לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-11-2016, 16:49
  שחר123456 שחר123456 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.16
כיצד עליי לבנות מעגל חשמלי עבור בניית כלי עבודה?

שלום לכולם,
אודה לכל עזרה אפשרית
* הידע שלי בחשמל ואלקטרוניקה לא הכי גדול אבל אני למדתי המון מסרטונים והרצאות בשבועיים האחרונים.

-אם תשימו לב היום ביוטיוב ניתן ללמוד כיצד להכין הכל מהכל, המטרה שלי היא להכין כלי עבודה חזקים כגון: מנסרה\ משייף\ דיסק חותך וכו'

לכן יש לי מספר שאלות על מנת שלפני שאבנה את המעגל לא אשרוף את המוליכים\ את המנוע\ את הבית חלילה.

א. יש לי מנוע DC של 12-18V, ב12V הוא נותן 1.8 אמפר ו 11500 סל"ד. הוא יכול גם להגיע אל 18V ו 2.2 אמפר 18000 סל"ד. השאלה שלי היא אם אני לוקח את האופציה שהמנוע יגיע אל 18V ומחבר אותו אל סוללה של 20V ו- 5 אמפר. על מנת להגיע לתוצאות מירביות מבלי להרוס את המנוע\ המוליך, האם עליי לחבר למעגל שלי גם נגד בכדי להתאים את האמפר של הסוללה אל המנוע?

ב. מה משפיע יותר על שריפת המוליך והמנוע, כמות האמפר או הוולט?

ג. אם אני רוצה לווסת את המהירות, כיצד זה פועל וכיצד לעשות זאת?

ד. התנגדות המנוע היא 8.181818 אוהמ, והתנגדות הסוללה היא 3.6 האם עליי להתאים את התנגדות המנוע לסוללה או להפך?

מצורף למטה קישור של ציור של המעגל בצירוף שרטוט של המכשיר ומיקום כל רכיב
האם הדבר תקין בבקשה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.interload.co.il/upload/4240637.png]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-11-2016, 19:07
  שחר123456 שחר123456 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.16
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "א. צריכת הזרם תלויה בצרכן, לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
א. צריכת הזרם תלויה בצרכן, לא משנה כמה המקור מסוגל לספק. או במילים אחרות, כל עוד אתה לא עובר את המתח המותר, אתה לא צריך לדאוג לזרם. אם תחבר מקור של 20V למנוע שאמור לפעול בפחות, אתה תגרום לשריפת המנוע לאורך זמן.
ב. ההספק, שזה מכפלה של המתח בזרם. בכל מקרה, אם לא עוברים את ההספק המותר אין סיבה לשרוף משהו.
ג. מעגל מיתוג מבוסס PWM שיכול להוריד הספק ממוצע למנוע, ועומד בזרם המקסימלי שהמנוע צורך. יכול להתאים גם לפתרון הבעיה הראשונה של הפעלה מ20V.
ד. חסר משמעות.

תודה על העזרה,

א. אתה אומר לי בעצם שאם הסוללה והמנוע בעלי אותו המתח הכל יעבוד ללא חשש, אם הוואט הנכנס גבוה יותר מהוואט שאני זקוק לו אז תתחיל בעיה?

ב. יש לך הסבר או קישור ל מעל PWM ומה זה בכלל?

ג. ההתנגות של המנוע או של הסוללה לא משפיעה בכלל על עוצמת הסיבוב?

ד. ובכללי כשמחשבים התנגדות צריך לחשב את כל המעגל או רק הצרכן, סוללה וכו'?

ה. האם המעגל שבניתי תקין (באופן כללי)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:28

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר