לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-11-2017, 21:43
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
לי אישית זה באמת לא מוכר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "תופעה לא מוכרת: זנות בעולם החרדי"

אני לא בקטע של להעביר בקורת. יותר מתענין בתופעה החברתית. המשפט שמשך את העין (שלי) היה " 'את גרושה, לא? אז מה זה משנה עם מי תשכבי? לפחות שיצא לך מזה משהו'". פתאום הבנתי שמדובר בעצם בתופעה חברתית שקשורה לגרושות במגזר והזנות היא אולי "תוסף" מלשון ערך מוסף.

חיפשתי ולא מצאתי ממש חומר על הענין למעט הסיפור על אסתי ויינשטיין. לא בדיוק הבנתי האם ומדוע גרושה במגזר החרדי הופכת למותרת, אבל רווקה חייבת בשמירת נגיעה.

הדבר השני זה ענין הזנות. פעם שללתי את ענין הזנות לחלוטין. כיון שאני לא צרכן זה תמיד התקשר בדימיוני עם לכלוך, פלילי, סחר נשים, ניצול, פגיעה בחלשים וקטינים וכ'. ראיתי זונות, אבל מה שראיתי נשים אומללות דרך חלון המכונית וקראתי על היבוא מרוסיה לצינוק בושת בתל אביב. שמעתי על זנות חד מינית, אבל היו בדמיוני רק נערים שמוכרים לגברים שמתביישים לצאת מהארון. האמת לא השקעתי בדבר יותר מידי מחשבה.

לפני מספר חודשים היתה איזו ועדה ציבורית בענין הזנות ופתאום יצא איזה איש, לא נשמע טיפש, והשמיע דברים בזכות. הקשבתי והבנתי שיש כמה צדדים למטבע. אולי לא כל זנות היא שלילית. לא מחייב שכל זנות תהיה קשורה לניצול.

אז בענין הזה של גרושה חרדית, היא כידוע לא בדיוק יכולה לצאת לבר ללגום מאיזה קוקטייל, לנפנף ברעמת השיער בחוסר סבלנות כלפי הגברים ה"מגעילים" ולחכות למטריד תורן שיצור קשר, שיוכלו להתפלל ביחד ואולי להגיע למצוות ומעשים טובים, ואם אין לה כסף היא בכלל בצרות. תישכחי מלצאת. אז אולי הפתרון במן מפגש דיסקרטי עם רווק, אלמן, גרוש או אחד שלא מסתדר עם האישה שבבית, ומובן שזה חייב להיות במחשכים. והלקוחות הפוטנציאליים לא חייבים להיות אנשים רעים: יכול להיות שנמאס להם מכאבי השידוכים, מחפש אינטימיות ומגע אנושי בלי הצורך להיכנס לזוגיות מעיקה לאורך זמן. לפעמים יש לו ילדים ולא בא לו להכניס רעש חדש לחיים בדמות איזה אחת שלך תדע מה היא רוצה. וגם הוא לא יכול להיכנס לבר לשבת על בירה ולסרוק האם נכנסה לבר איזה ברת מזל חדשה.
רק לפני שבוע שמעתי מישהי יהודיה חצי כשירה מרכלת עם פולניה אחרת ופתאום יוצא לה מהפה: הוא לא איזה "פרנוסה גיבר". נו, איך ששמעתי חוש הצדק הזדעק: מה היא יעני מחפשת זוגיות אבל באה בשביל כסף? אז מה ההבדל בינה לבין זונה?
זונה חרדית מן הסתם לא עונה לסטריוטיפ זנות שנגועה בסחר בנשים סמים מחלות ופשע. אולי זו באמת בחורה טובה שיוצרת קשר עם גברים טובים משום שגם היא שגם זקוקה לחברה, לאינטימיות ולסקס ומקבלת קצת כסף? מה רע?
בחברה החרדית על פי שמועה יש חסך במגע אנושי של גוף בגוף. לא בהכרח חסך במין. זה מן הסתם חסר גם לגרוש וגם לגרושה.

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 27-11-2017 בשעה 21:49.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-11-2017, 04:23
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
זה עניין של הכרה במציאת
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "לי אישית זה באמת לא מוכר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rpi
אני לא בקטע של להעביר בקורת. יותר מתענין בתופעה החברתית. המשפט שמשך את העין (שלי) היה " 'את גרושה, לא? אז מה זה משנה עם מי תשכבי? לפחות שיצא לך מזה משהו'". פתאום הבנתי שמדובר בעצם בתופעה חברתית שקשורה לגרושות במגזר והזנות היא אולי "תוסף" מלשון ערך מוסף.

חיפשתי ולא מצאתי ממש חומר על הענין למעט הסיפור על אסתי ויינשטיין. לא בדיוק הבנתי האם ומדוע גרושה במגזר החרדי הופכת למותרת, אבל רווקה חייבת בשמירת נגיעה.
מרווקה שאין לה הרגל ביחסי מין קבועים ואפילו לא כל מה שמסביב - זו בדיוק הציפיה.
גרושה עם ילדים - נמצאת בקונפליקט כי היא כבר התרגלה לאלו, ולכן יש עליה לחץ אדיר להתחתן (המבחר גרוע, אבל מי שלחוצה תבחר את מה שניתן מתוך המבחר המצומצם), ומי שחרדית תעדיף אפשרות זו של "בעל סוג ב" על התפקרות מוחלטת.

ולכן,
זה משפיע באופן הכי חמור על אלו שמלכתחילה התגרשו על רקע חילון.
מבחינת החרדים הן בכל מקרה התפקרו, והן הקורבנות הפוטנציאלים למרות שהכתבה ניסתה להסתיר זאת.
זו ממש לא תופעה חדשה - גם לפני 100 שנה, חילון חרדיות התלווה לתופעות זנות.
ישן 28-11-2017, 23:50
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
אז לא התעצלתי והלכתי לשאול
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "זה עניין של הכרה במציאת"

נראה לי שסטטוס של גרושה בחברה החרדית אכן שונה ממאישה שאינה גרושה בהיבט ה"היתר" המיני בלי קשר לחילון. יש איזו הבנה מסוימת. נראה לי שהם מקבלים מצב בו הגרושה מקיימת יחסים עם בני זוג. לא עושים ענין כמו שהיו עושים נניח במקרה של "בתולה" בת 20 אם תקיים יחסי מין עם בחור. אם יהיו כמה בחורים - שומו שמים. גוואלד.

באופן כללי קיבלתי תחושה שרואים בגרושה שווה הרבה פחות לענין שידוכים וזוגיות. משהו מטריד. הרי זה חוקי להתגרש מבחינה דתית, למה אישה גרושה לא יכולה לחזור למעגל הקהילתי כשווה בין שווים ולזכות בתמיכת הקהילה?

לא הצלחתי לשמוע על זנות אבל אמרו לי שיש שמועות מערכות יחסים מתחת לרדאר שכוללות "תמיכה" בין גרושה לאדם אמיד וכל הצדדים מרוצים. רואים בזה משהו סביר.
ישן 28-11-2017, 16:08
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "תופעה לא מוכרת: זנות בעולם החרדי"

איום ונורא. ה' ישמור

http://chabadlibrary.org/books/admur/ig/13/4444.htm

קטע מאגרת ד'תמד - תרגום חופשי מאידיש

לבאר את זה עם משל:

כאשר עוברים ברחוב ואנשים יוצאים מממרפאה בניהולו של רופא עם שם דגול בתואר פרופסור, ורואים איך בן אדם יוצא מהרופא על קביים, העובר באקראי יכול לחשוב וגם להגיד: תראו איזה רופא לא טוב, המטופל היה אצלו ושילם המון כסף, ונהג בדיוק לפי ההנחיות שלו, ובכל זאת הוא הולך על קביים.

אבל כאשר כאשר יסבירו שלפני שהמטופל הלך לרופא הוא לא יכול היה להזיז רגל והיה משותק לגמרי...

*

פה זה לא אותו סיפור, כי המטופל לא נהג בדיוק לפי ההנחיות של הרופא, אולי חלקית... זה מצב יותר גורע מאשר ללכת על קביים. מצב של מוות קליני רחמנא ליצלן. גם מוות קליני יש עוד תקווה שלא נדע מצרות. ה' ישמור...

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 28-11-2017 בשעה 16:18.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:55

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר