לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-05-2018, 11:17
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
לא שאני מאוהדי ליברמן, אבל...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דה-דה שמתחילה ב "ליברמן סוגר שנתיים בתפקיד: כתבה מעיתון "הארץ" (19.05.18)"

במקרה הנ"ל, אני מתאר לעצמי שהכנת הכתבה היתה כך:
קם לו בבוקר אדם הכותב ב"אל-עארד". אמר לעצמו - "אני ממילא עובד בעיתון שכל מטרתו היא הפצת תרעלה, רוע ומדון, עד כדי שאסור לעטוף בו דגים מחשש להרעלת מזון".
אותו כתב בודק ברשימת ההשמצות לעיתון של מחר, ורואה שאת ליברמן השמיצו הכי מעט בנתיים, ולכן מיד ניגש למלאכת תיקון העיוות ע"י בדיית השמצות נוספות.
אומר לעצמו הכתב "אני מתעב את ליברמן. מהן התכונות אותן אני מייחס לו, מעומקי נפשי השחורה? שקוף? חסר תועלת? חסר אחראיות? נהדר. עכשיו חסר לי רק מקור שיספר לי על תכונות כאלה".
מתיישב לו האדון מול המראה: "הו שלום! אתה בוודאי מקור שניתן לכנות אותו "גורם מדיני בכיר"! ספר לי בבקשה, עד כמה ליברמן מתפקד גרוע בתור שר הביטחון?".
"זה קל", עונה לו הדמות במראה, "הוא מאחר לישיבות, לא בקיא בפרטים וממעט להביא תועלת. הוא כמעט שקוף בקבינט".
שמח וטוב לב, בודה אותו "כתב" עוד כמה בדיות ממשאלות ליבו, מוסיף אותן ל"כתבה" ובוודאי מתבל אותה במעט אנטישמיות, כך שתאושר הרבה יותר מהר אצל העורך.
לאחר ששלח את הכתבה, וכדי להרגיש יותר טוב עם עצמו, הוגה ה"כתב" כתבה מפרגנת על החמאס.
יום בחייו של כתב "אל-עארד".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-05-2018, 11:37
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "לא שאני מאוהדי ליברמן, אבל..."

עזבו את העיתון והכתבה האלה, הם לא חשובים.
אם כבר עלה אז דברו על האיש עצמו ועל תיפקודו בשנתיים האלה.
כיוון אפשרי, רב"ט אביגדור ליברמן שלב ביתניק שהוכשר להיות איש צוות תומ"ת מתגלה כאחד משרי הביטחון הכי אקטיביים בצה"ל לעומת הרבה גנרלים לפניו.
בחצי שנה הראשונה לא שמענו עליו הרבה אבל מתחילת 2017 ניראה שלא מהסס לעשות שני דברים:
- להכנס לעובי הקורה בצה"ל, לבדוק, לשנות, לייצר תהליכים, לדרוש תוצאות וכד'
- כנציג הדרג המדיני מאפשר לצה"ל לבוא לידי ביטוי בהתאם להתפתחויות הביטחוניות והמדיניות, מאשר פעולות תגובה ומנע ממש נועזות אחרי שהתרגלנו בשנים האחרונות שצה"ל מבליג
אני בטוח שיש עוד הרבה דברים לכאן ולכאן..

ישן 20-05-2018, 12:06
  דה-דה דה-דה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "עזבו את העיתון והכתבה האלה,..."

אני כמובן לא מתיימר לדעת מה קורה בחדרי חדרים אבל אני דווקא נוטה להאמין שבמקרה של שרהב"ט חסר הבנה בצבא, הרמטכ"ל הופך לדמות דומיננטית יותר (ביחד עם המטכ"ל).
ניתן לייחס את הפעולות האחרונות של צה"ל דווקא לרמטכ"ל דומיננטי מאשר לשרהב"ט אקטיבי. מכאן ניתן לנסות (על אף שמוקדם מדי) להשוות בין עמיר פרץ לאביגדור ליברמן. לליברמן יש תפיסה מאוד דומיננטית-ניצית מבחינה פוליטית-ביטחונית ועל כן הוא נותן אור ירוק לביצוע פעולות נועזות, כדוגמת התקיפות בסוריה שכמעט הקפיצו מדינה שלמה לחשוב שעימות גוג ומגוג עם איראן בדרך. לכאורה, היית מצפה שליברמן ידרוש פעולות אקטיביות והדרג הצבאי הבכיר יעשה פרצופים אך עושה רושם שזה לא קורה, ככל הידוע. כנראה שהמטכ"ל שלנו הוא מאוד אקטיבי ושר הביטחון לא עוצר בעדם.
ישן 23-05-2018, 15:49
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דה-דה שמתחילה ב "ליברמן סוגר שנתיים בתפקיד: כתבה מעיתון "הארץ" (19.05.18)"

נראה לי שאין הרבה טעם לדון בפוליטיקאי פעיל, כמעט בלתי אפשרי לקיים דיון כזה בלי לערב את העמדות הפוליטיות של כל אחד (כפי שאפשר כבר לראות בקלות בתגובות שכבר פורסמו). אולי עדיף במקום זה לקיים דיון בשאלות העקרוניות של התפקיד - מה באמת תפקידו של שר הבטחון, באיזו מידה הוא צריך להיות הנציג של תפישה מדינית מול המטכ"ל וגופים אחרים שתחת אחריותו ולהכריח אותם לקבל את דעתו ובאיזו מידה הוא צריך להיות הנציג שלהם מול הממשלה, מה מידת האחריות שלו לניהול נכון שכולל תעדוף ומגבלות כלכליות, איזו מדיניות בטחונית הוא יכול לקדם ואילו כלים יש לו לגבש מדיניות כזו מעבר לכלים הפנימיים של הצבא כמו אג"ת וכו'.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:07

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר