לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-09-2017, 19:08
  יוחנן יוחנן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.07
שימוש באורות - לפעמים צורך מבצעי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "אם המעבר בקרבה לכוחות היא חלק..."

א. מעבר בין שטחים כאשר הוא לא חלק מהתרגיל - אין ספק שצריך לנוע עם אורות מלאים. כשלא מתאמנים אז לא מתאמנים ואין צורך לנוע חשוך.
ב. בתרגיל, גם אם יש תנועה בקרבת חי"ר, אני לא מבין למה מדליקים אורות. במלחמה לכן גם באימונים כמובן, נלחם טנקים וחי"ר בקרבה גדולה ונעשה את זה חשוך. כך אני התאמנתי ומתאמן.
ג. אז מתי שימוש באורות הוא מבצעי - כאשר המפקד מחליט! כאשר יש סיכון גבוה מסיבה כזו אחרת, לדוגמא קושי בזיהוי תוואי הנסיעה (אולי בגלל סינוור, אולי בגלל סיבות קרקעיות ועוד), או קושי בהתמצאות, או חיכוך לא צפוי עם חי"ר קרוב, במקרים כאלה לפעמים, בהתאם להערכת מצב, יהיה נכון להדליק אורות או זרקור, לזהות את הבעיה או את המרחב לתת מענה ולהמשיך בתנועה חשוכה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-09-2017, 22:16
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אולי במרכבות הגישה טיפה שונה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי יוחנן שמתחילה ב "שימוש באורות - לפעמים צורך מבצעי"

אצלנו במגחים כנראה היו זהירים מאוד. בכל זאת, מילואימניקים עייפים באימון אינטנסיבי מאוד (אני זוכר שכל לילה היו משחררים אותנו לישון ב-12 בלילה, כשההשכמה היתה ב-3 לפנות בוקר - כן, 3 שעות שינה בלילה), אין סיבה שמישהו לא יחזור הביתה לאישה ולילדים רק כי מישהו היה שפוך והמוח שלו היה במצב צבירה נוזלי ולא היה מסוגל להבין מה הוא רואה באמר"ל אותו הוא לא כייל כראוי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 24-10-2017, 11:55
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אתה מעורר בי זכרונות נוגים.....
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי מאלתר שמתחילה ב "כנהג נגמ"ש ופומ"ה, ואח"כ..."

נהיגה של שעות בלילה עם ווילון שבקושי רואים בו משהו מעבר למעין מרק ירקרק ושלא ניתן לקבע אותו כראוי ולכן מסתובב ונותן לך תמונה מעוותת לגבי מה נמצא "לפניך". אם המפקד שלך טוב הוא לפחות מקפיד ליישר אותך ולהתריע בפני עצמים בדרך. אם הוא פחות טוב או ישנוני... אוי ואבוי.
כמפקד היה לי נהג חדש שלא היה מנוסה בבעיות האלו והתעלם מדרישותיי להאט ולשנות כיוון בטענה ש"אל תדאג אני רואה הכל". גמרנו עם התנגשות בסלע ענק בצד הדרך ובוגי שגילה יכולות של ברבאבא-
שינוי צורה מעיגול לריבוע מושלם.

מנגד, במילואים, שוב כנהג, זכיתי למפקד שלחלוטין לא הבין את העניינים מזווית הנהג. הוא אמר לי את המשפט האגדי: "יש כאן מלא אבק....סע מהר , אני לא רואה כלום"
ישן 28-09-2017, 07:54
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "תאונת אימונים בחת"מ 26/9/17 - קצין ומפק"צ נהרגו"

ווח"ק עדיין אוספת נתונים.

יש שני דברים לא ברורים בהודעה של דבורי על התאונה "התומ"ת שהתהפך חצה את הכביש, והסתנוור מהכלים מאחוריו, הנהג הודיע על כך ומיד התהפך לתעלה של 8 מטרים לצד הדרך"
1. על איזה כביש הוא מדבר? אם נכנס לרגע לנעליים של בוחן תאונות אז לא רואה שום סימן על הכביש שהתומ"ת נסע עליו ו/או חצה אותו והתהפך ממנו אל התעלה (נמוכה מידי יחסית לכביש), אלא התדרדר מהגבעה המקבילה עליה יש שביל עפר.
ע"פ הדיווח ניראה שהמיקום זה איפשהוא לאורך כביש 978 (מצ.נפח לצ.ווסט) אשר מקביל אליו אכן יש שביל עפר
2. "הסתנוור מאחוריו" איך ? אולי מלפניו מכלי שבא מולו ואז סטה ימינה לשולי השביל והתדרדר לתעלה

תמונות מהאירוע (צילום ערן אליאני)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 28-09-2017, 13:17
  יוחנן יוחנן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.07
"הסתנוור מאחוריו"
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "ווח"ק עדיין אוספת נתונים. יש..."

כפי שאמרת, ווח"ק רק בתחילת עבודתה, ולי כמובן שאין נתונים מהאירוע.
אבל, הסתנוורות מאחורה אפשרית בהחלט, אולי אין הכוונה לסינוור ממש, אלא להפרע לאמר"ל ע"י הארה של תוואי הנסיעה. רכבים או רק"מים שנעים מאחור בשיירה עם תאורה מפריעים לאלו שנעים לפניהם במצב חשוך.
Al_Madmal ציין אירוע אחר מפורסם מהתותחנים שאירע מסיבה זו, אגב מהאירוע ההוא הופקו לקחים רבים ונכתבו הוראות לתנועה בשיירות ובדגש על הפרדה בין רק"מ/רכב שנע חשוך באמצעות אמר"לים לבין תנועה מוארת. מבחינה זו הווח"ק צריך יהיה לבדוק מה היה באירוע.

אגב, גם אני מזהה את מקום האירוע בכביש שבין צ.השריון לצ.ווסט (האמיר) על כביש 978.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:29

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר