לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-02-2018, 12:53
  emoky emoky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.02.18
בהתלבטות אם ללכת לשריון או לוחם ימי

אז ככה קוראים לי שמואל, אני כרגע בן 17, תאריך גיוס הנוכחי שלי הוא ביולי. אני כבר מילאתי שאלון העדפות ובתור עדיפות ראשונה שמתי שריון בדרגה 4 מכווין שמאוד מושך ומעניין אותי התעסקות ולהיות חלק מאיש צוות של טנק. לפני כמה ימים ראיתי בחדשות כתבה על הסטילים ולהגיד את האמת ממש התרשמתי, כמו ילד קטן. אז מהר הלכתי למנילה שלי והעלתי לוחם מדרגה 2 ל-4 בתקווה שאקבל גיבוש. בינתיים עוד לא קיבלתי גיבוש אבל אני מניח שאולי בהמשך.

הקטע הוא שממה שהבנתי, אם מישהו הולך לגיבוש לוחם ימי, הוא מחוייב לחתום שבמידה והוא כן עבר את הגיבוש, הוא מתחייב להתגייס לחיל הים ולהיות לוחם ימי. אני יודע שאני בכלל חושב יותר מדי לעתיד ואולי בכלל לא אקבל את הגיבוש או אעבור אותו אבל זה משהו שאני חושב עליו הרבה לאחרונה. מצד אחד שריון נראלי מאוד מעניין, אני מאוד רוצה להיות חלק מצוות טנק, מצד שני חיל הים גם נראה נורא מעניין, גם הסטילים וגם הדבורים, ההתעסקות עם הים גם נראית מעניינת, זה משהו יוצא דפון משאר יחידות החיר והשריון אני משער. עוד בעיה אבל שאני לא בדיוק יודע לשחות ואני לא הבן אדם הכי טוב במים. אז ככה שקצת מפחיד אותי איך בכלל יהיה מישהו בחיל הים מישהו שלא יודע או בקושי יודע לשחות.

רציתי לדעת אם מישהו מכם היה במצב דומה לשלי, התלבט בין שני תפקידים או משהו דומה ואיך הוא בסוף הגיע להחלטה או הצבא החליט בשבילו. ובכללי אם למישהו יש חוויות או טיפים בקשר לשני התפקידים אז מאוד אעריך אם תשתפו.
תודה רבה מראש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-02-2018, 18:18
  flatfoot flatfoot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.03
שני התפקידים מאוד מעניינים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי emoky שמתחילה ב "בהתלבטות אם ללכת לשריון או לוחם ימי"

אך גם מאוד שונים.

אתן את דעתי (אני הייתי בחי"ר, יצא לי לעבוד הרבה עם שיריונרים, חיל הים לא)

דבר ראשון זה אם אתה בכלל אוהב ים?
דבר שני אתה כנראה אוהב דברים טכניים אחרת לא היית מתעניין בתפקידים הנ"ל?

בסטי"ל - אתה חלק מצוות הרבה יותר גדול ולכן אתה גם בורג קטן יותר במערכת. כלומר יכול להיות שאתה תהיה אחראי על מערכת מאוד מסויימת בתוך הספינה, למשל אחראי על מערכת קשר, מנוע או חימוש.

-מצד שני בגלל שבסטי"ל ההתמקצעות היא הרבה יותר טכנית 0 נראה לי ברמה של הנדסאי? תקנו אותי)
זה משהו שיכול גם לעזור לך בהמשך.

-קח בחשבון שבהפלגות אתה יכול להיות לתקופה ממושכת על האוניה לטוב ולרע.

בטנק
אתה חלק מצוות של /4 אנשים ככה שהתפקיד שלך בתפעול המערכת הוא הרבה יותר משמעותי.
טנק זה הרבה יותר שטח, לישון בשטח, יותר לחימה פנים אל פנים מול האויב ולא ירי מרחוק על משהו שלא רואים ולא שומעים.
אתה יכול להיות בצפון ובגולן, במדבר בדרום ואיפה שצריך.
בסט"יל אתה תמיד בים....

דבורים- מבחינה מסויימת של צוות וכלי קטן יותר, דומה לטנק.

תכלס שניהם תפקידים מעניינים אבל מאוד מאוד שונים.
ישן 24-02-2018, 10:57
  emoky emoky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.02.18
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי flatfoot שמתחילה ב "שני התפקידים מאוד מעניינים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי flatfoot
אך גם מאוד שונים.

אתן את דעתי (אני הייתי בחי"ר, יצא לי לעבוד הרבה עם שיריונרים, חיל הים לא)

דבר ראשון זה אם אתה בכלל אוהב ים?
דבר שני אתה כנראה אוהב דברים טכניים אחרת לא היית מתעניין בתפקידים הנ"ל?

בסטי"ל - אתה חלק מצוות הרבה יותר גדול ולכן אתה גם בורג קטן יותר במערכת. כלומר יכול להיות שאתה תהיה אחראי על מערכת מאוד מסויימת בתוך הספינה, למשל אחראי על מערכת קשר, מנוע או חימוש.

-מצד שני בגלל שבסטי"ל ההתמקצעות היא הרבה יותר טכנית 0 נראה לי ברמה של הנדסאי? תקנו אותי)
זה משהו שיכול גם לעזור לך בהמשך.

-קח בחשבון שבהפלגות אתה יכול להיות לתקופה ממושכת על האוניה לטוב ולרע.

בטנק
אתה חלק מצוות של /4 אנשים ככה שהתפקיד שלך בתפעול המערכת הוא הרבה יותר משמעותי.
טנק זה הרבה יותר שטח, לישון בשטח, יותר לחימה פנים אל פנים מול האויב ולא ירי מרחוק על משהו שלא רואים ולא שומעים.
אתה יכול להיות בצפון ובגולן, במדבר בדרום ואיפה שצריך.
בסט"יל אתה תמיד בים....

דבורים- מבחינה מסויימת של צוות וכלי קטן יותר, דומה לטנק.

תכלס שניהם תפקידים מעניינים אבל מאוד מאוד שונים.

תודה רבה על התשובה, אני לא מת על הים אבל גם לא שונא הים, כאילו אף פעם לא ראיתי את עצמי בתור בן אדם של ים אבל גם לא אחד שלא סובל את הים.

אני גם חשבתי על העובדה בסטי"ל נגיד אני באמת בורג קטן במערכת יותר גדולה מאשר בטנק. מעניין אותי יותר חיל הים להגיד את האמת, כי זה נראלי פחות קשה פיזית במובן מסויים וגם שמעתי דברים יותר טובים על חיל הים מאשר חיל ירוק. גם אולי להיות בים ולראות מים ונופים ממרחקים זה פחות משביז מאשר לעשות קווים או שמירות עם טנקים. אבל לא יודע אני כולה מלש"ב צעיר
ישן 24-02-2018, 12:40
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי emoky שמתחילה ב "בהתלבטות אם ללכת לשריון או לוחם ימי"

ראשית, זה מאד מרענן שיש כאן התלבטות בין שני סוגי שירות כלוחם ביח' שנחשבות יותר אפרוריות מהיחד' היותר מבוקשות כמו צנחנים, גולני, מג"ב וכו'
אבל בל ניטעה, השריון הוא הכוח המתמרן העיקרי של זרוע היבשה ושייטת 3 (סטי"לים) ופלגות הבט"ש (שלדג ודבורה 3) הן הכוח העיקרי של זרוע הים.
אז קבל כל הכבוד ובהצלחה היכן שבסופו של דבר תשרת!

שנית לענייננו, כפי שנאמר אלה שני מאפייני שירות שונים בתכלית הכוללים עבודת צוות, תפעול וטיפול בכלי מלחמה הייטק עם כוח אש רב מאד.
בשני הכיוונים האלה יהיה לך מקצוע צבאי שיהיה חלק מסך המקצועות של הכלי, הכלי עצמו יהיה חלק מקבוצת כלים זהה דומה או שונה וידע לעבוד בשת"פ עם כלים וזרועות צבאיים אחרים (כלי טיס, כלי שיט וכוחות יבשה).
אנשי הצוות של הטנק או הספינה שיהיו איתך יהפכו להיות מרכז חייך, איתם תהיה פעיל במשך היום והלילה עד כדי כך שחייהם יהיו בידיך וחייך בידיהם.
כל המילים שאתה שומע בשירים על רעות ואחוות לוחמים יקבלו משמעות, אתה תלמד להניח את האגו בצד ולתת מעצמך בשביל חבר ובשביל כולם כפי שהם ירגישו אליך (מי פחות ומי יותר).

יהיו רגעים שתשנא את השירות ואת הכלי אבל בתוך תוכך צעריץ את העוצמה והתיחכום שלו ובעיקר את כוח האש שלו, כשתצבור וותק היחידה תציע לך אפשרויות קידום ופיקוד.

אתה לא חייב להחליט מייד על סמך תחושת בטן, תתייעץ עם שכנים/חברים/בני משפחה ששירתו ביחידות האלה, מה היה "טעים" להם יותר מי ים מלוחים או אבק.
צור קשר עם ביתן חיל הים ועם מרכז הגיוס של מז"י על מנת לברר על מועדי ימי עיון של חיה"י והשריון.

זכור שההתלבטות תסתיים רגע שיוחלט על כיוון אחד שיהפוך מרכז חייך וישאיר את השני לא רלוונטי, אז בהצלחה בכל דרך שתבחר ונקווה שתתאים לאופייך וכישוריך.

קצת טעימה ממה שאנחנו חווינו כמבקרים מטעם דובר צה"ל ביחידות האלה, יש כתבות, תמונות וסירטי וידאו, אתה מוזמן לקרוא ולראות הכל על מנת לקבל יותר מידע:

ביקור שלנו בשייטת 3 ע"ג הסטי"ל אח"י סופה
https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...4%E5%F 8%E5%ED

ביקור שלנו בפלגה 916 ע"ג ספינת בט"ש מסוג שלדג
https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...4%E5%F 8%E5%ED

סידרת צילומים וכתבות מביה"ס לשריון בשיזפון
https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...%E9%E6%F4%E5%EF

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:34

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר