לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-01-2017, 15:30
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "כשההטרלות מתערבבות עם הדעות..."

אני רציני לגמרי....

בקצרה...

להבנתי, יש פה 3 נקודות:
1. לוחם אויב. ראוי להתייחס לאויב בצורה מכובדת ואנושית, ואחרי שהוא נכנע, ולא מהווה איום, להתייחס אליו בצורה אנושית. מחבלים פלסטינים לא מכבדים את ערכי המוסר האלה, ואין להם בעיה לרצוח אזרחים חפים מפשע. ובאותה מידה המחבל היה דוקר אזרח, או כל יהודי אחר, רק בגלל היותו יהודי. אני מסיק זאת, מתוך ניסיון אמפירי. ולכן כל עוד "ארגוני ההתנגדות העממית הפלסטינים" לא יחליטו שהם מכבדים את חוקי המלחמה ונוהגיה, ונמנעים מפגיעה באזרחים, ההגנות האלה לא צריכות לחול עליהם. להפך, צריך להתייחס אליהם כלוחמים בלתי חוקיים.

2. פעולה בניגוד לפקודות הצבא. אפילו המחבל בן מוות, והיה במדינת ישראל עונש מוות למחבלים, אסור לאף אדם, או חייל להרוג אדם על דעת עצמו. זה מנוגד לפקודות הצבא, למשמעת הצבאית, לערכי צה"ל, ולחוק הישראלי. הבעיה העיקרית של זה, לדעתי, היא חברתית. בני חברה תרבותית לא יכולים להחליט להמית אנשים על דעת עצמם.

3. מוסרית. אם אנחנו מסכימים שמדובר במחבל, שבא במכוון לרצוח יהודים, אזרחים או חיילים, אזי לדעתי לפחות, הוא בן מוות. והיה ראוי, ונכון, ומוסרי, וצודק, שמדינת ישראל תוציא אותו להרוג. בכל מקרה, אני לא חושב שיש בעיה מוסרית בעצם הריגתו, להפך. וחשוב לזכור שמדובר ברוצח מתועב. או לפחות ניסיון.

לכן... סעיף 1 - לא רלוונטי. סעיף 2 - בהחלט מצדיק הרשעתו בהריגה, וענישה כלשהיא. סעיף 3 - מצדיק שהענישה תהיה מקלה ככל הניתן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-01-2017, 15:37
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אני רציני לגמרי.... בקצרה......"

אתה ממשיך להטריל או לדבר לא בהגיון, כאמור שניהם עצובים.

מה קשור הצד השני ?
הרי שוטר תפקידו לתפוס פורעי חוק, מעצם הגדרתם הם פורעי חוק, אז למה מקפידים על חוקי מעצר איתם ? הרי שודד מזוין עלול להשתמש בכלי זין שלו על פי הגדרתו כשודד מזוין, אז כדור לראש ינטרל כל סכנה אפשרית משודדים מזויינים, כי סטטיסית היו מקרים של הרוגים בשוד מזוין.
הגיון של אספסוף.
לכן לא נראה לי כדיעה לגיטימית שלך.
אני מקווה שאתה מטריל כי זה אומר שאתה משתמש במח שלך, האפשרות השנייה היא אין מוח.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 20-01-2017, 15:51
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "ההנחה שמוסר זה שחור ולבן,..."

החוק הוא שחור ולבן, מי דיבר על מוסר ?

אתה כל כך מזלזל בחומרת המעשה ומזלזל בכוונה שלו.
אדם שבקור רוח מבצע הוצאה להורג בשטח זה מעשה מאד מאד חמור והנסיבות והפוליטקה דווקא עזרו לו לא להיות מואשם ברצח חסר ישע. כן אחי, מחבל מנוטרל גוסס הופך לחסר ישע. שחור ולבן. מוסר תשאיר בבית, עצם לבישת המדים היא ציות לחוקים שלא תמיד עומדים בקנה אחד עם מוסר גבוה.
פציפיסט הוא אדם מוסרי אבל פורע חוק, מוציא להורג הוא פורע חוק ללא מוסר. שוב, שחור ולבן.

john reese

ישן 20-01-2017, 16:16

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "החוק הוא שחור ולבן, מי דיבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
החוק הוא שחור ולבן, מי דיבר על מוסר ?

היצמדות לחוק תוך התעלמות ממוסר... זה משהו מסדום כזה לא? לא נשמע רעיון טוב במיוחד...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אתה כל כך מזלזל בחומרת המעשה ומזלזל בכוונה שלו.

איפה זלזלתי?
את המעשה הפרדתי לשני חלקים, עם חלק אחד יש לי בעיה. עם החלק השני, ובכוונה הכללית אני תומך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
כן אחי, מחבל מנוטרל גוסס הופך לחסר ישע. שחור ולבן. מוסר תשאיר בבית, עצם לבישת המדים היא ציות לחוקים שלא תמיד עומדים בקנה אחד עם מוסר גבוה.
פציפיסט הוא אדם מוסרי אבל פורע חוק, מוציא להורג הוא פורע חוק ללא מוסר. שוב, שחור ולבן.

תפיסה מאוד עקומה. ותמוהה, לדעתי.

מדובר במחבל, מתועב, שדקר חייל, וניסה לרצוח אותו. הריגתו היא מוצדקת, ומוסרית. בוודאי אם המחבל דקר חבר שלך.

לשלוח חייל לסיטואציה כזאת, להגן על המדינה, וחבריו, ולהעניש אותו על פעולה שיש לה דיי הרבה הצדקה מוסרית, זה מעוות.

לדעתי, בכל מקרה.

ישן 20-01-2017, 16:27
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון]החוק הוא שחור..."

אז X נכנס אלייך הביתה, שולח ידיים אל הקטנה שלך, כן כן, קטנה בת 4 שישנה במיטתה, ואתה מתעורר, ונכנס לחדר ומתעמת עם X, מתחילים ללכת מכות ואתה דוחף אותו מהחלון, כן קומה שנייה, הוא נופל החוצה מהחלון ושובר את שתי הרגליים, שוכב על הכביש ולא יכול לזוז, אבל הוא עדיין משתייך לקבוצת הפדופילים המסוכנים, כי הוא עדיין חי, אז אתה נכנס לחדר השינה, מוציא את האקדח מהמגירה, יורד למטה, דורך את הנשק, אומר לעצמך :" הבן זונה הזה נגע בבת שלי, מפה הוא לא ייצא חי" ואתה דופק לו כדור בראש.
אתה רוצח.
הנסיבות המקילות שלך הרבה יותר חזקות משל עזריה, אתה אולי באמת היית בסערת רוחות.
עזריה היה בתפקיד, ובניגוד לחוקים הוציא להורג מחבל פצוע מנוטרל.
ראינו כולנו את הסרט, אין שום נסיבה מקילה.
אני חוזר שוב, אולי אתה צריך לנער את הראש קצת, אתה מטריל.

john reese

ישן 20-01-2017, 22:54
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אז עצם העובדה שדעתך לא מתיישבת עם רוב העם,
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אוקיי אז בלי כפפות: כאשר חצי..."

ובטח השאר גם הם לא גיבשו דיעה מוצקה בעיניין ויש כאלה שגם נוטים לכאן ולכאן - ובכל זאת אתה חושב שזה "מוסרי" לכפות את דעתך על כולם? אולי צריך לחון אותו וגם לתת לו צל"ש כדי שאותם מעטים שחושבים שצריכים להחמיר איתו - יבינו שנעשה לחייל רצח אופי כשבעצם רק טעה בשיפוט שלו אבל ממילא הרג מישהו שכלל לא ראוי להיכלל על הסקאלה של בני אנוש...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 23-01-2017, 10:56
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

אני לא יודע אם אתה משחק את תפקיד הטיפש, או מנסה לכפות אותו על עצמך בכוח
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אסביר לאט, כשאתה טוען כי מחבל..."

על כל פנים - אחדד: מוסלמי שבא להרוג אדם רק בגלל שהוא יהודי, לא משנה אם היהודי לובש מדים ועומד במחסום או שוכב בעריסה ולובש חיתול, מבחינתי נגרע ממצבת בני האנוש.
מכיוון שאתה צפוי כמו זריחת ושקיעת השמש, עכשיו אתה תשאל "למה רק אם מוסלמי בא להרוג יהודי ולא להיפך" - אז התשובה היא ש-"יהודי שהורג מוסלמי בגלל דתו" זה בחזקת אדם נשך כלב...
אילו עוד פנינים תפיק? למפלצת הספגטי המעופפת הפתרונים...

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 24-01-2017, 09:56
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

הנה ידיעה שהגיעה בדיוק בזמן - התאומים של הפלסטינאים ממדינה עם מנטליות תאומה
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "מבחינתי- לא מספיק..."

ניגריה: שימוש בתינוקות בפיגועי התאבדות הפך ל''טרנד מסוכן''
נשים שיוצאות לפיגועי התאבדות נושאות כעת תינוקות איתן כדי להמנע מזיהוי, כך מזהירים רשויות בניגריה.
האזהרה יוצאת אחרי ששתי מחבלות מתאבדות מארגון 'בוקו חראם', הורשו לעבור מחסום בכניסה לעיר מאגדלי (Madagali) ב 13 בינואר וביצעו פיגוע התאבדות בעיר. הנשים הצליחו לעבור את המחסום משום שהן נשאו שתי תינוקות עמן וזוהו כאזרחיות.
לאחר שעברו את המחסום הנשים פוצצו את עצמן, הרגו את שתי התינוקות שעמן ועוד ארבעה אנשים.
ניגריה כבר רגילה לראות מחבלות מתאבדות, אך על פי הרשויות, השימוש בתינוקות כדי לבצע מעשים אלו מתחיל להצטייר כ"טרנד מסוכן".

http://rotter.net/forum/scoops1/377498.shtml

ציטוט:

ישן 21-01-2017, 00:47
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אז עצם העובדה שדעתך לא מתיישבת עם רוב העם,"

הרב טועה, מכיר ?

דעתי לא מתיישבת עם רב העם ?
אז העם דפוק, אשכרה.
יש חוק ידידי. חוק, לא דיעה, לא מחשבה, לא הזיה, לא חלום ולא תחושה.
יש שופטים, שאם אתה לא מכיר בשפיטתם מצבנו אף חמור יותר.
אז יש שופטים, שבדקו ראיות, ודיברו עם אנשים.
איזה אנשים ? לא איתי לפחות. עם אנשים שהיו שם.
ויש וידאו, מאד מפורט ומובן ובהיר.
אז השופטים, שכפופים לאותם חוקים שאתה ואני צריכים לציית להם (וגם עזריה ושאר רב העם) חקרו במשך מספר חודשים, ובדקו, והישוו, למקרים דומים, ללשון החוק, והגיעו למסקנה (המפנקת את הנאשם) שעזריה יואשם בהריגה.
אבל רב העם חושב שמגיע לו צלש.
אבל יש חוק.
ותחזור על זה מיליון פעם זה לא יעזור, חוק לא משנים על ידי חזרה על מנטרות, חוק משנים בבית המחוקקים. אותם מחוקקים שבפופוליזם עלוב וזול גרמו לרב העם להרגיש שהוא צודק.
אבל הם גם דפוקים, אותם מחוקקים.

זה ויכוח בין חושך לאור.
בין אנשים שחושבים שהחוק טוב עד הרגע שהוא לא מתאים, ואז יש לשנות אותו בכיכר רבין על ידי הופעות, שלטים ואלימות.
אז לא.
ואני יכול להמשיך ככה לנצח, וגם אתה.
אבל החוק לא ישתנה עד שהמחוקקים לא ישנו אותו.
לא אני, לא אתה, לא השופטים יכולים לשנות חוקים.
ועזריה הוציא להורג לא פחות ולא יותר. ריחמו עליו בזה שלא פסקו רצח, כי הייתה כוונה תחילה לסיים את חייו של המחבל הפצוע, ללא כל פרט חדש מהרגע שבו המחבל נוטרל. הסכנה המיידית חלפה.
הסכנה המתמשכת ? מחבלים אחרים ? כולם מחבלים ? להרוג את כולם ?
אז תעבור כפר כפר ותהרוג את כולם, הקם להורגך השמד אותו ואת כפרו לפני שהוא אפילו קם להורגך.
נפלא !
שבת שלום

john reese

ישן 21-01-2017, 07:39
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

יש חוק, אני מכיר בו, אבל גם מסמכותו של השופט לפסוק אחרת
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "הרב טועה, מכיר ? דעתי לא..."

כמו למשל לא להעניש את אזריה. או לתת לו עונש קליל, כמו חודשיים-שלוש במעצר וזהו, בהתאם לרוח המוסר הצודקת של הרוב המוחלט במדינה. הרי עונשים של מעצר או כלא נועדו להרחיק מהחברה אנשים שהחברה רוצה להיות מוגנת מפניהם - ובמקרה של אזריה החברה לא רואה בו בתור איום ואף רוצה בקרבתו, ועל כן יש לתת את הדין בהתאם לכך.

ציטוט:

ישן 21-01-2017, 16:19

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "הרב טועה, מכיר ? דעתי לא..."

1. הטענה לגבי "החוק" שגויה ומעידה על אי הבנת החוק. החוק מאפשר לשופטים להקל בהתאם לשיקול דעתם. בדיוק כי יש הקשר, ומוסר והחיים אינם שחוק ולבן. לגבי רצח, ונאצים, לא ניתן להקל. בכל השאר ניתן (יש כמובן נוהג ותקדים) ובמקרים רבים נהוג להקל.

2. השאיפה לרחוץ בנקיון כפייך ולהדגים צדקנות מנותקת ומופרחת, מאוד לא מחמיא. ומראה בעיקר ניתוק, חוסר אינטליגנציה, והגיון בסיסי.

3. החוק ואכיפתו חייבים להיות כפופים למוסר, לפחות בשאיפה. אחר אין בו ערך. הטענה ש"חוק זה חוק" היא בעיקר דבילית. מה אני חושב בנושא מבחינה מוסרית, ומבחינה חברתית ניסיתי לתמצת למעלה.

4. לתפיסתי, חייל צה"ל כל עוד פעל מתוך כוונה להגן על המדינה ועל עם ישראל (כלומר לא שדד, אנס וכו'), באם חטא יש להתייחס למעשיו בצורה הכי מקלה שניתן.

5. בן גוריון... מאיר הר ציון.

ישן 21-01-2017, 17:21
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. הטענה לגבי "החוק" שגויה..."

חרטא פופוליסטית, סליחה לא מתכוון לענות לפי הסעיפים, הכל אותו חרטא

צדקנות ? מוסר ?
החוק מאד ברור והעבירה מאד ברורה.
אי אפשר לפסוק שלא היתה הריגה, כי כן הייתה.
שיקולים לעונש ? משהו אחר.

בן גוריון ? הבאתי פה לינק למה בן גוריון אמר, שדרש עונש מוות לחיילים שהורגים בלי סיבה.

אני לא בישראל, אני מתבונן מבחוץ תקופה ארוכה ולא נתון להלכי הרחוב והחדשות שבישראל.
זה הניתוק היחיד, פיזי.
רעיונית ? מבחוץ זה נראה מאד ברור. בא אדם לזירת ארוע, שולף נשק, יורה באדם ששוכב על הארץ.
שום מוסר ושום בטיח לא יכולים להצדיק את זה.
והוא נשפט בסלחנות, לא רק הוציא להורג ושיקר ועיוות וסילף אלא בסוף הואשם בהריגה.
ועם זה אני מסכים, שלא היו חייבים להרשיע ברצח למרות שזה מה שהיה שם.
המחבל לא עשה שום דבר לעזריה שיכול לסכן את חייו.
זה נגמר 11 דקות קודם.
אבל אל תבלבל את הרחוב עם עובדות, מוסר מוחק משנה ומעוות עובדות לפי הצורך.
אז גם מוסר אין פה.
התדרדרות מוסרית זה מה יש.
לא שונה מה"דורס" שלא דרס (כנראה).

john reese

ישן 21-01-2017, 23:29
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "ברור שהייתה הריגה לא טענתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
תשובה לשניכם-

בהחלט. זה יותר חמור מנעליים לא מצוחצחות. ולכן הוא צריך להיענש. דננו בכמה שרשורים על הסיבות והנימוקים.

אבל, לדעתי לפחות, לירות במחבל שלפני כמה דקות דקר חבר שלך, זה מאוד נסלח. ובהרבה מאוד מובנים הדבר המוסרי לעשות. בנוסף לא ראוי להעניש חייל שפעל מתוך מניע חיובי.

לכן, 3-6 חודשים בקלבוש, נשיקה מבן גביר, מציצה ממרזל, והביתה.

אתה מבין למה טרול ?
כי אתה מטריל.

אי אפשר לתמוך בהרשעה מחד ולהגיד שזה היה הדבר המוסרי לעשות ואין להעניש חייל שפעל מתוך מניע חיובי מהצד השני. זה מבטל אחד את השני והופך אותך לטרול מעצבן

המניע שלו לא היה חיובי. המניע שלו היתה נקמה. מי שיוצא לנקמה שיכין שני קברים אומרים. אז הנה למה.

john reese

ישן 21-01-2017, 23:25
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "אבל למה שלא נלך עוד יותר אחורה?"

איזו מחשבה עקומה.
בא ננסה למנוע את הפשע הבא על ידי עצימת עין מפשע אחר, במסגרת החוק.
בא נמנע רצח על ידי הכשרת רצח.
מחר כל אחד ירצח כל אחד שנראה לו או נדמה לו וכו

הרי זה לא מקרה פרטי נכון ? אתה לא מדבר רק על עזריה, אתה מדבר על שיוויון בחוק, ככה שכל מחבל ללא הבדל גזע מין ולאום, לאחר שנתפס, או נוטרל, יוצא להורג כמו כלב על ידי כל מי שיחליט שהמחבל הזה הוא בן מוות וכל זאת ללא משפט (אפשר להגביל את הזמן שמותר לחסל אותו כמו כלב ל 15 דקות, על מנת להכיל את הזמן של עזריה שהיסס במשך 11 דקות)
כי ככה נוהגים ברוצחים, רוצחים אותם כמו כלבים ברחוב.

עכשיו רצח זו עבירה מאד חמורה, יותר חמורה מאונס.
אז למה שלא נאנוס את המחבלים האלה כאשר הם שוכבים מדממים לאחר שנורו ?
ככה עצימת העין תהיה על עבירה קלה יותר.

john reese

ישן 20-01-2017, 23:43
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "זה המינימום כשמדובר בהריגה"

נריון צודק במקרה הזה

כבר דיברו על מה שקרה תחת אותו פיקוד אחרי המעצר של אותו חייל והלינץ שעשו לו כולל מהדרג הצבאי בגלל אותם קצינים בשטח ולא בשטח ומה היו התוצאות של דברי סגן הרמטכ"ל בטקס של יום השואה והרמטכ"ל עצמו... צה"ל הבין שהוא יורה לעצמו ברגל כל יום שעזריה עצור או בכלא גם אם צה"ל לא מוכן להודות בזה באופן גלוי.

סגן הרמטכ"ל אחרי הדברים שלו בטקס יום השואה היה חייב להיות מודח מיד והרמטכ"ל אחרי נאום הוא לא הבן של כולנו היה חייב להיות מודח מיד כמו הסגן שלו.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 21-01-2017, 18:42
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
11 חודש עד שנתיים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אזריה צפוי לצאת בזול"

http://news.walla.co.il/item/2698658

בהכרעתם כתבו השופטים: "אין מדובר בהתפרעות ואלימות רגעים, אלא באירוע אכזרי שנמשך שעתיים, במהלכו עשו הנאשמים שימוש באבנים, ברזלים, בעיטות ומכות, ובתוך נחישותם פגעו בשוטרים שמילאו את חובתם פגיעות רבות".

*

במסכת סוטה כתוב שאחד מאלו שמחריבים את העולם זה רשע ערום. גם הפוסט הזה הוא ערמומי. כל מי שמגיב עליו אוטומטי מקפיץ אותו עם המילים שיצא בזול, בה בשעה שזה בדיוק הפוך בהשוואה לעונשים שקיבלו מבצעי הלינץ' בנתן זאדה והשוטרים שהגיע בעקבות האירוע.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 21-01-2017 בשעה 18:55.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:27

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר