לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #4  
ישן 07-02-2017, 11:34
צלמית המשתמש של Kobmyster
  Kobmyster Kobmyster אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.04.05
הודעות: 508
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי יוחנן שמתחילה ב "לא מכיר את הקצין ומאמין שהוא..."

סתם דמגוגיה, לא כל מג"ד לשעבר בן 38 מסוגל להיות דובר צה"ל. לא בטוח שכל מח"ט לשעבר יכול להיות דובר צה"ל.

הוא אכן היה ראש לשכתו של אייזנקוט כשהיה ר' אמ"צ ומפקד פצ"ן , אבל בדרך היה גם ר' מדור באמ"ן, ר' ענף באמ"ן, קמ"ן אוגדה וקמ"ן פיקוד העומק. מונה עם כניסתו של אייזנקוט לתפקיד עוזר הרמטכ"ל.

בסופו של יום, דו"צ היא משרת אמון של הרמטכ"ל. אין ספק שלאחר שני תפקידי רל"ש ותפקיד עוזר רמטכ"ל רונן מנליס הוא איש אמונו של הרמטכ"ל.

בנימה אישית, מהיכרותי עימו במבצע "צוק איתן" (שהייתה טובה מאוד בתקופה ההיא), הוא איש נבון, פיקח וחריף, שהתפקיד מתאים לו מאוד. הוא מטאור באגף המודיעין (קיבל אל"מ בתור קמ"ן פיקוד העומק אחרי שני תפקידי סא"ל בלבד) והיה ברור שיגיע רחוק. לדעתי, לאחר תפקיד דו"צ יקבל תפקיד תא"ל באמ"ן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #5  
ישן 07-02-2017, 17:17
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון
 
חבר מתאריך: 26.11.05
הודעות: 8,222
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Kobmyster שמתחילה ב "אל"מ רונן מנליס יועלה לדרגת תא"ל וימונה לתפקיד דובר צה"ל"

שיהיה לו ולצה"ל בהצלחה, אחרי הנזק שעשה הקודם ניראה שיש לדו"צ הנכנס לא מעט עבודה.
נקווה שיפתח את הביקורים בצה"ל גם לכל מיני גורמי תקשורת קהילתיים כמונו אחרי שדו"צ היוצא נתן הנחיה לעבוד רק הערוצים הגדולים.

קורות חיים- אלוף-משנה רונן מנליס
--------------------------------------------
אל"מ רונן נולד בשנת 1979 בירושלים וגדל בבית שמש. התגייס בשנת 1997 לחיל המודיעין ומילא שורת תפקידים במערך מודיעין השדה.
1999-2000- קמ"ן סיירת צנחנים
2001-2003- לימודים במכללה לפיקוד טקטי
2003-2005- קמ"ן החטיבה המרחבית שומרון
2005-2006- מפקד ההשלמה החיילית לקמ"נים גדודיים
2006- רל"ש ראש אגף המבצעים
2006-2008- רל"ש מפקד פיקוד הצפון
2008-2009- לימודים במכללה לפיקוד ומטה
2009-2010- רמ"ד בחטיבת המחקר באמ"ן
2010-2012- רע"ן לבנון בפיקוד הצפון
2012-2014- קמ"ן אוגדת עזה
2014-2015- קמ"ן מפקדת העומק
2015- עוזר הרמטכ"ל
*
אל"מ רונן מנליס נשוי ואב לשניים, מתגורר במזכרת בתיה. בעל תואר ראשון בהיסטוריה מטעם האוניברסיטה העברית ובעל תואר שני במדעי המדינה מטעם אוניברסיטת תל אביב

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #23  
ישן 03-07-2017, 11:02
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.04.07
הודעות: 1,238
מינויים בדרגות תא"ל 3.7.17
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "מינויים בכירים, הענקת דרגות וחילופי תפקידים - 2017"

תא"ל אבי גיל ימונה למפקד עוצבת געש
תא"ל אליעזר טולדנו ימונה למפקד עוצבת שועלי האש
אל״ם דוד זייני ימונה למפקד עוצבת עידן ויועלה לדרגת תא״ל
אל״ם עמית פישר ימונה למפקד עוצבת הבשן ויועלה לדרגת תא״ל
אל״ם יניב אלאלוף ימונה למפקד עוצבת סיני ויועלה לדרגת תא״ל
אל״ם יורם כנפו ימונה לראש מטה פיקוד הצפון ויועלה לדרגת תא״ל
אל״ם אמיר אבשטיין ימונה לקצין איסוף קרבי ראשי ויועלה לדרגת תא״ל
אל״ם אבירם סלע ימונה לקצין תותחנים ראשי ויועלה לדרגת תא״ל
אל״ם ניר יריב ימונה לקצין הקשר והתקשוב הראשי ויועלה לדרגת תא״ל
אל״ם יאיר ברק ימונה למפקד פו״ם אפק
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #27  
ישן 07-07-2017, 08:30
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 06.02.07
הודעות: 2,136
מאמר בבלוג "על הכוונת" על סבב המיניים האחרון וגם על מי שלא קודם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "מינויים בכירים, הענקת דרגות וחילופי תפקידים - 2017"

משחק הכיסאות \ מאת גל פרל פינקל
חלק מהמאמר מצורף.

משחק הכיסאות \ מאת גל פרל פינקל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
באחרונה הוחלט על איוש תפקידי מפתח בצה"ל ובמערכת הביטחון. המינויים, מעלים תהיות על מי שלא קודם, כנראה בצדק, וגם על השיטה שבה מתמנה ראש מל"ל.
...בהמשך השבוע פורסם דבר קידומם של מספר קצינים לתפקידי מפתח. בין היתר קודמו אליעזר טולדנו, מזכירו הצבאי של ראש הממשלה שפיקד עלחטיבת הצנחנים ב"צוק איתן", לתפקיד מפקד אוגדת עזה; מפקד חטיבת ביסלמ"ח, עמית פישר, איש גולני, יועלה לדרגת תא"ל ויפקד על אוגדת הבשן שבגבול סוריה; אל"מ דוד זיני, מפקדה ומקימה של חטיבת הקומנדו, יפקד על עוצבת עידן (אוגדת מילואים בפיקוד המרכז) ויניב אלאלוף, מפקד בית-הספר לקצינים, ימונה למפקד עוצבת סיני, אוגדת מילואים בפיקוד הדרום. בנוסף הוחלט לקדם את תא"ל אבי גיל, מפקד עוצבת עידן הנוכחי, למפקד עוצבת געש. מדובר במינוי מפתיע שכן על האוגדה הסדירה הזו, אחת משלוש אוגדות ההכרעה הרב-זירתיות של צה"ל, לא פיקד קצין שאינו שריונר כבר שני עשורים, ובוודאי שלא צנחן כמו גיל.

אתר סרוגים בחר לציין שתא"ל עופר וינטר, ראש מטה פיקוד המרכז, לא נכלל בסבב המינויים הנוכחי. היה כבר מי שטען שווינטר לא מתקדם בצבא כי הוא דתי, או בגלל שפרסם בשעתו פקודת יום לחייליו בטרם המלחמה בעזה. וינטר, מתוך שאיפה לשלהב את רוח הלחימה של חייליו ולשכנע אותם בחשיבות המערכה שלפניהם, שילב בפקודה יסודות דתיים יהודיים יותר וממלכתיים פחות. בהמשך ישיר לכך כבר השוו בטוויטר בין וינטר למח"ט אחר של גבעתי, שמסלולו הצבאי נעצר בדרגת התא"ל אפי איתם (פיין). יש לא מעט נקודות דמיון בין וינטר לאיתם, אך השונה גדול מן הדומה.
וינטר מתקדם, אבל בקצב הנכון
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
איתם, כמפקד אוגדה בלבנון, (מקור:פייסבוק).


איתם, יוצא חטיבת גולני, עשה כמעט את כל שירותו היכן שירו ולחמו, ונחשב למפקד נועז ויצירתי. במלחמת יום הכיפורים, והוא מ"מ בגדוד 12, לחם בגבורה בנפח, מעשה שעליו הוענק לו עיטור המופת. כמפקד סיירת וגדוד בחטיבה החומה, לקח חלק במבצע אנטבה ובפשיטות בלבנון. כמח"ט גבעתי באינתיפאדה הראשונה, הסתבך בפרשה שבה הועמדו לדין ארבעה מקציניו על הכאת פלסטיני למוות וטענו כי הדבר נעשה בהנחייתו. הרמטכ"ל ברק נזף באיתם ועיכב את קידומו לשנה וחצי, אך הוא לא הועמד לדין. בתפקידו האחרון פיקד על עוצבת הגליל בטרם הנסיגה מלבנון. מפקד יחידה מובחרת שפעל אז תחת פיקודו תיאר את איתם כמי ששלט באופן מרשים הן בהיבטים המערכתיים הרחבים של הזירה והן בפרטי הפרטים הטקטיים. האוגדה עליה פיקד הצליחה לפגוע קשות בחזבאללה ולהופכו,לתפיסת איתם, לארגון "שבמידה רבה מאוד נרדף על חייו". בשנת 2001 פרש מצה"ל לאחר שלא הועלה לדרגת אלוף. הוא טען אז, במידה רבה של צדק, שהדבר נבע משיקולים לא ענייניים, הקשורים בעיקר לזרם הפוליטי ולציבור הדתי-לאומי שאליו בחר להשתייך. איתם, קיבוצניק שחזר בתשובה, אף העיר כי קצינים שהרקורד שלהם פחות משלו קודמו לפניו, שלא לומר על חשבונו. עם פרישתו פנה לפוליטיקה, הנהיג את מפלגת המפד"ל ושימש כח"כ ושר.

וינטר, בוגר המכינה הקדם צבאית בעלי, החל את שירותו כלוחם בסיירת מטכ"ל ועשה מסלול דומה לאיתם, אבל בגבעתי. הוא היה מ"פ הסיירת, מפקד גדוד הסיור (ועוטר בצל"ש אלוף) ופיקד על החטיבה כולה במערכה בעזה בקיץ 2014. רגע לפני שהסתיימה המערכה, התרחשה היתקלות בפאתי רפיח, בה נהרגו מפקד הסיירת החטיבתית, בניה שראל, וליאל גדעוני ונחטפה גופת סגן הדר גולדין. החטיבה בפיקודו הפעילה "נוהל חניבעל" אגרסיבי על-מנת לסכל את החטיפה. אף שוינטר קרא נכון את תמונת המצב בקרב, הוא ספג גם ביקורת קשה על האש המסיבית שהורה להפעיל, ממנה נהרגו אזרחים פלסטינים רבים שלא היו מעורבים בטרור.

אכן, יש דימיון בין השניים. אבל לצדו יש גם שוני רב. ראשית, משום שבניגוד לתקופתו של איתם, בה היה קצין דתי בכיר כמעט יחידי במערך השדה, שכהגדרתו פילס דרך לדור שלם של מפקדים חובשי כיפה, הרי שצה"ל 2017 משופע במפקדים בכירים יוצאי הציונות הדתית. רק בסבב המינויים הנוכחי קודמו שניים מהם. שנית, משום שאם אכן התרחש עיכוב כזה או אחר במסלול הקידום של וינטר הוא לא נבע מחששות מפני הדתה, או בשל השתייכותו לציבור כזה או אחר, אלא משום שבמהלך תקופת פיקודו על גבעתי התרחשה סדרת אירועים מטרידים בחטיבה ובהן החריגות והתקלות בגדוד צבר, עליו פיקד סא"ל לירן חג'בי. הפרשייה החמורה ביותר בה הורשע לבסוף חג'בי (והורד בדרגה) היא זו של התנהגות בלתי הולמת על רקע מיני כלפי חיילת. רק סמג"ד אמיץ אחד שהתעקש שמדובר ב"קודים של ארגון פשע", והודח בשל כך, הביא לפתיחה בחקירה. וינטר נחקר באזהרה במצ"ח בחשד לשיבוש הליכים בפרשה משום שהסמג"ד התלונן בפניו והוא דחה אותו מכל וכל. ליחס דומה זכו ממנו שני לוחמים בחטיבה שהוטרדו מינית על-ידי המ"מ שלהם. בסופו של דבר רשם הרמטכ"ל דאז, בני גנץ, לווינטר הערה פיקודית.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מימין: הרמטכ"ל גנץ, מח"ט גבעתי וינטר ואלוף פיקוד הדרום תורג'מן, ב"צוק איתן", (צילום: דו"צ).


גבעתי גם היתה מובילת "טבלת הצל"שים" הצה"לית לאחר "צוק איתן". צל"שים מחלקים לרוב היכן שהיו תקלות בשדה הקרב, וכאשר ליקויים בתכנית המבצעית ובמוכנות הכוח חייבו יחידים לפרוץ קדימה, ובאומץ לבם להשלים את המשימה. לא ברור, אם כן, למה התגאו אז בחטיבה בתואר המפוקפק הזה. למרות כל אלו, וינטר קודם, וכמו רוב מפקדי החטיבות שלחמו ב"צוק איתן" הועלה גם הוא לדרגת תא"ל. את התהייה מדוע מפקד קרבי מצוין כמותו לא מונה לתפקיד מפקד אוגדה, קל ליישב. שירותו הצבאי היה, רובו ככולו, בשדה ומן הראוי שיעשה גם תפקידים בתחום המטה. לכך מצטרפת גם קביעת הרמטכ"ל כי ראשי מטה פיקודי יכהנו שלוש שנים בתפקידם. אולי המקרה של וינטר מזכיר דווקא תא"ל אחר, משה "צ'יקו" תמיר, שפיקד על חטיבת גולני ב"חומת מגן". למרות שהצטיין בלחימה מונה תמיר לראש מטה פיקוד המרכז, ורק לאחר מכן למפקד אוגדת עזה. קצין בכיר תיאר אז את המהלך כ"סדרת חינוך קטנה" מצד הרמטכ"ל, נוכח שורת תקלות שהתרחשו בחטיבה עליה פיקד. לא מן הנמנע שכך קרה גם הפעם...

(המאמר פורסם במקור באתר "דבר ראשון", בתאריך 06.07.2017)

(מתוך הבלוג "על הכוונת",
07.07.2017)
_____________________________________
"לא חוזרים עד שמבצעים"(המוטו של גדוד 890 של הצנחנים, כפי שניסח אותו מפקדו אריק שרון)
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #29  
ישן 10-07-2017, 21:55
  yruas yruas אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.09.09
הודעות: 392
ראוי לדייק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "מינויים בכירים, הענקת דרגות וחילופי תפקידים - 2017"

1. וינטר היה ונשאר מפקד דעתן - עובדת היותו דתי גם הינה חלק מאיך שהוא מחנך והוא בניגוד לאחרים אינו מסתיר זאת - שלא כמו כמה מפקדים דתיים בדרגות מקבילות

2. כמי שהיה עד לחוסר ההחלטיות המשוועת והפקודות המבלבלות שהגיעו ישירות מהפיקוד הבכיר והדרג המדיני - לא ניתן להפיל תיק של חוסר מוכנות על מפקדי האוגדות והחטיבות שלחמו בצוק איתן - בין אם וינטר או קצין אחר.
החוסר הבנה של הדרג המדיני בכך שהחמאס מפר הפסקת אש אחרי הפסקת אש בניסיון לחלץ הישג בדמות חטיפת חייל הינה רשלנות לכשעצמה. התנהלות זו נמשכה שבועות והיא האחראית העיקרית לכמות הנפגעים הבלתי נתפסת במערכה מסוג זה.

3. לאן שלא תסתכלו תראו מפקד כזה או אחר שהתנהגותו אינה הולמת - אף אחד לא אומר שהרמטכ"ל גרוע בגלל מקרה בוכריס - לכן עניין חג'בי לוינטר לא כ"כ תקף.

צה"ל כנראה לא בנוי היום לקבל ביקורת - במיוחד לא מבפנים - התהליך הזה הינו תהליך מסוכן מאוד שיש לתת עליו את הדעת
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #30  
ישן 20-07-2017, 16:30
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון
 
חבר מתאריך: 26.11.05
הודעות: 8,222
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "מינויים בכירים, הענקת דרגות וחילופי תפקידים - 2017"

מה עם תא"ל אמיר ברעם שהוחלף שלשום ע"י תא"ל רפי מילוא באוגדה 91? הבנתי שבתפקיד אג"ת ההתלבטות היתה בינו לבין אבולעפיה שכבר היה בתפקיד כלשהוא באג"ת (יתרון בכל הקשור לתר"ש גדעון).

ברכות לתא"ל רפי מילוא על קבלת אוגדה 91 (הגבול הצפוני עם לבנון), איש ש.13 שעבר לגולני וזכה בצל"ש כשהיה המפקד בתקרית כפר רג'ר, חזר לש.13, קיבל עוד צל"ש, פיקד על השייטת, יצא ללימודים, קיבל את אוגדה 80 (הגבול הדרומי עם מצרים וירדן) ועכשיו אוגדה 91.
ללא ספק מכינים אותו לשלב הבא - מטכ"ל ו/או אחד הפיקודים

ברכות לאלוף אמיר אבולעפיה הנח"לאי שנכנס לתפקיד ראש אג"ת לפני כשבועיים ושבר מסורת של מעל 10 שנים של שליטה מוחלטת באג"ת ע"י אנשי חיה"א (נחושתן, אשל, שפר ונורקין).

ברכות לאלוף עמיקם נורקין שבחודש הבא יקבל את חיה"א ויצעיד אותו קדימה אל העשור הבא

טקס קבלת דרגות האלוף של אמיר אבולעפיה (צילום: דו"צ, מימין ראש אג"ת היוצא האלוף נורקין)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #40  
ישן 01-08-2017, 19:34
  doom123 doom123 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 02.07.03
הודעות: 69
כתבה על אל"מ אודי צור (מפקד פלס"ר 7 בלבנון ה2)
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי doom123 שמתחילה ב "אל״ם אודי צור מונה למח''ט הבקעה והעמקים"

"היינו מוכנים לסוג הלחימה בלבנון"
מפקד פלס"ר 7 של השריון דוחה את הטענות על חוסר מיומנות של הכוחות שפעלו בלבנון ומדגיש כי לוחמיו מילאו אחר ייעודם המבצעי והפגינו בגרות וחוסן מנטלי

אמיר בוחבוט | 26/8/2006 12:25

זה היה עוד רגע מורט עצבים באזור בית יהון בדרום לבנון- שעות ספורות אחרי כניסתה לתוקף של הפסקת האש צעדו כמה מחבלי חיזבאללה כשני מטר מעמדת הסוואה של לוחמי פלס"ר 7 של השריון. החיילים בעמדה התלבטו כיצד יש לנהוג והאם לפתוח באש. הם חשבו על ההסכם שהושג וההשלכות הרות הגורל שיכולות להיווצר מהירי ובחרו לנצור את נשקם. אולם, לאחר שהבינו כי המחבלים צועדים לעבר שאר הכוחות בשטח, שעלולים להיות מופתעים, החליטו לוחמי השריון להיחשף ופתחו באש מדויקת, ממנה נהרגו שניים מהמחבלים ונפצע אחד נוסף. לוחמי פלס"ר 7, שנכנסו למבצע בן 48 שעות בדרום לבנון ממנו יצאו רק אחרי 14 ימי לחימה קשים, יכלו לסמן לעצמם הצלחה נוספת.


"הרגע שבו חצינו את הגדר וצעדנו לכיוון לבנון היה רגע מרגש מאוד עבורי", סיפר רב סרן אודי צור, מפקד פלס"ר 7, שהחל את שירותו כאיש צוות בטנק, לחם כקצין במוצבי דרום לבנון לפני הנסיגה של צה"ל וחזר לגזרה, הפעם כמפקד סיירת השריון. "זה היה מבחן אדיר עבורי ועבור כל הפלס"ר. ראיתי את המוטיבציה והרצון שלהם. לי היתה מטרה ברורה להחזיר את כולם בריאים ושלמים הביתה", הוסיף רס"ן צור.

יממה לפני הגיעם לגבול הצפון היו לוחמי פלס"ר 7 עסוקים בלחימה נגד קני הטרור של החמאס והג'יהאד בחברון. הנחייה שקיבלו מהמטכ"ל הורתה להם לעלות צפונה כדי להצטרף למאמץ המלחמתי הכולל נגד החיזבאללה.

בימים הראשונים ערכו הלוחמים תצפיות לאורך הגבול, איתרו מטרות ולמדו להכיר את השטח. כעבור כמה ימים, הוחלט שהפלס"ר ייכנס פנימה לתוך עומק השטח הלבנוני. הלוחמים נערכו לשהייה של 48 שעות בשטח ורס"ן צור החליט, בהתייעצות עם קציניו, כי חייליו ימעטו להיכנס לבתים בכפרים וימקמו את המארבים והתצפיות תחת הסוואה קפדנית ומתחת לאדמה.
"לא הפקרנו את הייעוד המרכזי שלנו"
לצורך המשימה נשאו הלוחמים על גבם משקלים שנעו בין 40-60 ק"ג וכללו אמצעי ראיית לילה לטווחים ארוכים, אמצעי הסוואה, מכשירי תצפית שונים, ועזרי הפעלת אש שנועדו לממש את הייעוד האמיתי של היחידה, לו התכוננו בשנים האחרונות- ביצוע תצפיות, הפעלת אש והגנה על הטנקים של החטיבה.

ביום הראשון בו נכנס הכוח ללבנון נתקלו הלוחמים במחבל, שירה טילי נ"ט לעבר גדוד חרב. הלוחמים פתחו לעברו באש והוא נהרג. "הלוחמים הלכו תמיד כמה ק"מ לפני החטיבה, כדי ל"נקות" לה את השטח", מסביר רס"ן צור. "נקודות חשודות בהן נמצאו מחבלים נפגעו על ידי אש ארטילרית, מסוקים או טנקים, בהפעלה שלנו.
שום טנק של החטיבה לא נפגע כולם נעו בחופשיות".

הוא דוחה את הטענות על חוסר מיומנות ומקצועיות שהתגלו במהלך המלחמה. "אני לא הרגשתי את זה. התאמנו לכך באופן אינטנסיבי בשנתיים האחרונות. למרות הפעילות בשטחים שכללה בעיקר מעצרים ומארבים, לא הפקרנו את הייעוד המרכזי שלנו" מדגיש צור. "הלוחמים היו ערוכים גם לנשיאת משקלים גבוהים על גבם. אחת הסיבות להצלחה היתה המוכנות ללחימה מסוג זה. ידענו לשלב בין הפעילות השוטפת לייעוד המרכזי".

לדבריו, היחידה התאמנה הרבה מאוד על הסוואה בשטח, יכולת קליעה והפעלת אש, וככל שחלף הזמן שיפרו המפקדים והלוחמים את הרמה המקצועית.

"שיגורים רבים של קטיושות לעבר ישראל"
לשאלה האם הוא מזהה שינויים בחיזבאללה בין התקופה שלפני הנסיגה מלבנון לבין החודש האחרון, השיב מפקד הפלס"ר, כי "לחמתי כחייל וכקצין בלבנון. השטח נותר אותו שטח. היו לנו שש שנים ללמוד אותם היטב וגם להיפך. קשה לי לקרוא להם מחבלים. הם לובשים מדים, אפודים, נשקים מסודרים, נעים בצורה מבצעית מרשימה, פותחים שטח, מדלגים, ומשתמשים בטילי הנ"ט היטב".

לדבריו, רואים שיש להם רמת אימון גבוהה מאוד. "ככה לא מתנהגים מחבלים. בכמה מקרים בודדים בהם שהו לוחמינו בבית בלבנון, הם הצליחו לירות עברם טילי נ"ט. אנחנו לא זלזלנו בהם לרגע".

אבל לצד הצלחות היחידה, מודה רס"ן צור כי לא הכל היה ורוד, והיו רגעים קשים ומלאי תסכול. "היו גם רגעים מסתכלים בהם הבחינו הלוחמים שלי בקטיושות המשוגרות לעבר ישראל במרחק של 600 מטר מהם, אך לא יכלו לעשות דבר", מספר רס"ן צור. "זו תמונה קשה כשאתה יודע שעוד רגע ייפגעו אנשים בעורף".

לדבריו, כבר בלילה הראשון איתרו לוחמי הפלס"ר כמויות גדולות של אמל"ח ובהן: 150 טילי קטיושה, טילי נ"ט ונשקים ואז הבינו לקראת מה הולכים. "על ידי חשיפת מצבורי ענק של אמל"ח מנענו שיגורים רבים של קטיושות לעבר ישראל", אמר רס"ן צור. "בעשרות מקרים הופעלו טנקים, לאחר שהלוחמים זיהו בתצפיות מחבלים במבנים וכתוצאה מהאש הם נהרגו. הצלחנו לפתח דיאלוג נכון עם גדודים שונים ובכך לשמור עליהם מפני טילי הנ"ט".

ויתר על לימודים כדי לפקד על הפלס"ר
בניגוד לקצינים בכירים אחרים, שחשבו על טובתם האישית, העדיף רס"ן צור את התרומה לצה"ל. לפני כשנתיים הוא סיים את תפקידו כסגן מפקד גדוד שריון והיה בדרכו לשלוש שנות לימודים, אך ברגע האחרון קיבל את ההצעה לזנוח הכל ולפקד על אחת מיחידות העלית של חיל השריון.

בתום שנתיים של לחימה בשטחים ועתה גם בלבנון הוא מחזיר את הלוחמים הביתה בשלום. "לא היה לי חייל אחד שנפגע מירי, אבל יותר מכל אני גאה בלוחמים הללו. מדובר בקושי מנטלי אדיר- להרחיב את ימי הלחימה מ-48 שעות ל-14 יום", מדגיש רס"ן צור. "ביצענו פעילות בשטח קשה מאוד, מנותקים ממה שקורה בעורף. החיילים שמעו ברקע על לוחמים שנפצעים ונהרגים ולכל אחד יש את החברים שלו ביחידות אחרות".

לדבריו, החוסן הנפשי של החיילים עמד במבחן קשה. "כל לילה להיות דרוכים מחדש לבאות. אחד עזר לשני. לראות את זה מהצד זה עושה טוב על הלב, לדעת שיש לוחמים כאלה בצה"ל. אני מוריד בפניהם את הכובע. גם המדינה צריכה להיות גאה בהם".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/470/134.html
_____________________________________
"בונם הוליד את ינאק, ינאק הוליד את זליג, זליק הוליד את מישק, ומישק הוליד את גיורא" עמוס עוז

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #42  
ישן 03-08-2017, 15:48
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון
 
חבר מתאריך: 26.11.05
הודעות: 8,222
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "מפקדים חדשים לשייטת ולחטיבה 7"

כן, זו פעם ראשונה שיהיו מדים לבנים בלשכת מב"ס בה"ד 1
המב"ס בבה"ד 1 לוקח חלק בהדרכות לצוערים, לא מעט מב"סים תורמים לשיעור את ניסיונם האישי, ניראה שעם אל"מ גור יהיה מעניין לצוערים לקבל גם תכני קומנדו ימי מעבר לתכני גדס"ר גבעתי.

לגבי מש"ט 13 הנכנס, לא מבין את דו"צ והצנזורה, הוא מסווג או לא?
אם הוא מסווג אז שיפסיקו לפזר רמזים סביבו, טשטוש פנים לא מספיק.
http://www.srugim.co.il/208112-%D7%...%94%D7%AA%D7%A0

הרמטכ"ל, מח"י ומש"טי 13 היוצא והנכנס (צילום: דו"צ)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כתבה על מח"ט 7 הנכנס
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4988293,00.html

ברכות ובהצלחה לכולם

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #48  
ישן 04-08-2017, 19:34
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון
 
חבר מתאריך: 26.11.05
הודעות: 8,222
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Jaguar890 שמתחילה ב "שכחת את הרצי הלוי. הוא מקבל..."

לנומה ולזמיר יש עוד לפחות חצי שנה בתפקיד, הרבה דברים יכולים לקרות עד אז.
עוד תא''לים שמחכים לקידום אמיר ברעם ואורי גורודין ואני בטוח שיש עוד

ברק, פדן וחליווה עדיין לא מיצו את התפקידים שלהם, לא רואה סיבה לשינוי אצלם בשנה הקרובה.
בכר מבריק אבל כבר מבוגר, יש סיכוי שיפרוש, אותו דבר אמיר אשל ופולי מרדכי.
הרצי הלוי לקראת סוף התפקיד, מאמין שיקודם לאחד הפיקודים
ניצן אלון זו תעלומה , בחצי שנה הקרובה יקבל פיקוד או יפרוש
תמיר היימן גם מועמד לקידום


נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 04-08-2017 בשעה 19:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #51  
ישן 07-08-2017, 07:22
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 06.02.07
הודעות: 2,136
מאמר בבלוג "על הכוונת" על קידומם של קציני השייטת ויחידות עילית אחרות בצבא הגדול
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "כן, זו פעם ראשונה שיהיו מדים..."

השילוב הראוי \ מאת גל פרל פינקל
חלק מן המאמר מצורף


השילוב הראוי \ מאת גל פרל פינקל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מסלול שירותם של מפקדי השייטת, היוצא והנכנס, מעלים תהיות לגבי היכולת לשלב אותם ושכמותם, מפקדים מצטיינים ביחידת עילית, בצבא הגדול.
בשבוע שעבר שב אל"מ ט', עד לאחרונה מח"ט מילואים, לשייטת 13, יחידת הקומנדו הימי, בה עשה את עיקר שירותו הצבאי ומונה למפקדה. המפקד היוצא, אל"מ גור שרייבמן, מונה למפקד הבא של בית הספר לקצינים. ניכר כי שני הקצינים ממיטב המפקדים ביחידות המיוחדות, אולם מסלול השירות שלהם מעלה תהייה לגבי שילובם בצבא הגדול.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מימין: מפקד השייטת היוצא, אל"מ גור שרייבמן, מפקד חיל הים אלוף אלי שרביט ומפקד השייטת הנכנס, אל"מ ט', (צילום: דו"צ).

בין שלל תפקידי הפיקוד שמילא בשייטת שימש ט' כקצין בספינת טילים אחת וכמפקדה של אחרת, ובשנים 2007-2005 שירת כסגן מפקד גדוד הסיור של חטיבת גולני. על חטיבת המילואים פיקד תקופה קצרה יחסית, פחות משנה וחצי, כשבמקביל שימש בתפקיד נוסף. אם לאחר שיסיים את תפקידו כמפקד השייטת, באותה הצטיינות שאפיינה את כל שירותו (על זה אין עוררין), יוחלט לקדמו במסגרת חיל הים והכוחות המיוחדים, סביר שהידע שרכש יאפשר לו לפעול כדג במים. הבעיה תתחיל במידה שישוב למלא תפקידים בכירים בצבא היבשה.

גם ילקוט השירות של שרייבמן, אף ששירת בהצטיינות בגבעתי כמפקד פלוגה וגדוד סיור, בין היתר בעופרת יצוקה, חסר שירות ממושך בצבא הגדול. הדבר מעלה תהייה לגבי התאמתו לתפקיד הממונה על הכשרת קציני העתיד של צבא היבשה. יתרה מכך, ממש כפי שנכתב בשעתו אודות קצין חינוך ראשי (הקודם והנוכחי גם יחד), קשה להניח שמי שעשה את עיקר שירותו ביחידת עילית יהיה בקי בדילמות הפיקודיות והמוסריות והשחיקה שבה מצויים מפקדי וחיילי צבא היבשה.
הלקח ממלחמת לבנון השנייה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מימין: מח"ט גולני, אל"מ ארז צוקרמן עם הרמטכ"ל דאז, יעלון, (צילום: דו"צ).


את הלקח למדנו במלחמת לבנון השנייה. לא ניתן למנות את כל מי שגילה אומץ ויושרה במעלה הדרך, לכל תפקיד. סיפורם של עוצבת נתיב האש ומפקדה במלחמה, הוא מיקרוקוסמוס לדרך שבה קודמו בצה"ל מפקדים נועזים ללא הכשרה מתאימה לפיקוד על מסגרות שבמובהק אינן "הלחם והחמאה" שלהם. על העוצבה, אוגדת מילואים משוריינת, פיקד תא"ל ארז צוקרמן, יוצא הקומנדו הימי שגם הקים את יחידת אגוז ועוטר בצל"ש על האומץ שהפגין בשורת פעולות כמפקדה. הוא מונה למפקד האוגדה משום שהצטיין בלחימה, לא רק בשייטת, אלא גם כמפקד חטיבת גולני בלחימה באיו"ש ובעזה, אך הוא לא עבר הסבה מסודרת לשריון ולא פיקד מעולם על מסגרות מתמרנות גדולות. הדבר היה בעוכריו במלחמה.

צוקרמן דרש, בהתאם לאתוס על-פיו חונך, לקחת חלק בלחימה. מטה האוגדה הכין תכנית יצירתית לתקיפת מרחבי השיגור, אבל היחידה עליה פיקד לא היתה עוד כוח קטן ומובחר אלא מסגרת גדולה, כבדה ומשוריינת, שאנשיה לא התאמנו כנדרש. אומץ לב, קריאת "אחריי" וכושר גופני כבר לא יחפו במקרה שכזה על היעדר מיומנות וניסיון בהפעלת גוף מתמרן בהיקף כזה. האוגדה התגלגלה ממהלך התקפי לא שלם ולא סדור אחד למשנהו ובסופו של דבר כמעט שלא השיגה יעדים, לא עמדה במשימותיה, ואף שאנשיה הצליחו לפגוע במספר פעילי חזבאללה, היה מי שטען שהאוגדה ניצחה במערכה בעיקר את עצמה. האלוף (מיל') אורי שגיא, שכמו צוקרמן פיקד בעבר על חטיבת גולני, אמר לאחר המלחמה ש"אם ארז צוקרמן יכול לפקד על אוגדה משוריינת כנראה שהתפקיד הזה איבד כל משמעות". לזכותו של צוקרמן ייאמר שמיד לאחר המלחמה ביקש לקחת אחריות ולפרוש מן הצבא. שנה לאחר מכן, לאחר אימון הקמה יסודי שביצע באוגדה, פרש מצה"ל.
איך מקדמים קצין?
בצבאות מקצועיים, דוגמת הצבא האמריקני, הקצין חייב לעמוד במדדים קבועים ובהם הכשרה, לימודים אקדמאיים (כולם בציונים המתאימים) ולמלא מספר תפקידים בטרם יקודם. בצה"ל, צבא מיליציוני שבו ההכשרה לתפקיד ברמה של מח"ט ומעלה היא התפקיד עצמו, בשיטת "On the job trainingׂ", חלק ניכר מן הידע שהקצין רוכש מגיע גם "דרך הרגליים" והניסיון.

עם פרישתו מצה"ל פרסם מפקד המכללות הצבאיות, האלוף (מיל') יעקב עמידרור, קצין צנחנים שעבר בשלב מוקדם למודיעין ושימש בין היתר כראש חטיבת המחקר, אסופה של מאמריו, מכתביו והרצאותיו תחת השם "הרהורים על צבא ובטחון". אחד המאמרים באסופה עסק בשאלה כיצד יש להעריך ולסכם את תקופת פיקודו של קצין על יחידה מסויימת. "אנו נוטים לסכם תפקיד כ'טוב', אם במהלכו לא היו למפקד כישלונות, ואם המפקד והמערכות שתחת פיקודו עמדו במבחני היום יום הקשים והמתישים", כתב. לשיטתו, המערכת צריכה לקדם רק את מי שענו לשלושת התנאים שהציב והפגינו: עמידה קפדנית בפקודות ובנהלים, "יכולת חשיבה, הבנה בטקטיקה, יכולת לתכנן בחוכמה ולבצע בתחבולות, ולהגיע לרמת אימון גבוהה של יחידתו, יכולתו של המפקד להוכיח, כי המערכת שהוא עומד בראשה טובה באופן משמעותי מזו שקיבל מקודמו, הן בכל הקשור להכנות למלחמה והן בכל הקשור לתפקוד ולארגון השוטף". לצד אלו צריך שיהיה מדד נוסף, והוא מידת התאמתו של הקצין, מוצלח ככל שיהיה, לתפקיד שאליו רוצים לקדמו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
אל"מ דן גולדפוס, יוצא השייטת שמשמש כמח"ט הנח"ל, (צילום: דו"צ).

בשנים האחרונות שילב הצבא בהצלחה קצינים מן הצבא הגדול בכוחות המיוחדים, ולחלופין מן האחרונים לחטיבות החי"ר. דוגמאות בולטות הן ראש אמ"ן, הרצי הלוי, שעבר מהצנחנים לסיירת מטכ"ל ובחזרה; מפקד מפקדת העומק, מוני כ"ץ, בוגר שלדג, יחידת הקומנדו של חיל-האוויר, ששירת כמח"ט גבעתי; מפקד אוגדת הגליל, תא"ל רפי מילוא שדילג בין השייטת לגולני ועשה מסלול מלא במהלכו פיקד גם על חטיבת מילואים וחטיבה מרחבית. בדור המח"טים הנוכחי, ניתן למנות גם את מפקד חטיבת הנח"ל, אל"מ דן גולדפוס, יוצא השייטת, שמילא שורת תפקידים בנח"ל ובצבא היבשה, ואת אל"מ אבי רוזנפלד, מפקד החטיבה הצפונית ברצועת עזה, בוגר פלס"ר נח"ל שעשה מסלול הפוך ובין תפקידי הפיקוד בחטיבה הירוקה שירת בשלדג, וגם פיקד עליה.
..


(המאמר פורסם במקור באתר "דבר ראשון", בתאריך 06.08.2017)

(מתוך הבלוג "על הכוונת", 07.08.2017)
_____________________________________
"לא חוזרים עד שמבצעים"(המוטו של גדוד 890 של הצנחנים, כפי שניסח אותו מפקדו אריק שרון)
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #55  
ישן 07-08-2017, 17:01
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 06.02.07
הודעות: 2,136
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Jaguar890 שמתחילה ב "אחד מהמטרות המרכזיות של תרש..."

יש בזה משהו. אבל זה גם אומר שלא נראה אוגדונר בן 47 (וינטר).
_____________________________________
"לא חוזרים עד שמבצעים"(המוטו של גדוד 890 של הצנחנים, כפי שניסח אותו מפקדו אריק שרון)
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #56  
ישן 07-08-2017, 16:29
  Jaguar890 Jaguar890 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.02.16
הודעות: 126
מינויים אוגוסט 2017
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "מינויים בכירים, הענקת דרגות וחילופי תפקידים - 2017"

מערכת אתר צה"ל | 07.08.2017

היום (שני) סוכמו מינויים חדשים בצה"ל, המותנים באישור שר הביטחון:
• תא״ל יעקב בנג׳ו ימונה לראש חטיבת תורה והדרכה באגף המבצעים
• תא״ל דוד סער סלמה ימונה לסגן מפקד מפקדת העומק
• אל״ם אביעד ימונה למפקד בסיס חצרים ויועלה לדרגת תא״ל
•אל״ם אמיר ימונה לראש להק מודיעין ויועלה לדרגת תא״ל
• אל״ם יואב ימונה למפקד בסיס פלמחים ויועלה לדרגת תא״ל
• אל״ם נועם ימונה לראש להק השתתפות ומסוקים ויועלה לדרגת תא״ל
• אל״ם יאיר ברקת ימונה לקצין משטרה צבאית ראשי ויועלה לדרגת תא״ל
•אל״ם שי קלפר ימונה למפקד חטיבת גולני
• אל״ם דוד סונגו ימונה למפקד עוצבת עקבות הברזל
• אל״ם איתמר רייכל ימונה לרמ״ח ארגון באגף התכנון
• אל״ם ע׳ ימונה לקצין המודיעין של פיקוד הדרום
• אל״ם ק׳ ימונה לקצין המודיעין של פיקוד המרכז
•אל״ם ר׳ ימונה למפקד בסיס ההדרכה של אגף המודיעין
• אל״ם גדעון לייב ימונה לרמ״ח תכנון באגף תקשוב
• אל״ם יוסף כראדי ימונה למפקד הקשר והאלקטרוניקה של פיקוד הדרום
• אל״ם תומר כהן ימונה למפקד הקשר והאלקטרוניקה של פיקוד המרכז
•אל״ם יוסף פינטו ימונה למח״ט חילוץ והדרכה בפיקוד העורף
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #57  
ישן 07-08-2017, 17:28
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון
 
חבר מתאריך: 26.11.05
הודעות: 8,222
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Jaguar890 שמתחילה ב "מינויים אוגוסט 2017"

ברכות ובהצלחה לכולם.
- טבעי שתא"ל דוד סער סלמה יהיה במפקדת העומק, החל את השירות הצבאי בש.13.
בהמשך עשה תפקידים רק בחיה"י עד תפקידו הנוכחי (מב"ס חיפה), האם אנו מתחילים לראות אנשי חיה"י מגיעים לתפקידים בכירים בצה"ל הגדול?
- ניראה שחיה"א לא מוותר על אג"ת ושולח לשם את אל"מ איתמר רייכל (מב"ס עובדה) להיות רמ"ח ארגון באג"ת, האם עמדת המתנה להחלפת אבולעפיה?
- לבינדר יש לפחות עוד שנה כמח"ט גולני, אל"מ שי קלפר המח"ט המיועד הוא צל"שניק
http://www.gvura.org/a343863-%D7%A1...%9C%D7%A4%D7%A8

שני דברים:
- מעניין מה יהיה עם עמוסי מחצרים ושיפרוני מפלמחים...
- מעניין למה לא בחרו למח"ט את הסמח"ט הצל"שניק של החטיבה (סא"ל ישראל פרידלר)
http://www.gvura.org/a5076-%D7%A1%D...%93%D7%9C%D7%A8


נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 07-08-2017 בשעה 18:41.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #66  
ישן 07-08-2017, 16:37
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.04.07
הודעות: 1,238
עוד מהדש"ב של היום, על הודעת דו"צ:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "מינויים בכירים, הענקת דרגות וחילופי תפקידים - 2017"

תא״ל יעקב בנג׳ו ימונה לראש חטיבת תורה והדרכה באגף המבצעים
תא״ל דוד סער סלמה ימונה לסגן מפקד מפקדת העומק
אל״ם אביעד ימונה למפקד בסיס חצרים ויועלה לדרגת תא״ל
אל״ם אמיר ימונה לראש להק מודיעין ויועלה לדרגת תא״ל
אל״ם יואב ימונה למפקד בסיס פלמחים ויועלה לדרגת תא״ל
אל״ם נועם ימונה לראש להק השתתפות ומסוקים ויועלה לדרגת תא״ל
אל״ם יאיר ברקת ימונה לקצין משטרה צבאית ראשי ויועלה לדרגת תא״ל
אל״ם שי קלפר ימונה למפקד חטיבת גולני
אל״ם דוד סונגו ימונה למפקד עוצבת עקבות הברזל
אל״ם איתמר רייכל ימונה לרמ״ח ארגון באגף התכנון
אל״ם ע׳ ימונה לקצין המודיעין של פיקוד הדרום
אל״ם ק׳ ימונה לקצין המודיעין של פיקוד המרכז
אל״ם ר׳ ימונה למפקד בסיס ההדרכה של אגף המודיעין
אל״ם גדעון לייב ימונה לרמ״ח תכנון באגף תקשוב
אל״ם יוסף כראדי ימונה למפקד הקשר והאלקטרוניקה של פיקוד הדרום
אל״ם תומר כהן ימונה למפקד הקשר והאלקטרוניקה של פיקוד המרכז
אל״ם יוסף פינטו ימונה למח״ט חילוץ והדרכה בפיקוד העורף
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #67  
ישן 10-08-2017, 18:30
  Jaguar890 Jaguar890 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.02.16
הודעות: 126
האלוף עמיקם נורקין מונה למפקד חיל האוויר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "מינויים בכירים, הענקת דרגות וחילופי תפקידים - 2017"

דובר צה"ל מוסר כי היום (ה'), י"ח באב התשע"ז, 10 באוגוסט 2017, מונה אלוף עמיקם נורקין למפקד חיל האוויר בטקס שנערך בלשכת ראש המטה הכללי במחנה "רבין" (הקריה), תל-אביב.

הטקס נערך במעמד שר הביטחון, מר אביגדור ליברמן, ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט ובנוכחות חברי פורום המטה הכללי.

אלוף עמיקם נורקין, שכיהן בתפקידו האחרון כראש אגף התכנון, יחליף בתפקידו את מפקד חיל האוויר היוצא, אלוף אמיר אשל, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך חמש השנים האחרונות וישתחרר מצה"ל לאחר כ-40 שנות שירות.

מדברי שר הביטחון, מר אביגדור ליברמן: "אמיר, תודה על 40 שנים של תרומה משמעותית לביטחונה של מדינת ישראל. השנים שלך כמפקד חיל האוויר היו משמעותיות מאוד ופוריות מאוד בתקופה מורכבת מאוד. נורקין, אתה נכנס לתפקיד ומיד מתחיל להתמודד עם הרבה אתגרים. אתה תצטרך להמשיך להפוך את הזרוע הארוכה לזרוע הרבה יותר ארוכה".

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט: "אמיר מסיים פיקוד על חיל האוויר אחרי חמש שנים ושלושה או ארבעה חודשים. זה הביטוי להערכה העצומה שלי לאמיר כקולגה במטה הכללי לאורך השנים. אמיר השפיע על חיל האוויר והייתי אומר שהשפיע על המטה הכללי וצה"ל בעמדותיו האמיצות והיצירתיות, באופן שבו הוצגו הדברים בדיונים ובעיקר במעשים. השבוע לצערי איבדנו את רב-סרן (מיל') דודי (דוד) זהר ז"ל בתאונה. אני חושב שמפקדים, נבחנים גם באירועים מהסוג הזה. אני חושב שרואים את חיל האוויר במיטבו, באופן שבו הוא יודע לחבק את המשפחה ובאופן שהוא יודע להסתכל על העובדות בצורה נכוחה ולבדוק את הדברים בצורה מקצועית, שהפכה להיות שם דבר לא רק בצה"ל, אלא גם בחברה הישראלית כולה ודוגמא לצבאות אחרים באופן שבו בודקים אירוע, לומדים ממנו ומנסים להגיע למינימום נפגעים בלחימה ומינימום נפגעים באימונים. העברת המקל בשבוע הבא ביד בוטחת לנורקין נראה לי כמהלך טבעי. נורקין, עשית את כל התפקידים המרכזיים שחיל האוויר ידע להציע למפקדים המצטיינים שלו. המינוי הזה נראה לי המהלך הטבעי אחרי הצטיינות לאורך כל שנות השירות".

מדברי מפקד חיל האוויר היוצא, אלוף אמיר אשל:"בידיים שלנו יש יכולות מרחיקות חסרות תקדים והן בסיס בעיני לשינוי אסטרטגיית הביטחון של מדינת ישראל. ההישגים הם הודות להחלטות של קודמי, שהשכילו לבנות את הכוח של חיל האוויר והעשיה של אנשי החיל- זאת נבחרת מקצועית, מסורה וצנועה, אין כמוה. חווינו השבוע תאונה קשה, קשה מאוד, ליבנו עם משפחת זהר שאיבדה את דודי, שהיה טייס, לוחם, ואדם משכמו ומעלה ואנחנו מייחלים להחלמתו של סגן א'. עמיקם, אנחנו מכירים היטב, מאוד אפילו, אני סומך עליך, אני יודע שתצליח, אין לי ספק בכך".

מדברי מפקד חיל האוויר הנכנס, אלוף עמיקם נורקין:"בחמש השנים האחרונות הוביל את החיל אלוף אמיר אשל. אמיר הוא טייס אמיץ ומנהיג אווירי. בפיקודו הרחיב החיל את מעטפת יכולותיו, בהתקפה ובהגנה, באוויר ועל הקרקע. על כנף אחת התפתחה יכולת קטלנית, ועל השניה נבנה קשר אסטרטגי עם חילות אוויר קרובים ורחוקים, וכך עם היכולות הללו המשיך החיל בהובלתו של אמיר לנסוק מעלה מעלה. אני מודע לגודל האתגר. אני נרגש מן המעמד. חיל האוויר של השנים הקרובות הוא חיל הקולט יכולות רבות אשר ירחיבו את מוטת אחריותו. חיל האוויר של השנים הקרובות הוא חיל של יותר שותפות עם זרועות הצבא ואגפיו- הן בבניין הכוח והן בהפעלת הכוח. חיל האוויר של השנים הקרובות הוא חיל של אנשים איכותיים ומסורים- הגאים בתרומתם לביטחון ישראל".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #68  
ישן 11-08-2017, 08:10
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון
 
חבר מתאריך: 26.11.05
הודעות: 8,222
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי Jaguar890 שמתחילה ב "האלוף עמיקם נורקין מונה למפקד חיל האוויר"

לפני שנברך את נורקין על הכניסה לתפקיד קודם נגיד תודה ענקית לאמיר אשל.
אחד המפקדים היותר מוערכים, מקצועיים ומשפיעים שהיו לעם ישראל בעשורים האחרונים.
דוגמה ומופת לקצין וג'נטלמן שמעביר למחליפו חיל אוויר מתקדם עם מורשת מאתגרת.
בריאות ונחת באזרחות, שא ברכה בכל מקום וזמן.

למח''א הנכנס שגם נחשב מפקד וטייס מוערך וגם קצין וג'נטלמן , בהצלחה בתפקיד החשוב ושתדע להרים את חיל האוויר עוד יותר מעלה בשביל עם ישראל שלמטה.

שני מח''א בטקס אחד (צילום: דו''צ)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #76  
ישן 17-08-2017, 22:27
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון
 
חבר מתאריך: 26.11.05
הודעות: 8,222
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "תודה, בינתיים אף מילה על כך..."

משכו את סיקור האירוע עד מאד מאוחר, אבל הנה זה
אלוף קובי ברק מעביר את נס החיל מתא"ל אושרי לוגסי לתא"ל אילן סבג (בקישור עוד תמונות מהטקס)


לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.

אז מי הקהנ"ר שלנו?
- התגייס לחה"ן ב 1988 וסיים מסלול לוחם-פלס ובהמשך מ"כ ומש"ק חבלה
- קק"צ, השלמה חילית
- מ"מ, סמ"פ ומ"פ בגדודי החיל
- מפקד סיירת יעל
- סגן מפקד יהל"ם
- מפקד גדוד 603
- מפקד בא"ח הנדסה
- ראש ענף הנדסה במל"י
- מפקד הנדסה פיקוד הדרום
- רמ"ח תחה"ן ומשנה לקצין הנדסה ראשי
- מפקד בית הספר להנדסה צבאית
- קצין הנדסה ראשי

יליד דימונה נשוי + 4 , ברכות על התפקיד ובהצלחה


נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 17-08-2017 בשעה 23:13.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #80  
ישן 15-08-2017, 20:01
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון
 
חבר מתאריך: 26.11.05
הודעות: 8,222
Facebook profile
חיל הים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "מינויים בכירים, הענקת דרגות וחילופי תפקידים - 2017"

13.08.17 בסיס חיפה, טקס החלפת מש"ט 3, אל"מ גיא גולדפרב החליף את אל"מ זיו רום


לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.

16.08.17 טקס העברת פיקוד זירת חיפה מתא"ל דוד סלמה לתא"ל גיל אגינסקי במעמד מח"י


לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.

מפקד זירת חיפה הנכנס התגייס לשייטת 7 והתפתח בה עד לתפקיד מש"ט 7 (בתקופתו ניקלטה אח"י תנין, צוללת הדולפין AIP הראשונה) ולאחר מכן היה נספח חיה"י בארה"ב.
אאל"ט מאז ימי אלוף אברהם בן שושן (1981) לא היה מב"ס בחיפה שהגיע משייטת 7

ברכה והצלחה לכולם


נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 17-08-2017 בשעה 23:24.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #90  
ישן 16-09-2017, 13:35
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון
 
חבר מתאריך: 26.11.05
הודעות: 8,222
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "זה אולי לא הפורום הנכון..."

כמה דברים:
1. אין כאן מנהלים בכירים ומנהלים, יש מנהלים!
2. התחלת להגיד לי מה אני מבין ומה לא? אל תרד לפסים אישיים, גם למנהל בפורום יש דיעות וגם לו מותר להביע אותן (וכן, זה הפורום הנכון)
3. לעניין, חיילים וקצינים מהציונות הדתית אתה תמצא בכל פינה של הצבא ובעיקר ביחידות הלוחמות, הם מקצוענים, גאים, מאד ממושמעים ומכירים בחשיבות היררכית הפיקוד, הם בין הראשונים להסתער ולסיים את הקרב בניצחון והם גם הראשונים למסור את חייהם אם זה יידרש (גם על קידוש השם וגם בשביל מפקדיהם וחבריהם, היו לא מעט דוגמאות בהיסטוריה של צה"ל).
האירוע הזה היה אירוע חינוך, לא פעילות צבאית טהורה ובודאי שלא לחימה, המפקדים ידעו שזה עניין רגיש אצל הצוערים ובכל זאת הכניסו אותם לפינה הזו, מתחבאים אחרי הדרגות ומתרצים את זה כפקודה ("תשמעו נשים שרות בפקודה או שנדיח אתכם!" גם כן פקודה...מה הפקודה הבאה, "תאכלו שרצים בפקודה או שנדיח אתכם"?).
אין כאן עניין של מה הרב אמר אלא זו המהות שלהם, על זה הם גדלו, אז למה לאתגר שלא לצורך? ערן ניב בעצמו אומר את זה (צריך למלא פקודות ע"פ דף המפקד שהוציא אבל לא להכניס את הצוערים לפינות לא נחוצות), אם זה מה שהוא למד מהאירוע הזה אז דיינו ואני מברך על זה, אבל במעמד אותו אירוע הוא ממש לא התנהג כך.

אני לא יודע באיזה יחידה אתה שירתת אבל ביחידה שאני שירתתי הלכנו אחרי המפקדים ואחד אחרי השני בגלל ההיררכיה, התפקידים והמשימה, אבל גם בגלל האישיות של המפקדים והלוחמים והלכידות החברתית - מי שלא מבין את זה לא מבין מה זה יחידה לוחמת.

אני חילוני וחושב שההיבטים ההילכתיים לא הם שיקבעו מה יהיה אלא הצבאיים, אבל כשאפשר צריך לגלות כלפי כל המגזרים והחיילים רגישות וההיפך - המגזרים צריכים לכבד את הוראות הצבא.
אתן לך דוגמה: מחליפו של ערן ניב היה אבי גיל, צוערים דתיים מחו בפניו על זה שהם צריכים לעמוד בתורים שונים עם בנות, אז הוא ענה להם "וכשאתם בבנק ובדואר אתם לא עומדים בתור מעורב? תסתדרו".
בהזדמנות אחרת מחו על כך שבזמן פעילות בבסיס בנות עוברות לידם וזה גורם להם לאי נוחות, אז הוא אמר להם "מפריע לכם? אל תסתכלו!" - צודק בשתי התשובות!

הכל צריך להיות מידתי וענייני גם מצד צה"ל וגם מצידם.


נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 16-09-2017 בשעה 19:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #96  
ישן 17-09-2017, 18:50
  sol103 sol103 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.11.07
הודעות: 46
אם כבר פתחתם את קופסת הפנדורה הזאת...
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "זה ששמעת על התופעה..."

בהשלמה חילית שלי (1978) השתתפה הקבוצה הראשונה של בנות - וכולנו היינו גאים בשנוי שהגיע זמנו.

בטירונות חת"ם ב-1976 היו אתנו קבוצה של 12 שלב ב׳ חרדים. הם מילאו את כל המשימות גם כשהיו בנות בסביבה ואף פעם לא התלוננו.

אני חי בארה״ב ולא שרתתי בצבא מסוף 1979. לקורא מבחוץ כמוני נראה לי לפעמים שאני קורא תגובות על צבא אירן או ערב הסעודית, ולא צה״ל.

ממתי צוערים מחליטים באיזו פעילות חובה הם ישתתפו? מתי חוסר הכבוד כלפי נשים אצל כמה קבוצות יפסק לפחות בצה״ל?

קשה לי לתאר לעצמי את השינוי בחברה ובצהל בשנים האחרונות.

שוב,

אני נמנע מתגובות חברתיות, אבל רציתי להגיב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #98  
ישן 04-10-2017, 09:53
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון
 
חבר מתאריך: 26.11.05
הודעות: 8,222
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "זה אולי לא הפורום הנכון..."

עדכון מעניין מהשטח - גירסת המפק"צ
לפני החגים הגיע קצין צה"ל כמרצה אורח לאחת ההשלמות החיליות והרצה לצוערות והצוערים על הערכים המצופים מקציני צה"ל.
בסוף ההרצאה הייתה שיחה חופשית איתו שנגעה גם בנושאים המגדריים וביניהם ענייני הדת.
המרצה התוודה שהוא היה המפק"צ באותו אירוע שירת נשים מפורסם וסיפר להם את גירסתו הבאה:
עוד לפני האירוע הגיעו אליו מספר צוערים דתיים מוערכים מאד ואמרו לו שהאירוע מעניין אבל שירת הנשים תפריע להם, הם הציעו פתרון שישבו מאחור או בכל מקום לא מפריע לקהל וכשתתחיל השירה יצאו כמו כל מי שיוצא לשירותים, בסיום השירה יחזרו בשקט למקומם.
המפק"צ לא ראה בכל זה בעיה וכיבד את בקשתם, כשהתחיל האירוע כולם נכנסו, המג"ד הגיע והמפק"צ עדכן אותו בנושא הזה.
המג"ד מיד ביטל את החלטתו ואמר לו להגיד לצוערים הדתיים שאין לצאת במשך כל ההופעה.
היתה תסיסה אצל הצוערים, הם יצאו והמג"ד איים להדיח אותם, לא חזרו ועלו לוועדת הדחה אצל המב"ס.
המב"ס הציע פשרה בה בכדי להשאר בקורס הם יתנצלו בכתב ויבטיחו להיות ממושמעים להבא.
חלק באי רצון הסכימו וחלק לא, מי שסירב הודח.
המב"ס גיבה אוטומטית את המג"ד בשעה שהמג"ד לא עשה זאת למפק"צ (אפילו השפיל אותו כשפקד עליו בפומבי לשנות את החלטתו) באירוע כמעט חסר חשיבות.
הוא נפגע אישית מהעניין הזה ומהתנהלות הפיקוד מעליו, זו לא התנהגות ערכית!

זו גירסתו ע"פ צוערי הקורס, זה גם מתיישב עם מה שפורסם.
ניראה לי גם שע"פ הריאיון עם ערן ניב הוא לא שלם עם הגיבוי האוטומטי שנתן למג"ד ובצדק - מג"ד טועה זה מג"ד טועה, לא מצדיקים אותו רק בגלל שהוא קצין בכיר ומדיחים צוערים כי הם קלים להקרבה.
כמו שאמרתי קודם, נקווה שערן ניב למד מהאירוע הזה ויישם אותו להבא, המפק"צ למד וגם לימד.


נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 04-10-2017 בשעה 10:05.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #99  
ישן 18-09-2017, 12:42
  Jaguar890 Jaguar890 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.02.16
הודעות: 126
מינויים חדשים ספטמבר 2017
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "מינויים בכירים, הענקת דרגות וחילופי תפקידים - 2017"

מערכת אתר צה"ל | 18.09.2017

היום (שני) סוכמו מינויים חדשים בצה"ל, המותנים באישור שר הביטחון:

- אל״ם תומר כהן ימונה למפקד עוצבת קלע דוד
- אל״ם גלעד עמית ימונה לקצין אג״ם פיקוד המרכז
- אל״ם רועי שטרית ימונה לראש מחלקת אימונים בזרוע היבשה
- אל״ם עמית ימונה למפקד בסיס חצור
- אל״ם גלעד ימונה למפקד בסיס רמון
- אל״ם יובל ימונה למפקד בית הספר לטיסה
- סא״ל עמירם ימונה למפקד בסיס שדה דב ויועלה לדרגת אל״ם
- סא״ל מתן ימונה למפקד בסיס עובדה ויועלה לדרגת אל״ם
- אל״ם ר׳ ימונה למפקד יחידה 504
- אל״ם ר׳ תמונה לרמ״ח תוא״ר באמ״ן
- אל״ם רונן כהן ימונה לקצין הלוגיסטיקה של פיקוד הצפון
- אל״ם יעקב דקר ימונה למטל״פ מרכז
- סא״ל אנגל לורן ימונה לרמ״ח אג״ם באגף התקשוב ויועלה לדרגת אל״ם
- סא״ל מ׳ תמונה למפקדת יחידת התקשוב של אגף המודיעין ותועלה לדרגת אל״ם

בנוסף, הקצינים הבאים יצאו ללימודים בחו"ל: אל״ם שלומי בינדר, אל״ם יובל גז, אל״ם ברק חירם, אל״ם עודד מחיל האוויר ואל״ם י׳ מחיל המודיעין.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #104  
ישן 01-10-2017, 15:16
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 06.02.07
הודעות: 2,136
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "מינויים בכירים, הענקת דרגות וחילופי תפקידים - 2017"

_____________________________________
"לא חוזרים עד שמבצעים"(המוטו של גדוד 890 של הצנחנים, כפי שניסח אותו מפקדו אריק שרון)
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #105  
ישן 03-10-2017, 12:48
  Jaguar890 Jaguar890 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.02.16
הודעות: 126
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "..."

כתבה עם ריח לא טוב.
משהו בלשכת הרמטכל מנסה לעשות יחצי ציבור ולכופף ידיים.

דוגמא מספר אחת:

"המועמד המנוסה מכולם הוא אלוף ניצן אלון, אך ספק אם מינויו יתאפשר"
המסר הסמוי - אני גדי אייזנקוט רוצה למנות את המתאימים ביותר ולא נותנים לי
הסיפור האמיתי - אלון הוא בן טיפוחיו של אייזנקוט, וסדין אדום עבור הדרג המדיני מאז תקופתו כמאוג איוש. אז מה קרה כאן? אייזנקוט רחרח אצל ליברמן שמיד סרב, ואז הלך לעיתון. (ניחוש בלבד)

דוגמא 2
"המינויים יהיו פאזל של שיבוצים, הדורש את אישורו של שר הביטחון ליברמן. על פי הסיכום, אלופים שאין להם ממשק ישיר עם הדרג המדיני ממונים בלעדית על ידי הרמטכ"ל (באישור השר, כאמור), אולם כאלה שנוגעים ישירות בדרג המדיני - דוגמת סגן הרמטכ"ל וראש אמ"ן - ימונו בהסכמה. ייתכן שגם לראש הממשלה נתניהו תהיה נגיעה במינויים, אולם מכיוון שאין לו מעמד פורמלי במינוי אלופים היא תיעשה - אם בכלל - בינו לבין ליברמן"

שוב הכותב מזכיר לדרג הממונה איך שיבוץ אלופים צריך להתבצע ושכל סטייה ממסורת זו תביא לביקורת ציבורית. האבסורד הוא שהנאמר לעיל הינו קשקוש מוחלט. שר הביטחון רשאי להתערב כמעט בכל מינוי. אם נניח לדוגמא שליברמן חושב שקצין X יכול להיות מועמד מתאים לרטמכלות עוד 6 שנים נניח, הוא בהחלט יכול להשפיע על תפקידי הביניים על מנת להכשירו בצורה המיטבית.

קיצר כתבת יחצ מלשכת הרמטכל.

נערך לאחרונה ע"י Jaguar890 בתאריך 03-10-2017 בשעה 12:52.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #107  
ישן 07-10-2017, 13:06
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 06.02.07
הודעות: 2,136
מאמר בבלוג "על הכוונת" על סבב המינויים הצפוי במטכ"ל
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "..."

והרי התחזית \ מאת גל פרל פינקל
חלק מהמאמר מצורף.


והרי התחזית \ מאת גל פרל פינקל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
בקרוב עתיד להתקיים סבב המינויים במטה הכללי. בבורסת השמות נציגים מובהקים של צבא ההתקפה לישראל, אבל המטכ"ל של 2030 יהיה מורכב מקצינים עם מסלול שירות שונה בהרבה, שכולל פיקוד על יחידות חי"ר, סייבר וכלי טיס בלתי מאוישים.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מימין: האלופים יאיר גולן ומחליפו כאלוף פיקוד הצפון, אביב כוכבי, 2014, (צילום: דו"צ).

במאמר שפרסם השבוע ב"ישראל היום" הציג יואב לימור את תחזית סבב המינויים הקרוב במטה הכללי, שאמור להיות האחרון שיבצע הרמטכ"ל איזנקוט בכהונתו (את זה שאחריו כבר יבצע במתואם עם מחליפו). תחזיות שכאלה טומנות בחובן אפשרות סבירה במיוחד שמי שכותב אותן ייצא בסוף יותר טועה מצודק, ולא בהכרח באשמתו, משום שהמינויים במטה הכללי אינם נעשים רק בהסתמך על הכשירות וההתאמה של מי מהקצינים לתפקיד. ישנם שיקולים נוספים שעשויים לטרוף את הקלפים. לפני כעשרים שנה ניסה לימור, אז ב"מעריב", לשרטט את המטה הכללי של 2008. היו לו אז לא מעט ניחושים מוצלחים כמו יואב גלנט, יוצא הקומנדו הימי הראשון שעבר ל"ירוקים", אלעזר שטרן ובני גנץ מהצנחנים וכן משה קפלינסקי וגדי איזנקוט מגולני. מצד שני, איש לא צפה שחטיפת החיילים בהר דב תסיים את הקריירה של תא"ל צביקה גנדלמן ושתא"ל ארז גרשטיין, מפקד יק"ל, ייהרג בלבנון מפגיעת מטען צד.

בהמשך לכך העריכו כתבים צבאיים ב-2003 כי הרמטכ"ל שיתמנה ב-2005 יבוא משורות צבא היבשה, והופתעו כשדן חלוץ הפך לסגן רמטכ"ל ולמועמד מוביל לתפקיד. גם ההערכה שהמח"טים המובילים של "חומת מגן" יגיעו למטכ"ל לא התממשה במלואה. אביב כוכבי מהצנחנים ויאיר גולן מהנח"ל אכן היו לסגני רמטכ"ל (וגם נועם תיבון שצמח בסיירת מטכ"ל), אבל גל הירש, עימאד פארס וצ'יקו תמיר, כל אחד מסיבותיו שלו, לא הגיעו. בקיצור, סיפור התחזית והנבואה שייך, כנראה, בעיקר לשוטים, או לפחות לחזאי מזג אוויר.
הלוי לדרום וחליוה למרכז
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
האלוף הלוי, בימיו כמח"ט הצנחנים, (צילום: דו"צ).

במאמרו העריך לימור כי ראש אמ"ן, האלוף הרצי הלוי, ימונה למפקד פיקוד דרום וכי ראש אגף המבצעים (אמ"ץ), ניצן אלון (שאותו החליף הלוי כמפקד סיירת מטכ"ל), לא יחליפו בתפקיד, אף שהוא המועמד המתאים והמנוסה ביותר. אלון, ששאף להתמנות לתפקיד כבר ב-2014, לא זכה לכך בשל לחץ מצד גורמים בימין שנטרו לו על ימיו כמפקד אוגדת איו"ש וכאלוף פיקוד המרכז. במקומו מונה אז הלוי, באקט חריג, לראש אמ"ן בתפקידו הראשון כאלוף בעוד שאלון מונה לראש אמ"ץ, התפקיד השלישי בחשיבותו במטכ"ל. לא מן הנמנע שאלון יתמודד על תפקיד סגן הרמטכ"ל בסבב הבא ויכהן תחת מחליפו של איזנקוט. על ראשות אמ"ן אם כן, מתמודדים על-פי לימור אלוף פיקוד המרכז רוני נומה ומפקד הגיס תמיר היימן, שמהווים גם מועמדים ריאליים להחליף את אלון בראשות אמ"ץ, וכן תא"ל ליאור כרמלי.

למרות המתיחות הקבועה בצפון במסגרתה, ע"פ פרסומים זרים, מבצעת ישראל פעולות סיכול רבות במטרה למנוע את התעצמות חזבאללה, הרי שהמערכה הבאה עשויה להיפתח דווקא ברצועת עזה. הסיבה לכך נעוצה במכשול ההנדסי שמקים צה"ל נגד מנהרות החדירה של החמאס, מהלך שעשוי לגרום לארגון להוציא לפועל מכה מקדימה בטרם ימנע ממנו המכשול את האפשרות להפעיל את מערך המנהרות שלו. הלוי הוא קצין מנוסה שפיקד על חטיבת הצנחנים ב"עופרת יצוקה" בעזה ועל עוצבת הגליל בצפון. בהקדמה שכתב לגיליון השני של כתב העת "מודיעין הלכה ומעשה" שראה אור לאחרונה, ציין הלוי כי אויביה של ישראל ואתגריה הביטחוניים השתנו. מכמה מדינות אויב מולם ניצבה מצאה עצמה ישראל מתמודדת עם אוסף משתנה וכמעט אינסופי של ארגונים ובודדים החמושים בטכנולוגיה חדישה, כמו רחפנים, יכולות אש מדויקת, כוחות קומנדו ועוד. לתפיסתו, שינויים אלו הופכים את המודיעין ל"מצפן איכותי ליוזמה בקרב, אשר ביכולתו להכווין את מאמצי האש והתמרון. היכולת להביא את המודיעין לשטח ולחברו לפעילות המבצעית, בהגנה ובהתקפה, היא המבחן האמיתי של הצבא המודרני"(עמוד 7). כראש אמ"ן המשיך הלוי במהלך שהחל קודמו, אביב כוכבי, שחיבר בין מודיעין עדכני לכוחות המתמרנים. כמפקד פיקוד הדרום בעימות הבא הוא יידרש לצד השני של המשוואה – הפעלת כוחות צה"ל בתמרון יעיל, מהיר ואגרסיבי.

בהמשך התחזית ציין לימור את ראש אט"ל, אהרון חליוה, כמועמד המוביל לתפקיד אלוף פיקוד המרכז. השבוע צץ שמו של חליוה בתקשורת לאחר שהורה להפסיק שיעור תורה לחיילים, שנערך מדי יום א' בעיר הבה"דים שבנגב. השיעור התקיים בחניון ההסעים שמחוץ לקרית ההדרכה, ללא תיאום עם הצבא ולא על-ידי רב צבאי. כצפוי, ההוראה זכתה לביקורת מצד גורמים בציבור הדתי, שלא שכחו לחליוה את התנגדותו, כמח"ט הצנחנים למסלולי שירות מקוצרים, ובהם ישיבות ההסדר. חליוה טען אז שהמסלול "לא ערכי" ולא משתלם לצבא, והודה שבשל כך הוא מפלה אותם לרעה בהקשר יציאה לקורסי הפיקוד. סביר שחליוה ניסה אז בעיקר להניע את המשרתים במסלולים אלו לתרום יותר. אם אכן יתמנה למפקד פיקוד המרכז הוא עשוי למצוא עצמו בעימות מתמשך עם אותם גורמים בדיוק, שחלק ניכר מהם מתגורר מעבר לקו הירוק, וניכר שהם נוטרים לו טינה.
מסלול משולב: יבשה, סייבר וכטב"מים
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
יחידת סייבר בצה"ל, (צילום: דו"צ).

צה"ל הוא צבא לוחם, שאנשיו עוסקים בלחימה כמעט רציפה למן יום היווסדו. ככזה הוא מקדם את מי שהצטיין בלחימה. השנים שעשה צה"ל בלבנון והלחימה באינתיפאדה השנייה, שם באו לידי ביטוי בעיקר חטיבות החי"ר והיחידות המיוחדות, הביאו לכך שהנוכחות של בוגריהן במטה הכללי גדלה, בעיקר על חשבון יוצאי חיל השריון. ועדיין המטכ"ל של איזנקוט מאוזן יחסית ונציגים לכל זרוע וחיל (ובכלל זה אלוף שעשה את עיקר שירותו בחיל ההנדסה). כעת ממתינה שכבת תא"לים לקידום לדרגת אלוף, לפיקוד על הגיס הצפוני והגיס המטכ"לי, שבה ניתן למנות את מוטי ברוך ואמיר ברעם (שבדומה לחליוה היה מג"ד שלי בצנחנים, והערכתי מאוד) עשו מסלול דומה מאוד בחטיבה האדומה, ממנה מגיעים גם איתי וירובוליאור כרמלי, וכן את איציק תורג'מן, יוצא הדופן בחבורה, שצמח בשריון. בנוסף מתמודדים יהודה פוקס, צנחן שעשה את עיקר שירותו בנח"ל, יניב עשור,גולנצ'יק שפיקד על גדוד 51 של החטיבה במלחמת לבנון השנייה, ואורי גורדין, יוצא סיירת מטכ"ל שפיקד על הנח"ל ב"צוק איתן", על שני תפקידי מפתח: המזכיר הצבאי של ראש הממשלה וראש חטיבת המבצעים, אולי תפקיד התא"ל החשוב בצבא...


(המאמר פורסם במקור באתר "דבר ראשון", בתאריך 07.10.2017)

(מתוך הבלוג "על הכוונת", 07.10.2017)
_____________________________________
"לא חוזרים עד שמבצעים"(המוטו של גדוד 890 של הצנחנים, כפי שניסח אותו מפקדו אריק שרון)
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +3. השעה כעת היא 10:39

הדף נוצר ב 1.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2017 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר