לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-12-2017, 15:32
  ADAM COHEN ADAM COHEN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.03.08
שאלה תופעה מוזרה עם טסטר אל מגע

שלום רב וחג אורים שמח לכל חברי הפורום.

אתמול נתקלתי בתופעה מוזרה שאינה מובנת לי,

הצמדתי טסטר ללא מגע, לחוט הפאזה (צפו בתמונות המצורפות), של גוף חימום בהספק של 3kw והטסטר כמובן נתן חיווי קולי וויזואלי כאות על קיום מתח בחוט, ב 2 מצבים: כשגוף החימום פעל וגם כשגוף החימום היה מנותק מרשת החשמל. עד כאן הכל תקין.

התופעה המוזרה אירע כשהטסטר לא הגיב כלל, כשהצמדתי אותו לחוט האפס כשגוף החימום (3KW) פועל, כלומר עובר בחוט האפס זרם של כ A13.

עד כמה שידוע לי, הטסטר מגלה ומגיב לשדות חשמליים/אלקטרו-מגנטיים.

מדוע הטסטר לא הגיב כאשר הצמדתי אותו לחוט האפס כשזורם בו זרם גבוה (כ A13) ?

תודה למשיבים!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-12-2017, 10:00
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "לא מכיר את הצעצוע ואיך הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
לא מכיר את הצעצוע ואיך הוא פועל, אבל אם נניח שהוא בודק הפרש פוטנציאלים כמו טסטר רגיל, כלומר בין הגוף שמייצר את השדה החשמלי, דרכך לבין האדמה, זה די מובן למה הוא מגיב רק לפאזה ולא לאפס. בין אפס לאדמה אין מתח.

סרטון על "טסטרים" שמראה למה הכלי הזה הוא קשקוש לא אמין.

לצפייה במקור באתר YouTube,

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן..
הכלי הרלוונטי מדקה 7.

לא הייתי ממהר לכתוב שהטסטר הזה קשקוש או להסתמך על סרטון הוודיאו של מישהו שאינך יודע מה הרמה המקצועית שלו.

יש לי טסטר כזה תוצרת פלוק ויש לו יתרונות וחסרונות כמו כל דבר אחר בחיים. החסרון של הטסטר ללא מגע שיש לא התראות שווא חיוביות על קיומו של מתח גם כאשר לא עובר מתח במוליך החשמלי מסיבות לא ברורות.

לדוגמא: אני מקרב את הטסטר לכניסות של רב המודד שברשותי כאשר הוא דלוק הטסטר מראה על קיומו של מתח.

אל תשכח שטסטר רגיל מסוכן פי כמה מבחינת השימוש בגלל מגע ישיר של הטסטר בחשמל חיי.

ישן 13-12-2017, 21:30
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מרק10 שמתחילה ב "[QUOTE=זיו]לא מכיר את הצעצוע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרק10
לא הייתי ממהר לכתוב שהטסטר הזה קשקוש או להסתמך על סרטון הוודיאו של מישהו שאינך יודע מה הרמה המקצועית שלו. יש לי טסטר כזה תוצרת פלוק ויש לו יתרונות וחסרונות כמו כל דבר אחר בחיים. החסרון של הטסטר ללא מגע שיש לא התראות שווא חיוביות על קיומו של מתח גם כאשר לא עובר מתח במוליך החשמלי מסיבות לא ברורות. לדוגמא: אני מקרב את הטסטר לכניסות של רב המודד שברשותי כאשר הוא דלוק הטסטר מראה על קיומו של מתח. אל תשכח שטסטר רגיל מסוכן פי כמה מבחינת השימוש בגלל מגע ישיר של הטסטר בחשמל חיי.

"מברג טסטר" אינו כלי המיועד לשימוש מקצועי או לשימוש כלשהו. בדיוק בימים האחרונים יש דיון על הנושא בפורום אחר (משם גם לקחתי את הסרטון)
http://www.electricil.com/site/deta...depart_id=20484
יש שם לפחות שלושה בעלי מקצוע עם תעודות בתחום, שטוענים שהכלי הזה לא אמין, מסוכן לשימוש, והם כלל לא מחזיקים בו בארגז הכלים. והם חשמלאים.

ישן 18-12-2017, 00:32
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.09
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "[QUOTE=מרק10]לא הייתי ממהר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
"מברג טסטר" אינו כלי המיועד לשימוש מקצועי או לשימוש כלשהו. בדיוק בימים האחרונים יש דיון על הנושא בפורום אחר (משם גם לקחתי את הסרטון)
http://www.electricil.com/site/deta...depart_id=20484
יש שם לפחות שלושה בעלי מקצוע עם תעודות בתחום, שטוענים שהכלי הזה לא אמין, מסוכן לשימוש, והם כלל לא מחזיקים בו בארגז הכלים. והם חשמלאים.

תשמ'ע, מעל דפי הפורום החשמלאים המוסמכים באמת כותבים דברים חשובים בנושא בטיחות וכדומה אבל במציאות אני יודע בדיוק איך הם עובדים בצורה פרטצ'ית מעוררת רחמים.

אם לא הייתי מובן אני מתכוון לטסטר תוצרת פלוק שלדעתי אחלה של ציוד בכול ארגז כלים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:18

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר