לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-08-2017, 21:29
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
עניבות
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=benihartmann]למיטב..."

אני שירתי בסדיר בשנים 1967-70 ואח"כ עוד כ27 שנים במילואים רובן כרופא צבאי. אינני זוכר אי פעם

שראיתי קצין או חוגר עם עניבה. אני בטוח שלא נופקו לנו עניבות בבקו"ם. אגב: אנקדוטה על עניבות.

עניבות צבאיות היו חלק מן המדים בצבא ארה"ב ,לפחות בעת מלחמת העולם השניה.

הגנראל פאטון המפורסם נודע בקפדנותו היתרה לנושא והוא נהג להעניש חילים אשר לא ענבו עניבה.

בספרו המצוין של אנטוני ביוור "ההימור האחרון של היטלר המתקפה בארדנים 1944 ", בעמוד 325

מסופר על סמל ארל הייל מחטיבת הצנחנים 506 של אוגדה 101 אשר לחמה בכפר נוביל ליד בסטון.

קצין נאצי ניסה לשסף את גרונו .טוראי ג'וזף ליבגוט היהודי הציל אותו בכך שחיסל את ששת

הנאצים .מזלו של הייל שיחק לו והופנה לבית חולים בבסטון שם תפרו לו את הושט וחייו ניצלו.

מאוחר יותר "תפס " אותו פאטון אני מצטט " ודרש לדעת מדוע אינו לבוש לפי התקנות.הסמל הציג לפניו

את הפתק שקיבל מן הרופא (אישור על פטור מעניבה) והמילים נעתקו מפיו של פאטון , כמסופר".

על פלוגה E ASY" E"

נכתב הספר "אחים בקרב" ע"י סטפאן אמברוז ונעשתה סדרת טלויזיה מפורסמת. (שניהם מומלצים בחום)

אני זוכר שני חילים יהודים מאותה פלוגה ג'וזף ליבגוט והמ"פ הראשון סובול ( בסדרה גולם

ע"י השחקן היהודי דוד שווימר)

נערך לאחרונה ע"י benihartmann בתאריך 17-08-2017 בשעה 21:38. סיבה: תוספת
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-08-2017, 10:58
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "עניבות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benihartmann
אינני זוכר אי פעם שראיתי קצין או חוגר עם עניבה. אני בטוח שלא נופקו לנו עניבות בבקו"ם.

הגיוני. גם אני לא ראיתי (למה שמישהו יענוב אם לא חובה). אנחנו קיבלנו אותן בחצרים יחד עם בגדי החורף (מניח שקיבלנו עניבה בצבע ירוק בבקו"מ).
מצאתי תמונה שמראה שפעם היה כנראה שגרתי ללכת עם העניבות (או, לפחות, להצטלם איתן). קורס נווטים, פברואר 1956:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

במסדר הסיום של קורס 64 (זהו הקורס שבו התחלתי) שנערך במרץ 1971, כל הבוגרים והחניכים עם עניבות. הפמליה (מהרמטכ"ל ומטה, כולל מפקד ביה"ס לטיסה) - ללא עניבות.

בפגישת הבוגרים (ללא עניבות) עם מפקד החיל, יומיים קודם למסדר הכנפיים, מראה שהשימוש בעניבות באותה עת היה רק בטקסים הרשמיים.

כל התמונות הנ"ל - מארכיון אולפן הוידאו של ביה"ס לטיסה.

נערך לאחרונה ע"י yaari בתאריך 18-08-2017 בשעה 11:04.
ישן 18-08-2017, 12:52
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=benihartmann]אינני..."

תודה על התמונות המעניינות. מסקנתי הינה

שאכן בתקופה מסוימת היה נהוג לענוב עניבות ,במיוחד בטקסים

רשמיים בחיל האוויר, בשנות ה50 ושנות השישים.

מן הסתם הנוהג הזה נפסק בשלהי 1967. ולכן לא ראיתי חילים מעונבים בצבא.

שימו לב לסמלי צה"ל על הצווארונים.(ה"צהלונים"). אגב בתמונה שבה נראה הרמטכ"ל חיים בר-לב

כל הקצינים ללא עניבות. חיים בר-לב החליף את יצחק רבין בתפקיד בדצמבר 1967.

ושוב אנקדוטה על עניבות: בישראל ענבתי עניבה רק פעם אחת בחיי , ביום נישואי .חליפה ועניבה.

כשהשתלמתי במחלקת העיניים בבית החולים ע"ש הנרי פורד בדיטרויט. חלוק לבן ועליו רקום שם הרופא

+ עניבה היו חובה. אם הגעת ללא עניבה , היית נשלח הבייתה להביא עניבה. ממש כך! אני נזכר כי אנוכי

וחברי הטוב יוסי נהגנו להשאיר עניבה "ספר" בארון ,בכדי שאם חס וחלילה ,באם נשכח עניבה , ההיא

תציל אותנו..........אגב, שני חברים ,רופאי עיניים מכובדים ,חזרו מהשתלמות בארה"ב והולכים מעונבים

יום יום גם כאן.

נערך לאחרונה ע"י benihartmann בתאריך 18-08-2017 בשעה 13:01. סיבה: תוספת
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:04

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר