לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-07-2017, 22:37
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
לראשונה, מדינת ישראל נאלצת לדרוש עונש מוות למחבל שבצע פיגוע

https://news.walla.co.il/item/3082994
לקראת הישיבה הודיע שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ כי הוא מתכוון לדרוש מהיועץ המשפטי לממשלה להנחות את התביעה הצבאית לדרוש עונש מוות למחבל שביצע את הפיגוע בחלמיש. לדברי כץ, הדין הצבאי מאפשר לדרוש עונש מוות אך התביעה הצבאית לרוב אינה מיישמת אותו, והיועץ המשפטי לממשלה הביע בשנה האחרונה עמדה שלפיה דרישת עונש מוות אפשרית אם זו מדיניות הקבינט.

**

דיון בנושא:

מצד אחד, אם משאירים בחיים מחבל שהצטייר כגבור בעיני שאר המחבלים בפוטנציה, המחבל מתוך הכלא מחכך ידיים שהצליח רחמנא ליצלן בזממו, וזה עלול לעודד מחבלים אחרים באופן שלא ידענו עד כה.

מצד שני, אם עושים עונש מוות, זה ייקח שנים, שבמהלכו עלולים להיות התפרעויות קשות.

עד כה זה יצא באופן ספונטני שכמעט כל המחבלים היו מחוסלים תוך כדי ניטרולם. אבל המחבל האחרון, למרות שעשה את עצמו כאילו שהוא מת, החיילים והפרמדיקים חששו לוודא בו ווידוא הריגה, בגלל אפקט אזריה ויעלון שהרשיע אותו במשפט שדה, והמחבל למרות שהתנפל על הפרמדיקים יצא חי.

עכשיו המדינה בדילמה מה לעשות.

לפי דעתי, המחבלים בפוטנציה יזעקו וישתוללו במהלך משפט להוצאה להורג של מחבל רוצח, והשמאל גם הוא יוסיף שמן למדורה וידרוש כניעה, ובסוף ייכנעו ולא יצליחו. אבל אם יפטרו אלפי שמאלנים ממשרותיהם, לא יהיו מהומות. וכאשר לא יהיה שמאלנים, עם המחבלים בפוטנציה נסתדר ביתר קלות. או יש לי אסטרטגיה שונה לגמרי: חזרה בתשובה. הניסיון הראה שרוב רובם של השמאלנים האקטיביים ביותר צומחים מקרב הדת החילונית. ואם יחזרו בתשובה, לא יהיה את הרקע מאיפה שמגיעים השמאל, ולא יצטרכו לצעדים הדרסטיים.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 22-07-2017 בשעה 22:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-07-2017, 23:24
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "לא הגיוני לדרוש עונש מוות כל..."

עונש מוות קיים בחוק הישראלי, רק שלא דורשים אותו. תקרא שוב.

ציטוט:
הדין הצבאי מאפשר לדרוש עונש מוות אך התביעה הצבאית לרוב אינה מיישמת אותו, והיועץ המשפטי לממשלה הביע בשנה האחרונה עמדה שלפיה דרישת עונש מוות אפשרית אם זו מדיניות הקבינט.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
מצד שני, הממשלה יכולה פשוט להרוג אותו.

איך? עם פולסא דנורא?

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 22-07-2017 בשעה 23:28.
ישן 23-07-2017, 11:15
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אבל מה אני כתבתי? לדעתי, לא..."

אוקיי, לא הבנתי את אי ההבנה שלך.

הדין הצבאי, למיטב ידיעתי, מופיע בספרי החוקים של מדינת ישראל (שהרי אם לא, ממה בדיוק נגזרת סמכותם של בתי דין אלו?). כיוון שכך, עונש מוות "בצבאי" מופיע בחוקי מדינת ישראל, וניתן לפיכך לבקשו. באופן אבסורדי משהו, ייתכן שהכללת מוות בדין הצבאי, תגרום לכך שבסך הכל, פחות חיים ילקחו - משני הצדדים. כיום, טרוריסט אינטיליגנט יכול להתנהל כך שבוודאות לא יפגעו בו, ישב קצת בכלא, ואז בוודאות כמעט מוחלטת יצא החוצה בעסקת החלפת שבויים או ב"מחווה לאבו מאזן" או טרוריסט אחר שיחליף אותו בעתיד. אם הם ידעו שהם בהגדרה ימותו ולא משנה מה, אולי זה יצנן קצת את הרצח שיש להם כל הזמן בראש.

ישן 23-07-2017, 11:36
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אוקיי, לא הבנתי את אי ההבנה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
הדין הצבאי, למיטב ידיעתי, מופיע בספרי החוקים של מדינת ישראל (שהרי אם לא, ממה בדיוק נגזרת סמכותם של בתי דין אלו?). כיוון שכך, עונש מוות "בצבאי" מופיע בחוקי מדינת ישראל, וניתן לפיכך לבקשו.

לא. שופטים שם לפי ה common law שהיה נהוג בשנת 1967 + כל מיני פסיקות תקדימיות, יש גם איזשהם חוקים ישראלים שלא מוגבלים בטריטוריה, שמכילים שם.

בקיצור זה לא מופיע בחוק הישראלי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
באופן אבסורדי משהו, ייתכן שהכללת מוות בדין הצבאי, תגרום לכך שבסך הכל, פחות חיים ילקחו - משני הצדדים. כיום, טרוריסט אינטיליגנט יכול להתנהל כך שבוודאות לא יפגעו בו, ישב קצת בכלא, ואז בוודאות כמעט מוחלטת יצא החוצה בעסקת החלפת שבויים או ב"מחווה לאבו מאזן" או טרוריסט אחר שיחליף אותו בעתיד. אם הם ידעו שהם בהגדרה ימותו ולא משנה מה, אולי זה יצנן קצת את הרצח שיש להם כל הזמן בראש.

1. לא מאמין בזה. תראה מה הטרוריסט המדובר כתב בפייסבוק... אני חושב שדיי ברור להם שהם באים למות...

2. לדעתי, צריך להמית אותו בלי קשר לכל הנ"ל.

ישן 23-07-2017, 11:56
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "[QUOTE=שימי] הדין הצבאי,..."

אני שואל שוב מאיזו סמכות הם שופטים שם לפי ה common law ? אני גם יכול ללכת לשם ולשפוט אנשים על דעת עצמי לפי ה common law ?

מצחיק, אתה מאמין לזיבולי שכל של טרוריסט. אתה גם מאמין שהמגנומטרים הם הבעייה?

נ.ב. אני יודע שסביר שתגיד שזה מטעם הדין הבינלאומי כיוון שמדובר ב"שטח שנמצא בתפיסה לוחמתית" או "כבוש" (לא ברור מי הריבון שהחזיק בו כדין קודם כדי שאפשר יהיה לכבוש אותו ממנו...). אבל אם זו תשובתך, אז אתה בעצם אומר שהחוק הישראלי כלל לא תקף שם, ומטבע הדברים, אין שום הכרח להתייחס לנורמות שבו, לפני שישראל תחליט לספח את השטחים. כל עוד שהיא לא סיפחה, אני לא מבין מה הבעייה לגזור מוות על מר בחור.

ישן 24-07-2017, 09:49
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
כאמור, הבעיה היא מדינית/ מבצעית ולא משפטית
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אבל בתי הדין הצבאי לערעורים..."

משפטית אין בעיה להטיל על החריאת הנ"ל עונש מוות. מבחינה מדינית זה ייצור בעיות ולא ברור כלל שתהיה בכך תועלת כלשהי. לכן גם בסופו של דבר כשגוזרים עונש כזה הוא נופל בערכאת הערעור או שבכלל לא מגיעים לגזר דין מוות כי "במקרה" אחד השופטים מתנגד. קרי-זאת בסך הכל העברת מסר.

זה כמובן מצב מתסכל שכן בהחלט הרצון הטבעי של רובנו הוא לראות מידה כלשהי של עשיית צדק הולם ומאסר עולם אינו צדק הולם כאשר הסבירות לכך שהמחבל ישוחרר בעסקה עתידית כלשהי נעה בין 100% לוודאית. מתוך התסכול עולות כל מיני פנטזיות סנאפ....והצגתי את אחת מהמתונות מבין אלו שאני יכול להגיע אליהן...
ישן 23-07-2017, 12:36

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אני שואל שוב מאיזו סמכות הם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
מצחיק, אתה מאמין לזיבולי שכל של טרוריסט.

מה זה זיבולי מוח? השאיר צוואה וזה... לא נראה לי שהוא התכוון לצאת חיי... זה גם דיי במקרה אתה יודע.

אל תשכח שחלק מההסטה שלהם זה שצהל הורג אנשים סתם ובאקראי, וכאלה, כולל כל מיני מפגעים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
אתה גם מאמין שהמגנומטרים הם הבעייה?

אני נראה לך אידיוט?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
אני שואל שוב מאיזו סמכות הם שופטים שם לפי ה common law ? אני גם יכול ללכת לשם ולשפוט אנשים על דעת עצמי לפי ה common law ?

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%99%D7%AA_%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%98_%D7%A6 %D7%91%D7%90%D7%99_(%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C )

בגדול, כי זה מה שאלוף הפיקוד החליט, והוא הריבון בשטח. אם אתה תהיה הריבון שם, תוכל לשפוט לפי איזה חוק שבא לך.

השאלה, איזה חוק תקף שם, ומתי, היא שאלה מורכבת. והתשובה היא תמיד סוג של התפתלות. בגדול תקף שם מה שממשלת ישראל החליטה. ולממשלת ישראל נראה הוגן לשפוט את התושבים לפי ה common law של שנת 1967 . בגדול זה המשפט הירדני מאותה תקופה, שבדומה לחוק אצלנו, ונגזר ברובו מהמשפט הבריטי. ממה שאני יודע, גם הירדנים הלכו על אותו טריק כמונו, ואימצו את המשפט הבריטי עד שיחוקקו משהו אחר.

ובכל מקרה בית הדין הצבאי כפוף לבג"ץ....

אני חושב שככובש, אנחנו לא יכולים להכיל על האוכלוסיה שכבשנו נורמה משפטית יותר מחמירה ממה שאנחנו מכילים על עצמנו.

אני גם נגד עונש מוות במערכת המשפט הישראלית.

מצד שני, ככובש, אני חושב שאנחנו צריכים להרוג אותו כ extra judicial killing .

ישן 23-07-2017, 18:37
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "[QUOTE=שימי] הדין הצבאי,..."

ציטוט:
לא. שופטים שם לפי ה common law שהיה נהוג בשנת 1967 + כל מיני פסיקות תקדימיות, יש גם איזשהם חוקים ישראלים שלא מוגבלים בטריטוריה, שמכילים שם.

בקיצור זה לא מופיע בחוק הישראלי.

לא. במקרה הזה שימי צודק. עונש המוות המדובר הוא מתוקף תקנות ההגנה שעת חירום וכו' שחלים גם בתוך הקו הירוק והם חלק מהדין הישראלי לכל דבר ועניין. זה נקבע במפורש בפקודת סדר השלטון והמשפט. זה לא מנהג בלבד (שלזה התכוונת בכושלתיות שבה דיברת על common law).

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 23-07-2017, 18:55
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אפשר רפרנס? למיטב ידיעתי,..."

ציטוט:
אפשר רפרנס?

למיטב ידיעתי, התקנות בוטלו לחלוטין לא מזמן.... וגם לפני כן אי אפשר היה לדון דרכן אנשים למוות.

אין רפרנס לזה שחוק לא בוטל. זה כמו שאני אבקש ממך רפרנס לזה שחוק העונשין לא בוטל. אי-אפשר לת רפרנס לזה שמשהו לא קרה. יש לך רפרנס לזה שלא פגע מטאור ענק בירח לפני 4 שעות והסיט אותו ממסלולו?

פקודת סדרי השלטון והמשפט קבעה ש:
המשפט שהיה קיים בארץ־ישראל ביום ה׳ באייר תש״ח (14 במאי 1948) יעמוד בתקפו, עד כמה שאין בו משום סתירה לפקודה זו או לחוקים האחרים שיינתנו על ידי מועצת המדינה הזמנית או על פיה, ובשינויים הנובעים מתוך הקמת המדינה ורשויותיה.
חלקים מתקנות ההגה בוטלו בסעיף 13 של פקודת סדרי השלטון והמשפט:
(א) הסעיפים 13 עד 15 לפקודת העליה, 1941, והתקנות 102 עד 107ג׳ לתקנות ההגנה (שעת חירום), 1945, מתבטלים בזה. כל יהודי שעלה בזמן מן הזמנים לארץ־ישראל בנגוד לחוקי ממשלת המנדט, דינו כדין עולה חוקי למפרע מיום עלייתו, לגבי כל דבר וענין.
(ב) תקנות העברת קרקעות, 1940, בטלות בזה למפרע מיום כ״ט באייר תרצ״ט (18 במאי 1939). שום פסק דין שניתן על יסוד תקנות אלה לא ישמש מניעה לגבי הגשת תביעה חדשה באותו ענין.
וחלקים נוספים בוטלו בהמשך. כל מה שלא בוטל עדיין תקף.
וכו'.

פעם נוספת, מיטב ידיעתך לוקה בחסר.

ישן 23-07-2017, 18:34
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אוקיי, לא הבנתי את אי ההבנה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
אוקיי, לא הבנתי את אי ההבנה שלך.

הדין הצבאי, למיטב ידיעתי, מופיע בספרי החוקים של מדינת ישראל (שהרי אם לא, ממה בדיוק נגזרת סמכותם של בתי דין אלו?). כיוון שכך, עונש מוות "בצבאי" מופיע בחוקי מדינת ישראל, וניתן לפיכך לבקשו. באופן אבסורדי משהו, ייתכן שהכללת מוות בדין הצבאי, תגרום לכך שבסך הכל, פחות חיים ילקחו - משני הצדדים. כיום, טרוריסט אינטיליגנט יכול להתנהל כך שבוודאות לא יפגעו בו, ישב קצת בכלא, ואז בוודאות כמעט מוחלטת יצא החוצה בעסקת החלפת שבויים או ב"מחווה לאבו מאזן" או טרוריסט אחר שיחליף אותו בעתיד. אם הם ידעו שהם בהגדרה ימותו ולא משנה מה, אולי זה יצנן קצת את הרצח שיש להם כל הזמן בראש.

חלק כן וחלק לא. "הדין הצבאי" זה מונח רחב ומבלבל.
החוקים הבריטיים (כמו תקנות הגנה לשעת חירום וכו') נמצאים בספר החוקים הישראלי.

ספציפית בשטחים יש 4 שכבות של חקיקה ולא 3 כמו בתוך הקו הירוק - עותמאני, בריטי, ירדני, ישראלי. החוקים האלה לא לא נמצאים ב"ספר החוקים הישראלי". החקיקה הירדנית לא קשורה אלינו, והחקיקה הישראלית שחלה בשטחים - חלקה היא באמת חקיקה ישראלית שתקפה אקס טריטוריאלית וחלקה צווים מטעם המפקד הצבאי, שהם ודאי לא חלק מ"ספר החוקים הישראלי".

ישן 23-07-2017, 19:01
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן] לא באמת. עיקריון..."

ציטוט:
אפשר לטעון אותו דבר לגבי סיקול ממוקד, או חיסול מבחוח. או, בארהב בן לאדן.

אני טוען לחסינות ריבונית וכל זה....

זה טריק נחמד, אבל ברגע שהוא עצור חלות כל מיני מגבלות על מה שמותר לעשות לו.

חסינות ריבונית היום קיימת בעיקר כחסינות מדינה זרה. חסינות ריבונית במובן של חסינות המדינה מפני אזרחיה עברה קצת שינויים מאז הפסקה המלוכה והמעבר לרפובליקות. יש חוקים ספציפיים שנותנים חסינות למדינה, אבל המדינה היא לא מעל לחוק כמו שהמלך היה בזמנו.

ישן 24-07-2017, 13:57

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=Benjamin Willard]אפשר..."

אני בטוח שבתור חכמולוג מדופלם, אתה יודע שזה נושא לא פשוט. והדעות לגביו חלוקות. ומה שאני מדבר עליו זה בתכלס שינוי הסטטוס קוו המשפטי.

אבל בוא נמציא סיטואציה....
נניח שממשלת ישראל מתכנסת ומקבלת החלטה להרוג את המחבל, ומעבירה את זה כפקודה בשרשרת הפיקוד לחייל שבא ויורה בו. אם ממש רוצים אפשר לקיים טריבונל קודם.

- פקודה בלתי חוקית בעליל. בתכלס אולי תופס. אבל קל לנסח טיעון נגד.

- רצח. חוק שרות בטחון מגן על מי שמבצע פקודה שהתקבלה דרך שרשרת הפיקוד.

- הממשלה עצמה. בתור ישות ריבונית אמורפית, למעשה יכולה לבחור להפר את החוק, ואין שום דבר שאפשר להטיל עליה.

- חברי הממשלה . הם אחראים אישית להחלטה. לדעתי הטיעון של חסינות שלטונית (מילאו את תפקידם בצורה הטובה ביותר שהם מבינים, ולמען המדינה וכו') מגן עליהם. אני לא מכיר מקרה משפטי שבו ממלא תפקיד ציבורי נשפט על מילוי תפקידו (בתנאי שהוא פעל בצורה תקינה הלכתית).

- אמנות לגבי שבויים. לא חלות כי הוא ממילא unlawful combatant .

- והכנסת כמובן יכולה לבקר את ההחלטה. או להפיל את הממשלה אלתר.....

זה נשמע מופרך משהו. אבל זה דומה למדי לתרחיש של חיסול בן לאדן, או הסיכולים הממוקדים שלנו... או לפעילי אל קעידה שארהב מתעללת בהם.

ישן 25-07-2017, 06:55
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אני חוזר לרעיון ישן שלי באדיבות שולמית אלוני (שכוונתה הייתה כמובן הפוכה)
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אני בטוח שבתור חכמולוג..."

אפשר להחליט שמתייחסים למחבלים פלסטינים כ"שבויי מלחמה". ממילא משחררים אותם בעיסקאות כאילו היו שבויים.
יש בזה כמה יתרונות פוטנציאליים:
ראשית, אפשר להצדיק יחס שונה מאשר לפושעים הפליליים מבחינת תנאים (ואז אתה לא חייב לאפשר לימודים אקדמאים וכו')
שנית, שבויי מלחמה שביצעו פשעי מלחמה (רצח בדם קר של נשים וילדים בלתי לוחמים למשל) אפשר לשפוט ככאלה או להסגירם שישפטו בבית דין בינלאומי לפושעי מלחמה. זה יכול להיות מעניין איך הפלסטינים מגוננים עליהם בטריבונאל כזה...

וכן, אני יודע שזו לא באמת הצעה ריאלית. יותר משחק מחשבה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:26

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר