לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-12-2016, 07:24
  alexanderz alexanderz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "כלומר לא אכפת לך מהתוכן רק..."

מצפון אתה כל כך נאיבי שזה עצוב. ישראל כבר פינתה את גוש קטיף ומה קיבלנו בתמורה? מה הסיבה שכבשנו את השטחים מלכתחילה ? באיזה שנה הוקמה תנועת השחרור הלאומי הפלסנטאית ? שני העמים לא רוצים שלום ורוצים להעיף אחד את השני ,אז למה מענישים רק צד אחד? . שbds החרימו את סודה סדרים בגלל שהם הקימו את המפעל בשטחים, סודה סדרים אחרי זמן מה נכנעה ,והעבירה את המפעל לנגב .האם בידיא הפסיקו להחרים אותם ?ולא ולא ,הם עדיין עדיין מחרימים ,הסיבה ?לטענת ב ידיאס ישראל משליטה דיכוי על הבדואים בנגב בונה להם ערים על מנת לצמצם את ההתפשטות שלהם ומשתמשת בהם ככוח אדם זול במפעלים כמו סודה סרטים ,לכן הם עדיין מחרימים את סודה סדרים ,אתה קולט ?ישראל בונה לבדואים ערים עם תשתית מודרנית ומספקת להם פרנסה ועדיין מחרימים אותה.הפלסטנאים לא מעניין אותם ההתנחליות ,מה שמעניין אותם זה להחליש את ישראל מספיק כדאי שהם יוכלו לכבוש בחזרה את כל הארץ ,הם הרי אומרים את זה בעצמם. אגב ,במקרה ויטילו סנסנקציות על ישראל וישראל תיסוג מהסנטימטר האחרון מהשטחים ,הסנקציות לא יורדו ,למה?כי גם רמת הגולן מיבחנת העולם זאת התנחלות ישראלית אתה מוכן להחזיר את רמת הגולן?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-12-2016, 23:45
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
לא הבנתי למה צריך לבוא לקראת המון מוסת שלעולם לא יפסיק לנסות ולרצוח אותך
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני אולי נאיבי אבל מיליוני ..."

אם תיתן לו זכויות כלשהן, זה יהיה בדיוק כמו למרוח את עצמך בדם ולקפוץ לבריכה שורצת כרישים.
הפתרון הטוב ביותר לעדר הזה, הוא לגרום לו להבין שעדיף לו להתחפף לארצות מוצאו, ויפה שעה אחת קודם. אפשר גם לתת תמריץ כספי כלשהוא, אם זה יעזור. אני בטוח שגרמניה ושוודיה (ואולי גם ניו-זילנד, הרי שם יש המון כבשים לספק את תאוותם של הפלסטינאים) ישמחו לקלוט את העם הרגיש, האצילי והנהדר הזה במדינותיהם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 26-12-2016, 22:44
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

אני התייחסתי בעיקר ל:
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לא כל כך ענית למה שאמרתי, או..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
שיטת הסלמי הזו פורסת פרוסות בשני הצדדים....והנקניק הוא בשר חי בכלל שמדמם

אני בהחלט הייתי רוצה לסגור להם את השיבר ולכבות את האור מעשית, ולא מילולית - אנחנו נותנים להם חשמל ומים וגובים בשבילם מיסים, הייתי רוצה שלא נעשה את זה ושיסתדרו לבד. ברור לי שזה לא אפשרי ולא נעשה להם את זה (לפחות לא במכה אחת) כי אנחנו לא חיות אדם כמוהם - אבל בהחלט הייתי מעודד אותם באופן שלא משתמע לשני פנים שכדאי שיעבירו צינור מים וחוטי חשמל לירדן וישסתדרו משם, ושיזדרזו...

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 24-12-2016, 23:49
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

אכן, העיקרון הוא זה שחורה לי בעיקר
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "כלומר לא אכפת לך מהתוכן רק..."

אובאמה עשה מעשה של ונדליסט קטן - נתן לנו דקירה קטנה במותן וברח.
הדקירה הזו בשום פנים ואופן לא קטלנית, אבל היא כן מציקה ופחדנית, ועכשיו כל מה שאני יכול לחשוב עליו זה לתפוס את הונדליסט הקטן והמושתן הזה ולפרק לו את הצורה.
קצת אמוציונלי, אני יודע, אבל זו ההרגשה הכללית שלי לגבי הנושא הזה כרגע.
אני מתערב איתך שבאיטרציה הבאה של אובאמה, אנחנו נפגוש אותו כעומד בראש ארגון אולטרה-ליברלי-שקר-כלשהוא, כשהוא מנסה ולהמשיך לגרום את הנזק לשאר העולם שהוא לא הספיק לעשות בזמן כהונתו.
Mark my words.

ציטוט:

ישן 24-12-2016, 10:33
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "שוד ושבר לשמאל הרדיקלי "הישראלי" כאשר האשליות שלהם לגבי אובמה נשברו סופית"

טעות בידך, זה בדיוק מה שהשמאל הקיצוני רוצה, שאבא אובמה יציל אותנו מה"כיבוש" ומהעדר שמצביע לימין.

זה עובד ככה:

1. שמאלנים מתלוננים באירופה על ההתנחלויות והכיבוש
2. האירופאים: "מה זה התנחלות ולמה זה צריך לעניין אותנו?"
3. שמאלנים: "לא לא תסמכו עלינו זה כיבוש נוראי וטיהור אתני נגד הפלסטינים, פשעי מלחמה וכו' "
4. אירופאים: "טוב נו אם אתם מתעקשים שזה כל כך נורא, נעביר באו"ם החלטה נגד ההתנחלויות"
5. שמאלנים: "רואים? המדיניות של ביבי מביאה לבידוד עולמי"

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 24-12-2016, 13:15
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אילומינטי?"

קרי ואסד.

לא צריך שום אילומינטי...

מספיק מעצמה במשבר כלכלי ועם נשיא יענו אינטלקטואל, רגרסיבי, וליברל, שרוצה לשנות את הצורה שבה המזרח התיכון מתנהל, ואת מידת המעורבות של "הקולוניאליזם" במזרח התיכון.

ארה"ב יוצאת מעירק, ומפסיקה להתערב ולתמוך במשטרים שהיא תמכה בהם ב50 השנים האחרונות. מעודדת וממנת מהפכות וחילופי שלטון. עוזרת לחסל את שלטונו של קאדפי, מובילה לאי יציבות במצריים (אובמה אחראי לזה ישירות). ומתחילה עימות אתני בעירק. איסלמיסטים פסיכופטים רואים בזה הזדמנות. איראן כמובן שרואה בזה הזדמנות ומתחילה לשלוח זרועות תמנון בכל רחבי המזרח התיכון (תימן, עירק, סוריה וכד'). המדינות הסוניות לא אוהבות את זה. אז הן תומכות בדאעש, ובאירגוני אופוזיציה סורים בתמיכת האמריקאים. מלחמת אזרחים בעיראק שכל המזרח התיכון מעורב בה. המלחמה זולגת לסוריה. עוד מלחמה בתימן. הרוסים נכנסים להגן על האינטרסים שלהם. מאות אלפי הרוגים.

ולכל הבארדק הזה אחראי זוכה פרס נובל אחד.

ומרוב חוסר בושה, במקום להתעסק בחורבן שהוא עשה, הוא מתעסק בנו.

ישן 24-12-2016, 14:41
  עמית אלתם עמית אלתם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.15
אין מצב שנפנה שטחים ,ההחלטה ברוכה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "ארה״ב רק נמנעה בהצבעת האום נגד ההתנחלויות"

כציוני אני מברך על החלטת
האו"ם. מזה 45 שנים שהמפעל הציוני הולך ומשתבש, בלענו בליעה גדולה מדי וזה נתקע לנו בגרון,
הייתה לנו מערכת חינוך בשנות השישים למדינה הענייה עם המוני עולים ,הייתה לנו מערכת חינוך בין הטובות בכדור הארץ.
אם היו רואים הומלס כל המדינה הייתה נזעקת.
בכל עיר בשכונות הכי טובות ,הממשלה הייתה יוזמת שכוני זוגות צעירים ,עם עדיפות מוחלטת לבוגרי צבא ורכשנו דירות במחיר סביר מאוד.
לא היו בכלל עובדי קבלן או כוח אדם ,כולם היו מאורגנים,
ישראל הפכה למדינה עשירה ,אך מיליוני מפרנסים אומללים בשכר מינימום ףללא תנאים,
מפעל ההתנחלויות עלה במצטבר למעלה מטריליון שקל ,(שלדעתי ירדו לטימיון) נאלצו לשחד את החרדים בכדי שיתמכו בהתנחלויות והפכו אותם לפרזיטים שאם כבר עובדים אז זה בעבודות פרוטקציה לא מועילות (בעבר רוב החרדים עבדו ובעבודות יצרניות)ואין להם תחליף ,כי בגלל זה לא השקיעו בתשתיות,בתחבורה ציבורית,בחינוך,במדע,באיכות סביבה,בריאות,איכות חיים וגם בצה"ל
לדעתי הצונמי האיסלמי יכול להגיע גם לישראל והיינו צריכים להשקיע הרבה יותר בהכנות לכך ,במיגן ובאימון וציוד צבא המילואים והגדלת המערך הקרבי המעולה
יש הבדל אדיר הן מבחינתנו והן מבחינת העולם ,בין ישראל המחזיקה ביהודה ושומרון מסיבות ביטחוניות ושומרת אותם כקלף לשלום אמיתי ,לא שלום של פיס בי פיס שאת זה להערכתי העולם יקבל,
לבין ישראל המתנחלת המשיחית הלאומנית שמבחינת העולם ראויה לסנקציות כמו דרום אפריקה ,דרום אפריקה נכנעה בגלל הסנקציות הכלכליות ואנו הרבה הרבה יותר רגישים ממנה לסנקציות.
לידיעה
ההחלטה היא מבחינה מסויימת החלטה אל חזור ,טראמפ גם אם ירצה וזה לא בטוח ,כי הרפובליקאים היו הרבה יותר המדמוקרטים נגד הסיפוח, הוא לא יכול לבטלה ,כל שיוכל זה לנהל קרב מאסף ,לצמצם נזקים ,אבל לא לבטל

נערך לאחרונה ע"י עמית אלתם בתאריך 24-12-2016 בשעה 14:49.
ישן 24-12-2016, 15:35
  alexanderz alexanderz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.09
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי עמית אלתם שמתחילה ב "אין מצב שנפנה שטחים ,ההחלטה ברוכה"

אגב ,הכי מצחיק שליברמן צדק כל הדרך שטען שעדיף לא להעביר את חוק ההסדרים ועדיף להקפיא את הבנייה מחוץ לגושי ההתישבות , אבל בנט חשב שהוא חכם גדול ,ובשביל כמה קולות סיכן את כל ההתישבות , מצחיק שליברמן צדק כל הדרך . קשה לי להיות שותף לאופריה הנוסטלגיית הזאת , לא היו הומלסים אז?בין מערכות החינוך הטובות בעולם?אני אשמח לנתונים שמאששים את הנתונים האלו . הדירות המסובסדות שהממשלה בנתה לכולם בכל מקום ,אנחנו עדיין משלמים ריבית עליהם ,הידעת ? שנות השישים היו לדעתי אופרייה מזויופת, הממשלה בנתה ,סבסדה סקטורים שלמים וחיי במציאות מקבילה מבחינת תקציבית . גם אני יכול לקחת עכשיו הלוואות בלי סוף ולהנות מהחיים , אבל בסופו של דבר המציאות תדפוק על הדלת יום אחד , כפי שקרה בסוף שנות השבעים ושנות השמונים שהמשק קרס טוטאלית .
ישן 24-12-2016, 15:51
  cesium cesium אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.11
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי עמית אלתם שמתחילה ב "אין מצב שנפנה שטחים ,ההחלטה ברוכה"

* ישראל שלפני ששת-הימים היתה במצב "האחרון שיעזוב שיכבה את האור".

* המעבר לכלכלה קפיטליסטית בוצע גם ע"י ה'שמאל', ואחראי לפיתוח הנוכחי של ישראל. פרס עזר להעביר את התוכנית הכלכלית, רבין הפריט המון, והרצוג הפריט את רוב משרד הרווחה.

* ה'שוחד' לחרדים היה תוצאה של הסחר-מכר הפוליטי, וניתן ע"י השמאל לא-פחות מהימין. אם היית נותן להם להצביע ע"פ מצפונם, הם היו תומכים בימין.

* העדיפות ליוצאי צבא בוטלה ע"י רבין (המחיר לתמיכה חיצונית מצד המפלגות הערביות) ותפסל ע"י בג"ץ כיום.

* גם אם היה לאומדנים הכספיים על ההתנחלויות קשר למציאות, הטיעון הוא מהסוג שנקרא sunk cost fallacy (במציאות איבדנו יותר על הזיות שלום למיניהם).

* בסופו של דבר, חוסר הנכונות של השמאל הישראלי להודות בטעויותיו, ותאוות חלקים בו לחזור בשלטון בכל מחיר - אפילו שותפות לחרם הערבי, יחסלו את שארית התמיכה בו. כבר עכשיו מפלגת העבודה שוקעת בגלל שנעלם ההבדל בינה למרצ, ויש עתיד נאלצת להתאים את העמדות שלה לליכוד.

* בינינו, לאיום החרם אף פעם לא היה ממשות, ולא רק בגלל שהעולם מבין שישראל אינה דרום אפריקה. ישראל, בניגוד לד"א שהייתה תלויה לחלוטין בעבודת השחורים, מעולם לא נשענה כלכלית על אויביה אלא הם תלויים בנו להכל. לישראל יש כלכלה יצרנית, בעוד שלאויבנו אין כלום. יותר מכך, אלו בתוך ישראל שיושפעו מחרם נמצאים באופן חסר פרופורציה בשמאל. על כל חרם ממשי שיוטל עלינו, יהיה חרם חזק הרבה יותר נגד אויבנו ונגד התומכים בחרם שבארץ.

* הרפובליקנים הרבה יותר בעד ישראל ע"פ כל סקר שהוא. אז היו לכם 8 שנים, ובסוף קיבלתם גינוי מס' 10000 נגד ההתנחלויות. יופי. עוד מעט דברים ישתנו.

נערך לאחרונה ע"י cesium בתאריך 24-12-2016 בשעה 16:09.
ישן 25-12-2016, 07:42
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "ארה״ב רק נמנעה בהצבעת האום נגד ההתנחלויות"

ציטוט:
קראתי מאמרי ביקורת מישראל.
גם ״שמאלנים״ כתבו נגד ההחלטה.
מה שמלמד שהם ...

זה מלמד שהם בעצמם יודעים את הסכנות הקיומיות בבדרך של כניעות ונסיגות, והם עצמם מייחלים שהימין ינצח אותם.

נשמע מוזר. אבל יש מעין זה כבר בתלמוד שאנשי אבשלום התפללו לניצחונו של דוד המלך.

ציטוט:
http://www.he.chabad.org/library/ar...cdo/aid/3140052
וכמו דוד המלך, שע"י עבודתו פעל שגם עמשי אמר לו שלום שלום לך ושלום לעוזריך, ושגם אנשי אבשלום התפללו לנצחונו של דוד.

http://chabadlibrary.org/books/defa...maftechot/2/2/5
"פדה בשלום נפשי מקרב לי כי ברבים היו עמדי". ומבואר בכמה מקומות56 הפירוש בכתוב זה, דמ"ש "פדה בשלום" היינו שהפדי' גופא היא באופן של שלום, ופירוש זה מתאים עם מה שאמרו בירושלמי57 על "כי ברבים היו עמדי", דקאי על אנשי אבשלום, שגם הם התפללו לנצחונו של דוד.

והנה פשטות הפירוש במרז"ל זה הוא, שבה בשעה שאנשי אבשלום נלחמו נגד דוד, התפללו (בלבבם) לנצחונו של דוד. ועפ"ז נמצא, שזהו ע"ד מאמר רשב"י הנ"ל בנוגע לעשו, "הלכה היא בידוע שעשו שונא ליעקב אלא שנכמרו רחמיו באותה שעה ונשקו בכל לבו", שבזה מודגשים שני הקצוות, שאף ש"הלכה היא בידוע שעשו שונא ליעקב", וכנ"ל הפירוש בזה ששנאת עשו ליעקב היא כמו הלכה שלא שייך בה ביטול, מ"מ, אפשר לפעול עליו שלפי שעה יתהפך לאוהב (ע"ד הנ"ל שאנשי אבשלום הת*פללו בעודם מנגדים לדוד לנצחונו של דוד).

ירושלמי סוטה פרק א הלכה ח.
ציטוט:
וכיון דחמין מילייא אתיין לידי חילופין. אמרין רבון כל העולמים נפלה נא ביד דוד ואל יפול דוד בידינו שאם אנו נופלין ביד דוד הרי הוא מרחם עלינו. ואם ח"ו יפול דוד בידינו אין אנו מרחמין עליו. הוא שדוד אמר (תהילים צה) פדה בשלום נפשי מקרב לי כי ברבים היו עמדי.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 25-12-2016 בשעה 07:48.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:27

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר