהה להפליא למדינת ישראל.

נערך לאחרונה ע"י MONOCHROME בתאריך 26-10-2016 בשעה 21:16.
ישן 26-10-2016, 22:44

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "כיוצא מדבריך, למה לא הסקת..."

קודם כל אין לי ספק שיש מביניהם כאלו שה-CIA מנסה לגייס אבל המספרים זעומים לעומת כמות העולים מחבר המדינות.

בכל מקרה צריך לעשות הבחנה - סוכנות הביון הרוסית לא מהווה עבורנו איום כמו ה-CIA איתו יש למוסד ולישראל בכלל קשרים ענפים ושיתוף פעולה משמעותי כולל שיתוף מידע ולכן ה-CIA זקוק הרבה פחות לריגול בישראל. כמובן שזה לא אומר שאין ריגול (ראינו את זה בהדלפות הרבות שפורסמו פה בשנים האחרונות וזה רק קצה הקרחון אפשר להניח - ה-CIA וה-NSA ושאר הסוכניות מרגלים אחרי כל מי שאפשר איפה שאפשר - ועדיין - זה צריך להדאיג את השב"כ הרבה פחות מהרוסים שכידוע משתפים פעולה עם אוייבנו מייצרים נשק שנקנה על ידי אוייבנו ואופן כללי נמצאים בצד השני של המתרס - גם אם בנקודת הזמן הנוכחית יש קירבה יחסית מולם בין השאר בגלל מי שיושב בבית הלבן).

אני חולק עליך שסוכן של ה-CIA מזיק לא פחות לנו מסוכן של הקג"ב או סוכנויות הביון הרוסיות הנוכחיות - כמו שכתבתי למעלה ישראל משתפת המון מידע עם ארה"ב ובתחומים טכנולוגיים יש כידוע פיתוחים משותפים ממש - כולל בתחומים רגישים. אין לנו שום דבר שדומה לזה עם הרוסים. מידע שיגיע ל-CIA לרוב לא יעלה בחיי לוחמים שלנו (אני מניח שאולי לעיתים נדירות מאד יש יוצאים מן הכלל - אני מקווה שהם מעטים מאד) לעומת זאת מידע שיגיע לידי סוכן רוסי יכול לעלות בחיי אדם ישראליים רבים מאד ואני מניח שהמידע שסוכנים של הקג"ב אספו בארץ אחראי ללא מעט הרוגים במהלך השנים במלחמות.

אני לא מבין את ההערה האחרונה שלך.
www.MegaPixel.co.il

ישן 27-10-2016, 08:00
  ענקנמן ענקנמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "חלילה שלא יובן מדברי שאני..."

א. מטבע הדברים, האנשים שיש להם קשרים חזקים עם רוסיה אלה האנשים שעלו בגיל מבוגר. בדרך כלל הסיווג הביטחוני שלהם יהיה נמוך ממילא, מה גם שבכל מקרה אין להם הרבה סיכוי להגיע לתפקידי מפתח במקומות רגישים. לאלה שנולדו בארץ או עלו בגיל צעיר אין קשרים חזקים למדינות המוצא, לא משפחתיים ולא עיסקיים.
ב. מעבר לכך, חלק גדול מעולי ברית המועצות לא הגיעו מרוסיה, ולכן הנאמנות השנייה שלהם (במידה וקיימת) היא למדינת המוצא. שר הביטחון שלנו, להזכירך, נולד וגדל במולדובה, מדינה פרו-מערבית נכון להיום, וחלק לא מבוטל מהעולים הגיעו ממדינות בלטיות - חברות בנאט"ו ובאיחוד האירופי. אפילו אוקראינה, שממנה הגיעו המון עולים, הופכת לפרו-מערבית יותר ויותר.
3. מדיניות מתן אישור יציאה מהמדינה השתנתה ברוסיה לפי תקופה. היא הייתה מאוד מחמירה בתקופת בריה"מ, מופקרת לגמרי בתקופת הבאלאגן הגדול של תחילת שנות התשעים ומאז נמצאת במגמת החמרה קבועה. אז בהחלט יש מצב שנושאי מידע רגיש הגיעו לישראל. אני לא יודע כמה ניצלנו את זה. אני כן יודע שחלק מהעולים עברו תישאול מאוד בסיסי ברגע הכניסה לארץ בנתב"ג.
ישן 27-10-2016, 09:44
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אתה צריך לשאול את עצמך מה האינטרס הרוסי
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני חושב שאנחנו צריכים לשאול..."

הפעלת רשת ריגול היא עניין לא זול, ודורש כח אדם איכותי.
חזית צבאית פוטנציאלית בין ישראל לרוסיה (לעומת ארה"ב ואירופה) - אין.
לכאורה יכול להיות עניין אופורטוניסטי-כספי (מציאת סודות לצורך מכירתם למדינות אוייב), יש לדבר כזה פוטנציאל מאוד נפיץ - וזה עלול לערער את היחסים בין ישראל לרוסיה, ולגרום זעם בקרב יוצאי רוסיה - ולגרום נזק לרוסיה, הגדול משמעותית מהרווח.
ויש עניין עסקי-צבאי (ריגול תעשייתי אחרי פיתוחים כדי לחקות אותם ולהישאר בחזית הטכנולוגיה), שזה הרבה יותר מציאותי - בהתחשב בכך שזה גם נעשה מול ארה"ב.

אני יודע שהיו עולים שהגיעו בשיא הקריירה והיו "מיובשים" לחלוטין למרות הידע העצום שלהם (הצליחו לעבוד בתעשייה הבטחונית רק כקבלני משנה, אחרי שהתאקלמו והבינו מה קורה),
ואני מניח שהסיבה הייתה - חשש מריגול כזה, מה שהוריד את הסיווג הבטחוני.
כשמדובר בעולים שהגיעו צעירים, לא עברו אינדוקטריניזציה סובייטית ועשו צבא בישראל - הסיכויים לגיוסם למודיעין זר נמוכים מהסיכוי לגייס כל אזרח ישראלי אחר - הם נוטים להיות יותר פטריוטים ולא להפך.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
האם לשב"כ יש יכולת אמיתית לעצור את כל הנסיונות הללו - אני די בספק - תזכרו שיש לנו היום שר ביטחון שנולד בחבר המדינות
ליברמן הגיע לישראל בשנות השבעים - זו הייתה עלייה ציונית מאוד שברובה הגדול הייתה מורכבת ממסורבי עלייה, שסבלו מכך רבות.
למרות שכנראה היו נסיונות גיוס מקרבה - באותה תקופה האימפרייה הסובייטית הייתה בשיא כוחה.
בנוסף - הוא הגיע בגיל 19.
ישן 27-10-2016, 12:33

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אתה צריך לשאול את עצמך מה האינטרס הרוסי"

אני חושב שאתה אופטימי מידי.
אין לי שום ספק שהרוסים מפעילים גם כאן היום רשתות ריגול לא מעטות בארץ. מה הם מצליחים למצוא זה שאלה אחרת. צריך לזכור שהיום רשתות ריגול יכולות לעבוד אחרת מפעם. היום אתה יכול לגייס מקור שרק ינחה אותך למקומות שבהם יש מידע מעניין ואת המידע עצמו תוציא באמצעים טכנולוגיים בכלל - מה שראינו בסרטים של מישהו מצלם מסמכים באישון לילה עם מצלמה זעירה כבר (כנראה) לא קורה.

מה מהות הריגול זאת שאלה מעניינת - אני מניח שחלקו העיקרי טכנולוגי ביטחוני - זה נכון אני מניח במידה מסוימת גם לארה"ב למרות שאני חושב שבארה"ב גם העניין הפוליטי/מדיני חזק מאד - מה שאני לא בטוח כמה מודרגש אצל הרוסים כיום (אבל לך תדע).

לגבי ליברמן - שוב לא רמזתי לגביו אישית (אין לי שום מידע בכל מקרה), אני מדבר על העליה של שנות ה-90 - זאת עליה עצומה כאמור - מליון+ איש - נכון רוסיה בדיוק נולדה אז ואפשר להניח שזה לא היה הדבר המרכזי בראש שלהם - אבל עם השנים אין לי ספק שהם עשו נסיונות רבים לגייס משם אנשים.

לגבי הצעירים - אני לא חושב שזה מדויק לומר שאין להם קשרים לרוסיה - כאמור מהדור הזה אני מכיר הרבה אנשים - כולם מדברים גם רוסית מהבית לפעמים מדברים בינם לבין עצמם רוסית ויש להם לא מעט מהתרבות הרוסית - לחלק יש משפחות עדיין ברוסיה והם מבקרים שם לא פעם ולחלק יש גם קשרים עסקיים - בכל זאת כשאתה דובר שפה ויש קשרים משפחתיים יש לזה יתרונות והם הרבה פעמים משמשים גשר בין רוסיה לישראל ולמערב בכלל.

אגב צריך לזכור שיש גם דרכים לגייס אנשים בלי שהם ידעו - זה לא פשוט אבל במצבים מסוימים זה יכול לעבוד.
www.MegaPixel.co.il

ישן 29-10-2016, 09:01
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מאיפה אתה בטוח כל כך....????
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "אני מאמין שקצינים ובכירים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
אני מאמין שקצינים ובכירים במערכת הביטחון מתודרכים על המותר והאסור במפגש עם עיתונאים ונציגים זרים ואפילו מוזהרים על מפגשים עם כאלו שיש להם רקע חשוד. בשביל זה יש מלמ"ב מאוד יעיל..

גם שם נמצאים אנשים מוכשרים כמו בצנזורה או בשב"כ , אז שום דבר לא דולף....?
תמיד יהיו אנשים שלא יכולים לסגור את הפה, בחושבם שלא יקרה להם דבר.

רק לפני כמה ימים התפרסם שקצין בכיר (אל"מ) הוציא את המחשב המבצעי הנייד שלו לביתו והוא כמובן נגנב...
מה יעשו לו לדעתך.....??

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 27-10-2016, 22:05
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
בוגד הוא בוגד, הוא בוגד....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ארכיון מיטרוחין של ה-KGB - חשיפות על ישראל וצה"ל"

לא משנה איך יקראו לו, אם סוכן, אם מרגל אם מוסר ידיעות על כוס קפה עם איש השגרירות.
אם אצלנו היו עונשים בדומה לארה"ב (פולרד) או רוסיה ששם עוזרים לו להגיע מהר לפגוש את אלוהיו...
ייתכן וכמה בכירים, היו חושבים כמה פעמים באם כדאי להפגש עם "סוכן זר"...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 27-10-2016, 23:26

קראתי עכשיו את הכתבה במלואה (מישהו סרק והעלה לרשת). קודם כל כל מה שכתבתי כאן על המאמצים הסובייטיים בישראל היה אנדרסטייטמנט מוחלט על פי מה שפורסם בכתבה. הם השקיעו כאן מאמצים עצומים וקצרו כנראה גם לא מעט הצלחות - חלקן משמעותיות מאד על פי הדברים.

בניגוד למה שנכתב כאן הם עשו מאמץ מאד גדול להחדרת סוכנים בעליה של שנות ה-70 - חלק הודו מיד, חלק נתפסו אבל לפי הכתבה חלק לא - אולי אפילו לא עד היום...
אם זה נכון אפשר רק לחשוב מה קרה עם העליה הגדולה פי 10 ויותר בשנות ה-90.

משהו שהפתיע אותי - לפי הכתבה השב"כ הצליח לשבור (לפחות חלקית) את אחד מ"מרגלי העל" שהגיעו לכאן אחרי ששת הימים לאחר שנתפס - אם זה נכון זה בהחלט לזכותו של השב"כ החברה האלו מאומנים לעמוד בחקירות ואני מניח גם להתאבד אם צריך.

עוד מוזכר שם שהסוביטים הצליחו להשיג באמצעות מרגלים מידע על הלביא ועל פרויקט המרכבה כמו גם על פרויקט המוביל הארצי (ששימש על פי מספר מקורות גם עבור הכור) והיה גם אלוף אחד ששימש כמרגל או לפחות כמקור.

לא קריאה שעושה טוב אני חייב לציין.
www.MegaPixel.co.il

ישן 29-10-2016, 10:15
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הכתבה בטלוויזיה ביום ו' מעלה תהיות על מהימנות הדיווחים

בנו של אלעזר גרנות התפלמס עם ברגמן וזה היה מעניין כי לברגמן לא היו תשובות טובות והוא חזר כתוכי על אותן אמירות לא החלטתיות.
לטענתו של גרנות אביו אומנם נפגש עם המפעיל הסובייטי אך השיחות לא נגעו כלל לעייניים ביטחוניים, וממילא לא היה לאביו באותה תקופה שום מידע משמעותי לתת. כשברגמן השיב שגרנות רשום במסמכים כ"סוכן", ענה לו גרנות הבן בהגיון רב שהמפעיל היה צריך לדווח על הצלחותיו בגיוס סוכנים, ולכן הגדיר כסוכן כל ישראלי בעל עמדה שעימו יצר קשר ושסיפק לכל היותר מידע או פרשנות מדיניים או פוליטיים. לברגמן לא הייתה תשובה לכך ולכן חזר ואמר שמבחינת הסובייטים הוא היה רשום כסוכן.
במלים אחרות, מה שחסר הוא מידע לגבי מהות האינפורמציה שמסרו כל אלו שרשומים כ"סוכנים".
ישן 04-11-2016, 03:58

פורסם חלק ב' של התחקיר - הוא עוסק בעומק החדירה של הקג"ב לארגוני הטרור הפלסטינים במיוחד משנות ה-70. חלק מזה כבר פורסם (אבו מאזן וכו') אבל יש שם עוד הרבה דברים אחרים.

אפשר רק לקוות שכיום הרוסים לא מסייעים באופן ישיר לתכנון פיגועים נגד ישראלים כמו שעשה הקג"ב בעבר. מצד שני רוסיה בהחלט מחמשת את החיזבללה והאירנים כך שגם אם הפעולה לא ישירה כמו פעם אנחנו בהחלט סובלים ונסבול ממנה עוד הרבה בעתיד.
www.MegaPixel.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:48

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר