לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-04-2018, 11:09
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
הנשיא טראמפ: חסכתי 999 מיליון דולר על השגרירות בירושלים

https://www.globes.co.il/news/artic...?did=1001233373

במסיבת עיתונאים משותפת עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, בבית הלבן, כתום פגישה בין שני המנהיגים,

הנשיא הקדיש זמן לסיפור מרתק, שבו תיאר כיצד עלה בידו לקצץ יותר מ-999 מיליון דולר מתקציב הקמת השגרירות. "הניירות היו מוכנים לפניי לחתימה", הוא סיפר. "התחלתי לחתום, אך לפני שהגעתי לשם המשפחה עצרתי. התקשרתי לשגריר שלי בישראל, דייוויד פרידמן. עורך דין גדול. אוהב את ישראל. אוהב אך ארצו שלו".

"אמרתי לו, 'מה זה המיליארד הזה?'. הוא השיב, 'אני יכול לבנות את השגרירות ב-150 אלף דולר'. אמרתי לו, 'מה?' והוא ענה: 'אני יכול לבנות ב-150 אלף דולר. יש לנו בניין (במתחם הקונסוליה בירושלים) יש לנו אתר בבעלותנו. אני יכול לקחת חלק מהבניין וב-150 אלף דולר אנו נוכל לשפץ את החלק הזה, להפוך אותו למשהו נהדר לפתוח את השגרירות בתוך שלושה חדשים, במקום לחכות עשר שנים".

טראמפ המשיך: "אמרתי לו, 'דייוויד, בוא לא נרד ממיליארד דולר ל-150 אלף. בוא נלך על 400 אלף... זה יהיה זמני איכשהו, אבל לשנים רבות. עד שיבנו (את הבניין החדש של השגרירות) יעברו עוד שנים רבות רבות".

לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 30-04-2018 בשעה 11:12.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-05-2018, 09:16
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
הייתה מניעה נורמטיבית: הבינו שזה מזיק. במיוחד לדמוקרטיה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בתקופה ההיא לא הייתה מניעה תחוקיתית לריבוי קדנציות"

אבל כאשר הנשיא לא מגביל את עצמו - נאלצו לשנות את החוקה כדי לכפות זאת.

הנסיבות המיוחדות היו רלוונטים לכהונה שלישית, וכמעט לא רלוונטים להחלטה לרוץ לכהונה רביעית:
כשהמלחמה הוכרעה בפועל, ולקראת סיומה מצד אחד,
כשהוא כבר אדם גוסס שכמעט לא מתפקד מצד שני - עד כדי כך שנפטר חודשים ספורים לאחר בחירתו.
והדבר הוסתר מהציבור - באופן שנראה בדיעבר חסר אחריות לחלוטין.

דבר לא מנע מהנשיא לבחור בדרך פעולה נורמטיבית ואחראית בהרבה (שהיא חוקית גם היום, למרות שאינה מבוצעת, בהעדר שעת חירום):
לרוץ כסגנו של הנשיא הבא, כך שחילופי השלטון בזמן רגיש יהיו חלקים.
ישן 02-05-2018, 12:57
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אין לי ויכוח לגבי זה שצריך להגביל משך כהונה של ראש מדינה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "הייתה מניעה נורמטיבית: הבינו שזה מזיק. במיוחד לדמוקרטיה"

בוודאי של נשיא ארה"ב (סמכויותיו רבות יותר מאלו של ראש ממשלה).

אבל לגבי הרקע ההיסטורי לכהונת רוזוולט: כשהוא רץ לכהונה הרביעית מלחמת העולם השנייה אכן החלה לנטות לכיוון בעלות הברית אבל הייתה עדיין רחוקה מסיום. הבחירות היו בנובמבר 1944, חודשים ספורים אחרי הפלישה לנורמנדי ובעלות הברית עדיין התקשו לייצר פריצת דרך שתכריע את גרמניה ועוד היו עתידות לחטוף כהוגן ביער הורטגן ובקרב על הבליטה. בחזית מול יפן המצב היה אף קשה יותר כי היה ברור שהכרעה במלחמה תדרוש או פלישה רוויות דמים ליפן עצמה או הטלת פצצת אטום (שאז עדיין לא הושלמה לדעתי). רק על ההחלטה איך להכריע את המלחמה ביפן נדרש מנהיג מנוסה וחזק. לא בטוח שרוזוולט במצבו הבריאותי אכן היה האדם הנכון אבל זה הרקע.
ישן 02-05-2018, 13:53
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אתה מתעלם מהפיל שבחדר
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אין לי ויכוח לגבי זה שצריך להגביל משך כהונה של ראש מדינה"

כנשיא גוסס הוא תפקד פחות טוב - מכל מחליף שיכל להיות לו,
תפקודו הלקוי בוועידת יאלטה (חודש לאחר מינויו, חודשיים לפני מותו), הואשם כגורם לנזקים קשים שנמשכו עשורים לאחר מכן,
ובזמן הוועדה, רופאו האישי של צ'רצ'יל העיר את תשומת ליבו של צ'רציל - שרוזוולט הוא אדם גוסס, שלא נותרו לו חודשים רבים לחיות.

בעת מינויו, 5 חודשים לפני קריסתה הסופית של גרמניה - המלחמה כבר לא הייתה על צרפת או ארצות השפלה,
אלא על גרמניה,
שהיה ברור שתקרוס.
גם חודשים לפני כן, כשהוא התחיל בקמפיין, מהלך המלחמה היה ברור.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
רק על ההחלטה איך להכריע את המלחמה ביפן נדרש מנהיג מנוסה וחזק. לא בטוח שרוזוולט במצבו הבריאותי אכן היה האדם הנכון אבל זה הרקע.
השאלה אינה על רוזוולט עצמו,
אלא יותר - על מפלגתו.
המפלגה העדיפה למנות אותו - כאדם גוסס,
מאשר להעביר את השרביט לאדם אחר, ולתת לרוזוולט לשמש כסגנו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:19

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר