לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-07-2018, 09:02
  Tpesh Tpesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.18
תא ההקפאה במקרר אינו קר

שלום,

במקרר Liebherr CNes 5056 20B שברשותי תא ההקפאה אינו קר בכלל.
למקרר שני מדחסים - אחד לתא הקרור ואחד לתא ההקפאה.
  • תא הקרור קר ועובד באופן תקין.
  • המדחס של המקפיא עובד
  • המעבה של המקפיא אינו חם
  • המאיד של המקפיא אינו קר
  • המאוורר על המאיד של המקפיא תקין (עובד בהזנת מתח ישירה) אך לא מקבל מתח
  • חיישן דלת המקפיא תקין
  • חיישני טמפרטורה על מאייד המקפיא ותא ההקפאה תקינים (ההתנגדות משתנה עם שינויי הטמפ' והערכים נראים הגיוניים בהשוואה לערכים מהחיישנים של מאייד ותא הקירור)
  • תרמוסטט הגנה על מאייד המקפיא וגוף החימום (מפשיר) לא נבדקו
המסקנה שלי היא מחסור בגז במערכת המקפיא או בעיה במדחס (אולי שסתום תקול).
ייתכן גם שיש סתימה כלשהי במערכת הסגורה (נראה לי הכי סביר שתהיה באביזר ההתפשטות), אבל אז (לפי ההגיון שלי) המעבה היה אמור להיות חם.
אם אכן הבעיה היא מחסור בגז, אני מניח שיש דליפה משמעותית מכיוון שהמקפיא לא מקרר בכלל.

אודה אם למישהו יש איזה שהיא תובנה או מסקנה אחרת או לחילופין המלצה האם כדאי לתקן את המקרר (הגז במקרר הוא R600a) ומה צריכה להיות העלות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-08-2018, 15:28
  Tpesh Tpesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.18
הבעיה נפתרה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tpesh שמתחילה ב "תא ההקפאה במקרר אינו קר"

לאחר ביקור טכנאי אובחן כי ישנה סתימה במסנן (מסנן גז בתוך המערכת הסגורה. מסתבר שיש רכיב כזה...).
הטכנאי החליף את המסנן, מילא גז מחדש וגבה 400 ש"ח בסה"כ.

ואם כבר הזכרתי את הטכנאי, שגיא מ"הכל עובד - תיקון מוצרי חשמל" היה אדיב ומקצועי. זיהה את התקלה ותיקן אותה במהירות. גם המחיר נראה לי יותר מהוגן (לפי אתר "המקצוענים" תיקון דליפה ומילוי גז עולה בין 400 ל 600 ש"ח ולדעתי המחיר מתייחס לגז R134a ולא ל R600a הדליק והיקר יותר למילוי. ואצלי הוא החליף גם מסנן). בקיצור, אני ממליץ עליו.

ולמי שמתעניין קצת יותר בהיבט הטכני - הטכנאי הרכיב ונטיל (יש צינור קצר ומעוך בקצהו שיוצא מהמדחס שעליו הורכב הונטיל. הונטיל מתלבש על הצינור כמעין חבק ואינו דורש הלחמה) ובדק את לחץ הגז במערכת. לאחר שראה שיש גז והמדחס עובד והמאייד (סוללה) אינו קר הסיק כי המסנן סתום.
לצורך החלפת המסנן הוא חיבר משאבת וואקום כדי להוציא את כל הגז (או נוזל כשהוא דחוס) מכיוון שהגז (R600a) דליק.
לאחר מכן חתך את המסנן (נראה כמו בלון או התרחבות בצינור) והלחים מסנן חדש.
לבסוף מילא גז והפעיל את המקרר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:57

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר