לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-02-2019, 23:26
  משתמש זכר אספרסו קצר אספרסו קצר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
צה"ל יוכל להסתדר טוב למדי גם אם לא תשרת בו אפילו אישה אחת.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דה-דה שמתחילה ב "אלף לוחמות חדשות: שיא של כל הזמנים בגיוס נשים לתפקידי לחימה"

צה"ל יוכל להסתדר טוב למדי גם אם לא תשרת בו אפילו אישה אחת.
לא אומר שצריך לאסור על נשים להתגייס לצה"ל כלל, אבל גם לא לחייב אותן להתגייס, כלומר להפוך את שירות הנשים בצה"ל להתנדבותי לחלוטין. אין לי ספק שאת כול תפקידי השדה בצה"ל יכולים לבצע רק גברים, אולי למעט תפקידים שדורשים מגע עם אוכלוסייה אזרחית. את רוב תפקידי העורף שנעשים היום בצה"ל יכולים בכלל לעשות אזרחים עובדי מדינה גם גברים וגם נשים, אבל כאזרחים ולא כחיילים. גם אם יבואו ויגידו שנשים ממלאות היום תפקידים רבים וחשובים בצה"ל, אין זה אומר שביטול גיוס החובה לנשים ייצור מחסור בכוח אדם לאותם תפקידים. פשוט אפשר לגייס גברים לתקופה יותר ממושכת, אולי 4 שנים שלמות, לשלם להם שכר מלא לפחות מהיום הראשון לשירות + תוספת למי שמסכן את החיים שלו, כדי שלא ירגישו שניצלו אותם. באופן הזה אפשר יהיה לבטל לחלוטין את שירות החובה לנשים מבלי שלצה"ל יהיה חסר אפילו חייל אחד פחות ממה שיש לו עכשיו.
בעוד שיצחק בריק טוען שקיצור שירות החובה לגברים יוצר מחסור בכוח אדם מיומן, מדי פעם אנו שומעים על הסכמות בין משרד האוצר לאכ"א על עוד קיצור של שירות החובה לגברים, ולפעמים גם על הארכת שירות החובה לנשים כדי שישתווה לזה של הגברים. הטענה לפיה שירות החובה לנשים מאפשר קיצור שירות לגברים היא שגויה מהסיבה הפשוטה. כשמגייסים שני אנשים לפרקי זמן קצרים, צריך להשקיע שוב זמן ומשאבים בהכשרה המקצועית של שניהם, בניגוד לגיוס של אדם אחד לתקופה ממושכת שדורשת את הכשרתו המקצועית פעם אחת בלבד. מכיוון שגם במקרה של מלחמה כוללת לא ניתן לגייס את כול האוכלוסייה לצבא המילואים, עקב הצורך לקיים משק לשעת חירום, יש להחיל גיוס חובה סלקטיבי בעת מלחמה, מה שאומר שיש צורך להחיל גיוס חובה סלקטיבי לצורך אימונים גם בעת שגרה, כי לא משתלם לאמן את מי שלא יגייסו למלחמה כוללת אם תתרחש. אז כחלק ממעבר למודל ביניים בין "צבא העם" לצבא התנדבותי בשכר, יש להתחיל בביטול גיוס החובה לנשים. מי יודע, אולי אחרי שיבטלו את שירות החובה לנשים אפילו נראה יותר חרדים באים ללשכות הגיוס.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-02-2019, 12:48
  משתמש זכר אספרסו קצר אספרסו קצר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
הייתי 39 חודשים אבל בקריה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "כמה שנים עשית בצבא ואיפה?"

הייתי 39 חודשים אבל בקריה. 3 החודשים האחרונים היו בהתנדבות תמורת שכר מלא של משרת בעורף.
אם יש אנשים שחותמים קבע בקרבי שנה ומעלה, אני באמת לא חושב שהגברים פה יתרעמו אם יגייסו אותם ל 4 שנים, רבים מהם לקרבי, וגם ישלמו להם מהיום הראשון לשירות שכר מלא, כדי שיהיה אפשר לתת פטור לכול הנשים במדינה. עד לא מזמן גברים שרתו 3 שנים בקרבי עם פחות מ 50% שכר מינימום, ורובם דווקא לא ערקו. המדיניות שאני מציע דווקא תגביר את המוטיבציה לשרת. חייל בן 22, שהתגייס לקרבי בגיל 18, ומקבל שכר מלא מהיום הראשון לשירות + תוספת סיכון על ימי תעסוקה מבצעית, ירוויח בסך הכול מגיל 18 עד גיל 22 הרבה יותר מאשר חייל שגויס ל 3 שנים ב 50% שכר מינימום, וזכה לעבוד עוד שנה באזרחות כתוצאה משחרור בגיל 21 במקום 22. שעושים את החישוב הכולל, בסך הכול המוטיבציה תעלה. כלכלת ישראל לא תיפגע מהארכת שירות החובה לגברים, כי ביטול שירות החובה לנשים יאפשר כניסה מוקדמת יותר בשנתיים של נשים למעגל התעסוקה.

ישן 19-02-2019, 14:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "הייתי 39 חודשים אבל בקריה"

רובם דווקא לא ערקו?! אתה מודע לכמות האנשים שהורידו פרופיל? אתה מודע לכך שצה"ל ויתר לחלוטין על דרישת כשירויות בשביל למלא את השורות, ועדיין מחלקות הגיעו לסוף מסלול ב-50% סד"כ? אולי כדאי שתצא מנטלית מהקריה ותבדוק מה קורה ביחידות הקרביות. אתה מודע לכך שאחוז גבוה של משרתי עורף נמצאים בבסיסים בקושי 8 שעות ועובדים מהצד (חוקי או לא)? באיזה עולם הזוי אתה חי?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

ישן 19-02-2019, 12:28
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "וברצינות הפעם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אספרסו קצר
וברצינות הפעם
שירות חובה של 4 שנים בשכר מינימום לפני תוספת סיכון לכול הגברים הכשירים, ורק להם, זה לא משהו שלדעתי ייצור תרעומת בקרב הגברים במדינתנו. אני מאמין שלא מעט אנשים יעדיפו לשרת 4 שנים שלמות בשכר מלא, במקום לשרת שנתיים תמורת דמי כיס שהם פחות מחצי משכר המינימום. לא נראה לי שיהיה גבר אחד במדינה שיעשה ניתוח לשינוי מין כדי להתחמק מגיוס.

אנשים לא נשארים לשירות קבע למרות שמציעים שם משכורת טובה, כי להיות בצבא זה דפוק, בטח בהשוואה לתנאים באזרחות (מבחינת נוקשות וחופש). זה שתעלה להם משכורת לא יגרום לרובם להרגיש טוב עם זה שארבע שנים הם הולכים לאכול חול בזמן שהחברות שלהם מבלות.
להחזיק אנשים רק כי הם גברים, בלי קשר לתפקידם ונחיצותם למשך ארבע שנים של שכר זה מחיר חברתי וכלכלי כבד. למה רק הגברים? מה רע במודל הנוכחי שבו האדם, בלי קשר למינו, נשאר בקבע אם הצבא רוצה וצריך אותו? למה הגורם המגדרי חשוב או רלוונטי בתפקידים שבהם אין הבדל בתפקוד?

אנשים ועוד איך יתרעמו אם יגייסו רק בנים ובנות ישחררו חופשי ללמוד ולטייל. כדי שזה לא יהיה תיאורטי - אני גבר, ולי זה בהחלט היה מפריע, בהתחשב בזה שתפקיד המ"כ שלי (סמפי"ק) נעשה גם על ידי בנות כי אין בו שום דבר פיזי.
אם לא תגייס נשים תצטרך להקדיש גברים לעבודה שגם אישה יכולה לבצע, ויהיו לך פחות גברים לעבודות שרק גברים יכולים לעשות. למה לא לגייס נשים בשביל עבודות שעניין המין הוא לחלוטין מינורי לעבודה?

לגבי ההתנגדות: גברים יתנגדו לשחרור נשים מתפקידים שאין סיבה שהן ישוחררו מהם, וגם הנשים יתרעמו ויאמרו שאסור להפלות אותן על רקע מגדרי בתפקידים שבהם המגדר הוא לא רלוונטי. זה לא יעבור בג"ץ, כי זה לא עבר בג"ץ בעבר. הרכבת הזו כבר יצאה מהתחנה. נשאר רק להשלים עם העובדה הנוראית שנשים יעשו תפקידים מצוין ויקלו קצת את מצוקת כוח האדם של צה"ל בתפקידים איכותיים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 19-02-2019 בשעה 12:37.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:01

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2019 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר