לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-03-2018, 23:42
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
נו ומה רע במינימום?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "בלי הטיפ, השליח משתכר מינימום"

שנים עבדתי במינימום ואף אחד לא חלם לתת לי טיפ. אחותי עבדה כמוכרת בסופר במינימום, כמוכרת בחנות בגדים במינימום, חברי עובדים במינימום בכל מיני עבודות, חלקן 1 על 1 עם לקוחות גם, ואף אחד לא נותן להם טיפ.
מבחינתי כלקוח השליח לא "חסך לי זמן". זה מראש שירות שהעסק נותן, שירות שנכנס לשיקולים שלי אם בכלל להזמין מהעסק הזה. אם העסק רוצה לתמחר את זה- שיתמחר ואעשה את השיקול שלי אם שווה לי לקנות...
כשלעצמי אני בדר"כ נותן טיפ וגם יותר משקלים בודדים נטו בגלל שלא נעים לי כי אכן כך נהוג, אבל אני לא מוצא שום הצדקה למנהג הזה.

מה גם שזה לא השליח הראשון, לפחות 3 כאלה רק בחודש האחרון שאלו אותי "ומה עם טיפ לשליח" (חלקם עוד שניה לפני שבאתי לתת להם טיפ..)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-03-2018, 00:15
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
מינימום זה די מעט. קצת מבעס
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "נו ומה רע במינימום?"

ויש עבודות, בהם העובדים מסתמכים על כך - שיתנו להם טיפים,
אחרת היו עוברים לעבודות אחרות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maorhag
מבחינתי כלקוח השליח לא "חסך לי זמן". זה מראש שירות שהעסק נותן, שירות שנכנס לשיקולים שלי אם בכלל להזמין מהעסק הזה. אם העסק רוצה לתמחר את זה- שיתמחר ואעשה את השיקול שלי אם שווה לי לקנות...
אבל אתה לא נולדת אתמול. אתה יודע שהעסק מתמחר כך, ואנשים משלימים טיפים לפי התנהלות השליח/מלצר או לפי כמות המזומן בכיס.
ולכן אתה, כמו כולם - נוהג כך.

ציטוט:
מה גם שזה לא השליח הראשון, לפחות 3 כאלה רק בחודש האחרון שאלו אותי "ומה עם טיפ לשליח" (חלקם עוד שניה לפני שבאתי לתת להם טיפ..)
הכל בסדר?
כל שבוע פיצה?

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 27-03-2018 בשעה 00:18.
ישן 27-03-2018, 11:41
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "טיפ לשליח"

המנהג של טיפ הוא מטומטם מיסודו, אבל הוא נהיה נורמה חברתית ולכן אי אפשר להתעלם ממנו.

במסעדה, נניח, אני תמיד אשאיר מינימום (אלא אם השירות היה יוצא דופן לכאן ולכאן ואז הטיפ בהתאם) בגלל שהטיפ (לרוב) מגולם בשכר של העובדים ולכן אני נקנס בלית ברירה על העיוות (אבל אני לא אפגע להם בפרנסה אלא אם הם ממש חארות).

בכל מה שקשור לשליחים- אתה כבר בכל מקרה משלם תוספת משלוח ב99.9% מהמקרים לכן הטיפ תיאורטית מגולם במחיר. כשהשליח/משלוח יוצא דופן (הגיע מהר, מזג אוויר קשה, קומה גבוהה בלי מעלית, או סתם ממש נחמד וכו') אני נותן טיפ יפה (כי זאת המטרה של טיפ, לצ'פר). כשהמשלוח רק בסדר ובטח כשהוא לא טוב, אני לא נותן טיפ (כאמור- כבר שילמתי על המשלוח).

שליח שדורש טיפ הוא חוצפן, ואם הוא זורק דברים אז זה בטח צריך לרדת מהמחיר של המשלוח וגם להסתיים בפיטורים. אני מקווה שדיווחת על כך לבוס שלו.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 27-03-2018, 14:01
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "מה זאת אומרת "אפגע להם..."

ציטוט:
מה זאת אומרת "אפגע להם בפרנסה"? יש חוק בישראל, עם או בלי הטיפ שלך המעסיק חייב לתת להם מינימום. אי הוספת צ'ופר מעבר למה שכולם מרוויחים לא מוגדר, לפחות אצלי, כפגיעה בפרנסה.

יש חוק על הנייר ויש יישום בפועל. ברוב המקומות הטיפים הם ההשלמה לשכר הבסיס של המלצר/ית. זה פסול מיסודו אבל זאת השיטה. לכן, אלא אם נותן השירות קטסטרופי, אני תמיד משאיר מינימום לפחות.

ציטוט:
אני חושב שבמקום שבו יש תוספת משלוח אין שום סיבה לתת טיפ. פשוט אין. שילמתי ממש על זה.

נכון, חוץ מהרצון לצ'פר שזהו הייעוד המקורי של הטיפ. אם אני מזמין פיצה ביום סוער והשליח מגיע אליי נוטף כולו ועם כל הסכנות שבכביש, על אף שזוהי העבודה שלו ובעבור זה הוא מקבל כסף, אני אתן לו טיפ כי מבחינתי זה מעל ומעבר. וכך גם בדוגמאות האחרות שנתתי.
ציטוט:
אגב, תגדיר "דורש" טיפ? כי יצא לי לפגוש מלא שליחים בחיי ששאלו את מי שהזמין "מה,אין טיפ לשליח" זו דרישה או לגיטימי?

נגיד בסיפור שסיפרת.

זה לא לגיטימי לשאול מה אין טיפ אבל זה גם לא דרישה. אם לא מגיע טיפ אין לי בעיה להגיד לשליח שאין טיפ כי שילמתי 10 שקל משלוח.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 27-03-2018, 19:20
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag]מה זאת אומרת..."

ציטוט:
יש חוק על הנייר ויש יישום בפועל. ברוב המקומות הטיפים הם ההשלמה לשכר הבסיס של המלצר/ית. זה פסול מיסודו אבל זאת השיטה. לכן, אלא אם נותן השירות קטסטרופי, אני תמיד משאיר מינימום לפחות.

מה שהבנתי ברוב המקומות שהייתי בהם זה שהטיפים זה השכר שלהם ואם זה לא עובר את המינימום אז בעל הבית משלים, כלומר מינימום בטוח יש. לא יודע איך זה עובד בשאר המקומות.
בכל מקרה יש פה משהו מקומם: אם בעל העסק עובר על החוק הרי שצריך לסגור איתו חשבון. נתינת טיפ במקום משכורת כפי שאתה מתאר היא ניקוז המים במקום לסגור את החור בגג.

ציטוט:
נכון, חוץ מהרצון לצ'פר שזהו הייעוד המקורי של הטיפ. אם אני מזמין פיצה ביום סוער והשליח מגיע אליי נוטף כולו ועם כל הסכנות שבכביש, על אף שזוהי העבודה שלו ובעבור זה הוא מקבל כסף, אני אתן לו טיפ כי מבחינתי זה מעל ומעבר. וכך גם בדוגמאות האחרות שנתתי.

גם בי יש משהו שרוצה לצ'פר, בעיקר כי לי זה כולה עוד כמה שקלים ובשבילו יעשה את היום, אבל באמת שאני לא מבין איזה חלק הוא מעל ומעבר. זה שהמשלוח אשכרה הגיע?
לא יודע, כשאני מזמין מבית עסק אני מצפה שהמשלוח יגיע ואני מצפה שהוא יגיע במצב תקין ואני עוד מצפה שהוא יגיע במסגרת זמן ההתחיבות של העסק. אצלי זה מינימום, ממש לא מעל ומעבר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:00

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר