לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-08-2018, 15:35
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "זו בדיוק השאלה"

זאת השוואה שגויה מיסודה, ועם כל הצער של שימוש בקלישאה, היא בבחינת לתת דג במקום ללמד לדוג.

יש לי המון ביקורת על מערך המקא"ם. המון המון. אבל המטרה שלו היא הקניית יסודות להפיכה לאזרח נורמיטיבי מתפקד למי שלא קיבל את היסודות הללו במשך 18 שנים ממגוון סיבות.

השמת עבודה לא יעזור לבנאדם שלא מתעורר בבוקר ולא מסוגל למלא הוראות בסיסיות. דיור מוגן לא יעזור לבנאדם שלא מסוגל להחזיק עבודה.

לגבי גיוס האתיופים- אני לא מכיר נתון כזה של מאסרים בהיקף נרחב ותחושת קיפוח, אשמח שתפנה למקור. בכל מקרה, על פניו דווקא אי גיוס הוא מה שיכול ליצור תחושת קיפוח, ובטח ובטח יפגע בכור ההיתוך.

לפחות בתקופתי היו נהוגים חוקים מיוחדים ביחס לאתיופים (מעמד אוטומטי של עולה חדש גם למי שנולד בארץ, חובה שיהיו לפחות שני אתיופים באותה מחלקה, שיעור מיוחד למפקדים על הבדלי תרבות) דווקא בשביל שיהיה אפשר לגייס אותם לצבא ולזרז את תהליך הקליטה שלהם בארץ, שזהו בסופו של דבר אחד התפקידים של צה"ל, בשונה מצבאות אחרים.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-08-2018, 17:13
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אני אמנם מקיש ממצבו של אבי ומצב עולי אתיופיה - אבל לדעתי זה רלוונטי
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "זאת השוואה שגויה מיסודה, ועם..."

כשאבא שלי גוייס - אביו היה חולה סרטן והוא עבד כדי לעזור למשפחה.
את הצבא זה כמובן לא עניין, אז הוא זייף העברת תפקיד(לטבח), כדי שיוכל לשרת שבוע-שבוע, ולעזור.

כיום המון עניים הם אתיופים, ובצבא הם לא ממש משתלבים:
חלקם בהתאבדות גבוה (פי 4 מחלקם בקרב המגוייסים).https://www.mako.co.il/pzm-weekend/...c3532051006.htm
15% מהכלואים בצבא הם אתיופים (פי 5 מחלקם בקרב המגוייסים).https://www.mako.co.il/news-militar...517d2d41004.htm
חלק לא זניח מאותם עריקים - ערקו כדי לעבוד. לפרנס משפחה קורסת כלכלית.

בדיוק באותם מקרים בהם מדובר על האנשים הכי עניים והכי מסכנים - הצבא דורס באופן הכי גרוע,
במקום לזמר "כור היתוך" ולזרוק אנשים לכלא, הצבא צריך להתחשב, ולאפשר דחיית שירות בשנה (ולחדש, כל עוד המצב לא משתפר).
ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
השמת עבודה לא יעזור לבנאדם שלא מתעורר בבוקר ולא מסוגל למלא הוראות בסיסיות. דיור מוגן לא יעזור לבנאדם שלא מסוגל להחזיק עבודה.
דיור מוגן והשמת עבודה - מיועדים בדיוק לאותם אנשים שלא מצליחים לקום בבוקר ולהחזיק בעבודה.
ולעומת הצבא, שלרוב לא מכשיר באמת לעבודה שניתן להמשיך בה אחרי שאותן 3 שנים נגמרות - מדובר במשרות נדרשות, כך שאין מניעה שימשיך בה שנים ארוכות.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 20-08-2018 בשעה 17:21.
ישן 20-08-2018, 17:55
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אני אמנם מקיש ממצבו של אבי ומצב עולי אתיופיה - אבל לדעתי זה רלוונטי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
כשאבא שלי גוייס - אביו היה חולה סרטן והוא עבד כדי לעזור למשפחה.
את הצבא זה כמובן לא עניין, אז הוא זייף העברת תפקיד(לטבח), כדי שיוכל לשרת שבוע-שבוע, ולעזור.

אני מניח שזה היה באיזור שנות ה60, כך שעם כל הצער שבדבר, זה לא כ"כ רלוונטי.

ציטוט:
כיום המון עניים הם אתיופים, ובצבא הם לא ממש משתלבים:
חלקם בהתאבדות גבוה (פי 4 מחלקם בקרב המגוייסים).https://www.mako.co.il/pzm-weekend/...c3532051006.htm
15% מהכלואים בצבא הם אתיופים (פי 5 מחלקם בקרב המגוייסים).https://www.mako.co.il/news-militar...517d2d41004.htm

אלה לא הנתונים שהזכרתם מקודם אבל ניחא. האמירה הגורפת הזאת היא תלושה. אתיופים לא ממש משתלבים בצבא? אז כל הלוחמים האתיופים ששירתתי אתם, כל הקצינים ששירתתי תחתם ולצידם היו פאטה מורגנה?

זה שיש בעיות בשילוב חלק מהאוכלוסיה האתיופית בצבא לא אומר שאתיופים לא משתלבים בצבא.

אתיופים הם היחידים שעורקים? היחידים שעורקים בשביל לעבוד?

ציטוט:
בדיוק באותם מקרים בהם מדובר על האנשים הכי עניים והכי מסכנים - הצבא דורס באופן הכי גרוע,
במקום לזמר "כור היתוך" ולזרוק אנשים לכלא, הצבא צריך להתחשב, ולאפשר דחיית שירות בשנה (ולחדש, כל עוד המצב לא משתפר).

זה פשוט לא רלוונטי (וגם סליחה, לא הגיוני).
ראשית- הדיון הוא לא רק, או בעיקר, על אנשים במצוקה כלכלית קשה (קרי מפרנסים עיקריים של משפחה) כן או לא לגייס בכפייה. הדיון הוא על אנשים עם בעיות משמעת קשות, תיקים במשטרה, בתים הרוסים וכו', שבחלקם הגדול הם גם בעלי מצוקות כלכליות ברמות שונות. מפרנס יחיד של משפחה צריך לשקול לא לגייס בכלל (או אני לא יודע איזה תמיכה צה"ל יודע לתת היום) ודחיית שירות של שנה (גם אם מתחדשת) בטח לא תפתור את הנושא, אלא רק תדחה אותו.

ציטוט:
דיור מוגן והשמת עבודה - מיועדים בדיוק לאותם אנשים שלא מצליחים לקום בבוקר ולהחזיק בעבודה.

זה לא נכון, אבל מה שאני מתחיל להבין יותר ממה שאתה אומר זה שאתה רוצה, במודע או שלא במודע, להנציח את העוני שלהם.

ציטוט:
ולעומת הצבא, שלרוב לא מכשיר באמת לעבודה שניתן להמשיך בה אחרי שאותן 3 שנים נגמרות - מדובר במשרות נדרשות, כך שאין מניעה שימשיך בה שנים ארוכות.

אני מתחיל להאמין שאתה פשוט לא מכיר אנשי מקא"מ ולכן נקודת הפתיחה שלך לדיון לא רלוונטית.
צה"ל לא מתיימר להקנות תעסוקה פרקטית בגמר השירות. הוא כן נותן כלים להיות אזרח נורמטיבי, כמו שכבר ציינתי.
בן-אדם שלא מסוגל לקום בזמן להכשרה המקצועית שאתה רוצה לספק לו, יצעק על המדריך כל הקורס, ילך ויעשה מה שבא לו, לא יוכל לעשות יותר מדי עם החיים שלו- לא משנה איזה תעודה חסרת משמעות תתן לו בסוף הקורס.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-08-2018, 18:37
צלמית המשתמש של ai22

בהחלט רלוונטי
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=ai22]כשאבא שלי גוייס -..."

זה היה מצבו כעולה (תחילת שנות ה70), והמצב היום - לא שונה מהותית.
האמירה - רחוקה להיות תלושה.
היות ובקרב שישית מהחיילים האתיופים, הצבא הפך לכלא ממש, והם מצאו כאסירים בצבא - מדובר בכשל נוראי.
ויש רבים אחרים - שלא ערקו, למרות שמצבם קשה מאוד.
ציטוט:
אלה לא הנתונים שהזכרתם מקודם אבל ניחא. האמירה הגורפת הזאת היא תלושה. אתיופים לא ממש משתלבים בצבא? אז כל הלוחמים האתיופים ששירתתי אתם, כל הקצינים ששירתתי תחתם ולצידם היו פאטה מורגנה?
לא דיברתי על האתיופים באופן גורף - אבל כן על האתיופים העניים (כי בקרב האתיופים שיעורי העוני והמסכנות הכי גבוהים), שמבחינתם השירות בצבא בא על חשבון עוני וסבל.
והצבא - צריך להכיר בכך, ולאפשר ליוצא אתיופיה שנמצא במצוקה כלכלית - לשרת את המדינה בהפחתת הסבל של משפחתו.
ציטוט:
אתיופים הם היחידים שעורקים? היחידים שעורקים בשביל לעבוד?
לא.
אבא שלי לא היה אתיופי.
אבל - כשמדובר באדם שמשפחתו נמצאת במצב כלכלי נוראי (ובקרב העולים מאתיופיה - זה נפוץ) - יש דברים חשובים יותר משירי הלל ל"כור ההיתוך" הנשגב.

ציטוט:
הדיון הוא לא רק, או בעיקר, על אנשים במצוקה כלכלית קשה (קרי מפרנסים עיקריים של משפחה) כן או לא לגייס בכפייה. הדיון הוא על אנשים עם בעיות משמעת קשות, תיקים במשטרה, בתים הרוסים וכו', שבחלקם הגדול הם גם בעלי מצוקות כלכליות ברמות שונות. מפרנס יחיד של משפחה צריך לשקול לא לגייס בכלל (או אני לא יודע איזה תמיכה צה"ל יודע לתת היום) ודחיית שירות של שנה (גם אם מתחדשת) בטח לא תפתור את הנושא, אלא רק תדחה אותו.
בקרב חלק מהאנשים - הבעיה היא אכן מצוקה כלכלית,
ולאלו - פטור מהשירות (עד שמצבם ישתפר) - יפתור את הבעיה או יקל עליה מאוד.
דחיית שירות כל שנה, כשכל שנה מגישים טפסי יכולת כלכלית - מנרמלת את התהליך,
הוא מוכיח שהוא לא בצבא כי הוא עושה משהו חשוב יותר, ולא בגלל שהוא משתמט.

בקרב אנשים לא מתפקדים (חוזרים למקא"ם) - כפי שאמרתי, מסגרת של דיור מוגן וטיפול פרטני - תיתן מענה פחות חובבני מחיילת בסדיר.
ציטוט:
זה לא נכון, אבל מה שאני מתחיל להבין יותר ממה שאתה אומר זה שאתה רוצה, במודע או שלא במודע, להנציח את העוני שלהם.
זריקתם לטיפול הצבא (שבו הם זוכים לטיפול חובבני וחלק גדול מהם נזרקים ממנו) שמסתיים לאחר 3 שנים ללא מענה - הוא לא פיתרון.
את נערי מקאם שפגשתי בצבא - שיבצו לתפקידי פקידות בהם הייתה להם תפוקה נמוכה - ובתפוקה כזו - חוסר התאמה לעבודה אזרחית.
זה לא הכנה לעוני - אלא לחיי פשע.
ציטוט:
צה"ל לא מתיימר להקנות תעסוקה פרקטית בגמר השירות. הוא כן נותן כלים להיות אזרח נורמטיבי, כמו שכבר ציינתי.
בן-אדם שלא מסוגל לקום בזמן להכשרה המקצועית שאתה רוצה לספק לו, יצעק על המדריך כל הקורס, ילך ויעשה מה שבא לו, לא יוכל לעשות יותר מדי עם החיים שלו - לא משנה איזה תעודה חסרת משמעות תתן לו בסוף הקורס.
אכן - צה"ל לא נותן הכשרה רלוונטית - ולכן דווקא לחלשים ביותר -שירות בו עשוי להתגלות כבזבוז זמן יקר.

בחור צעיר שנמצא בדיור מוגן - מקבל השכמה, ארוחת בוקר, ווידוא שהוא מוכן ליום עבודה וכו',
זה לא דבר שיקרה בצבא - שבו מי שלא מצליח להסתגל לדרישות נזרק לכלא או מהצבא.
הצבא הרי לא "יכיל" חייל כזה שיום אחד "השתגע", ולא הגיע,
אבל במסגרת דיור מוגן (והציפיות שיש למעסיקים מדיירים בו) זה מתקבל על הדעת.
אדם שהראה שהוא מסוגל לסדר יום כזה - אפשר כבר להעביר להכשרה אינטנסיבית יותר - ועבודה טובה יותר,
ולאחר מכן, יציאה ועצמאות.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 20-08-2018 בשעה 18:47.
ישן 20-08-2018, 19:19
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "בהחלט רלוונטי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
זה היה מצבו כעולה (תחילת שנות ה70), והמצב היום - לא שונה מהותית.

שונה כמו יום ולילה.
ציטוט:
האמירה - רחוקה להיות תלושה.
היות ובקרב שישית מהחיילים האתיופים, הצבא הפך לכלא ממש, והם מצאו כאסירים בצבא - מדובר בכשל נוראי.
ויש רבים אחרים - שלא ערקו, למרות שמצבם קשה מאוד.

מובן שהיא תלושה, אחרת למה שינית אותה הרגע?

זה ש"שישית מהחיילים האתיופים הופכים לאסירים" (נשים שנייה בצד שעדיין לא סיפקת מקור לכך, או שמחבוש בצבא זה לא קרוב אפילו לסוף הדרך) זה כשל - אין ויכוח (אם זה אכן נכון), אבל זה לא אומר שאתיופים לא משתלבים בצבא. שמח שביססנו את זה.

ציטוט:
לא דיברתי על האתיופים באופן גורף - אבל כן על האתיופים העניים (כי בקרב האתיופים שיעורי העוני והמסכנות הכי גבוהים), שמבחינתם השירות בצבא בא על חשבון עוני וסבל.
והצבא - צריך להכיר בכך, ולאפשר ליוצא אתיופיה שנמצא במצוקה כלכלית - לשרת את המדינה בהפחתת הסבל של משפחתו.

אני אפילו לא יודע איפה להתחיל.
1) לכל העניים קשה להשתלב בצה"ל, לא משנה מה המוצא שלהם.
2) אין לי מושג מאיפה הבאת את הנתון ש"בקרב האתיופים שיעורי העוני והמסכנות הכי גבוהים", או איך בכלל מודדים "מסכנות".
3) להרבה מאוד אנשים שירות בצה"ל הוא סבל, לא רק לאתיופים.
4) במקרים ספציפיים של מצוקה כלכלית, בלי קשר למוצא, צריך לשחרר מהצבא, אמרנו כבר. (אני מניח שזה היה המשפט האחרון שלך כי הוא מנוסח לא ברור).
5) הדיון הוא לא על עוני קיצוני בלבד, אלא אנשים עם קשיי הסתגלות, בעיות התאמה- אמרנו כבר.
ציטוט:
לא.
אבא שלי לא היה אתיופי.
אבל - כשמדובר באדם שמשפחתו נמצאת במצב כלכלי נוראי (ובקרב העולים מאתיופיה - זה נפוץ) - יש דברים חשובים יותר משירי הלל ל"כור ההיתוך" הנשגב.

זה יפה שאתה מחליט בשבילם, אבל רבים מהם יגידו לך שאתה לא מייצג את הדעה שלהם ושהם כן רוצים להתגייס, בגלל אותו כור היתוך.

ושוב- מקא"מ זה לא רק עוני אמרנו כבר? אמרנו.

ציטוט:
בקרב אנשים לא מתפקדים (חוזרים למקא"ם) - כפי שאמרתי, מסגרת של דיור מוגן וטיפול פרטני - תיתן מענה פחות חובבני מחיילת בסדיר

ברשותך אני מדלג על כל הלא רלוונטי כי כבר נמאס.
פה אנחנו משלימים מעגל לפוסט הראשון. כן - מקא"מ הוא מערך עם הרבה חסרונות. הפתרון הוא לא להגות אוטופיה בלתי מושגת בעליל סטייל לימודים גבוהים חינם לכולם או דירה חינם לכל זוג צעיר.

אני לא יודע לכמת את הבעיה, אבל אין לך יכולת כלכלית לספק את מה שאתה אומר למספר משמעותי מספיק של אנשים גם אם תסגור את מקא"מ 70 פעם.

יש אנשים עם בעיות קיצוניות שדורשים טיפול מיוחד. אבל יש הרבה מאוד אנשים בספקטורם של בעיות פתירות ברמת המפקד בצה"ל.

ציטוט:
את נערי מקאם שפגשתי בצבא - שיבצו לתפקידי פקידות בהם הייתה להם תפוקה נמוכה - ובתפוקה כזו - חוסר התאמה לעבודה אזרחית.

אז הקומץ שפגשת שובצו להיות פקידים, מזה מקישים על כל העולם?
ושוב- צה"ל לא מתיימר לתת הכשרה תעסוקתית מלבד מקרים יוצאי דופן, מערך המקא"מ נועד להכניס לתלם אנשים שנזרקו מכל מסגרת קודמת. זה אנשים שעוד לא בשלב של הכשרה תעסוקתית, שאם הם יגיעו אליה עכשיו הם יכשלו מידית, צה"ל מקנה להם את ה-הכנה להכשרה תעסוקתית כדי שהם לא יכשלו בעתיד.
ציטוט:
זה לא הכנה לעוני - אלא לחיי פשע.

אני חושש שאיבדת קצת פרופורציות.

ציטוט:
הצבא הרי לא "יכיל" חייל כזה שיום אחד "השתגע", ולא הגיע,
.

קלירלי אתה לא יודע מה זה מקא"מ, וגם נראה שלא בהכרח שירתת בצה"ל - או שכבר הספקת לשכוח, אם זה מה שאתה חושב.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 20-08-2018 בשעה 19:22.
ישן 20-08-2018, 19:47
צלמית המשתמש של ai22

לא שונה בכלל.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=ai22]זה היה מצבו כעולה..."

ציטוט:
כיום המון עניים הם אתיופים, ובצבא הם [עניים אתיופים] לא ממש משתלבים:
...
...
ציטוט:
שונה כמו יום ולילה.
מובן שהיא תלושה, אחרת למה שינית אותה הרגע?
זה שלא הבנת - לא אומר ששיניתי.

ציטוט:
זה ש"שישית מהחיילים האתיופים הופכים לאסירים" (נשים שנייה בצד שעדיין לא סיפקת מקור לכך, או שמחבוש בצבא זה לא קרוב אפילו לסוף הדרך) זה כשל - אין ויכוח (אם זה אכן נכון), אבל זה לא אומר שאתיופים לא משתלבים בצבא. שמח שביססנו את זה.
הבאתי - תבדוק.

ציטוט:
אני אפילו לא יודע איפה להתחיל.
1) לכל העניים קשה להשתלב בצה"ל, לא משנה מה המוצא שלהם.
2) אין לי מושג מאיפה הבאת את הנתון ש"בקרב האתיופים שיעורי העוני והמסכנות הכי גבוהים", או איך בכלל מודדים "מסכנות".
3) להרבה מאוד אנשים שירות בצה"ל הוא סבל, לא רק לאתיופים.
4) במקרים ספציפיים של מצוקה כלכלית, בלי קשר למוצא, צריך לשחרר מהצבא, אמרנו כבר. (אני מניח שזה היה המשפט האחרון שלך כי הוא מנוסח לא ברור).
5) הדיון הוא לא על עוני קיצוני בלבד, אלא אנשים עם קשיי הסתגלות, בעיות התאמה- אמרנו כבר.
אכן - לכל מי שסובל מעוני קיצוני קשה בצבא - והבאתי את האתיופים רק כדוגמא.
אם אתה לא מודע למצבם של האתיופים - אתה כנראה גר בחו"ל ולא בארץ ישראל.
קרא את הכתבות שהבאתי.
העוני באופן כללי, והעוני הקשה - חמורים במיוחד אצלם, והפיתרון הוא לא צבא - אלא חינוך והשכלה גבוהה בקרב הצעירים (וכשאתה מגייס אח גדולבמשפחה ממוטטת, האחיו הצעירים נאלצים לעבוד במקום ללמוד) - וכך צה"ל מחריף את העוני, ומנציח אותו,
תוך שירי הלל לכור ההיתוך.

ציטוט:
זה יפה שאתה מחליט בשבילם, אבל רבים מהם יגידו לך שאתה לא מייצג את הדעה שלהם ושהם כן רוצים להתגייס, בגלל אותו כור היתוך.
לא אמרתי שלא.
אמרתי שצה"ל - צריך לאפשר דחיית גיוס לכל מי שעומד בקריטריון עוני.
לא "לעשות טובות" עם נדבות של ת"ש.
ציטוט:
ושוב- מקא"מ זה לא רק עוני אמרנו כבר? אמרנו.
ושוב - כתבתי על זה - אלו 2 בעיות שונות, שבשניהם הטיפול החובבני בצה"ל רק פוגע.
ציטוט:
ברשותך אני מדלג על כל הלא רלוונטי כי כבר נמאס.
פה אנחנו משלימים מעגל לפוסט הראשון. כן - מקא"מ הוא מערך עם הרבה חסרונות. הפתרון הוא לא להגות אוטופיה בלתי מושגת בעליל סטייל לימודים גבוהים חינם לכולם או דירה חינם לכל זוג צעיר.
נכון - כי במקום לקרוא מה שאני כותב - אתה עסוק בלחזור על עצמך.
מערך דיור מוגן - זה מערך קיים, שמוכיח את עצמו בשיקום.
במקום להלל את כור ההיתוך, ולבזבז חיים של האנשים הכי חלשים בצבא,
בהחלט כדאי לשקול להפנות את התקציבים - לגופים חליפיים,
את זה ניתן לעשות - רק אם מלכתחילה המימון לא יהיה על חשבון משרד הביטחון,
וכך המשרד המתאים - יוכל לבחור במנגנון השיקום המתאים.
ציטוט:
אני לא יודע לכמת את הבעיה, אבל אין לך יכולת כלכלית לספק את מה שאתה אומר למספר משמעותי מספיק של אנשים גם אם תסגור את מקא"מ 70 פעם.
יש אנשים עם בעיות קיצוניות שדורשים טיפול מיוחד. אבל יש הרבה מאוד אנשים בספקטורם של בעיות פתירות ברמת המפקד בצה"ל.
בהחלט יש יכולת כלכלית - ומספקים טיפול כזה להרבה יותר אנשים ממה שאתה חושב.
אם היה מספיק טיפול ברמת המפקד - לא היה צריך את מסגרת נערי מכא"ם מלכתחילה.
ולא היה צריך מערך פקידותי מיוחד לטיפול בבעיות.
אני אומר - שאם מערך הת"ש לא מספיק, אז צריך מערך מקצועי במקום כלא או מערך המורכב מחיילות סדירות.
ציטוט:
אז הקומץ שפגשת שובצו להיות פקידים, מזה מקישים על כל העולם?
ושוב- צה"ל לא מתיימר לתת הכשרה תעסוקתית מלבד מקרים יוצאי דופן, מערך המקא"מ נועד להכניס לתלם אנשים שנזרקו מכל מסגרת קודמת. זה אנשים שעוד לא בשלב של הכשרה תעסוקתית, שאם הם יגיעו אליה עכשיו הם יכשלו מידית, צה"ל מקנה להם את ה-הכנה להכשרה תעסוקתית כדי שהם לא יכשלו בעתיד.
קלירלי - אתה לא מכיר את מערך הדיור המוגן,
ואיך הם לוקחים את מי שנחשבו "אבודים", שרק ארגוני הפשע מנסים לגייס אותם לעבודה, והופכים אותם לאזרחים תורמים.
ציטוט:
קלירלי אתה לא יודע מה זה מקא"מ, וגם נראה שלא בהכרח שירתת בצה"ל - או שכבר הספקת לשכוח, אם זה מה שאתה חושב.
בהחלט שירתתי בצה"ל - בסיס בס"א 18 בצריפין. שירות של 42 חודשים.
אלו חיילי המקאם שפגשתי.
אולי אצל אחרים המצב היה פחות גרוע - אבל זה הרושם שקיבלתי.

אני מכיר גם בוגרי חינוך מיוחד שגרים בדיור מוגן,
ואיך המנגנון הזה (דיור, סיוע ועבודה במקום שיעסקו בפשיעה או מרעב) עובד ומוכיח את עצמו כלכלית.
ישן 20-08-2018, 20:36
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דה-דה שמתחילה ב "סגירת מערך המקא"ם"

2 הסנט שלי כמי שהיה חלק מן המערך הזה בסוף שנות ה-90.

מדובר בפרויקט עם המון כוונות טובות שבמסגרתו לקחו כוח אדם פיקודי איכותי מאד (חלקו ברמה קרבית - בטח במושגים של היום אבל עם מגבלות מסוימות - בנים יחידים לדוגמא) ונתנו לו משימה שאיננה קשורה לצבא - לחנך מחדש נוער בעייתי שבכל מצב אחר לא היה מגויס או היה נפלט עד מהרה מהשירות בשל אי התאמה.

היו לפרויקט הצלחות אנקדוטליות (אני בטוח שמי שמכיר את הפרויקט יספר לכם על מי שחייו ניצלו או שינו מסלול בגלל מפקד שהאמין בו. זה מאד יפה לשמוע (גם לי היו כמה חיילים כאלו) אבל זה לא מצדיק את הפרויקט בכללותו ואת ההשקעה העצומה בו לאורך השנים גם בתקציבים ובמיוחד בכוח אדם איכותי שהיה יכול לבצע משימות משמעותיות יותר לצבא עצמו.

לצה"ל יש נטיה לעסוק בדברים שאינם בתחום אחריותו (וכן, פה זה הגיע במקור מרפול, ועדיין - זה פרויקט שהיה צריך לסגור מזמן ביחד עם חלק גדול מחיל החינוך שכמות האבטלה הסמויה בו עצומה ואני אומר זאת מידע אישי).

הצבא לא צריך לעסוק בחינוך (כמו שהוא לא צריך לעסוק בשיטור ובהרבה דברים אחרים שהוא עושה לצערנו ואינם חלק מתפקידיו), הצבא צריך להכשיר כ"א ואמצעים להגנה על המדינה ולעשות זאת בצורה שתשרת את המטרה הזאת בלבד.

יש מדינות בהן הצבא מנהל את המדינה (במצרים למשל לצבא יש מאפיות ומפעלים באירן למשמרות המהפכה יש נכסים בשווי עשרות מיליארדים), זה לא צריך להיות המצב בישראל וגם אם בפועל זה היה המצב בעשורים הראשונים לקיומה של המדינה, הגיע זמן שדברים ישתנו.

יש לבטל כל פרויקט או יחידה שאיננה מביאה באופן ישיר לתרומה למען ביטחון המדינה ובמקרה הספציפי הנוכחי אפשר וראוי לקחת את התקציב שמתפנה ולתת אותו לגופים חוץ צבאיים (אם במערכת החינוך, הרווחה או גופים התנדבותיים כאלו או אחרים) שיסייעו לאותן קבוצות אוכלוסיה, גם לפני וגם אחרי גיל הגיוס במסגרת אזרחית תומכת ולהשאיר את הצבא נקי מעיסוקים כאלו.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 20-08-2018 בשעה 20:38.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:57

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר