לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה למבקרים חדשים שמגיעים לכאן - יש קבוצת ווטסאפ בניהולו של יואב הוזמי צרו עימו קשר להצטרפות לקבוצה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית > דגמי נייר
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-11-2016, 23:07
  ggershon ggershon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.16
שאלות של מצטרף חדש

שלום,
אחרי כחמישים שנה שלא עסקתי בבניית דגמים, אני מנסה לחזור לבנות דגמים מנייר.
אמנם בעבר הרחוק מאוד, כנער בניתי עשרות מטוסים, אך התברר לי, מקריאה בפורום זה ובמקומות אחרים ברשת שיש לי הרבה להתעדכן ללמוד.
לכן, אני פונה במספר, לא קטן, של שאלות ואשמח אם אקבל תשובות.
א. כשאני רוכש נייר, איזה נייר מתאים לדגמי מטוסים, מבחינת עוביו (משקל ליח' שטח) ואיכותו (בהנחה שאני מדפיס במדפסת הזרקת דיו)? והאם יש מקום מומלץ לרכושו?
ב. האם הדפסה של דגמים הנמצאים ברשת בפורמט של PDF או בפורמט של jpg מחייבת התאמה כל שהיא של קנ"מ, כשאני מעוניין להדפיס ללא שינוי בקנ"מ?
ג. האם הדיו, כאשר ההדפסה במדפסת הזרקת דיו, נשאר יציב לאורך זמן? האם יש לעשות פעולות נוספות לשמרו? והאם יש משהו שיש להימנע מלעשות?
אסתפק עד כאן. אני מניח שבהמשך יהיו שאלות נוספות.
בתודה מראש
גרשון
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-11-2016, 06:49
  משתמש זכר יואב הוזמי יואב הוזמי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ggershon שמתחילה ב "שאלות של מצטרף חדש"

ברוך הבא גרשון ובהצלחה בהמשך.

תשובות לשאלותיך לפי הסדר שנשאלו:

1. הנייר שמתאים לדגמי מטוסים בקנה מידה 1:50 עד 1:33 הוא בדרך כלל 160-170 גר'....מרקם הנייר הוא מאט, אלא אם כן אתה בונה מטוסים אזרחיים אז שווה להשתמש בנייר עם מרקם מבריק.

2. שאתה מדפיס דגם בפורמט PDF, אז הפורמט יודע לשמור על קנה מידה ולא משנה עם איזה תוכנה הדפסת.
אולם כאשר אתה מדפיס קבצי JPEG, אתה צריך להדפיס רק עם תוכנה שיודעת לשמור על קנה מידה דוגמת פוטושופ, אחרת יש מצב שלא תקבל את כל הדפים באותו קנה מידה, כי עלול להיווצר מצב שקבצי ה-JPEG עברו עריכה כמו פעולת CROP, כי אז במצב כזה אם תדפיס ישירות מהמחשב, אז תאבד קנה מידה נכון ויש מצב שבכל דף תקבל מידה שונה של חלקים מה שיגרום לחוסר התאמה בין החלקים מדף לדף.

3. מדפסת דיו מעולה לדגמים שלנו, אך כדי לשמור על ההדפסה לאורך זמן, רצוי לאחר ההדפסה(ולפני בניית הדגם כמובן) לרסס את הדפים בתרסיס הגנה דוגמת AMRICANA (ממליץ בחום) במרקם MATTE.
ישנו תרסיס AMERICANA גם במרקם GLOSS(מבריק) או SEMI GLOSS(חצי מבריק) שמתאים לדגמים שאמורים להיות מבריקים כמו מטוסי נוסעים וכדו'.
התרסיס שומר על ההדפסה לאורך זמן וגם על הדגם מפגעי הזמן, הלחות ומזג האויר.
כמובן שרצוי להמתין כדקה לאחר ההדפסה ואז לרסס, אח"כ להמתין דקה נוספת ולנגב את הנייר עם בד טריקו יבש על מנת להסיר את אבק התרסיס.

נשמח לתת לך טיפים נוספים בתחום הנייר.

יום טוב

יואב הוזמי
ישן 30-11-2016, 05:56
  משתמש זכר יואב הוזמי יואב הוזמי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.13
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי יגאל פתאל שמתחילה ב "ברוך הבא וכמה תשובות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יגאל פתאל
בעיקרון, מהש אני ממליץ הוא לרכוש את הדגמים מהיצרנים

קשה עד בלתי אםשרי להתחרות באיכות ההדפסה והצביעה של היצרן עצמו

דגם עולה כמה עשרות בודדדות של שקלים

מחלוקת עתיקת יומין ידידי.....

אין מה להשוות את המדפסות של היום לעומת של פעם , כך שלעניות דעתי דגם שמודפס במדפסת ביתית איכותית(על רמת הדפסה מיטבית)+ ריסוס הדף בתרסיס הגנה אינו נופל משום דגם מקורי שהודפס בבית דפוס.

במקביל, היתרון בהדפסה ביתית היא במידה ונוצרה תקלה, או שהתקלקל החלק, תמיד אפשר להדפיס דף או חלק נוסף ולבצע תיקון, כך שכמות חלקי החילוף לדגם היא אין סופית.

מה שאין כך בדגם מקורי, שאם מתקלקל חלק, לא לא תוכל להדפיס באופן עצמאי חלק נוסף ואם כבר הדפסת, לא תוכל לקבל אף פעם הדפסה זהה למקור, בגלל הבדלים ושוני ממדפסת למדפסת, אלא אם כן תקנה דגם מקורי כפול לצורך מקרה חירום.
אבל שוב, אתה תמיד תהיה מוגבל בכמות התיקונים או שלא תוכל לבצע שינויים בדגם במידת הצורך או במידה והחלטת ליצור חלק אחר או חלק נוסף כי המתכנן טעה בתכנון החלק.

בוקר טוב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:20

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר