לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-02-2017, 15:47
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
ובכן, אתה אומר דברים די נבזיים ובכלליות
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "אני ממש לא שונא דתיים. קצת ביקורת בונה לא תזיק גם למי שמאמין שהכל בסדר אצלו"

שכל הרבנים יושבים וסופרים כסף שעשקו ומעודדים אלימות בחוסר המעש שלהם:

"לגבי החרדים? איש לא יודע מתי למה ואיך יפעלו באלימות, למעט הרבי. הרבי עסוק, למה יש הרבה כסף שצריך לספור. כסף שבא מעושק נתיניו, מסחיטת ממשלת ישראל וממקורות עלומים, אולי כסף שחור?"

כמו כל ציבור גדול, שמורכב מפרטים רבים, גם בהם יש זרמים ודעות שונות בנושאים שונים. להגיד ש"איש לא יודע מתי למה ואיך יפעלו באלימות" היא הכללה די מכוערת, שלא לדבר על הביטוי של "סחיטת ממשלת ישראל". אז השמאל גם סוחט למטרות שהם מאמינים בהם? הערבים סוחטים למגזר שלהם? זו חלק מהרטוריקה של שונאי הדתיים, שהם "סוחטים". ובכן הם לא. הם מגזר במדינת ישראל, שלמיטב ידיעתי מהווה מעל 10 אחוזים מהאזרחים, בהערכה זהירה. גם הם זכאים לתקצוב הדברים שחשובים להם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-02-2017, 12:49
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "כי המדינה מחליטה מה היא רוצה לתקצב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cohort
והיא החליטה שבמדינת היהודים, יתקצבו גם בתי ספר תיכוניים בעלי אופי דתי וגם מוסדות השכלה גבוהה שמלמדים את הדת היהודית, בדיוק כמו שיש תקצוב ממשלתי גם למוסדות השכלה גבוהה נוספים בארץ. אני גם לא כל כך בטוח לגבי תקצוב בתי כנסת, פרט להקצאת שטח והקמה שלהם, אולם אני מודה כי אין לי מידע מוצק בנושא.

ושוב. זו לא סחיטה. אלו תקציבים שהם מקבלים, בהשתמש בכוחם הפוליטי. ככה עושה כל מגזר עם כוח פוליטי.

אני חושב שאתה מתעלם מהבעיה. תפיסה כזו מעודדת את המצביע היהודי שאינו חרדי, להתארגן כדי למנוע את הכוח הלא פרופורציונלי של החרדים מממ. לא היה עדיף לכם להצניע לכת וללכת על מידתיות?
ישן 15-02-2017, 12:54
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

בנוגע לגיוס - עמדתי איתך
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "למשל ההתנגדות לגיוס חרדים...."

עד אשר ראיתי כי זה לא רק הגיוס, אלא גם נסיון לשנות את אורח חייהם. לדוגמה - ההכרוח לשמוע שירת נשים. זה לא שהם צועקים מולן "שיקסע! שיקסע!", אלא יציאה שקטה ודיסקרטית מהאולם, כדי לשמור על אורח חייהם ואין בו כל הלבנת פנים ברבים. פטור לזקן. הנושא הוצא מסמכותם של הרבנים הצבאיים לידי קציני השלישות (ייתכן וכבר הושב, איני יודע להגיד בבטחה). מדוע קצין שלישות, שעם כל הכבוד לו - אינו מכיר את החייל המדובר או ההלכה, יקבע לחייל אם מותר לו לקבל פטור מגילוח. זה אפילו לא המפקד הישיר, שעוד איכשהו מכיר את החייל, אלא מישהו שכלל לא בא עימו במגע יומיומי. מנגד - כאשר יש דתיים בצבא ובדרגות הפיקוד, פתאום שומעים צעקות של "גוואעלד!", "הדתה!", "איראן זה כאן!"; איזה אינטלקטואל, ששמו פרח מזכרוני, אומר - ברצינות גמורה - ש"יש יותר מדי דתיים בצבא" או העיתונות שמנסה להכפיש קצינים דתיים בצורה די שקופה.

לגבי אי הפעלת עסקים בשבת - תתפלא. יש אפילו דתיים שתומכים בהפעלת עסקים בשבת בת"א, שכן היא העיר "של החילוניים". בנוסף - יש חילוניים רבים שתומכים בסגירה, שכן לפתוח שבעה ימים בשבוע פוגע בהם ולא מאפשר להם יום מנוחה, כלומר - אלו לא רק דתיים שתומכים בסגירה. יש למצוא נוסחה שמיטיבה עם כולם או לפחות מיטיבה עד כמה שאפשר עם כמה שיותר מהצדדים.

ישן 15-02-2017, 22:16
  rpi rpi אינו מחובר  

לא מצדיקים פשע באמצעות קויומו של פשע אחר !!!
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "אולי לא סחיטה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cohort
אבל מיליארדים לסגירת החובות של הקיבוצים ועוד שאר תופינים, הפתעות ונצנצים לטובת ההתישבות הקיבוצית. הסיבה היחידה שהם לא נאלצו לסחוט את זה הייתה כי הממשלה עצמה רצתה לסגור להם את החוב, כי הם מאותו מגזר.

וגם אתה מעלה היסטוריה רחוקה שאיננה רלבנטית והופסקה מזמן
וסתם לצורך הדיוק, משום שניסית להראות שזה איכשהו קשור לעניני שמאל ימין, אז הכסף שניתן לקיבוצים שהיו אז 4% מהאוכלוסיה, וזה איננו כסף לשמאל. סביר להניח שכל אדם שפוי שלא היה קיבוצניק היה מתנגד.
והכי חשוב זה לזכור שהסחיטה לא עזרה והקיבוצים ברובם פורקו. כדאי אולי לחרדים אולי לחשוב על פתרונות אחרים, שלא יקרה להם מה שקרה לקיבוצים.
ישן 16-02-2017, 02:48
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
הקיבוצים פורקו - היות וזרם ההלוואות הסתיים
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "לא מצדיקים פשע באמצעות קויומו של פשע אחר !!!"

ההלוואות הללו כפו השחתה גורפת של הבנקים - תוך הפיכת כספי היישוב כולו לבני ערובה,
אלא שהקיבוצים היו מלכתחילה אריסטוקרטיה חסומה, שהוגבלה לאלו שזכו בקרקעות חינם מלכתחילה,
ובעקבות כך - נותרה הומוגנית, לא התרבתה, ודעכה מכל בחינה.
הפסקת הזרמת סכומי העתק - הייתה רק זרז שהאיץ את שבירתן.

זו לא כזו היסטוריה רחוקה - הגל האחרון החל בשנות ה90, ונגמר בשנים האחרונות, ואם ממשלות העבודה היו עולות מאז, היינו רואים הזרמה של עוד מליארדים שהייתה מחייה את העברות העתק.
במהלך המחיקות של שנות ה90 (כשהקיבוצים היו 2% מהאוכלוסיה) - הוחלט על העברת 20 מליארד שקל לקיבוצים.
וזה על תוצר של 300 מליארד שקל בשנה - שליש מהתוצר היום.
ומסיבות פוליטיות, הקיבוץ הדתי לא היה מעורב בחגיגת הזרמת הכספים - ולכן התופעה לא הייתה קיימת בו כלל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rpi
והכי חשוב זה לזכור שהסחיטה לא עזרה והקיבוצים ברובם פורקו. כדאי אולי לחרדים אולי לחשוב על פתרונות אחרים, שלא יקרה להם מה שקרה לקיבוצים.
חושבים וגם עושים.
לצד הריבוי הגבוה שנמשך,
נפתחות היום שלל מכללות לחרדים - שמאפשרות כניסה מהירה לשוק העבודה,
ויש גידול מהיר בהיקף התעסוקה ובמשכורות,
ויש גם גידול מהיר בהיקף החרדים שמתגייסים.
כל אלו - רק מגבירים את השיגעון של שונאי החרדים - שרואים איך ההסתה שלהם הופכת לבלתי-רלוונטית, בעוד החרדים רק משגשגים.

אפשר גם לשים לב, איך דרישת החרדים להקצאת קרקעות שהוצגה כ"סחטנות" ולא נענתה,
הובילה ל"השתלטות" חרדית על ערים ושכונות שאינן חרדיות,
כדי לענות על הביקוש הגבוה.
ישן 15-02-2017, 22:48
  rpi rpi אינו מחובר  

החרדים ניכסו לעצמם את היהדות על חשבון יהודים אחרים, ומסרבים לשחרר
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "יש מעט מאוד חרדים שלא רואים בחב"ד או בני עקיבא כיהודים"

משום מה אתה מתחמק מנקודה מאוד משמעותית. יש 6 מיליון יהודים בישראל ועוד כמה מיליונים בעולם. לרוב היהודים הם יש תפיסת יהדות שונה משלך ומנהגים שונים. חלק מן המנהגים קשורים למשפחה נישואין גירושין קבורה ועוד. חלקם קשור לדברים אחרים כמו שבת, כשרות, תפילה, חינוך וכיוצא בזה.
אדם באמונתו יחיה. אין דרך לשכנע אדם, או לכפות על אדם מנהגי דת ואמונת אדם אחר. בעיני רבים החרדים למנהגיהם נראים מאוד לא מתאימים לזמננו והם מסרבים בכל תוקף להיגרר למקום הזה.
הכפיה הדתית שמתבצעת ע"י החרדים בנושאים אלו מייצרת שנאה ואנטיגוניזם. מדוע החרדים לא עוזבים את האנשים לנפשם?

הקשר בין דת למדינה נהוג במקומות הרעים ביותר כמו אירן, עזה, ערב הסעודית ועוד. לא מוטב לכם לסגת אחורה, לאפשר חופש דת? הגיע הזמן שתבינו שאינכם יכולים לקבוע איך תראה המדינה יהודית מהרבה סיבות, למשל משום שמנהגיכם אינם מנהגינו. החינוך שלכם אינו מקובל על זרמים אחרים וכ'. יותר פשוט שתרפו מהניסיון לכפות את יהדותכם על היהודים, תעשו את שלכם ב ד' אמותיכם, וכך יהיה עם כל זרם אחר, לרבות חבד, בני עקיבא, קונסרבטיבים, רפורמים וחילוניים למניהם.

כיון שאמרתם שארה"ב פתרה את בעיית התיקצוב (כתבתם "ואפילו ישיבות חרדיות זוכות לסבסוד פדרלי נרחב."), אני מציע שנעתיק בדיוק את אותו פתרון בענין תיקצוב וחינוך דתי. אני חושב שזה יפתור את הבעיה למרבית היהודים בישראל.

כנ"ל אגב לגבי הגיוס: אם הגיוס מהווה גיוס יהודים כללי, הוא כללי לכולם. אם לאו, הופכים את הצבא לצבא מקצועי שמגייס מרצון, ולא יהיה יותר מצב בו יהיו יהודים שחייבים בגיוס ויהודים שאינם חייבים בגיוס.

וכדאי לזכור שהנזק לאוכלוסיה החרדית עצום בעיקר חסך בחינוך בדברים מסוימים וחוסר בכישורי פרנסה מודרניים
ישן 16-02-2017, 13:50
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
כמובן שיבשת את הפסוק "צדיק באמונתו יחיה"
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "החרדים ניכסו לעצמם את היהדות על חשבון יהודים אחרים, ומסרבים לשחרר"

המודל שלך הוא "איש הישר בעיניו יעשה":
במסגרת זו תחליט שארגוני שלום וזכויות אדם הם גם כאלו המעודדים טיהורים אתניים, וטקסי הערצה למנהיג הדגול.
ואז תצא בהאשמות צבועות, נגד מי שנמנע מכך.

אז לא,
יהדות זה לא "מה שכרגע מתחשק לי לקרוא לו יהדות",
אלא תרבות עתיקה - בת אלפי שנים.
ושימורה של תרבות עתיקה זו בצורה זו או אחרת, לא סותרת מצב שבו חלק מהאנשים (ואפילו רובם) - בוחרים שלא לחיות כך, כי זה קשה ולא מתאים להם,
ועדיין כולם יהודים, כל עוד מנגנונים מסויימים נשמרים.

אותו הנסיון לעקור דווקא את אותם מנגנונים - גורם לפילוג, ולהתנגדות.
וזה בולט במיוחד על רקע ההתבוללות הנרחבת בקרב מי שעקר במכוון את אותם מנגנונים.

כשבאים בכוונות טובות,
אפשר להגדיל את את אחוזי הגיוס ושיעורי התעסוקה והמשכורות,
ולצד זאת - להפסיק אפלייה תכנונית ותקציבית ארוכת שנים.
זה מה שקורה היום.
אבל מי שבה להרוס במכוון, יתעלם מכל אלו.
ישן 16-02-2017, 15:12
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

כמו שאתה מתעקש לקרוא להם סחטנים, אתה מתעקש להגיד כי הם ניכסו את הדת היהודית
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "החרדים ניכסו לעצמם את היהדות על חשבון יהודים אחרים, ומסרבים לשחרר"

הם לא. הם שומרים אותה בצורה המקורית שלה ופשוט אומרים - "אתה רוצה להיחשב יהודי? ככה הדת היהודית!". זה הכל. יש דתיים-לאומיים שמחמירים פחות בנושאים מסויימים, אולם על ה"דברים החשובים" הם שומרים כיאות. רפורמים וקונסרבטיביים לא. וזה סבבה להם. אף אחד לא אוסר עליהם לעשות כן או אפילו לקרוא לעצמם יהודיים. אבל הם עדיין לא. הם יהודים במוצא שלהם ובשמות המשפחה ולא יותר.

אתה יכול להצהיר עד 2020 על כך שהרפורמים והקונסרבטיביים הם יהודים ובאותה מידה אני יכול להצהיר שאני מלכת ברטיניה. רפורמים לא יחשבו יהודים ולי לא יצמח כתר זהב על הראש.

ישן 17-02-2017, 10:48
  rpi rpi אינו מחובר  

יהודים חילוניים, מסורתיים, רפורמים וקונסרבטיביים הם יהודים בדיוק כמוך
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "כמו שאתה מתעקש לקרוא להם סחטנים, אתה מתעקש להגיד כי הם ניכסו את הדת היהודית"

גם אם תטען כך עד 2020: הם מזדהים כיהודים, העולם מזהה אותם כיהודים ומדינת היהודים מזהה אותם כיהודים.
אתה מנסה לטעון שרק אנשים ששומרים על אורח חיים וערכים על סמך ידע שהיה קיים לפני אלפי שנים יש להם זכות להשתייך לעם היהודי. יש לכם בעיית שיווק רצינית ונראה לי שזה לא מצליח מי יודע מה.

אתה רוצה לשמור על היהדות העתיקה, אני מכבד את רצונך, שמר את היהדות כראות עינך. אני מציע לא לנסות לכפות על האחרים.

הנצרות אגב קיימת גם אלפי שנים, וחברים בה מאות מיליונים. אז מה זה אומר? מדוע היהדות העתיקה החרדית נכשלה בשימור וגידול האוכלוסיה ורק מתי מעט שרדו?
ישן 17-02-2017, 14:30
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

הם לא יהודים בדיוק כמוני
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "יהודים חילוניים, מסורתיים, רפורמים וקונסרבטיביים הם יהודים בדיוק כמוך"

אין לי מושג מדוע ההלכה קובעת שהם לא, אולם הם לא. רק החילונים כן (משום מה), אולי בגלל שאנו רק נחשבים כמי שלא ממלא מצוות, אולם אני בספק אם אוכל להתחתן עם בת של אדמו"ר. אם כן - המשפחה כנראה תנתק איתה את הקשר. החרדים לא רואים בי כיהודי לצורך שידוך ונישואים ואולי גם הדתיים-לאומיים. ההכרה שהמדינה והממסד הדתי שלה מעניק לי היא כנראה פשרה והכרה בכך שהמדינה לא יכולה להיות מדינת הלכה בכל נושא.

יהדות היא אכן הקבוצה היחידה שעל השתייכות אליה מחליטים גם אחרים בעבורך. מציע לך לקרוא את התגובות לסרטון הזה:

לצפייה במקור באתר YouTube,

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן..

מזעזע. גם אם חלק גדול מהם הוא טרולים, המצב עדיין קשה.

אני לא יודע אם המדינה החליטה לזהות את הרפורמים והקונסרבטיביים כיהודים לכל עניין ודבר. הממסד הדתי (ונראה שיש לך בעייה בהנת הנקודה הזו) לא מכיר בהם כיהודים, מסיבותיו שלו. אני לא שומר את הדת והחרדים לא כופים אותה על איש. עובדה, אני אוכל ביום כיפור פיצה פפרוני ועדיין לא גורשתי לחו"ל או נכנסתי לכלא, בניגוד למדינות שכנות, שם הוצאו אנשים להורג על שתיית אלכוהול או אכילה ברמדאן.

היהדות "נכשלה" בשימור וגידול האוכלוסייה כי היא לא הייתה מיסיונרית ורצחנית, כמו הדת הנוצרית או חרב להתפשטות לאומית (ועוד יותר רצחנית), כמו האיסלם. להיפך - מקשים על מי שרוצה להצטרף. שנית - או, אני לא יודע... השואה ושאר הפרעות והרדיפות? אולי..? התנצרות/איסלום בכפייה? להיפך - דתות ועמים נמחקו בתקופה הזו בכל העולם, אולם איכשהו עדיין יש לא מעט יהודים והם אפילו מפוזרים ברחבי תבל.

נערך לאחרונה ע"י cohort בתאריך 17-02-2017 בשעה 14:32.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:15

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר