לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-12-2017, 07:12
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ליברמן קורא להחרמת תושבי וואדי ערה

"הערבים בוואדי ערה פועלים מתוכנו נגד המדינה, אין להם שום חלק מישראל והם חייבים להיות חלק מהרשות הפלסטינית. אני קורא לאזרחי ישראל להחרים אותם, אין מה להיכנס לחנויות שם", אמר ליברמן.

https://www.inn.co.il/News/Flash.aspx/598438

עם כל הכעס על ההתפרעות בוואדי ערה, מדובר באמירה חמורה ביותר כשהיא מגיעה מצד שר בכיר בממשלת ישראל. בהפגנות שנערכו שם השתתפו כ-200 איש, מביניהם כמה עשרות התפרעו באלימות. בוודאי ערה חיים מאות אלפי ערבים. רבים מהם אזרחים שומרי חוק כולל כאלו שאני פוגש על בסיס שוטף. לא ייתכן שהשר הנכבד יחליט להנחות את אזרחי המדינה להחרים את כולם. ממש כשם שלא ייתכן שינחה את תושבי המדינה להחרים את תושבי מאה שערים בעקבות התפרעויות של אנשי הפלג הקיצוני שם.
אבל ככה זה כשמדובר במי שעשה ועושה את הונו הפוליטי מאמירות הסתה ואיומים ריקים מתוכן (אחסל את הניה ושאר ירקות).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-12-2017, 10:19
מנהל

מי זה "הרוויחו"? מדובר במיעוט
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "הרוויחו את זה ביושר"

ורוב רובו לא מפר חוק או פועל באלימות.
אני אגב מגיע לשם לעיתים תדירות מחוסר ברירה...זה אחד משני הצירים המרכזיים מהצפון למרכז. באף אחת מנסיעות אלו לא נתקלתי בשום בעיה. אין שם גם איזה עסקים שיש סיבה שאפקוד אותם, ולא נראה לי שיותר מדי יהודים הולכים לעשות שם קניות היות ואין שום יתרון יחסי משמעותי שיצדיק נסיעה במיוחד לשם. זאת בניגוד למשל לעסקים בבעלות ערבית במקומות כמו נצרת או ירושליים.
הענישה, פלילית או ציבורית, צריכה להיות אינדבדואלית. בעידן הרשת זה גם לא קשה במיוחד.
ו
הקריאה של ליברמן תועיל רק לדחיפת עוד תושבים שם לזרועות התנועה האיסלמית. עוד חיזוק למעמדו כיקיר הגוף החלאתי הזה.
ישן 10-12-2017, 09:01
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ליברמן קורא להחרמת תושבי וואדי ערה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
" בוודאי ערה חיים מאות אלפי ערבים. רבים מהם אזרחים שומרי

לעמוד מן הצד זה לא מספיק. הם צריכים להיאבק נגד המחבלים שבאים אים מתוכם, ולמסור עליהם לשלטונות, כי מדובר בסכנת נפשות.

כאשר יוצאים כ200 פורעים על מנת לסקול ולהרוג, אי אפשר שזה יהיה בסוד, השכנים וקרובי משפחה היו צריכים מייד להזעיק את המשטרה. הרים אם היו גרים שם יהודים, היו מצלצלים מייד למשטרה.

אם היהודים במרוקו או טוניס היו מתנהגים ככה, הם היו נאלצים כולם לעזוב את המדינה ולעלות לישראל - במקרה הטוב....

אני מקווה שאתה לא מנסה להכניס לנו סטנדרד כפול: אחד לערבים, ואחד ליהודים.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 10-12-2017 בשעה 09:15.
ישן 10-12-2017, 10:23

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב ""אני מקווה שאתה לא מנסה להכניס לנו סטנדרד כפול: אחד לערבים, ואחד ליהודים""

הפגנות הנכים והפגנות החרדים, כל זה מאבק בתוך החברה היהודית בינה לבין עצמה.

לא אכפת לי מה הערבים עושים בינם לבין עצמם, כמו שלא אכפת להם מה שאנחנו עושים בינינו לבין עצמנו. וטוב שכך.

אני מדבר על סטנדרד כפול בין העמים, שאם היו 200 יהודים במרוקו או טוניס זורקים אבנים על ערבים, במקרה הטוב היו מחרימים להם את כל רכושם ושולחים אותם לישראל, במקרה הגרוע, לא רוצה להוציא פה לשטן.

ואילו אנחנו אפילו כאשר שר בממשלה הוציא את תסכולו רק בדיבורים, מנסים להשתיק אותו.

ישן 10-12-2017, 10:27

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אנחנו לא חיים בטוניס, תודה לאל"

לא מבין מה השוני בינינו לבין עשרות ארצות אחרות במזרח התיכון. למה אותנו במדינה לשלנו, בארץ שלנו צריכים לתקוף באבנים. למה לא מגיע לנו עיר הבירה שלנו, ארץ שכולה שלנו, בה בשעה שלהם יש עשרות ארצות. האם אנחנו לא בני אדם כמוהם? מאיפה הסטנדרד הכפול הזה.

הערבים מבינים היטב שאין מקום לסטנדרד כפול. שיהודים יבוא עם המצאות כאלו?

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 10-12-2017 בשעה 10:32.
ישן 11-12-2017, 03:29

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כן, האבנים שהם זורקים נטולים פוטנציאל קטלני כלשהו"

תיקח סטטיסטיקה ותראה שזה אכן כך. כמה אנשים נרצחו מהאבנים של שונאי ציון, וכמה מהאבנים של החרדים. בעצם לא זכור אפילו מקרה אחד כזה.

הסיבה היא שה"אבנים" של החרדים הם בעיקר טיטולים מלוכלכים. מסריח אבל לא מסוכן. גם, המחבלים שונאי ציון מתאמנים במיוחד איך לזרוק אבנים באופן שיהיה קטלני.

תשאל את הכתב של ידיעות, מתי שהוא נקלע למטר אבנים בוואדי ערה, אם הייתה לו אפשרות להתחלף באותה שעה ולהיות במאה שערים, במה היה בוחר.

ישן 11-12-2017, 06:46
מנהל

אתה בטח יודע שרבים נפצעו מאבנים שהשליכו חרדים
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "תיקח סטטיסטיקה ותראה שזה אכן..."

ואם לא- חיפוש קטן בגוגל יבהיר לך זאת.
למשל
http://www.maariv.co.il/news/israel/Article-594714
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4137572,00.html
מעבר לזאת, היה לפחות מקרה אחד של פציעה קשה מאוד - פרופסור עוזי ריטה. ב1983 הוא נפגע קשה מראשו מלבנה שהלשיך נער חרדי על ראשו כנשנכנס ברכבו בטעות לשכונת גאולה. תוצאות פציעתו המשיכו להשפיע עליו למשך שנים.
http://uziritte.blogspot.co.il/

אז אל תספר לי שחרדים זורקים רק חיתולים ושהאבנים שהם מיידים אינן מסוכנות.

אבנים מסוכנות בין אם משליך אותן יהודי חילוני, חרדי או ערבי.

ואגב, אם כבר סטטיסטיקה, לא מצאתי מקרה שבו יהודי נהרג מיידוי אבנים בואדי ערה, וככל שמדובר בערבים אזרחי ישראל היה רק מקרה אחד שבו נרצח אדם ביידוי אבנים (במהומות אוקטובר 2000).

אז במחילה
ישן 10-12-2017, 13:06
מנהל

ברגע שהוא שר הביטחון, זוהי עמדתו כשר הביטחון
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "לא מדובר על עמדתו כשר - אבל כן כפוליטיקאי"

חלק מהעניין של להיות שר או ראש ממשלה זה שלהתבטאויות שלך יש משקל אחר.
אני לא זוכר מי מהפוליטיקאים קרא להחרים עסקים ערבים ב-2001. וודאי לא מישהו מהממשלה. זה בא בעיקר מצד חברי כנסת פופוליסטיים (סביר להניח שכולל ליברמן עצמו) וכמובן מצד אנשים בציבור הרחב.

לכן אין כאן צביעות. הציפיה היא ששר בכיר בממשלה לא יתבטא כמו טוקבקיסט מצוי ביחס למגזר שלם זה או אחר. ואגב, ליברמן דיבר על תושבי וואדי ערה בכללם, לא על יישוב ספציפי ממנו, לכאורה, יצאו המתפרעים. ועוד אגב, במהומות אוקטובר 2000 היקף האירועים מצד המגזר הערבי היה הרבה יותר גדול מאשר מה שהיה אתמול. כאן מדובר היה בכמה עשרות ואז באלפים רבים, כשרבים אחרים תמכו בהם. לכן, לקריאות להחרמה אז היה יותר בסיס- אם כי אני עדיין חושב היום שזו הייתה טעות. צריך להעניש את האשמים ולעזוב את האחרים, וחלק מהעניין הוא לתת עונשים משמעותיים ומרתיעים לאשמים-וזה בישראל באופן כללי לא נעשה.
ישן 10-12-2017, 13:38
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
כשהשר מתבטא לגבי ענייני משרדו - זה נכון
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ברגע שהוא שר הביטחון, זוהי עמדתו כשר הביטחון"

שהרי הוא מנחה את אנשי משרדו לפעול כך - והצהרה מגיעה במקביל
כשהשר מתבטא לגבי ענייני משרד אחר - הדבר לא שונה מדברי כל פוליטיקאי אחר,
בקואליציה או באופוזיציה.

לגבי הפזיזות שבדבריו:
יתכן שהאלימות רק בתחילתה,
ולכן יש מקום לאיום הכלכלי שמרומז בדבריו, שבתקווה יוביל לשינוי ההתייחסות בציבור הערבי בכלל ובפרט באזור שבו החלו כבר באלימות:
מהסתה לאלימות, לגינוייה.
אם האלימות אכן לא תסלים - אכן אין מקום לחרם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ועוד אגב, במהומות אוקטובר 2000 היקף האירועים מצד המגזר הערבי היה הרבה יותר גדול מאשר מה שהיה אתמול. כאן מדובר היה בכמה עשרות ואז באלפים רבים, כשרבים אחרים תמכו בהם. לכן, לקריאות להחרמה אז היה יותר בסיס- אם כי אני עדיין חושב היום שזו הייתה טעות. צריך להעניש את האשמים ולעזוב את האחרים, וחלק מהעניין הוא לתת עונשים משמעותיים ומרתיעים לאשמים-וזה בישראל באופן כללי לא נעשה.
אכן,
אז היה מדובר בהפגנות של אלפים - והיום של מאות,
והיה מדובר גם על הפגנות רבות במקביל - ולא במוקדים בודדים.
ולצד זאת היה מדובר ברמת אלימות גבוהה בהרבה: בשיאן השחתת תחנת משטרה ושימוש בנשק חי ע"י המפגינים.
אבל את רוב ההפגנות היית מגדיר "שקטות", עם מקרי זריקת אבנים בלבד.

ועדיין:
החשש העיקרי - הוא מהסלמה,
תגובת ההנהגה הערבית - הייתה בקריאת ההנהגה הערבית להמונים לשבות ולהפגין ולא להימנע מאלימות,
כל זה החריף את האלימות משמעותית.

האשמה לא מוטלת רק על המעטים שביצעו את אותה אלימות,
אלא על האלפים הרבים, ואף ההנהגה עצמה - שתמכו בהם מפורשות.
ישן 10-12-2017, 13:50
מנהל

דבריו של שר בכיר חמורים גם אם לא מדובר בענייני משרדו
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "כשהשר מתבטא לגבי ענייני משרדו - זה נכון"

וכאן ניתן לומר שזה לא כזה רחוק מענייני משרדו. זאת תמימות או היתממות לומר שאין הבדל בין אמירה שלו ובין אמירה של פוליטיקאי מהאופוזיציה.

לגביו ההצדקה לדבריו: אני סבור שהוא בכלל לא מצפה שייצא משהו מדיבורים שלו מלבד גזירת כמה קופונים אלקטוראליים. כמו רוב ההצהרות שלו.
הוא לא איים בהחרמה אלא קרא להחרים. על כן אין כאן בניסיון להרתיע אלא בניסיון להעניש. ולא את החוטאים אלא את כלל התושבים באיזור.
לא ברור לי איך אפשר לתרץ את זה.

ביחס להבדלים בין מהומות אלו למהומות אוקטובר 2000- אין בכלל מקום להשוואה:
כאן הייתה התפרעות נקודתית של כמה עשרות מתוך מאתיים מפגינים. במהומות 2000 היו התפרעויות מרובות שבכל אחת מהן השתתפו הרבה יותר אנשים. ואני מדבר רק על התפרעויות (כאלו שכוללות בין השאר יידוי אבנים). כאלו היו למכביר בו זמנית באוקטובר 2000. ברגע שנזרקת אבן אני לא מגדיר את זה כהפגנה שקטה. לא יודע מי כן.
שוב, האירוע אתמול היה נקודתי ובעל היקף מוגבל. לא עמדו מאחוריו "אלפים רבים". התגובה של ליברמן הייתה חסרת כל פורפורציה איך שלא מסתכלים על זה. להרתיע היא לא תרתיע. ךתרום להסלמה היא בהחלט מסוגלת.
ישן 10-12-2017, 14:07
צלמית המשתמש של ai22

לאמירה של מנהיג אופוזיציה ערבי - משקל גדול לאין ערוך
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "דבריו של שר בכיר חמורים גם אם לא מדובר בענייני משרדו"

נגד אמירות אלו - לא פעלו כלל, למרות שהובילו בפועל לאלימות והרוגים.
ואילו פה לדעתך - אמירותיו של מי שמדבריו לא יצא כלום (ובוודאי אם לא תהיה החרפה באלימות), מצדיקות ענישה חריפה.
ואתה שוב לא רואה את צביעותך...

גם ההפגנות בשנת 2000 - החלו כשקטות וקטנות,
והאלימות התגברה ככל שההנהגה הערבית והציבור הערבי הביעו את תמיכתם בהן,
לכן חשוב להביא את העניין לדיון ציבורי, כולל ההשלכות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ברגע שנזרקת אבן אני לא מגדיר את זה כהפגנה שקטה. לא יודע מי כן.
שוב, האירוע אתמול היה נקודתי ובעל היקף מוגבל. לא עמדו מאחוריו "אלפים רבים". התגובה של ליברמן הייתה חסרת כל פורפורציה איך שלא מסתכלים על זה. להרתיע היא לא תרתיע. לתרום להסלמה היא בהחלט מסוגלת.
בהפגנה שבה נזרקת אבן - לא כל אותם מאות או אלפי משתתפים זרקו אבנים.
אבל כשההפגנה גדולה פי 10 - סביר שיהיו פי 10 יותר זורקי אבנים והאלימות תצא משליטה.
מי ששולט באלימות - זה לא ליברמן,
ליברמן שולט במקרה הקיצוני - בהבנת תוצאות האלימות מלכתחילה.

מי ששולט באלימות - אלו ההנהגות הערביות ברמה הארצית והמקומית,
שיכולות לקרוא להמוני הערבים לצאת להפגנות אלימות ולפגוע ביהודים ובמשטרה,
ויכולות לקרוא להם להימנע מכך.
ישן 11-12-2017, 07:03
מנהל

אני לא זקוק לציונים אלא לכך שתשמור על דיון ענייני
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "טוב שאתה כותב על הרגשות שלך במקום ישר לתקוף."

בדיוק כמו שאתה מצפה זאת מאחרים. ואגב- בצדק.

אבל נשאיר את זה מאחור
ו
בכל מקרה, אם לא ברור, אני אשמח להסביר:

ח"כ מייצג את הציבור שבחר במפלגתו. ממשלה, על כל חבריה, מייצגת את המדינה. לצורך העניין, ראש הממשלה מייצג גם אותי, אפילו אם לא בחרתי במפלגתו. כמייצג המדינה למעשיו ודיבוריו יש משמעות גדולה. בהתאם לכך הוא אמור לנהוג במתינות ואחריות בכל המובנים והתחומים. לא לחינם רוב הפוליטיקאים משנים מאוד את גישתם הקיצונית-לוחמנית כשהם הופכים חלק מהממשלה. ליברמן הוא דוגמא לכך שכן מאז נבחר לשר הביטחון הוא מתון להפליא ברוב התחומים, וודאי מבחינת מעשים. במקרה הזה הוא יצא בהתבטאות טובקיסטית שהיא בעייתית מצד כל אחד (גם אני לצורך העניין) אבל חמורה במיוחד כשמדובר בתפקידו. אין לי מספיק מלים בשביל להגדיר את החומרה בכך שבכיר כמוהו בממשלה קורא להחרמת אוכלוסייה שלמה בשל התפרעות נקודתית וקטנת היקף בסך הכל. זה דומה לזה שבעקבות התפרעות בודדת במאה שערים שר ממרץ (משהו שכנראה כבר לא יקרה) יקרא להחרמת כלל תושבי השכונות החרדיות בירושליים. אני בטוח שרבים כאן בתגובה מייד יטענו שמדובר בהסתה ואנטשימיות שכן מדובר בקומץ שלא מייצג את הרוב וכו'.
ואגב, אם תשים לב אני לא קראתי בשום מקום לפיטוריו או לסנקציות אחרות כלפיו אלא אני מגנה את התנהלותו.
ועוד אגב, כל העניין מזכיר לי את הפרשיה עם גנראל בארקר, מפקד הצבא הבריטי בארץ ישראל בעקבות פיצוץ אגף השלטון הבריטי במלון המלך דוד (פיצוץ שהרג יותר אזרחים מכל מה שרצחו ערבים אזרחי ישראל לע רקע לאומני במהלך כל שנות המדינה). הוא הוציא הנחיה לחיילים הבריטים להחרים עסקים יהודים בגלל שהציבור היהודי בארץ או מאחורי הפעולה או לא ניסה למנוע אותה. הדבר עורר תרעומת רבה ומוצדקת לחלוטין גם בארצו ובסופו של דבר הוא נאלץ לחזור בו ובמהשך גם לסיים את תפקידו.
ישן 11-12-2017, 08:29
צלמית המשתמש של ai22

בעבר היו התבטאויות גרועות בהרבה
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני לא זקוק לציונים אלא לכך שתשמור על דיון ענייני"

בכל מה שנוגע למתנחלים וחרדים, גם מצד שרי ממשלה.
זה היה מחריד,
אבל לא בגלל שהיה מדובר על שרי ממשלה.

כשמדובר בתחום פעילותו - התבטאות חריגה של שר, מבטאת רשמית את עמדת המשרד ועמדת הממשלה.
לכן ליברמן נאלץ למתן את התבטאויותיו דווקא בנושא שלפני כן היה חביב עליו מאוד (48 שעות עברו כבר).
לעומת זאת,
כששר התחבורה מספר איך לדעתו יש להילחם בטרור,
וכששר התיירות מדבר על השקפותיו לגבי זכויות הזקנים,
לא מדובר על עמדת הממשלה,
ואף אחד לא מתייחס אליה ככזו.

היא יכולה להפוך לעמדת הממשלה - בדיוק כפי שעמדת יו"ר מרצ יכולה להפוך לעמדת הממשלה.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 11-12-2017 בשעה 08:39.
ישן 11-12-2017, 10:24
מנהל

אז פה אנחנו חלוקים
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "בעבר היו התבטאויות גרועות בהרבה"

לדעתי, ודומני שלא רק לדעתי, שר מייצג את הממשלה כולה והממשלה כולה מייצגת אותו. ואין זה משנה אם התבטאותו הייתה בתחום משרדו או לא. אחרי הכל, לממשלה יש קווי יסוד, יש משמעת קואליציונית וכו'. ברגע שהסכמת להיות שר גזרת על עצמך גם מחויבות ואחריות מסוימות, וגבולות גיזרה מסויימות מבחינת הפעולות שאתה יכול לעשות והדיעות שאתה יכול להשמיע. זאת גם הסיבה שיש מפלגות שלא מעונינות שחבריהן יכהנו כשרים אפילו אם הם חלק מהקואליציה. כך למשל נהגה אגודת ישראל, לפחות בעבר וכך גם התבטאו ראשי הרשימה המשותפת (כאילו מישהו בכלל יציע להם אי פעם להיות חלק מהממשלה...).
ואגב, בהחלט ייתכן שלשרים בעבר היו התבטאויות חמורות לא פחות (לא יודע אם יותר). כל אחת מהן ראויה לגנאי בפני עצמה.
ישן 10-12-2017, 09:30

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ליברמן קורא להחרמת תושבי וואדי ערה"

כאשר ילדים יהודיים הותקפו בשומרון, ליברמן לא יצא אז במתקפה כזו חריפה, כי לא היה שם את הכתב של ידעות אחרונות. זה מראה שגם הוא במידה מסויימת מלקק קצת לתשקורת - פייק ניוז.

אנישם כמוהו הם יותר בעייתיים, כי כאשר מדובר בשמאל ממש - SMALL, אני יודע שאין לי מה להתאמץ, רק לראות לאן הם שואפים ולעשות הפוך.
https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...ad.php?t=602928

*

אבל איתו זה בעייתי, אני צריך לבחון בבחינה מדוקדקת כל מה שהוא אומר ולברר בין הטוב והרע.

היחידה שאני מעריך זו שרה נתניהו. כל מי שהיא לא רצתה, בסוף התברר שהיה עדיף בלעדיו.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 10-12-2017 בשעה 09:36.
ישן 11-12-2017, 16:01
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
הם אכן הרוויחו את זה ביושר

וב"הם" אני מתכוון לערביי ישראל ככלל שמגלים פה כל גל אלימות כל פעם מחדש שהם גייס חמישי (מענין אותי אם קראת את הראיון במקור ראשון של ההוא מאבו גוש שניסה להתגייר ואמר בעצמו את זה על הערבים).
זה לא קומץ זה לא מיעוט- זו שיטה. ערביי ישראל קרובים הרבה יותר לאחיהם בעזה ובאיו"ש מאשר אליך ואלי. זו האמת הפשוטה. בכל מקום שתעמיד אותם בפני הבחירה הזו הם לא ימצמצו לפני שידקרו אותך בגב.
כמובן, זה לא "כולם". בכלל, אין דבר כזה "כולם" , השאלה היא מה המערכת משדרת. במקרה של ערביי ישראל לא מדובר בעשבים שוטים נדירים אלא בשיטה שלמה ובאנשי דת, מורים, ואפילו חברי כנסת שבעקביות מסיתים נגד ישראל.
רוצה הוכחה? לך לנציגים שלהם בכנסת. כולם ללא יוצא מן הכלל תומכי טרור מובהקים. באינספור הזדמנויות הם הוכיחו שהם יותר קרובים לאויבי ישראל מאשר למדינה.

אז כן, הגיע הזמן שישלמו.

**** כמובן שכל זה לא קשור לטוקבקיסט המתלהם ליברמן שמחזיק לכל הרוחות במשרד הביטחון אבל מחפש כלים של טוקבקיסט עילג ופופוליסט כדי לעשות משהו. האיש הזה הוא חרפה ואכן לא תפקידו של שר בממשלה לקרוא לזה. יש לך בעיה עם אוכלוסיה מסוימת? אתה שר למען ה', תעשה משהו עם זה.

ישן 12-12-2017, 07:14
מנהל

נניח לרגע שכל זה מדויק. מה אתה מצפה להרוויח מזה?
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "הם אכן הרוויחו את זה ביושר"

ראה, בעבר חשבתי כמוך והלכתי עם הרגש שאמר בגדול "להכנס בהם" (הזכירו לי את זה באשכול וזה דווקא היה לי מעניין לראות איך הגישות שלי עברו התפתחות). גם היום מבחינה רגשית לפעמים קופץ לי הפיוז. אבל כשאני חושב על זה בקור רוח אני מגיע למסקנות אחרות

יש לך הרבה מאוד ערבים בישראל שבלב היו שמחים אם במקום מדינה יהודית הייתה כאן מדינה ערבית ושהיהודים יעברו לירח (כמו שיש הרבה יהודים שהיו רוצים לראות הערבים בישראל מטיילים בקרקעית הים של עזה) אבל בפועל חיים את חייהם היומיומיים כמוני וכמוך ומנסים להשתלב במדינה הכי טוב שהם יכולים. לא מציונות אלא מרצון לחיים נורמליים. במסגרת עבודתי אני מתנהל איתם יום יום. הם מרוצים מכך שערבים ביישובים שלהם מתפרעים בערך כמו שרוב החרדים מרוצים שהקיצונים והשבאב אצלם עושים את זה.
לגבי אנשים כאלה, מה נותנת החרמה כזאת מלבד לגרום להם להרגיש יותר לא רצויים ויותר לא שייכים?

חכם יותר ליצור הבחנה בינם ובין הקיצונים, לחבק את הראשונים ולהתנכל לאחרונים. המגמה של הכללת ערבים בשירות לאומי היא חלק מזה.

שוב, אין לי שום סינטמנטים כלפי אלו שנוהגים באלימות או בלאומנות לעומתית. כלפיהם אני בעד היד הקשה ביותר ואפילו היום אם אתקל בכאלה פנים מול פנים אתקשה להמנע מעימות, כולל פיזי.

נערך לאחרונה ע"י קגנס בתאריך 12-12-2017 בשעה 07:20.
ישן 12-12-2017, 10:15
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נניח לרגע שכל זה מדויק. מה אתה מצפה להרוויח מזה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
יש לך הרבה מאוד ערבים בישראל שבלב היו שמחים אם במקום מדינה יהודית הייתה כאן מדינה ערבית ושהיהודים יעברו לירח (כמו שיש הרבה יהודים שהיו רוצים לראות הערבים בישראל מטיילים בקרקעית הים של עזה) אבל בפועל חיים את חייהם היומיומיים כמוני וכמוך ומנסים להשתלב במדינה הכי טוב שהם יכולים......

לא מציונות אלא מרצון לחיים נורמליים.....

עד שהם מצביעים לרשימה המשותפת...

חכם יותר ליצור הבחנה בינם ובין הקיצונים, לחבק את הראשונים ולהתנכל לאחרונים. המגמה של הכללת ערבים בשירות לאומי היא חלק מזה.

גם כשמצביעים לרשימה המשותפת?

שוב, אין לי שום סינטמנטים כלפי אלו שנוהגים באלימות או בלאומנות לעומתית. כלפיהם אני בעד היד הקשה ביותר ואפילו היום אם אתקל בכאלה פנים מול פנים אתקשה להמנע מעימות, כולל פיזי.

לך על זה...

ישן 12-12-2017, 11:16

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נניח לרגע שכל זה מדויק. מה אתה מצפה להרוויח מזה?"

מסכים שצריך ללכת עם תבונה ולא עם קפיצות פיוז, אבל מה המסקנה לפועל?

גם אם בפועל כיום הוא לא לוקח נשק קר או חם נגדנו. מחר או מחרתיים בעקבות שלהוב יצרים שלא בשליטתנו זה יקרה. בנוסף לזה, גם אם הוא עצמו אינו קיצוני, הילדים שלו עלולים להיות קיצוניים. וגם כמו שAZ הצביע, שכאשר זה מגיע עבור מי להצביע, הקיצוניים נותנים את הטון והם מצביעים עבור הרשימה המשותפת.

הנה מה שהיו צריכים לעשות, ללא התלהמות, בדרכי נועם ושלום: לפעול בדרכים כלכליות נבונות ובדרכי נועם ושלום למען הגירתם. לדוגמה: לתת מילגות לימודים לצעירים שירצו ללמוד במדינה אחרת מתוך תקווה שחלקם יישארו שם. איך? הכסף כבר יעשה את שלו. כמו שיש בארצנו מאות אלפי מסתננים, וככה יש בהמון ארצות. אין לנו לתת כתובות חלילה. התמריץ הכלכלי יהיה שמי שישתקע בארץ אחרת ולא יחזור, את ההלוואה שקיבל עבור הלימודים, הוא לא יצטרך להחזיר. אפשר אפילו בהעלמת עין שלא יהיה בולט. אבל אם כן ירצה לחזור, יהיה עליו לשלם את ההלוואה עם הריביות לפני שמגיע, כי שם במגזר לא כל כך קל לגבות חובות. זו רק דוגמה אחת מני רבות. אי אפשר לפרט יותר מדי, כי לא כל מי שנמצא בפורום הוא אוהב ציון מושבע.

אם היו משקיעים את המחשבה מה לעשות במקום איך להתקוטט נגד הימין והחרדיים, היה אפשר למצוא עוד המון רעיונות. אנשים כמוך שנחשבים למרכז - שמאל, היו יכולים לעזור מאוד.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 12-12-2017 בשעה 11:21.
ישן 14-12-2017, 19:33
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
להרוויח? כלום.

מקל וגזר כמו שאמרת, אבל לא בכאילו-אלא באמת.
כרגע מחלקים המון גזרים וכלום מקלות, בדיוק ביחס הפוך למה שמגיע להם.

מה אני מציע? אכיפה קפדנית, עזוב, אכיפה כלשהי על חוקי בניה, עזוב, על כל חוק שהוא.
ירי חי כלפי זורקי אבנים. מאסר מידי לכל מי שמסית. לא לראות יותר מראות מבישים של חיילי צה"ל נסוגים אחורה, שהערבים ייסוגו אחורה.
מקום שבו לא מונף דגל ישראל לא יקבל שקל מהמדינה. מקום שבו לא מכבדים את ההמנון-כנ"ל.
בקיצור- דרישות מינמליות של כל אזרח בכל מדינה שהיא, מוגזם?

ישן 17-12-2017, 11:24
צלמית המשתמש של ai22

מידתיות היא המילה המתאימה
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אני מסכים כי יש להפסיק,בצורה..."

לא "צורה נחרצת" ולא "מהר".
כאשר יש הפגנה שהפכה אלימה באופן חריג - צילום זורקי האבנים ושליחתם לכליאה ארוכה בסוף ההפגנה הינו מהלך מידתי,
במיוחד אם לא נשקפת סכנת חיים (השוטרים נסוגים וזורקי האבנים מתפארים בנצחונם).

כאשר מדובר בגרימת סכנת חיים, ובמיוחד חוזרת ונשנית שאיום מאסר לא מפחית,
מידתיות תצדיק פעולה אחרת לגמרי.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי רם אדמון
אני מסכים כי יש להפסיק,בצורה נחרצת, ומהר, כל יידוי אבנים, אני רק נזהר בשימוש בביטוי 'בכל דרך'.
מהר ובצורה נחרצת - זה במידה רבה סתירה לעיקרון המידתיות:
כדי לסיים הפגנה מהר, או להיות "נחרץ" - תצטרך להסלים את האלימות.
נפגעים והרוגים - יהיו השלכה ישירה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:12

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר