לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-10-2017, 14:55
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
אתר יד לשריון בלטרון: "חידוש המוזיאון ושיפוץ הטנקים"

פרסומים שיצאו על ידי דוברות משרד הביטחון הודיעו בשמחה על "חידוש המוזיאון ושיפוץ הטנקים" בלטרון. בין היתר נכתב:

"מנהל הרכש במשרד הביטחון, באמצעות יחידת הסגן לרכש יבשה, יחד עם זרוע היבשה בצה"ל ועמותת יד-לשריון, פרסם מכרז לשיקום מגוון המוצגים ההיסטוריים באתר, בהם טנקים היסטוריים, שהשתתפו בכל מלחמות ישראל. כ -158 טנקים וכלי רק"מ מסוגים ומתקופות שונות מוצבים ברחבה, שסביב מצודת הטיגארט של משטרת לטרון, שהקימו שלטונות המנדט הבריטי בשנת 1940.

במסגרת הפרויקט, לפחות 50 טנקים וכלי רק"מ יזכו ל'חיים חדשים' הכוללים: טיפול בחלודה, ניקוי על ידי התזת אגרגטים (לפי תקן המשרד להגנת הסביבה) ולבסוף צביעה בצבע המקורי של כל טנק וטנק. בין הטנקים שישוקמו: טנקי מרכבה מארבעת הסימנים, ולצידם טנקי השרמן מסוגים ומתקופות שונות, צנטוריון, פטון, מג"ח, שוט קל, צ'רציל ועוד. כמו כן יטופלו נגמ"שים וכלי רק"מ מתקופות שונות. בהם שריוניות, תותחי תומ"ת, ג'יפים ועוד כלים היסטוריים שמספרים את סיפור המורשת של חיל השריון לדורותיו.

על-פי התכנית, מבצע השיקום בשלב הראשון צפוי להיות מושלם עד לעצרת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל 2017 והוא יעניק לכלים הכבדים 'חיים חדשים' לשנים רבות קדימה, לטובת המשך מפעל ההנצחה של צה"ל וחיל השריון בפרט."

במו עיני ראיתי חלק מהעבודות מתבצעות בעת האחרונה - בין ההבטחות לבין התוצר הסופי אין כל קשר. אין שום הקפדה על צבעים אותנטיים או על מראית עין של קשר למקור.

אתמול ביקרתי במקום וחשכו עיני.
גם טנקים שהיו עשרות שנים בלא טיפול - וצבעיהם המקוריים עודם איתנים - "טופלו ושומרו" באופן מזעזע.

בנוסף, רקח מאן דהוא צבע שאמור לייצג את צבעי השריון בצה"ל. אני אמנם התגייסתי רק לפני 30 שנה, אבל מ ע ו ל ם לא הייתי על טנק צה"לי שנצבע במרקחת צהבהבה כזו שנשפחה כמיים על עשרות כלים באתר לטרון.

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 11-10-2017 בשעה 15:12.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-10-2017, 12:56
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מחריד!!! מחריד !!!! למה !!!!
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "T-72"

הרי בתכל'ס, די ברור איך מחדל כזה קורה כאן ... זכה מי שזכה בחוזה, התחייב כדי לזכות במה שהתחייב... ולאחר שזכה עשה מה שבא לו.... (אשמח לגלות שטעיתי).
העניין הוא, שסביר כי בכל מדינה אחרת, היה מי שישגיח שהקבלן המבצע עומד בהבטחותיו רק שכאן, סביר שמי שאמון היה להשגיח זה או חייל סדיר שמונה לטובת העניין שאין לו שמץ של מושג או לחליפין..."פרוייקטור" שמלבד התואר ואולי רכב צמוד.... לא ממש עניין אותו מה הצביעה המקורית של טנק "שרידן" כל עוד זה ירוק...אז סבבה.
עצוב...מקווה שזה זמני שהרי דווקא במוזיאון הנהדר הזה יש מי שנחשב כמומחה בקנה מידה עולמי !

ישן 12-10-2017, 18:08
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "לא קצת מוגזמת הציפיה שכל טנק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סמוראי
לא קצת מוגזמת הציפיה שכל טנק יזכה להתאמה מדוייקת מבחינת סוג הצבע שבו הוא יוצר? מילא דיוק מבחינה הסכמה והגוונים שזו ציפיה לגיטימית, אבל מט/מבריק?
.

לא. לא, ולא!

כמו שבמוזיאון של מטוסים (לא בארץ..) מקפידים על כל תג ותו, כמו שבמוזיאון לאומנות לא תרצה לראות פרץ יצירתיות של רסטורטור שהחליט לצבוע את המונה ליזה בצבעים שעלו על רוחו.

מה שהתחולל ביד לשריון הוא ביזיון בקנה מידה אדיר. אפשר להשתמש בשתי ידיים על מנת לספור את הכלים שלא הושחתו על ידי "שיקום ושימור". הם כוללים את המרכבה מסימן 1,2,3, 4, מגח 7, ומתי מעט אחרים.
ישן 14-10-2017, 21:36
  טען קשר טען קשר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.17
יש אפשרות אחרת לתקן את המעוות?
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "יש לך [B]איזהשהוא [/B]מושג מה..."

למשל, להתארגן כקבוצה של אזרחים שאכפת להם, בוגרי חש"ן או שלא, למצוא תורם שיתרום מימון/ חומרים/ ימי עבודה ופשוט לצבוע את הטנקים בצבעים נורמליים?

אני יודע שזה נאיבי, זכור לי שהיה ניסיון להתארגנות כזו כאן בפורום ביחס לחצרים (שלהבנתי לא צלח, מקווה שאני טועה), אבל זה פשוט מזעזע אותי.

אני יודע, אני נודניק ופריק של טנקים. לא כולם כאלה. אבל אם זה ממילא לא משנה אז בשביל מה בכלל להקים מוזיאון רק"ם? בשביל מה בכלל לצבוע את הטנקים?
באותה המידה יכלו גם לצבוע את כולם באדום לבן של רס"רים.

מצטער על התגובה הטוקבקיסטית, זה כל כך צורם לי.
ישן 18-01-2018, 13:09
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "משהפנתי תשומת הלב לאשכול..."

למען ההגינות - זה ההסבר שנתן מיכאל לטל על דבריו (אבל יש כאלה שיעדיפו לבייש אחרים תחת כל http רענן):

ציטוט:
Michael Mass
ברוטוס הוא עוד אחד שקם על מי שהיטיב עימו או שנתן בו אמון.
כן.. יותר זול כי צריך לעבוד במסגרת תקציבית מאד מצומצמת על מנת לצבוע 150 כלים. לא אחד בשנה .. אלא 150 כלים.
מה שמקומם אותי ( כן.אני כועס) הוא שאין אף אחד שרוצה לסייע.. לבוא ולתת קצת מזמנו. אבל לבקר עמותה שאיננה מוסד ממשלתי ומקיימת כול כך הרבה עם כול כך מעט.. זה קל לבצע ללא רחמים.
לאחר 19 שנים ללא צביעה , הצלחנו להצע הסרה של החלודה ושכבות הצבע. אין אפשרות ומשאבים לתקן את ערכת הציפה של השרידן או את השרוול הטרמי של הצ'יפטיין כי אין לנו מי שיעשה זאת. אם יש לך רעיונות ועיצות ברי ביצוע אשמח לשמוע.

ישן 18-01-2018, 17:15
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "אתר יד לשריון בלטרון: "חידוש המוזיאון ושיפוץ הטנקים""

אני לא חושב שאני אחטא באמירה כשאומר שמוזיאון יד לשיריון יקר לכולנו.
ואני מקווה שמיכאל ואחרים יבינו לבסוף שהביקורת באה לא מבגידה או מהקנטה, אלא מרגש וסימפטיה.

המוזיאון ופועלו של מיכאל ראויים לכל שבח. עם זאת, גם אני הייתי שמח יותר לו הצביעה הייתה יותר נאמנה למקור. עם זאת, אני מבין שישנם מוזיאונים בהם הסימולים הטקטיים הוסרו מהכלים בדיוק מהסיבה שקשה לשמרם במדוייק. עולה במוחי למשל מוזיאון הארטילריה בסט. פטרבורג בו מוצגים כלים בתצוגה פתוחה וחשופים לפגעי מזג האויר.
האם לא אבוא למוזיאון בפעם הבאה בגלל זה. - ממש לא כך. אמשיך להגיע בשמחה ואמליץ גם לאחרים.

נערך לאחרונה ע"י MONOCHROME בתאריך 18-01-2018 בשעה 17:19.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:58

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר