לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2018, 07:10
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
יאיר נתניהו: אמרתי דברי הבל על נשים

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, התייחס אמש (שני) לדברים שאמר בזמן בילוי עם שניים וחבריו והביע על חלקם צער.

"צפיתי הערב בכתבה צהובה ומבישה שהציגה הקלטות סתר לא חוקיות משיחה שהתקיימה לפני שנתיים וחצי", הוא אמר והדגיש כי "בשיחה לילית, תחת השפעת אלכוהול, אמרתי דברי הבל על נשים ודברי הבל אחרים שמוטב שלא היו נאמרים".

לדבריו, "הדברים אינם מייצגים את מי שאני, את הערכים עליהם חונכתי ואת מה שאני מאמין בו. אני מצר על הדברים ומתנצל אם מישהו נפגע מהם".

בנוגע לשיחתו עם בנו של טייקון הגז קובי מימון הוא הבהיר כי "הדברים שאמרתי לניר מימון היו בגדר בדיחה לא מוצלחת והסתלבטות עליו, וכל בר דעת מבין זאת. מעולם לא התעניינתי בנושא מתווה הגז ולא היה לי שום מושג לגבי פרטיו".

דברי נתניהו הבן הגיעו כתגובה לפרסום ההקלטה של "החדשות" משנת 2015, בהן הוא נשמע אומר דברים בוטים על נשים, תוך התייחסות למתווה הגז שהיה בכותרות באותה תקופה.

"אחי, אתה חייב לפרגן לי - אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה, נלחם בכנסת בשביל זה", אמר נתניהו לניר מימון במהלך לילה שבו בילו בין היתר במועדוני חשפניות, "אחי, אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר הצגה, ואתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?".

בנו של ראש הממשלה אף נשמע מציין ביטויים מזלזלים ובעלי אופי מיני על נשים ביניהם, כך לפי הפרסום, על חברתו לשעבר, מלצריות, חשפניות, ויצאניות.

במשפחת נתניהו, שבפרסומים שונים נטען כי ניסו טרם שידור ההקלטה למנוע אותה, הגיבו בזעם לדברים וציינו בין היתר כי מדובר בהקלטה לא חוקית ובדברים שיצאו מהקשרם על רקע השפעת אלכוהול, "רדיפה, שפיכות דמים ושיימינג - - כל האמצעים כשרים בעיניכם לפגוע בממשלת הליכוד בראשות נתניהו, גם במחיר פגיעה חסרת מעצורים בבני משפחתו. אינכם בוחלים אפילו בשימוש בהקלטת סתר שנערכה באופן מגמתי ושנעשתה באופן מביש ובלתי חוקי ע"י נהג במשרד רה"מ".

בנוסף הם ציינו כי בין בנימין נתניהו לקובי מימון אין שום קשר אישי "אותו פגש רק פעם אחת לפני כעשר שנים. ראש הממשלה נתניהו העביר את מתווה הגז דווקא משום שרצה להציב תחרות לשדה הגז תמר שבבעלותו של קובי מימון".
http://www.kipa.co.il/%D7%97%D7%93%...ign=mivzakimnet

נו נו... חגיגה של צביעות מכל הכיוונים
מצד אחד, באמת בסך הכל אין מה לצייק ולהתרגש יתר על המידה משטויות שאדם צעיר פולט בין חבריו לשתיה. קורה או קרה לרובנו אם לא לכולנו. אם כי אני מקווה שרובנו גם בצחוק לא יציעו את שירותי המין של חברתם לשעבר (ומקווה גם שרובנו לא צורכים שירותי זנות-שזה חוקי אבל די עלוב). לגבי האמירה שלו ביחס למתווה הגז, הרי מדובר ככל הנראה בשטויות שכן דומני שביב צודק ומתווה הגז שאושר היה לרעת מיימון, אשר ניסה אכן לסכל אותו.
מצד שני, גם זעקות השבר של נתניהו ותומכיו מביכות למדי. ראשית, כל אמירה של אדם ציבורי משמשת את יריביו וזה נכון לגבי כל צד פוליטי. לכן גם שומה על כל איש ציבור להיות מאוד זהיר בדבריו.
וכן, יאיר נתניהו הוא אישיות ציבורית. הוא יכל להבלע באנונימיות יחסית כמו בנים של ראשי ממשלה אחרים אבל בחר להבליט עצמו, לעסוק בעצמו בעניינים פוליטיים ולהיות מעורב במפגשים ופעולות של אביו.
ילדים של ראשי ממשלה הם בדרך כלל לא מאובטחים בקביעות בבגרותם. אם הוחלט לאבטח אותו (ויש ויכוח לגבי מי אישר או נתן את ההוראה לאבטחה- ראש השב"כ לשעבר טען שארגונו לא סבר שיש צורך כזה) הרי שזה נובע במידה רבה מהפרופיל הגבוה של הבן. פרופיל שנובע במידה רבה מפעולותיו שלו.
אם הוא אישיות ציבורית מאובטחת, יש לזה גם מחירים. בין השאר זה שאתה צריך לחשוב טוב לגבי סוג מקומות הבילוי שאליהם את גורר את המאבטחים שלך (במימון המדינה).
ולא צריך לרחם יותר מדי על יאיר נתניהו. מדובר בבחור שבגיל 26 אינו עובד וחי על חשבון המדינה בבית ראש הממשלה. הוא נהנה מאוד ממעמדו כבנו של נתניהו לאורך השנים, כולל הקשרים המתגמלים למדי שזה נתן לו עם בעלי הון כמו פאקר. אבל כשיש לכך גם מחיר בדמות ביקורת ציבורית על התנהלותו האישית שלא יתממו הוא ומשפחתו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-01-2018, 08:18
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
הצורך באבטחה נובע בעיקר מההסתה הרבה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יאיר נתניהו: אמרתי דברי הבל על נשים"

למעט ראש ממשלה אחד - לא זכורה לי הסתה דומה לגבי ראשי ממשלה,
וכולם זוכרים איך זה נגמר.

זכור לי גם שעיתונאים התגאו בעבר על האתיקה שלהם, והיכולת להפריד בין האישי לציבורי,
על כך שלמרות שנפוצו הידיעות על נבחר זה או אחר שצורך שירותי זנות או מחזיק מאהבת ומשתמש ברכב השרד והנהג לצרכים אלו, כשהמאבטח שומר בחוץ.
והסבירו שסיפורים אלו לא פורסמו, כי לעיתונאים הרי יש אתיקה גבוהה.

מקרה זה הוא אכן חוקי - אבל מביש מאוד,
ומקרים מבישים מעין אלו, מעלים שאלה שבעבר נבחרי הציבור לא רצו להתייחס אליה:
האם לא ראוי להוסיף מגבלות שונות על השימוש ברכבי השרד ושירותי האבטחה של נבחרי הציבור ובני משפחותיהם?
ישן 09-01-2018, 20:34
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
הבנות של אהוד ברק: יעל מיכל וענת
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "איך קוראים לבנות של אהוד ברק?"

מיכל עורכת דין. עובדת. שמעתי שמונתה כדירקטורית בחברת רמדור (חברת תוכנה קטנה בתחום הבניה).
יעל מהנדסת תעשיה וניהול. עבדה בזמנו בחברת ייעוץ. לא יודע מה עושה היום.
השלישית אינני יודע.
סתם בנות. לא תתפוס אותן במועדוני חשפנות ועיסקי זנות. תמיד התרחקו מהאש ומהעין הציבורית.

למה אתה מתעניין? (כן, אני מתמם).

השאלה שלך מענינת כי הדוד, יוני, היה איש מרשים וגם חבר טוב של ברק. מותו גרם לביבי להיכנס לפעילות ציבורית. יוני היה איש מרשים שהשפיע רבות על אנשים צעירים. היום הם כבר זקנים אבל חלקם כשנמצאים במצב שבו צריכם להחליט עדין שואל את עצמו מה הוא היה אומר.

הדוד בטוח לא היה מרוצה לשמוע על הרגלי הבילוי של אחיינו.

אז עכשיו כותבים שהילד היה לקוח קבוע, מגיע עם המאבטחים. איכשהו נראה לי שזה עכשיו יפסיק.

דווקא יאיר ניסה להכניס את בניו של אולמרט לקלחת. אז בהקשר השאלה שלך, שאלה ליאיר: מה יאירק'ה אתה חושב שהבן של אולמרט נהג לבלות קבוע במועדוני חשפנות וזנות? ועוד עם האוטו והמאבטחים?

לא מקנא בביבי.
ישן 09-01-2018, 21:56
  rpi rpi אינו מחובר  

והאמת שבני ראש ממשלה יכולים להתנהג גם אחרת
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "הבנות של אהוד ברק: יעל מיכל וענת"

http://m.ynet.co.il/Articles/4997844

כשיאיר נתניהו ניסה לערב את בני אולמרט בעניניו הקלוקלים הם הגיבו ונתנו חלון קטן לאיך שזה נראה. יאיר'קה, מה לעשות, יוצא רע בתמונה.

ציטוט:

עכשיו תקשיב חביבי: בשונה ממך אני מעולם לא ישנתי במעון הרשמי, אין לי נהג ומאבטח מטעם המדינה, אני לא מתרועע עם נשיאים או מבלה - לכאורה - אצל מילארדרים. אני אשכרה עובד לפרנסתי. אני גם משתדל באופן עקרוני להרים את הקקי של כלבתי (אבל אני מודה שקרו מקרים). בקיצור, אני חי את חיי. הנסיונות שלך לגרור אותי לתוך המציאות המעוותת שלך נועדו להיכשל. אני נחוש לפעול רק במסגרת החוק ולכן לא אהסס לתבוע את כל מי שהפיץ או יפיץ גם כעת מעשיות שקריות, גזעניות והומופוביות.

אריאל אולמרט

וגם האח שני נתן בראש:

ציטוט:
התגובה של אחי הקטן (ממש קטן, בקושי מטר תשעים!) והאהוב (מאוד אהוב, באמת) ממצה את העניין. מעבר לכך, למרות הנזק הרב שהדברים גורמים, אני אישית חש בעיקר רחמים. מוכרת לי ולאחי הפוזיציה הזו, להיות בן של ראש ממשלה. זה מורכב, בעיקר לאור הסערות והטלטלות שהמשפחה חווה (גם זה מוכר לנו, מה לעשות). ברגעים כאלה אופן ההתמודדות חושף את מי שאתה ומה הם ערכיך. אני קורא את מה שכתב אח שלי ונורא שמח שהוא כזה, ולא הגזען, ההומופוב, הבריון, הפאשיסט, שזולת העובדה שלשלושתינו היה אבא שכיהן תקופה כראש ממשלת ישראל, אין לנו דבר במשותף איתו".

אז מילדיו של אהוד אפשר להביון שאפשרגם אחרת
ישן 10-01-2018, 08:01
מנהל

נתניהו היה ראש ממשלה המון שנים. ברק בערך שנתיים...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "הסיבה היא כמובן ברורה"

מלבד זאת יש עוד הבדלים -
כשברק נבחר לראשות הממשלה בנותיו כבר היו בגירות והתרחקו מאור הזרקורים. הן חיו את חייהן כמו כל צעירה אחרת בת גילן. אני חושב שתתקשה למצוא תמונות רשמיות שהוציאה לשכתו של ברק כשהיה ראש ממשלה ובהן מופיעות בנותיו. וגם אם היו רוצות להתבטא מהבחינה הפוליטית, באותו זמן לא היו פייסבוק וטוויטר כך שזה היה יותר מסובך ולא קרה.

נתניהו לעומת זאת היה ראש ממשלה שנים רבות (בהפסקות שגם בחלק ממהלך אלו הוא היה שר בכיר) , וילדיו היו צעירים מאוד כשהוא נבחר לראשונה. זה היה תקדים מעורר עניין בהסטוריה הישראלית. מעבר לכך, נתניהו עצמו דאג לכך שהמשפחה שלו תהיה בפרונט (זה היה חלק מהגישה האמריקאית שהיא איתו). בהמשך, ילדיו לא נחבאו אל הכלים. בייחוד יאיר שהרבה בפעילות פוליטית בכלל, וברשתות החברתיות בפרט. ובפעילותו ברשת הוא פרובוקטור לא קטן.
ישן 10-01-2018, 08:16
צלמית המשתמש של ai22

התקשורת הישראלית התגאתה בעבר באתיקה הגבוהה שלה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נתניהו היה ראש ממשלה המון שנים. ברק בערך שנתיים..."

ובאופן ספיציפי - בכך שהם ידעו להפריד בין האישי לציבורי,
ונמנעו במובהק לפרסם פרשיות אישיות על חיי הנבחרים ובני משפחותיהם.
בשנת 2009 רביב דרוקר התפאר ביכולת זו, וכינה עצמו צדיק,
וזאת - על כך שנמנע מלפרסם פרטים ואף פרשיות שחיתות הנוגעות למשפחותיהם של ברק (שהיה ראש ממשלה ושר בכיר שנים רבות) ואולמרט.

הפרדה זו - פשוט לא קיימת היום.
בשם המלחמה בביבי, האתיקה התאדתה, וכל מגבלה שהייתה בעבר,
פתאום לא קיימת.

וחמור מכך,
האזנות סתר? קלטת לא חוקית?
לא רלוונטי אם יש אפשרות שהדבר יאפשר להכפיש את ראש הממשלה.
אבל לא אם מדובר באישיות אחרת.
פרשיות ברק למשל - שאולמרט רמז עליהם באופן פרטי והתפרסמו במשפטו המתוקשר - זכו להתעלמות תקשורתית.
איש לא חקר על מה מדובר, ללא דרישה ציבורית של עיתונאים לגלות במה מדובר ולמצות את הדין, הנושא גווע.
ישן 10-01-2018, 08:35
מנהל

האתיקה העיתונאית מתה מזמן ובלי קשר לנתניהו
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "התקשורת הישראלית התגאתה בעבר באתיקה הגבוהה שלה"

זה חלק ממגמה עולמית.
אגב, גם על בגין ידעו דברים ולא פרסמו ובדיעבד יכול מאוד שזו הייתה טעות כי עד היום לא ברור עד כמה היה באמת כשיר בתקופת מלחמת לבנון הראשונה. במילים אחרות, לא תמיד ההפרדה בין הפרטי והציבורי היא נכונה.
לגבי האזנות סתר...אני מניח שאתה יודע על הפרשה המפורסמת שבה היו מעורבים נמרודי ואחרים...ובכלל, הרבה מאוד תחקירים עיתונאים מאוד מאוד חשובים התבססו על האזנות סתר. בזה אין כל חדש.
לגבי פרשיות ברק- אין לי מושג עד כמה עיתונאים ניסו לבדוק את הסיפור אבל זה שלא פורסם תחקיר בעניין יכול לנבוע מכך גם שלהאשמות של אולמרט לא היה בסיס... הרי הוא לא היה בדיוק הישר באדם... ברור לי שעיתונאים היו מאוד שמחים לפרסם סקופ בדמות תחקיר כזה. ורק להזכירך, בן כספית כתב לפני כמה שנים (כספר בינוני באיכותו בשם "חמקן") תחקיר שבו הוא יוצא באופן כמעט ברוטאלי נגד אהוד ברק בפרשת מסמך הרפז. כך שלומר שלברק יש חסינות כלשהי מצד התקשורת זה די מופרך.
ישן 10-01-2018, 08:59
צלמית המשתמש של ai22

שים לב לתזמון השינוי ולמגמתו...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "האתיקה העיתונאית מתה מזמן ובלי קשר לנתניהו"

תזמון שהתיישר עם חילופי השלטון, וכוון כלפיהם.
עיתונאים (דרוקר למשל) התוודו על כך שמצאו חומר - ובחרו לא לפרסם, בדיוק מטעמי צנעת הפרט.
הדבר מזכיר את פרשיית חשבון הדולרים - מספר עיתונאים ידעו, ואף הזהירו את רבין - אבל נמנעו מפרסום.
בפרשת מסמך הרפז לעומת זאת - לא היה מרכיב אישי, כך שהטענה לא רלוונטית.

צריך כנראה להזכיר שפרשת נמרודי - הייתה פרשה סודית:
האזנות הסתר היו כאלו שבוצעו במחשכים, כשזהות המקור לא ידועה,
ולא כאלו שבהם חומרי הגלם שלכולם ברור שהושגו תוך התעלמות מהחוק הופצו ברחבי התקשורת.
בנוסף - פרשת נמרודי הובילה לכתבי אישום ולאחר עיסקת טיעון מקלה - לפיטורים ומאסר בפועל.
ישן 10-01-2018, 10:55
מנהל

התייחסתי לגילויים של אולמרט כי העלת אותם כדוגמא
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "שים לב לתזמון השינוי ולמגמתו..."

אני לא חושב שההתייחסות למימד האישי היא חדשה אלא הייתה תמיד. כנגד ההתנהלות של דיין ברמה האישית היו לא מעט פרסומים בזמנו (לכן הוא גם דאג שישברו לאבנרי את הרגליים...) וכך גם ביחס למשפחה שלו (והם הרוויחו את זה בצדק כי כמו ילדי נתניהו דאגו להיות פרסונות ציבוריות). גם ביחס לרפול עסקו לא מעט בהתנהלות שלו סביב גירושיו מאישתו הראשונה. ואלו סתם שתי דוגמאות שעלו לי בראש כרגע. בכל מקרה, זה ללא ספק הקצין בעשורים האחרונים.
כאמור, גם ביחס למשפחת נתניהו לא פירסמו ולא מפרסמים הכל.

על כל פנים, לי לפחות ברור שאם יאיר נתניהו לא היה בעל הפרופיל הציבורי שהוא יצר לעצמו, הקלטת לא הייתה מעניינת את העיתונאים. זה לא רק בגלל שהוא הבן של ביבי אלא בגלל שהוא הבן של ביבי אשר מתנהל כפי שהוא מתנהל.
ישן 10-01-2018, 12:27
צלמית המשתמש של ai22

העולם הזה היה נחשב צהובון נחות במיוחד
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "התייחסתי לגילויים של אולמרט כי העלת אותם כדוגמא"

ולפי התיאור בשאר העיתונים הייתה התיישרות מוחלטת לכיוון הקו האתי (או המפלגתי) ובהמשך לפי "מסמך נקדי".
אם העולם הזה הפך לסטנדרט שהחליף את מסמך נקדי - זה גרוע מאוד.

ביחס לרפול - הכרתי פעם את הנכדה שלו, ואמא שלי הייתה חברה של הבת. מעולם לא ראיתי עיסוק אובססיבי בהן, למעשה לאחר שפרשיית הגירושין דעכה הייתה התעלמות מוחלטת.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
בכל מקרה, זה ללא ספק הקצין בעשורים האחרונים
...
על כל פנים, לי לפחות ברור שאם יאיר נתניהו לא היה בעל הפרופיל הציבורי שהוא יצר לעצמו.
אז מאבנר מתעלמים?
קאיה חיה חיים ראוותנים ורצופי שערוריות?
נו באמת

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 10-01-2018 בשעה 12:29.
ישן 10-01-2018, 12:51
מנהל

העולם הזה עסק הרבה בחשיפת שחיתויות ופרשיות עלומות
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "העולם הזה היה נחשב צהובון נחות במיוחד"

וגם העיסוק שלו ברכילות היה חלק מאותה תפיסה. שאר העיתונים בסופו של דבר יישרו קו איתו (סיבה נוספת לכך שהוא דעך) ולא להיפך. וזה לא התחיל אתמול או עם ביבי. יש לזה צדדים שליליים לצד צדדים חיוביים.
לגבי רפול, כל הקטע הוא פרשיית הגירושין....לכאורה לא היה בזה שום עניין לציבור. לא היה לזה קשר לתפקידו או תפקודו כשר, ראש מפלגה חשובה או כחבר כנסת. ובכל זאת העיתונות של אז עסקה גם עסקה בזה. שוב, אין כל חדש. היום זאת רק הקצנה של מה שהיה, וזאת חלק ממגמה עולמית וחלק מהתחרות הנואשת בין ערוצי החדשות השונים ובינם ובין המקורות האינטרנטיים החדשים (פייסבוק, טוויטר, בלוגים וכו') שמאיימים על עצם קיומם.
וכן, מאבנר די מתעלמים אפילו שגם הוא לא לגמרי הקפיד על הורדת פרופיל. העובדה שזכה במקום השלישי בחידון התנ"ך העולמי סוקרה בהרחבה (ואני מניח שעל כך לא היו למשפחת נתניהו תלונות) וכך גם גיוסו ליחידה קרבית (וגם כאן משפחת נתניהו שיתפה פעולה ברצון רב עם התקשורת). מעבר לזה, אבנר עלה לכותרות בהקשר שלילי או ביקורתי רק סביב העובדה שיצא לטיול אחרי צבא בלווית מאבטחים מטעם המדינה ועל חשבונה. עניין שאני סבור שבהחלט יש בו מקום לדיון. מעבר לזה יש דברים על אבנר נתניהו שידועים אך לא מפורסמים כדי לא לפגוע בו ובפרטיותו, וטוב שכך.
ישן 10-01-2018, 13:11
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "העולם הזה עסק הרבה בחשיפת שחיתויות ופרשיות עלומות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
מעבר לזה, אבנר עלה לכותרות בהקשר שלילי או ביקורתי רק סביב העובדה שיצא לטיול אחרי צבא בלווית מאבטחים מטעם המדינה ועל חשבונה. עניין שאני סבור שבהחלט יש בו מקום לדיון.

רק תאר לעצמך איזו סערה תהיה פה אם ראש הממשלה היה שוכר חברת אבטחה פרטית לשמור על הבנים שלו כדי לא לבזבז כספי ציבור.
אני כבר רואה את הכותרות בעיתון -

"הצבא הפרטי של דון ביבי"
"ראש הממשלה מתנהג כמו ראש ארגון פשע, עם חיילים פרטיים שלא נתונים לביקורת ציבורית"
"כלבי התקיפה של ראש הממשלה תקפו באלימות את העיתונאי שניסה להתקרב"
"סתימת פיות נוסח רוסיה"
"מומחים ובכירים בשב"כ מביעים דאגה עמוקה מהתנהגות כלבי השמירה הפרטיים של ביבי"

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 10-01-2018, 13:23
צלמית המשתמש של ai22

העיסוק ברכילות, תמונות העירום, וחדשות לא מאומתות היו חלק מאותה תפיסת עולם
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "העולם הזה עסק הרבה בחשיפת שחיתויות ופרשיות עלומות"

כזו שבמקום לנסות לפעול באופן "אתי" פעלו כדי להעלות רייטינג בכל מחיר.
וזה מה שמצפים מצהובון.
אם הסטנדרט של עיתון רציני לא עולה על זה של פייסבוק וטוויטר - אין לו סיכוי לנצח בתחרות איתם.
ולי אין סיבה לשלם עליו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
וכן, מאבנר די מתעלמים אפילו שגם הוא לא לגמרי הקפיד על הורדת פרופיל.
לא המצב.
למרות הפרופיל הנמוך גוררים אותו למודעות עם ידיעות ותמונות (גם מהצבא), ופרסומים על הטיול שערך (כשבפועל לא הוא ולא אביו מחליטים על סידורי האבטחה).

הבנות של ברק - עבדו כרצונן,
אפילו כשהאב עירב אותן בעסקיו (באופן שאינו בהכרח חוקי) - התקשורת התרחקה מהן במופגן,
אבל מדובר בביבי,
וכשזה המצב - אין סטנדרטים.
ישן 10-01-2018, 14:55
מנהל

לא, שילוב של רייטינג ואי דפיקת חשבון
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "העיסוק ברכילות, תמונות העירום, וחדשות לא מאומתות היו חלק מאותה תפיסת עולם"

עיתון שדופק חשבון זה עיתון שלא ינסה לפרסם ידיעות על שחיתויות ועניינים שהמדינה מנסה להסתיר מאזרחיה. העולם הזה לא דפק חשבון בשום צורה. בגלל שהוא עסק באופן בוטה בביקורת על המימסד הרייטינג שלו היה תמיד נמוך למרות העירום והסנסנסציוניזם הצהוב.
גם ערוצי התקשורת היום לא דופקים חשבון. יש לזה השלכות שליליות מבחינת הגלישה לצהוב ויש לזה השלכות חיוביות מבחינת חשיפת שחיתויות. בכל מקרה, אני חוזר על כך שזו מגמה עולמית בין אם אוהבים את זה ובין אם לאו. ולעיתונות באמת יש בעיה להתחרות עם מקורות החדשות האלטרנטיביים. הרבה שנים עברו מאז קניתי עיתון וגם חדשות בטלוויזיה אני כמעט לא רואה.

היחידים שגגררו את אבנר נתניהו לכל מיני מקומות וצילמו אותו לתקשורת היו הוריו. אתה לא יכול מצד אחד להציג אותו לתקשורת כשנוח לך ומצד שני לבכות את אובדן הפרטיות שלו. ובכל זאת, הוא נחשף מעט מאוד. בעיקר כי לא רצה להחשף. ועשיתי ליתר בטחון חיפוש בגוגל עם השם שלו. עלו מעט מאוד ידיעות וגם מבין אלו הרוב היה חיובי או ניטרלי. לגבי הטיול אחרי צבא, אני מצטער מאוד אבל נסיעה של בן ראש הממשלה לטיול אחרי צבא עם אבטחה צמודה על חשבון המדינה זה משהו שבהחלט ראוי לדיון ציבורי, ובכלל לא חשוב מי הורה על האבטחה (ובפרסומים שאני ראיתי הביקורת לא הייתה אישית כלפי אבנר ולא נטען שהוא ביקש את זה). ומספיק עם זה. מי שקובע אם לבניו של ראש הממשלה תהיה אבטחה זוהי ועדת שרים, והיא מקבלת או לא מקבלת את המלצות הגורמים השונים (ראש השב"כ לשעבר טען שהוא העביר חוות דעת שאין צורך באבטחה קבועה). ונחש למרות מי סרים רוב השרים (יצא לי חרוז) בוועדה?

ושוב ברק? כבר הוכחתי לך שיש עליו מספיק ביקורת עיתונאית ואחד כמו בן כספית לא היה חס גם על בנותיו אם היה מה לפרסם בכיוון הזה. מה לעשות שהן חיות חיים סולידיים הרחק מאור הזרקורים (אחת בכלל חיה בארצות הברית עם בעלה המוזיקאי). ואת זה שלאחר שברק נכנס לממשלה הוא העביר לבנות בעלות על החברה שלו- זה התגלה בתחקיר של עיתון הארץ ופורסם. ולא פורסם באיזה מקום זניח אלא גם ב"הארץ" וגם ב"דה מרקר". אז מה אתה רוצה בעצם? ובכלל אם תבדוק קצת בגוגל תגלה אינסוף ידיעות על אהוד ברק שעוסקות בהתנהלותו האישית כשהיה בממשלה וגם בתקופה שאין לו בה כל תפקיד ציבורי- המגורים שלו באקירוב, הדירות שקנה אחרי שמכר את הדירה באקירוב, על אורח חיים נהנתני, על אופיו ומה לא.
ישן 10-01-2018, 08:18
  rpi rpi אינו מחובר  

יאיר נתניהו הרוויח את הפרסום בגדול
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "הסיבה היא כמובן ברורה"

אם מי מבנותיו של ברק היתה מעורבת איכשהו במכוני חשפנות וזנות, ועוד נוסעת לשם ברכב האבטחה הממשלתי עם נהג ומאבטח ממשלתיים, בליווי של שתיים מהברנז'ה, וגם מתפארות במעשי שחיתות לכאורה של אבא ראש ממשלה, והיתה יוצאת ההקלטה לציבור, התקשורת כבר היתה חוגגת.

אין לי מושג אם הן היו מעורבות בשחיתות. אני רק נתקלתי בעקיפין במהנדסת ובחברת התוכנה שאליה מונתה העו"ד הדירקטורי במציאות האפרורית של פעילות חברות. לא נתקלתי בפגם.

אם היתה שחיתות חשוב שתחקר ותפורסם.

במיקרה של יאיר אילו אינן הכפשות. הסתבר להפתעתי שאילו עובדות מבישות.

למרבית ה"הפתעה" הרבה מהסיפורים מאז ומתמיד יוצאים מצוותי האבטחה והנהגים, וטוב שכך.
ישן 10-01-2018, 08:59
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "יאיר נתניהו הרוויח את הפרסום בגדול"

אני לא מסכים כמעט עם אף מילה שאמרת אבל אני מכבד את דיעותיך, זה בסדר גמור לחשוב כך.
בעיני זו עוד חבורת צעירים מתודלקים שמקשקשים בזמן בילוי כמו מיליוני צעירים אחרים בעולם, לא יותר מזה.
תעשיית המין מפרנסת הרבה מאד נשים וגברים וצורכים אותה הרבה מאד נשים וגברים וגם ליאיר יש את הזכות הזו, כמו גם למח"י לשעבר (צ'ייני מרום).

מה שמקומם במה שאמרת זה המשפט "למרבית ה"הפתעה" הרבה מהסיפורים מאז ומתמיד יוצאים מצוותי האבטחה והנהגים, וטוב שכך"
הפוך זה רע מאד, לאנשים בתפקידים ציבוריים יש קשת גדולה מאד של מלווים הצופים בחייהם הפרטיים, ישנם קודים מוסריים וגם מקצועיים המעוגנים בחוזים אשר אוסרים על אותם מלווים לרכל על חייהם הפרטיים של אנשי הציבור ולתעד אותם.
למה? כי זה סוג של אמון הדדי, כל אחד זכאי לפרטיות.

אתן לך דוגמה מאד פשוטה שתנסה להמחיש את העניין:
אחד מראשי הממשלה בעבר התאחסן לילה אחד במלון, צוות האבטחה שלו איתו.
בלילה התעורר קצת מבולבל ורצה שירותים ולשתות כוס מים, השירותים בחדר משום מה לא פעלו אז אחד המאבטחים תמך בו והוביל אותו לחדר אחר, חיכה שסיים ואח"כ מזג לו כוס מים והחזיר אותו לישון.
כל זה תועד במצלמות האבטחה ונבדק בהמשך על מנת לבדוק אם היתה כאן פירצת אבטחה.
תאר לך שהצילומים האלה היו דולפים, היריבים הפוליטיים היו חוגגים על זה והרבה היו מגחכים על ראש הממשלה בתחתוני סבא, גופיה וגרביים נתמך ע"י מאבטח.
אבל בסופו של דבר מדובר באדם מבוגר שקם בלילה לשירותים כמו הרבה אחרים בגילו ובחור צעיר עזר לו.
עכשיו תאר לך שאלה אתה וסבא שלך, האם היית רוצה שתמונות כאלה יהיו נחלת הכלל?

ולסיום השב"כ מאשר או לא מאשר לאישיות המאובטחת אם ללכת למקום מסוים או לא ואת סידורי הביטחון במקום במקרה שכן.
גם במקרה של יאיר זה כך, ביחידת האבטחה הסכימו שהוא ילך למועדונים ויבלה שם, אז האחריות הביטחונית והעלויות שלה עליהם.

ישן 10-01-2018, 11:05
מנהל

זאת אכן מעילה חמורה באמון
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "אני לא מסכים כמעט עם אף מילה..."

מעילה כזו באמון אפשר אולי להצדיק אם מדובר בעבירה פלילית חמורה מאוד. לא במקרה הזה. אני חושב שלכל היותר מאבטח/נהג צריך לדווח על אירועים חריגים לממונים עליו. בטח לא להוציא את זה לתקשורת.

וכל זה כמובן בלי קשר לעצם ההתנהלות של ג'וניר...

והנה נקודה מעניינת: בכנסת ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת החוק להפללת לקוחות זנות וההצעה עברה גם בקריאה טרומית. זה לא היה קורה בלי התמיכה של ראש הממשלה. העובדה שמצד אחד ראש הממשלה מעביר או מאפשר העברת חוק המגדיר צריכת זנות כעבירה פלילית, ומצד שני בנו צורך שירותי זנות, היא מטרידה משהו.
ועזוב רגע את ההבט החוקי, האם בעיניך צריכת זנות זה ענין לגיטימי? משהו להתגאות בו? וישם לב שאני כרגע מתעלם מעניין החשפנות (ולכן את צ'יני ואחרים אפשר לשים בצד).
ישן 10-01-2018, 14:30
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זאת אכן מעילה חמורה באמון"

אני קטונתי מלחוות דיעה על תעשיית המין.

זה עולם ענק שיש בו קשת ענקית של מצבים החל מצד אפל של אלימות, ניצול, אונס, השפלה, שוד והשחתת הגוף והנפש ועד צד של נשים ואנשים שבוחרות ובוחרים לעבוד ו/או לצרוך את זה בצורה הכי חופשית.
את הצד האפל כמובן שצריך לגנות ולפעול נגד זה בכל הכוח, לגבי כל השאר אני ממש לא יודע.

כבר שמעתי גופים פמיניסטיים שלפי האג'נדה שינו את דעתם 180 מעלות על העולם הזה - כשנוח הנשים מנוצלות, מוכות ומושפלות וכשנוח אז הן עצמאיות וזכותן לעשות עם גופן מה שהן רוצות.

ישן 10-01-2018, 13:05
  rpi rpi אינו מחובר  

אני לא מתחסד- שמעתי את הקלטת
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "אני לא מסכים כמעט עם אף מילה..."

לא הבעתי את דעתי על תעשיית המין או נגדה, אבל שמעתי את המעמיסים. אלו לא צעירים מתודלקים באופן רציני, ואני מתמצא בענין. זו היתה שכרות קלה ותמונת מצב אמיתית.

יש הבדל עצום בין בנו של ראש הממשלה ששם עצמו בעין הסערה הציבורית, ואף מגדיל למנף את הפרסומת והמעמד לשאיפות פוליטיות, לבין כל אדם אחר. צריך להיות טיפש מוחלט לסחוב לשם מאבטחים ולנהל שיחות של "אבא סידר" בנוכחותם. אני מכיר את הסיטואציה ומציע לכולם להיזהר בנוכחות נהגים. הם שומעים כל מילה ומקליטים בד"כ.

במקרה שלפנינו לי יש תחושה עמוקה שיש קו מקשר בין מעשיו ודיבוריו. אני מכיר צעירים, ומכיר גם כאלה ומכיר גם אחרים. שמעתי הרבה, ולי יש תחושה שבמקרה הזה what you hear is what you get.
אולי עכשיו קיבל סטירה ויתפוס שכל.
בענין המאבטחים:
במעגלי האבטחה עובדים רבים, צעירים, שרואים את האנשים בסיטואציות שונות. ואנחנו בישראל. לכל אחד יש חברים ומשפחה, והם מספרים, והסיפורים דולפים.
הסיפורים על משפחת נתניהו מאז ומתמיד דלפו ממעגלי האבטחה. תתייחס למאבטח כמו זבל, תקבל דליפות. ככה זה עובד. רבים מהם סתם חבר'ה צעירים שעושים משרה נוספת לממן לימודים. זה היה שטפון ב 1996. והנה קיבלת השלמות עכשיו.
הבחור שהדליף עשה מעשה לא חוקי בעליל אבל נתן בראש וחשף מציאות שחשוב לציבור לדעת ולהכיר. מעבר לכך, כל אחד ישפוט.
מההיבט הציבורי: אם הייתי אביו לא הייתי מממן ולא מספק רכב ומאבטחים לנסיבות כאלו. שיתכבד לעבוד ולממן בעצמו את ההוללות. למרבית משלמי המיסים לא מתאים לשלם לסיטואציה לעיל. זה לא ענין לשב"כ לשפוט אם זה בסדר לממן לילות הוללות במועדוני זנות, אבל זה בהחלט ענין לציבור.
ישן 10-01-2018, 15:04
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "אני לא מתחסד- שמעתי את הקלטת"

אתה צודק ששכל הרבה לא היה שם, אני גם שמעתי את הקלטת וצחקתי בקול כי זה נשמע כמו מערכון.
חבורת הוללים צעירים נטולי דאגות שמתרברבים ומקשקשים את עצמם לדעת (הקטע על הגז הזכיר לי שבמריבות ילדים המפסיד אומר "חכה כאן אני הולך להביא את הדוד שלי....")

נתניהו האב יממן לבן אבטחה? לא בידיים שלו, זה השב"כ קובע מי יאובטח ובאיזה רמה.
אם השב"כ יגיד לרוה"מ "מחר אתה לא הולך לטקס סיום קורס טיס" אז רוה"מ לא ילך לטקס גם אם הכין את הנאום הכי חוצב להבות שלו.
מבטיח לך שהיו מקרים בהם השב"כ אסר על יאיר ללכת לאירועים אבל אתה לא תשמע על זה, באותה מידה הוא אישר לו ללכת לאירועים אחרים, אחד מהם הוקלט ואנשי "רק לא ביבי" מנסים לעשות מזה מטעמים.

הדברים יצאו מכל פרופורציה והשמאל לא מוכן להרפות מהם, שים לב איך ההזויה הזו מראיינת את השר בנט על דברים חשובים ובסוף (דקה 7:15) מנסה לגרור אותו לרפש הזה, הוא באלגנטיות מתחמק והיא מנסה עוד פעם ועוד פעם

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

ישן 10-01-2018, 18:17
  rpi rpi אינו מחובר  

הענין שאלו לא סתם שני חבר'ה צעירים. המדיה הוא המסר
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "אתה צודק ששכל הרבה לא היה שם,..."

הענין הוא שזה בנו של ראש הממשלה. זה שטורח להיות איקון בזכות עצמו. ווזה מעביר מסר רחב: זה סבבה להיות זונה. ואתה לדעתי טועה: חשוב לגנות כי יש מי ששומע ויש יצירת "תרבות", והענין הזה רע ומטריד. לא הייתי מקל בו ראש.
הענין של זנות הוא נושא רחב כשלעצמו ולא לשם כך התכנסנו. הענין המרכזי שמענין אותי הוא יצירת התרבות שבה מנסים להפוך את האישה הצעירה לחפץ סחיר. ונכון, המבט של הצעירה הספציפית שלי קודח וחודר: הוא אומר לי " שמע בנו של ראש הממשלה הוא סמל תרבותי ברמה מסוימת, ואם אתה לא מגנה אתה תומך, עוזר למגמה שמנסה להפוך אותי לבשר סחיר. שנינו יודעים שיש לחץ ושנינו יודעים שיש סחף , והמסר מבחינתי בלתי סביר." ואני בענין הזה איתה לחלוטין.

וההתחמקות של בנט אומרת לי משהו ללא מילים, וזה רחוק מתמיכה במנהגים של יאיר. אני דווקא מכבד את ההתנצלות של ביבי ובנו.

בלי קשר, ואין כאן שאלה של שמאל וימין, או ומפלגה כזו או אחרת, סימני השאלה מסביב למתווה הגז מטרידים. אי אפשר להתעלם מהדפוס שבו מקורבים זוכים במשאבי המדינה דוגמת הגז, כלי השיט ובזק. הבחור הזה, רומן, משום מה הבין למה השיחה אם תדלוף זה יהיה גהינום. לדעתי ביבי נכון להיום לא מצליח להסיר את העננה, וההקלטה הזו לא עוזרת. אותי אישית זה מצער.
ישן 09-01-2018, 12:03
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יאיר נתניהו: אמרתי דברי הבל על נשים"

הטעות הקשה ביותר של כל פוליטיקאי היא להתנצל. יאיר היה צריך ללמוד את זה מאבא שלו או מדונלד טראמפ.

הרי התקשורת כבר התאמצה כל כך לרדוף אחרי יאיר נתניהו ולהדביק לו תארים של "נסיך", "הולל", הוא צריך לקחת את זה ולרוץ עם זה, להקצין ולעשות דווקא, לצאת עם בנות של מליונרים, להשתכר ולספק דרמה לצהובונים שקוראים לעצמם עיתונים, ושיונית לוי תעקם את האף ותתפוצץ.

גם ככה מדובר ברכילות צהובה שמטרתה לתקוף את ביבי, ולא בתחקיר עובדתי שמביא ראיות לפלילים או לשחיתות. יאיר ושות' צריכים לקחת את הכתבות האלו באותה רצינות שלוקחים כתבות על הוליווד.

ישן 09-01-2018, 12:42
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אבא שלו וטראמפ הם פוליטיקאים, שנהגו כפוליטיקאים"

תיקון קטן - מוניטין של "נער מסיבות עשיר הולל ומפורסם" זה לא אותו דבר כמו "קריפ שיוצא עם זונות"

ההבדל בין השניים הוא שכאשר נער מסיבות עשיר הולל ומפורסם מחליט שמהיום הוא "ילד טוב" ורוצה מערכת יחסים נורמלית (ולא מלאה בפרסום צהוב ופוליטיקה) הוא ימצא עשרות בחורות שישמחו לחבור אליו.

כל זה בלי קשר לדעתי על ההתנהגות של יאיר (ילד מפונק שלא קיבל מספיק כאפות וצריך קצת פחות פרסום וקצת יותר משמעת כדי להיות תורם לחברה) או הפוליטיקה של אבא שלו.

אני פשוט מגחך על סערת הטהרנות הצדקנית שעוברת על התקשורת הישראלית בכל מה שקשור בשם המשפחה נתניהו.

ישן 09-01-2018, 13:30
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "ולראיה הנסיך הארי שהיה צעיר..."

אל תדאג לנסיך הארי, אמנם התחתן אבל אני צופה הרבה רומנים מתוקשרים בעתידו (שלו או של אשתו). אפשר לומר שכל משפחת המלוכה ממש חיה על הסקנדלים האלה.
כולם מרוויחים - המפורסמים שנשארים מפורסמים, הצהובונים שמוכרים עותקים, והאזרחים שמקבלים הסחת דעת מחיי היומיום וזוכים לקצת שמחה לאיד על "נפילת" העשירים והיפים, ומדמיינים מה הם היו עושים עם כל האושר הזה וכל הנשים הללו.

זה מובן כשמדובר בצהובוני רכילות מוצהרים, ואם המדווח היה גיא פינס או פנינה רוזנבלום הייתי מקבל זאת בהבנה ופשוט מתעלם.

אבל כשמדובר כביכול בעיתונאים, מומחים, פרשנים חמורי סבר ורציניים שכביכול מבינים ורוצים לחנך אותנו בכל נושא בעולם (כולל מבצעים בעזה), וידוע לכולנו שמאחורי המצלמה הם עושים אותם דברים שהם כביכול כל כך נחרדים מהם, נותר לי רק ליהנות ממעגל הצביעות ולתת הערות בונות לנתניהו איך להטריל אותם בצורה טובה יותר.

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 09-01-2018 בשעה 13:32.
ישן 09-01-2018, 14:25
צלמית המשתמש של ai22

השאננות שלך לא במקום
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "אל תדאג לנסיך הארי, אמנם..."

הלייבור אמנם הקצין למקום די מטורף בימנו,
אבל חלק מיוזמותיו הם ביטול פטורים והנחות רבות שבית המלוכה מקבל - עד להחרמת רכושם (או מיסוי כבד) בטענה שמדובר ב"רכוש הציבור",
וזו דרך קלה להשיג תקציבים כדי לחלק טובות הנאה לציבור רחב, בלי לעצבן יותר מדי אנשים.

שערוריות וסקנדלים כאלו, שוחקים את הלגיטימציה שבית המלוכה וכל האצולה מקבלים,
בין השאר - בגלל שהרכוש מלכתחילה נצבר בידיהם בטענה שבית המלוכה מהווה מקור השראה למידות טובות שכל העם צריך לאמץ.
מוסכם בבריטניה שהמלכה היא הדמות האצילית האחרונה בשושלת עד כה.
הייתה אהדה רבה לדיאנה, וזה הסתיים באופן מחפיר.

בישראל אין בית מלוכה, אבל ההטבות שנבחרי הציבור מקבלים אינם מובנים מאליהם,
ניצול לרעה באופן בוטה יכול להוביל להתערבות היועץ ובית המשפט,
או לתפיסתם כמושחתים וחילופי שלטון.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיורניק
כשמדובר כביכול בעיתונאים, מומחים, פרשנים חמורי סבר ורציניים שכביכול מבינים ורוצים לחנך אותנו בכל נושא בעולם (כולל מבצעים בעזה), וידוע לכולנו שמאחורי המצלמה הם עושים אותם דברים שהם כביכול כל כך נחרדים מהם, נותר לי רק ליהנות ממעגל הצביעות ולתת הערות בונות לנתניהו איך להטריל אותם בצורה טובה יותר.
אכן.
עד כה העיתונאים טענו שיש להם אתיקה, ולא מפרסמים כל פרט רכילות זול, שהם יודעים להבדיל בין המימד הפרטי של נבחרי הציבור למימד הציבורי.
אולי הגיע הזמן שיהיה מהפך פורטיני כזה - אבל כרגע מדובר בצביעות טהורה,
ובנטישת השאריות האחרונות של האתיקה המקצועית.

בדיוק בטענה זו - ערץ 10 סירב להצעה לרכוש את הקלטת.
צדיקים בסדום.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 09-01-2018 בשעה 14:31.
ישן 10-01-2018, 08:34
צלמית המשתמש של ai22

יש גם רווח תיירותי לא זניח מהטקסים והארמונות והגינונים
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אין צורך למעט הדבקות הבריטית במסורת"

אנחנו יכולים רק לחלום על היקף התיירות שבריטניה זוכה לו, ובית המלוכה וכל הסובב אותו עם טקסים של מאות שנים הם חלק ממה שהתיירים מחפשים.
אבל זה לא מעט - בגלל שבראש המערכת עומדת מלכה, שמתנהגת באופן אצילי טקסי ומרשים,
ולא דוגמניות-לשעבר שמבחינתן מדובר בהצגה ובחופשות מצלמים אותן טופלס.

גם נושא הכנסיה האנגליקנית - עומד בפני זעזוע.
המלכה היא "פטרונית האמונה" ומנהיגתה, המקבילה בהיררכיה הנוצרית לאפיפיור,
בנה הוא כנראה אתאיסט, והבהיר שאם יהיה מלך, הוא יהיה "פטרון האמונות",
צאצאיו כנראה מחזיקים בהשקפות דומות.
מצב מגוחך, שמצדיק שלילת תארים אלו.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ולא שאני מזלזל בדבקות של הבריטים במסורת ובהיסטוריה שלהם. זה חלק מהקסם של העם הזה.
הבריטים שדיברתי איתם - בהחלט מתייחסים ליום שאחרי אליזבת',
תומכי הלייבור - מסיבות שוויון,
תומכי השמרנים - בדיוק בגלל שבית המלוכה כבר לא שמרן, מבזה את הדת והתרבות הבריטים, שהאצולה ההתנשאות ובית המלוכה, עומדים במרכזה.
אם צאצאיה לא ישנו דברים מהותית - בית המלוכה יתפוגג במהירות.
ישן 09-01-2018, 21:21
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
פרסונה ציבורית? סלב לכל היותר
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מילא לא מפסיד, אבל למה מרוויח?"

הקלטה כזאת בארה"ב או בריטניה היתה מתפרסמת באיזה צהובון שמתמחה ברכילות, וכלי התקשורת המרכזיים היו מדווחים עליה בקטן. בישראל אין ממש הפרדה בין התקשורת המרכזית לצהובונים כי השוק קטן מדי.

נתניהו מתחזק מכמה סיבות - הראשונה היא שחזות הקורבן הנרדף היא דבר שדורש תחזוקה מתמדת. אי אפשר לשלוף שוב ושוב כתבה צהובה כזאת או אחרת מלפני 5 שנים ולהגיד: יורדים לחיי, מתעסקים בזוטות וברכילות. צריך שכל הזמן יהיו פרסומים שאין להם נגיעה ממשית לתפקוד ראש הממשלה. סיבה שניה היא שבגלל הקשר למימון, הסיפור מתחבר להאשמות השחיתות נגד נתניהו. ההקלטה נותנת המחשה של הקשר ממון-שלטון, וכהמחשה היא גרועה מאד. ככל שהיא דוחה, אין בה כלום חוץ מדחקות בין בני תפנוקים. לתומכי נתניהו שדעתם לא נוחה מהקשר שלו ושל משפחתו עם עשירי הארץ, הקלטת מספקת הזדמנות לנשום לרווחה. הסיבה השלישית היא התזמון המושלם עם חוק המרכולים - סוגיה שיכולה לערער במשהו חלק מבסיס התמיכה של נתניהו. אבל במקום לדבר על החוק, כולם עוסקים ברכילות.
ישן 10-01-2018, 07:40
מנהל

תחקיר זה בטח לא. מבחינה עיתונאית זה מוצר רשלני מאוד
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אותי מצחיק שעוד בערוץ 2 מרהיבים עוז וקוראים לזה "תחקיר""

ואסביר:
מעבר לעצם השגת הקלטת, קצת עריכה והרבה יעוץ משפטי לגבי לגיטימיות ההקלטה לא נעשתה כאן כל עבודה עיתונאית. רק לקנות קלטת ולפרסם אותה זה לא "תחקיר".
הייתי מצפה מתחקיר עיתונאי רציני שיבחן למשל האם לקובי מימון באמת הייתה תועלת מאישור מתווה הגז (יש בעניין דיעות סותרות כשקוראים מאמרים מתקופת הדיונים על המתווה), שיראינו אישים בקרבת ראש הממשלה שיעידו על המידה שהבחור מעורב בקבלת ההחלטות של אביו (יש טענות שכן), שיראיינו או יתשאלו אנשים בקרבתו לגבי סוגיות כמו האם הוא גם משתמש בסמים במסגרת הבילויים המפוקפקים שלו וכדומה. אני לא אומר שמדובר בהכרח בנושאים שלגבי כולם יש עניין לציבור (זה כמובן נושא לויכוח, כולל באשכול הזה) אבל אם מדברים על תחקיר אז זה מה שעושים בתחקיר.
לגיא פלג אין במה להתפאר כאן.
ישן 11-01-2018, 09:36
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
יותר מדי טהרנות במחוזותינו

שתי הערות:
1. בן של ראש ממשלה הוא אדם פרטי. אין שום רלוונטיות למעשים שלו מעבר לצוהר קטן לחינוך שאולי העניקו לו, ובמקרה של ביבי זה לא מפתיע.
מעבר לזה לא שופטים בנאדם לפי החינוך של הילדים שלו. פשוט לא. מדובר ברכילות צהובה וזולה שאני לא רואה למה לציבור יש עניין בזה בכלל.

2. טהרנות. אוי כמה טהרנות. בציבור הכללי צורת הדיבור הזו נפוצה מאוד מאוד. אני לא מכיר שלושה חברה חילונים כלשהם בגדוד ששרתתי בו (ואני לא מאמין שהמצב הרבה יותר טוב בשאר גדודי השטח) שלא היו מדברים ככה בדיוק.
כן, זוהי בדיוק השפה והתרבות הנפוצה במקומות שאין בהם יראת שמיים. כמובן שלא מדובר ב100 אחוז ויש הרבה אנשים ראויים, אבל תעשו לי טובה. כל ילד בן 17 היום בציבור הכללי (ולצערי גם בחלק גדול מהציבור הדתי) לא יכול להשלים שלושה משפטים בלי להוציא מילים שקשורות לפעולות שהצניעות יפה להן. כן, גם מבוגרים ככה.
וכל המצקצקים בלשונם- תעשו לי טובה. עד שהמאבק בזנות ובשפה מקולקלת לא יפסיק להיות מהטעם המקושקש של "ניצול" ו"כבוד האישה" במקום מהסיבה הראויה- צניעות (!) אין שום סיכוי שזה ישתנה או יפסיק. כולם ימשיכו לדבר ככה וימשיכו ללכת למקומות מגעילים כאלה. וכמובן ימשיכו לבלבל את המוח בטהרנות יפת נפש.

ישן 11-01-2018, 10:00
מנהל

הוא לא "אדם פרטי" ובתגובתך אתה מבזה את כלל הצעירים החילוניים
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "יותר מדי טהרנות במחוזותינו"

יאיר נתניהו הוא לא סתם בחור שבמקרה הוא בנו של ראש הממשלה ותו לא. מוגדר לא פעם כ"יועץ" של אבא שלו, הוא מתלווה אליו לפגישות רשמיות בעולם, הוא פעיל בזירה הציבורית וכו'. כל זה הופך אותו לאישיות ציבורית. מעבר לכך, את פעולותיו, כולל ביקור אצל זונות, הוא עושה תוך שימוש ברכב ואבטחה במימון משלם המיסים. הוא באופן כללי חי על חשבון משלם המיסים במעון ראש הממשלה, למרות שמדובר בבגיר בן 26. אלה הם דברים שבהחלט ראויים לדיון ציבורי.

ומצטער, אבל רוב הצעירים שאני מכיר בשנות העשרים לחייהם (ובמסגרת העיסוק שלי אני מכיר הרבה מאוד) לא הולכים לזונות וגם לא נוהגים לבלות במועדוני חשפנות. מר נתניהו לא מייצג את הצעיר הישראלי הממוצע, דתי או חילוני.
ישן 11-01-2018, 10:32
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הוא לא "אדם פרטי" ובתגובתך אתה מבזה את כלל הצעירים החילוניים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
יאיר נתניהו הוא לא סתם בחור שבמקרה הוא בנו של ראש הממשלה ותו לא. מוגדר לא פעם כ"יועץ" של אבא שלו, הוא מתלווה אליו לפגישות רשמיות בעולם, הוא פעיל בזירה הציבורית וכו'. כל זה הופך אותו לאישיות ציבורית. מעבר לכך, את פעולותיו, כולל ביקור אצל זונות, הוא עושה תוך שימוש ברכב ואבטחה במימון משלם המיסים. הוא באופן כללי חי על חשבון משלם המיסים במעון ראש הממשלה, למרות שמדובר בבגיר בן 26. אלה הם דברים שבהחלט ראויים לדיון ציבורי.

ומצטער, אבל רוב הצעירים שאני מכיר בשנות העשרים לחייהם (ובמסגרת העיסוק שלי אני מכיר הרבה מאוד) לא הולכים לזונות וגם לא נוהגים לבלות במועדוני חשפנות. מר נתניהו לא מייצג את הצעיר הישראלי הממוצע, דתי או חילוני.

1. כל בן מיעץ ומלווה את אביו. הוא לא נושא שום משרה ציבורית. הוא הלך עם מאבטחים כי הוא חייב, מה אתה מציע שלא ילך לשום מקום כי זה על חשבון משלם המיסים?

2. רוב הצעירים שאני מכיר גם לא הולכים לזונות,אכן. אבל מה קורה ברגע שבחורה יפה עוברת ברחוב? איך מדברים עליה, באלו מונחים? והשפה איך היא נשמעת?
אני מלמד זכות שאשריך שאתה חי בסביבה כזו ואתה באמת לא מתמם, אבל לפחות מהמפגש שלי עם כלל הציבור: הנוער בגילאי 20 יוצא למועדונים, משתכר, מקלל, צורך פורנו ולא רואה באף אחד מהדברים האלה בעיה.
אין לי עניין לבזות אף צעיר, אבל אני אכן בז לתרבות של מתירנות מינית מופקרת ללא שום גבולות בהתנהלות מינית וניבולי פה. גם אם הרוב אכן לא מגיעים לקצה הפירמידה של ללכת לזונות הם בהחלט איפשהו על הרצף. וזה מגעיל.

ישן 11-01-2018, 11:58
מנהל

לא כל אבא הוא ראש הממשלה
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס]יאיר נתניהו הוא..."

ראשית, לא כל בן מייעץ לאביו באותה מידה. כמו בכל דבר בחיים. ההתרשמות היא שבעניין הזה יאיר הוא יותר מהממוצע. ואם הגורם המיועץ הוא ראש הממשלה, יש לכך השפעה על כולנו.
שנית, יש ויכוח לגבי השאלה האם הוא באמת צריך אבטחה ברמה כזאת. כתבתי על זה קודם באשכול בפירוט ורק אציין בקצרה שהשב"כ לא חשב שיש צורך באבטחה קבועה (למעט בתקופת צוק איתן) ושוועדת השרים העוסקת בעניין קיבלה החלטה בניגוד לחוות דעת זו. ושנינו יודעים שחברי וועדה כזו סרים למרות ראש הממשלה. ואגב, למרבה האבסורד הוא מאובטח יותר משרים יותר מאשר ראשי ממשלות עבר כמו אולמרט (שיודעים הרבה יותר ממנו ויש להם הרבה יותר אויבים). פרט לכך, יש ליאיר נתניהו ומשפחתו 2 אפשרויות: או הכיר בכך שבמעמדו יש לא רק יתרונות אלא גם חסרונות ואכן לצמצם את סוג המקומות שהוא הולך אליהם (הוא לא יינזק יותר מדי אם לא ייצא למועדוני חשפנות בערב שישי). אפשרות שניה היא שיישא בהוצאות האבטחה אם מדובר בפעילות שלו שהיא מעבר לסביר. וזה בסדר, לא חסר למשפחת נתניהו כסף, וזה כסף שנבע במידה רבה מהמעמד שנתניהו הגיע אליו כעובד מדינה וכראש ממשלה. אף אחד לא היה משלם עשרות אלפי דולרים להזמנת הרצאה ממנהל בחברת ייצור רהיטים. שוב, מעמד הראש הממשלה טומן בחובו הרבה מאוד מקור לרווח, אז אם הוא גם גורם להוצאות שאין לאזרח הרגיל זה לא סוף העולם. בטח אם מדובר בבחור שהמדינה נושאת בעלות הדיור והקיום השוטפים שלו היות והוא גר במעון ראש הממשלה.
2. יש גבול לא דק בין ניבולי פה ובין ביקור בבתי זונות ומועדוני חשפנות. ניבולי הפה לא מטרידים אותי.
ואני חושב שאתה שופט בחומרה יתרה מידי את הצעירים החילוניים. מעבר לזה שהרוב לא הולך לזונות וכו', יש כל כך הרבה חבר'ה נהדרים שרק מחפשים איך לתרום לחברה ולאחר. אני עובד עם כאלה והלב מתרחב. זאת עושה שנת שירות בנוסף לצבא (ועוד נלחמת להתקבל לזה...), זה מתנדב ליחידה מובחרת , ההוא פותח בהתנדבות חוגים וזאת מתנדבת במד"א וכו' וכו'.
ישן 11-01-2018, 14:25
מנהל

זה קורה גם בלי שתרצה....
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "לא מספיק מכיר את המציאות כדי..."

אתה באמת חושבים שלא שופטים אנשים, לטוב או לרע, לפי שם משפחתם?

ובהקשר שלנו, אם אבא שלך עשיר מופלג, אתה מצד אחד תהנה מאיכות חיים גבוהה מאוד אבל מצד שני תהיה מטרה לניסיונות סחיטה, חטיפה וכו' . זה לא הוגן אבל החיים לא הוגנים. מי שרוצה להמנע מזה בדרך כלל מתרחק מזיהוי עם אביו. בהקשר זה מעניין לציין שבעבר תועד אבנר נתניהו (תיעוד נדיר כי הוא יותר נחבא אל הכלים מאחיו) מסתובב עם יהודים מחו"ל שהגיעו במסגרת תגלית ומסתיר את זהותו האמיתית דרך זה שהוא משתמש בשם משפחתה של אימו.
להבדיל, בנו של אולמרט למד בסורבון בפריס בזמן שאביו ניצח על מלחמת לבנון השניה שעוררה ביקורת עצומה בעולם על ישראל. ואיש שם לא הציק לו ולא פגע בו לרעה. בהחלט הגיוני שזה קרה כי לא היו מודעים לייחוס שלו.

אבל יאיר עושה את ההפך הגמור מלהתרחק מזיהוי עם אביו. זאת זכותו אבל קשה לצפות שלא יהיו לזה השלכות. שוב, בין אם זה הוגן ובין אם לאו.
ישן 11-01-2018, 10:08
צלמית המשתמש של ai22

כשאני למדתי שירתתי (ועדיין עובד) עם חילונים
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "יותר מדי טהרנות במחוזותינו"

התרחקתי כמו מאש מטיפוסים מפוקפקים שצרכו סמים, והלכו לחשפניות.
בטח שצריכת שירותי זנות אינה נורמה מקובלת, גם בציבור החילוני.
ובטח ובטח שנסיון עלוב להזנות את חברה שלו תמורת שירותים כאלו, ואפילו כבדיחה - צריך להילקח בחומרה.
אז יאיר נחשף כעת כטיפוס מפוקפק, שיצטרך לעמול קשה כדי לתקן את השם הרע שהוציא לעצמו.

2. אכן מדובר ברכילות צהובה, ומעבר לכך,
בעבירה מפורשת על החוק, שאוסר על האזנות סתר מסוג זה,
ובוודאי שאוסר על מכירתן.
אם מתעלמים מהחוק, ומזנים את העיתונות לרמה כזו - צריך באותה מידה להפיץ מידע דומה על כל הזנאים והבוגדים שישובים בכנסת,
ופועלים באופן דומה, תוך העלמת עין מוצהרת מצד העיתונאים.
יש בזה הרבה יותר עניין לציבור מאשר מידע דומה על בנו של פוליטיקאי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maorhag
וכל המצקצקים בלשונם- תעשו לי טובה. עד שהמאבק בזנות ובשפה מקולקלת לא יפסיק להיות מהטעם המקושקש של "ניצול" ו"כבוד האישה" במקום מהסיבה הראויה- צניעות (!) אין שום סיכוי שזה ישתנה או יפסיק. כולם ימשיכו לדבר ככה וימשיכו ללכת למקומות מגעילים כאלה. וכמובן ימשיכו לבלבל את המוח בטהרנות יפת נפש.
למה זה סותר?
למה השבת כ"כ חשובה לדרעי - שהוא מוכן להזניק בשם חוק די מפוקפק לגרור אדם משבעה,
אבל לא טורח למשל להוסיף תיקון - שיאפשר להשתמש באותם פקחים כדי לחלק קנסות וצווי סגירה דומים לבתי הזונות באותה העיר?
צניעות וכבוד האישה לא חשובים?

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 11-01-2018 בשעה 10:13.
ישן 11-01-2018, 10:37
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "כשאני למדתי שירתתי (ועדיין עובד) עם חילונים"

למה השבת כ"כ חשובה לדרעי - שהוא מוכן להזניק בשם חוק די מפוקפק לגרור אדם משבעה,
אבל לא טורח למשל להוסיף תיקון - שיאפשר להשתמש באותם פקחים כדי לחלק קנסות וצווי סגירה דומים לבתי הזונות באותה העיר?
צניעות וכבוד האישה לא חשובים?[/QUOTE]
לגבי החלק הראשון- ראה תגובתי לקגנס.
לגבי החלק השני- אני לא דובר של דרעי ב"ה. אכן צריך לסגור את אותם מקומות ומהר. מדהים אותי כל פעם מחדש איך יש מקומות שילד בן 16 מוצא בחיפוש הראשון שלו בגוגל אבל המשטרה עוד לא ביקרה שם. מדהים.
ואני שמח שדיברת על שני מונחים שונים: צניעות וכבוד האישה. כיום בתרבות המערבית החולה מקובל לדבר אך ורק על כבוד האישה. ככה הם לוקחים כל זוועה מוסרית ומנמקים אותה בשיקולים של פגיעה בכבוד האישה כשכל ילד מרגיש שלא זו הסיבה העיקרית.
כבוד האישה זה חשוב, צניעות זה גם ערך חשוב בפני עצמו. גם אם לא היתה שום השפלה של שום אישה וזה היה מרצון חופשי עדיין הייתי מתנגד לזנות ולו רק משום הטעם של צניעות. בתרבות המערבית נותנים את הרושם שכל מה שמעניין אותם זה אך ורק כבוד האישה ולא טיפה של קוד מוסרי לגבי נורמות מיניות.

ישן 11-01-2018, 11:18
צלמית המשתמש של ai22

זה מעיד על סדר עדיפויות שגוי
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "למה השבת כ"כ חשובה לדרעי -..."

במיוחד בכל מה שנוגע לדרעי.
החוק עצמו מפוקפק ותועלתו נמוכה (וחסר כל משמעות אם שר הפנים בשנה מסויימת לא יהיה חרדי, ויכשיר בבת אחת את כל חוקי העזר),
במקום לנסות לשפרו כך שציבור רחב יותר יתמוך בו - פעל בכוחניות חריגה כדי להעבירו מיידית.

ובמקביל - מנסים לקדם באותה הכנסת חוק נגד זנות,
וקולו של דרעי לא נשמע.
והחוק נתקל בסחבת.
ציטוט:
ואני שמח שדיברת על שני מונחים שונים: צניעות וכבוד האישה. כיום בתרבות המערבית החולה מקובל לדבר אך ורק על כבוד האישה. ככה הם לוקחים כל זוועה מוסרית ומנמקים אותה בשיקולים של פגיעה בכבוד האישה כשכל ילד מרגיש שלא זו הסיבה העיקרית.
כבוד האישה זה חשוב, צניעות זה גם ערך חשוב בפני עצמו. גם אם לא היתה שום השפלה של שום אישה וזה היה מרצון חופשי עדיין הייתי מתנגד לזנות ולו רק משום הטעם של צניעות. בתרבות המערבית נותנים את הרושם שכל מה שמעניין אותם זה אך ורק כבוד האישה ולא טיפה של קוד מוסרי לגבי נורמות מיניות.
אני לא מדבר מנקודת השקפה של חילוני שמאלני חסר מוסר אלא להפך:
זה מביש שזנחו את נושא כבוד האישה לפמניסטיות, בזמן שביהדות מדובר בנושא מרכזי.
קדושת הבית וטהרתו - חשובים למשל מהקמת בית כנסת.
וכשמדובר בבתי זונות - מדובר בפגיעה גם בצניעות, וגם בכבוד האישה, וגם בפגיעה במרחב הציבורי!

כשדרעי מדבר על פגיעה במרחב הציבורי רק בהקשר של השבת ומתעלם מבתי הזונות הסמוכים,
הוא הופך את המרחב הציבורי מנושא שחשוב לכולם - לנושא שחשוב רק לדתיים.
לנושא הנתון לניגוח הדדי.

בתרבות המערבית, הצניעות (במנותק לכבוד האישה) היא נושא לבחירה אישית, היא דבר שנתון למחלוקת,
אדם חכם צריך להתרחק ממחלוקות:
לעשות דברים טובים על בסיס אינטרס משותף.
ישן 11-01-2018, 10:40
צלמית המשתמש של maorhag

כי כשמדברים על תעשיית הזנות
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "סבבא. אז למה לקרוא לזה " הטעם..."

לטעמי לפחות, לבוא ולהתנגד מהטעם של כבוד האישה זה בערך כמו להתנגד להתאבדות של בנאדם מסיבות של "זה יעלה לנו כסף"- שניהם לא העניין האמיתי פה ובשניהם התרבות המערבית צריכה להגרר למחוזות המוכרים שלה של "מותר הכל כל עוד אתה לא פוגע" בתירוצים קלושים והזויים, העיקר לא להודות שיש איזשהו קוד מוסרי בהתנהלות של האדם, גם אם הוא לא פוגע באף אחד.

כשאתה הולך לזונה אתה קודם כל חוטא מוסרית! זה לא ישתנה גם אם הזונה תהיה מיליארדרית שעושה זאת מרצון ומוכנה להצהיר על כך בשבועה. לפי התרבות המערבית הקלוקלת אין שום בעיה עם הפקרות מינית, רק אם זה פוגע במישהו, כאמור- זו סיבה משנית לחלוטין לדעתי (ובהשקפה יהודית לענ"ד כמובן).

ישן 11-01-2018, 10:54
צלמית המשתמש של maorhag

אני כופר בגישה שפוטרת את האישה מאחריות בתחום.
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אני מסכים חלקית לגבי..."

יש ציווי תורה על האישה לא להיות מופקרת גם היא בדיוק כמו על גבר. נכון, יש נסיבות מקלות, אבל אני מניח שאם היה מדובר ברוצח למשל מאותו רקע לא היית שולח אותו לתוכנית שיקום אלא לכלא, למה זה לא ככה? כי במערב זה לא נתפס בכלל כפשע, ממילא אין על מה לשלוח לכלא.

וכאמור, אין לי עניין לכפור בערך של כבוד האישה שהוא בוודאי חשוב. כשאתה מקלל אתה פוגע גם בכבוד האדם שמולך וגם בהתנהגות המוסרית שלך. רוצה לומר שהם שווים או שאחד קצת יותר חשוב מהשני? מוכן לשמוע, אבל כיום מחקו לגמרי את הראשון ונשארו רק עם השני. וככה מגיעים להפקרויות כאלה פעם אחרי פעם אחרי פעם.

ישן 11-01-2018, 12:44
צלמית המשתמש של ai22

התורה היא מאוד פטרנליסטית - מאוד מאוד פטרנליסטית
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "לא מסכים."

אישה לא יכולה להעיד, רואים בה ככזו שיש בה חולשה פיזית וסבירות גבוהה לשיקול דעת מוטעה, יש עליה הגבלות בטווח רחב של תחומים,
ומסיבות אלו האחריות עליה במידה רבה - מוטלת על הוריה ועל בעלה, ובהעדרם - החברה מצווה לדאוג לה כיתומה, כדי שלא תופקר.
ציטוט:
לכל אדם יש אחריות על עצמו. אישה היא בנאדם עם אחריות ושכל בדיוק כמו איש והיא תתן את הדין על מעשיה בלי שום תירוץ של "הפקירו אותי".
יש לאו דאורייתא על האישה עצמה והיא גם לוקה עליו בבית דין. התורה לא פוטרת מאחריות את הזונה כמו גם את הגבר.
לכל אדם יש אחריות על עצמו,
אבל לחברה עצמה יש חיוב חזק לדאוג לחלשים, שלא יופקרו.
שמעתי פעם שיחה עם רב, שסיפר שכששאלו האם יש לפתוח ישיבה לכמות גדולה של ילדים או פנימיה לכמות קטנה בהרבה של בנות - דרש שיפתחו פנימיה,
כי החובה על החברה למנוע הפקרת נשים חזקה בהרבה מהחובה ללימוד תורה - שמוטלת על היחיד ועל אביו.
וכשהחברה זונחת את חובתה,
יש הפקרות
ישן 11-01-2018, 13:01
צלמית המשתמש של maorhag

אכן זו בדיוק הנקודה שאנחנו חלוקים בה
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כאן אנחנו כמובן חלוקים"

ציטוט:
פשע זה קודם כל משהו שפוגע באחר

בעולם שבו פשע הוא רק פגיעה באחר אין שום מקום למוסר. בעולם כזה אין בעיה עם התאבדות למשל, אין בעיה עם גילוי עריות, לעזאזל, אפילו לשכב עם בהמה זה בסדר לפי הקריטריון הזה.
תרשה לי לפרוש בפניך איך זה נראה מהצד: פעם בכמה זמן צצה איזשהי התנהגות מוסרית שערוריתית. דוגמה: אייל גולן והנערות. התנהגות שאצל כולנו מעלה מהמצפון את התחושה של גועל נפש עמוק.
אני יכול להסביר בקלות את התחושה הזו: התנהגות מינית מופקרת היא לא מוסרית ופשע אצלי.
בחברה המערבית לעומת זאת, כאשר הם קידשו לעצמם את העיקרון שרשמת (שאני לא יודע ולא רוצה לעשות לך עוול כי אולי אצלך הוא לא היחיד, אבל לצורך העניין אני מדבר על עיניים מערביות שם הוא כן היחיד) , הם פשוט לא יכולים לבוא ולומר שזה לא בסדר בגלל הפקרות מינית, כי הרי הפקרות מינית היא לא פגיעה באף אחד ואם כן על מה נפיל את האשמה?
אז הם תמיד מוצאים קורבן כלשהו. אייל גולן שכב עם קטינות? אז הבעיה היא כמובן ניצול. הרי החוק קובע שעד גיל 16 הן לא יכולות להסכים וזה ניצול, והן הרי היו בנות 15.999999999. לא יעלה על הדעת!
מורה שוכבת עם תלמיד - ניצול. עזוב שהתלמיד יזם את זה, דחף לזה ובסוף קיבל מה שרצה, היא מבוגרת והוא קטין- ברור שהיא ניצלה אותו. חלילה הסיבה להתנגדות היא לא שזה לא מוסרי לנאוף, שזה לא מוסרי לתת דרור ליצר המיני עם כל אחד בכל סיטואציה. הס מלהזכיר.

הלאה, יאיר נתניהו הלך למועדון חשפנות- ניצול,כמובן. גם אם מחר תבוא חשפנית ותצהיר קבל עם ועדה שזה המקצוע המועדף עליה ושאין מאושרת ממנה הם יבטלו את דבריה בבוז. מה היא מבינה? "תודעה כוזבת". וודאי. זה לא שהפקרות מינית היא לא בסדר, הרי זה לא פוגע באף אחד אחר אז למה לא?

מחר תגלו שאח שכב עם אחותו, מה יהיה התירוץ התורן לזעזוע- שזה עלול לגרום למחלות ואין לו ביטוח אולי?

אני באמת לא רוצה לחיות בעולם שבו הקריטריון היחיד למוסר הוא אי פגיעה באחר. כולנו במקום מסוים מרגישים את זה רק שחלק מאיתנו בוחר להשתיק את המוסר הטבעי שלו בשם העיקרון היחיד והקדוש הזה.

ישן 11-01-2018, 13:34
מנהל

אי פגיעה באחר זה לא "מוסר"?
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אכן זו בדיוק הנקודה שאנחנו חלוקים בה"

כן, גם משכב בהמה וגם גילוי עריות הם פגיעה באחר. בהמה לא יכולה להביע הסכמה ובגילוי עריות אין ערך להסכמה אם אחד הצדדים קטין או יש לו יחסי תלות עם הצד השני. ובכל מקרה, זה חסר משמעות כי הטבע (או אלוהים) חנן את כולנו (למעט חריגים) עם דחיה מובנית מפני הרעיון של יחסי מין עם קרובי משפחתנו הקרובים. ולא במקרה- שכן אם היינו מזדווגים עם הקרובים לנו ביותר (וזה לכאורה מתבקש) היו נולדים דורות של צאצאים דפוקים גנטית והמין האנושי היה נכחד. בהקשר זה, גילוי עריות אינו נפוץ ולא היה נפוץ באף תרבות בעולם ולא היה נפוץ גם לפני שאלוהים נתן לנו את התורה.
אז אם אתה דתי אז אתה כפוף לחוקים האלוהיים וזהו זה. אם אתה לא מאמין, אתה כפוף לחוקים מוסריים שהעקרון המרכזי בהם הוא המנעות מפגיעה באחר ומלבד זאת הם מושפעים בעיקר מנטיות הטבועות בטבע האדם (למשל, הדחיה מפני גילוי עריות) וממסורות תרבותיות וחברתיות שיכולות להשתנות.
מבחינתי היחס לזנות הוא לא רק בגלל הפגיעה בנשים (או לפחות בהרבה מאוד מהנשים העוסקות בכך) אלא גם מדחיה שיש לי מכך שפעולה אינטימית ופרטית כל כך כמו יחסי מין הופכת סחורה.
ישן 11-01-2018, 13:49
צלמית המשתמש של maorhag

אי פגיעה באחר הוא עיקרון חשוב אחד שלא יכול לעמוד לבדו.
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אי פגיעה באחר זה לא "מוסר"?"

בכוונה נתתי דוגמה של אח ואחות שמה אין שום יחסי תלות. אתה שוב בורח לתירוץ אחר- פגם גנטי. נו, ואם נוכל להמציא תרופה שתבטיח רצף גנטי תקין, אז זה כן יהיה בסדר? אלא שברור לכולם שלא זו הסיבה למה גילוי עריות הוא בחוץ אלא פשוט כי הוא לא מוסרי.

בהמה לא יכולה להביע הסכמה- אז מה? וכשאתה אוכל אותה היא כן מביעה הסכמה?
במחילה, אני לא חושב שאתה מאמין לסיבה הזו בעצמך.

שיהיה ברור: אסור לפגוע באחר בוודאי. רק שזה לא יכול ולא צריך לעמוד כערך יחיד.
לדוגמה: איך היית מתיחס למי שאוכל בשר אדם מת? הוא מת, מה אכפת לך?
מי שמשתין על מצבה של אדם ללא שום קרובים- במי הוא פוגע?
אני יכול להמשיך ככה לנצח, פשוט בגלל שכולנו יודעים שבכל המקרים האלה מה שמפריע לכל בני האדם הוא איזשהו סט של ערכים שלא מוכנים לקבל דברים מסוימים כלגיטימיים אפילו שהם לא פוגעים באף אחד. עד שלא נכיר בזה אין שום סיכוי להתקדמות לתקן את התופעות הללו.

ישן 11-01-2018, 14:12
מנהל

איך אמר הלל הזקן? כל התורה על רגל אחת היא מה ששנוא עליך על תעשה לחברך
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אי פגיעה באחר הוא עיקרון חשוב אחד שלא יכול לעמוד לבדו."

כלומר, אי הפגיעה באחר הוא העקרון המוסרי העליון.
לגבי כל השאר- נדמה לי שהייתי ברור- מעבר לפגיעה באחר, שיש בלי ספק, אי אפשר להתעלם מנטיות שמקורן באלפי שנים של תרבות אנושית ואולי אפילו מאות אלפי שנים של ברירה טבעית. גם חיות נולדות עם סט של התנהגויות שמקובלות עליהן ושלא מקובלות עליהן. באותה מידה יש מספר מצומצם של התנהגויות שבכל התרבויות נחשבות לא רצויות, פסולות או אסורות וכאן נכנס גם גילוי מהעריות ומשכב הבהמה. מדוע יש טאבו חוצה תרבויות והסטוריה? זה כבר נתון לנקודה שממנה את יוצא. המאמין יגיד שאלוהים יצק אותנו בצלמו, הביולוג האתאיסט יגיד שזו תוצאה של ברירה טבעית שהביאה להעלמות התנהגויות שהיו מזיקות באופן דראסטי והדאיסט אולי יגיד שאין בעצם הבדל ממשי בין שתי האפשרויות.

ברגע שאתה מבסס את החוקים המוסריים שלך על סט שכולל הרבה יותר מאשר אותם "כללים" אוניברסליים בסיסיים ואשר לדידך המקור שלהם הוא ציווי אלוהי ספציפי (נאמר, אלוקים בתפיסת היהדות) הרי שאתה במקום בעייתי שכן מה לגבי מי שסט הכללים שלו שונה? מי יכריע מי צודק ומי מוסרי יותר או לא מוסרי כלל? בעיה.
המכנה המשותף היחדי שיכול להיות לכולנו הוא אי פגיעה באחר. זה מקובל בכל תרבות ותכלס אפשר לבחון כל התנהגות לאור זה ולקבוע בסיס לפסילה של התנהגות זו או אחרת. מבחינתך זנות היא חטא וזאת בגלל שכך כתוב או כך צווה. למי שאיננו מאמין יש צורך לבחון את זה לאור קריטריון כלשהו, והקריטריון של פגיעה באחר הוא הכי טוב שיש. לאור הקריטריון הזה אני רואה בזנות משהו פסול.

ואגב, לכן גם אין לי בעיה עקרונית מוסרית עם אכילת בשר אדם בהנחה שהלז מת מוות טבעי. הרעיון בהחלט מגעיל אותי אבל גם הרעיון של אכילת רמשים מגעיל אותי...
לגבי אכילת בהמות: כאן יש צורך הישרדותי במזון (חלבון). היום יש תחליפים ואני מודה שאני לא מתלהב מאכילת חיות אם כי אינני צמחוני.
לגבי פיפי על מצבה - זה נראה לי כמו פגיעה בזכרו של אדם.
ואפשר להמשיך.... אני חושב שתמצא מעט מאוד מקרים שבהם נסכים שמשהו הוא פסול ואין לו מימד של פגיעה באחר.
ישן 11-01-2018, 14:25
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "איך אמר הלל הזקן? כל התורה על רגל אחת היא מה ששנוא עליך על תעשה לחברך"

אני חייב קודם למחות על גיוסו של הלל לעניין. יש כל מיני דרכים ללמוד את אותו סיפור אבל ברור שאי פגיעה באחר היא לא הדבר הכי חשוב. הוכחה? גם הלל לא יחלוק שמי שעובד עבודה זרה מיתתו בסקילה שהיא חמורה לעומת רוצח שמיתתו בסיף שהוא קל.

אני רק באתי לומר שזה לא ערך יחיד. איך נוסיף את הערכים האחרים? נוכל לחלוק. אתה תגיד לפי הקריטריונים שלך ואני אגדיר אחרת, אבל לפחות נסכים שלא יכול להיות שרק זה הערך היחיד.

פיפי על מצבה פוגע באדם? איזה אדם בדיוק? הוא מת! (ובכוונה ציירתי מציאות שאין לו קרובים)

ובוא אצייר לך ציור (תיאורטי יש שיאמרו) : מחר תבוא אישה ותגיד שהיא רוצה במפורש לעשות בזנות, ככה טוב לה, היא נהנית ואין לה שום בעיה עם זה. אף אחד לא מנצל אותה והיא מודעת במאה אחוז לבחירות שלה. האם במקרה כזה גם תתנגד לזנות?

ישן 11-01-2018, 14:53
צלמית המשתמש של maorhag

כי כשמסתכלים בתמונה יותר רחבה אין סיכוי שזה מה שהוא התכוון.
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "למה? זה מה שהוא אמר והדברים מדברים בעד עצמם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
בכל מקרה, לשאלתך ביחס לאותה זונה פוטנציאלית:
הבעיה שלי היא לא עם זונה זו או אחרת אלא עם הזנות בכללה. ברור לי שגם באופן לא תיאורטי שיש בהחלט נשים שעוסקות בזנות מבחירה חופשית לחלוטין וקרה לחלוטין. וזאת זכותן. זה לא פשע מבחינתי.
הבעיה היא שחלק ניכר, ואני נזהר מלכתוב "רוב" למרות שזה מה שאני חושב, הן לא כאלו.
מעבר לכך, כבר כתבתי שבעיני יש בעייתיות עם הפיכת משהו כל כך פרטי ואינטימי כמו יחסי מין לסחורה.

הרי הלל לא כופר חלילה בתורה כולה והבאתי לך הוכחה ששם זה לא ככה. בלי קשר הלל בוודאי לא בא לפסול את התורה כולה אלא רק להעמיד ולחדד ערך ספציפי חשוב- זה עוד לא אומר שאין עוד כאלה.

אני לא מבין מאיפה הטולרנטיות הזאת כלפי זנות לעומת דברים אחרים. גם רוב האנסים והסוציופתים גדלו בתנאים לא אידאליים , למה כלפיהם אתה פחות סלחני?

ואני שוב מחדד: אם הבנתי נכון היחס שלך לגבי אותן נשים שעוסקות מבחירה הוא שזכותן (עם כל הגועל שאתה חש) , אם אחת מהן היא הגברת שיאיר הלך אליה, אז זה בסדר?

ישן 11-01-2018, 13:14
צלמית המשתמש של maorhag

זו לא תשובה.
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "כיום מדינת ישראל היא מדינה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
כיום מדינת ישראל היא מדינה חילונית. כמו שלא נסקול מחללי שבת ככה לא נעמיד לדין זונות.
ובכנות - למרות שאני מגדיר את עצמי " רשמית" כדתי,יש לי ספקות רציניים ביותר לגבי נכונותה של הדת היהודית. אני לא אומר שאמי אפיקורוס אבל אי אפשר לבחור אם להטיל ספק או לא.

כאן אני יכול לשאול גם על התשובה שלך: אם אתה חושב שתורנית סקילת מחללי שבת היא הדבר הנכון גם היום (אני למשל חושב שלא,אבל זה דיון אחר) : אז למה שאת זה לא נעשה?
ואם תענה: כמו שלא נסקול הומואים אני אשאל בדיוק את אותה שאלה: אם אתה חושב שהלכתית משהו נכון לימינו, למה לא לנסות ליישם אותו? כאילו מה זה התירוץ הזה "אנחנו לא מדינת הלכה". נכון, אנחנו לא, ואנחנו נשמח להתקדם לשם, בכל מקרה בהשקפה תורנית נשמח להתקדם לשם (אלא אם כמובן אתה לא מסכים עם ההשקפה התורנית שזו אכן תשובה קבילה לוגית אצלי).

ישן 27-01-2018, 23:40
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מעניין, אני בדיוק במצב ההפוך לשלך..."

אני לא מצליח להבין איך אפשר להאמין בדת,בטח בדת מאורגנת(Organized religion) על סמך תחושה בלבד.
אם מסתכלים על זה בצורה רציונאלית הסיפור של העם היהודי מדהים ונראה כאילו נקלח מתוך ספר פנטזיה, מה שמעורר מחשבה שמא הדת שחזתה בביטחון כזה את הקיום, הגאולה וההשפעה של העם היהודי עוד כשהוא היה שבט נידח במזרח התיכון - באמת באה ממקור אלוהי. מצד שני אני אפשר לתהות שמא מדובר במקריות מדהימה ותו לא,בפרט כשהמדע המודרני,(במיוחד הארכיאולוגיה, לדעתי) מערער על אמיתות האירועים המתוארים בתנ"ך (במיוחד המוקדמים ביניהם) והמוסר האנושי מקשה מאוד לקבל אינספור מצוות וערכים יהדותיים.
ישן 11-01-2018, 12:36
צלמית המשתמש של ai22

בעיקר - ביוש ציבורי. מדד לרמה רוחנית נמוכה
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "וודאי"

האיסור הזה "לא תהיה קדשה מבנות ישראל" - לא מופניה כלפיה אלא כלפי החברה כולה.
ובאותו אופן: "לא תזנה הארץ ומלאה הארץ זימה"
לפני העבירה יש ציווי "אל תחלל את בתך להזנותה" - כי האחריות היא קודם כל על החברה ועל אביה.
ועיקר האיסור הוא בכלל על בית הדין שידעו שיש זונה בקרבם ולא עשו דבר.

מטרת המלקות - היא להרתיע לאחר מעשה, כדי למנוע הידרדרות חמורה יותר ובעילה אסורה שעונשה מוות.
ולדעת הרמב"ן לא תקפים לפנוי הבא על פנויה (למשל רווק עם זונה רווקה).

ציטוט:
אתה מתכוון מן הסתם לנביא הושע שבנבואה נאמר לו לקחת זונה בשם גומר בת דבלים כמשל לזה שעם ישראל בגד בקב"ה.
זה מעשה מאוד מזעזע, שמיועד לזעזע ציבורית.
באופן דומה - יפתח היה בן של אישה זונה ואחיו נידו אותו כי קיומו היה חרפה מתמדת עליהם.
באופן דומה - כשיהודה גילה שתמר זנתה הוא פעל להענשה חמורה,
עד שגילה לבושתו הרבה - שהיא עשתה מעשה צדקה, ודווקא הוא עשה מעשה זימה חמור ומבזה.
העבירה של יהודה לא הוסתרה - ההתמודדות עם הביוש הייתה תיקונה

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 11-01-2018 בשעה 12:47.
ישן 11-01-2018, 12:53
צלמית המשתמש של ai22

יש ספק האם יש עונש מלקות או לא
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "הכל נכון ועדיין"

רבנים גדולים ועצומים טוענים כך, וחלקם אחרת.
משמע - גם לשיטתך,
יש ספק האם יש אחריות גם על האדם - או על החברה והאפוטרופוסים בלבד.
ציטוט:
יכול להיות שגם מה שאתה אומר נכון-זה לא סותר. בהחלט יש *גם* אחריות על החברה. אבל זה לא שולל אחריות אישית לרגע.
בכלל בתורה אין מקומות לפטור מאחריות אישית. לא יעלה על הדעת.
האחריות בתחום זה - היא בעיקר ציבורית - כמעט בלעדית:
על החברה לחוקק חוקים ולאכוף אותם, כולל עונש המלקות.

האחריות על אדם שהידרדר לזנות קיימת - אבל בוא נהיה ריאלים:
אישה לא נהפכת לזונה בגלל שזה מקצוע טוב ומכובד.
אף ילדה לא רוצה להיות זונה כשתגדל.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 11-01-2018 בשעה 13:02.
ישן 11-01-2018, 14:33
צלמית המשתמש של ai22

בוא נרחיב - ונראה את הסביבה:
בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "הוא חלוק בהגדרת האיסור- לא בהטלת האחריות."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ספר החינוך לרמב"ם
הרמב’’ן זכרונו לברכה (בהשגתו לספר המצוות שם) תפש עליו בזה, ואמר כי אין הלאו הזה דקדשה בא להזהיר לבועל בלא כתובה וקידושין, שאין בזה איסור תורה, שהכתובה אינה מן התורה כלל מצוה וקנין באשה. אבל עיקר הלאו בא להזהיר שלא לבוא על אשה שהיא אסורה לבועל, בעניין שאין קדושין תופסין לו בה, וכמו שבארו זכרונם לברכה בגמרא (יבמות סא, א) שאין הזונה האמורה בכל מקום בתורה, אלא באשה שבא עליה אחד מישראל שאין קדושין תופסין לו בה, וזהו הזנות שתרחיק התורה ותמאס לעולם, ותזהיר הבועל והנבעלת על זה.

וכמו כן מיסוד העניין הזה הוא שיזהיר הכתוב הבית דין שלא יניחו אשה מופקרת ביניהם, לפי שסופה להיבעל לאנשים שהיא ערוה להם, עד שאין קידושין תופסין להם בה, שאין ספק כי המופקרת לרבים לא תקפיד אחר כן בין חתיכת שמן לחתיכת חלב.
וכמו כן הזהיר אבי הבת על זה בפירוש בפסוק אחר, שלא להפקירה לזנות ולא למוסרה למי שאין לו בה קדושין, ועל זה נאמר אל תחלל את בתך להזנותה. והכל מן הטעם הנזכר, כי תבעל למי שהיא ערוה עליו, לא מטעם כתובה וקדושין, כדעת הרמב''ם זכרונו לברכה.
...
ובכלל הלאו גם כן בית דין שידעו שיש ביניהם אשה שהפקירה עצמה, שיש להם לבער הרע מקרבם, ואין עליהם חיוב מלקות, לפי שהם אינן עושין מעשה. אבל עונשם גדול מאוד, שכל קלקול הדור נתלה במי שבידו למחות ואינו מוחה.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 11-01-2018 בשעה 14:36.
ישן 28-01-2018, 20:17
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01

בלתק מאד גדול

אדון יאיר מתנהג כמו בן של טייקון וגם מסתובב עם בנים של טייקונים
אין שום דבר חריג בהתנהגות שלו אם הוא בן של טייקון
וכאן בא הטוויסט א.ק.א. הסטייה
בנים של ראשי ממשלה שמסתובבים עם בנים של טייקונים, מה זה אומר ?
מי באמת חבר של מי (אף אחד) זאת לא שאלה אלא עובדה.
רב אם לא כל הדרים בארץ ישראל מבינים שנחצה קו אדום/שחור/בחול לגבי ההפרדה בין שלטון לטייקון.
מי שעוד לא שם ולא הבין איך הכסף עובד, מוצע מסע בזמן לשנת 1992 בלי כרטיס חזרה

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:20

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר