לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-01-2017, 00:24
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתי כלא ביטחוניים - האם הבעיה מבנית?

אני רוצה לפתוח דיון קצת שונה אבל עדיין קשור מאד לביטחון.
בעקבות סיפור הברחת הטלפונים לבתי הכלא של האסירים הביטחוניים היו בכמה ערוצים כתבות שהציגו את תנאי הכליאה של העצירים ואת יחסי הכוחות בין הכלואים לסוהרים והנהלת הכלא.

התמונה המצטיירת - לפחות בעיני רעה מאד. למעשה הכלא מתנהל במידה רבה יותר על ידי הכלואים כאשר הנהלת הכלא מתכופפת פעמים רבות ונכנעת לדרישותיהם (הרבות ולעיתים המקוממות ממש) בכדי למנוע התפרעויות ומשחקת איתם בחתול ועכבר בחיפוש אחר חומרים אסורים ומנסיון ללמוד על תוכניותיהם בתוך הכלא ומחוצה לו (חלקם מכוויני פיגועים גם מתוך הכלא).

אני רוצה להציע משהו שאולי ישמע קצת מוזר (אולי גם קצת נאיבי) אבל לדעתי יכול וגם צריך לשנות מקצה לקצה את יחסי הכוחות בכלא והלחזירם למקום שבו הם צריכים להיות - קרי שליטה מלאה של הכלא על האסירים. מדובר בפיתרון שהוא ללא ספק יקר - אולי יקר מאד - אבל אם המדינה תשכיל להבין את ההשלכות והסיכון של אותם אסירים - אולי ההשקעה הזאת שווה.

הבסיס להצעה שלי הוא שינוי מבני (ארכיטקטוני/פיזי) של מבנה בית הכלא (למעשה בניית ביתי כלא חדשים מאפס) בצורה שונה לחלוטין מכל מבנה כלא קיים (לפחות כזה שאני מכיר) בעולם. הכלא שאני מדבר עליו אמורים להיות בנוי לגובה (או לעומק). יש לבחון בנייה בשיטה טרומית - אני הייתי אפילו חושב על קוביות מתכת שדומות לכלובים ממתכת (כאלו שניתן למעשה לראות מהצד כל מה שקורה בהם ואין להם קירות שניתן לחפור או להחביא בהם שום דבר). בין כל כלוב לכלוב יהיו רווחים ואולי גם הפרדות פיזיות (קירות) שימנעו מגע או תקשורת ישירה בין אסירים. בכל כלוב ישוכן אסיר יחיד ויהיו גם כלובים לזוגות אסירים (אגע בכך בהמשך). השירותים יהיו באחד מצידי הכלוב ויחוברו למערכת מרכזית. הכלובים ינותרו על ידי מצלמות מזוויות שונות.

בכל קומה (בית כלא כזה יכיל מספר מבנים בהם מספר רב של קומות) יהיו מספר אזורי הליכה - כולם בתוך הכלא (אפס גישה לבחוץ) שבהם אסירים יוכלו לצעוד במשך זמן קצר במרחב שהוא גדול ממרחב הכליאה הרגיל שלהם.

החלק השני של ההצעה שלי עוסק באופן הכליאה של האסירים. אנחנו מדברים כאן על האסירים הביטחוניים הקשים - אלו שיש להם דם על הידיים או שתיכננו פיגועים - אני לא מדבר פה על איזה ילד בן 12 שזרק פעם אבן (למרות שגם זה יכול להרוג וגם הרג לצערנו כידוע בעבר). לכן מבחינתי בהיעדר עונש מוות בישראל לאסירים אלו שמרצים עונשי מאסר עולם (חלקם רבים), אין לתת שום זכויות מלבד מזון (לא שהם מכינים אלא מזון בסיסי מוכן) והליכה קצרה אחת ביום - לבד (אסיר אחד למשך 15 דקות או 30 דקות ביום - לבדו באזור הליכה יחד עם סוהר). גם המקלחות יהיו נפרדות בכל קומה - אסיר יקבל זמן מוקצב בכל יום - בנפרד - אסיר שיחרוג מהזמן לא יקבל מקלחת ביום שלמחרת.

הרעיון הוא שהאסירים מבודדים לגמרי האחד מהשני. אסירים שיתנהגו יפה במשך זמן רב (שנה+) יזכו להשתכן בחדר עם אסיר אחר שהתנהג היטב.

באופן כזה אין הנהגה יותר בבתי כלא כי אין אינטראקציה בין האסירים. מי שיחליט למשל לתקשר בצעקות עם אסירים אחרים יסולק לצינוק וכל זכויותיו להליכות יומיות יבוטלו. הסיכוי להתפרעויות והיכולת להסתיר חפצים אסורים מתאפס (למעשה לאסירים יהיה מעט מאד ציוד אישי מותר - כמה בגדים וכלים אישיים למקלחת וזהו).

לגבי מפגש עם משפחות - אני לא יודע מה אומר הדין הבינלאומי אבל אם הוא אינו מחייב יש לשלול זאת לחלוטין - אם יש חובה לתת ביקור של איש הצלב האדום למשל - יש להקציב לכך את מינימום הזמן הדרוש והשמפגש יתבצע כשסוהר נמצא באותו החדר ואין שום מגע. אם יש איזה חובה לתת ביקורי משפחות או עורכי דין יש לבצע את המפגש בצורה שלא תאפשר בשום אופן העברה של חפצים (אפשר אפילו לעשות זאת באינטרקום בין שני חדרים נפרדים).

זה אולי נשמע קיצוני אבל המצב כיום כפי שהוא מצטייר לי בבתי הכלא הביטחוניים הוא פשוט לא מתקבל על הדעת. בית כלא הוא לא חופשה - בראייתי בית הכלא לאסירים הביטחוניים הקשים צריך להיות הכי קרוב לעונש מוות שניתן לדמיין ושמותר לישראל מבחינת האמנות עליהן היא חתומה. צריך וניתן להשיג זאת על ידי יצירת מבנים שונים פיזית ממה שקיים כיום בהם קיימת הפרדה ובידוד מוחלט של אסירים אלו מאלו ואי מתן זכויות מוחלט לאסירים פרט למינימום הנדרש בחוק הבינלאומי.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 13-01-2017 בשעה 00:30.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-01-2017, 01:56
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
הטעות שלך ביסוד הסוגיה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "בתי כלא ביטחוניים - האם הבעיה מבנית?"

מאחר ויש לי "קילומטראז'" לא קטן בתחום, אני יכול רק לומר שתחום הכליאה של אסירים בטחוניים - בניגוד לפליליים - הוא חלק מסוגיה רחבה הרבה יותר מבחינה מדינית ופוליטית. מאחר ולא מדובר בגולאג בו האסירים מנותקים מן העולם החיצון, כל שינוי קיצוני מהסוג אותו אתה מציע יכול לגרום לתבערה ענקית בתוך אך בעיקר מחוץ לחומות הכלא ואני מתכוון לסדר גודל שראינו אולי רק פעם או פעמיים בעשורים האחרונים.

תחשוב על גלעד שליט, רון ארד, נחשון וקסמן, גופות הרוגי צה"ל בשלושת העשורים האחרונים (ויסלחו לי כל אלו שפרחו מזכרוני בשעה כזאת), תעשה את המכפלות המספריות, ואז תבין מה משמעות סוגיית האסירים לציבור הפלסטיני ולהנהגה שלו - הן של פתח באיו"ש והן של החמאס בעזה.

מבלי להיכנס לפוליטיקה - המצב כיום לא מתקבל על הדעת, אבל הוא בסופו של דבר פועל יוצא של המצב הקיים בשטחי יו"ש ועזה. הוא לעולם לא יוכל להיות יפה יותר, וסביר להניח שהצדדים המעורבים גם לא ממש רוצים להפוך אותו למכוער יותר.

ישן 13-01-2017, 02:29

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הטעות שלך ביסוד הסוגיה"

אין ספק שאתה צודק. יש פה עניינים מדיניים/פוליטיים גדולים יותר, ועדיין.
ישראל יכולה וצריכה לשנות את המאזן. יכול להיות שצריך לעשות את זה בשעת כושר רצויה. ישראל צריכה לבנות מתקן (או מתקנים כפי שאני מתאר) ולהכינם ליום פקודה - אם מחר פורץ שוב עימות בעזה ואולי אפילו עימות כולל יותר גם בגדה ניתן באיבחה אחת להעביר למתקני כליאה כאלו את כל האסירים הכבדים והמסוכנים ולהכריז שמעתה כל האסירים עם דם על הידיים יזכו ליחס שכזה. אנחנו נהיה גם כך בתוך עימות כך שלא תהיה אפשרות לאסקלציה מעבר וגם אם תהיה (נניח יפרצו גם מהומות בגדה) נתמודד איתה.

בסופו של דבר המצב הזה דומה למצב שהיה עם גלעד שליט ויתר החטופים בעבר. באיזשהו שלב ישראל צריכה להגיד די ולחדול מלקיים את חוקי המשחק הקיימים שמכתיב לנו הצד השני (קרי שחרור אסירים מסיבי בתמורה לשבוי אחד שלנו), כן זה יכאב (יהיו מהומות - בעיקר מחוץ לבתי הכלא כי בתוך בתי הכלא האסירים הכבדים יעברו לכליאה נפרדת שלא תאפשר להם כלל מהומות או בכלל מגע עם העולם החיצון) אבל בסופו של יום זה ישתלם לנו ואנחנו נהיה אלו שנכתיב לצד השני את חוקי המשחק - זה הרי מטורף אלו אסירים - ולא סתם אסירים - אלא אנשים שבלא מעט מדינות בעולם גם היו זוכים לעמוד בפני כיתת יורים/זריקה קטלנית (אם להאמין לויקי אגב לא פחות מ-56 מדינות), כך שהיחס שאני מציע לתת להם שיהיה עדיין במסגרת כל האמנות שאנו חתומים עליהן הוא בהחלט ראוי ונכון.
www.MegaPixel.co.il

ישן 02-02-2017, 18:32

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אין ספק שאתה צודק. יש פה..."

אני מחזיר את הנושא הזה שלא קיבל לדעתי את ההתייחסות הראויה כשנפתח.
עלתה לאחרונה הכתבה הזאת על מה שקורה בבתי הכלא הביטחוניים.

הם טוענים שחלק גדול למשל מהבעיה בקשר לסולארי היא היעדר טכנולוגיה. לי זה נשמע הזוי. האם באמת אין טכנולוגיה שיכולה לשבש ב-100% קליטה סלולארית באזור מוגדר?

בכל מקרה זה רק חלק קטן מהבעיה - אני חוזר על מה שכתבתי במקור - הבעיה היא מדיניות והמבנה הפיזי של בתי הכלא. לטעמי יש לבנות בתי כלא באופן שבו כל אסיר ישוכן בנפרד (תא לבד - קטן) עם 0 קשר בין אסיר לאסיר. לא תהיה הנהגה בכלא כי לא יהיה קשר בין אסירים - הם ינוהלו בנפרד לחלוטין - יזכו לאוכל בתא ולהליכה (לבד) באזור קטן מחוץ לתא - כל אחד לזמן קצר - וכנ"ל מקלחת - לבד. לא יהיו מפגשים עם המשפחה או קבלת חבילות והם יקבלו מפגש עם נציג הצלב האדום בלבד כמתחייב באמנות בין לאומיות וזהו.

צריך להתחיל להקים בתי כלא במסגרת הזאת באופן מיידי וכמו שכתבתי למעלה את האסירים החדשים בגל העימותים הבא - שיגיע - להעביר מיידית לשם ןלאט לאט להמיר את כל האסירים הביטחוניים רק לבתי הכלא הללו ולסגור את הקיימים. כן יש לזה עלויות משמעותיות אבל זה נדרש כי מה שקורה עכשיו הוא לא רק בזיון הוא גורם נזק בטחוני חמור למדינת ישראל.
www.MegaPixel.co.il

ישן 03-02-2017, 10:57
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "זה לא מה ששאלתי - אני יודע מן..."

אני ממש לא משפטן, אבל ממה שגיגלתי - הפרשנות המקובלת היום לגבי בידוד לתקופות ארוכות היא שמדובר במה שמוגדר כענישה אכזרית, לא אנושית ומשפילה. ענישה מסוג זה אסורה על פי ה- United Nations Convention against Torture, שישראל חתמה בכהונת שמיר הראשונה ואישררה בכהונתו השניה וייתכן שגם באמנות אחרות.
כרגע עושה רושם שזה די עמום, בין השאר משום שבידוד לתקופות קצרות הוא פרקטיקה שנחשבת למקובלת כענישה פנימית בבתי כלא ואין הגדרה ספציפית למה זה תקופה קצרה ומה תקופה ארוכה, וגם משום שבמקומות בהם נהוגה כליאה בבידוד לתקופות ארוכות בדרך כלל מתקיימים גם עינויים אחרים.
מה שאפשר לשער בביטחון לא רע זה שאם ישראל תהפוך בתי כלא שלמים לכאלו בהם כולאים אלפי אסירים בבידוד לתקופות ארוכות - זה כבר יוכנס משפטית כהגדרה לאמנה שישראל חתומה עליה.
ישן 03-02-2017, 17:55

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי double_o שמתחילה ב "אני לא חושב שיש איסור מוחלט..."

אוקיי - הגישה שלי היא בידוד כנקודת התחלה לכל האסירים הביטחוניים או לפחות לכל האסירים הכבדים ואם אחרי שנה או שנתיים הם מראים התנהגות טובה אפשר לשכן אותם בתאים של שני אסירים (כשכמובן תמיד יש את האופציה לשנמך אותם חזרה לתא יחיד אם הם לא מתנהגים טוב או חורגים מנהלים).

אסירים ביטחוניים פחות כבדים יכולים להיות מוחזקים מלכתחילה בתאים זוגיים כשכמובן אם יש איתם בעיות מעבירים אותם לתאי יחיד. ועדיין גם במסגרת של אותם תאים זוגיים - הרעיון הוא שאין להם תקשורת עם תאים אחרים - "חווית" הכלא שלהם צריכה להיות שונה מהותית מחוויית הכלא הנוכחית בה רוב הזמן אסירים מבלים עם אסירים אחרים - מבחינתי הם לא אמורים לפגוש אף אסירים אחרים בכלא (לכל היותר שותף יחיד בתא) במשך כל תקופת המאסר שלהם. מקלחת - לבד או עם השותף לתא. טיול יומי - אותו כנ"ל - אין שטחים משותפים אין שיחות עם אסירים אחרים, אין העברות מסרים בין אסירים וכאמור בבוודאי שאין מפגשים עם המשפחות או גורמים אחרים שאינם הכרחיים (צלב אדום במינימום שהאמנות שעליהם אנו חתומים מחייבות).

בית כלא זה לא ספא ובית כלא למחבלים עם דם על הידיים צריך להיות הדבר הקרוב ביותר שאפשר (חוקית בישראל) להוצאה להורג.
www.MegaPixel.co.il

ישן 03-02-2017, 19:51
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
זה לא יקרה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אוקיי - הגישה שלי היא בידוד..."

אתה מציע סוג של כלא SuperMax שבודדים מסוגו קיימים בעולם - וכולם לא מיועדים לאסירים בטחוניים אלא לפליליים.

אפילו Camp Xray בגוואנטנמו שהיה בנוי בצורה שאתה מציע כבר נסגר - הוא הוחלף במתחם Camp Delta שמכיל מספר מתקנים, שרק בודדים מהם בנויים בתצורת בידוד מלאה עבור כמה עשרות בודדות של אסירים. רוב אוכלוסיית האסירים משוכנת במגורים משותפים, או מגורי בידוד עם חדר אוכל ופינת טלויזיה משותפת.

אגב: אפילו בארה"ב החזקה שמרשה לעצמה לצפצף על כל אמנה בינ"ל כשבאמת בא לה, פעילות Camp Delta לא עברה בשקט וחלק מהמחנות במתחם נסגרו או הושבתו לאחר שנמצאו בלתי תואמים לתקנות אמנת ג'נבה ולכן הוגשו בג"צים בעניינם.

ישן 03-02-2017, 22:36

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "זה לא יקרה"

למה שזה לא יקרה?
עלויות בניה/תפעול גבוהות מידי?
חוסר הומניות?

במתקני הכליאה שאתה ציינת יכול להיות שהיו פעילויות אחרות שנוגדות אמנות בינלאומיות - אני לא מדבר פה על עינויים וכו'. אני מדבר נטו על צורת הכליאה. המטרה היא למנוע כוח מאסירים - אסירים שמדברים עם אסירים אחרים הופכים את החיים של הסוהרים לקשים יותר (בכתבה של ערוץ 1 מלפני זמן מה על אסירים היה ברור לגמרי שמי ששולט בכלא זה האסירים הביטחוניים ושמנהלי בתי הכלא רק רוצים שקט תעשייתי ומוכנים לויתורים משמעותיים למול האסירים בשביל לקבל אותו - זה בלתי נסבל ונובע אך ורק מהעובדה שהאסירים נמצאים בקבוצה - אם הם היו בודדים היה אפשר להתמודד מולם בקלות), בנוסף הם גם מצליחים להוציא פיגועים החוצה בחסות טלפונים סלולאריים שהם מקבלים ומעבירים ביניהם. אני מציע לבטל כל גישה שלהם לבחוץ למעט המינימום ההכרחי ולמנוע מהאסירים עצמם מגע האחד עם השני (כאמור מקסימום 2 אסירים ביחידה).
www.MegaPixel.co.il

ישן 04-02-2017, 17:05

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "שוב - זה לא יקרה"

נו ו? למה שכל הגורמים שציינת יתנגדו להקמת בתי כלא בו מי שישלוט באסירים זה הסוהרים ולא להפך?
כבר כתבתי למעלה יבנו את בתי הכלא החדשים האלו ויכניסו אליהם אסירים חדשים (אולי במהלך עימות כולל בעזה או אינתיפדה גדולה כך שהפעולה תתבצע בפועל מתחת לרדר ואפשר גם להעביר לשם מחבלים כבדים מבתי כלא אחרים ולאט לאט להעביר לשם את כל מי שצריך מהאסירים הביטחוניים וזה יהיה הסטנדרד לכליאה של אסירים בטחוניים).
www.MegaPixel.co.il

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 04-02-2017 בשעה 17:14.
ישן 04-02-2017, 18:30
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "נו ו? למה שכל הגורמים שציינת..."

אתה מתייחס לבעייה בצורה חד ממדית ,
כל הנושא (ורעיונות אחרים) הנ"ל נבדק בצורות אלו ואחרות וכל הגורמים הנוגעים לדבר הגיעו למסקנה שמה שאתה מציע (בווריציות שונות) לא רק לא יעיל אלה אפילו מסוכן ולא נראה לי שכאן המקום לדון מדוע.

כמו שסירפד ניסה להסביר לך מספר פעמים כל נושא האסירים ומה שמסביבו הוא מאוד עדין, פוליטי, מדיני והטיפול בו הוא נסיון לשמור על שיווי משקל תמידי.
אם אתה מחפש כבר פתרון, אולי במקום לבזבז מילארדי שקלים על הכלא הסופר מבודד שלך תקדם במקום את עונש המוות למחבלים על הידים ? תחסוך כסף, תשיג את מטרת ההרתעה ומחבלים שמוצאים להורג לא יכולים לארגן פיגועים.

נערך לאחרונה ע"י Cu1 בתאריך 04-02-2017 בשעה 18:35.
ישן 04-02-2017, 19:20

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "אתה מתייחס לבעייה בצורה חד..."

א. לי אישית אין בעיה עקרונית עם עונש מוות למחבלים. יותר מזה - ישראל בפועל מנהלת מפעם לפעם מדיניות שאפקטיבית איננה רחוקה מכך (בסופה של דבר מהי מדיניות החיסולים?).
ב. גם אם יהיה עונש מוות ברור שכמות ההוצאות להורג תהיה קטנה מאד (בג"צ וכו'). אני דווקא לא חושב שמדובר בעונש שירתיע מאד (רבים מאותם מחבלים רצו להתאבד בכל מקרה), מה שכן לכל הפחות לא יחזרו לפעילות אחרי שישחררו ולא ילמדו או יכווינו אחרים.
ג. מכיוון שעונש מוות לראייתי כאמור לא יפתור דבר - הפתרון היחיד שאני רואה הוא מה שהצעתי. אתה טוען שהפתרון שלי בעייתי פוליטית - ואני שואל למה? אני מציע להכיל אותו בזמן עימות (כלומר לבנות את בתי הכלא הללו עכשיו אבל בפועל להתחיל להעביר לשם אסירים בזמן עימות בעזה או בגדה - במצב כזה זה לא ייצור בעיה של מהומות (כי כבר יהיו מהומות בכל מקרה). אני מציע לבנות ולנהל את הכלא לפי אמנות בינלאומיות (אם אסור אסיר לבד אז זוגות אבל לא מעבר לזה ובלי שום קשר בין כל זוג אסירים).

שוב אני רוצה לשמוע טיעונים מנומקים יותר מדוע ההצעה הזאת לא תקפה או לא ישימה - עד כה לא שמעתי שום דבר מנומק.
www.MegaPixel.co.il

ישן 04-02-2017, 20:44

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]שוב אני רוצה..."

לא הבנת כנראה.
אני לא מציע להפעיל אותו רק במלחמה - אני מציע להתחיל להפעיל אותו בעימות הבא ולהמשיך להפעיל אותו באופן קבוע אחרי זה עבור כל האסירים הביטחוניים (בוודאי אלו עם דם על הידיים או מתכנני פיגועים למיניהם).

לומר "מדיני והפוליטי. וזאת תשובה מאוד מנומקת." ממש לא מקדם אותנו - תסביר למה אתה חושב שזה בעיה? אני אומר שוב אני מציע התחלת הפעלה בעת עימות כשיש גם ככה בלאגן, הפגנות ואי סדר בשטח וישראל סופגת בתקשורת לא על תנאי מאסר אלא על הרג של עשרות ומאות מחבלים בעזה - שינוי במדיניות הכליאה לא יהיה בראש מעיני התקשורת ויהיה אפשר להעביר את הנושא מתחת לרדאר. בהמשך זו כבר תהיה עובדה מוגמרת.
www.MegaPixel.co.il

ישן 04-02-2017, 17:08

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אני מציע, שניקח את האסירים..."

אתה נהנה להגחיך את ההצעה שלי אבל זה לא משנה. אין לי שום עניין בבריאות הנפשית של מחבלים כלואים. אם היה אפשר לעשות מה שאתה מציע הייתי שמח מאד אבל זה בלתי אפשרי מסיבות חוקיות.

בידוד של אסירים הוא אפשרי וכמו שכתבתי במקרה הגרוע ישימו 2 בחדר. עדיין מדובר בכליאה שלא מאפשרת להם תקשורת עם אסירים אחרים ויצירת כל הבלאגן שקיים היום בבתי הכלא שהיא מסוכנת מאד (כאמור ידוע בוודאות שמחבלים מכווינים פיגועים מתוך הכלא ובלי קשר כאמור גם שולטים בפועל בסוהרים ומכתיבים מדיניות מה שפשוט לא מתקבל על הדעת).
www.MegaPixel.co.il

ישן 04-02-2017, 17:49

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "כאילו חסר מי שיכווין פיגועים...."

האסירים הביטחוניים בבתי הכלא - ובוודאי הכבדים הם לב ליבו של העולם החבלני של החמאס ושאר ארגוני הטרור בגדה והעובדה שהם בכלא ולא בשטחים היא חלק לא מבוטל מהסיבה שיש לנו פחות פיגועים קשים - אלו אנשים עם הרבה ניסיון וידע בהכוונת וביצוע פיגועים. והם עושים כל מאמץ להמשיך ולפעול מהכלא (לעיתים בהצלחה לצערנו) ובלי קשר מהווים אמצעי לחץ על מדינת ישראל ומקבלי ההחלטות (יש סוג של מאזן אימה מולם בבתי הכלא שיש לשבור).

אם יש לך פיתרון טוב יותר וזול יותר בבקשה. לי אין - ולכן הצעתי מה שהצעתי ואני חושב שהוא פיתרון הגיוני גם אם יקר. עד כה בדיון הזה לא שמעתי סיבה אמיתית אחת (פרט לעלויות - וגם זה לא נידון פה לעומק) מדוע מה שאני מציע לא יהיה אפקטיבי.
www.MegaPixel.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:53

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר