לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-01-2017, 11:23
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "חמאס השתיל תוכנות ריגול בטלפונים של חיילים בעזרת פרופילים פיקטיביים מפתים בפייסבוק"

"חמאס בעזה שהתחזה לנערות יפות" לא חייב להיות לוחם מוסמך סיפ'ר-חמסה (05) שאיכשהוא למד לצ'טט בעברית..
אני יכול לחשוב על שתי אפשרויות:
- נערים ערבים ישראליים או ממז'-ירושלים שמכירים קצת את החברה היהודית, והיו במגע עם חמאס בעזה דרך הרשת.
- עזתים שהסתובבו באינטרנט הישראלי, אפילו לשם בידור.

כמה אנשים צריך כדי לפנות בפייסבוק למאות חיילים ולהצליח עם עשרות מהם? אחד? עשרה? לא צריך להשקיע הרבה- אם חייל מושך זמן, חושד או מפסיק להגיב- פשוט עוברים הלאה. בדיוק כמו בעולם הדייטים ה-"אמיתי".

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 12-01-2017 בשעה 11:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-01-2017, 11:35
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
שמעת פעם את "קול הרעם מקהיר"?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב ""חמאס בעזה שהתחזה לנערות..."

רמת העברית של ערבים שלא נחשפו מגיל צעיר לעברית, ובטח של ערבים מעזה - מזעזעת.
שגיאות שנובעות מכך שערבית היא שפת-רחוב, שמתהווה מסלנג, וחשיבה שכך זה גם בעברית.
מספיק מבט חטוף בחצי מהשמות שליד התמונות מעלה תמיהה - מה השמות המשונים האלו?
לאיזו נערה ישראלית יש רמת כתיבה נמוכה כמו לסתם נער ערבי מעזה?
יש פער תרבות עצום.

כך שכן - כדי להיות אפקטיבים, בהחלט צריך ללמוד ולהתאמן בזה,
ולצערנו היו תקדימים.
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A...%97%D7%95%D7%9D

גם במצרים הבינו שזה המצב, ויש שם היום לימודי עברית ברמה גבוהה.
בין השאר כדי לספק דוברי עברית לצרכי מודיעין.

לגבי האפשרות של רשתות אנשי חמאס שגייסו פעילים בישראל,
הייתי רוצה לחשוב שהשב"כ מעורב.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 12-01-2017 בשעה 11:38.
ישן 12-01-2017, 13:24
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "חמאס השתיל תוכנות ריגול בטלפונים של חיילים בעזרת פרופילים פיקטיביים מפתים בפייסבוק"

בהשוואה לגורמים אחרים שמנסים ובטח גם מצליחים, אני לא מצליח להתרגש מזה שהחמאס המוגבל יחסית בפוטנציאל שלו בתחום הצליח בעסק הזה, להפך, עדיף שנקבל קריאת השכמה בנושא הזה, מאשר שהסכנה הזאת תמשיך לזכות להתעלמות.

הבעיה המרכזית היא לא שהמכשירים האזרחיים של חיילים וקצינים נדבקו בתוכנת ריגול, אלא שהם מלכתחילה נאלצים להשתמש במכשירים האלו לפעילות צבאית. כל עוד הצבא לא מספק אמצעים מאובטחים לחיילים שלו, ובונה על כך שהם יהיו תלויים בפלאפונים הפרטיים שלהם ביום-יום, אי אפשר להתפלא שדברים כאלו קורים. זה חסר היגיון לצפות שמכשיר אזרחי לא יהיה חשוף לסכנות כאלו, הנחת העבודה צריכה להיות שכל מכשיר אזרחי פרוץ.

ישן 12-01-2017, 15:30
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי יוחנן שמתחילה ב "מסכים עם ההנחה שכל מכשיר..."

כל עוד מפקדים מצפים שהחיילים שלהם יהיו זמינים בפלאפון, שעבודה שוטפת לא יכולה להתבצע בלי תקשורת דרך מכשירים אזרחיים (ואני לא מדבר בהכרח על קרב או הפצצת הכור בעיראק אלא דברים של יום-יום ש99 אחוז מהצבא מבצע ב99 אחוז מהזמן) - אז הרי שיש כאן צורך שהצבא לא ממלא.

אגב אני לא מדבר על מכשירים משוכללים ורשת צבאית מאובטחת, אלא על מכשירים פשוטים שמשתמשים ברשתות האזרחיות אבל מכילים את רק את הפונקציות הבסיסיות של דיבור/סמס ואולי יכולות הצפנה בסיסיות (בהנחה שזה לא מייקר את העסק בצורה ניכרת, נגיד רק להודעות טקסט קצרות). כל עוד הצבא יכול להביא לכך שהחיילים משתמשים במכשירים מפוקחים שאין אפשרות להכניס להם אפליקציות, בלי חיבור למחשב, בלי WIFI או BT - זה לבד סוגר פרצה אדירה בביטחון מידע שקיימת כיום.

אגב, גם אם מקפידים שלא להכניס פלאפונים לדיונים, זה לא מונע מהם להקליט כל מילה שנאמרת מחוצה להן, 24 שעות ביממה. אתה תופתע לגלות כמה איכותיים המיקרופונים של הפלאפונים היום, הם יכולים בקלות להקליט שיחה במרחק של מטרים (בסביבה שקטה) גם אם הם בתוך הכיס או אפילו בתוך תיק. תנסה כל אפליקציה בסיסית ותתרשם בעצמך, זה מפחיד מאוד לחשוב מה סוכניות ביון מפיקות כיום באפס מאמץ מבחינתן.

נ.ב.
ברור לי שאני חוטא בפנטזיה כאן, בצבא שמתקשה במשך שנים לספק נעליים ללוחמים שלו, השקעה כזאת בציוד לחפ"שים זה בגדר חלום רחוק. אבל הנקודה שלי היא שהתפיסה שתקשורת מאובטחת זה רק ל"אירועים מיוחדים" נשמעת לי ארכאית משהו.

נערך לאחרונה ע"י סמוראי בתאריך 12-01-2017 בשעה 15:44.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:07

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר