לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-02-2018, 19:59
  משתמשת נקבה sivan_again2018 sivan_again2018 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.02.18
הדרכת טיולים - אאוריקה? מחשבות על בחירת קריירה

אז זו תמונת המצב הנוכחית: אני בת 35 כעת, ו... מרגישה תקועה ומבוזבזת בחיים מבחינה תעסוקתית.
אפשר לומר שמקצועית אני עושה את אותו הדבר משנת 2010, רק במקומות שונים כמובן: יושבת במשרד, מקבלת שיחות, מעבירה קריאות, סוגרת קריאות.
בהיכרות עם עצמי אני יודעת שאני מסוגלת להרבה יותר מזה ושווה הרבה יותר מזה. גם הבוס שלי לשעבר אמר לי בזמנו (לפניי ותר מ-4 שנים!): "אני חושב שאת מתבזבזת פה". ובאמת, מי רוצה להיות להישאר מרכזנית/מוקדנית כל החיים? הגיע הזמן להתקדם.
אז חשבתי הרבה, ומקצוע אחד ש"מדגדג" לי כבר שנים הוא הדרכת טיולים. מאז ומתמיד אהבתי היסטוריה (למשל: תרבויות עתיקות כמו המאיה, ימי הביניים, כיבושיה השונים של ארץ ישראל וכו' (אני פחות בקטע של העת החדשה או של היסטוריה אמריקאית. מודה), ומאז ומתמיד אהבתי לטייל. נשאר הקטע של לעמוד מול אנשים, לדבר ולעניין אותם, לגרום להם להקשיב לי. להקסים אותם. אני מאמינה שגם עם זה לא תהיה לי בעיה: יש לי יכולת דיבור ויכולת להרשים כמעט כל אדם שאני שאני פוגשת.
על פניו, ייתכן שסוף סוף - אאוריקה. אבל... בניגוד לעבר אין לי שום כוונה לנקוט במהלך פזיז בלי להתייעץ, לשקול, לברר, לשאול, לבדוק. היום שוחחתי קצרות בטלפון עם שני מדריכים, האחד ותיק, השני קצת פחות. הוותיק אמר לי "זה אחלה מקצוע, את תהני", והוסיף גם: "לא תזיק לך פרוטקציה". השני אמר לי: יש קורס יקר מאוד שבסיומו יש מבחנים שבהם צולבים אותך כמו ישו כדי לבחון את הידע שלך. אין לי בעיה עם ללמוד, ואין לי בעיה עם מבחנים.

עד כאן הצד שלי. עכשיו רציתי לשאול אתכם: כיצד יודעים שמקצוע מסוים אכן מתאים לי? כיצד יודעים אם באמת אתמיד בו ואשתלב בו או שאתייאש תוך זמן קצר לאחר שהוצאתי סכום נכבד על הכשרה?
איך יודעים שתהיה לי סבלנות והכלה למטיילים בקבוצות שלי גם אם הם יהיו קשים ונודניקים? איך להתגבר על חשש מסויים שמנקר שמא אולי לא יקחו אותי ברצינות כמדריכה בגלל קומתי הנמוכה?
תובנות? עצות? טיפים? אשמח
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-02-2018, 15:07
  משתמש זכר הדור האחרון הדור האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sivan_again2018 שמתחילה ב "הדרכת טיולים - אאוריקה? מחשבות על בחירת קריירה"

הי סיון, אני רושם את דעתי בלבד....
כיצד יודעים שמקצוע מסוים אכן מתאים לי? תראי, באחוזים מאוד גבוהים, דבר שאנחנו אוהבים, בד"כ יש לנו גם את הכישורים לבצע אותו. אני אוהב לשחק כדורגל כי אני טוב בכדורגל. אני אוהב לפתור תשבצים מהסיבה הפשוטה שאני טוב בפתירת תשבצים.
כיצד יודעים אם באמת אתמיד בו ואשתלב בו או שאתייאש תוך זמן קצר לאחר שהוצאתי סכום נכבד על הכשרה?
את לא יכולה לדעת אך את לבטח מכירה את אופייך. האם את מסוג האנשים שמתייאשים מהר או דווקא אלו בעלי הסבלנות שמצליחים להתמיד...כמו בכל דבר צריך סבלנות.
לאחר שנים שעבדתי בעבודה בטחונית החלטתי לעשות הסבה להוראה. במשך הלימודים שאלתי את עצמי אם זה הדבר הנכון? גם בשנה הראשונה היו לי זמנים שלא הבנתי מה אני עושה במקום העבודה הזה.
אבל היום? אני שלם במיליון אחוז עם ההחלטה ואמליץ בחום על הסבה להוראה. מה עזר לי??? סבלנות.
איך יודעים שתהיה לי סבלנות והכלה למטיילים בקבוצות שלי גם אם הם יהיו קשים ונודניקים?
לא תהיה לך. אין סבלנות לנודונקים. כאן תצטרכי יכולת ספיגה. לשמחתנו זה דבר נרכש.
איך להתגבר על חשש מסויים שמנקר שמא אולי לא יקחו אותי ברצינות כמדריכה בגלל קומתי הנמוכה?
שטויות במיץ עגבניות!!! אין קשר בין הדברים. עם הניסיון תלמדי להיות אסרטיבית ועיניינית. תלמדי מה בדיוק מעניין את המטיילים. תיכנסי לאינטרנט, תקראי חומר, תדברי עם מדריכים נוספים, תאספי טיפים וכך תתחילי לבנות את מעמדך כמדריכת טיולים.
בהצלחה!!!
ישן 28-02-2018, 15:28
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
ננסה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sivan_again2018 שמתחילה ב "הדרכת טיולים - אאוריקה? מחשבות על בחירת קריירה"

כיצד יודעים שמקצוע מסוים אכן מתאים לי?
בדקי האם יש לך את הכישורים המתאימים לעבודה. אם את לא יודעת מהם - תשאלי מישהו שכבר עובד בתחום.

כיצד יודעים אם באמת אתמיד בו ואשתלב בו או שאתייאש תוך זמן קצר לאחר שהוצאתי סכום נכבד על הכשרה?
זאת בעיה.
מדובר בתחום מבוקש שהרבה עוברים הכשרה כדי לעבוד בו,
ולכן קשה להשיג בו עבודה, אלא אם יש לך יתרון מסויים (למשל הדרכה בשפות זרות).
בנוסף - במקרים רבים הביקושים עונתיים, וצריך עבודה משלימה.
https://www.haaretz.co.il/misc/1.1420666

אני זוכר למשל מהטיול בארה"ב, שהיו שם מדריכים-מתנדבים, שאספו אנשים והעבירו הדרכה יפה,
ובסופה, ביקשו ממי שנהנה שישלם להם כרצונו ויתן פידבק.
הבנתי שהטרנד הגיע גם לארץ.

אני יכול לברר עם 2 אנשים שאני מכיר. אחד מחלטר קצת בהדרכה (תכנן יותר, לא הלך), והשניה עברה קורס (חשבה לעבוד בתחום בפנסיה, אולי עוד יקרה)

סבלנות.
איך יודעים שתהיה לי סבלנות והכלה למטיילים בקבוצות שלי גם אם הם יהיו קשים ונודניקים?
את היחידה שיכולה לענות על זה.
יהיו אנשים קשים, ויהיו אנשים נודניקים, אבל רוב האנשים באים להנות, וזאת צריכה להיות הגישה שלך.
אם תתנסי קצת, תוכלי לדעת.

איך להתגבר על חשש מסויים שמנקר שמא אולי לא יקחו אותי ברצינות כמדריכה בגלל קומתי הנמוכה?
אני לא רואה שום סיבה לכך.
ישן 01-03-2018, 09:15
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05

לא אתייחס להכל, אז הנה השני סנט שלי:
1. רוב המדריכים שאני מכיר (שהם לא מעט, עבדתי בחברה להגנת הטבע) עשו את ההדרכה לצד עבודה נוספת, כי ההדרכה היא מאוד עונתית ותלויה בשיווק עצמי, ולכן אם את מצפה למשהו שיהיה משרה מלאה, אז אני לא בטוח שהדרכת טיולים היא הכתובת שלך.
2. איך יודעים שמשהו מתאים לנו? אני חושב שלצד מחקר מקדים מעמיק, שתמיד כדאי לעשות (כולל חיפוש מידע באינטרנט ושיחות עם אנשים שעושים את זה), צריך פשוט להתנסות.
אם ההכשרה נורא יקרה וחבל לעשות אותה רק כדי להתאכזב - כנגד זה אני אטען שאל תעשי הכשרה יקרה אם התשלום כבד עלייך. אל תכנסי לחובות. אם ההכשרה היא יקרה אבל את יכולה לעמוד בזה בסדר זה אומר שכושר ההשתכרות שלך טוב או שיש לך חסכונות, וכך גם אם יצא שההכשרה לא נתנה לך כלום תוכלי להחזיר את ההשקעה.
מצד שני, אם זה שההכשרה לא תהיה יעילה יכניס אותך לברוך כלכלי אז אולי לא כדאי להיכנס לזה מלכתחילה, וקודם כל לדאוג שיש לך בסיס כלכלי איתן לכל מיני ניסיונות.
באופן כללי, אני חושב שאחד הדברים היפים בעולם שלנו הוא החופש לבחור ולזוז בין דברים. אנחנו כבר לא צריכים להיות תקועים בעבודה אחת שמשעממת אותנו - המידע שמאפשר מעבר זמין, הרפואה טובה ולכן יש לנו הרבה שנים לחוות דברים שונים, מה רע?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:17

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר