לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-02-2017, 10:02
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
השקט זועק לשמים: חשש לשחיתות ברכש בטחוני אסטרטגי והממשלה שותקת

פרשת הצוללות: "שמרון וצ'ייני ייחקרו באזהרה, חשד שבכירים במערכת הביטחון קיבלו שוחד"
http://www.themarker.com/news/1.3738107

http://www.themarker.com/misc/thema...neapp/1.3131433

צוללות נחשבות זרוע אסטרטגית של מדינת ישראל
ראה מאמר: צוללות - הזרוע האסטרטגית
http://danireshef.blogspot.co.il/20...og-post_20.html

תהליך רכש באירגון הוא תהליך מורכב ארוך ומקצועי ואמור להיות חף משיקולים אישיים של הרוכש. המון מערכות בקרה אמורות לפקח. רכש בטחוני קרבי מורכב יותר, אף אחד לא יקח אחריות שיפגע חייל אחד בגלל שיקולים זרים ברכש מיוד לוחמה.

רכש בטחוני אסטרטגי בהיבטו הרחב זה בכלל ספור כבד. החל מבחינת הצורך והקצאת המשאבים דרך תהליכים שונים ומשונים שמטרתם להבטיח שהרכש הוא נכון ונקי, ובמיוחד במדינת ישראל, שבה הצבא הוא צבא העם: 24 שעות ביממה, 360 ימים בשנה ילדינו טורחים, חלקם מסכן את חייהם: דתיים וחילוניים, תושבי העיר והכפר, תושבי המרכז או הספר, ימניים או שמאלניים. לא פעם קורה אסון וחייל נפגע ולפעמים משפחות נהרסות ואנשים שוחקים שיניים ודבקים בחיים.

לפני שבועות, אולי חודשים התחילה לצאת שמועה על פגם ברכש אסטרטגי, ואני חייכתי לנפשי, חשבתי סתם עוד רעש תקשורתי שמטרתו להכפיש מישהו בלי לסמן מטרה מיוחדת. צריך להתעלם. כשזה עבר ל"בדיקה" אמרתי לעצמי שזה לא יתכן, עוד אחד מהשמועות שהשמאל מפיץ. התבדחתי והייתי ציני.

לפני יומים התפרסם המעבר מבדיקה לחקירה משטרתית במעורבות היועץ המשפטי לממשלה. כאן כבר מדובר בספור אחר: לא ספין, לא רעש, לא מצחיק, חקירה אמיתית שנוגעת לשחיתות ברכש בטחוני אסטרטגי. באירגון נורמלי הבכיר ביותר מיד יורה לכפופים אליו להכנס לחשיפת הפרטים. הייתי בטוח שראש הממשלה יורה לפתוח כל מסמך אפשרי, כל פרוטוקול, כל קבלה, ויודיע שהוא מפנה זמן של כולם לחשיפה מאוד יסודית של כל היבט הקשור לענין. ומיד אחריו שר הבטחון ושר האוצר ושרי הקאבינט וכל שרי הממשלה, ומנכלי המשרדים, ויצאו הודעות לאזרחים כמו שיוצאים למלחמה, ותהיה הנחיה לחשיפה של כל פרט, משום ששחיתות ברמת הרכש הבטחוני האסטרטגי משולה לבגידה.

ואני מחכה, ומחכה. וכלום. שקט. אין לינק להציג. ראש הממשלה לא פותח את פיו. שר הבטחון? שקט. שרי הקבינט? שקט. שר האוצר? שקט. מנכ"לי המשרד? שקט. עיתון ישראל היום מציג סיפורים "מהממים" אחרים. אין דיווח על הוראות מתאימות בכל ערוץ תקשורת.

חברים, זה כבר לא פוליטיקה קטנה. אין לי מילים. אני מצפה לרעש. אני רוצה שקיפות. רוצים לדעת כל פרט: מי דבר עם מי, למה, מה היה, מי מתחמק בחקירה, תמלילים מלאים.

הלו...יש מישהו שם למעלה? השמיע קול

האמת, לא ישנתי הלילה מרוב דאגה. השקט הזה מטריד מאוד, האם יכול להיות שהשמועה נכונה?

בתוך כל הסחי אני רוצה לתת כבוד גדול לחוקרי המשטרה. אני מוריד את הכובע.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-02-2017, 23:13
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
אז רק ערבים ישנים טוב?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אומרים שצריך לדאוג מאלה..."

עשיתי מחקר קטן, מהיר כזה, בשביל החברים. אז לפי דבריך יוצא שרק הערבים במרחב הזה ישנים טוב בלילה, כי:
אצל פולנים רגשות אשם זה בגנים
דתיים לא ישנים כי תמיד יש איזה מצווה שלא עשו. רק פעם בשנה במוצאי יום כפור נחים קצת
השמאלנים ישנים רק בנסיעות לאנטאקטיקה למה הם אחראים על זכויות אדם זכויות חיות זכויות מיעוטים זכויות נשים זכויות מקרקעין וזכויות כללי
ימניים שהם לא דתיים ולא פולנים הם כל הזמן חושבים על סקס, שזה סבבה, אבל כשיוצאים עם אחת, מיד בחרדה שבאותו זמן שפיספסו מישהי אחרת יותר שווה. בעיות נהול זמן. בקיצור אשמת ביצוע. צריכים להיות קצת יותר זריזים או לעבוד עם שלשות. מי שישן טוב אולי הוא שמאלני במסווה, אבל גם אז הוא לא ישן מי יודע מה
ואגב שרהלה זה קטגוריה בפני עצמה. תן לי לחשוב על זה יום יומים

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 11-02-2017 בשעה 23:18. סיבה: שכחתי כותרת
ישן 10-02-2017, 11:55
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אתה דורש שיבוש הליכי חקירה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "השקט זועק לשמים: חשש לשחיתות ברכש בטחוני אסטרטגי והממשלה שותקת"

אסור להתבטא ולפרסם נתונים לגבי נושאים שנמצאים בחקירה כזו,
ועצם ההדלפות שכן נעשות - חשודות בחוסר חוקיות.

לא ברור אם יש משהו מאחורי הטענות,
אבל מה שברור זה ההאשמות חמורות, ובדיקה שטחית העלתה שאולי יש משהו,
וזה מצדיק חקירה.

מה שידוע, זה שתאגיד טיסנקורפ פעל בצורה מושחתת ותוך שימוש בשוחד במדינות אחרות,
ויש חשש שהדבר נעשה גם בארץ.

אכן, לאחר שנים רבות שבהן בחרו להתעלם מהמלצות שניתנו כבר אחרי מלחמת יום כיפור,
בשנים האחרונות המל"ל כגורם מקצועי מייעץ אכן מתפקד, ומהווה שכבת הגנה נוספת,
ולכן כדי להגיע להחלטה לא ראויה - היה צריך להיות שוחד בהיקף רחב מאוד (גם קצינים בחיל הים ובמטכ"ל, גם משרד הביטחון, גם המשרד לעניינים אסטרטגיים, וגם המל"ל)

עם זאת - הידיעה שהחברה שפעלו מולה התנהלה בדרך זו מול מגוון מדינות אחרות,
מצדיקה חקירה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:04

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר