לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-02-2019, 23:26
  משתמש זכר אספרסו קצר אספרסו קצר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
צה"ל יוכל להסתדר טוב למדי גם אם לא תשרת בו אפילו אישה אחת.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דה-דה שמתחילה ב "אלף לוחמות חדשות: שיא של כל הזמנים בגיוס נשים לתפקידי לחימה"

צה"ל יוכל להסתדר טוב למדי גם אם לא תשרת בו אפילו אישה אחת.
לא אומר שצריך לאסור על נשים להתגייס לצה"ל כלל, אבל גם לא לחייב אותן להתגייס, כלומר להפוך את שירות הנשים בצה"ל להתנדבותי לחלוטין. אין לי ספק שאת כול תפקידי השדה בצה"ל יכולים לבצע רק גברים, אולי למעט תפקידים שדורשים מגע עם אוכלוסייה אזרחית. את רוב תפקידי העורף שנעשים היום בצה"ל יכולים בכלל לעשות אזרחים עובדי מדינה גם גברים וגם נשים, אבל כאזרחים ולא כחיילים. גם אם יבואו ויגידו שנשים ממלאות היום תפקידים רבים וחשובים בצה"ל, אין זה אומר שביטול גיוס החובה לנשים ייצור מחסור בכוח אדם לאותם תפקידים. פשוט אפשר לגייס גברים לתקופה יותר ממושכת, אולי 4 שנים שלמות, לשלם להם שכר מלא לפחות מהיום הראשון לשירות + תוספת למי שמסכן את החיים שלו, כדי שלא ירגישו שניצלו אותם. באופן הזה אפשר יהיה לבטל לחלוטין את שירות החובה לנשים מבלי שלצה"ל יהיה חסר אפילו חייל אחד פחות ממה שיש לו עכשיו.
בעוד שיצחק בריק טוען שקיצור שירות החובה לגברים יוצר מחסור בכוח אדם מיומן, מדי פעם אנו שומעים על הסכמות בין משרד האוצר לאכ"א על עוד קיצור של שירות החובה לגברים, ולפעמים גם על הארכת שירות החובה לנשים כדי שישתווה לזה של הגברים. הטענה לפיה שירות החובה לנשים מאפשר קיצור שירות לגברים היא שגויה מהסיבה הפשוטה. כשמגייסים שני אנשים לפרקי זמן קצרים, צריך להשקיע שוב זמן ומשאבים בהכשרה המקצועית של שניהם, בניגוד לגיוס של אדם אחד לתקופה ממושכת שדורשת את הכשרתו המקצועית פעם אחת בלבד. מכיוון שגם במקרה של מלחמה כוללת לא ניתן לגייס את כול האוכלוסייה לצבא המילואים, עקב הצורך לקיים משק לשעת חירום, יש להחיל גיוס חובה סלקטיבי בעת מלחמה, מה שאומר שיש צורך להחיל גיוס חובה סלקטיבי לצורך אימונים גם בעת שגרה, כי לא משתלם לאמן את מי שלא יגייסו למלחמה כוללת אם תתרחש. אז כחלק ממעבר למודל ביניים בין "צבא העם" לצבא התנדבותי בשכר, יש להתחיל בביטול גיוס החובה לנשים. מי יודע, אולי אחרי שיבטלו את שירות החובה לנשים אפילו נראה יותר חרדים באים ללשכות הגיוס.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-02-2019, 12:48

הייתי 39 חודשים אבל בקריה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "כמה שנים עשית בצבא ואיפה?"

הייתי 39 חודשים אבל בקריה. 3 החודשים האחרונים היו בהתנדבות תמורת שכר מלא של משרת בעורף.
אם יש אנשים שחותמים קבע בקרבי שנה ומעלה, אני באמת לא חושב שהגברים פה יתרעמו אם יגייסו אותם ל 4 שנים, רבים מהם לקרבי, וגם ישלמו להם מהיום הראשון לשירות שכר מלא, כדי שיהיה אפשר לתת פטור לכול הנשים במדינה. עד לא מזמן גברים שרתו 3 שנים בקרבי עם פחות מ 50% שכר מינימום, ורובם דווקא לא ערקו. המדיניות שאני מציע דווקא תגביר את המוטיבציה לשרת. חייל בן 22, שהתגייס לקרבי בגיל 18, ומקבל שכר מלא מהיום הראשון לשירות + תוספת סיכון על ימי תעסוקה מבצעית, ירוויח בסך הכול מגיל 18 עד גיל 22 הרבה יותר מאשר חייל שגויס ל 3 שנים ב 50% שכר מינימום, וזכה לעבוד עוד שנה באזרחות כתוצאה משחרור בגיל 21 במקום 22. שעושים את החישוב הכולל, בסך הכול המוטיבציה תעלה. כלכלת ישראל לא תיפגע מהארכת שירות החובה לגברים, כי ביטול שירות החובה לנשים יאפשר כניסה מוקדמת יותר בשנתיים של נשים למעגל התעסוקה.

ישן 19-02-2019, 14:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "הייתי 39 חודשים אבל בקריה"

רובם דווקא לא ערקו?! אתה מודע לכמות האנשים שהורידו פרופיל? אתה מודע לכך שצה"ל ויתר לחלוטין על דרישת כשירויות בשביל למלא את השורות, ועדיין מחלקות הגיעו לסוף מסלול ב-50% סד"כ? אולי כדאי שתצא מנטלית מהקריה ותבדוק מה קורה ביחידות הקרביות. אתה מודע לכך שאחוז גבוה של משרתי עורף נמצאים בבסיסים בקושי 8 שעות ועובדים מהצד (חוקי או לא)? באיזה עולם הזוי אתה חי?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

ישן 15-04-2019, 18:48

ואם האשכול כבר הוקפץ
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "רובם דווקא לא ערקו?! אתה מודע..."

ואם האשכול כבר הוקפץ,
אתייחס לטענה שלך. כמה אנשי קבע בקרבי אתה מכיר שהורידו פרופיל ועברו לעורף, או שערקו, או שמשלבים שירות צבאי עם עוד עבודה באזרחות? ברגע שתשלם יפה לחיילים ותאיים בקנסות כספיים לחיילים שהתנהגו רע, חיילים יסכימו לעשות שירות חובה ממושך יותר גם אם לחלק גדול יהיה פטור מוחלט. פטור שיינתן למשל, לכול הנשים במדינה וגם לגברים עם בעיות בריאותיות כמו עבדכם הנאמן ובלאו הכי לא יכול לשרת בקרבי. חייל שקיבל קנס על התנהגות רעה יצטרך להסביר את זה למשפחה שלו. כרגע אי אפשר לתת קנס מהמשכורת כי אין משכורת. ממש לא צריך לרוץ לגייס נשים לצבא רק כדי שהגברים לא ירגישו שדפקו אותם. גם לא חושב שחסרים במדינה מספיק גברים לקרבי בגילאי לחימה כדי שיגייסו נשים לעשות סיורים עם רכב קל בגבול עם מצרים.

ישן 15-04-2019, 19:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "ואם האשכול כבר הוקפץ"

כמה אנשי קבע בקרבי אתה מכיר בכלל? כרגע לוחמים בקבע שאינם ביחידות במיוחדות תמצא רק בגדסר הבדואי או בגדוד הדרוזי. מצד שני, אנחנו יודעים מה קורה במדינות אחרות בהם הגיוס הוא כפוי.
לגבי מספיק גברים עם פרופיל קרבי - כרגיל אתה מדבר מבורות. או לגבי גיוס סלקטיבי...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 15-04-2019 בשעה 19:13.
ישן 24-04-2019, 20:38

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. למה שגברים יתגייסו אם לא..."

ציטוט:
1. למה שגברים יתגייסו אם לא מגייסים נשים? לבני אדם יש מין תפיסה כזאת של הגינות... בעייתי משהו.

כי מטרת גיוס החובה היא להכשיר מקסימום לוחמי מילואים ותומכי לחימה ליחידות המילואים בכמות מספקת. לא ליצור שוויון בנטל. אם אני צריך 200 איש, אני מנסה גיוס התנדבותי, אבל אז באים רק 100 איש. אז אני מחליט לעשות גיוס חובה, אבל בשם עקרון השוויון בנטל אני מגייס את כול קבוצת הגיל ומגיע ל 400 איש. מה אני עושה עם 200 איש עודפים? אני לא רואה שום סיבה שבשם עיקרון השוויון יגייסו את מי שלא צריך. צרת רבים - נחמת טיפשים. את העיקרון של שירות לכול האזרחים צריך להחליף העיקרון של תגמול לכול המשרתים.

ציטוט:
2. האלטרנטיבה באזרחות היא לא שכר מינימום. אלא השכר הממוצע. המשמעות היא עיכוב בקריירה. עבור מי שהולך להייטק מדובר באובדן הכנסה עצום, ובזמן הכי משמעותי בחיים.

אז יכול להיות ששכר המינימום לחייל חובה צריך להתחיל מהשכר הממוצע במשק ולא משכר המינימום באזרחות, וזה לפני תוספת סיכון למי שצריך. אז נכון. אני ואתה נשלם יותר מסים למרות שלא קיבלנו משכורת, אבל מתי שהוא צריך לשבור את מעגל הקסמים.

ציטוט:
3. דווקא בתור ג'ובניק, אתה צריך לדעת, שבתפקידים עורפיים נשים מהוות כח אדם יותר איכותי מהגברים.

בתפקידים עורפיים רבים, כמו זה שאני עשיתי בכלל לא צריך חיילים. בשביל זה אפשר להעסיק אזרחים. וגם אזרחיות. ככה זה כבר במוסד ובשב"כ. בטח שלא חיילים בשירות חובה. חלק ניכר מן הסגל העורפי שיש כיום בצה"ל צריך להיות מאוזרח. הסיבה שעושים את זה היום חיילי חובה, זה בגלל הצורך למצוא תעסוקה לכמות הכול כך גדולה של חיילי חובה שאינם כשירים גופנית לשירות קרבי. כוח אדם שפשוט היה עדיף לשחרר לחלוטין משירות חובה מכול סוג שהוא, ולתת לו להיכנס למעגל התעסוקה מוקדם יותר. כמו שבדיעבד היה צריך לעשות עם עבדכם הנאמן. כלכלת ישראל תרוויח ממהלך כזה.

צה"ל צריך להיות צבא רזה יותר וקרבי יותר. סגל קרבי ותומך לחימה צריך להישאר בתוך הצבא. יחידות לוחמות כמו מצדה מג"ב וימ"ם צריכות לדעתי אפילו להיות חלק מהצבא ולא חלק ממשטרת ישראל או משירות בתי הסוהר. אבל חלק גדול מצבא העורף צריך להיות דווקא מאוזרח ואז אין לי שום בעיה שנשים תעבודנה בסייבר, במודיעין, בפיתוח של אמצעי לחימה, ובתחזוקה של אמצעי לחימה בעורף בתור אזרחיות.

שוויץ:
גיוס חובה לגברים - יש
גיוס חובה לנשים - אין

אוסטריה:
גיוס חובה לגברים - יש
גיוס חובה לנשים - אין

דרום קוריאה:
גיוס חובה לגברים - יש
גיוס חובה לנשים - אין

צפון קוריאה:
גיוס חובה לגברים - יש
גיוס חובה לנשים - יש

למה מדינת ישראל צריכה להיות כמו המדינה האחרונה ברשימה?

צה"ל יכול להיות צבא מצוין גם אם לא תשרת בו אפילו אישה אחת באף תפקיד, רק בצבא כזה יהיו הרבה פחות תפקידים עורפיים.

ישן 24-04-2019, 21:04
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "[QUOTE]1. למה שגברים יתגייסו..."

פעם אחרונה שאני מתייחס לשטויות האלה.

ציטוט:
כי מטרת גיוס החובה היא להכשיר מקסימום לוחמי מילואים ותומכי לחימה ליחידות המילואים בכמות מספקת. לא ליצור שוויון בנטל. אם אני צריך 200 איש, אני מנסה גיוס התנדבותי, אבל אז באים רק 100 איש. אז אני מחליט לעשות גיוס חובה, אבל בשם עקרון השוויון בנטל אני מגייס את כול קבוצת הגיל ומגיע ל 400 איש. מה אני עושה עם 200 איש עודפים? אני לא רואה שום סיבה שבשם עיקרון השוויון יגייסו את מי שלא צריך. צרת רבים - נחמת טיפשים. את העיקרון של שירות לכול האזרחים צריך להחליף העיקרון של תגמול לכול המשרתים.

1. נשים הן כח אדם איכותי, שלא מתאים לתפקידי לוחמה.
2. לצהל יש מחסור חמור וכרוני בכח אדם איכותי.

3. אם אתה חושב, שאתה יכול לקחת את הבן שלי, ואת בן כיתתו. לבחור השני להגיד: "לך להייטק, תחרוש 3 שנים, ואז מחכה לך משכורת שהיא פי 3-4 מהמשכורת הממוצעת". ולבן שלי להגיד: "בוא תסחב פגזים, ותשטוף פה שרותים במשך 4 שנים, ואז תצא עם כלום". אז אדוני חי באילוז'.

ציטוט:
אז יכול להיות ששכר המינימום לחייל חובה צריך להתחיל מהשכר הממוצע במשק ולא משכר המינימום באזרחות, וזה לפני תוספת סיכון למי שצריך. אז נכון. אני ואתה נשלם יותר מסים למרות שלא קיבלנו משכורת, אבל מתי שהוא צריך לשבור את מעגל הקסמים.

אני דווקא מאמין בצבא מקצועי התנדבותי, ובשכר דיפרנציאלי.

ציטוט:
בתפקידים עורפיים רבים, כמו זה שאני עשיתי בכלל לא צריך חיילים.

זה נכון לחלק מהתפקידים. בגדול אני מסכים. אבל עדיין צריך חיילים עורפיים.

ציטוט:
שוויץ:
גיוס חובה לגברים - יש
גיוס חובה לנשים - אין

אוסטריה:
גיוס חובה לגברים - יש
גיוס חובה לנשים - אין

דיי נו. מה שיש אצלהם זה חצי שנה קייטנה. ויש אלטרנטיבה של שירות אזרחי. ולפחות בשוויץ אפשרות פשוט לא לשרת (ולשלם 3% יותר מס).
בחייך, להשוות את זה ל4 שנות עבדות, זאת בדיחה.

נערך לאחרונה ע"י Benjamin Willard בתאריך 24-04-2019 בשעה 21:06.
ישן 24-04-2019, 23:03
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 29.09.09
לשלם מס זאת חלופה מעולה למרדפי עריקים
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "[B][SIZE=5][COLOR=Red]פעם..."

חסרי כל טעם.
וכליאת "מתנדבים" חסרת כל הגיון.

שירות אזרחי זאת חלופה מעולה לשירות סדיר שאינו קרבי,
משמע - לאחר שהצבא שריין את כל מי שמתאימים לשירות הקרבי.

במיוחד אם במקום להיות חוראנים - מאפשרים לעבדים/סדירים קודם לקבל הכשרה (על חשבונם), לתפקידים שהם באמת מעוניינים לעבוד בהם.
ואז לשרת ככוח אדם מקצועי ואיכותי בהרבה, שגם עבר הכשרה ויש לו מוטיווציה (אבל בלי לשעבד אותם ל1-6 שנים נוספות בטענה שההכשרה הפכה אותם ל"עתודאים")

לפנטזיות שלו להאריך את תקופת הסדיר כדי להפוך את צה"ל לצבא האדום (או לצבא האריתראי),
אין שום סיבה להגיב

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 24-04-2019 בשעה 23:07.
ישן 25-04-2019, 08:28
צלמית המשתמש של ai22

מהות גיוס החובה היא איוולת
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "[QUOTE]שירות..."

הגיוס לקרבי מחייב אותך לסכן את חייך ממש, בחינם.
כל השאר - מגוייסים בעיקר כסולידריות - כי אחרת הכל יתפרק.
אין שום הגיון במורות-חיילות - זה שירות אזרחי לכל דבר.
אין הגיון בתקשורת-צבאית - זה שירות אזרחי לכל דבר.

ולמעשה,
אין הבדל מהותי בין שירות אזרחי לשירות ג'ובניקי, מלבד החפיפניקיות.
אין הבדל בין הצלת חיים בצבא לבין הצלתם בבתי החולים,
אין סיבה להעביר "קורס ממר"מ" את אותם אנשים שרוצים לעבוד בתכנות כל חייהם וילכו בכל מקרה לעשות תואר.

האיוולת היא הפטנט העקום של העתודה שמייצר פס ייצור של עבדים ממורמרים.
ו"שרשרת-מזון" של אחרים שמקופחים פחות - וכאיזון מקבלים הכשרה פחות טובה,
וככה גם נראית הרפואה הצבאית.

הפיתרון לאיוולת - פשוט:
קצר את הסדיר,
העלה את שכר הקרבי,
תן קנס-מיסוי לכל החיים במקום כלא,
תאפשר למי שלא מתאים לקרבי דחיית-שירות לסיים הכשרה, בלי לחייבם לעבדות נוספת,
עלויות הצבא על הכשרה המקצועית ירדו, והוא יקבל עובדים עם הכשרה טובה ומוטיווציה משופרת
תפוקה משופרת.
נורמליות.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 25-04-2019 בשעה 08:33.
ישן 25-04-2019, 15:14

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "לשלם מס זאת חלופה מעולה למרדפי עריקים"

ציטוט:
לפנטזיות שלו להאריך את תקופת הסדיר כדי להפוך את צה"ל לצבא האדום (או לצבא האריתראי),
אין שום סיבה להגיב

אני הצעתי את "הפנטזיה" הזאת כדי שלא יהיה צריך לקרוא לאנשי מילואים לתעסוקה מבצעית אלא רק לאימוני רענון בעת שגרה. אם אני צריך לגייס אנשי מילואים לתעסוקה מבצעית בעת שגרה, שזה אומר לפגוע בקריירה שלהם ו/או של בנות הזוג שלהם, או לעשות שירות חובה סדיר אבל סלקטיבי ל 4 שנים שלמות עם תגמול נדיב, אני חושב שעדיפה האפשרות השנייה, ואני חושב שכך יעדיפו גם חלק ממשתתפי פורום זה שנמנים על סגל המילואים. והיה ויתברר שגם לאחר הפטור לכול הנשים מצד אחד, ובעקבות אזרוח תפקידים רבים מצד שני, יישאר עדיין עודף של חיילים, ניתן יהיה לשקול קיצור של שירות החובה ל 3 שנים. כמו שהיה עד לפני כמה שנים.

אשר לגיוס חובה סלקטיבי, רחמנא ליצלן, גם יגיל הנקין לא פסל על הסף את הרעיון.

ציטוט:
ארבעים ומשהו השנים מאז בוטל גיוס החובה האמריקני צריכות ללמד אותנו לא רק על ההזדמנויות הגלומות במהלך, אלא גם על הבעיות הכלולות בו. הנקודה איננה קצב השינוי, אלא השאלה לאן הולכים. אפשר לקצר או להאריך את משך השירות; אפשר גם לבצע גיוס חובה סלקטיבי – מבלי שהדבר יהפוך להיות צבא מתנדבים.

https://mida.org.il/2016/08/29/%D7%...C%D7%90-%D7%9E/

על החסרונות של הנהגת שירות חובה אזרחי כדי שמשרתי החובה לא ירגישו שניצלו אותם, כתב על כך ידידי עידן ארץ, ולדעתי זה תופס גם לגבי רוב התפקידים בשירות חובה צבאי-עורפי.

https://www.themarker.com/blogs/ida.../BLOG-1.7003166

ישן 19-02-2019, 12:28
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "וברצינות הפעם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אספרסו קצר
וברצינות הפעם
שירות חובה של 4 שנים בשכר מינימום לפני תוספת סיכון לכול הגברים הכשירים, ורק להם, זה לא משהו שלדעתי ייצור תרעומת בקרב הגברים במדינתנו. אני מאמין שלא מעט אנשים יעדיפו לשרת 4 שנים שלמות בשכר מלא, במקום לשרת שנתיים תמורת דמי כיס שהם פחות מחצי משכר המינימום. לא נראה לי שיהיה גבר אחד במדינה שיעשה ניתוח לשינוי מין כדי להתחמק מגיוס.

אנשים לא נשארים לשירות קבע למרות שמציעים שם משכורת טובה, כי להיות בצבא זה דפוק, בטח בהשוואה לתנאים באזרחות (מבחינת נוקשות וחופש). זה שתעלה להם משכורת לא יגרום לרובם להרגיש טוב עם זה שארבע שנים הם הולכים לאכול חול בזמן שהחברות שלהם מבלות.
להחזיק אנשים רק כי הם גברים, בלי קשר לתפקידם ונחיצותם למשך ארבע שנים של שכר זה מחיר חברתי וכלכלי כבד. למה רק הגברים? מה רע במודל הנוכחי שבו האדם, בלי קשר למינו, נשאר בקבע אם הצבא רוצה וצריך אותו? למה הגורם המגדרי חשוב או רלוונטי בתפקידים שבהם אין הבדל בתפקוד?

אנשים ועוד איך יתרעמו אם יגייסו רק בנים ובנות ישחררו חופשי ללמוד ולטייל. כדי שזה לא יהיה תיאורטי - אני גבר, ולי זה בהחלט היה מפריע, בהתחשב בזה שתפקיד המ"כ שלי (סמפי"ק) נעשה גם על ידי בנות כי אין בו שום דבר פיזי.
אם לא תגייס נשים תצטרך להקדיש גברים לעבודה שגם אישה יכולה לבצע, ויהיו לך פחות גברים לעבודות שרק גברים יכולים לעשות. למה לא לגייס נשים בשביל עבודות שעניין המין הוא לחלוטין מינורי לעבודה?

לגבי ההתנגדות: גברים יתנגדו לשחרור נשים מתפקידים שאין סיבה שהן ישוחררו מהם, וגם הנשים יתרעמו ויאמרו שאסור להפלות אותן על רקע מגדרי בתפקידים שבהם המגדר הוא לא רלוונטי. זה לא יעבור בג"ץ, כי זה לא עבר בג"ץ בעבר. הרכבת הזו כבר יצאה מהתחנה. נשאר רק להשלים עם העובדה הנוראית שנשים יעשו תפקידים מצוין ויקלו קצת את מצוקת כוח האדם של צה"ל בתפקידים איכותיים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 19-02-2019 בשעה 12:37.
ישן 24-04-2019, 17:12
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "וברצינות הפעם"

הבנתי את הבעיה שלך. אתה חושב שהצבא זה דיל טוב.

אל תבין אותי לא נכון... אני קיבלתי המון מהצבא, ואני חושב שלשרות בסה"כ יש המון ערך חברתי.

מצד שני, בוא נודה, מדובר בשלוש שנות עבדות לא קלות תמורת שכר מחפיר, כשכל החירות ניטלת ממך. ואין לך שליטה מינימלית על חייך וגורלך.

אתה צריך להבין שהאלטרנטיבה לרוב החיילים היא:
מלצרות, שמאפשרת להגיע למשכורות הרבה יותר גבוהות ממינימום, המון גמישות, ומעט מאוד ויתור על חופש. לימודים אקדמיים הרבה פעמים על חשבון ההורים. והתחלה של קריירה. תלוי בתחום, אפשר להגיע למשכורות הרבה יותר גבוהות ממינימום. 18 למהנדס תוכנה מתחיל זאת משכורת דיי סבירה. ומשם בד"כ מטפסים. בנוסף בגיל צעיר הרבה יותר קל ללמוד ולהתקדם. בכישורים ובשכר.

לך תשכנע מישהו שחולם על משכורת של 35 להישאר עוד שנה לסחוב פגזים ולנקות שרותים בצהל. בהצלחה.

ישן 14-04-2019, 10:53
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דה-דה שמתחילה ב "אלף לוחמות חדשות: שיא של כל הזמנים בגיוס נשים לתפקידי לחימה"

פיילוט נשים בטנק נסגר
https://www.20il.co.il/פיילוט-הנשים-בטנק-הסוף/#

הרבה כתבות על כך יצאו היום באתרי החדשות בעקבות הידיעה הזו ששודרה היום בגלגל"צ.
שימו לב שכולם לכאורה מצטטים קצין בכיר במז"י הטוען שהפרויקט הצליח מבחינת התאמת הבנות לתפקיד אבל נסגר בגלל ענייני כ"א, ארגון, לוגיסטיקה, מזג אוויר, ריח הפרחים, גובה המים בכנרת וצבע האבטיחים.

עוד דבר שצד את העין, בחלק מהאתרים נאמר שזו החלטה של הרמטכ"ל אביב כוכבי (לזה אני מאמין) ובחלק מהאתרים נאמר שההחלטה מעולם לא עברה אצל הרמטכ"ל הנוכחי אלא התקבלה כבר בשלהי כהונתו של הקודם אבל פורסמה רק עכשיו (לזה אני לא מאמין).

ודבר אחרון, בסוף נאמר שהאופציה עדיין קיימת (כנראה בשביל עוד פיילוט שמין הסתם יהיה ע"ח עוד תקציבים ועוד שעות מנוע)

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 14-04-2019 בשעה 17:26.
ישן 14-04-2019, 11:02
צלמית המשתמש של ai22

מסיבות פוליטיות - אני בהחלט מאמין
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "פיילוט נשים בטנק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
עוד דבר שצד את העין, בחלק מהאתרים נאמר שזו החלטה של הרמטכ"ל אביב כוכבי (לזה אני מאמין) ובחלק מהאתרים נאמר שההחלטה מעולם לא עברה אצל הרמטכ"ל הנוכחי אלא התקבלה כבר בשלהי כהונתו של הקודם אבל פורסמה רק עכשיו (לזה אני לא מאמין).
לרמטכ"ל היוצא יש אינטרס להיות זה שיזזם פרוייקט פמיניסטי, גם אם לא יבוצע בפועל מסיבות אובייקטיביות (ולהעביר את היישום למחליפו).
יסייע לתדמיתו אם וכאשר יבחר להיכנס לפוליטיקה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
ודבר אחרון, בסוף נאמר שהאופציה עדיין קיימת (כנראה בשביל עוד פיילוט שמין הסתם יהיה ע"ח עוד תקציבים ועוד שעות מנוע)
האופציה קיימת - במסגרת פרוייקטים עתידיים:
אם טנק הכרמל יתוכנן מלכתחילה באופן המניח שהתפעול יבוצע בידי נשים, בהחלט ייתכן שיפתחו פלוגת שריון מעורבת, שתתמוך בגדודי הח"יר המעורבים.
ישן 15-04-2019, 16:56
  tby tby אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.14
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "מהמידע שאני קיבלתי, אין שום..."

ציטוט:
כל החישובים המתמטיים של X טנקים = Y נגמשים = Z האמרים ה אולי נוחים מגובה הכורסה אבל תלושים מהמציאות. סתם נקודה למחשבה.

אתה כנראה לא מכיר את העלות של הכלים השונים אז לדעתך הם "תלושים מהמציאות".....

ציטוט:
מהמידע שאני קיבלתי, אין שום תכנון מעשי להתקין צריח על האיתן. זאת אופציה שאמנם קיימת אך לא נדרשה ולא תוקצבה ע"י צה"ל.
בנוסף, אין כרגע שום תכנון להתקין מעיל רוח על כלים אחרים ממרכבה סימן 4 ונמ"ר.

אם אתה צודק, זו שערוריה.

לפי מיטב המסורת, כנראה אי אפשר לעבוד באופן היעיל ביותר וכפי שלנמ"ר הוסיפו מעיל רוח ובהמשך צץ התותח, נראה באיתן את אותה מגמה בדיוק כי לא להתקין מעיל רוח על האיתן או לא לציידו בתותח בדומה לנמ"ר (לא כולם אך חלקם) יכול רק מי שתלוש מהמציאות, ובסוף המציאות תופסת את את התלושים ביותר.

איך יסבירו מדוע כיתת גולני בנמ"ר סופר ממוגן ימוגנו עם מעיל רוח וכיתה של נח"ל באיתן ששוקל רק 30 טון לא?

זה כנראה מאותו בית מדרש שהחליט לייצר טנקי מרכבה 4 ללא מדוכות עשן, כי אין תקציב להתאמן במדוכות.....

ישראל מדינה עשירה. אפשר להחזיר למש"א את הכלים שוב ושוב להתקנות כי צריך גם להצדיק השקעה של מיליארדים בהעתקת המש"א ולא באיזרוחה....
ישן 15-04-2019, 18:25
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]כל החישובים המתמטיים..."

ציטוט:
איך יסבירו מדוע כיתת גולני בנמ"ר סופר ממוגן ימוגנו עם מעיל רוח וכיתה של נח"ל באיתן ששוקל רק 30 טון לא?

ואיך יסבירו לכוח מילואים שהוא מקבל אכזרית ענתיקה בזמן שהסדירים מתפנקים בנמר? למה חובש מילואים בתאג"ד מסתובב עם M16 ארוך בזמן שהסדירניק מקבל מיקרו תבור משופצר עם כל הפינוקים? תמיד אפשר למצוא סיבות להתלונן, השאלה היא אם התלונה נכונה ורלוונטית או סתם בשביל להתלונן.

בנוגע למעיל רוח אני אבדוק שוב, בנוגע לצריח אין שום שערוריה ותפסיק להיות דרמטי. ראוי שתבדוק מה תפקיד הנמ"ר בשדה הקרב ומה תפקיד האיתן - רמז: הם לא זהים. וכשהתקציב מוגבל מתאימים את ההשקעות לצרכים ולא משחקים בנדמה לי ובחוכמולוגיית כורסא.

ישן 15-04-2019, 21:23
  tby tby אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.14
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "[QUOTE]איך יסבירו מדוע כיתת..."

סירפד ידידי ,

עם כל הכבוד, אנו מנהלים בנינו את אותו דיון כבר שנים וזה התחיל בכלל בצורך בנגמ"ש אופני....

אני מבין שאתה רואה הבדלים בתפקיד בין הנמ"ר לבין האיתן אך האמת היא שפונקציונאלית הם אותו דבר - נגמ"ש.
אז אני יודע שהנמ"ר נולד כאוטובוס לחי"ר בראיה של שדה קרב עתיר נ"ט אבל מה לעשות, כשהתקציב מוגבל אז להשתמש בנמ"ר כאוטובוס זה מעשה אווילי ובמחיר קטן אתה מוסיף לו תותח ולקבל IFV שמביא תועלת רבה גם לאחר שהחי"ר פרק על היעד.

האיתן הוא בדיוק אותו אוטובוס, לאותה סביבה עתירת נ"ט רק שלוקחים בחשבון שהסיכון של להיפדע מטנקים ירד ל- 0 והאיום הוא טילים ואז ניתן להסתמך על מיגון אקטיבי ופחות על שריון. אם הנמ"ר זקוק לתותח , אז גם האיתן.

ההבדל בתפקיד בין הנמ"ר לאיתן הוא אפס אחד גדול, וכאשר תפרוץ מלחמה "התפקידים השונים" כביכול יתערבבו לפי צורך השעה . הציר של הנח"ל והציר של גולני יהיו מאויימים במידה שווה.

משום מה בכל העולם יש כבר עשרות שנים IFV אבל הגאונים אצלנו חשבו ששילוב של אוטובוס ממוגן שילווה בטנק זה יותר חכם. עד ששינו דעתם. אמרו שיותר זול ככה, אבל האמת זה יותר יקר - כי הטנק מתייתר כשיש תותח ל IFV ולאוייב אין טנקים - ככה צריך לפעול כשיש בעיה תקציבית!

צה"ל הולך בעניין ה- IFV בדרך סלולה בידי אחרים וחזקה עליו שיגיע לאותן מסקנות. יקח זמן, יבזבזו כסף אך בסוף התוצאה תהיה זהה.

האיתן עצמו והתותח על האיתן הם חסכון תקציבי, לא הוצאה. רק שבפוליטיקה הצבאית לאומית קשה לקבל החלטות אינטליגנטיות - ואני שוב חוזר -זה אותו בית מדרש של לייצר מרכבה 4 בלי מדוכות עשן.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +3. השעה כעת היא 12:38

הדף נוצר ב 0.35 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2019 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר