לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-10-2017, 21:27
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
קצינים בצוללת גרעינית בריטית הודחו לאחר פרשיית סמים ומין

הערב נתקלתי בפרסום אודות הדחה של קצינים מאחת הצוללות הגרעיניות הבריטיות. הקצינים צרכו לכאורה קוקאין והתרועעו עם זונות. עד כאן מטריד אבל אולי לא לגמרי מפתיע.

מה שכן הפתיע אותי הייתה שורה קטנה בידיעה של ה-independent שהקדימה את עיקר הידיעה ועל פיה:
But several sailors on the HMS Vigilant have recently been dismissed after their mission devolved into more of a drug-fuelled booze cruise - transgressions that happened last month as the sub was docked in the United States to pick up nuclear weapons.

ההדגשה שלי. האם אני מפספס משהו או שהיחסים בין ארה"ב לבריטניה הם ברמה כזאת שהם "מחליפים/מטעינים/מעבירים" ראשי נפץ גרעיניים האחת לשנייה בצוללות הגרעיניות? (אני יודע שהטילים הם טילים אמריקנים אבל יש הבדל בין טיל לבין הראש הגרעיני - אני לתומי חשבתי שראשי הנפץ הגרעיניים הם פיתוח בריטי - האם אני מפספס משהו ובריטניה היא לא באמת מעצמה גרעינית עצמאית?עיון זריז בויקי מצא את הפסקה הבאה ביחס לטריידנט והצוללות - British nuclear weapons are designed and developed by the UK's Atomic Weapons Establishment - אז מה הולך פה בדיוק? טעות של הכתב?).

הידיעה:
https://www.independent.co.uk/news/...t-a8027106.html
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 30-10-2017 בשעה 21:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-10-2017, 22:42
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "קצינים בצוללת גרעינית בריטית הודחו לאחר פרשיית סמים ומין"

הצוללת HMS Vigilant היא אחת מ 4 צוללות הטילים הבליסטיים הגרעיניות (SSBN) של בריטניה.
כל צוללת נושאת עד 16 טילי טריידנט D5 מתוצרת ארה"ב.
הצוללות האלה הן היכולת הגרעינית היחידה שיש לבריטניה, אולם בבסיס לאקנהית' מוצבים מטוסי הסטרייק-איגל של ארה"ב בעלי יכולת נשיאת פצצות B61.

לאחרונה לוקהיד מרטין ערכה השבחה של הטיל D5 שיאריך את חייו עד 2042 לפחות תחת השם D5LE, כל צוללות האוהיו האמריקאיות והוונגארד הבריטיות מחליפות את הטילים שלהם ב D5LE, גם הצוללת המדוברת.
צוללות בריטניה לרוב אינן נושאות עליהן את הטילים והם מאוחסנים במחסן נשק גרעיני בסקוטלנד.

מפעם לפעם הצוללות מובילות את הטילים מארה"ב לבריטניה וההיפך, נקודת טעינת/פריקת הטילים בארה"ב היא בסיס הצי Kings Bay בג'ורג'יה, נקודת טעינת/פריקת הטילים בבריטניה ב Coulport בסקוטלנד.
בין לבין הצוללות עסוקות באחזקת כוננות, אימונים וניסויים שונים.

אתר בסיס הצי בג'ורג'יה
http://www.navy.mil/local/subasekb/

מידע על RNAD Coulport באתר הצי הבריטי
http://webarchive.nationalarchives....e/RNAD-Coulport

מידע על הטיל באתר LM
https://www.lockheedmartin.com/us/n...ce-trident.html

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 31-10-2017 בשעה 04:14.
ישן 31-10-2017, 00:35

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "הצוללת HMS Vigilant היא אחת מ..."

קודם כל תודה על המידע המפורט - כרגיל כבר אפשר לומר.

ועכשיו לתהיות - האם בעצם מה שאתה אומר הוא שלבריטניה אין יכולת מכה שנייה בכל רגע נתון? כלומר אם רוסיה משגרת עכשיו טילים גרעיניים על בריטניה - אין לבריטים צוללות חמושות שיגיבו? האם הבנתי אותך נכון? (כלומר הראשים הגרעיניים נמצאים באחסנה בסקוטלנד בכלל) אם כן זה נשמע לי על גבול ההזוי.

מה בדיוק העבירו אם כן? טילים ריקים? למה שצוללת SSBN בכלל תתקיים אם היא נושאת עליה בשגרה טילים ללא רש"ק? על מה הציבור הבריטי משלם פה?

כל העניין לא ברור לי לחלוטין...
www.MegaPixel.co.il

ישן 31-10-2017, 04:57
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
UK Red Alert
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "קודם כל תודה על המידע המפורט..."

בוודאי שמחזיקות כוננות (תיקנתי את ההודעה).
בשנת 2010 בריטניה הורידה את כמות הטילים בכל צוללת מ 16 למקסימום עד 8 ואת כמות ראשי הנפץ הזמינים מ 180 ל 120 (כל טיל D5 יכול לשאת עד 12 ראשי נפץ מתפצלים).
במצב שיגרה צוללת אחת בכל רגע נתון בים ואחת חמושה יותר בנמל (HMNB Clyde) כשסה"כ ראשי נפץ ששתיהן יישאו לא יעבור את ה 40.
צוללת שלישית באימונים/ניסויים מוכנה לטעינת טילים ורביעית בענייני תחזוקה שונים.
כמויות הטילים וראשי הנפץ בכל טיל גדלות ע"פ רמת הכוננות ובתיאום עם שאר כוחות נאט"ו.

דו"ח של האו"ם בנושא הפחתת החימוש הגרעיני
קישור

דו"ח של FAS מאפריל 2017 על סטטוס הנשק הגרעיני בעולם
קישור

ישן 31-10-2017, 05:25

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "UK Red Alert"

שוב תודה.

עוד כמה תהיות ברשותך:
1. אז מה לדעתך קרה פה? צוללת לא חמושה העבירה טילים ללא רש"ק לארה"ב או מארה"ב? ומה פתאום מסתובבת לה צוללת לא חמושה באוקיינוס? או לחילופין היא כן העבירה ראשי נפץ מהארה"ב או לארה"ב - מה שכאמור נשמע עוד יותר מוזר.

2. לפי הדו"ח שקישרת אליו - רק לארה"ב, בריטניה, צרפת ורוסיה יש נשק גרעיני בכוננות. אני מניח שלמחברי הדו"ח פשוט אין מידע על שאר המדינות. אין לי מושג מה קורה עם פקיסטן, הודו וסין אבל אם הייתי צריך לנחש ובטח אם הייתי קבוע מדיניות גרעינית בישראל - הייתי דואג שיהיו לנו כלים חמושים בכוננות - אחרי הכל זה כל הרעיון של להחזיק יכולת מכה שניה (וזאת לכאורה הסיבה שצריך בכלל את הצוללות שלנו - לפחות סיבה מרכזית) ולנו לדעתי יש הרבה יותר סכנה מלבריטניה או צרפת כרגע.
www.MegaPixel.co.il

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 31-10-2017 בשעה 05:30.
ישן 31-10-2017, 09:47
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי טומי בן ארי שמתחילה ב "מבלי לדעת יותר מדי פרטים"

כן סביר להניח שזה מה שהיה, הפלגה מנהלתית שמאפשרת לצוות להרגיש משוחררים
אגב, עיתוני בריטניה מלאים בתיאורי זימה על שתי האשמות במועדים שונים:
- מפקד הצוללת והסגן שלו ניהלו יחסים מלאים עם שתי נשים שונות בצוללת במהלך ההפלגות (הכתבות כוללות פרטים שלהם: תמונות, שמות, גילאים, כתובות וכו')
- כמה אנשי צוות ירדו לחוף אחרי עגינה, השתכרו, השתמשו בסמים והלכו לזונות (אחד מהם בתום בילוי עם זונה גנב לה כסף וברח, היא התלוננה במשטרה)

ניראה לי טבח הצוללת אשם בכל זה

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 31-10-2017 בשעה 16:04.
ישן 31-10-2017, 16:24

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "כך פורסם! מצחיק שבמשרד ההגנה..."

מתקן טיהור אויר דרוש רק לנשים בהריון? לתומי חשבתי שרוב בני האדם מעדיפים אויר נקי יותר - כנראה שפספסתי משהו בשיעורי ביולוגיה

וברצינות - אני מניח שיכול להיות מצב תיאורטי שמישהי נכנסת להפלגה בהריון ראשוני בלי לדעת והדבר מתגלה במהלך ההפלגה (אלא אם כל מי שמפליגה מבצעת בדיקות דם להריון לפני היציאה מהנמל).

בלי קשר אני חושב שזה מוטעה לשלב נשים בצוללות - זאת סביבה סופר בעייתית ואני מקווה שזה לא יקרה אצלנו (גם ספינות זה לא פשוט - בעיקר ספינות שיוצאות להפלגות מבצעיות ארוכות - לא מדבר על ספינת משמר שיכולה בכל רגע לחזור לחוף). הדבר יוצר מתחים לא רצויים בצוות (מבחינה פיזית אני לא חושב שיש שום הבדל כמובן בהקשר של צוללות או ספינות אבל זה לא המדד היחיד לבחירת אנשי צוות למשימות מהסוג הזה). אני יודע שבחיל הים יש חובלות - למישהו יש מושג איך "הניסוי" הזה מצליח עד כה?
www.MegaPixel.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:27

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר