לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-12-2016, 11:06
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
דיווח: נאט"ו במרדף אחר צוללת רוסית (או שתיים) מדגם Oscar II בים התיכון

ע"פ התקשורת כוח אווירי וימי של נאט"ו הכולל מטוסים וספינות נצ"ל מחפש אחר הצוללות אחרי שהתגלתה נוכחות שלהם ליד הנומ"ט הצרפתית שארל דה-גול והנומ"ט האמריקאית אייזנהאוור.
http://www.dailymail.co.uk/news/art...iterranean.html

אוסקר זה שם כולל למשפחת צוללות תקיפה שהחלו בתקופה הסובייטית כדגם 949 ששודרג לדגם 949A.
לאחרונה היה פירסום שמשרד ההגנה הרוסי הקצה משאבים לשידרוג מספר צוללות תחת הפרויקט 949AM
http://www.janes.com/article/60518/...-oscar-ii-ssgns

סקירה של סירפד על הדגם
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...&highlight=949A

זירת ההתרחשות ע"פ התקשורת
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-12-2016, 15:36
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
אני הייתי נזהר בשימוש בביטוי "מרדף"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "דיווח: נאט"ו במרדף אחר צוללת רוסית (או שתיים) מדגם Oscar II בים התיכון"

ראשית, מדובר בתא שטח עצום שמצריך שימוש רב מאד באמצעי אוויר, שצריכים לעבוד מסביב לשעון. לא נראה לי שיש לנאט"ו ז*ן וזמן וכסף לעשות את זה. צוללות מהדגם הזה הן בעלות הנעה גרעינית ולכן הן יכולות לנוע במהירות רבה, כמעט כמו כלי שטח, אם לא מהר מהם ולכן כלי השטח יצטרכו לעבוד קשה כדי לשמור על הקצב ב"מרדף" הזה.
שנית, הטרדה של כלי שיט הנע במים בינלאומיים איננה דבר של מה בכך. כלי שיט שטח ואוויר יכולים, מעת לעת, לתרגל את יכולות הנצ"ל שלהם על מטרת אמת וידועים מקרים שבהם צוללת של הצד השני, לרוב צוללת דיזל שמוגבלת במהירותה ויכולתה לשהות מתחת למים, עלתה על פני השטח ליד כוח הנצ"ל במין סוג של כניעה במרכאות. אבל מכאן ועד לנהל אופרציה שלמה סביב צוללת אחת בעתות שלום - לא נראה לי.

ישן 11-12-2016, 20:41
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "אני הייתי נזהר בשימוש בביטוי "מרדף""

מרדף? אני עוד הייתי עדין, אתרי התקשורת מדווחים על "ציד", בפירוש השתמשו במילה Hunt
אבל נעזוב את הדרמות הסיפרותיות של התקשורת, מה ניראה לנו או לא ניראה לנו לא רלוונטי.

אם באמת היה אירוע כזה בו צוללת רוסקית גרמה לכוחות ימיים של נאט"ו להרגיש מאוימים אז זה באמת לא אירוע של מה בכך.
התקשורת תיארה את התנהגות הצוללת כך Prowling around the french aircraft carrier, ז"א היא פעלה מסביב לנומ"ט הצרפתי.
אולי על הדרך הפעילה אמצעי איכון מטרה (סוג של נעלה מכ"מ)? אולי הציפה צינורות טורפדו? אולי פתחה דלתות טורפדו? כל מיני פעילויות לא שגרתיות כאלה שמתאימות לימי לחימה ולא לימי שלום.

תוסיף לזה את נוכחות הנומ"ט הרוסקי באזור, הלחימה של הרוסים בסוריה, הרעש התקשורתי על חירחורי המלחמה של הרוסים, ההתגרויות של מטוסי רוסיה במרחבים האוויריים של נאט"ו ועוד ועוד'

ישן 11-12-2016, 15:45
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
האם מדובר על הפרה כלשהי?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "דיווח: נאט"ו במרדף אחר צוללת רוסית (או שתיים) מדגם Oscar II בים התיכון"

תקן אותי אם אני טועה:

זה ידוע כבר שנים רבות שלרוסים יש נתיב ימי שעובר בבוספורוס עד לטרטוס בסוריה והים התיכון באופן כללי.

אם לצורך העניין במהלך השיט צוללת רוסית אחת החליטה לאסוף מודיעין על ארמדה אמריקאית שיושבת במים בינלאומים, האם מדובר על אקט מלחמה?

הרי צוללות בנויות לצורך ביצוע ריגול מתקדם והן עושות את זה בכל העולם, כבר עשורים שלמים.

זהו חלק משמעותי בתו"ל ההפעלה של הכלי הזה.

זה לא שאותה צוללת שיגרה טורפדו גרעיני והטביעה מספר אוניות, היא בסה"כ חלפה ליד הארמדה.

השאלה שלי אם לארמדה האמריקאית בכלל יש זכות לטריטוריה אם היא נמצאת במים בינלאומים.

במידה וכן, האם אותה ארמדה יכולה לדרוש שמטוסי נוסעים מארצות מסוימות לא יחלפו מעליהן בזמן שגרה?

האם כל העסק קביל וחוקי בחוק הבינלאומי?

ישן 16-12-2016, 20:31
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
פעילות כוחות נאט"ו בים התיכון

שת"פ אמריקאי צרפתי בים התיכון.
במסגרת מבצע Inherent Resolve (תקיפות מטרות דאע"ש בסוריה ועיראק) והגברת נוכחות הצי השישי ככוח תגובה מיידי דל נאט"ו בים התיכון לכל התפתחות בה יהיו מעורבים הרוסים, ביצעו מטוסי ראפאל M מהנומ"ט שארל דה גול נחיתות טאץ'-אנ-גו על הנומ"ט אייזנהאוור
(צילום: Christopher A. Michaels מחיהי"א)

צילומי הצי והמארינס
הנומ"טים הצרפתי והאמריקאי

סופר-הורנט E יוצא לעוד גיחה בעיראק/סוריה מהנומ"ט אייזנהאוור

סופר קוברה חמוש בטילי הלפייר ע"ג הספינה USS San Antonio בהכנות לגיחה בלוב

הארייר נוחת על הספינה USS Wasp אחרי ששב עם פצצות ממשימת תקיפת מטרות דאע"ש בלוב

תמונות שאני צילמתי בחודש שעבר מחוף לרנקה
המשחתת הבריטית HMS Daring בדרכה לעוד משימת מעקב אחרי הכוחות הימיים של רוסיה ליד חופי סוריה והגנה על הנומ"טים הצרפתי והאמריקאי (לספינה מכ"מ רב עוצמה ומגוון טילי הגנ"א ויכולת נצ"ל)

ספינת משמר החופים של קפריסין מדגם FPB-30M יוצאת לפטרול.
מאז מעורבות הרוסית בסוריה קפריסין הגבירה את הפטרולים הימיים במטרה לאתר מהגרים או כוחות עויינים.
קפריסין משמשת בסיס ימי ואווירי לכוחות נאט"ו. אגב, משמר החופים של קפריסין מפעיל גם לפחות ספינת שלדג אחת

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 16-12-2016 בשעה 21:51.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:54

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר