לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-02-2018, 22:02
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nadi_m שמתחילה ב "עזרה בהגדרת הוטבוקס כ- BRIDGE"

הרבה ספקים עושים carrier grade nat. אם ה IP שלך מתחיל ב 100.64 עד 100.127 (כלומר נופל בתוך הרשת 100.64.0.0/10) - זה זה. וכן, port forwarding מן הסתם לא יעבוד כי אתה לא היחיד בעולם שמקבל את התוצאה שאתה מקבל ב whatismyip.com - ואין ל NAT כל דרך לדעת שתעבורה פתאומית מיועדת דווקא אלייך, אלא אם כן הוא עושה ניתוח תעבורה וזה חלק מפרוטוקול ידוע אחר כגון FTP, ובלבד שאינו מוצפן (כמובן שאז נשאלת השאלה מה קורה אם יש שני אנשים שמנסים לקבל מבחוץ תקשורת עבור אותו פורט? מה אז הוא יעשה?)

בקיצור, לדבר עם ספק האינטרנט. התירוץ שאני משתמש בו באופן אישי הוא שיש לי שרת FTP שאני מריץ לפעמים לצורכי עבודה, ו"הוא עבד עד שעברתי אליכם, כנראה שאתם עושים NAT? תורידו את זה ממני!" - עד היום עבד. אבל לא התחברתי (ואין לי כוונה להתחבר, אלא אם כן זה יהיה הספק האחרון בעולם), להוט בתור ספק אינטרנט - אין לי מושג איך הם מתמודדים עם פניות מהסוג הזה.

הבעייה נובעת מכך שפשוט אין מספיק כתובות כדי לחבר את כולם לאינטרנט. "אין להם ברירה" (ולכן רובם ככולם לא נוקפים אצבע לתת לכולנו IPv6 כבר אתמול כדי להתחיל את המהפכה שתפתור את הבעייה הזו לתמיד... אפילו לא ללקוח שמתחנן לקבל...)

אני לא כל כך יודע איך ה Bridge קשור אם כתובת ה IP הנ"ל מגיעה ישר מהספק.

ראה https://en.wikipedia.org/wiki/Carri...T#Disadvantages

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-02-2018, 07:48

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי nadi_m שמתחילה ב "תודה על התשובה שימי! לפני..."

אבל אם הספק עושה NAT זה לא משנה מה קורה אצלך בבית. המקום היחיד שבו זה ישנה זה אם ה "Bridge" שלך עושה NAT. אבל אם הוא עושה את זה, הוא בהגדרה לא Bridge אלא ראוטר (ואין סיבה הגיונית שהוא יחלק כתובות שמתחילות ב 100...)

השאלה היא אם כשאתה מבטל את ה Bridge וחוזר למצב הקודם אתה מקבל IP אמיתי - או שסתם קרו פה שני דברים בסמיכות זמנים ואתה הסקת שיש ביניהם קשר...

כי בעצם, שעובדים בשיטת ה"חייגן" הישראלית - אתה "מחייג" (כלומר פותח חיבור L2TP בד"כ) לאיזשהו שרת שיושב בתוך הרשת של הוט. השרת הזה הוא זה שמחבר אותך לאינטרנט, והוא זה שמקצה לך את ה IP בהתאם לשם המשתמש שאיתו התחברת. לכאורה, זה לא משנה איך ציוד הרשת שבדרך מתנהג כי כל מה שהוא עושה זה להעביר פאקטים שמשמשים כבסיס שעליו רוכב ה L2TP - ומה שמשנה זה מה שקורה בין שני הצדדים של ה L2TP - כמו בכל tunneling protocol באשר הוא...

אני לא יודע אם יש כיום ספקים שלא מבצעים CGNAT באופן גורף. השאלה היא אם הם מסרבים להסיר את זה, לא אם הם עושים את זה ללקוחות שמה שמעניין אותם זה לגלוש בפייסבוק ובטמקא (ואז לא איכפת להם / מעניין אותם שיש NAT)

להוט לא הייתי מתחבר בגלל הנטיה המוזרה שלהם לחדור לי לכיס תוך הפרת חוזה לכאורה, להתקשר אלי עשרות (!) פעמים אחרי שהתנתקתי מהם כדי למכור לי שירותים למרות שזה לא חוקי ואף לאחר שהבאתי לידיעת המתקשרים הנ"ל שמדובר בפעולה לא חוקית ושאני אתבע אותם על כך; וכו'.

ישן 25-02-2018, 11:07
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nadi_m שמתחילה ב "עזרה בהגדרת הוטבוקס כ- BRIDGE"

הייתה לי בעיה דומה עם חיבור של הוט ופתיחת פורטים. דיברתי עם הנציגים, והם שלחו אותי לדבר עם הספק שלהם (!) הם עובדים עם חברה שמספקת להם אינטרנט ומבצעת NAT לכל הלקוחות כברירת מחדל. כשביקשתי חיבור נורמלי עם IP שניתן לגשת אליו כיוון שללקוח יש בית חכם, נעניתי ש"אין שום בעיה, וזה שירות שהם מספקים בתשלום - IP קבוע, 17₪ לחודש" כשאמרתי שאין כל צורך בIP קבוע, הם ענו שזו הדרך היחידה שלי לקבל IP לא אחרי ניתוב, ואם יש לי בעיה עם זה אני יכול לקפוץ.
כמובן לא אמרו לקפוץ, אך נתנו לי להבין שאין לי אפשרות מלבד לשלם או לעבור ספק. בנתיים הלקוח משלם, והIP אמנם קבוע, אך מתחלף מדי פעם...

ישן 27-02-2018, 01:34

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי nadi_m שמתחילה ב "עידכון: הרגע סיימתי שיחה עם..."

הסבר יותר סביר מ"באג" זה פשוט שהמערכת שלהם ראתה MAC שונה מה MAC שהיה עד עכשיו. כיוון שהם לא יקצו לך IP עבור כל מחשב שאי פעם תחבר ישירות למודם (בד"כ הראוטר מקבל IP בודד ועושה NAT בעצמו כך שהם רואים תמיד MAC אחד - ה MAC של הראוטר) - כי IP-ים זה דבר שכאמור יש בו חוסר ואפילו לסתם לקוחות שלא עושים את זה - לא נותנים תמיד IP פומבי אלא שמים מאחורי CGNAT - אז זה דווקא הגיוני שאם אתה מבקש IP-ים נוספים, שמים את המחשבים החדשים תחת CGNAT כדי לאפשר לך בכל זאת להתחבר (פחות קריאות לתמיכה...) ועבור רוב האנשים זה פשוט שקוף.

ומה שה reset עושה זה לאפס את כתובת ה MAC התפוסה המקורית כך שעכשיו שהראוטר שלך מבקש כתובת, הוא הראשון ברשימה, ואולי למבקש הראשון כן נותנים IP חוקי. (אה, ואולי הוא גם פשוט סתם הוריד אותך מה CGNAT... וניתק לך את המשתמש כדי שיתחבר מחדש ויקח את ההגדרות החדשות; אצלי היה ניתוק/חיבור כזה כשהתמיכה של 018 הורידה ממני את ה CGNAT... אבל יצויין שאני ב VDSL)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:22

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר