לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-04-2017, 21:23
צלמית המשתמש של Nati323
  משתמש זכר Nati323 Nati323 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
בעיה עם הרשאות בלינוקס

אולי לא הבנתי משהו נכון
אבל יצרתי תיקייה מסויימת לפרוייקט שלי, ונתתי לה הרשאות 666 (כי שמעתי ש executable זה בעייתי לתת) ושאני מנסה להיכנס לדף מסויים דרך הדפדפן (שרת apache מנוע php) אני מקבל שגיאה שאין לי הרשאה
קוד:
Access forbidden! You don't have permission to access the requested object. It is either read-protected or not readable by the server. If you think this is a server error, please contact the webmaster.

שאני נותן לה 777 הכל עובד בסדר
אז האם באמת 777 זה ההרשאה שצריכה להיות לכל הקבצים והתיקיות שם?
אבל יש לי שגיאה אחרת, אני מנסה לכתוב לקובץ עם imagejpeg לתוך תיקייה שיצרתי דרך מנהל הקבצים
ואע"פ שהגדרתי 777 לכל הקבצים בתיקייה של הפרוייקט אני מקבל את השגיאה הבאה:
קוד:
imagejpeg(/opt/lampp/htdocs/gif/GifImages/58f272ba92d19/0.jpg): failed to open stream: Permission denied

אני יוצר תיקייה בתוך תיקיית הפרוייקט באמצעות php ולשם אני מנסה לכתוב קבצים
בהתחלה נתתי לה 666 ואחרי זה ניסיתי 777 אבל עדיין לא עזר

מה צריך לעשות?

ד אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה. ה עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-04-2017, 21:44
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "בעיה עם הרשאות בלינוקס"

7 על ספריה פירושה שמותר להיכנס לספריה

אם אי אפשר להיכנס לספריה, אי אפשר לקרוא את הקבצים שבתוכה (שלא כמו בחלונות, שם אתה יכול לקרוא קבצים בתתי ספריה גם אם אין לך הרשאה על הספריות שמעליה; שזה מטורף, אי אפשר להבטיח הרשאות גישה בלי לסרוק כל קובץ וכל קובץ בכל עץ הקבצים שיכול להיות עצום!)

קבצים שהם רק לקריאה צריכים להיות 644 או אפילו 640 אם במקרה הקבוצה המוגדרת עליהם היא זו של השרת (כי אז אתה מאפשר גישה רק לשרת אבל לא להתליכים אחרים במערכת). לספריות - 755 (או 750, כנ"ל, בהתאמה)

אם התהליך של php (שיכול להיות apache עצמו או תהליך php חיצוני, תלוי אם אתה עובר עם fastcgi או לא) לא יכול ליצור קבצים בספריה, אתה תקבל שגיאה ביצירת קובץ. כדי שהוא יוכל לעשות את זה, צריכה להיות הרשאת 7 רלוונטית. אם כאמור הקבוצה של הספריה היא כמו התהליך שיוצר את הקבצים, אז 770 יספיק. אחרת, אם התהליך הוא זר, תאלץ לאפשר לכולם הרשאה לכתוב, על ידי 777 על הספריה. קח בחשבון שאותו תהליך שכותב חייב להיות מסוגל כאמור להיכנס לכל הספריות שמעל הספריה הזו - כלומר כל הספריות שמעל צריכות להיות 755 או 750 (אם הקבוצה מתאימה), לפחות.

כשאני אומר שהספרה הראשונה "חייבת" להיות 7, זה לא באמת נכון. זה חובה רק אם רוצים שהמשתמש שהוא הבעלים של הספריה יוכל "לשחק" בה חופשי. אם זה לא המצב, אז הספרה הראשונה לא משנה...

ישן 15-04-2017, 21:58
צלמית המשתמש של Nati323

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "7 על ספריה פירושה שמותר..."

סבבה, בסוף שמתי 666 על הקבצים כי יש קבצים שצריכים כתיבה
אבל בכל מקרה זה עכשיו זורק לי שגיאת הרשאות על ה mkdir
איזה הרשאות צריכות להיות לקובץ? או לתיקייה הנכתבת כדי שיהיה אפשר לייצר בתוכה תיקייה

שעשיתי 755 על התיקיות זה נתן לי הרשאת גישה, אבל בגלל שהייתי צריך לכתוב לתוכה ניסיתי לעשות 766 ושוב פעם זרק לי שגיאה שניסיתי להיכנס לתיקייה דרך הדפדפן
אז נתתי 777
למה 755 עובד ו 766 לא? והאם אני צודק במה שעשיתי?

בכל מקרה גם עם מה שאמרת זה עדיין זורק לי את השגיאה
קוד:
imagejpeg(/opt/lampp/htdocs/gif/GifImages/58f27aeddc354/0.jpg): failed to open stream: Permission denied

ד אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה. ה עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו

ישן 29-04-2017, 16:28
צלמית המשתמש של Nati323

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אז אתה יכול להשאיר את ה owner..."

כן אבל אז מה הרווחנו בזה?

לפי מה שהבנתי מהודעתך הראשונה , הסיבה לתת לקבצים ולתיקיות הרשאות מוגבלות זה כדי שלתהליכים אחרים לא תהיה גישה אליהם, אם יש בעיית אבטחה אשמח לדעת (בהמשך לשאלתי בהודעה למטה).
ואם אני אגדיר לקבצים את הקבוצה שלי ו owner שרת אז כל תהליך שאני מריץ יוכל לגשת לקבצים לא? כי הוא בעצם רץ דרך המשתמש שלי

אמנם אין דגל כזה, אבל האם לא זו צריכה להיות ההתנהגות?
כי כמו שציינתי מקודם בפיתוח אני צריך לערוך את הקבצים ובפרודקשן הקבצים רק צריכים לרוץ
אז אולי כן צריך לייצר הבדל..

ישן 29-04-2017, 20:11
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "כן אבל אז מה הרווחנו..."

השיטה לעבוד בד"כ היא שכל מערכת "נפרדת" בשרת רצה תחת משתמש של עצמה, ויכולה לגשת רק למקומות שהוגדרו לה. בכך, אם יש בה באג, מערכת ההפעלה עוזרת לך בכך שהיא מונעת כתיבה (ואף קריאה) לכל מקום שהוא לא המקומות האלה. למשל, פריצה לאפליקציה לא תאפשר לקרוא את הקבצים של mysql, שרץ במשתמש אחר שרק לו יש הרשאות לקרוא את קבצי מסד הנתונים. כמובן, שאם למשתמש ה mysql שמוגדר באפליקציה שלך יש הרשאות לעשות הכל במסד הנתונים, זה חסר ערך כי הפורץ יכול להשתמש פשוט בהרשאות של האפליקציה ככל העולה על רוחו. לכן, אם אתה ממש מקפיד, אתה יוצר משתמשים שונים למסד הנתונים, שכל אחד יכול לבצע רק מה שהוא צריך, וגם דואג להפריד את חלקי האפליקציה כך שלא כולם משתמשים באותו משתמש של מסד הנתונים (ולא יכולים לקרוא את פרטי המשתמש אחד של השני), ושוקד על האבטחה הכי הרבה בחלקים שיש להם גישה בעלת הפוטנציאל הגבוה ביותר לנזק - ורק הרבה על כל שאר החלקים של האפליקציה.

העובדה שלמשתמש שלך יש גישה לשנות את הקבצים האלה, לא מוסיפה ולא מורידה, מכיוון שהמשתמש שלך לא מריץ אף תוכנה שפורץ יגש אליה (ואם הוא כן, כנראה שלא עשית מה שכתבתי בפיסקה הקודמת). אבל כן, יש כאן אלמנט של נוחות. אני אישית עושה אחרת - כי לא איכפת לי מאי הנוחות של עצמי ואני גם רוצה להיות בטוח. אני מעלה את הקבצים לשרת כמשתמש רגיל, ואז, מתוך root, מעביר אותם אל היעד הרצוי. למשתמש הרגיל שלי אין הרשאה לכתוב לשום מקום חוץ מלספרית הבית שלי (ול tmp/, היכן שלכל המשתמשים יש הרשאת כתיבה)

אגב, אני לא חושב שאפשר ללמוד אבטחת מידע בהתכתבות - זה עולם גדול מאוד ואני לא מתכוון לכסות את כולו. אם זה חשוב לך (וזה צריך להיות חשוב לכל מי שמריץ אתר ששלומו חשוב למריץ) - אתה צריך ללמוד את הנושא בצורה מסודרת, לדעתי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:14

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר