לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-03-2017, 13:28
  משתמש זכר manwithnoname manwithnoname אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.03.17
מחפש האם לוחם "פשוט" יכול להשתמש אמר"לים, כוונות מתקדמות ועוד אמל"ח מתקדם על חשבונו?

שלום רב אחים יקרים! ולכל אנשי המודיעין של החזבאללה, איראן ועוכרי ישראל למינהם, שיתקע לכם עצם בגרון

ראשית, אני צופה מהצד בפורום כבר 13 שנים בערך והחלטתי לצאת מהחושך אל הצל (עדיין לא לאור, איזי)

אני חייל ביחידה קרבית מיוחדת של צבא ארה"ב, לקראת שחרור ויש לי כמה שאלות שרק פה אקבל אליהן תשובות:

1. יש לי אח סדירניק לוחם חי"ר, האם אני יכול לאבזר אותו (מכוון שיש לי אופציה לקנות ציוד בזול יחסית) בכוונות, אמרלים, סמנים מתקדמים?

מאוד אשמח שביום פקודה, הוא יכנס לאן שהוא יכנס עם הטכנולוגיה שאני זכיתי להשתמש בה (יצא לי להיות בלי כל הציוד בצה"ל, ועם, בארה"ב) , אני לא יודע כמה אפשר לכתוב על ( מבחינת ב"ש של ארה"ב זה ידוע, בצהל אני לא יודע)

אשמח אם המבינים שבכם יסבירו לי מה האופציות אם יש בכלל וגם אשמח להנחייה בפרטי על ב"ש לגבי הציוד המדובר!

תודה רבה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-03-2017, 15:53

תודה רבה!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי manwithnoname שמתחילה ב "האם לוחם "פשוט" יכול להשתמש אמר"לים, כוונות מתקדמות ועוד אמל"ח מתקדם על חשבונו?"

אז אין טעם לשלוח לו NVG, כוונת תרמית, או אפילו מגדיל (3X MAGNIFIER) שהוא יוכל להשליב לפני ה M5?

לגבי תיקונים של המאצעי זה ברור שזה עליי ולא על צהל, דבאים כאלה באים עם אחריות לכל החיים.

פשוט מנסיון, כשאתה לא רואה את האוייב בסבך, כוונת תרמית משנה את כללי המשחק ותוצאותיו והמבין יבין.

קשה לי להבין למה לא כל לוחם בצה"ל לומד להשתמש באמרל מובנה על הקסדה (עדי קוראים לזה בצה"ל?) עם אמר"ל וסמן סמוי peq15 או אפילו MEPRO MOR שאנחנו מקבלים פה פשוט הופך אותך להרבה יותר אפקטיבי בלילה

הוא ב-202, הוא אומר שיאשרו לו אבל רציתי לברר לפני שאני קונה.
ישן 20-03-2017, 17:04
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי manwithnoname שמתחילה ב "האם לוחם "פשוט" יכול להשתמש אמר"לים, כוונות מתקדמות ועוד אמל"ח מתקדם על חשבונו?"

שים לב טוב טוב איזה ציוד אתה רוצה להוציא מארה"ב. בלי קשר לחוק בישראל, ש ציוד שממשלת ארה" אוסרת להעביר למדינות אחרות. הציוד הזה כולל אופטיקה ו- NVG.

https://www.atncorp.com/exportinformation

Export of night vision equipment and optical sighting equipment is controlled by the U.S. Department of State Office of Defense Trade Controls, in accordance with International Traffic in Arms (ITAR), Title 22, Code of Federal Regulations Part 120—130 and/or the Export Administration Regulations (EAR) U.S. Department of Commerce.

It is unlawful to export, or attempt to export or otherwise transfer or sell any hardware or technical data or furnish any service to any foreign person, whether abroad or in the United States, for which a license or written approval of the U.S. Government is required, without first obtaining the required license or written approval from the Department of the U.S. Government having jurisdiction.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 20-03-2017 בשעה 17:06.
ישן 20-03-2017, 19:25
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
תשובה:

בסדיר:
תלוי באילו יחידות, מכיר לא מעט לוחמים ששדרגו בזמנו את הרוסרי"ם באופטיקה מרכש אישי, ולא ממש עשו להם בעיות.

במיל':
לא יודע איך זה בכל צה"ל, אבל ספציפית ביחידה שאני משרת בה (חלק מעוצבת האש של צנחנים), יש לא מעט רכש אישי, גם של אופטיקה.
יש לנו גם ימ"ח פרטי, ואני יודע שזה קיים בעוד צוותים ובעוד יחידות.

*אני באופן אישי עדיין לא נתקלתי בחייל שניסה לשדרג את היכולת המבצעית שלו בעזרים תקנים, וקיבל על כך סירוב או פקודה להסרה.

כן שמעתי על מקרים בהם חיילים חשבו שזה חכם לשים אופטיקה של פיינטבול רק בשביל הוואסח, ואחרי המטווח הראשון הם זרקו את הכוונות שלהם לפח.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 26-03-2017, 22:13
  AKAM AKAM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.05
שימוש בציוד פרטי בצהל

בתור משוחרר מיחידה לא סודית במיוחד
אני לא אשכח בחיים את המבט של המח"ט כשהבין שגם כאשר נגד החימוש
החליט שלא מתאים לו לתחזק רובי צלפים ,עדין הגיע אחד "משיגנה " עם המאוזר הפרטי
הענתיקה שלו למיל ,והוריד כל מטרה שהתבקש, כן אפילו רובה הביאו מהבית ,לא תמיד סומכים על ה"הגיון " .
לפני המון שני הייתה יחידת מתנדבים בצהל שלקחה שלל מהמלחמות ,שיקמה אותו
והתיצבה למילואים בגבול הצפון כאשר צהל ישב עמוק בפנים ,ועסקו בפטרול על הגדר והגנת המוצבים .
אבל זה היה מזמן ...

במילואים הגמישות והפתיחות גדולים יותר ביחידות לא מיוחדות שרוצות לעלות את הרמה ואין תקציב .

כל אמצעי משוכלל עם טכנולוגיה חדישה, עם רוצים להביא לארץ חייב לקבל אישור מכירה מהמכס האמריקאי , זכור לי שבתקופות מסוימות לא מכרו אפילו לצהל עקב אובדן וגניבות ,בעיקר הרגישות על המרלי"ם חדישים ובצדק ,ישראל זה לא השוק האמריקאי אי אפשר להכניס ולמכור מה שרוצים ,שחס וחלילה לא יגיע לידיים עוינות .

אקם

נערך לאחרונה ע"י AKAM בתאריך 26-03-2017 בשעה 22:19.
ישן 26-03-2017, 23:05
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי AKAM שמתחילה ב "שימוש בציוד פרטי בצהל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AKAM
כל אמצעי משוכלל עם טכנולוגיה חדישה, עם רוצים להביא לארץ חייב לקבל אישור מכירה מהמכס האמריקאי , זכור לי שבתקופות מסוימות לא מכרו אפילו לצהל עקב אובדן וגניבות ,בעיקר הרגישות על המרלי"ם חדישים ובצדק ,ישראל זה לא השוק האמריקאי אי אפשר להכניס ולמכור מה שרוצים ,שחס וחלילה לא יגיע לידיים עוינות .

אקם

זה לא נכון,
למה אתה חושב שלמכס האמריקאי אכפת מהייצוא?

יש לך היום מוכרים באמזון שמוכרים כל אופטיקה קיימת בעולם (כן, גם מהסוג שהנייבי סילס עכשיו מחזיקים).

אם בא לך לקנות, בהשקעה של מספר מאות דולרים תוך מספר ימים זה אצלך בבית.

*לגורמי טרור / פשיעה בלאו הכי אין ממש בעיה להשיג עזרים כאלה ואחרים.

יש סוחרי נשק שמקושרים לכולם, והמבין יבין.

ישן 27-03-2017, 07:48
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
המצב יותר שכונה משחשבתי

תמונה של לוחם באחד הגדודים המעורבים שפורסמה באתר צה"ל, מציגה סלט שלם שכנראה מציג מצב יותר גורע ממה שהכרתי.

על הנשק מורכבים (חוץ מכוונת מפרו רגילה) הפריטים הבאים: סמן לייזר PEQ-15, קת מתכווננת, מתאם מסילות, כיסויים למסילות, ידית הסתערות וגם חיפוי/ידית אחיזה לבית המחסנית, וכן מחסנית פולימר מהדגם החדש. בהתחשב בעובדה שמדובר בגדוד שרוב תעסוקתו בגזרות רגועות, רוב הסיכויים שרוב הפריטים על הנשק - או לפחות כל אלה בצבע חול - אינם פריטים צה"ליים. מסקנה זו מבוססת על כך שחיפוי בית המחסנית הוא בוודאות פריט לא צה"לי ולא ממש חיילי, והעובדה שרוב חלקי הפלסטיקה הם בצבע זהה לו (ושלמעט ימ"מ לא ראיתי לוחמים אחרים משתמשים בו).

תודה לידידי ד' על איתור התמונה.

ישן 27-03-2017, 10:17
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "המצב יותר שכונה משחשבתי"

איך אומרים באגלית...

Having high-speed gear does not make you high-speed

זה שכל ילד יכול לקנות בריקושט "מתפסי טרור" או ידית הסתערות "כמו של אריות הים" לא אומר שהחייל יודע מתי ואיך להשתמש בציוד, או אפילו יודע חיילות בסיסית.
מחר הבחור המתלהב יכול להתחיל להסתובב עם סכין Kukri במחסום, כי הוא ראה כתבה על הגורקה וזה נשמע לו מגניב ולוחמני.

מצד שני, עדיף שיהיה ציוד מאשר שלא יהיה (לפחות במילואים).

אני בדרך כלל נגד קשיחות ואיסורים שלא לצורך בפקודות, אבל קשה להבדיל בין המתלהבים שעלולים לגרום יותר נזק מתועלת, לבין אלו שקראו ובדקו, עשו שעורי בית ולוקחים את מקצוע הלחימה ברצינות.

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 27-03-2017 בשעה 10:23.
ישן 27-03-2017, 13:19
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "אני גם חושב שזה לא כזה רע, כל..."

כן, רק בצה"ל יימצא המומחה שילמד את גדוד בט"ש להשתמש באמצעים של יחידות מיוחדות מצבא ארה"ב.
המש"קית חי"ר תלמד אותם איך להשתמש ב- NVG דור 3 ואיך להצביע עם ה- PEQ-15

אין לי בעיקרון בעיה עם הצטיידות עצמית, אבל ציוד מגניב זה לא מספיק.
צריך להשתמש בציוד לפי איזשהו הגיון מבצעי, תו"ל שמשלב את האמצעים האלו ואימונים אימונים אימונים. לדוגמה אם אין כמעט אמר"ל בכוח, ציין הלייזר מאבד את האפקטיביות שלו כי רק בעלי האמר"ל המעטים יראו אותו.

אם יש כוונת תרמית אחת בכוח, היא צריכה למשל להיות בשימוש כחלק מהסריקה / חוד של הכוח ולא סתם זרוקה על חייל שאח שלו קנה לו שהולך בסוף הטור, אחרת אף אחד לא ידע מה החייל רואה חוץ מהחייל עצמו וכל היתרון של זיהוי האויב והפתעתו לפני שהוא רואה אותך הלך לאיבוד. אני בכלל לא מדבר האם הצבא יודע לספק סוללות ולוגיסטיקה לציוד הלא סטנדרטי.
צבא עובד ברמה של יחידה, לא ברמה של חייל בודד שיש לו הכל אבל נמצא בוואקום כי לשאר חברי הצוות אין אמצעים מתאימים.

איפה הצטיידות עצמית יכולה ממש לגרום נזק? למשל כשחייל חי"ר במתאר שטח פתוח חושב שהוא צריך ציוד של ימ"מ בלש"ב כי "הם הכי טובים" אז הוא יוצא עם מיני-עוזי או רוני+גלוק במקום עם רוס"ר. או מפקד מתלהב שקונה לכל הצוות שלו ווקי טוקי ואוזניות לתקשורת פנים צוות, אבל לא מוצפן ומנותק מרשת הקשר של שאר הכוח וכו'
אז יכול להיות שהיו מקרים (כמו בדוגמה עם הצלפים) שחבר'ה הביאו אמל"ח פרטי והצילו את המצב או סגרו פינות שהציוד הסטנדרטי לא סגר, אבל באותה מידה יכול טמבל להרוס לכולם בגלל התלהבות ולא בגלל צורך מבצעי (למשל לקיחת קלצ'ניקוב שלל ושימוש בו למרות שיש M16 רק בגלל שזה מגניב יכול לגרום לכוח שכן לחשוב שאתה האויב - ראו מקרה קפטן אמריקה בסדרה Generation Kill).

שוב אומר שאני לא מתנגד קטגורית להצטיידות עצמית, רק שלא לחשוב שהטכנולוגיה זה תחליף לעבודה נכונה, ושהשימוש יהיה מגובה בתו"ל כלשהו

ישן 27-03-2017, 15:16
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "כן, רק בצה"ל יימצא המומחה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיורניק
איפה הצטיידות עצמית יכולה ממש לגרום נזק? למשל כשחייל חי"ר במתאר שטח פתוח חושב שהוא צריך ציוד של ימ"מ בלש"ב כי "הם הכי טובים" אז הוא יוצא עם מיני-עוזי או רוני+גלוק במקום עם רוס"ר. או מפקד מתלהב שקונה לכל הצוות שלו ווקי טוקי ואוזניות לתקשורת פנים צוות, אבל לא מוצפן ומנותק מרשת הקשר של שאר הכוח וכו'
אז יכול להיות שהיו מקרים (כמו בדוגמה עם הצלפים) שחבר'ה הביאו אמל"ח פרטי והצילו את המצב או סגרו פינות שהציוד הסטנדרטי לא סגר, אבל באותה מידה יכול טמבל להרוס לכולם בגלל התלהבות ולא בגלל צורך מבצעי (למשל לקיחת קלצ'ניקוב שלל ושימוש בו למרות שיש M16 רק בגלל שזה מגניב יכול לגרום לכוח שכן לחשוב שאתה האויב - ראו מקרה קפטן אמריקה בסדרה Generation Kill).

שוב אומר שאני לא מתנגד קטגורית להצטיידות עצמית, רק שלא לחשוב שהטכנולוגיה זה תחליף לעבודה נכונה, ושהשימוש יהיה מגובה בתו"ל כלשהו

בתור אחד שמחזיק ברוני, אני לא הולך איתו למיל' מכיוון שלא מדובר בנשק שמתאים לשדה הקרב, בנוסף יש איסור להשתמש בו כנשק ראשי במתארים מסוימים.

אז אני פשוט שם את האקדח בנרתיק ירך, ואני מעביר את האופטיקה והעזרים לפיקטיני של התבור.

הכאב ראש היחידי מכל הסיפור זה מספר דקות איפוס במטווח, לא משהו רציני.

ישן 28-03-2017, 14:53

In addition
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "המצב יותר שכונה משחשבתי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
תמונה של לוחם באחד הגדודים המעורבים שפורסמה באתר צה"ל, מציגה סלט שלם שכנראה מציג מצב יותר גורע ממה שהכרתי.

על הנשק מורכבים (חוץ מכוונת מפרו רגילה) הפריטים הבאים: סמן לייזר PEQ-15, קת מתכווננת, מתאם מסילות, כיסויים למסילות, ידית הסתערות וגם חיפוי/ידית אחיזה לבית המחסנית, וכן מחסנית פולימר מהדגם החדש. בהתחשב בעובדה שמדובר בגדוד שרוב תעסוקתו בגזרות רגועות, רוב הסיכויים שרוב הפריטים על הנשק - או לפחות כל אלה בצבע חול - אינם פריטים צה"ליים. מסקנה זו מבוססת על כך שחיפוי בית המחסנית הוא בוודאות פריט לא צה"לי ולא ממש חיילי, והעובדה שרוב חלקי הפלסטיקה הם בצבע זהה לו (ושלמעט ימ"מ לא ראיתי לוחמים אחרים משתמשים בו).

תודה לידידי ד' על איתור התמונה.

יש לו גם ככפות טקטיות סטנדרטיות של צבא ארה"ב ( OCP/corpion W2 )
ישן 28-03-2017, 14:47

מבולבל מבלבל לאללה! במיוחד התמונה שהכלו לכאן!

ראשית, פק-15 בלי אמר"ל (לא סתם אמר"ל, אלא עדי או כזה שיושב על הקסדה) לא שווה יותר מידי, אפילו עם משקפת לילה, להצביע איתו על נקודת אוייב ולסמן למעופפים למינהם תוך כדי שאת מביט בעכבר ומנסה לכוון את ה IR זה מסורבל, בטח תוך כדי קרב.
יש כמה מצבים בפק 15 שממש מסכנים את הראייה ומישהו שלא יודע להשתמש בזה, יכול להזיק לסובבים אותו. בלי שום קשר, אני אישית ורוב ה operator שאיתי נמנעים מהפק-15ומעדיפים IR מובנה בכוונת האופטית (בנוסף הפק-15 מוסיף ומשקל, לוקח מקום ומפריע לאחיזה האולטמטיבית בנשק). לכל לוחם חי"ר בצבא ארהב בלי שום קשר לדרגה יש פק-15 ושח"ע, והמטרה העיקרית שלו זה לפגוע באוייב בלילה (DUH)

אני חייב לציין שאני שונא פשוט שונא שמחזיקים בידית הסתערות כאילו היא קרטיב אבטיח! זה לא נועד לזה וזה לא אפקטיבי שצריך להזיז בין מטרות במהירות שפק-15 ושאר חלקי הלגו בקידמת הקנה.

אני חושב שכמה מכם ממעיטים במשקיות/משקי"ם. ללמוד להשתמש בפק-15 ולהתמקצע עליו לא צריך להיות עם IQ גבוהה, זה הבנה בסיסית והכי חשוב, אימונים אימונים ואימונים! יבש ורטוב! זה אפשרי!

הייתי בלבנון 2 ובשטחים בתור סדירניק בצהל, והייתי כמה מקומות חשוכי-אל בתור חייל צבא ארה"ב חוויתי את הקרב עם ובלי אמצעים. שח"ע/עדי ופק-15 OR EVEN BETTER כוונת תרמית היו יכולים לשנות ולהטות את תוצאות הקרב חד משמעית! אפילו ברמת חייל הפרט (כמובן שהוא צריך להיות מאומן וממוצע בנשקו כמו כל קלע ומקלען.

הלוואי ויום אחד אהיה במצב כלכלי שאוכל לממן פלוגה או אפילו גדוד סדיר
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:43

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר