לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-06-2018, 21:47
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מידע תורכיה קונה (כנראה) מערכת S-400
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "המזרח התיכון בעיני העיתונות הפולנית"

... וסנט אמריקאי עצר הספקת F-35 ,שר החוץ Mevlut Cavusoglu מאשר את הידיעה
מקודם ראש ממשלת תורכיה Binali Yildirim מתח ביקורת שארה"ב לא מאשרת קניית מערכות PATRIOT
לפי האתר הפולני ישראל לוחצת לא לספק F-35 לתורכיה אשר תהיה חזקה מאוד ביחד עם מערכת S-400.

נשיא תורכיה Recep Tayyip Erdogan הציע לרוסיה לפתח במשותף את S-500.

אפשר להוסיף כי תורכיה היא היחידה אשר קיבלה קודים לייצור עצמי לאחזקה ושיפוץ F-16, לעומת מדינות אחרות ב-NATO אשר שולחות את המטוסים לארה"ב לאחזקה.
הודות לכך אנקרה הקימה תעשיית חימוש ונשק תעופתי ויש לה עתה טכנולוגיה מתקדמת מאוד לייצור ובניה של טילי שיוט ומלטי"ם.

במדינות אחרות אשר אין להם רשיונות כאלה נאלצו לסגור את כל התעשיה דומה אצלם.

http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=25485

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-07-2019, 07:40
צלמית המשתמש של האזרח

טיל נ"ט KORNET משופר נכנס לשירות...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "המזרח התיכון בעיני העיתונות הפולנית"

קבלו אותו יחידות מיוחדות. מצוייד בכוונת טרמית לשיגור בלילה.הוא בא להחליף את FAGOT.
הדגם החדיש הוא ( KORNET -D) 9MK135 FM3
בעל טווח 9-10 ק"מ. בסוריה משתמשים בשיגור 2 טילים בו-זמנית על אותי ערוץ הלייזר על מנת לחדור
את מערכת הגנה הקפית של הטנק ...
(מעניין איך מערכת TROPY שלנו מתגברת על כך ואם בכלל)

https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=28539

ישן 25-07-2019, 11:11
צלמית המשתמש של האזרח

לראשונה סיור משותף של מפציצים איסטרטגיים של רוסיה וסין...

הסיור היה בתאריך 23.7.19 המפציץ הרוסי היה Tu-95MS וסיני היה H-6K.הזוגות טסו במרחק 3-4 ק"מ אחד מהשני, בגבהים 7500-8500 מטר. למפציצים היתה הגנה ע"י מיירטים וכן מטוסים של שליטה מרחוק. לרוסים היה A-50 ולסינים היה KJ-2000. הטיסה נמשכה במשך 11 שעות (ראה מפה מצ"ב)
וס"ה המרחק שעברו היה 9000 ק"מ.
חילות האוויר של קוריאה הדרומית ויפן המריאו לקראתם, אך הקוריאנים הגיעו מהר יותר עם מטוסיהם

F-15 / F-16 בגלל המיקום הקרוב יותר של קוריאה...

https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=28564

ישן 28-07-2019, 04:25
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
היתכן ומשהו הלך לאיבוד בתרגום?
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "תורכיה קבלה 3 מסוקי כיבוי Ka-32A11WS"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
היתרון הגדול של המסוק הזה שהוא יכול "לעמוד" באוויר לאורך זמן בגלל הרוטורים המיוחדים שלו.
הוא מתאם במיוחד לכיבוי שרפות גם בבניינים גבוהים מאוד ומסוגל לשאת 5 טון מטען (מים)
מתאים במיוחד לפעול בערים צפופות וגם בהרים גבוהים.

המסוק יכול לבצעה 32,000 שעות עבודה

https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=28573

ראשית - המשפט הראשון - אין לו מבחינה זו יתרון מיוחד, וכל מסוק יכול "לעמוד באוויר".
היתרון במבנה הרוטור הקואקסיאלי של הקמוב, הוא הקומפקטיות של מבנה הגוף, היות ואין לא זנב ארוך עם רוטור זנב. עקב הרוטור הכפול שלו, קוטר הרוטור קטן יותר ממסוק רגיל באותו משקל. לתכונות אלה יש יתרון מסוים מבחינת מרחב התמרון הבטיחותי שלו.

שנית - "יכול לבצע 32000 שעות עבודה"??? על מיכל דלק אחד? סה"כ אורך חיי המסוק? נתון סתום לחלוטין.
ישן 31-07-2019, 07:48
צלמית המשתמש של האזרח

הסבר בעברית להדיוטות...
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "ברצון"

[QUOTE=DZZ]השיטה להגברת כושר העילוי של רוטור היא או לשפר את התכנון האווירודינמי של הגפים, או להגדיל את קוטר הרוטור, או להוסיף גפים (במשך ההיסטוריה היו מסוקים עם גף אחד, שנים, שלושה ועד שמונה).

לרוטור הקואקסיאלי
יש יתרון מסוים מבחינת כושר הנשיאה לקוטר נתון, אולם הוא מוגבל בתוספת גפים ומבחינת ביצועים אחרים עקב האינטראקציה בין שני הרוטורים.
כמו כן, מערכת התמסורת שלו מסובכת וכבדה יותר מרוטור יחיד.
שוב, היסטורית, היו (וישנם) מסוקים עם שני רוטורים בטנדם, שנים - זה בצד זה, שלושה, ארבעה ויותר רוטורים. כל אחד והחסרונות שלו, כל אחד והפשרות שלו.[QUOTE]

1. מה זה "גפים"
2. רוטור קואקסיאלי./ טנדם

בתודה מראש,

ישן 14-08-2019, 17:49
צלמית המשתמש של האזרח

NAVY מוותר על מסכי מגע...

לאחר 2 התנגשויות בין משחתות של הצי USS Fitzgerald & John McCain אשר התנגשו עם ספינות אזרחיות הוחלט להוריד את מסכי מגע מהספינות. הסיבה של החלטה היא שהצוותים לא מאומנים מספיק ולא מקפידים על כללים בסיסיים והגובלים ברשלנות.
כתוצאה מהתנגשות הספינות אבדו חיי מלחים. הסיבה נוספת היא כי מסכי מגע דורשים מיומנות נוספת החסרה לצוותים המתפעלים את הציוד המסובך ודרושה השתלמות נוספת לצוותים...

https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=28711

ישן 16-08-2019, 13:22
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

ברשותך, אהיה לרגע פרקליטו של השטן
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "יום צבא פולין..."

מעולם לא שיחקתי בחיילי עופרת, ומעולם לא התלהבתי במיוחד מתרגילי סדר, משורות ישרות, מהפיכת אנשים לרובוטים וצעצועים מכאניים.
חוץ מאיזו מסורת מימי תקופת האבן התיכונה, שאומרת שזו הדרך להחדיר משמעת, לא ראיתי תועלת מבזבוז הזמן הזה.
לטעמי - עדיף להקדיש את הזמן לאימונים של ממש. כנ"ל לגבי כל הסרטים, השרוכים, האותות והסמלים, הכובעים והכומתות, שמשרתים רק טקסיות ולא מהות אמיתית.
כמובן שלא הייתי יורד לרמה של סין המאואיסטית - ללא כל דבר פרט למדים, וחוסר מוחלט של דרגות!
מאידך - ישנו חוק ע"ש סומליכוב (אם השם זכור לי נכון), שר הצבא הצארי האחרון: איכותו של צבא עומדת ביחס הפוך לכמות הסמלים והטקסים שלו. אני חושב שהוא צדק.

...וכן, עם כל הכבוד, אני מעדיף לראות את העולם מבעד לעיניים ישראליות ולא מנקודת ראותם של הפולנים.
ישן 17-08-2019, 22:56
צלמית המשתמש של האזרח

כל אחד רואה מה שרוצה לראות...
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "ברשותך, אהיה לרגע פרקליטו של השטן"

לי זה ממש מפריע שבצה"ל החיילים הולכים עם הכומתה על הכתף.
וכאשר כבר חובשים אותה על הראש רק הסמל מבדיל אותה מכובע טבחים.

הבט על צבאות אחרים ואל תגיד לי שהם פחות מאומנים או פחות מקצועיים מצה"ל.
ראה את המדים של כוחות המיוחדים של ארה"ב, בריטניה, רוסיה, צרפת, סין ועוד.

הסרטים ועוד כל מני תוספות זאת מסורת של הרבה שנים ראה יחידות סקוטיות או איטלקיות. מה רע במסורת? צה"ל אף פעם לא הצטיין במצעדים או במדי ייצוג, האם הכל נראה פשוט אז עלינו להתגאות
שצה"ל נראה כפי שנראה...

ישן 19-08-2019, 11:20
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

להזכירך
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אם לכבודו לא מפריע איך נראים החיילים שלנו, אז מי אני שאטריד את שלוותו..."

החיילים השלומפרים האלה, אלה שהרצפלד אמר עליהם "זה נוער זה? זה בררה..." עשו דברים שלומדים עליהם באקדמיות צבאיות בעולם. הבגד לא עושה את האדם (או החייל). להפך - כשאני שומע צעידה בסך, מדוייקת כשעון , בשורות ישרות ובמשמעת למופת, אני שומע מגפיים עם סוליות מסומרות והאסוציאציות מתחילות להשתולל. לא. לא אצלינו!
זכיתי לשרת בצבא המבולגן הזה, זכיתי לקבל דגמ"ח בגודל תקני (גדול מדי או קטן מדי...), וזכיתי לקבל דו"ח ממ"צ במבצע מלביש! לכבוד לי.

אבל הפולנים.... אה, הפולנים. הם רשמו לזכותם את הסתערות הפרשים האחרונה בהיסטוריה, עם חרבות שלופות אל מול הפנצרים הנאציים. בסדר למופת, כולל כל הציוד בזיווד תקני על הסוסים, בשורות ישרות ולפי הסדר... עם ניסים יחידתיים ודגלים מתנופפים.

יש שקוראים לזה גבורה. לא אני.

נערך לאחרונה ע"י DZZ בתאריך 19-08-2019 בשעה 11:28.
ישן 19-08-2019, 13:03
צלמית המשתמש של האזרח

אם היית קורא קצת היסטוריה...
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "להזכירך"

זאת אגדה, פרשים פולנים הסתערו נגד חיל רגלים ולא נגד הטנקים. משהו כתב כך וכולם חוזרים על זה.
אולי תבדוק גם כמה גרמנים נהרגו בזמן הפלישה שלהם לפולין ומה היו האבדות שלהם. לגרמנים נגרמו אבדות הכי גדולות באירופה מצד הפולנים, אפילו צבא צרפת הגדול ומודרני יותר לא גרם אבדות כאלה.

פולנים נלחמו בגבורה עם הנשק המיושן שלהם וכמה מטוסים הם הפילו לנאצים. אף מדינה לא גרמה לאבדות ולנזקים דומים לגרמנים. היו הרבה סיבות שפולין נפלה, הם התמודדו מול 2 מעצמות ב-2 חזיתות. תבדוק קצת בהיסטוריה ...

ישן 19-08-2019, 18:19
  מוהנדס במיל מוהנדס במיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.19
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "אין פה כפתור לייק ולכן הגבתי...."

אמת וגם אני מחזק את DZZ, אגב האיטלקים והפולנים אאל"ט יזכרו כאחרונים בעולם שביצעו הסתערות פרשים במלחמת העולם השנייה (האיטלקים בניסיון לכיבוש מצרים)

ומסכים מאוד האמרה

ציטוט:
ישנו חוק ע"ש סומליכוב (אם השם זכור לי נכון), שר הצבא הצארי האחרון: איכותו של צבא עומדת ביחס הפוך לכמות הסמלים והטקסים שלו. אני חושב שהוא צדק.

לי זה הזכיר את הגנרלים של צפון קוריאה עם כל המדליות על המדים שכבר לא נשאר מקום לכפתורים
מה שממש מצחיק כיוון שאיך גנרל משיג כל כך הרבה מדליות במדינה שהצבא שלה נלחם בפעם האחרונה לפני כמעט 70 שנה

ואגב למי שתוהה מאיפה הכל התחיל אז לפי יובל נח הררי בספרו "קיצור תולדות האנושות" (קצת ערכתי בשביל לקצר)

ציטוט:
דוגמא מובהקת לכך היא הופעתו של "הצבא המכני" באירופה של ראשית המאה ה-17. הצבא המכני נולד בהולנד בסביבות 1600, בזמן מלחמת העצמאות ההולנדית נגד הספרדים. הצבא הספרדי היה באותה תקופה הטוב בצבאות אירופה, ואילו צבאם היבשתי של ההולנדים התחרה על התואר הצבא הגרוע ביבשת.
די היה בהופעה של כמה מאות חיילים ספרדים כדי שאלפי חיילים הולנדים ינוסו בבהלה. הנסיך מוריץ מנסאו החליט להתמודד עם הבעיה בדרך "מדעית" הוא ועוזריו פיתחו שיטת אימון שמטרתה היתה לא רק לטעת משמעת ברזל בחיילים אלא גם להפוך את הצבא למכונה.
מוריץ ועוזריו אספו קודם כל תצפיות אמפיריות הם לקחו חיילים מנוסים וביקשו מהם לצעוד, לטעון את הרובה, לירות ברובה וכו.. הם ביקשו מהחיילים לחזור שוב ושוב על התרגילים האלה והתבוננו בשקדנות בתנועות הגוף שהחיילים עשו, שירטטו שירטוטים, ופירקו את תנועות הגוף לסדרה של תנועות קטנות ומוגדרות היטב {......} מוריץ ועוזריו הגדירו במדויק את 42 התנועות הדרושות כדי לירות ברובה והדביקו לכל מילה פקודה. לאחר מכן הם לקחו חיילים טירונים והחלו לאמן אותם באופן מכני בביצוע הפקודות הללו. הרס"ר היה צועק מילת פקודה וכל החיילים היו צריכים לבצע בדיוק את אותה התנועה, מי שהתרשל חטף מכות {...}לאחר שהחיילים למדו כיצד טוענים רובה באופן מכני הם גם למדו לצעוד באופן מכני לפי מילות פקודה. תחילה אומן החייל לצעוד לבד, לאחר מכן כחלק ממחלקה, ולאחר מכן כחלק מפלוגה, גדוד וחטיבה. וכך הומצאה התרגולת הצבאית (drill) שהיתה לאחת ההמצאות הצבאיות החשובות ביותר בעידן המודרני. התרגולת הצבאית הניחה את היסוד ליצירתו של "הצבא המכני" צבא זה הורכב מחיילים רובוטים שניחנו במשמעת ברזל וידעו לזוז ולירות בקצב אחיד, לפי פקודה
והנסיך מוריץ זכה להצלחה גדולה והביס את הספרדים (קרב ניופרט 1600). לאחר מכן חיקו את הצלחתו שאר צבאות אירופה ובניהם צבא פרוסיה ששכלל את השיטה ומאז כל צבאות העולם ממשיכים להתבסס על השיטה של הנסיך מוריץ

(כמובן שיש גם את הפלנקס הידוע מהעת העתיקה)

אז בפעם הבאה שהרס"ר מצווה עליכם לעשות תס"חים לאלוף תודו לנסיך ההולנדי מוריץ
"Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind. Everyone is your enemy. Everyone is your friend. Every possible series of events is happening at once. Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something you’ve seen before."

(Little finger to Sansa (Game of Thrones

ישן 20-08-2019, 07:20

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "הערה שולית"

אכן כן רק שהזכרתי זאת כי ידעתי שיקפצו כל הדייקנים להעמיד אותי על דיוקי.(וגם "הצבא המכני" היה כלי טקטי מאוד יעיל בזמנו )
אבל הבסיס לא השתנה, שאכן כן, הצדק איתך והתס"ח הוא שריד עבר לתקופה שהתרחשה לפני 400 שנה ומטרתו היום היא רק בשביל להראות לסובבים "שהצבא המכני" הוא צבא מאיים על אף שזמנו עבר מהעולם ולהליכה בשורות מדויקות אין כל קשר למלחמה המודרנית.(פעם מצעדים צבאיים היו מעידים על איכותו של הצבא)

זה לא שאני לא חושב שלטקסים צבאיים אין כל חשיבות אך הם אכן אינם מדד לאיכותו של הצבא
"Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind. Everyone is your enemy. Everyone is your friend. Every possible series of events is happening at once. Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something you’ve seen before."

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 20-08-2019 בשעה 07:30.
ישן 20-08-2019, 22:14
צלמית המשתמש של האזרח

לפי מומחה מלטזי BABAK TAGWAY ישראל עמדה מאחורי התקיפה בעיראק

בתאריך 19.07.2019 הותקף בסיס אירני בעירק ASHRAF ע"י זוג F-35I אשר השתמשו בקודי זיהוי אמריקאים וכך הצליחו לבלבל סוללות S-400 ו-S-300 רוסיות וסוריות, לפי כך הודיע ממשלת עיראק על איסור שימוש מרחב אווירי ע"י אמריקאים ובני בריתם. בסיס ASHRAF נמצא כ-80 מאירן והותקף בפעם השניה בתאריך 28.7.19

מומחים אחרים אומרים כי לא ייתכן שישראל ביצעה את התקיפה, מפני שבסיס נבטים (שם נמצאים F-35)
נמצא במרחק כ-1000 ק"מ מבסיס ASHRAF שנמצא בקצה הטווח שלהם. אם השתמשו בבידונים נתיקים
אז "חמקנות" כבר לא הייתה.

לפני שנה התפרסמו ידיעות כי F-35 ישראליים ביצעו סיורים מעל BANDAR ABBAS, ESFAHAN , SHIRAZ מבלי שנתגלו ע" מערכות אירניות...

https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=28746

ישן 08-09-2019, 14:50
  michaelm michaelm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.17
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "לא משהו מיוחד סה''ך נגמ''ש עם..."

ההתקן על קדמת הכלי זה גרסה אמריקאית לTWMP של התעשייה האווירית, זוהי גרסה גדולה יותר משלנו. כמו כן במקום להשאיר חלל פתוח במרכז הם שמו מסרק קטן ורגלית שמחליפה בעצם את התפקיד של ה"עצם כלב המכנית" שנועדה לפוצץ מוקשים.

הרקטות על גג הכלי הן בעצם שתי רקטות צפע שריון אמריקאי מדגם M58 MICLIC - אותו הדגם שנכנס לצה"ל לפני כעשור ומהווה משלים לצפע שריון הישראלי( הנגרר עם הרקטה הלבנה השמנה).

התובה היא תובת טנק אברהמס וכמו כן יש לו בחלק האחורי חצים שנורים לקרקע על מנת לסמן צירים, אני די בטוח שאותו דגם נמצא גם על הנמ"רה. המוצרים הנ"ל מיוצרים על ידי Pearson Engineering ולפי עיון במוצריהם יש להם מספר מוצרים שדומים מאוד למוצרים נוספים מהמשפחה לכלי הנדסה של התעשייה האוירית- מה שמצביע כנראה על שיתוף פעולה מסחרי אולי.
ישן 08-09-2019, 19:31

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי michaelm שמתחילה ב "ההתקן על קדמת הכלי זה גרסה..."

ציטוט:
וכמו כן יש לו בחלק האחורי חצים שנורים לקרקע על מנת לסמן צירים, אני די בטוח שאותו דגם נמצא גם על הנמ"רה

נשמע פיתרון הזוי לחלוטין לבעיה פשוטה מאוד, אצלנו בחה''ן פשוט זורקים יונתן מהרק''מ (למי שלא מכיר זה פשוט מוט עם דגל שבבסיס שלו יש מין משקולת שמונעת ממנו ליפול הצידה) ואני בטוח ב99% שגם בנמר''ה זה בדיוק ככה, לא ברור לי ההתחכמות הזאת סימון של ציר פתוח הוא הבעיה הכי קלה בהתגברות על מכשול(אלא אם כן אתה עושה שת''פ עם גולני ואז צריך לסמן את הציר עם שלטי ניאון כדי שהאוטיסטים יבינו לאיפה ליסוע).

ציטוט:
במרכז הם שמו מסרק קטן ורגלית שמחליפה בעצם את התפקיד של ה"עצם כלב המכנית" שנועדה לפוצץ מוקשים.

המסרק באמצע הוא נגד מטעני גחון אבל הוא יכול להיות ממש בעייתי בשטח סלעי ומבולדר

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 08-09-2019 בשעה 19:35.
ישן 08-09-2019, 20:19
  michaelm michaelm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.17
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "[QUOTE]וכמו כן יש לו בחלק..."

אני מכיר את ה"יונתן", גם אני מוהנדס במיל', אם חושבים על זה זה ממש לא יעיל כי צריך לפתוח את המדף האחורי בפומה ולעלות למעלה להביא את ה'יונתנים' לסדר אותם בשתי צדי תא הלוחמים לפני שצריכים לסמן את המעבר, כל הפעולה הזאת כמובן מאוד חשופה לאש אויב, בין אם בכינון ישיר או תלולת מסלול, בנוסף לא כלכך בטיחותי במצב אמת עם כל הלחץ מפגיעה שתהיה ללוחמים שמסתובבים על הפומה.
כמו-כן, כמעט תמיד שמסמנים את המעבר יש בעיות בתיאום בזריקת ה'יונתנים' בין שתי הלוחמים שזורקים למטה, זה קריטי בעיקר בחושך כי הסימון עם הסטיקלייטים יהיה לא אחיד ויכול לבלבל את השריון והחי"ר שמחפשים את המעבר. וברור שבכל המהלך הזה תא הלוחמים פתוח והראשים בחוץ- באימונים זה כיף אבל 'על אמת' שאש תלולת מסלול תיפול מסביב וכנראה גם אש בכינון ישיר זה לא כלכך ישים בצורה יעלה.בנוסף יש הרבה יותר חצים מוכנים לפריסה עם המערכת הזו מכמות ה'יונתנים' שבדרך כלל יש על הפומות.

מה גם שאני לא בטוח שיש אפשרות לפתוח את הגג של הנמר"ה-תקן אותי אם אני לא טועה,וכל הרעיון של הנמר"ה היה שמרבית הפעולות ההנדסיות שאפשר לבצע מתוך הכלי, ללא פריקה או חשיפה לאש אויב, תעשה מתוך המיגון של הכלי, מה שיביא למהירות בביצוע.

התכוונתי למטעני גחון טעיתי בלשוני, יש אפשרות להגביה את כל המערכת כך שאני לא חושב שזה אמור להשפיע על התנועה- זה עובד לאמריקאים מאוד טוב כבר למעלה מעשור.
ישן 08-09-2019, 21:47

DZZ סליחה אם מישהו נעלב
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "אני לא איש גולני"

הדבר נאמר בציניות... כיוון שבכמה תרגילים שיצא לי להיות המעברים היו מסומנים בסטיקלייטים סס''לים, ספק-אור , ומה לא.. ועדיין היו כמה מפקדי כלים שלא הבינו שהם צריכים לעבור את המכשול בין הסימונים ונסעו איך שבא להם (וכמובן אח''כ גם האשימו אותנו שהמעבר לא היה מסומן בצורה מספיק טובה) אז מפה זה מגיע..צר לי אם מישהו מהגולנצ'יקים פה נעלבו כבודכם במקומכם מונח וחוכמתם עולה על הצנפים

לmichaelm כל מה שאתה אומר הוא נכון אבל בו נדבר בכנות זה לא משהו כזה קריטי שצריך להמציא מערכת שלמה ולבזבז מיליונים עליו. לי אישית יצא לראות את הנמרה לפני איזה שנתיים + בערך ואין לה פתח מלמעלה אבל אם אני זוכר נכון מישהו שאל את השאלה הזאת והתשובה היתה שהתקינו בשני צדדיו של הכבש האחורי איזה מן מתקן שמאפשר לזרוק את היונתנים מאחור.

ציטוט:
מה גם שאני לא בטוח שיש אפשרות לפתוח את הגג של הנמר"ה-תקן אותי אם אני לא טועה,וכל הרעיון של הנמר"ה היה שמרבית הפעולות ההנדסיות שאפשר לבצע מתוך הכלי, ללא פריקה או חשיפה לאש אויב, תעשה מתוך המיגון של הכלי, מה שיביא למהירות בביצוע

אממ.. אני לא חושב שזה היה הדרישה הראשונה מהכלי, היופי בנמר''ה שזה כלי שתוכנן כמעט מאפס בשביל חה''ן(אומנם מתבסס על רק''מ לחי''ר אבל עדיין...) לעומת הפומ''ה שבו נודה באמת היא קומבינה אחת גדולה (כמו הפריקה מגג הכלי שזה הדבר הכי מסוכן שאפשר לעשות בקרב, וכמה ברכיים גם נדפקו בגללו?)

ציטוט:
יש אפשרות להגביה את כל המערכת כך שאני לא חושב שזה אמור להשפיע על התנועה- זה עובד לאמריקאים מאוד טוב כבר למעלה מעשור

לא יודע... נראה לי שהרבה שיניים במסרק הזה נשברו/התעקמו במהלך השנים, גם בחה''ן לא מתים על המסרק ועד כמה שידוע לי משתמשים בו רק באיזה כף מיוחדת לD9 (כף בצורת משולש עם מסרק)
מצד שני אצלנו אוהבים לגרד את הציר עם D9 מה שלא מקובל באף צבא אחר בעולם

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 08-09-2019 בשעה 21:54.
ישן 14-09-2019, 18:57
צלמית המשתמש של האזרח

פרשיה לא ידועה מתקופת מלחמת העולם 2

כמה ימים לפני 1.09.1939 הגיעו 3 צוללות פולניות Sęp, Ryś i Żbik לביקור ידידותי לנמל בשבדיה השכנה. הן "נתקעו" על צוותיהן לאורך המלחמה עד שנת 1945.
הצוותים שוכנו במחנות מיוחדים וחלקם נשארו בשבדיה והקימו שם בית.

בימים אלה לזכר "הביקור" ציי פולין ושבדיה עושים תערוכות במוזיאונים ימיים של 2 המדינות.

https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=28884

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +3. השעה כעת היא 22:58

הדף נוצר ב 1.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2019 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר