לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-06-2017, 10:38
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
הארץ: סמוטריץ' מגיב למתקפת הפייק ניוז

http://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.4142292

...
זה התחיל בהאשמה מופרכת שלפיה קראתי להרג שיטתי של נשים וילדים ("ההכרעה של סמוטריץ'", תומר פרסיקו, 14.5). לא היה ולא נברא. הכל התבסס על הדלפה מגמתית ומעוותת של אחת המשתתפות במפגש סגור, שבו שטחתי את משנתי המדינית. היא כתבה פוסט בפייסבוק, שבו האשימה אותי בקריאה להרג שיטתי של נשים וילדים, ואנשים שמחזיקים מעצמם אנשים רציניים, ואפילו מתהדרים בתואר "פרופסור", התמסרו לשטות הזאת והחלו בונים עליה תילי תילים של תיאוריות ופרשנויות. אני רוצה לקוות שאת המחקרים האקדמיים שלו ביסס פרופ' שטרנהל על עובדות וממצאים רציניים קצת יותר.
...
תוכנית ההכרעה שלי היא המפתח לשלום. האלטרנטיבות האחרות — משמאל ומצד מי שמכנים עצמם ימין — המבוססות על השארת קולקטיב ערבי עם שאיפות לאומיות הסותרות את השאיפה הלאומית שלנו, יבטיחו את המשך הסכסוך, על מחירו הגדול, גם במאה השנים הבאות. אני חפץ בשלום ובדו־קיום ולכן אני מבקש להכריע את הסכסוך. אם הערבים לא היו מנהלים כבר מאה שנה מלחמה במטרה להשמיד את ישראל, לא היה יהודי אחד שמבקש לפגוע או לגרש מכאן ולו ערבי אחד. אנחנו גם לא מבקשים לגדוע את התקווה הלאומית הערבית למדינה בין הים לירדן סתם כי אנחנו נהנים לגדוע תקוות של אחרים. אנחנו נאלצים לעשות זאת, כי השאיפה הלאומית שלהם סותרת את שלנו, והיא חותרת מעשית להשמדתנו. אנחנו נאלצים לעשות את זה, כי זה או הם או אנחנו, ובברירה הזאת אני בוחר ללא כל היסוס באנחנו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-06-2017, 16:49
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
משקר?
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "גם השוטר שנורה באום חירן היה..."

הערבים תמיד התנהגו כחיות טרף. עוד לפני ההתנחלויות ועוד לפני מדינת ישראל. תמיד. עם עובדות באמת קשה להתווכח. לימני, שראוה את המצב נכוחה ופועל לפיו. שמאלנים יצליחו לשכתב את ההיסטוריה, להמציא עם שמורכב בעצם מחמולות שונות (שאף מסוכסכות ביניהן) ושלקרוא להם ברבריים היא עלבון לשבטים הגרמאניים שהיו הראשונים להיקרא כך, שכן מעשיהם הם בגדר כוס תה עם המלכה בהשוואה למעשי הזוועה של הערבים, לטעון שאפשר לעשות איתו שלום ולקבוע בעבורו מה רצונותיו ושאיפותיו תוך התעלמות מוחלטת מחוסר נכונות בולט בצד השני לכל שיתוף פעולה או הצהרה מה כן יביא לסוף הסכסוך והתביעות. הם הרוויחו ביושר את היחס אליהם. אתה טוען שהימין משקר בעוד שהשמאל הוא זה שלא ממש נראה מחובר למציאות ומאמין עדיין בדת השלום, וכשאמונה זו מתפוצצת לו בפרצוף, במקום להבין שזה לא אל כי אם מולך הוא אומר - כמאמין פנאטי אמיתי - "לא עבדתי אותו בנאמנות גדולה מספיק, לכן נענשתי".

ישן 12-06-2017, 19:17
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
הדיוק הלשוני חסר משמעות. הדמיון המעשי הוא החשוב, והעולם יהפוך את זה לתרגום מהר משאתה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אז אתה מודה שאפרטהייד זה בעצם משהו אחר? זה כל מה שאמרתי מלכתחילה"

המשמעות המילה אפרטהייד היא הפרדה.

שנינו יודעים שתהיה מערכת הפרדה והיא תהיה חמורה מכפי שיש היום. היה וסיפחת את השטחים לא נוכל לתת לערביי השטחים זכויות רגילות אפילו לא של תיירים שמבקרים בישראל. תצטרך לייצר חוקים מיוחדים לתנועה של ערבים. סתם דוגמא קטנה, יום שבת, 8 בבוקר חצי מליון ערבים יוצאים לבלות בחוף הים בתל אביב. דמיין את התמונה בראש ותבין מה יקרה.
מה תעשה בבתי חולים. מה תעשה עם היתומים שלאחר המלחמה? היום כשיש מלחמה האחריות על היתומים איננה שלנו. אחרי ה"מלחמה ההיא" שבא סמוטריץ "הכריע" את הפאלסטינים יהיו הרבה יתומים. אז יהיו יתומים ישראלים ויתומים פאלסטינים. אין מה לעשות מצטרך להפריד.
מה תעשה עם מערכת חינוך? רפואה? תהיה הפרדה ויהיו חוקים לזיהוי ילד פאלסטיני וילד "ישראלי" רגיל. כל אדם בר דעת בביקור קצר יזהה את ההפרדה, והמעבר להבנה שיש דמיון למה שהיה בדרום אפריקה קצר ממה שאתה חושב. ועדין לא נגענו בענין מרשם אוכלוסין ובחירות.

מדינת ישראל לא יכולה לסחוב על גבה כמות מטורפת של אוכלוסיה פרימיטיבית עניה מוסלמית וקיצונית.

אתה תהיה חייב להפריד בין האוכלוסיות אחרת תספוג הרבה פגועים והשנאה בין הקבוצות תלך ותגבר. המשמעות של גדרות ההפרדה תעלה פלאים משום שלא תוכל להשתמש בצבא ככוח חוצץ.

שינוי הסטטוס מכיבוש למסופח זה מעבר משליטה של הצבא לשליטת המשטרה וחוקים אזרחיים. המשטרה בשטחים תהפוך להיות באחריות מדינת ישראל. גם תשלם לשוטר פאלסטיני וגם תספוג פיגועים.

לא תוכל לשמור על חופש הפולחן וחופש התנועה. תצטרך לעשות הפרדה שהיום נסמכת על מצב ה"כיבוש" והחלטות של הצבא לסגור ולפתוח על בסיס מצב צבאי.

ואני עדין לא גרדתי את פני השטח.

האפרטהייד היה ניסיון חד פעמי. נסיון של מדינה מערבית דמוקרטית להגדיר חלק מהאוכלוסיה כבעלת מעמד שונה ולא החזיק מעמד יותר מ 40 שנה.

בארה"ב למהגרים יש סטטוס שונה מאזרחים רגילים, אבל אם ילד מהגרים נולד בארה"ב הוא הופך מיד לאזרח אמריקאי לכל דבר ואחרי שמונה עשרה שנים הוא מצביע. מעטים האמריקאים שיסכימו לקבל שבמדינת ישראל אדם שנולד במדינה לא יקבל אזרחות מלאה שוות זכויות. שאלה כזו שנוגעת לישראל עלולה להפוך לנושא מרכזי בבחירות בארה"ב.

המצב בישראל שבו אין לפאלסטינים זכויות בסיסיות כמו לכל אזרח הוא מצב בלתי מתקבל על הדעת במדינה מודרנית מערבית ודמוקרטית, בלי קשר לכך שהפאלסטינים אשמים בפשעים רבים לרבות רצח חפים מפשע. השמאל הישראלי שתומך בזכויות אדם מציע מדינת כל אזרחיה. סמוטריץ שלא מסוגל לוותר על שטח מסיבות דתיות מציע פתרון שעלול להביא בסופו של דבר למדינת כל אזרחיה. אנחנו, האזרחים הרגילים, יהודים ישראלים פאטריוטים, שחוששים לעתיד ילדיהם, מבינים שזה מצב בעייתי, וחושבים שהדרך הנכונה בהפרדה. הפרדה גם במחיר סיכונים בטחוניים.

שרון עזר להרחיק מחיינו 2 מיליון ערבים מרצועת עזה. הפינוי היה בלגן גדול ושרון הפאטריוט הימני הקיצוני, כונה במילת הגנאי הנוראית "שמאלני". נכון, אחרי הפינוי היו טילים ומלחמות, ומשום מה אף אחד לא מתגעגע לחזור... מי רוצה לקחת אחריות על חיי שני מיליון פאלסטינים דתיים פאנטיים פרימיטיביים ועניים? מדוע אילו שתומכים בסמוטריץ באתר פרש, שהתנגדו לפינוי מעזה, פתאום היום תומכים דה פאקטו בפינוי? זו נקודה מענינת. עוד פעם השמאל אשם?
ישן 09-06-2017, 20:41
  rpi rpi אינו מחובר  

ההיסטוריה מראה שכל בני האדם נהגו באכזריות בנסיבות מסוימות
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "חיות טרף שבעות שלא תוקפות זברות בבור המים הן עדיין חיות טרף"

סוג האכזריות משתנה לפי התרבות. היפנים אהבו לבשל אנשים עד שמתו ביסורים קשים. הגרמנים הרגו מיליונים בשיטות יעילות, הרוסים... הטורקים...במלחמה ביגוסלביה אכזריות בלתי נתפסת, האינדיאנים קירקפו אנשים חיים, בוויטנאם וקמבודיה רחמנות על אלו שנפלו בידי הסדיסטים.

המציאות המזרח תיכונית ובעולם הערבי היא מציאות תרבותית מסוימת שאפיינה הרבה תרבויות השלבים כאלו או אחרים. האמירה שכל הערבים חיות טרף יש לה מטרה מסוימת שמובילה לפתרונות מאוד מסוימים. זו אמירה גזענית שלעולם לא יכול לצאת ממנה משהו טוב. אם זה מה שמייצג את סמוטריץ הוא יכול לסגור את הבסטה.
ישן 10-06-2017, 23:01
  rpi rpi אינו מחובר  

שמעתי בדיחה: איך הורגים יהודי? מדביקים מטבע בתחתית בריכה מלאת מים
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "בהחלט!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cohort
אני לא מנסה "לצאת טוב" - זאת מחלה של ... הוכח שוב ושוב שכל אחד מהם הוא רוצח בפוטנציה.

מי שאמר את הבדיחה שבכותרת (שמעתי מימנו עוד פנינים) הוא אכן חולה. הוא חולה במחלת השינאה שנובעת מחשיבה חד מימדית, פחדים קמאיים וגזענות.

שיעור הכושים בפשיעה שארה"ב גדול משמעותית מאחוז הלבנים ה"אנגלו סקסים". שמעתי אנשים אומרים שכל הכושים הם פושעים "נטיה מולדת". לא מעטים קוראים להם קופים, מייחסים להם תכונות של חיות וכיעור.. מי שאומר זאת הוא חולה במחלת השינאה שנובעת מחשיבה חד מימדית, פחדים קמאיים וגזענות.

שמעתי דיבורים דומים על הרבה קבוצות באוכלוסיה. מה לעשות, לבני האדם יש נטיה למחלות מסוימות.

יש חוט מקשר בין מחלת השינאה להסתה ולפשעי שנאה. למשל קבוצת מוסלמים דתיים פשטו על כפר נוצרי בסוריה ועשו מעשי זוועה. בין היתר רוצצו ראשי ילדים. יש דוגמאות רבות שכולן באות מאותה מחלה.

לתומי חשבתי שהעם היהודי, אחרי מאות שנים של סבל ממחלת השינאה בקרב פולנים/ רוסים/ ערבים/ גרמנים/ ספרדים/ נוצרים/ מוסלמים/ אחרים, מבין את המחלה ומנסה להימנע מהידבקות. לתדהמתי שמעתי שקבוצת יהודים שרפה ילדים. וטוב שזה נדיר.

אני חושב שמחלת השינאה בקרב היהודים היא האויב הקשה ביותר של העם היושב בציון אבל לדעתי יש לה מרפא.

אז לכל היהודים שונאי שמאל/ימין/דתיים/חילוניים/ערבים/נוצרים/אשכנזים/ספרדים/נשים/קיבוצים/רוסים/אתיופים/אחרים אני מאחל רפואה שלמה

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 10-06-2017 בשעה 23:26.
ישן 11-06-2017, 06:07
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

זה בדיוק הענין - זו בדיחה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "שמעתי בדיחה: איך הורגים יהודי? מדביקים מטבע בתחתית בריכה מלאת מים"

די מצחיקה, לדעתי. יחד עם זאת, אני בספק אם מטבע שתודבק לתחתית ספינה תגרום ליהודי להטביע עצמו, בשעה שרוצחים ערבים הגיעו מכל שכבות האוכלוסייה, כולל כאלו שעבדו עם יהודים שנים - ראה מקרה בעליו של קפה רג'ואן.

לא כל ה"כושים", כהגדרתך, פושעים, אולם יש אחוז גבוה מאד מהם שכן - יחסית למספרם באוכלוסיה. זה לא אומר שצריך להכניס את כולם לכלא באופן פרבנטיבי, אולם אני כן הייתי פוקח עין צופיה יותר כשהם נכנסים אלי לחנות (בוודאי אם הם יותר מאחד) או הולכים אחרי ברחוב. אני מדבר על אלה של ארה"ב, לא על אתיופים בארץ. בדיוק באותה צורה שהייתי נזהר באותם מצבים מאיזה רדנק שנראה כמו כל הסטריאוטיפים הרגילים. עניין של סטטיסטיקה פשוטה.

העם היהודי, לאחר שנים של רציחות ושאר פוגרומים למד לא לאהוב גויים או לפחות לחשוד בהם עד מאד. 120 שנה של ערבים שרוצחים יהודים לימדו חלק מהעם שהם חיות טרף ושיש להיזהר מכולם. איזה משונה אני, נכון? אין לי בעייה שייחסו לי "חולי בשנאה" ושאר המלים שהשמאל מבקש בעזרתם להכפיף אנשים להזיות שלהם. באמת שלא. איך אמר האדמו"ר אפרים קישון? "הייתי מתרגש מהם נורא, לולא הנסיון שלי בן 2000 השנים בנושא" (שורת הסיום מ"מלחמת גוג ומגוג בדמגוג").

אמ;לק: חבורת חיות טרף ששוב ושוב מציגה את אופיה הרצחני. לא יודע אם זה מולד או שזו תרבות שקיימת במסה קריטית ולכן אין להשרישה מהם באמצעים טבעיים וגם לא אכפת לי. יש להתייחס אליהם כאל בוגרים ולא ילדים שיזרקו התקפת עצבים כשלא נותנים להם שוקולד. הם כבר ילדים גדולים ולכן יש להכפיף אותם לאותם סטנדרטים של שאר האנושות.

ישן 11-06-2017, 08:35
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
תרבות זה לא דבר שקיים בוואקום
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "זה בדיוק הענין - זו בדיחה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cohort
אמ;לק: חבורת חיות טרף ששוב ושוב מציגה את אופיה הרצחני. לא יודע אם זה מולד או שזו תרבות שקיימת במסה קריטית ולכן אין להשרישה מהם באמצעים טבעיים וגם לא אכפת לי. יש להתייחס אליהם כאל בוגרים ולא ילדים שיזרקו התקפת עצבים כשלא נותנים להם שוקולד. הם כבר ילדים גדולים ולכן יש להכפיף אותם לאותם סטנדרטים של שאר האנושות.
זה דבר שקיים במרחב הציבורי.
זה מתחיל במערכת החינוך, ובדעות שהיא מעבירה,
נמשך בסטריאוטיפים שמחוזקים בתקשורת (קריקטורות, עלילות דם),
בדרך בה מתייחסים לגרועים שברוצחים (הערצה, משכורות ופנסיות גבוהות),
ובלגיטימיות ששאר האנשים מייחסים להתנהגות זו.

זה לא סוד אפל שמחביאים במחשכים, אלא השקפה גלויה ופומבית,
וכשלא מתקיים מולה קמפיין נחוש,
היא משגשגת.
ישן 12-06-2017, 21:29
  rpi rpi אינו מחובר  

באופן עקרוני אתה מחזק את אלו שתומכים בהפרדה...אבל עדין הביטוי שלך גזעני
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "זה בדיוק הענין - זו בדיחה"

יש לי חתולה והיא מקסימה. איך שהיא רואה עכבר או ציפור... אתה כבר מבין, חיית טרף. במרבית המדינות התרבותיות שומרים על בעלי החי: עופות דורסים, נחשים, זאבים, דובים, אריה הרים, והרשימה ארוכה. אפשר להסביר למה אבל אני מניח שאתה מבין כבר לבד. למעשה כל בעלי החיים אוכלי הבשר הינם חיות טרף. ברוב המקרים חיית טרף טורפת כדי לאכול ולא תשקיע מאמץ להרוג סתם, ובד"כ לא את בני מינה.

כשאתה מדמה קבוצת בני אדם בעלי שיוך אתני מסוים לחיית טרף אתה מנסה לבנות דימוי דמוני ושטני שפועל על פחדים קדמוניים ואינו קשור למציאות של אותו דימוי. יש הבדל בין לנתח את מאפייני הפשיעה של קבוצת בעלי העור השחור, או את מנהגי היהודים בעיניני ממון לבין לשייך להם דימויים גזכניים ומפחידים. אין ויכוח שכשאתה רואה אדם בעל חזות פושעת נכנס לחנות שלך כדאי להיזהר. אם תכנס חבורה של סטודנטים ובתוכם שני שחורים ותתיחס אליהם אחרת מפני שהם שחורים אתה עושה מעשה שאינו חוקי.

כשאתה מנתח ומסביר את מאפייני האלימות של הערבים בשטחים זה בסדר. כשאתה מייצר דימוי דמוני אתה מכניס את עצמך לבעיה ונותן להם יתרון. אתה נכנס למשל לתחומי ההסתה ושנינו יודעים שיש בישראל אנשים שמסוגלים לפעול באלימות כנגד אנשים אחרים על בסיס הסתה שכזו וזה דבר אסור. ההתנהגות הפסולה מאופינת במדינות מוסלמיות מסוימות, והתרגום של הדימוי הופך לאלימות. אני מקווה שאנחנו שונים מהם.

אין דבר כזה רוצח בפוטנציה. כל אדם הוא רוצח בפוטנציה. אנחנו מגדירים את המעשה הלא חוקי, מגדירים את הסביבה הלא חוקית, מגדירים הסתה לפעול באופן לא חוקי, מגדירים גורמים להתנהגות לא חוקית ופועלים בהתאם. היה ואדם בחר להשתייך לעולם שאינו חוקי הוא לוקח סיכון ואנחנו נלחמים בזה. היה ובחר שלא לפעול באופן שאינו חוקי אנו עוזבים אותו לנפשו.
ישן 14-06-2017, 19:10
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

שומרים עליהם. בהחלט
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "באופן עקרוני אתה מחזק את אלו שתומכים בהפרדה...אבל עדין הביטוי שלך גזעני"

בתוך שמורות טבע ובגני חיות. אם הם היו טורפים בני אדם ולא היה אפשרי להגביל אותם לשטחים שלהם, היו כבר מדבירים אותם ללא רחם, שכן הנזק מהם עולה על ערכי "שמירת הטבע". תהיה בטוח. אני לא מנסה לבנות שום דימוי. אני פשוט מסביר למה התנהגותם דומה. נכון. כל אדם הוא רוצח בפוטנציה, אולם איכשהו ב 50 השנים האחרנות כשהיה פיגוע ורצח המוני של אנשים, משום מה בבסיס העניין כמעט תמיד היו ערבים מוסלמים (ושמאל מהפכני במרבית המקרים האחרים). אני יודע שהתניית ה PC גורמת לך לכאבים אם רק תעז לחשוב על הכרה באמת, אולם כמו כימותרפיה - קצת רע כעת, כדי למנוע הרבה יותר רע אח"כ.

ישן 15-06-2017, 09:47
  rpi rpi אינו מחובר  

הקשבתי עוד פעם לסמוטריץ ונראה לי שהשאלה שלי מיותרת
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "שומרים עליהם. בהחלט"

כלומר אני מבין את ההקשרים. אבל אני אדם מאוד תכלס ומסקרן אותי החלק המעשי של תוכנית ההדברה לרבות תורת הלחימה ובנין הכוח:
- האם מתוכננות יחידות הדברה מיוחדות או שיהיה מדביר בכל יחידה?
- האם הח"כ כבר חשב על תנאי הקבלה? האם הגברים שצעקו " גבי היזהר רבין מחכה לחבר" עברו למעשה את מבחן הקבלה?

- נניח שהמדביר שהיה חניך מצטיין הלך להדביר בבית מסוים (ע"פ פקודה כמובן, החבר'ה לא ידבירו סתם) נתקל במודבר והדבירו. במהלך החיפוש בבית התגלו ילדי המודבר בן שנתיים חמש ושבע האישה וחברתה שבהריון שבאה לבקר מארה"ב, מתחבאים מתחת למיטה מסיבות מובנות.
האם המדביר מדביר את כולם ביחד או עושה סלקציה ווידוי זהות או מחכה לאישור מ"פ? (ידוע שאמריקאים מתנגדים להדברת אזרחיהם ואנחנו לא רוצים להסתבך עם החבר של הסרסור מהליכוד).
- מדוע הח"כ אינו קורא לתוכניתו תוכנית ההדברה? האם הוא גם כן מדור ה PC?
- לפני כחודשים היגיע אלי קצין צעיר וסיפר לי על מושג חדש ביחידות הרגלים שנקרא דוס טרור ולא הבנתי במה מדובר. פתאום נפל לי האסימון: האם יכול להיות שהח"כ שפועל בד"כ על פי הנחית רבנים בעצם אינו אבי תוכנית ההדברה? אולי בישיבות המובילות כבר התחילו את תוכנית הכשרת מדבירים ותפקידו רק לדברר?
- אני מניח שיהיו עוד ישראלים שיתנגדו לתוכנית ההדברה בנוסף לרמטכ"ל הנשיא ראש השב"כ ועוד כמה: האם מדבירים גם אותם או רק שמאלנים?

בתודה מראש על ההבהרה,
ישן 09-06-2017, 21:11
  rpi rpi אינו מחובר  

ראיתי לא מעט דברים מחרידים ואני מבין מאיפה אתה בא
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "הערבים לא.רוב הפלשתינים..."

ובאמת לא הייתי רוצה להיות תחת שליטה של אלו שעושים את מה שהם עושים. רק שהדברים יותר מורכבים, ויש היבטים של קונטקסט ותרבות. צריך להילחם בכל היבט של אכזריות אבל לזכור שהאמירה הזו לא נכונה, שיש פלסטינים שגרים בקליפורניה והם לא מתאכזרים לאף אחד, מתנהגים בנימוס ולא תוכל להבדיל בין ילדיהם לאחרים עד שלא ידברו ערבית...

מה עושים עם האוכלוסיה ביהודה שומרון ועזה זו כבר שאלה אחרת ואין לו קשר לחיות טרף, שאגב טורפות כדי לאכול. אני לא מכיר חיות חיות שהורגות בשביל מסגד או מקום קדוש אחר.

כדי להמנע ממפגש עם החברה הפלסטינית האכזרית הפתרון של סמוטריץ לא בכיוון. הכיוון של חומה בלתי עבירה והרבה כוח להפריד בין האוכלוסיות אכולות השינאה מתאים לי הרבה יותר.
ישן 10-06-2017, 09:05
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הברבריות בקרבם היא במידה לא קטנה בשל מצב שאנחנו תרמנו לו
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "הערבים לא.רוב הפלשתינים..."

מדובר כאן בחברה של מלחמת אזרחים, של חיים בסביבה של דיכוי ואלימות. סביבה שנוצרה גם בגלל שאנחנו גרשנו או הברחנו לתוכה אלפים רבים שהוחזקו בתנאים של פליטות ואחר כך קיימנו בה משטר דיכוי מכוון (ב-1967 דיברו בצמרת הישראלית מפורש על תנאי קיום נמוכים בשטחים על מנת לעודד הגירה ערבית משם). מה שאתה מקבל במצבים האלו זה חברות אלימות ביותר שמסוגלות למעשים הנוראיים ביותר. האירים לא היו טובים יותר והם לא ערבים. גם הרוסים לא.
לנסות לברוח מהמציאות ולטעון שמשהו אינהרנטי או גנטי או אפילו "תרבותי" ייחודי לפלסטינים מבחינה זו הוא קצת פתטי בעיני.
משה דיין מבחינה זו היה די חכם ואמיץ לומר בפירוש בהלוויתו של רועי רותנברג שאת העזתים שרצחו את רועי אפשר להבין. כמובן, המסקנה איננה שצריך לקבל את ההתנהלות האלימה ולוותר. למעשה המסקנה של דיין הייתה הפוכה-דווקא מתוך הכרה בכך שהאויב פועל על רקע מצב שכמעט לא יכול לגרום לו לפעול אחרת, צריך להבין שאין ברירה אלא לאחוז בנשק ולא לשגות באשליות. זו גם הייתה המסקנה של ז'בוטינסקי עשרות שנים לפניו.
ישן 10-06-2017, 20:59
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
כן בטח
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הברבריות בקרבם היא במידה לא קטנה בשל מצב שאנחנו תרמנו לו"

אלפי ערבים, מצוידים בסכינים, גרזנים וקלשונים, נאספו והכריזו "הממשלה הבריטית אתנו!",[6] והתנפלו על בתי היהודים. בתחילה פרצו ל"בית אבושדיד", הרגו את אליהו אבושדיד ודקרו למוות שלושה גברים נוספים ואת הנשים והילדים דקרו ופצעו קשה[7]. בהמשך פרצו לבית הרב הזקן, חכם יוסף קאשטיל (קסטל), רצחוהו ושרפו את הבית. הרב חנוך חסון, רב הקהילה הספרדית, נרצח עם אשתו. בן ציון גרשון, הרוקח במרפאת "בית הדסה" שהגיש עזרה רבה לחולים - יהודים וערבים, פיסח שאינו יכול לזוז ממקומו, נרצח בעינויים, לאחר שבִּתו נאנסה לעיניו על ידי עשרות פורעים ונרצחה. ידי רעייתו נקטעו והיא מתה בייסורים.[8]
מתוך ויקיפדיה.
עשרות שנים לפני הכיבוש,כמעט שני עשורים לפני הנכבה.

ואגב,אני לא בא לסנגר על האירים אבל הIRA נהגו לפחות לשגר,בדרך כלל,אזהרות לפני פיצוצים ביעדים אזרחיים.זכור לך משהו כזה בסבארו או בדולפינריום?
הדבר היחיד שבו אכן טעיתי זה בלייחס את האכזריות הזאת באופן בלעדי לפלשתינים.החברה הערבית במזרח התיכון באופן כללי פשוט נמצאת על שעון מוסרי אחר משלנו.איפשהו בין ימי הביניים לאדם הקדמון. זה לא גנטי,כמובן,מסעי הצלב ופרעות תתנ"ו היו גרועים לפחות באותה מידה.אבל מאז מלחמת העולם השנייה נראה שהאירופאים הניחו את הפרקים העגומים האלו סופית מאחוריהם.הערבים לעומת זאת נשארו מפגרים מאחור.יש לנו עסק,חייבים להודות,עם תרבות נחותה וברברית.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 10-06-2017 בשעה 21:02.
ישן 11-06-2017, 05:29
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אתה רוצה תיאורים של פוגרומים שערכו אירופאים ביהודים?
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "כן בטח"

קראת את "בעיר ההריגה" של ביאליק על פרעות קישיניב?

הפלסטינים לא המציאו כלום מבחינת ברבריות. ולגבי האירים אני מציע לך לקרוא עוד קצת....

ממש אין לי חשק לשים את עצמי במקום של סניגור של הפלסטינים בכלל ושל מבצעי הטבח בחברון בפרט. העובדה היא שככלל, היהודים בארץ ישראל עד ראשית הציונות לא היו נתונים לאיום פיזי מצד שכניהם הערבים. הם ספגו אפליה ולעיתים אף השפלות מצד המוסלמים (וזה אינהרנטי באיסלם שביהודים ובנוצרים אין לפגוע כל עוד ברור "מי הבוס"-ואת זה חשוב להדגיש למי שטוען שהיהודים ליקקו דבש תחת שלוןם האיסלם בארץ ישראל) אבל יחסית ליחס שספגו היהודים ברוב העולם הנוצרי זה היה סביר.
הערבים לא היו מטומטמים והבינו טוב מאוד שהעולים הציונים מעוניינים בסופו של דבר להשתלט על הארץ ולזה הייתה השפעה על העוינות. שוב, ז'בוטינסקי הכיר בכך היטב במאמרו קיר הברזל וטען שדווקא בשל כך על הישוב היהודי להיות מוכן לגבות את המפעל הציוני בכוח הנשק. דווקא מהמחנה השמאלי של בן גוריון ואחרים שגו באשליות שהערבים יוותרו מרצונם על השליטה המלאה במה שראו כארצם.
ישן 11-06-2017, 02:04
  rpi rpi אינו מחובר  

פייק ניוז? סמוטריץ' שקרן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "הארץ: סמוטריץ' מגיב למתקפת הפייק ניוז"

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

סמוטריץ מספר על "תוכנית ההכרעה"' (בקולו בלינק שלמעלה בנאומו בכנסת) מנסה להאשים את השמאל בענין השטח הכבוש. הוא רק שוכח להזכיר שהימין הוא זה שקבע שהשטח כבוש ושוכח להזכיר שהוא חלק מהממשל הישראלי ושהממשלה בישראל ממשלת ימין.
למה סמוטריץ' מאשים את השמאל במעשה הימין? מכיון שיש חברים עיוורים: שומעים שמאל ומיד תומכים. במילה שמאל הפכה למעין קללה. כל אדם שחושב שונה מהם ישר הופך להיות "פויה - שמאלני". ויש אפילו שיקראו לכל מי שחושב אחרת "חולים". מנהג מגונה ומצחיק: כל שר שעושה פדיחה לא לוקח אחריות, תמיד אפשר להגיד שזה השמאל...רבותי, סמוטריץ' עובד עליכם: הוא חלק מהמערכת הזו ונהנה ממנעמי השלטון...
העובדה שבגין היה איש ימין והחזיר את סיני. העובדה ששרון שהיה מיסודות הימין הקיצוני, הבין את המצב וויתר על עזה. עובדה שביבי מנהיג הימין הצהיר על שתי מדינות לשני עמים. עובדה שהימין (כן, לרבות החברים מהימין הקיצוני) התרפס לטראמפ שעצר את ההתנחלויות ומנסה לכפות הסדר.

מדוע מנהיגי הימין לא רוצים לספח את השטחים? מדוע מנהיגי הימין מעדיפים להשאיר את השטח ככבוש? מדוע פעם אחר פעם ישראל, בהנהגת מנהיגי הימין, מכריזה שמדיניותה שתי מדינות לשני עמים? משום שכל הקברניטים יודעים שהסיכון בסיפוח שטחים עם מיליוני ערבים למדינת ישראל גדול מהסיכוי. הם יודעים שהמקומות הקדושים לא מצדיקים את הסיכון.
סמוטריץ' פנט דתי קיצוני שמאמין ב"הכרעה" פשוט משקר: מה שמניע אותו זו אמונה דתית שאלוהים כבר יעזור, הוא מקווה שתהיה מלחמה בה ישראל תנצח ותגרש. הבעיה איננה ל"הכריע" את הפלסטינים צבאית: הבעיה תהיה שביום שבו יסופח השטח יקום במדינת ישראל משטר שבו לכמחצית מהתושבים אין זכות בחירה. במצב כזה מתפתח סיכון שהעולם יקום בטענת אפרטהייד נגד מדינת ישראל ויכפה עליה מתן זכות בחירה לכולם. יש לנו נטיה לזלזל בהחלטות האום, אבל מדינת ישראל קיימת בזכות החלטת האום. זה היה יכול להיות אחרת: ראו את כורדיסטאן או העם הכורדי - כ 30 מיליון איש נלחמים כמאה שנה ולא קיבלו עצמאות. האום עלול לקבל החלטות שישראל מדינת אפרטהייד. בשביל זה צריך רק נשיא אמריקאי אחד שמאמין בדמוקרטיה ורואה בסמוטריץ' אדם דתי קיצוני שלא מתאים, וישראל אבודה לנצח: ברגע שתתקבל החלטת אום שבה ישראל תוגדר כמדינת אפרטהייד קיים סיכון מהותי שהעולם יפעל כפי שהיה במקרה דרום אפריקה. ישראל לא יכולה לעמוד בסנקציות: כל בר דעת מבין שישראל תיאלץ לוותר בתוך זמן יחסית קצר. סביר להניח שתהיה הכרעה כדברי סמוטריץ, אבל לצערי יש סיכון שלא הפלסטינים יוכרעו כאן. אה ונזכרתי, סמוטריץ לא מתרגש, אם ישראל תוכרע סמוטריץ', שיקבל את הגזירה כי "זה משמים", יגיד שאולי אלוהים פשוט לא מעונין או שזה קרה בגלל רגב שאכלה שרצים...

מנגד יש אפשרות אחרת - להפריד בין הערבים ליהודים, לתת להם אחריות מדינתית ולהתעמק בשלנו. אפשר להשיג ערבויות בין לאומיות אמיתיות, אפשר להקים מערך אינטרסים משותפים, אפשר לנצל את המקומות הקדושים כהזדמנות כלכלית לכל השותפים במקום כבסיס למלחמת דתות ויש גם יכולת צבאית שתגובה בהחלטות אום חוקיות.

אני לא חירש. אני שומע את דברי השחצנות והרהב בדברי סמוטריץ ומציע: עיין בכתובים אולי תמצא שכבר היה מי שאמר "אל יתהלל חוגר כמפתח".

בכל מקרה אני רוצה לאתגר את החברים של סמוטריץ: לכו על זה, שימו גז...אולי סוף סוף ישתנה הרכב הממשלה. הכי הרבה תצטרכו לוותר כמה שנים על תקציבים ותוכניות דלא-ניידי על חשבון הציבור. תזכרו שזו מטרה טובה משום שיש עוד אזרחים בישראל שגם להם מגיע לקבל קצת תקציב לחינוך בריאות תרבות ופיתוח אמיתי. וילה וחוגים חינם לילדים זה לא הכל בחיים.

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 11-06-2017 בשעה 02:26.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:34

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר