לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-08-2018, 17:40
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "בהחלט"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
מפקד שלא מצליח להשתלט על פקודים, ונאלץ להשתמש לא רק באיום "אם לא תעשה X יבוא שוטר", אלא ממש לבצע זאת,
הוא בזיון של מפקד.

אבל זה בדיוק מה שקרה פה. המג"ד הזה איבד שליטה על החיילים שלו.

אפשר לחשוב שלגרור בכוח חיילים שלא רוצים להיות שם ולהכריח אותם באלימות לבשל, זה מה שיבטיח לפקודים שלו אוכל לשבת... לא כאילו הם יחזרו למטבח, ויחרבנו לתוך החמין....

אני מצטער, אם קשה למישהו לשמוע, אבל כל מה שאני רואה פה זה, נוגש עבדים רודף אחרי עובדי הכפייה שנמצאים תחת השוט (הלא מטאפורי) שלו, כאילו היו רכוש צבאי שהופקד ביידיו.

כל מה שאני רואה פה, זה פשיטת רגל של ערכי "צבא העם", ותפיסת הצבא כגוף מחנך, שפשטו את הרגל, ואינם מתאים לחברה של היום. אני רואה גוף שהורס את החיים לשכבות החלשות (הטבחים), מעמיד את מפקדיו בפוזיציה מוסרית בלתי אפשרית, ושמייצר תנאי שירות בלתי סבירים לחיילים שלו (אוכל של הטבחים האלה).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-08-2018, 21:59
  edge540 edge540 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
חבוב אתה חיי במדינה שפשטה רגל ערכית לפני שהוקמה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "[QUOTE=ai22] מפקד שלא מצליח..."

הקימו אותה על עקרונות של מדינות המערב...

עקרונות של שקרים - ורק בגלל זה היום הכל שקר אחד גדול

טקס לא ראוי XXXXXXXXXXXX נמחק ע"י הנהלת הפורום

מי חושש מכמה ערבים אומללים שעושים יותר נזק לעצמם???

כשמחט מעודד ברוח יהודית את חייליו תראה מה עושים לו!!!

איזה תענוג מחכה לנו... אתם צוחקים על האירנים ומזלזלים בהם כל יומיים (קורא את התגובות פה כל הזמן)

רק לפני 10 שנים לא הייתם חולמים שצמוד לגבול רמת הגולן ישב חיזבאללה (ארמייה אירנית לכל דבר)
ועוד בגיבוי של אירן עצמה בשטח כשמשטר אסד באופן מוכרז אומר שהוא עובד איתם

וזה רק ההתחלה!

ועדיין אתם מזלזלים בהם... זה לא האירנים שעושים את זה... משום מה, מי שחיזק את אירן ב10 שנים האחרונות
זו החברה הזו שלכם שאתם מתים עליה... ארה"ב (שיש שם הרבה אנשים טובים באמת) ביד אחת
עם רוסיה... מרתק! מדוע?!

כוחי ועוצם ידי מצד אחד ומצד שני סוגדים לטראמפ, כאילו שהקושקושון הזה יציל אותכם

זה יתפוצץ לכל אלה שממשיכים לסגוד לכל מה שהוא תרבות רעה וזרה... כמו הסמל הזה שחתמת בו

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 19-08-2018 בשעה 14:09.
ישן 19-08-2018, 14:21
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי edge540 שמתחילה ב "חבוב אתה חיי במדינה שפשטה רגל ערכית לפני שהוקמה"

מחקנו אמירה לא ראויה שלך על הפיקוד העליון של צה"ל.
הסגנון שלך לפעמים מתלהם ובוטה מידי, נסה להעביר את המסר בצורה יותר רהוטה, מכובדת ועניינית.
קיבלנו מספר פניות למחוק את כל ההודעה שלך, אנחנו מנסים לא להיות משטרת מחשבות אבל נא לשמור על גבולות השיח, אחרת הכאוס ישתולל כאן.

ולעצם הדיון, מה שקרה כאן זה לא חדש, ברחנים (בעיקר מהמפקדה) היו מאז ומתמיד, הגוד גייז הלכו להביא אותם ולפעמים זה התגלגל לאלימות (מצד הברחנים והיו כבר כמה מקרים שאיימו בנשק), כאן העדיפו לשלוף מצלמה והשאר היסטוריה.

והנה בתיזמון מצויין כתבה על הגוד גייז

לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 19-08-2018 בשעה 14:47.
ישן 19-08-2018, 15:30
  משתמש זכר אספרסו קצר אספרסו קצר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
להפריט את המטבחים?
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "בהחלט"

ציטוט:
גם כשהצבא לא מקצועי - אין שום סיבה לא להפריט את המטבחים הצבאיים.

טבח שנמצא במוצב קרבי קדמי וצריך לשאת עמו נשק צריך להיות גם חייל.
אם המוצב נמצא במקום מסוכן, אז אין סיבה שלטבח לא יהיה נשק.
אם לטבח יש נשק, משמע הוא צריך להיות חייל.

אשר להשלכות של מודל "צבא העם", אני לא מצדיק את מה שעשו הטבחים, אני כן מצדיק את מה שעשה המג"ד, ואני לא חושב שצריך לבטל לחלוטין את גיוס החובה. אבל קחו בחשבון, שכאשר חיילי חובה לא מקבלים משכורת, המוטיבציה נמוכה ולא ניתן לתת להם קנס ולקחת מהם כסף כעונש על התנהגות רעה, כי אין לחיילי חובה כסף. רק תגמול של שכר מלא לכול חיילי צה"ל יאפשר לתת קנסות כספיים לחיילים שמתנהגים רע ואז סביר פחות שאירועים כאלה יקרו. מתי בפעם האחרונה שמעתם על איש קבע שערק?

ישן 19-08-2018, 16:12
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
נשמע לך הגיוני לדחוף טבח לכל מוצב קטנטן?
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "להפריט את המטבחים?"

זה בזבוז חסר כל הגיון.
אם המוצב נמצא בשטח האוייב, או שיש שעת חירום או סכנה מיוחדת - ניתן במקרים רבים להסתפק במנות קרב.
אם לא - יכולים להעביר למוצב את המזון בתדירות הנדרשת, ממטבח מרכזי שיש כמעט בכל יישוב (הפרטה).
מה שהופך את ה"טבחים" למחממי ומגישי מזון (מה שניתן לבצע - כתורנות).

לחוסר קבלת המשכורת - אין קשר למוטיווציה.
המוטיווציה קשורה הדוקות - לניפוח מצבת כח האדם, ולצורך "למצות גיוס" באמצעות גיוס כח אדם בעל מוטיווציה אפסית (אחד מהטבחים ביקש וקיבל אישור להעברה, השניים האחרים הביעו חוסר עניין בהחלפתו).
אבל גם טבח אזרחי שמשלמים לו לא היה בהכרח מתנדב לעבוד בשבת, בהתראה אפסית.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אספרסו קצר
רק תגמול של שכר מלא לכול חיילי צה"ל יאפשר לתת קנסות כספיים לחיילים שמתנהגים רע ואז סביר פחות שאירועים כאלה יקרו. מתי בפעם האחרונה שמעתם על איש קבע שערק?
תגמול וקנסות כאלו יהפכו את העבירה - לנורמטיבית!
ויהיו ג'ובניקים שבהחלט יעדיפו לשלם קנס, מאשר לסגור שבת (וכך יפילו את התורנות - על חיילים עניים יותר).

אני הכרתי איש קבע שערק (קצין). חלק מאנשי הקבע חתומים מראש - ובמקרים שיש להם מוטיווציה נמוכה או שמתעמרים בהם ויש להם ערך עצמי - הם גם יערקו.
וגם חיילי המילואים - מקבלים תגמול על עבודתם,
וראה איזה פלא - יש כ"כ הרבה "עריקי מילואים" שבכלא הצבאי יש "פלוגת המילואים" לטיפול בהם.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 19-08-2018 בשעה 16:16.
ישן 17-08-2018, 11:41
  Byte Me Byte Me אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.15
הלוואי והיו עוד מפקדים כמוהו בצה"ל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "מג"ד בגבעתי מנע מחייליו לצאת לנפקדות, וננזף"

לא ראיתי שימוש באלימות או אלימות מופרזות, סך הכל ניסה לשכנע אותו במילים שלא לדפוק נפקדות לא הצליח, ניסה להפעיל את הרס"ר ולהזמין משטרה צבאית משכשלו האפשרויות הללו הוא הפעיל כח וריתק אותו לרצפה על מנת שלא יוכל לברוח.

הכי קל זה לא לעשות כלום, מה שהמג"ד בהחלט היה יכול לעשות, רוב הסיכויים שגם בלי הטבחים הוא היה יכול לאכול כמו שצריך במהלך השבת, אבל ככל הנראה ופה אני מניח הוא באמת חשב על החיילים שלו.
אם זה אומר שיצטרכו להקפיץ אחרים, או חיילים שלא יהיה להם אוכל טוב בשבת.

לא יודע למה השלושה רצו לחתוך הבייתה, וצריך לבדוק מה הסיבות שלהם לא אחת נתקלתי בחיילים שאכן נפלו בין הכסאות או שהגורמים הרלוונטים התעלמו מהם ואם זה המקרה אז צריך לנזוף במי שהתעלם בהם. אבל המג"ד? תעודת הוכרה מגיעה לו.
ישן 18-08-2018, 09:24
  Devilito Devilito אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "מג"ד בגבעתי מנע מחייליו לצאת לנפקדות, וננזף"

הייתי שמח לשרת תחת מג"ד כזה. אם הטבח לא היה רוצה שירתקו את הפנים שלו לרצפה - הוא לא היה צריך לנסות לברוח. כמו שמדינות לפעמים יוצאות למלחמות כי הדיפלומטיה לא עובדת - זה נכון גם פה.
המג"ד צריך לקבל הוקרה על כך שהיה לו האומץ להתמודד למען חייליו לא מול טבח מושתן אלא מול מצלמת וידאו. בידיעה ברורה שזה יעלה לפייסבוק ויעשה בזה שימוש יחצני/פוליטי על גבו. הלוואי ירבו מפקדים כמוהו.

לגבי - לא יודע למה השלושה רצו לחתוך הבייתה, וצריך לבדוק מה הסיבות שלהם לא אחת נתקלתי בחיילים שאכן נפלו בין הכסאות או שהגורמים הרלוונטים התעלמו מהם ואם זה המקרה אז צריך לנזוף במי שהתעלם בהם
מלא מעט ניסיון בתור קצין ביחידה קרבית - אני יכול לציין במהלך השירות שלי אולי אולי מקרה אחד שבו חייל דפק נפקדות מסיבה "לגיטימית". מקרה בו שילוב של מצב כלכלי ומצב בריאותי של קרובי משפחה הביאו אותו בתום תהליך של חשיבה רציונלית להבין שהוא יקבל עונש אבל אין ברירה.
ב99% מהמקרים, חיילים( במיוחד הלא קרבים) שברחו עשו זאת מבכיינות גרידא... כי "לא התחשבו בהם" או כי "לא מתאים להם". או כי *כל סיבה אגואיסטית ונרקסיסטית אחרת*.
בחיים you don't always get what you want וחיילים שכבר מהחינוך בבית מורגלים שאם הם עושים קצת פוזה - הם או יקבלו את מה שמגיע להם או שהם ישברו את הכלים - צריכים לעבור קצת חינוך מחדש בצבא.
אני מקווה שהטבח המושתן הזה יזכור את התחושה של האספלט צמוד לפנים וידע שבחיים האמיתים לא הכל "מגיע לי" והעולם לא עובד עבורו

נערך לאחרונה ע"י Devilito בתאריך 18-08-2018 בשעה 09:33.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:53

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר